Lobogó, 1959. április-június (1. évfolyam, 1-12. szám)

1959-04-08 / 1. szám

1959 ELSŐ EJTŐ­ERNYŐS VERSE­NYÉT pénteken ren­dezték a budaörsi repülőtéren. A ver­senyt ifj. Kastély nyerte 377 ponttal, 2. Binder Lajos 340.5 p., 3. Magyari Iván 340 p. 4. Gyulai György 339.1 p. Ké­pünkön: a második helyezett Binder La­jos földet ér. DÍSZSZEMLE eluet feszüen után Az MHL tanfolyamain tanulták a „mesterséget” , s a díszszemlén már ők ülnek a gépkocsik kormányánál. Az MHS motoros alosztályának és központi gépkocsivezető iskolájának irányí­tói a szemle előtt felkeresték egykori tanít­ványaikat — a felvonulás gépkocsivezetőit. HÁZTÖMB KÖRÜLI VERSENYT rendez­tek a felszabadulás ünnepének tisztele­tére Csepelen. A legjobb magyar ver­senyzőkön kívül a Rotation Leipzig (Német Demokrati­kus Köztársaság) versenyzői is rajt­hoz álltak. A célon elsőnek a leipzigi Göhle haladt át, Aranyi (Csepel) és Megyerdi (Typog­raphy előtt. AZ MHL hagyomá­nyos felszabadulási versenyén a 120 lö­­véses kisöbű sport­puskások küzdelmé­ből a Budapesti Honvéd SE csapata került ki győztes­ként 5528 ponttal. Az egyéni összetett versenyt Krebsz Sándor (II. Dózsa) nyerte 1122 ponttal. Képünkön: Az egyik tehetséges fiatal: Lacsni József (Bp. Honvéd), a térdelő helyzet győztese. PANNI-MOTOROK A CSEPELI UTCÁ­KON. Április 4-én érdekes­­ látványt nyújtott az ünneplő gyárvárosban tizen­két gép küzdelme. (Barkó Sándor és Seregély József fel­vételei) Régi harcok hősei, szülők, feleségek testvérek és gyermekek gyönyörködtek a katonai pará­déban. Az­ április 4-i díszszemlén résztvevő fegyver­nemek alegységei versengve készültek a dí­­szelgésre. A szemle után Lóránt vezérőrnagy ünnepélyesen adta át a győzteseknek a díjakat. A tüzéregységek versenyében az első díj egy magnetofonos rádiókészülék, a második díj egy foto-laboratóriumi felszerelés volt.