Magyar Horgász, 1981 (35. évfolyam, 1-12. szám)

1981. szeptember / 9. szám

VERSENYRŐL VERSENYRE • VERSENYRŐL VERSENYRE • VERSENYRŐL VERSENYRE Intézőbizottsági halfogó bajnokságok A Baranya megyei IB rendezésé­ben május 24-én, 21 egyesületi csapat részvételével csapatbajnokságra ke­rült sor a Mattyi-tavon, amelyben 1. a Beremendi Cement és Mészművek HE 11; 2. a Dunaszekcsői HE 13; 3. a Pécsi Bőrgyár HE 16 helyezési számmal. Az IB egyéni bajnokságát május 31-én rendezték a Kovácsszé­­nájai-tavon. Eredmények: a 15 meg­hívott felnőtt közül 1. Árokszállási József (Pécsi Ércbánya HE); 2. Rácz József (Pécsi HE); 3. Koltai Zoltán (Pécsi HE), az 5 ifjúsági induló kö­zül pedig Györkő Attila, a Pécsi HE versenyzője bizonyult a legeredmé­nyesebbnek. A Bács-Kiskun megyei SB június 14-én és 28-án rendezte meg ez évi csapatbajnokságait. Először az „A” csoportba soroltak vetélkedőjére ke­rült sor, 14 egyesületi csapat rész­vételével, s közülük ismét a Bajai Sporthorgász Egyesület legénysége lett első, ezúttal 15 helyezési szám­mal; 2. a Keceli HE 20; 3. a Kun­­szentmiklósi HE 27 hsz-al. A „B” csoportnak 14 résztvevője volt. Ered­mények: 1. a Soltvadkert-Kiskőrösi HE 10; 2. a Dunavecsei HE 15; 3. a Hajósi He 21 helyezési számmal. Az „A” csoportbeliek versenyén az egyéni helyezéseket is értékelték, ezek szerint a felnőttek közül 1. Lo­vászi Zoltán (Kunszentmiklósi HE); 2. Varga György (Bajai Sporthor­gász Egyesület); 3. Bálint Zoltán (Bajai SHE). Az ifjúságiak közül Kovács Bálint (Tassi Sporthorgász Egyesület), a nők közül pedig Fodor Lászlóné (Keceli HE) jeleskedett. A bajnokságokat Kígyóson rendezték. A Fejér megyei SB körzeti elődön­tők alapján 9 meghívott egyesületi csapat részvételével június 21-én ren­dezte meg csapat- és egyéni bajnoksá­gát a Dunaújvárosi-öbölben. Eredmé­nyek: csapatbajnok a Dunai Vasmű HE 6; 2. a Fejér megyei Állami Épí­tőipari Vállalat HE 16; 3. a Székes­­fehérvári Dolgozók HE 25 helyezési számmal. A felnőttek egyéni verse­nyében 1. Stadler György (Dunai Vasmű HE); 2. Szmolnik Gyula (DVHE); 3. Nagy József (DVHE). Az ifjúságiak közül 1. Turner Ferenc (Hunyadi János HE), a nők verse­nyében pedig Nagy Józsefné (DVHE) nyert bajnokságot. A Somogy megyei IB június 28-án, a Deseda-víztározón 16 egyesületi csapat részvételével rendezte meg folyó évi halfogó bajnokságát. Ered­mények: 1. a DRV Üzemi HE, Sió­fok; 2. a Siófoki HE; 3. a Balaton­­lellei HE. A verseny résztvevői a rendelkezésükre álló 3 óra alatt mindössze 7 db (!) halat zsákmá­nyoltak. A Szolnok megyei IB június 28-án és július 12-én rendezte meg 1981. évi halfogó csapatbajnokságait, a Nagykunsági Főcsatornán. Először az „A” csoportbeliek versenyére került sor 11 csapat részvételével, s közü­lük első lett a Szolnoki Munkás HE 13; 2. a Tiszafüredi HE 20; 3. a Kun­szentmártoni HE 26 helyezési szám­mal. A „B” kategóriában már né­pesebb mezőny rajtolt, 18 egyesületi csapat vett részt. Eredmények: 1. a Martfűi HE 21; 2. a Tiszaföldvári HE 29; 3. a Szolnoki Olajbányász HE 33 helyezési számmal. A Vas megyei SB július 5-én a sárvári Csónakázó-tavon 17 csapat részvételével rendezte meg csapat- és egyéni bajnokságát. Csapatbaj­nokságot nyert a Spartacus HE 33; 2. a Körmendi HE 33,5; 3. a Szent­gotthárdi HE 35 helyezési számmal. A felnőttek egyéni versenyében 1. Szarai József (Vasvári HE); 2. Váry Károly (Sárvári BOV HE); 3. Hor­váth Ferenc (Körmendi HE). Az if­júságiak közül Gángli Péter (Répce­­laki HE), a nők vetélkedőjében pe­dig Odor Lászlóné (Rábapatyi HE) volt a legeredményesebb. A Csehszlovák Horgász Szövetség nemzetközi horgászversenyt rende­zett július 18—19-én Hradec Králo­­vélban. A versenyen a vendéglátók A és B csapatán kívül részt vettek Lengyelország, Magyarország, továb­bá az NDK. A csapatversenyre július 18-án a duzzasztott Orlice-folyón került sor, kellemetlenül lehűlt, esős időben. A kedvezőtlen időjárási körülmények ellenére kitűnő eredményekkel nyert az NDK együttese, 2. lett Csehszlo­vákia­­, 3. Lengyelország. A mieink­nek, sajnos, meg kellett elégedniük az 5. helyezéssel. A felnőttek csapatversenyével egy­idejűleg Csehszlovákia, Lengyelor­szág és Magyarország 21 éven aluli (junior) válogatottjai is összemérték tudásukat, s közülük legeredménye­sebbnek a házigazdák bizonyultak. A Tolna megyei IB július 5-én a Duna dunaföldvári szakaszán 13 egyesület részvételével bonyolította le I. osztályú csapatbajnokságát. Eredmények: 1. a Bonyhádi Dolgo­zók HE 24; 2. a Szekszárdi HE 29; 3. a Faddi Sporthorgász Egyesület 36 helyezési számmal. A megyei II osztályúak küzdelmének 14 résztve­vő csapata volt, s közülük bajnoksá­got nyert a Paksi Atomerőmű HE 14; 2. a Sióagárdi HE 24; 3. a Bátai He 27 helyezési számmal. A Budapesti SE július 12-én a Rác­kevei Duna csepeli szakaszán 21 csa­pat részvételével rendezte meg hal­fogó bajnokságát. Csapatversenyben 1. a Csepel Vas- és Fémművek Gyári HE 7; 2. a Fővárosi Csatornázási Művek HE 15; 3. a Ságvári Honvéd HE ugyancsak 15 helyezési számmal, pontkülönbséggel. Felnőtt egyéni bajnokságot nyert Szűcs István (Cse­pel Vas- és Fémművek Gyári HE); 2. Serman László (Csepeli HE); 3. Mezei Dénes (Főv. Csat. M. HE). Az ifjúságiak közül ifj. Tóth István (Ganz HE), a nőversenyzők kategó­riájából pedig Marton Erzsébet (Cse­peli HE) ért el első helyezést. 2. Lengyelország, 3. Magyarország (ifj. Dancsó Béla — Borsod-A.-Z. m. IB—2., díj. Lantos János — Csongrád m. IB—2., ifj. Csák Ferenc — Hajdú-Bihar m. IB—3., Rimer Noémi — Pest m. IB—3., Takács Péter — Győr-Sopron m. IB—3.) A július 19-i egyéni versenyszá­mokat a folyó egy másik szakaszán bonyolították, amely a felnőtteknél NDK-s, a junioroknál pedig cseh­szlovák sikereket hozott, nagyszerű eredményekkel. A mieink közül En­­gert János 8. helyezésével „középen” végzett. Némi gyógyír a gyenge tel­jesítményekre ifj. Dancsó Béla ju­nior egyéni 2. helyezése. (A verse­nyen egyébként meglepően sok iga­zán nagy testű, 1—3 kg közötti dé­­vér, keszeg esett zsákmányül­és, ami még meglepőbb, a kitűnő ered­mények egy erős hidegfronti betörés, végig szakadó eső ellenére születtek) Nemzetközi horgászverseny Csehszlovákiában 27