Magyar Hírlap, 1970. szeptember (3. évfolyam, 243-272. szám)

1970-09-21 / 263. szám

Magyar Hírlap sport . sport - sport sport . sport Magyar Hírlap Bp. Honvéd—Ú. Dózsa 0:0 Kispest, 18 000 néző. Vezette: Bircsák. BP. HON­VÉD: Bicskei — Vári, Huzsinszki, Tajti, Tóth Gy., Vági, Pusztai, Kocsis, Tichy, Kom­ora, Szurgent (Pintér). V. DÓZSA: Borbély — Káposzta, Solymosi, Noskó, Juhász, Dunai III., Göröcs, Fazekas, Beri, Dunai I., Zámbó. Lendületesen kezdett a Dózsa, és a 9. percben Bene 25 méteres szabadrúgása a felső kapufán csattant. Két perc múlva Zámbó az ötösről fejelt kapura, de Bics­kei lábbal mentett. A 15. percben Dunai 11. 15 méterről, kapásból, a felső kapufát találta el. Ezután feljött a Honvéd, Pusztai, Tichy, majd ismét Pusztai hagyott ki lehetősé­get. A 42. percben Bene két csel után hét lépésről lőtt fölé. A második félidőben, akárcsak az első játékrészben a Dózsa kezdett jobban, de néhány perc után esett az iram, és a szín­vonal sem érte el az átlagot. Sok volt a rossz átadás, mindkét csatársor több helyzetet elügyetlenkedett. A mérkőzés utolsó negyedórájában Bicskeinek igazolnia kellett jó formáját. A 75. percben Bene kétszer is a jól védő kapusba lőtte a labdát. A mérkőzés első félidejében még jó volt a játék, de a második játékrészben, nem tudni miért, teljesen „leálltak” a csapa­tok. A játék képe alapján a végeredmény reális, bár a lila-fehéreknek több helyze­tük volt, de Bicskeivel szemben tehetet­lenek voltak. Jóki Bicskei, Kocsis, Vági, illetve Faze­kas, Bene. Ferencváros-Videoton 2­0(1:0) Népstadion, 6000 néző. Vezette: Petri. ETO: Géczi — Bálint, Páncsics, Megyeri, Ju­hász, Horváth, Szőke (Kii), Branikovits, Albert, Rákosi, Mucha. VIDEOTON: Szabó — Posch, Kovács, Fejes (Mester), Borsányi, Nagy Hs., Wollek, Nagy N­. (Bodnár), Burka, Karsai, Csuko­vics. Elképzelés nélküli, gyenge játék után, a 24. percben a Borsányi kezezéséért ítélt büntetőt Branikovits rosszul helyezte , Szabó hárított. A fiatal csatár a 31. percben javított, Juhász átadását 16 méterről a bal sarok­ba lőtte (1:0). A szünet után egy kapura játszott az FTC, és a 82. percben egy jobb oldali be­adást Mucha kapásból a kapu közepébe lőtt (2:0). Az FTC végig irányította a mérkőzést, de csak két védelmi hibának köszönheti győzelmét. Jók: Páncsics, Megy­esi, Horváth, Bra­nikovits, Rákosi, ill. Szabó, Kovács, Kar­sai. Komló-Tatabánya 2:1 (0:0) Tatabánya, 4000 néző. Vezette: Vadas György. KOMLÓ: Erdősi — Kótai, Zimonyi, Csordás I., Horváth, Makray, Bordás, Juhász, Sólymo­sa, Lazaridisz, Egri I. TATABÁNYA: Rothelmer — Léber, Laczkó, Kovácshegyi, Arany (Locker), Klausz, Zöldi, Nagy, Tóth, Horváth, Szabó. A Tatabánya támadott, de a vendégek megerősített védelme nagyszerűen zárt. A 22. percben Szabó fejesét Erdősi re­mekül hárította és a félidő hátralevő per­ceiben is nagyszerűen védett. Az 50. percben Egri a tizenhatos vo­nalánál cselezgetett, Laczkó elrúgta a labdát, a szélső elesett. Vadas 11-est ítélt, Sólymosi értékesítette a büntetőt (1:0). A közönség tüntetése miatt a játékve­zető az 53. percben félbeszakította a já­tékot. Amikor folytatódott a mérkőzés, a ha­zai csapat játszott fölényben, a 60. perc­ben mégis gólt kapott. Juhász 10 méter­ről fejelt Rothelmer kezei között a ka­puba (2:0). A 80. percben Szabó 20 méteres lapos lövése Erdősi keze között jutott a hálóba (2:1). Ezzel el is lőtte puskaporát a hazai együttes. A komlóiak kevés támadást vezettek, ezek azonban veszélyesek voltak, és meg­szerezték az igen értékes győzelmet. Jók: Kótai, Zimonyi, Horváth, illetve Laczkó, Nagy, Szabó. Az NB I. állása 1. 1. Dózsa (8) 7 3 2­­ 23:5 26 2. Vasas (6) 7 6 — 1 1«: 6 18 3. MTK (7) 7 2 4 1 14: 9 15 4. Ferencváros (8) 7 3 1 3 8: 7 15 5. Bp. Honvéd (7) 7 3 13 13:10 14 f1. Pécsi Dózsa (5) 7 3 2 2 11: 8 13 7. Csepel (6) 7 2 3 2 6: 9 13 8. Diósgyőr (5) 7 3 13 10:14 12 9. Szombathely (3) 7 4 1 3 14:14 11 10. Salgótarján (2) 7 3 2 2 10:12 10 11. Dunaújváros (4) 7 2 2 3 6:10 10 12. Videoton (3) 7 2 23 5:79 13. Tatabánya (4) 7 2 1 4 7:10 9 14. Komló (2) 7 2 2 3 10:16 8 15. Rába ETO (1) 7 2 2 5 6:12 5 16. Szegedi EOL (1) 7 2 1 6 2:12 2 Pécsi Dózsa-Salgótarján 0:0 Pécs, 5000 néző. Vezette: Vízhányó. PÉCSI DÓZSA: Rapp — Hernádi, Maurer, Kincses N­., Kocsis, Konrád, Bérczési, Daka (Rónai), Máté, Tóth J., Dunai dr. (Rádi). SALGÓTARJÁN: Szőke — Gecse, Kmetty, Vertig, Szalai, Toldi (Varga), Kriskó, Répás, Horváth, Básti, Jeck. Répás nagy lövése adott „munkát” Rappnak, majd gólhelyzetben Kriskó lőtt a kapusba. Válaszul: Konrád nagy erejű távoli lövésekkel kísérletezett. A 40. percben Dunai dr. biztosnak látszó hely­zetet ügyetlenkedett el. Alig indult vándorútjára a második já­tékrészben a labda, máris Tóth került a kapu elé, de döntő pillanatban hibázott. A 75. percben Kincses II. megsérült, és elhagyta a pályát. A mérkőzésen inkább a hazaiak voltak fölényben, de akárcsak a Salgótarján csa­tárai, nem tudtak gólt lőni, a döntetlen igazságos. Jók: Rapp, Maurer, Kocsis, Tóth, illetve Szőke, Kmetty, Básti. A góllövők élén 8 gólos: Kozma (Bp. Honvéd); 7 gólos: Juhász (Komló); 6 gólos: Bene és Dunai I­. (mindkettő V. Dózsa), Horváth (Diósgyőr); 5 gólos: Máté (Pécsi Dózsa), Horváth (Salgó­tarján) , Tóth K. (Tatabánya); 4 gólos: Vidáts (Vasas), Farkas (Szombat­hely). Dunaújváros—MTK 2:2 (2:0) Hungária krt., 8000 néző. Vezette: Ka­tona. DUNAÚJVÁROS: Papp — Formaggini, Ka­marás, Cseh, Nagy E., Somogyi, Simon (Bar­tók), Csörgő, Mártha, Somogy­vári, Harangi (Boromissza). MTK: Brüstyi — Török, Oláh, Rab, Strasz­­szer, Csetényi, Oborzsi (Salánki), Sárközi (Kiss), Dunai, Szuromi, Kunszt. Az MTK egymás után teremtette a gól­helyzeteket, de a csatárok valamennyit elügyetlenkedtek. A 33. percben a Dunaújváros szerzett vezetést, Mártha Simonhoz játszott, a szélső beadását Csörgő a bal sarokba fe­jelte (1:0). A 45. percben Brünyi hálójában táncolt újra a labda: Mártha beadását Harangi közelről a hálóba vágta (2:0). Szünet után magára talált az MTK. Az 50. percben Dunai öt méterről nem hibázott (2:1). A 65. percben Szuromi a felső lécre vágta a labdát A 75. percben egyenlítet­tek a hazaiak: Kunszt volt eredményes (2:2). A 2:0-ás vezetés után a Dunaújváros inkább védekezett. A második félidőben az MTK a kapujához szegezte a vendég­­csapatot. Jók: Papp, Formaggini, Somogyi, Nagy, illetve Török, Csetényi, Dunai, Kiss. A Magyar Hírlap válogatottja Bicskei (Bp. Honvéd) Formaggini (Dunaújváros) Maurer (Pécs) Megyeri (FTC) (Bp. Honvéd) Fazekas (VI. Dózsa) Kocsis (Bp. Honvéd) Gass (Diósgyőr) Básti (Salgótarján) Szombathely—Rába ETO 2:1 (0:1) Szombathely, 10 000 néző. Vezette: Müncz. SZOMBATHELY: Mursits — Szálk­ai, Pék, Németh, Balogh, Bokor (Farkas), Ha­nosi, Szabó, Király, Rátkai, Iszak I. RÁB­A ETO: Földes — Keglovich, Orbán, Kiss, Izsáki, Horváth B., Pozsgai, Stolcz (Glá­zer), Nagy (Horváth L.), Korsós, Magyar. A Győr az 5. percben vezetést szerzett. Izsáki szabadrúgását Pozsgai Stolczhoz továbbította, a csatár közelről a léc alá vágta a labdát (0:1). A győriek a mezőnyben pontosabban adogattak, s több támadást vezettek, mint a Szombathely. A hazai csapat csak szünet után len­dült támadásba. Az 53. percben Szabó szögletét Rátkai kapásból, védhetetlenül lőtte a bal sarokba (1:1). A 73. percben vezetést szerzett a Szom­bathely. Iszak I. átadását Farkas kapás­ból a jobb sarokba bombázta (2:1). A 86. percben Korsós szándékosan meg­rúgta Rátkait, Müncz játékvezető a győri csatárt kiállította. Ellentétes félidők jellemezték a mérkő­zést. Az első játékrészben tervszerűen, jól játszott a győri csapat, szünet után a lelkesen rohamozó hazaiak megérdemel­ten fordították meg a mérkőzést. Jók: Kalmosi, Iszak­i, Farkas, illetve Orbán, Pozsgai. Az NB II. eredményei ÉSZAKI CSOPORT: Borsodi Bányász—Kos­suth KFSE 0:1, Esztergom—Kisterenye 0:0, Nagybátony—Nyíregyháza 1:0, Sátoraljaúj­hely—Budapesti EAC 1:1, Ikarus—Kazincbar­cika 1:3, KELTEX—Vasas Izzó 3:5, Miskolci VSC—Leninváros 0:0. NYUGATI CSOPORT: Pécsi BTC—Pécsi Ércbányász 1:2, Fűzfő—Dorog 0:2, Máza-Szász­­vár—Savaria 0:0, Bauxitbányász—Pápa 2:0, Győri Dózsa—Kaposvári Rákóczi 1:1, Táncsics SE—Ajka 1:0, Almásfüzitő—Szekszárdi Dózsa 1:0, Zalaegerszegi Dózsa—Bakony Vegyész 1:0. KELETI CSOPORT: Ceglédi VSE—Pénzügy­őr 1:1, Debreceni EAC—Középületépítők 2:0, Szarvas—Budafok 4:2, Gyula—Kiskunfélegy­háza 6:0, Lehel SC—Bocskai SE 1:1. Labdarúgó NB I/B A Szállítók és a Pécsi Bányász felzárkózott Az Egyetértés kitűnő játékkal első ha­zai győzelmét szerezte. A Pécsi Bányász idegenben, a Szállítók hazai pályán győ­zött és megkezdte a felzárkózást. A me­zőny továbbra is igen tömör. Még min­dig nyeretlen a Bp. Spartacus. BKV ELŐRE—EGRI DÓZSA 2:1 (1:1) Knopp J. utca, 1400 néző, vezette: Palotai. Góllövő: Burányi, Egervári (11-esből), illetve Tóth. ÓZDI KOHÁSZ—DEBRECENI VSC 1:1 (0:0) Ózd, 3000 néző, vezette: Nagy E. Góllövő: Dolezsár, illetve Vaczlavik. PÉCSI BÁNYÁSZ—VÁRPALOTA 2:1 (1:1) Várpalota, 2500 néző, vezette: Vincze dr. Góllövő: Ivanics, Bencsik, illetve Horváth L. FOSPED SZÁLLÍTOK—OROSZLÁNY 3:1 (1:1) Czabán Samu tér, 2000 néző, vezette: Almá­­si. Góllövő: Bakk (2), Kaszás, illetve Papp. EGYETÉRTÉS—GANZ-MÁVAG 4:0 (2:0) Soroksár, 1700 néző, vezette: Zsolt. Góllövő: Halápi (2), Kecskés (2). SZÉKESFEHÉRVÁRI MÁV—ZALAEGERSZE­GI TE 0:0 Székesfehérvár, 1200 néző, vezette: Maczkó. KECSKEMÉTI DÓZSA—BP. SPARTACUS 2:0 (1:0) Kecskemét, 3000 néző, vezette: Somlai. Gól­lövő: Józsi, Lutz (11-esből). SZOLNOKI MTE—BÉKÉSCSABA 3:2 (2:0) Szolnok, 2000 néző, vezette: Mohácsi. Góllö­vő: Pallai, Mile, Nagy F., illetve Schneider, Dobai. MAV-DAC—BUDAPESTI VSC 1:0 (1:0) (A mérkőzést szombaton játszották.) Diósgyőr-Szeged 1:0 (0:0) Szeged, 4000 néző. Vezette: Borzási. DIÓSGYŐR: Veréb — Kovács, Salamon, Kol­­láth, Mathesz, Hajas, Vass, Horváth, Gál, Gass, Sikora. SZEGED: Bólya — Várhelyi Hs., Molnár, Magyar, Kerekes, Bánfalvi, Dávid, Jósa, Vass, Pataki­, Vörös (Ruttkay). A hazaiak kezdeményeztek, de próbál­kozásaikat rendre hárította a diósgyőri védelem. Az 56. percben Gass négy védő kísére­tében ért el a félpályáról Bólya kapujá­nak közelébe, és nem hibázott (1:0). A Szeged csatárai erőtlenül játszottak, és képtelenek voltak még gólhelyzetet is teremteni. A mérkőzés színvonala nem érte el az NB 1. szintjét, a Szeged nem késztette kü­lönösebb erőfeszítésre a Diósgyőrt. Jók: Gass, Mathesz, Kolláth. Az NB IIB állása 1. Egyetértés (8) 7 4 1 — 16: 2 19 2. Pécsi Bányász (9) 7 2 3 2 9:11 16 3. FOSPED Szállítók (9) 7 3 1 3 7:10 16 19 5. Kecskeméti D. (7) 7 3 2 2 10: 6 15 MAV-DAC (6) 7 4 1 2 8: 4 15 6. Egri Dózsa (5) 7 3 2 2 10: 6 13 7. Oroszlány (7) 7 3 1 4 11:11 13 8. Zalaegerszeg (5) 7 3 13 14:11 12 9. Ganz-MÁVAG (4) 7 3 2 2 9:10 12 10. Bp. Spartacus (8) 7 2 4 3 5: 9 12 11. Békéscsaba (6) 7 2 14 11:10 11 12. Sz.­fehérvári MÁV (2) 7 3 2 2 7: 9 10 13. Ózdi Kohász (3) 7 3 1 3 8:12 10 14. BKV Előre (3) 7 2 2 3 4: 7 9 15. Szolnoki MTE (4) 7 2 1 4 6:13 9 16. Várpalota (1) 7 2 3 2 10: 7 8 17. Debreceni VSC (2) 7 1 4 2 7: 7 8 18. Budapesti VSC (1) 7 3 13 15:16 8 Magyar Hírlap POLITIKAI NAPILAP Főszerkesztő: DARVASI ISTVÁN HíeTyertes főszerkesztő: DR. LÖKÖS ZOLTÁ­f Felelős kiadó: SALA SÁNDOR, a Lapkiadó Vállalat Igazgatója Athenaeum Nyomda, Budapest Rotációs magasnyomás Felelős vezető: SOPRONI BÉLA Igazgató INDEX: 25007