Magyar Horgász, 1986 (40. évfolyam, 1-12. szám)

1986. szeptember / 9. szám

VERSENYRŐL VERSENYRE • VERSENYRŐL VERSENYRE • VERSENYRŐL VERSENYRE SZOCIALISTA ORSZÁGOK BARÁTSÁG HORGÁSZVERSENYE Románia volt a házigazdája a szocialista országok XXII. Barátság horgászversenyének, amelyre Slati­­nán, a Slatioarai-víztározón került sor július 19—20-án Románia, Bul­gária, Csehszlovákia, Lengyelország, Magyarország, az NDK és­­a Szov­jetunió csapatainak részvételével. A rangos horgász-sporttalálkozón a magyar férfi és női csapat Keszei Károlynak, a MOHOSZ alelnöké­­nek, továbbá Révai Zoltán és Dan­­csó Béla trénerek vezetésével vett részt. Előbb, július 19-én a férfiak és a nőversenyzők csapatversenyére ke­rült sor, a főleg snecikben bővelke­dő víztározón. Eredmények: a fér­fiak versenyében 1. Románia I. 11, 2. Románia II. 15, 3. az NDK 18, 4. Magyarország 23 helyezési szám­mal. Szektorteljesítményeink: Né­met László (Borsod megyei IB) 1., Katus Gyula (Bács megyei IB) 4., Farkas István (Csongrád megyei IB) 5., Sebestyén Géza (Szolnok megyei IB) 6. és Szarka László (Fejér megyei IB) 7. A nők mező­nyében 1. Románia 1. 4, 2. Bulgária 6, 3. Magyarország 6 helyezési szám­mal, pontkülönbséggel. Szektortel­jesítményeink: Rimer Noémi (Pest megyei IB) 2. és Gédert Béláné (Ba­ranya megyei IB) 4. Július 20-án az egyéni verseny­számokra került sor. A férfiak me­zőnyében első Német László (Ma­gyarország) 2485 ponttal, 2. Susan Firicel (Románia) 2290, 3. Czulak Janusz (Lengyelország) 2195 ponttal —­ tehát végre egy magyar arany­érmes helyezés! A mieink további helyezései: Katus Gyula 5., Farkas István 12., Sebestyén Géza 17., Szarka László 28. A nőversenyzők mezőnyében 1. Ivanova Evelina (Bulgária) 1635, 2. Rimer Noémi (Magyarország) 1555, 3. Apostol Ele­na (Románia) 1405, 4. Gédert Bé­láné (Magyarország) 1045 ponttal — itt tehát egy ezüstérem a férfi egyéni arany- és a női csapatbaj­noki bronzérem mellé. Részünkről igen tisztes helytállás, a házigaz­da románok részéről pedig talán nem is remélt sikersorozat, azonban állta a megpróbáltatáso­kat. A július 19-i ifjúsági csapatbaj­nokságot a Szolnok megyei IB nyer­te 6 helyezési számmal, 2. a Nóg­­rád megyei IB 11, 3. a Bács-Kiskun megyei IB 12 helyezéssel, 4. a Ba­ranya megyei, 5. a Budapesti, 6. a Hajdú-Bihar, 7. a Csongrád, 8. a Fejér, 9. a Vas és 10. a Békés me­gyei SB. A másnapi felnőtt bajnokság tu­lajdonképpen az előző nap raj­tolt női szektor vetélkedőjével vette kezdetét és a négy férfi szek­tor versengésével folytatódott, még zordabb időjárási viszonyok köze­pette. Változatlanul a szolnokiak és a nógrádiak álltak az élen, de a Bé­kés és a Hajdú-Bihar megyeiek is feljövőben voltak a dobogós helye­zésekért. Végül is az összetett szek­torteljesítmények alapján magabiz­tosan nyert országos bajnokságot a Szolnok megyei SB 26 helyezési számmal, Honti László csapatvezető és Nagy Miklós tréner irányítása mellett, a következő szektorteli ese­ményekkel: az ifjúsági Nagy Bene­dek 2., Nagy Zsolt 1. és Nagy Ró­bert 3., míg a felnőttek közül Gál Lajosné 1., Fialka György 3., Botka Imre 7., Varga József 4. és Tere­­nyei János 5. További eredmények: 2. lett a Nógrád megyei IB 29, 3. a Békés megyei IB 39, 4. a Hajdú- Bihar megyei IB 41, 5. a Bács-Kis­kun megyei IB ugyancsak 41 helye­zési számmal, pontkülönbséggel, 6. a Baranya megyei IB 48, 7. a Bu­dapesti IB 49, 8. a Vas megyei IB 52, 9. a Csongrád megyei IB 53 és 10. a Fejér megyei IB 62 helyezés­sel. Az eredményeket értékelve meg­állapítható, hogy a tavalyi bajnok­ságot megvédő Szolnok és a Nóg­rád megyei IB teljesítményeik alap­ján kiemelkedtek a mezőnyből. Kel­lemes meglepetés, hogy az éveken át a bentmaradásért küzdő béké­siek ezúttal a dobogóra is feljutot­tak. A középmezőnyben nem sok váratlan eredmény adódott, annál inkább meglepő a néhány éve még bajnok Fejér megyeiek utolsó he­lye, akik az éveken át dobogós he­lyezésekre aspiráló Csongrád me­gyeiekkel együtt jövőre kénytelenek lesznek a másodosztályban helyt­állni. Dr. Hunyady Attila INTÉZŐBIZOTTSÁGI bajnokságok A Budapesti SB négy részverseny során bonyolította le ez évi hor­gászbajnokságát, a Ráckevei Duna Csepeli szakaszán. Előbb, május 25-én az ifjúságiak vetélkedőjére került sor 19 csapat részvételével, amelyben első lett a Vöröscsillag HE, 2. a Nagybudapesti HE, 3. Fő­városi Csatornázási Művek HE. A III. osztályba sorolt csapatok verse­nyén, június 1-én öten rajtoltak, s közülük győztes lett a Hőtechnika HE, 2. a Műszaki Egyetem HE, 3. a Magyar Pamut HE. Június 8-án, a II. osztály bajnokságán a 10 részt­vevő közül 1. a Gázművek HE, 2. a Budapesti Vasutas HE, 3. a Tárnok­völgye HE. Az I. osztályúak június 22-i versenyén 10 csapat mérte ösz­­sze tudását, amelyből végül is a Nagybudapesti HE került ki győz­tesen, 2. a Fővárosi Csatornázási Művek HE, 3. a Csepeli HE. A Fejér megyei IB három sza­kaszban rendezte meg horgászbaj­nokságát. Előbb, június 15-én az if­júsági csapatbajnokság 15 résztve­vője rajtolt a székesfehérvári­ Vi­dámparki-tavon, s közülük első lett a Dunai Vasmű HE, 2. a Videoton HE, 3. az Ercsi HE. Június 22-én, a 11. osztályúak vetélkedőjére került sor 11 csapati részvételével a Ve­lencei-tavon. Győztes lett a Hunyadi HE, 2. a Velence-tavi Dolgozók HE, 3. a Kincsesbányai HE. Június 29- én, Dunaújvárosban tartották meg 12 egyesületi csapat indulásával az 1. osztályú csapatbajnokságot. 1. lett a Videoton HE, 2. az Ercsi Kinizsi HE, 3. a Dunai Vasmű HE. A Vas megyei IB június 21-én, a püspökmolnári Bánya-tavon rendez­te meg bajnokságát, 17 egyesületi csapat részvételével. 1. lett a Kör­mendi HE, 2. a Nádasdy HE, 3. a Vas megyei Munkás HE. A Heves megyei IB június 28-án, az Egerszalóki-víztározón rendezte meg bajnokságát, 17 egyesületi csa­pat részvételével. 1. lett a Hatvani HE, 2. az Eger és Vidéke HE, 3. a Mátravidéki Erőmű HE. A Bács-Kiskun megyei SE két részben rendezte meg másodosztá­lyú csapatbajnokságát a Kiskunsá­gi-főcsatorna Homoki-hídi szaka­szán. Előbb, június 28-án az ifjúsá­giak rajtoltak, s a résztvevő 16 csa­pat közül első lett a Dusnoki HE, 2. a Kiskunhalasi MÁV HE, 3. a Tiszaalpári HE. Másnap, a felnőt­tek versenyén ugyancsak 16 csapat vett részt. Eredmények: 1. lett a Tiszaalpári HE, 2. a Dusnoki HE, 3. a Miskei HE. A Nógrád megyei SB június 28- án két fordulóban rendezte meg egyéni horgászbajnokságát, 13 részt­vevővel, a Kétbodonyi- és a Diós­­jenői-víztározón. Eredmények: első lett a felnőttek mezőnyében Gresina Imre (Mikszáth Kálmán HE), 2. Jónás György (Tolmácsi HE), 3. Le­­szenyiczky János (Balassagyarmati Kábel HE). Az ifjúsági mezőnyben tízen indultak, s közülük 1. lett Birta Krisztián (Mikszáth Kálmán HE), 2. Herfort Róbert (Mikszáth HE), 3. Megyeri Tibor (Tolmácsi HE). A mindössze 3 nőversenyző vetélkedőjéből Varga Rozália (Tol­mácsi HE) került ki győztesen, 2. Korsós Erzsébet (Diósjenői HE), 3. Mogyorósi Istvánná (Diósjenői HE). A Pest megyei SB június 28-án a Ráckevei Duna makádi szakaszán 3 részverseny keretében rendezte meg 1986. évi csapatbajnokságát. Az I. osztály 10 résztvevője közül 1. a Dubics Tamás HE, 2. a Szigetszent­­m­iklósi HE, 3. a Váci Dunai HE. A II. osztály 4 résztvevője közül 1. a Dömsödi HE, 2. a Ceglédi HE, 3. a Bugyi HE, míg az ifjúságiak me­zőnyéből rajtolt 14 csapat bajnok­ságában 1. a Bugyi HE, 2. Gödi HE, 3. a Dubics Tamás HE. 25 elsőosztályú országos CSAPATBAJNOKSÁG PAKSON Szövetségünk halfogó és verseny­­sport szakbizottsága a Tolna megyei SB és a Paksi Sporthorgász Egye­sület közreműködésével július 19-én és 20-án a Duna Paks előtti szaka­szán rendezte meg az immár XXIII. Országos Csapatbajnokság I. osztá­lyának versenyeit­, 10 intézőbizott­sági felnőtt és ifjúsági válogatott részvételével. A szép nyáridő a horgászverse­nyek hagyományos „tiszteletére” ez­úttal is esős, szeles, borongós idő­járásra váltott­, a kitartó verseny­zők és a lelkes paksi közönség