Magyar Hírlap, 1992. november (25. évfolyam, 257-268. szám)

1992-11-07 / 262. szám

20 MAGYAR HÍRLAP Négygólos Tungsram-győzelem a BEK-selejtezőn Ennél jobban nem is kezdődhetett volna az ember hétvégéje. Elég volt, ha péntek délután kapta magát, ki­­buszozott, kiautózott a BVSC Sző­­nyi úti uszodájához s megnézte a ví­zilabda Bajnokcsapatok Európa Ku­pájának csoportmeccsét, a Tungs­ram SC—CSZK Moszkva találko­zóját. Egy ilyen pólómeccs már ön­magában is varázslatosan csábító, ám akkor kifejezetten boldogító tud lenni, ha a négy negyed után a ma­gyar vízilabdázók másznak ki a győztesek boldog mosolyával a me­dencéből. Márpedig pénteken ez történt. A Tungsram játékosai ünnepeltek, míg a moszkvaiak meglehetősen elszon­tyolodva vonultak az uszodából az öltöző felé. No, de most már mond­juk ki: attól kezdődik szépen ez a hétvége, hogy a magyar bajnokcsa­pat 12:8-ra legyőzte a vízipólóban még ma is magas nívón jegyzett CSZK Moszkvát. Ebben a győzelemben tulajdon­képpen már az első percekben biztos lehetett a magyar csapatért szurkoló, hiszen annál szebben s jobban nem is kezdődhetett volna a mérkőzés, mint úgy, hogy a Tungsram már az első percben 2:0-ra vezessen. Már­pedig ez történt, ugyanis a magyar bajnok két támadásból két gólt szer­zett. Az elsőt a magyar bajnoknál játszó Szemjonov suhintotta be Gyu­­gin kapujába, míg a másodikat Pető lőtte egy mesteri lefordulás után. Az ilyen kezdés után még az iz­­gulósabb nézők is kényelmesebb testtartásba fészkelhették magukat, s legfeljebb csak az zökkenthette ki őket viszonylagos nyugalmukból, hogy azért a CSZK pólósai is felvil­lantottak valamit a vízilabdázás tu­dományából. Pontosabban Grjukov villantott fel valamit, ő ugyanis előbb egész lehetetlen, éles szögből pattintotta a labdát a vízre, úgy, hogy az végül a kapufát is súrolva kötött ki a hálóban, majd az orosz fiú bemutatta azt, hogyan lehet a né­zőtérről elképesztően messzinek tű­nő távolságról is gólt dobni. A moszkvaiak lelkesedése még né­hány percig kitartott, igaz, ahhoz, hogy 3:2-re vezessenek, kellett egy aprócska hiba Horváth Csaba részé­ről, viszont a magyar játékos tudta azt, hogyan is lehet a hibáért kárpót­lást nyújtani. Hát, természetesen egy góllal. Az egyenlítő góllal. Emígyen pedig megint felhőtlenebb lehetett a hangulat a lelátón, az pedig egyenes napsugaras jókedvre deríthetett min­denkit, hogy Monostori a negyed utolsó másodperceiben még be­csempészett egy labdát az oroszok kapujába. S lám, milyen jó, hogy ilyen eredménnyel fordultak a csapatok, mert míg a magyar bajnokcsapat percről percre nyugodtabban ját­szott, addig a moszkvai pólósok már megérezhettek valamit az elkövetke­zendő vereség keserű hangulatából. Ugyanis, ha a CSZK-játékosok tá­volról lőttek, hát biztos fogadást le­hetett kötni arra, hogy a labda útját blokkolja egy Tungsram-pólós fel­tartott keze, ha pedig begyömöszöl­ték magukat a magyar kapu elé, hát ott Kuna emelkedett eléjük. Emí­gyen fordult elő az, hogy Szemjo­nov és Monostori góljaival már 6:3- ra is vezetett a Tungsram, míg Maszljuk seregnyi szenvedés árán gyömöszölt be a negyed során egyetlen, árvácska gólt a kapuba. A harmadik negyedet viszont ér­heti némi kritika, mert azon túl, hogy nem volt igazán szemet gyö­nyörködtető a játék, ráadásul ezt a hét percet az oroszok nyerték. Előbb Romanszkij húzott be egy labdát, amire még a tungsramos Szemjonov válaszolt egy tanári góllal, csakhogy aztán Grjukov volt eredményes. Az utolsó negyed kezdete előtt az a 7:6-os eredmény akár idegborzoló is lehetett volna, ám, hogy a meccs végül megnyugvást hozott mindenki számára, arról négy magyar játékos gondoskodott. Először Horváth Csa­ba, aki a jobb felső sarokba zúdított egy gólt, majd kicsivel később Pető Zsolt, aki behúzta a labdát Gyugin kapujába, aztán ismét csak Horváth Csaba, akkor, amikor végtelennek tetsző kivárás után csak úgy oda­­roccsantotta a labdát a jobb kapufa mellé. S hogy ne csupán a mezőny­­játékosokat illesse dicséret, arról mindenképpen meg kell emlékezni, hogy a három gólt követően Kuna egész parádés módon, lábbal szerel­te le a nagy igyekezettel az előtte cselezgető Maszljukot... Az pedig már-már ritkaságszám­ba megy, amikor azt láthatja a néző, hogy az orosz pólósok elfáradnak. Hát, a moszkvaiak elfáradtak a mér­kőzés végére, s azt is csak a magyar kapu előtt bánatosan pocskolva néz­ték végig, ahogy Kuna indítása után Pellei ellubickol Gyuginig, s közel­ről bevágja a Tungsram tizenegye­dik gólját. No, jó, a fáradtság azért nem volt olyan nagy. Igaz, Gyemjanyenko „csak” négyméteresből lőtt gólt, Ivanov viszont már jókora erőről árulkodón vágta be a labdát a jobb felső sarokba. De hát a meccs ezút­tal nem érhetett véget orosz gólok­kal. S hogy a péntek este ilyenkép­pen is feledhetetlen maradjon, hát az utolsó gólt Sudár dobta be a CSZK Moszkva kapujába. A 12:8-as Tungsram-győzelem után jobb végszó nem is kerekedhet ki, mint az, hogy ezen a hét végén egyszer azért érdemes lesz kibu­­szozni, kiautózni a Szőnyi úti uszo­dához, mert a Tungsramnak vasár­nap 11.15 órakor még van egy meccse a török Iyik csapata ellen. Egy olyan meccse, amelyik igazán kellemesnek ígérkezik, hiszen nehe­zen hihető, hogy a csoportban veze­tő s veretlen Tungsramot éppen a tö­rök bajnok szorítja majd meg. • V. A. Megkezdődtek a küzdelmek a Kupagyőztesek Európa-kupájában is. A Komjádi uszodában a Vasas- Plaket 10:5-re nyert az izraeli Mac­­cabi Ker­at Onno ellen. Kuna, aki csapata egyik legjobbja volt, ezúttal nem tudott hárítani FOTÓ: ISZA FERENC EREDMÉNYEK , ESEMÉNYEK NEGYEDIK GYŐZELMÉT aratta a női sakkvilágbajnok-jelöltek Sang­haji tornáján Polgár Zsuzsa, s ezzel továbbra is pontveszteség nélkül áll az első helyen. Ezúttal a kínai Csin Kan-Jing ellen győzött. A torna élme­zőnye: 1. Polgár Zsuzsa 4 pont (4 játszmából), 2. Maries 3,5 (4), 3. Csi­­burdanidze 3 (5). BRONZÉRMET NYERT a lissza­boni női súlyemelő Európa-bajnokság 56 kilós súlycsoportjának szakításá­ban Ray Tímea. KETTŐS VERESÉGGEL búcsú­zott a Szolnoki Olajbányász férfiko­­sárlabda-csapata a Koracs Kupa 3. fordulójában. Az itthoni hétpontos kü­lönbség után idegenben megmutatko­zott a francia csapat tudásfölénye. An­tibes (francia)—Szolnoki Olajbányász 117:75. A női BEK-ben a Pécsi VSK kivívta a hatos, körmérkőzéses cso­portdöntőbe kerülést. Ellenfelük a csoportdöntőben a spanyol Valencia, az olasz Como, a francia Charles-les- Eaux, az ukrán Dinamo Kijev és a csehszlovák Ruzomberok lesz. A HOLLAND Marco van Basten és Frank Rijkaard 1995-ig meghosszab­bította szerződését az olasz labdarú­­­­gó-bajnoki cím legfőbb várományosá­val, az AC Milánnal. EGY MILÁNÓI bíróság arra köte­lezte a svéd teniszbajnok Björn Bjor­­got, hogy havi 25 millió lírás tartásdí­jat fizessen volt feleségének, az olasz popénekesnek, Loredana Bertének. ELKÉPZELHETŐ, hogy a jugo­szláv sakkozók a Nemzetközi Sakk­­szövetség zászlaja alatt indulnak a debreceni Európa-bajnokságon. A MAGYAR BIRKÓZÓSZÖVET­SÉG ma tartja közgyűlését. Az össze­jövetel egyik fontos napirendi pontja az új elnök megválasztása. A két jelölt dr. Hegedűs Csaba és Kuller József. Jelöltjeink az ügetőre Szombat 1. Anett June (6) — Texas (7) — Trinitárius (8) — Calduro M. S.(10) 2. Pityke (8) — Tadzs (3) — Szeréna (1) — Piktor (6) 3. Snapsz (11) — Romola (3) — Szó (2) — Szidalmazó (8) 4. Ósdi (7) — Milliomos (10) — Parázs (2) — Paszternák (4) 5. Oldville (1) — Abec­ta Nevi (3) — Platán (6) — Sam Rodney (2) 6. Prima (3) — Ossia (5) — Ewina Bunter (8) — Sámson (9) 7. Padova (2) — Ludwig (6) — Producer (7) — Sipirc­ (3) 8. Lámpás (5) — Iparos (6) — Keresztapa (9) — Pikoló (2) 9. Róna (1) — Molnár (10) — Malícia (6) — Brona B. (5) 10. Kobzos (3) — Oszmán (5) — Ostor (6) — Nyalánk (9) 11. Referens (1) — Lump (6) — Proton (8) — Rézkalapács (12) A versenyek 14 órakor kezdődnek. Jelöltjeink a galoppra Vasárnap 1. Lambada (6) — Móma (6) — Delikates (2) — Kockás (4) 2. Galant Geray (3) — Pletyka (9) — Seria (1) — Nancy (7) 3. Kedvesem (8) — Amorella (6) — Albert (1) — Nepomuk (2) 4. Ditti (5) — Teodóra (7) — Alabárdos (1) — Bajadér (3) 5. Kariba Dam (2) — Pankota (6) — Árkus (1) — Narodnyik (5) 6. Che (11) — Pilon (6) — Ménfő (1) — Li­­bus(4) 7. Tercina (3) — Mosolygó (7) — Imike (1) — Made In Cece (9) 8. Lurly Jubly (6) — Letét (1) — Mikus (5) — Szépfiú (7) 9. Pada (4) — Diva (6) — Bizánc (1) — Mia (12) 10. Pálna (5) — Lump (7) — Remény (9) — Gennie (4) A versenyek 10.30 órakor kezdődnek. SPORT Férfikézilabda BEK-mérkőzés Behozható hátrányban az Elektromos A Népfürdő utca környékén sze­retik a kézilabdát. Kiderült ez most is, amikor az Elektromos férfikézi­labda-csapata a Bajnokcsapatok Európa Kupájában az orosz SZKISZ Krasznodar csapatát fo­gadta. Majdnem telt ház volt az Elektromos Sportcsarnokban, a he­lyi B-közép pedig a szokásokhoz híven igen jó hangulatot teremtett. A Krasznodar egyébként az első és egyben utolsó bajnoka a Függet­len Államok Közösségének. Mind­két mérkőzést Budapesten rende­zik, a visszavágóra tehát az Elekt­romosnak nem kell Krasznodarba utaznia. Az ellenfél kérése volt ez, mert így olcsóbban ússzák meg ezt a BEK-mérkőzést. Nem kell ven­dégül látniuk az Elektromost, amely szintén jól jár, hiszen nem kell repülőjegyet fizetnie. Annyit még illik tudni az ellenfélről, hogy a bajnokcsapattól távozott két vá­logatott játékos, maradt egy, Filip­pov, aki viszont olimpiai bajnok­nak mondhatja magát, hiszen ját­szott Barcelonában. Kovács László az Elektromos vezetőedzője a mérkőzés előtt így vélekedett az esélyekről: — A védekezésünkön van a hangsúly, ha ezt sikerül megolda­nunk, akkor indításokból lehet ke­resnivalónk. Egyébként szerintem csak vasárnap fog eldőlni a to­vábbjutás kérdése. Nagy küzdelem, sok hiba jelle­mezte az első negyedórát, sokáig csak 1:1 volt az eredmény. A zöm­mel kétméteres játékosokból álló orosz védőfalat csak nehezen tud­ták átlőni a magyar játékosok, be­menni viszont egyszerűen lehetet­len volt. Szoros volt az első félidő, 4:4 volt a felénél, s csak ekkor lőt­te az első indításgólt az Elektro­mos. Kolmikov és Karlov góljaival a félidő vége felé egy-két góllal el­ment az ellenfél, ám egy újabb in­dításgól Pásztor révén csak egygó­­los vendégelőnyt jelentett a szünet­ben. A második félidőben aztán jött ismét Kolmikov, 13:10 oda, majd Szadovszkij, már 15:10 a vendé­gek javára, aztán megint Karlov, s ezzel már 17:11-re vezetett a Krasznodar. Hiába lőtte az alsó át­­lövéses, elhajlásos góljait Horváth Attila, ez sem segített. A félidő fe­lénél valamelyest feljött az Elekt­romos, de aztán egy időre vissza­állt minden a korábbi rendszerbe, az olimpiai bajnok Filippov góljá­val 21:14 lett. Aztán megint megfordult a vi­lág, a hajrá ismét az Elektromosé volt. Horváth hetesével 22:18 lett, a legvégén pedig Balogh három góljával 24:22-re jött fel az Elekt­romos. Két árva gól, egy nagy haj­rával, merthogy ez lett a végered­mény is. Kovács László arról panaszko­dott a mérkőzés végén, hogy nincs átlövője a csapatnak, s így csak ak­kor volt esélyük, amikor a nagyda­rab oroszok elfáradtak. A visszavágó vasárnap 11 óra­kor lesz, ugyancsak az Elektromos Népfürdő utcai csarnokában. D. S. 1992. november 7., szombat Nigel Mansell búcsúja Adelaide-ben Vasárnap, európai idő szerint a hajnali órákban az Ausztrál Nagy­díjjal befejeződik az idei For­ma– 1-es világbajnokság. Sajnos ez az év, egy-két verseny kivételé­vel, nem marad túl emlékezetes, pedig elképesztő, hogy mennyi munka és pénz van benne. Vegyük például a francia Renault céget. 1977-ben indultak először a mo­dern Forma–1-ben. Jean-Pierre Jabouille az angol versenyen indult sárga autójában, de nem tudta be­fejezni a versenyt. 1978-ban már igen, Monacóban tizedik volt. Egy évvel később megszületett az első győzelem, mégpedig a ha­zai pályán, Dijonban. 1981-ben ült Renault versenyautóba egy ala­csony fiatalember, aki azóta negy­vennégyszer nyert. Neve: Alain Prost. Már 1981-ben háromszor győzött, és 1983-ban majdnem vi­lágbajnok is lett, az utolsó versenyt vesztette el, pedig hosszú körökön át vezetett. Össze is veszett a cég főnökeivel, és kilépett a csapatból. 1984 és 1988 között nem született győzelem, habár a motor a Lotus­­csapat kezeiben már 1985-ben si­keresnek bizonyult, egy bizonyos Ayrton Senna nyert Portugáliában, zuhogó esőben. A cég fel is adta a százszázalékos autó-motor elvet, és úgy döntött, hogy marad annál, amihez a legjobban ért — a moto­roknál. Csurrantak, csöppentek győzel­mek, de a McLaren-csapat a Hon­da motorral sokáig verhetetlennek bizonyult. 1989-ben a Williams au­tójában a belga Thierry Boutsen­­nek sikerült győznie Renault mo­torral, míg 1990-ben Boutsen és Patrese is nyert a Williams-Renault kombinációval. A siker majdnem teljes lett 1991-ben, amikor Man­sell öt alkalommal ért elsőnek a kockás zászlóhoz, és második lett a világbajnokságban Senna mögött. Az idei esztendő a Renault évé­nek bizonyult. Mansell már világ­bajnok, eddigi kilenc győzelmével rekordot állított fel, és a vasárnapi ausztrál verseny még hátravan. Patrese szintén nyert, mégpedig nem is akárhol, a Honda tulajdoná­ban lévő szuzukai pályán. Most, amikor az egész világ odavan a ja­pán technológiáért, azt hiszem, nyugodtan levehetjük a kalapunkat a francia mérnökök előtt. A Honda egészen különleges motorokat készített a japán ver­senyre, de még ezek sem voltak elég jók ahhoz, hogy felvegyék a versenyt a franciákkal. Az ausztrál verseny kuriózum. Adelaide egy részét lezárják, míg a másik részében éjjel-nappal isznak az emberek. Ez az év végi verseny jó kifogás arra, hogy a különben meglehetősen józan helyiek egypár napra teljesen elveszítsék a fejüket. A városban mindenki kedves és barátságos, és általában az idő is jó, habár tavaly le kellett állítani a versenyt, mert a hatalmas eső miatt életveszélyesek voltak a körülmé­nyek. A papírforma a Williams-csa­­patnak kedvez, habár Mansell itt még soha nem nyert. Jó lenne vala­ki mást látni a dobogón, szívem szerint Schumachert, Hakkinent és Alesit. A pálya 3780 méter hosszú, a verseny 81 körös. A pénteki hivatalos edzésen Mansell volt a leggyorsabb, az Ausztrál Nagydíjjal búcsúzó pilóta 1:13.732 perccel útvonalcsúcsot ért el Adelaide utcáin. Ayrton Senna 1:14.202, Riccardo Patrese 1:14.370 percet autózott. • Frankl András Kicsi volt a kapu Antwerpenben? Genfben elkészítették az európai labdarúgókupák sorsolását. Az UEFA-kupában az idén még lesz forduló, mint ahogyan a BEK-elő­­döntőcsoportokban is. A KEK-ben viszont csak jövőre folytatódnak a küzdelmek. Kiprich József csapata, a kupagyőztes Feyenoord a Szpartak Moszkvával küzd a negyeddöntő­ben. A BEK-ben Disztl László klub­ja, az FC Bruges talán az árnyalat­nyival könnyebb kvartett tagja lett. BEK, A csoport: Olympique Mar­seille, FC Bruges, CSZKA Moszk­va, Glasgow Rangers. B csoport: IFK Göteborg, FC Porto, PSV Eind­hoven, AC Milan. A két elődöntő csoportban teljes körmérkőzés lesz, a két első helyezett vívja a finálét. Ebben az évben a következő mérkő­zéseket játsszák le: FC Bruges —CSZKA Moszkva, Glasgow Ran­­ gers—Olympique Marseille, Por­to—PSV Eindhoven, Milan —IFK Göteborg (november 25), Marseille—Bruges, CSZKA Moszk­va—Glasgow Rangers, IFK Göte­borg—Porto, PSV Eindhoven—Mi­lan (december 9). KEK-negyeddöntő: Sparta Praha —Parma, Olimpiakosz Pireusz —Atletico Madrid, Steaua Bucures­­ti—Royal Antwerpen vagy Admira Wacker, Feyenoord—Szpartak Moszkva. Találgatásra adott okot, vajon miért vagy-vagy megjelöléssel szerepel a KEK-sorsolásban a Royal Antwerpen és az Admira Wacker? A magyarázatra kora délutánig kellett várni. Ismert, szerdán Antwerpenben a belgák a hosszabbításban lőtték harmadik góljukat, kikaptak 4—3-ra. Az első összecsapáson Bécsben a Royal diadalmaskodott 4—2-re, így végül 7—6-os összesítéssel tovább is lépett. Ami persze még korántsem bizonyos. A pénteki sorsolás előtt ugyanis az Admira vezetői jelezték: a belgiumi visszavágón a kapu mére­te nem a nemzetközileg előírt mére­tű, szerintük kisebb volt. Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) no­vember 12-én, csütörtökön dönt ar­ról, vajon igazak-e az osztrák vádak. A KEK-ben 1993. március 3-án és 17-én játsszák a mérkőzéseket. UEFA-kupa nyolcaddöntő: Ajax Amsterdam—Kaiserslautern, Borus­sia Dortmund—Real Zaragoza, Paris SG—Anderlecht, Standard Liege —Auxerre, Dinamo Moszkva— Benfica, AS Roma—Galatasaray, Vitesse Arnhem—Real Madrid, Sig­ma Olomouc—Juventus. Mérkőzés­napok: november 25., illetve decem­ber 9. Fischer megszerezte a babérkoszorút is Befejeződött az évszázad páros mérkőzése: Fischer­­nek a harmincadik játszmában sikerült megszereznie a tizedik győzelmet, s ezzel elnyerte a 3,35 millió dolláros díjat. Szpasszkijnak 1,65 millió dollár jutott. Miután Fi­scher a 25. partiban világossal fölényes győzelmet ara­tott és 9:4 arányú vezetésre tett szert, mindenki gyors be­fejezést várt. A következő négy játszmában azonban Szpasszkij egy nyerése mellett három találkozó döntetle­nül végződött, a befejezés váratott magára. Meglepetés, hogy a végső döntés sötét színekkel sikerült. A parti után sikerült telefonvégre kapnom Lothar Schmidet, a mérkő­zés főtornavezetőjét. — Borisznak a 25. partiban elszenvedett veresége után nem hittük volna, hogy a mérkőzésből még öt játsz­ma hátravan. Meglepő szívóssággal szépített is eredmé­nyén — mondta. — Ebben a játszmában azonban a tü­relmetlenség érződött rajta, és megalapozatlan támadást indított, amelyet Bobby, aki egyébként is igen otthono­san érzi magát a királyindiai védelemben, és a védeke­zésben hihetetlenül leleményes, biztosan hárított, és vil­lámgyőzelemmel fejezte be a rendkívül érdekes meccset. Íme a lépések: 1. d4 Hf6 2. c4 g6 3. Hc3 Fg7 4. e4 d6 5. f3 0-0 6. Fe3 Hc6 7. Hge2 a6 8.9. Hd1 Hd7 10. Hb3 a5 11. a4 Hb4 12. Fe2 b6 13. g4 hxg4 14. fxg4 e5­­A mérkőzésen hatodszor alkalmazza Fischer a királyindiai védelmet. Szpasszkij következő lépésével alapvetően el­tér azoktól a partiktól, amelyekben Fischer királygyalog­jával megtette ezt a kettős lépést: nem zárja le d5-tel az állást. Általános szabály, hogy ha nem zárt a centrum, könnyebb a királyszárnyi támadással szemben ellenjáté­kot találni. Ez a parti ennek ékes bizonyítéka.) 15. h5 exd4 16. Hxd4 Hc5 (A két sötét huszár domi­náló helyet foglal el, kimozdíthatatlanok, mert egyiket sem lehet gyaloggal megtámadni.) 17. Hd5 Fb7 18. Hf5!? (Az áldozat korainak tűnik. Valamennyi sötét tiszt jól helyezkedik, míg a világos vezér és a két futó hatókö­re nem terjed ki a sötét királyállásra. Alapos elemzésnek kell eldöntenie, hogy egyrészt volt-e világosnak a továb­biakban hatékonyabb folytatásra, s ha nem, volt-e ideje megfelelő előkészítő manőverre.) 18.­­ gxf5 19. gxf5 Fxd5 20. exd5 Fxd2 21. Kft? (Ez a lépés nem nyit utat a vezérnek a királyszárnyra, bár sem d2-re sem f2-re nem léphetett a király He4+ miatt. Márpedig ha a sötét király elleni felvonulásra nincs lehe­tőség, mire volt jó a huszáráldozat?) 21.­­ Vd7 22. Vbl Fxal 23. Bgl+ Kh8 24. Vxal+ f6 (Mindent véd, s ez előre látható volt.) 25. Vbl Bg8 26. Bg6 Bxg6 27. hxg6 Kg7 és világos feladta, támadása kifulladt és bástya hát­ránya van. A parti után Fischert nagy ünneplésben részesítették. „Bobby! Bobby!” — skandálta a közönség. A győztes nyakába Lothar Schmid hatalmas koszorút helyezett. „Nagyszerű közönségem volt” — mondta az ünnepelt. Kijelentette: szívesen megmérkőzne Kaszparovval, de Fischer a „világbajnoknak” járó babérkoszo­rúval fotó: fieuter ha a meccs létrejön, ő diktálja a feltételeket. Szpasszkij ugyanolyan boldognak mutatkozott, mint legyőzője, nemcsak az őt illető jelentős pénzdíj miatt, hanem azért is, mert éreze, hogy magasabb kora és betegeskedése el­lenére hosszú ideig tartó pangás után játékereje fokról fokra jobb lett, ellenfelét kemény küzdelemre szorította. A 10:5 arányú eredmény hűen fejezi ki az erőviszo­nyokat. Érdekes, hogy az első félidő eredménye 5:2 volt, sőt Fischer azután 7:3-ra­ elhúzott, Belgrádban azonban Szpasszkij egyre jobban belelendült a játékba, és fokozó­dó ellenállást fejtett ki. a partik fele döntéssel végződött, ami abszolút ritkaság és a küzdelem hevességét jellemzi, a két világmester stílusát pedig az, hogy Fischer világos­sal hét, sötéttel három győzelmet aratott, s Szpasszkijnál ez az arány 4:1, vagyis világos sötéttel szemben 11:4 arányban győzött. Akiknek részük volt a szervezésben, de a legtöbben a sakkrajongók közül is, akik már-már lemondtak arról, hogy Fischer valaha is visszatér a sakkéletbe, az ese­ményt igen pozitívan értékelik, s a játszmákban előfor­dult hibák mellett is igen magas színvonalúnak ítélik a lezajlott küzdelmet. • Lindner László DAIHATSU kisáruszállítók mindenféle városi szállítási feladatra. HÍJÉT ablakos áruszállító Magasított tető, tolóajtók mindkét oldalon, további opcionális lehetőségek HÍJÉT FURGON Kétüléses, zárt raktér, magasított tető, kétoldali tolóajtó. HIJFT PLATÓS KISTEHERAUTÓ Alacsony raklapmagasság, mindhárom oldalon lenyitható plató, opcióként ponyvaborítás. DASHATSA HÍJÉT: A TUTI ÜZLETTÁRS! TAKARÉKOS, HÁROMHENGERES, 43 LÓERŐE MOTOR, KIVÁLÓ VEZETÉSI KÉNYELEM, MEGDÖBBENTŐ FORDULÉKONYSÁG, KÖNNYŰ KI- ÉS BERAKODÁS, REND­KÍVÜL KEDVEZŐ ÁR, MELYBŐL AZ ÁFA VISSZAIGÉNYELHETŐ.­­ DAIHATSU HÍJÉT Ablakos áruszállító: 799.000.- + ÁFA Ét Furgon: 749.000.- + ÁFA ■ Platós kisteherautó: 650.000.- + ÁFA Daihatsu Vezérképviselet és Bemutatóterem gap ■ _ jul ii m u _i n ■ Budapest Dózsa György út 19. m^É | I f Tel.: 142-6595 »Fax: 141-3579 Daihatsu Bemutatóterem ^ , ------— i ^ ^ 1133 Budapest, Gogol u.25. • Tel/Fax: 140-8336 r r rr 7*T/sTPS.