Lobogó, 1964. július-december (6. évfolyam, 27-53. szám)

1964-10-28 / 44. szám

A győztes: a hetes rajtszámú Marjai Tamás Motor- Jó kocsik hármas­­ fiataloknak A bajnoki küzdelmek be­fejeződtek, de a crossozók és a gyorsaságiak részt vet­tek még egy-egy nemzetkö­zi erőpróbán. A Szovjet­unióban, Kisinyovban hat versenyző indult a nem­zetközi crossversenyen, de nem sok babért arattak. A 250-es géposztályban Si­mon hatodik, az 500-asban Téchy ötödik lett. A cseh­­szlovákiai Presovban a gyorsaságiak már valami­vel jobban szerepeltek. Spáth Tibor egy második (175 kcm) és egy ötödik (350 kcm), Berek Károly harmadik (250 kcm) helyet szerzett. * Arthur Harris, a moto­­crossversenyeinken jól is­mert angol versenyző leg­utóbbi látogatásakor nem csupán a szegedi verseny­nek, hanem még egy je­lentős eseménynek is rész­vevője volt. Úgy látszik nem hiába járt háromszor is hazánkban, mert szívét nem csupán a szép magyar tájak, a szívélyes vendég­látás, a jó magyar koszt ejtették rabul, hanem egy csinos pesti kislány is, így lett aztán eljegyzés! Huszonkilenc nemzetközi versenyen vettek részt az idén az MHS motorver­senyzői. Három első, hat második, hat harmadik, tizenegy negyedik és kilenc ötödik helyet szereztek. Sok fiatal tanulja az MHS-ben a gépkocsivezetés „tudományát”, éven­ként több ízben is indulnak tanfo­lyamok, amelyeken műszaki isme­reteket szereznek, gyakorlati okta­tásban részesülnek. Minden ősszel, így az idén is sor kerül a kiképzési eszközök, a gépko­csik javítására, felújítására, hogy az új tanfolyamokon üzemképes jármű­veken tanulhassanak vezetni a fia­talok. A műszaki szemléken jól vizsgáz­tak a járművek. Ez az MHL szak­embereinek munkáját dicséri. Ellenözésre készen a gépjárművek az MHL Budapesti Gépkocsivezetőképző Iskoláján Sportban és sorozatban A go­kart bajnokság ne­gyedik, egyben utolsó fu­tamában, a Városligeti-tó betonján kettős sikert ért el Marjai Tamás a Sziget­halmi Vasas versenyzője. A 125 köbcentiméteres sportgépek és a speciálgé­­pek futamában is megsze­rezte az első helyet. (A baj­nokság végső értékelése még nem fejeződött be). Utoljára­­ modellezés Lezárul a modellezők versenyévadja. Az 1964. évi Országos Bajnokság utolsó versenyszámát, a szabadon­­repülő modellek küzdelmét három fordulóban rende­zik meg. Október 25-én Du­naújvárosban került sor az első fordulóra, november 1-én Alagon lesz a máso­dik összecsapás, és nyolca­dikén Szolnokon fejeződik be a verseny! Az idén utoljára avat­nak bajnokot modellezés­ben! TOKIÓI Összesen 41 ország nyert érmet és 54 nemzet spor­tolói kerültek a pontot érő 1—6. helyre. L—*------^o»---------—-m ---------­ PONTOK ARANYAK Szovjetunió 613 30 Egyes­ült Államok 584 36 Közös német csapat 348 10 Japán 238 16 Olaszország 188 10 ■ Magyarország 177 10 Lengyelország 153 7 Nagy-Britannia 136 4 Ausztrália 125 6 Csehszlovákia 101 5 Franciaország 98 1 Románia 95 2 Hollandia 70 2 Svédország 69 2 Bulgária 67 3 Finnország 40 3 Ojzéland 38 3 Dánia 38 2 i Svájc 38 1 Törökország 37 2 Kanada 37 1 Jugoszlávia 36 2 Belgium 22 2 Etiópia 16 • 1 : India 10 1 Bahama 7 1 Célratartás a lőtéren :Nózsa Gyula és Páldi Gábor NAGY Z. IMRE felvételei Lövészek Tápiógyértyijét• Sokáig halódott az MHS munkája Tápió­­györgyön, de nemrégi­ben elhatározták: meg­próbálnak előre lépni. Legelőször a lövészsport fellendítését tervezik, s ebben elsősorban a ta­pasztaltabb, régi tagokra akarnak támaszkodni, mint Józsa Gyulára, Páldi Gáborra és a töb­biekre. VARIA szobaberendezést és sok értékes tárgyat nyerhet Feltételek az előfizetéses szelvények hát­oldalán.