Magyar Hírlap, 1970. október (3. évfolyam, 273-303. szám)

1970-10-19 / 291. szám

Magyar Hírlap sport - sport - sport sport - sport Magyar Hírlap Videoton—Ú. Dózsa 2:1 (1:1) . Székesfehérvár, 10 000 néző, vezette: Szilvási VIDEOTON: Szabó — Posch, Kovács, Nagy ül., Fejes, Mester, Karsai, Borsányi, Wollek (Csukovics), Nagy II., Bodnár. V. DÓZSA: Borbély — Káposzta, Horváth, Noskó, Juhász, Dunai III., Zámbó, Fazekas, Bene, Dunai II., Tóth A. Góllal kezdődött a mérkőzés. A 2. percben Borsányi a szögletzászló köze­léből rúgott szabadot, a labda a védők lábai közt elgurult és azt a jobb kapu­fánál álló Wollek bekanalazta (1:0). Bene lövéseit kivéve, a kapura kevés veszélyt jelentett az újpesti csatársor. A 32. percben váratlanul egyenlített az Újpest. Bene a feleslegesen cselezge­tő Karsaitól megszerzett labdával elhú­zott és 14 méterről küldött lapos lövése a kapufa jobb oldaláról perdült a há­lóba (1:1). Jó iramban folytatódott szünet után a játék. A Videoton bátran támadott, fölénye a 69. percben góllá érett: Csukovics bal oldali szögletből beívelt labdája érintés nélkül csavarodott a hálóba (2:1). A Dózsa a hajrában igyekezett az eredmé­nyen változtatni, sikertelenül. A nagy lelkesedéssel és jól játszó Vi­deoton megérdemelten fektette kétvállra a listavezetőt. Főleg szünet után bizo­nyult jobbnak nagynevű ellenfelénél. Jók: Szabó, Posch, Kovács, Nagy N­., Bodnár, illetve: Horváth, Fazekas és Noskó. Ferencváros—Szeged 4:0 (1:0) Népstadion, 7000 néző, vezette: Víz­hányó. FERENCVÁROS: Géczi — Bálint, Pancak­a, Megyesi, Horváth (Vépi), Havasi — Szőke, Rákosi (Selenka), Albert, Branikovics, Mu­cha. SZEGED: Bolya — Várhelyi m­., Molnár, Várhelyi I., Kerekes, Pikó (Varga), Bánfalvi, Berkes, Jósa, Vass, Vörös (Dávid), Várhelyi III. és Mucha bombázott a kapu fölé. A 12. percben az ötösön Mol­nár ollózva tisztázott Albert elől. Egy perccel később már tehetetlen volt a vendégek védelme: Mucha be­ívelt és a berobbanó Branikovics 5 mé­terről a hálóba fejelt (1:0). Fél óra elteltével a vendégek is vezet­tek néhány támadást: Vass fejesét, majd Jósa két nagy lövését csak bra­vúrral hárította Géczi. A 61. percben Megyesi a balszélen betört a 16-osra és Molnár csak sza­bálytalanság árán tudta szerelni. A 11-est Szőke a bal felső sarokba vágta (2:0). A 69. percben újabb gól: Mucha be­adását Albert előrevetődve fejelte a há­lóba (3:0). Két percet kellett csak várni a 4. gól­ra: Mucha átadását Albert fejelte kö­zépre és Branikovics kapáslövése a há­lótartó vasról pattant ki (4:0). Alárendelt szerepet játszott a Szeged. A Ferencváros csatársora, tengelyében Alberttal és Braniscoviccsal, valamint a fáradhatatlan Muchával, időnként igen jól játszott. Jók: Páncsics, Megyesi, Albert, Bra­­nikovics, Mucha, illetve Várhelyi 111. Salgótarján—Diósgyőr 4:0 (1:0) Salgótarján, 5000 néző, vezette: Cseme­­falvy. SALGÓTARJÁN: Szőke — Baranyai, Kmetty, Gecse, Szalai, Toldi, Kriskó, Répás, Horváth, Básti, Jeck. DIÓSGYŐR: Veréb — Kovács, Salamon, Kol­­láth, Gál (Oláh), Hajas, Vass, Földesi, Horváth, Gass, Szikora. Az első negyedórában több hazai gól­helyzet maradt kihasználatlanul. A 17. percben viszont Gass hibázott nagy hely­zetben. A 22. percben Répás Toldi elé ját­szott, a középpályás az ötösről a kapusba lőtt. A nagy hazai nyomás a 35. percben érett góllá: Básti a balszélre húzódó Sza­lai elé játszott, aki 25 méterről a léc alá bombázott (1:0). A szünet után is nyomasztó volt a hazai fölény, az 53. percben Básti szabadrúgá­sa a lécről vágódott a hálóba (2:0). A 60. percben Toldi átadását Szalai vágta 28 méterről a léc alá (3:0). A 65. percben Kriskó átadását Básti pofozta 6 méterről a kapu közepébe (4.). Az utolsó negyedórában a diósgyőri térfélen folyt a küzdelem: Baranyai, Jeck, majd Répás hamarkodott el jó helyzete­ket. A 87. percben Salamon szépíthetett volna. A Salgótarján irányította a küzdelmet, középpályásai jobbnál jobb labdákkal szervezték a támadásokat, az eredményt még ilyen arányban sem túlzott. Jók: Szőke, Kmetty, Szalai, Répás és Básti, illetve Salamon, Gass. Szombathely—Komló 2:0 (2:0) Szombathely, 4000 néző, vezette: He­gyes. SZOMB­ATTHELY: Mursics — Szántai, Pék, Balogh, Halmosi (Németh), Kulcsár, Szabó, Farkas, Király, Bokor (Iszak II.), Iszak I. KOMLÓ: Erdösi — Kótai, Csordás I., Makray, Göcsei (Angeli), Horváth, Solymosi, Lazaridisz, Bordács, Mohácsik, Egri (Korom). A 14. percben Kulcsár beadását Bokor elhibázta, de a védőkről lepattant a Labda, Szabó megszerezte, és 5 méterről a vető­dő Erdősi mellett a bal sarokba helyezte (1:0). A 40. percben Farkas, Iszak II. volt a labda útja, Iszak 11. kapura lőtt, és a lab­da a jobb oldali kapufáról vágódott a sa­rokba (2:0). A szünet utáni első percekben Farkas és Halmosi lövése adott munkát Erdősi­­nek. Az 57. percben egy fejesnél Halmosi orrsérülést szenvedett, és nem tudott to­vább játszani. A Szombathely végig támadott, és hely­zetei alapján több gólt is lőhetett volna. Jók: Szántai, Balogh, Mursics, Szabó, Farkas, illetve Erdösi, Csordás 1. Otthonában szenvedett vereséget a Kecskemét A forduló nagy meglepetését a sereg­hajtó Budapesti VSC szolgáltatta azzal, hogy Kecskeméten legyőzte a tabella élén álló hazaiakat. Egri Dózsa—Debreceni VSC 2:0 (0:0) Eger, 3000 néző, vezette: Vincze dr. Góllövő: Tóth, Kovács F. Budapesti VSC—Kecskeméti Dózsa 1:0 (1:0). Kecskemét, 3000 néző, vezette: Klemm. Góllövő: Nagy Gy. Ózdi Kohász—Ganz-MÁVAG 0:­0. Ózd, 2000 néző, vezette: Egervári. Egyetértés—Székesfehérvári MÁV 1:0 (1:0). Székesfehérvár, 500 néző, vezette: Vö­rös. Góllövő: Kuharszki. Szolnoki MTE—Oroszlányi Bányász 3:1 (1:0). Szolnok, 1200 néző, vezette: Katona. Góllövő: Kovács (2), Papp 11., illetve Holánszki. Békéscsaba—Bp. Spartacus 0:0. Békéscsaba, 3000 néző, vezette: Bana. Várpalota—MÁV-DAC 0:0. Várpalota, 1500 néző, vezette: Szávó. FÖSPED Szállítók—Zalaegerszegi TE 1:1 (0:0). Czabán Samu tér, 1100 néző, vezette: Tapolczai. Góllövő: Kaszás, illetve Tóth. Pécsi Bányász—BKV Előre 1:0 (1:0). A Pécs és a Bp. Honvéd nehéz mérkőzések előtt A kontinens labdarúgósportjában szer­dán folytatják a kupaküzdelmeket. Ez al­kalommal a bajnokcsapatok, a kupagyőz­tesei­ és a vásárvárosok kupája második fordulójára kerül sor. A magyar csapa­tok közül már csak a Bp. Honvéd és a Pécsi Dózsa vesz részt a küzdelmekben, mert az U. Dózsa a BEK első fordulójá­ban alulmaradt a Crvena Zvezdával szemben. A Bp. Honvéd a tavalyi kupa­védő Manchester City ellen lép pályára a Kupagyőztesek Európa Kupájának tor­nájában. Az Európai Vásárok Kupájában szereplő Pécsi Dózsa ugyancsak nehéz el­lenfelet kapott a Newcastle United csa­patával. KUPAGYŐZTESEK EURÓPA KUPÁJA Eindhoven—Steaua Bukarest Göztepe Izmir—Gornik Zabrze CSZKA Szófia—Chelsea Real Madrid—Wacker Innsbruck Benf tea—V orwärts Bp. Honvéd—Manchester City FC Bruges—FC Zürich Cardiff City—Nantes EURÓPAI VÁSÁROK KUPÁJA Arsenal—Sturm Graz Sparta Rotterdam—Coleraine Dinamo Dresden—Leeds United AB Koppenhága—Anderlecht Valencia—Beveren Newcastle United—Pécsi Dózsa Liverpool—Dinamo Bukarest Bayern München—Coventry City Sparta Prága—Dundee United Hertha BSC—Spartak Tmava Barcelona—Juventus Dinamo Zágráb—SV Hamburg Setubal—Hajdúk Split Fiorentina—FC Köln Eskihirspor—Twente Enschede Hibernian—Guimaraes 2:9 (október 14-én ját­szották). A Magyar Hírlap válogatottja Noskó Szalai Mucha (FTC) Bodnár (Videoton) Csepel—Dunaújváros 3:0 (1:0) Csepel, 1000 néző, vezette: Magyar. CSEPEL: Fatér — Pető, Molnár, Hunyadi, Faludi, Kandi, Varga, Rouenbiller, Kalmár, Gu­lyás, Kelemen (Takács). DUNAÚJVÁROS: Papp — Formaggini, Rup­­pert, Cseh, Somogyi, Somogy­vári (Kamarás), Szimacsek (Boromissza), Csörgő, Mártha, Ha­rangi, Bartók. A 9. percben Szimacsek nagy helyzet­ben hibázott. A 16. percben a Csepel megszerezte a vezetést, szögletrúgás után Kalmár a vé­dők között a hálóba lőtt (1:0). Kalmár került jó helyzetbe, de az eléje vetődött Pappról szögletre pattant a lab­da. A 33. percben megszakadt a játék, mert Cseht ápolták. A második játékrészben két perc alatt két gólt kapott a Dunaújváros. Varga — a 60. percben — Papp mellett lőtt a hálóba úgy, hogy előtte kézzel hoz­záért a labdához (2:0). A 62. percben Rottenbiller kicselezte a védőket, és a kapu bal sarkába továbbí­totta a labdát (3:0). Gulyás a 74. percben a kapufát találta el, három perccel később pedig Kalmár nagy helyzetből fölé bombázott. A Csepel megérdemelten jutott a két ponthoz. A Dunaújváros sok hibával ját­szott. Jók: Fatér, Faludi, Kalmár, eletve Papp, Somogyi. Rába ETO—MTK 1:1 (0:0) Győr, 4000 néző, vezette: Emsberger. RÁBA ETO: Földes — Keglovich, Orbán, Izsáki, Pozsgai, Kiss, Storcz, Nagy, Horváth I., Horváth N­. (Póczik), Magyar. MTK: Birinyi — Török, Oláh, Csetényi, Du­nai, Strasszer, Oborzil (Kiss), Sárközi, Szuromi (Rab), Becsei, Koritár. Az MTK lefutásokkal kísérletezett — eredménytelenül. A 20. percben győri tá­madás után Magyar beadását Storcz 4 méterről fejelte kapura, Brünyi védett. A 25. perctől mezőnyfölénybe került az MTK. Szünet után még nagyobb erővel tá­madtak a hazaiak, és fölényük a 49. perc­ben góllá érett. Magyar futott el a balszé­­len, lapos beadását Storcz közelről a há­lóba lőtte (1:0). Élénkebb lett az iram, de — meglepe­tésre — az MTK kapcsolt nagyobb se­bességre. Az 59. percben Becsei bal oldali szabadrúgását Dunai az „elalvó" győriek mellett a hálóba fejelte (1:1). Küzdelmes mérkőzést vívott a két csa­pat, de a játék színvonala csak a közepes szintet érte el. Jók: Orbán és Magyar, illetve Brünyi, Oláh, Dunai és Sárközi. Az NB I­ B állása 1. Egyetértés (8) 11 8 3 3 17: 4 27 2. MÁV-DAC (6) 11 6 2 3 11: 5 20 3. Egri Dózsa (5) 11 5 4 2 10: 8 19 4. Kecskemét (7) 11­ 4 4 3 14: 9 19 5. Bp. Spartacus (8) 11 3 5 3 9: 9 19 11. Pécsi Bányász (9) 11 3 4 4 11 :17 19 7. Ganz-MÁVAG (4) 11 5 4 2 18:13 18 8. Szállítók (9) 11 3 3 5 8:13 18 9. Zalaegerszeg (5) 11 4 4 3 19:13 17 10. Oroszlány (7) 11 4 2 5 15:15 17 11. Békéscsaba (6) 11 3 3 5 13:12 15 12. Ózdi Kohász (3) 11 4 2 5 13:18 13 13. Debreceni VSC (2) 11 3 4 4 9:11 12 14. Székesfe­r. MÁV (2) 11 4 2 5 8:14 12 15. Szolnoki MTE (4) 11 3 2 6 10:18 12 18. Várpalota (1) 11 2 6 3 12:10 11 17. Budapesti VSC (1) 11 4 2 5 19:22 11 18. BKV Előre (3) 11 2 2 7 4:13 9 A góllövők élén 9 gólos: Juhász (Komló), Kozma (Bp. Hon­véd). 8 gólos: Bene (II. Dózsa). 7 gólos: Dunai N­. (II. Dózsa), Tóth K. (Tata­bánya). 6 gólos: Máté (Pécsi Dózsa), Horváth (Diós­­győr), Farkas (Vasas), Horváth (Salgótarján). A TOTÓ 42. heti eredményei Magyar Hírlap , POLITIKAI NAPILAP Főszerkesztő: DAR­VASI ISTVÁN Helyettes főszerkesztő: DR. LOKOS ZOLTÁN Felelős kiadó: SALA SÁNDOR, a Lapkiadó Vállalat Igazgatóis Athenaeum Nyomda, Budapest Rotációs magasnyomás Felelős vezető: SOPRONI BÉLA Igazgató INDEX: 25007 1. Videoton—V. Dózsa 2:1 1 2. Rába ETO—MTK 1:1 1 3. Salgótarján—Diósgyőr 4:0 1 4. Csepel—Dunaújváros 3:0 1 5. Pécsi Dózsa—Tatabánya törölve 6. Szombathely—Komló 2:0 1 7. Ózdi Kohász—Ganz-MÁVAG 0:0 x 8. Várpalota—MÁV-DAC 0:0 x 9. Szolnoki MTE—Oroszlány 3:1 1 10. Békéscsaba—Bp. Spartacus 0:0 x 11. Esztergom—Kazincbarcika 0:1 2 12. Leninváros—Volán 3:4 2 13. KISTEXT—Pénzügyőr 2:1 1 14. Casertana—Palermo 3:1 1 + 1 15. Mantova—Atalanta 0:0 x