Magyar Nap, 1937. augusztus (2. évfolyam, 176-201. szám)

1937-08-10 / 183. szám

6 . .U­.rr-iTrj.^tilllill II. 11111»«, I­­. 1 Mort már a m­érkőzés a birói nyomás jegyében folyik, azonban az eredményen már nem­ változ­tat. A füleki csapat tagjai kivétel nélkül jók voltak, a csatársor pedig mindvégig lelkes játékával még az elfogulatlan ellenfélből is elismerést váltott ki. Az Ostrarvánál jók voltak: Krvsta, Moták, Sal­­kovsky és Steskal. A mérkőzés igazi liga futballt hozott, azonban a bíró lehetetlen ítéleteivel feladatának egyáltalán nem felelt meg. A füleki és a nagyszámú losonci közönség kö­rében általános vélemény alakult ki, hogy ilyen gyenge bíráskodás Füleken még nem volt és a közönségből szinte kiprovokálta a tüntetést. Kosztinyi József: Kerékpárvásárlás bizalom dolga. Minden gyártmányt kaphat olcsón kényelmes részlet­­fizetésre is ,f­ira-césn­e­ kerékpár és varrógép sz­akmechaniikus, KoStice, Szobor u. Árjegyzéket díjtalanul küld. A nyitraiak nyerték a városközi úszóversenyt Az­­AC Nyitra és POCsK K­uttka városközi úszóver­enyét, melyet a szigeti pályán rendeztek meg, a nyitraiak nyerték. A részletered­mények: 40 m mell: 1. Yojteeh (Ruttka), 3. Lange (Nyit­­ra). 80 m ifjúságii: 1. Rosenberg (Ny), 2. Storecky (­'')• 40 m ifjúsági: 1. Seer (Ny), 2. Gyuris (Ny), 3. Ruttkai (Ft). 40 m hát ifjúsági: 1. Delikát (Ny), 2. Major (R). ,40 m női ifjúsági: 1. Mojunki (Ny), 2. Schiller (Ny)­LX40 m staféta: AG Nyitra 1 p 18.1 mp, 2. AC Nyitra II. 3X40 ír hát: POCsK Ruták­a, 2. AC Nyitra. Vizipóló: AC Nyitra—POCOK Rutt­ka 16:2 (10:0). A nyitraiaknál Kratochvil és Frey tűntek ki. (reh.) A NYITRAI SPORTKÖZÖNSÉGHEZ! Felhívjuk a nyitrai sportközönséget, hogy kí­­­sérje figyelemmel a Wilson­ utca 30. szám alatt elhelyezett kirakatunkat, ahol munkatársunk min­den alkalommal kifüggeszti a legfrissebb bel- és külföldi sporthíreket. Tornaljc Lafc—TSC 2:0 (0:0), ifjúsági bajnoki döntő Gömör—Nógrád bajnokságá­ért, mely a losonci csapat nem várt, de meg­érdemelt győzelmével végződött. A losonciak minden csapatrészükben felül­múlták a tornaijaikat. A gólokat a II. félidő 11. és 22. percében Kovács ill. Soós lőtték. A mezőny kimagaslóan legjobb játékosa Hege­dűs a Lafc centerhallja. Biró: Marmorstein, hibátlan. (F.) Gyönyörű kebleket nyer, aki­ a DÍVA­ párizsi ké­szítményt használja (dr. Dubois tanár receptje) fejletlen keb­leknél, ha a kebel nem fejlő­dött ki vagy pedig betegség gátolja fejlődésében. A DIVA I néhány nap alatt megfelelő nagyságot kölcsö­nöz az ön keblének, anélkül hogy testének egyéb része erősödnék. Az eredmény 24 óra múltán látható lesz. El­hervadt, petyh­üdt keb­leknél három-négy nap alatt ruganyosságot és keménységet ér el a DIVA II. által. A DIVA-t ismert orvosok és orvosnők próbálták ki, akik mindenkinek készséggel ajánlják. Ara 8.— Ke, kettős adag 12.— Ks. Diszkrét szállítás. Ked­vezményes ajánlat. Aki azonnal kivágja ezt a hirdetést és a megrendeléssel együtt három napon belül beküldi, kis adagnál 20%, nagy adagnál 30% kedvezményben részesül. Kérem szíveskedjék jelezni, várjon kebelfejlesztést, vagy pedig tartósságot óhajt. Dr. Miroslav Ke­mény: kémiai laboratórium, Kosice, Kovács u. 77/620, Szlovenszkó. Apróhirdetés Apróhirdetéseket felvesz: Pozsonyban Traub E. Káptalan utca 13. — Kassán, Grossmann Laura, Gyár utca 3 és minden bizományosunk. ' j fl­NOOCL.” \ MFFTFPSBl 0 0 o ] \SW£DISH-STEEL/ Cacao FOGKRÉM old MINDEN SZAKÁLL-­I­­a a fogkövet HOZ! ....... wb— Nobel - penge fiatoké­j ának öre’ •­­ Mert tükörsima lesz tőle arcának bőre. mfa LILIOMKRE.M Katz pengegyár, ■’,tantet szeplőt, pa­t- Kassa, Palársková & tantst, májfoltot ----------------------------­-EladDék L^*­ FELHÍVÁS Nincs még egy ilyen üzlet Szlovetiszkón és Kárpátalján! Vásároljon az „EGYSÉG11 munkások és parasztok újonnan és legmoderneb­büűl berendezett ötletében MUNKA ISGN az újonnan épült SCHÖNBORN-palotábban. Elektroautomatikus hűtőberendezésünk mindig biz­tosítja áruink frissességét. Speciális kenyér-, gyü­mölcs- és hüvelyestartályaink vannak. TISZTASÁG! HYGIÉNIA! Olcsó árak! Ezért­ minden takarékos háziasszony nálunk vásá­rol! 300*—Ki. készpénz «Illat !­kaip minden személy, aki cégünknél három darab pöstyéni kozmetikai szappant rendel 24.— Kcs­ért és egyben beküldi a mellékelt számtani feladat helyes megfejtését. Hogyan kell a feladatot megoldani ! 1 és 9 között lévő számokat úgy kell a mellékelt négyszög kilenc mezejébe helyezni, hogy az összeadásnál az összes irányban (vízszintesen, függőlegesen, keresztben) az össze­­adási szám 15-öt tegyen ki. A számok sorrendje bármilyen lehet. Az összeadási számnak, 15-nek, oly sokszor kell megismétlődnie, ahányszor csak lehet. Feltételek: 1. A feladat megfejtését a rendeléssel együtt a megfejtő aláírásával ellátva kell beküldeni. 2. A díjak kifizetése nem függ sorsolástól (nem sorsjáték), hanem minden személy, aki helyesen fejtette meg a feladatot, 300.É Kcs díjat kap. 3. Rendeléseket és megfejtéseket csak 1937. augusztus 31-ig fogadunk el. Szeptember 15-én közölni fogjuk a helyes megfejtéseket, valamint a megfejtők neveit. Minden résztvevő kap egy példányt ebből a nyomtatványból. Ezen a napon küldjük el postán a díjakat is a helyes megfejtésekért. 4. Feladatunk helyes megfejtését a pöstyéni közjegyzőségnél helyezzük letétbe. 5. Minden résztvevő a szappannal együtt kap egy nyugtát, amely feljogosítja őt a díjra a helyes megfejtés esetén. 6. A megrendelt szappant postán utánvét ellenében 6.— korona pótd­ijjal szállítjuk. A nem személyek, akik a szappan árát (24.— koronát) előre fizetik meg, nem fizetik ezt a pót­dijat. 7. Kérjük a megfejtéseket nem levelezőlapon beküldeni. A megfejtések és megrendelések a következő címre küldendők: Pöstyéni szappan, lerakat „JUVENTUS“, M. Schwarz, Wilsonová 67/0. Plestan*. __________ A CSEHSZLOVÁKIAI RÁDIÓ MAGYAR MŰSORA Kedd, augusztus 10. POZSONY. 10.10 Magyar lapszemle. 13.40 A munkapiac hírei. 14.05 Magyar hírek, időjárásje­­lentés. 18.00 A pozsonyi ghetto. Csákó­ János József nyugalmazott múzeumör előadása. 18.10 Tawny­ Piri magyar nótákat énekel. Zongorán kíséri Matuska János. 18.30 Munkásnegyedóra: „A munkásasszony csecsemőjének táplálása.“ Tu­­ránszky Viktória előadása. 22.20 Magyar hítszoli gálát, időjárás-jelentés, sporteredmények. KASSA. 10.10 Magyar lapszemle. 13.40 A m­un­­kapiac hírei. 14.05 Magyar hírek, időjárásjelentés. 17.40 V. Kalytouk: „Ex­pressz-kézfogó.“ Hangjá­ték. Fordította: Goldfoach Frigyes. Előadja a kas­sai rádióállomás magyar vígjátékegyü­ttese. 18.50 Magyar hírek, időjárásjelentés. 22.20 Magyar hír­szolgálat, időjárásjelentés, sporteredmények. MAI MOZIMŰSOR ___________ POZSONY______________ ATLÓN ANYASÁG A leányanya szerelme és szenvedése. Főszereplő: Francoise Rosav. LUX MARIA KRASNOVÁ Film a­ cári Oroszország életéről. Főszereplők: Anna Sten és Henri Wilcox­on. METROPOL A CÁR SZOLGÁLATÁBAN Főszereplők: Pierre Richerd Willm, Viera Koreno, Carl Korpe. — Előadások naponta 5, 7 és 9 órakor _______ SZABOTÁZS Izgalmas film. — Főszereplők: Robert Taylor, Jean Parker.___________ REDOUTE VERA JOGÁSZKISASSZONY Tréfás történet. Főszereplők: Trude Grosslicht, Kuzsena Slemrová, Pistek, Novy, Struna, Fiala, Nyári hely árak. SCÁLA ÁRNY AZ AJTÓBAN Detektívfilm. Főszereplők: Erika Fiedler, Her­mann Steelmann, Oskar Sima. TATRA PRATER Bécsi vígjáték. Főszereplők: Magda Schneider, Willy Eichberger. ________ URANIA AZ ÖRDÖG BABÁJA Premier. Főszereplők: Lionel Barrymore, Maureen O. Sullivan. _____­ _______________M­OVÁR______________ KINO PASSAGE (Városi) A SZENT ÉS RAJONGÓJA Ágnes Günther regényének filmváltozata. — Fő­szereplők: Hans Stu­ve, Hansi Knote ok. BIO RÁDIÓ PORT ARTHUR Film az orosz-japán háború idejéből. Főszereplők: ______Karin Hardt, Adolf Wohlbrück. ____________BEREGSZÁSZ____________ ALHAMBRA: Hazai sláger! Cím utólagosan! ______________ KASSA______________ CAPITOL: Kreutzer szonáta.___ ___________ TIVOLI: Asszonysziv­a örök rejtély.__________ CENTRAL: A kétarcú bandita. _____________KOMÁROM______________ MODERNA: Egy asszony, aki_lutta,_mit_akar. ______________MUNKÁCS______________ SCALA: Mese a varrógépről._______________ _______RIMASZOMBAT APOLLO: Házasság hitelbe (Cseh film) Megjelenik hétfő kivételével minden nap. — Sz­e­r­­kesztőség: Mór. Ostrava-Pfivoz, Dr. Benes.5— Tel. 972-10 és 972-11. — Kiadóhivata­l: Mór., Ostrava-Pfivoz, Dr. Benes­ utca 5. sz. — Tel. 972-10 Pozsony: Káptalan utca 13 (Traub) Kassa: Gyár u. 3 (Grossmann) Egyes szám ára 50 fillér. (Ak­odón szám után 5 ún. portóval együtt) ) Előfizetési ára: Egy hónapra. 12 korona, negyedévre 34 korona, félévre 66 korona. (Minden szám után 5 fillér portóval együtt.) A Magyar Nap havi előfizetési dija külföldön! Austria, Jugoslávia, Lengyelország 12— Kcs, a többi európai országokban 18.— Kcs. SSSR-ben és a tengerentúli országokban 25.— Kcs. Felelős szerkesztő: Dr. Ferencz László, Moravia Ostrava-Pfivoz. Kiadja: Nágel Endre, Mór. Ostrava-Pfívo*. Ellenőrző postahivatal Mór, Ostrava 3 Nyomja: Ujogkiadó és nyomdaipari társaság Keller és tea. Mór, Oit­ostraa Magyar NAP. . - • ", -----------—-e Döntetlenül játszott a BFTC a Bocskai­val Bocskai—BFTC 1:1 (0:0) Szombaton délután játszotta le első turaimér­­kőzését a debreceni Bocskai Beregszásziban. A debreceni csapat nagy csalódást keltett és a BFTC minden tekintetben legalább annyit muta­tott, mint nagynevű ellenfele. Ezen a mérkőzésen mutatkozott be Rónai Lajos, az UTESC-tól át­igazolt fiatal válogatott kapus, aki első szereplé­sével befutott. A mérkőzés kezdetén a Bocskai támad. A 18. percben Kalocsay II hatalmas huszonötméteres szabadrúgását Rósa nehezen védi. Ezután lassan eljön a BFTC is. A 30. percben Pinta nagy lö­vése a kapufát találja el. A 43. percben Rónai csodával határos módon menti meg Teleki biztos gólnak látszó lövését. A második félidőben a BFTC átcsoportosítja csapatát, Kalocsay lett a center és Lelfner megy centerfed­ezetibe. Újra a Bocskai támad és már az első percekben m­égis a BFTC vezethetne, ha a bíró utólag vissza nem vonja a Palotás hendszá­­ért már megadott tizenegyest. A 0. percben Hó­nai kiboxolja Finta bombáját. A 10. percben Te­leki védihetetlen lövéssel megszerzi a vezetést (1:0). A 15. percben Berecz kiugrik és nagy lö­vését csak a kapufa menti, a lepattanó labdát új­ra Berecz kapja, fejesét Rónai remekül fogja. A 20. percben Várady bombáját Rósa kiütéssel vé­di. A 23. percben Várady felé lő. A 25. percben Ort'Utay precíz beadásából Várady kiegyenlít (1:1). A mutatott játék alapján az eredmény reális, ennek elérésében azonban hatalmas része van az új beregszászi kapusnak, aki a kezdeti lámpaláz- Vgfipy HAZAI SZABADONFUTÓT tól eltekintve, remekül védett. A BFTC csapatá­ban Rónai kapuson kí­vül,­­Pánczél, Bírta feleltek meg. A Bocskai csapata álmosan játszott. Egyé­nileg Takács, Palotás, Gyulai tetszettek. A mér­kőzést Roth Ábrahám kitűnően vezette. * A Kaposi TK 6:1 (4:0) arányban kikapott Nagy­­mihályon. A gólokat Helesics, Molnár, Blazsejov­­szky (4), illetve Huszágh szerezték. A Kaposi TK- ból Huszágh és Kohut kiállítva, Biró Fuchs gyen­gén bíráskodott. A Huszti SE 5:3 (2:1) arányban legyőzte az UAC csapatát, amely négy tartalékkal állt ki. A gólokat Aponnyi (4), Ackermann ,illetve Sándor, Csongor és Darosi szerezték. Klein dr. erélytele­nül vezette a játékot. Nagyszőlősön a BFTC 2:0 (1:0) arányban nyert a honi csapat ellen. Megsemmisítő vereséget szenvedett a Bratislava Újpest—SK Bratislava­­5:1 (3:0) Az SK Bratislava formán kívü­l, rendszertelenül játszott és megérdemelt vereséget szenvedett a brilliáns formában lévő újpesti csapattól, mely­nek különösen a csatársora pompásan játszott. A 8. percben Zsenge­ Bér megszerzi a vezetést és tíz perc múlva Káll­ay és Kocsis rúgnak gólokat. Utána az SK Bratislava támad.­­ A második félidőben az SK Bratislava megváltoztatja csa­társorát, de ez sem segít sokat. Az 5. percben Ja­kabé belövi volt csapatának a becsületgólt. Új­pest állandó fölény mellett Kocsis (2) és Pusztai góljaival beállítja a végeredményt. SK Tapolcsány—­ Rimaszombati Törekvés 8:1 (3:0) A nagytapolcsányi csapat páratlanul álló nagy góla­rányú győzelmével biztosította útját a diví­zióba. VAS—Admira 8:2 (3:2) A Vas pompás játékkal verte meg ellenfelét. Góljait Porubszky (3), Fürst (2), Jenota (2) és ön­gól, illetve az Admiránál Rédeky és Horváth lőt­ték. Törekvés—Barak SC 6:0 (2:0) A Törekvés if­júsági erőkkel felfrissített csapata már a Span­a ellen is bebizonyította, hogy a reorganizálásra nagy szükség volt és ugyanezt igazolja a Barak ellen elért eredmény is. A Törekvés erőpróbája volt ez az őszi mérkőzések előtt és ha a jelenlegi csapatkeret nem lesz megbolygatva, nagy remé­nyekkel indulhatnak a rövidesen meginduló baj­noki küzdelmekbe. Kezdés után egyenrangú a­ játék, veszélyesebb Törekvés támadásokkal. Gól azonban csak Kovács potyászó lövéséből születik. A második félidőben Wukovsz­ky és Blinczér 2—2 góljával beállítják a mérkőzés eredményét. A Törekvés ezúttal jól játszott­, gyenge pontja csu­pán a balszél és a centerül­kai poszt volt. A da­­raknnál kitűnő Szabó centerhalf intelligens, okos játéka, azonkívül Pásztor és Tichy érdemelnek említést. Biró Rozenberg ezüskezű je. CSSK—Eperjesi Törekvés 6:0 (2:0) A CsSK pályán lefolyt barátságos mérkőzés a hazaiak megsemmisítő fölényes győzelmével végződött. Első félidőben több CsSK támadás, amiből Oláh­­ és Brzokuspil a gólszerzők. Második félidőben ki­domborodik a CsSK nagyobb tudása és az álló­képesebb c­sapat még 4 góllal terheli ellenfele há­lóját. Biró: Ruzsicska gyenge. Egyéb eredmények: CsSK XI—Miakábi 7:0, KAC ifj.—Törekvés ifj. 2:2, CsSK ifj.—Eperjesi Tö­rekvés ifj. 2:0. A Törekvés atlétikai jel­vény versenyét kevés­ számú nevezővel bonyolították le. Feltűnő volt a többi kassai klubok távolmaradása és így csak a KAC és Törekvés atlétái álltak starthoz, akik elég szép átlag eredményt értek el. A három, futó, ugró és dobószámokhoz kötött versenyben Kom­­­árshy (KAC) és Pajtás (Törekvés) nyerték a DsMAiSz bronz-jelvényét. Ma este lesz az MSE kék-fehér műsoros tánc­­estélye. A csütörtökre tervezett k­ék-fehér műso­ros táncestélyt rossz időjárás miatt ma, kedden, augsztus 10-én rendezik meg a Csillag kerthelyi­­ségében. Az est iránt egész Kárpátalján nagy érdeklődés nyilvánul meg. Béke az MSE és a munkácsi Slávia között. A napokban vezetőségi ülést tartott a k­ét egyesü­let, melyen megállapították, hogy mindkét vezető­ség hibát követett el és az eddigi sportháború helyett barátságos szerződést kötöttek. Amennyi­ben a jövőben vita merülne fel bizonyos dolgok­ban, úgy az ügy likvidálására mindkét egyesület két-két személyt delegál, elnök pedig Laurisin Ágoston, az SK Rusj vezére lesz. Kedd, 1930 .u­gusztus, 10.