Magyar Nemzet, 1982. október (38. évfolyam, 230-256. szám)

1982-10-03 / 232. szám

10 -­­S­­­zőnyt, s ha egy kicsit több kockázatot vállalnak, a Cse­pel nyerhetett is volna. A két gól története. A 19. percben Hegedűs képtelenül nagy hibája után Tulipánnak könnyű volt a hálóba találnia. 1—0 a Csepel javára. Két perc múlva Farkas jobb oldali be­adását Virradt négy ember kö­zül, öt méterről fejelte a jobb sarokba (1—1). (n. n. p.) Z­élre tört a Rába ETO Vendégcsapatok sikere az NB I-ben Hét mérkőzést játszottak szombaton a labdarúgó NB I- ben, a nyolcadik meccset ma délután játssza a Tatabánya és a Nyíregyháza. A szombati összecsapások érdekessége volt, hogy a vendégcsapatok szerepeltek jobban: négyen győzelmet arattak, ketten pon­tot szereztek s csak a DVTK tudott nyerni a saját pályáján. Fehérvári győzelmével a Rába ETO került a bajnoki táblázat élére, gólkülönbségével előzve meg a veretlenségét még min­dig őrző Csepelt. Rába ETO—Videoton 5—­ (2—0) Székesfehérvár, 12 000 néző, vezette: Nagy Miklós. Verebes József, a Rába ETO edzője és két játékosa: Ko­vács L. és Burcsa székesfehér­vári, így nem csoda, hogy szá­mukra különösen presztízs­­mérkőzés volt a találkozó. De látszott mindkét játékoson, mennyire fontosnak tartják az eredményt. A győri edző nagy taktikai párharcot és rá jel­lemző dicséretes magabiztos­sággal győzelmet várt csapa­tától. A kezdet az edzői jövendö­lés első felét igazolta, aztán kiderült, hogy magabiztossága sem volt légből kapott. A győ­ri játékosok rengeteget futot­tak, ütköztek és többnyire ők voltak az erősebbek, az ügye­sebbek a párharcokban. A Vi­deoton láthatóan félt a mér­kőzéstől (két csatárral állt fel hzai pályán), ezt pedig ki­használta a bajnokcsapat. Lendületesen játszotta saját, a játékosoknak testre szabott já­tékát. A szünet után ritmust vesz­tett a Rába, feltehetően a ha­mar esett, szépítő gól jóvoltá­ból. Ez a zavar azonban csak húsz percen át tartott (a Vi­deoton ekkor sem kerekedett felül), aztán az ETO — első szünet utáni támadásából — gólt lőtt, és ezzel eldöntötte a mérkőzést, bizonyítva, hogy magyar pályán nincs számára nehéz helyzet. Negyedórányi lendületes já­ték után Szentes lőtte az első gólt, Szabóval való villám­­gyors váltás után (1—0). A két. percben Horváth G. az őt ki­cselező Szabó Ottót felvágta, Hannich büntetőjével: 2—0. A szünet után elkerülhető gólt kapott a Rába ETO: egy beadás után a magányosan érkező Szabó J. szépített (2—1). A talált gól kissé felhozta a Videotont, ám nem tudott mit kezdeni ezzel a lélektani előnnyel. A 67. percben egy eléje guruló lapdát Szepesi la­posan egyből a kapuba kül­dött a tizenhatosról (3—1). * A hátralevő időben semmi se veszélyeztette a Rába si­kerét, ami végül is fölényes lett. A 86. percben ugyanis Szentes közelről gólt fejelt (4—1), majd két perccel ké­sőbb Hannich tizenegyest rúg­hatott. Elsőre kihagyta, majd másodszorra gólt lőtt a kapus­ról kipattant labdából (5—1). (maronyai) A labdarúgó NB I állása A szünet után az újpesti tá­madósorban szereplő Kardos a kapufát találta el, majd ő lett az utolsó percek főszerep­lője. A 84. percben Menyhárt a 16-oson belül kézzel ért a labdához, a játékvezető szán­dékosnak ítélte a kezezést és büntetőt ítélt: Kardos lövését Mező kivédte! Aztán Kardos reklamált és kapott egy sárga lapot. Pécsi MSC—ZTE­­ 2-1 (1-1) Zalaegerszeg, 6000 néző, ve­zette: Pálvölgyi. Heves volt a küzdelem, a hazai együttes sokat támadott, de mindhiába. A második fél­idő elején a pécsiek csapata megfogyatkozott. Gallait — jo­gosan — kiállította a­­ játék­vezető, ám a ZTE nem tudta kihasználni az előnyét, sőt ek­kor kapta a vereségét jelentő gólt. A zalaegerszegi Takácsnak, majd Töröknek volt nagy helyzete, de Katzirz kitűnően védett. A 42. percben R­éfi góljával a PMSC került előny­be, de három perccel később Kerek­i­1-esből egyenlített (1 — 1). A pécsiek győztes gól­ja az 54. percben esett: Schul­­teisz közelről fejelt a hálóba (2—1). 1. Rába ETO 6 5—1 K­- S 10 2. Csepel 6 4 2 — 12- 6 10 3. Ferencváros 6 4 11 16- 7 0 4. Bp. Honvéd 6 4 — 2 10- 7 8 5. I. Dózsa 6 2 3 1 10- 8 7 6. Debrecen 6 2 3 1 8- 6 7 7. Békéscsaba 6 2 2 2 11-11 6 8. Diósgyőr 6 2 2 2 0-11 6 9. Vasas 6 2 13 13-12 5 10. Pécs 6 2 1 3 8-10 5 11. Videoton 6 2 1 4 11-13 4 12. Tatabánya 5 1 2 2 6- 8 4 13. ZTE 6 2 —­4 6-10 4 14. Nyíregyháza 5 1 1 3 2-7 3 15. Haladás 6 114 4-13 3 16. MTK-VM 6 114 3-15 3 V­asas—Csepel 1 — 1 (1—1) Fáy utca, 10 000 néző, vezet­te: Palotás. A Csepel érezhetően egy pontért játszott a Fáy utcá­ban, s célját szembetűnő ma­gabiztossággal el is érte. Az első játékrészben a Vasas el­szántan, de ötlet nélkül köze­lítette meg ellenfele kapuját, ráadásul egyszerre két hazai játékosnál több szinte soha­sem futott. Mindenki arra várt, hogy más készítse elő a helyzeteket. Védelmi hibákból született egy-egy gól, de ezen túl­ több izgalom nem akadt. A második félidőben már a Csepel irányított. Középpályá­saikban volt még erő, hiszen az első negyvenöt percben csak romboltak. A Kelemen— Mészöly—Lazsányi hármas já­­tékintelligenciájával, technikai felkészültségével uralta a me­ Ferencváros — M­T­K-VM /­ 2-0 (0-0) Hungária körút, 17 000 né­ző, vezette: Győri. Az MTK-VM a vártnál ne­hezebben adta meg magát. Hetven percen át nyílt volt a mérkőzés, bármelyik csapat előnyt szerezhetett volna. A két kapus —­ Zsiborás és Brü­­nyi — volt a főszereplő ebben az időszakban, mindketten gólnak látszó lövéseket véd­tek. A Ferencváros — bár szerdán Bilbaóban nehéz meccset vívott — jobb erőnlé­tének köszönhette, hogy a haj­rá­ban felü­lkerekedett. Az első félidő legnagyobb helyzetét a ferencvárosi Murai hagyta ki: három méterről, za­vartalanul fejelhetett, de Biri­­nyit találta el. A második fél­időben az MTK-VM gólját les címén érvénytelenítette a­­já­tékvezető. Fodor lövését Zsi­borás kiütötte, Fülöp a hálóba lőtt, a partjelző azonban inte­getett. A 73. percben Pogány átadásából Nyilasi gólt fejelt (1—0), a 80. percben Szabadi talált a hálóba (2—0). Diósgyőr—Békéscsaba 4-2 (1-0) Diósgyőr, 5000 néző, vezette: Maczkó. Az első félidőt végigunatko­zó közönség nem is remélte, milyen változatos küzdelmet lát majd a szünet után, és azt sem, hogy ennyire belelendül a hazai csapat. Különösen a válogatott keretben is szerep­lő Borostyán játszott kitűnően. Az első gólt a 44. percben Borostyán szerezte, majd az 54. percben ugyancsak ő nö­velte csapata előnyét 2—0-ra. Melis szépített (2—1), de is­mét Borostyán következett, és 3—1-re alakult az eredmény. A csabaiak nem adták fel, a 88. percben Kurucz gólt lőtt (3—2), a 90. percben Tatár 11-esből alakította ki a 4—2-es eredményt. V. Dózsa—Debrecen 1-1 (1-1) Megyeri út, 4000 néző, ve­zette: Huták. A hazai együttes nélkülözte Törőcsiket, Nagy Lászlót és Kovács Bélát. A debreceniek védekezésre álltak be, és a Dózsában szombaton nem volt elég erő ahhoz, hogy győzzön egy ilyen szívós ellenféllel szemben. Az első félidőben a mosta­nában Újpestre igazolt fiatal Freppán először sok dicsére­tet kapott a nézőseregtől, de később már kevesebb okot adott az elismerésre. A Deb­recenben bemutatkozott Mező kapus viszont végig kitűnően védett. Az újpestiek a 38. percben rúgták a góljukat: Kisznyér szabadrúgásból, a sorfal felett csavarta a hálóba a labdát. A 42. percben Sallai futtából, 28 méterről lőtt a kapuba (1—1). Mann Nemzet Bp. Honvéd—Szombathely 2-1 (0-0) Szombathely, 5000 néző, ve­zette: Ku­ti. Mindkét csapat lestaktikát alkalmazott, emiatt sok táma­dás akadt el. Egyik csapat sem tudott a másik fölé kereked­ni. Török Péter, a Haladás edzője mégis sportszerűen úgy nyilatkozott, hogy a Honvéd rászolgált a győzelemre. A hazai együttes feltehe­tően akkor vesztett, amikor a 27. percben kihagyott­­egy 11-est: Preszeller lövését Menyhárt védte. A Honvéd az 53. percben Esterházy góljával vezetéshez jutott, két perc múlva a Haladás egyenlített: Menyhárt kapus elrántotta az őt kicselező Szarkát, és a bün­tetőből Garics szerzett gólt (1 - 1). A mérkőzés sorsa a 79. percben dőlt el: Paróczai át­adásából Esterházy rúgott gólt (2-1). Törőcsik és Fazekas a válogatott keretben Mészöly Kálmán labdarúgó szövetségi kapitány a szom­bati bajnoki mérkőzéseket kö­vetően kijelölte a szerdai, pá­rizsi mérkőzésre utazó 19 já­tékost. Érdekesség, hogy a bajnoki és kupameccseken ki­tűnő formába lendült Törőcsik ismét bekerült a legjobbak kö­zé. Újoncként a csepeli Kele­ment válogatta t­e a kapi­tány. Fazekas és a Franciaor­szágban futballozó Csapó szin­tén tagja a keretnek, ők hét­főn Párizsban csatlakoznak a küldöttséghez. A válogatott keret tagjai: Katzirz, Kiss I., Péter, Kere­kes A., Garaba, Tóth, Vörös, Varga J., Hannich, Póczik, Burcsa, Törőcsik (középpályás­ként!), Kelemen, Csapó, Bo­rostyán, Tulipán, Szentes, Kiss L., Hajszán, Budavári, Faze­kas. A játékosok szombat este találkoznak és hétfő reggel re­pülnek Párizsba. Mai galoppversenyek •Jelöltjeink : 1. Rangos — Extra — Pompea — Verbunkos. — 2. Rajongás — Pa­letta — Álmodozó — Bulcsú. — 3. Bernarda — Steel — Terka — Ká­bítószer. — 4. Ariga — Kaviár — Mignon —■ Cáfolat. — 5. Morfeusz — Rosalin — Borka — Mirandola. — 6. Kadarka — Matyó — Aka­ratos — Dobogó. — 7. Száda — Laboda — Woodhouse — Trafs­­por. — 8. Tilinko — Tatár — De­viza — Nivella. — 9. Tricolor — Korvntál — Turbáni — Autóstop. — 10. Redoute — Joker — Nándi — Denver. A versenyeket 11.00-kor kezdik. Végső győzelem előtt a magyar DK-csapat Iskolajáték a párosok mérkőzésén Egy órakor elkezdette a norvég döntnök a szombati Davis Kupa páros mérkőzést a Margitszigeten, nehogy besö­tétedjék a játék végére. Fö­lösleges volt az óvatosság, Ta­­róczy és Szőke másfél óra alatt nyert a dán Mortensen és Bastiansen ellen. Iskolajá­tékot mutatott be a magyar kettős, 6:2, 7:5, 6:0 arányban győzött. Az első játszmában Morten­sen adogatott és a magyarok még poént sem tudtak szerez­ni. Taróczy adogatásakor is 0:30-ra fordult az állás, teni­szezőink csak a mérkőzés he­tedig labdamenetében jutottak először poénhoz. Néhány re­mek Szőke-alakítás után azonban a magyaroké lett a második játék. 1 :1-re egyenlí­tettek, és innen kezdve kétség nem fért a fölényes győzel­mükhöz. Már Bastiansen adogatását elnyerték volna, de egy dur­va vonalbírói hiba megakadá­lyozta őket ebben (1:2). Fel­tűnő volt egyébként, hogy pénteken is, szombaton is fon­tos labdamenetek végén té­vedtek­ a magyar bírók a ma­gyarok kárára. Nincs tenisze­zőnk, aki valaha is igényelte volna, hogy a hazai pálya elő­nyét a ,,hazabíráskodás” is nö­velje, de az mégis túlzás, hogy az ítéletek minálunk többnyire az ellenfélnek kedveznek. Ezen a meccsen sok jelentősé­ge nem volt a bírói hibának, mert a magyar páros 2:2 után elnyerte Mortensen adogatá­sát, és ezután a dánok már játékot sem nyertek. A második játszmában 4:3 után Szőke elvesztette adoga­tását. Mortensen megnyerte a sajátját (4:5), de jött Taróczy (5:5), majd percek alatt 7:5 lett az eredmény. A harmadik játszmában tel­jes mértékben érvényesült a magyarok lényegesen nagyobb tenisztudása. Taróczy labdái­nak a dánok utána sem tud­tak szagolni, és Szőke sem sokkal maradt el a világ egyik legjobb párosjátékosának tar­tott partnerétől. — Éreztük a pályán — mondta a mérkőzés után Sző­ke —, hogy nem fenyegeti ve­szély a győzelmünket. A dá­nok a hálónál nem nyújtottak annyit, amennyire egy ilyen meccsen szükség lett volna. A páros mérkőzés után a magyar csapat 2:1-re vezet, és már nehezen képzelhető el, hogy a dánok felülkerekedje­nek. Ma délelőtt 10 órakor (te­hát nem 11-kor!) Taróczy és Bastiensen lép pályára, és Ta­róczy klasszissal jobb ellenfe­lénél. A két dán nagyjából egyforma képességű játékos, és Taróczy pénteken bemuta­tó jellegű mérkőzésen győzte le Mortensent. Ha csak vala­mi egészen váratlan esemény — mondjuk egy sérülés — nem jön közbe, akkor ma dél­tájt már hirdetik az ered­ményt, hogy Magyarország az európai zóna B csoportjának a győztese és jövőre a DK leg­jobb 16 csapata között játszik. Ha netán sor kerül a negye­dik egyes mérkőzésre is, ak­kor Machán és Mortensen lép pályára. Machán szombaton még fájlalta a lábát, de már edzett Benyikkel, aki sport­ember módra segíti társainak Davis Kupa-szereplését. Pén­teken Szőkével iskolázott, és ha kell, ma is társai rendel­kezésére áll. (Zsolt) Versenykedv nélkül a cselgáncsoZók Nívós sporteseménynek ígér­kezett, de végül is szürkévé vált a Honvéd nemzetközi cselgáncsversenye. A váloga­tott tudósok többsége ugyanis távollétével tüntetett. Néhá­­nyan ott ültek a Körcsarnok lelátóin, néhányan meg sem jelentek. Különféle okok miatt mondták le a részvételt. Mo­­ravetz Ferenc, a válogatott edzője kijelentette, hogy ezek a távolmaradások nem marad­nak következmény nélkül. A külföldi versenyzők sem remekeltek, egymás után es­tek ki, így a viadal elsősorban a válogatott csapattagságért küzdő magyar­ok házi versenye lett. A tapasztalt, régi tudósok közül­­kitűnő formában ver­senyzett a nehézsúlyú Ozsvár. S­P­O­R­T A vízilabda bajnok­ság­ban a SZEOL AK meglepetésre Budapes­ten 11:9-re győzött a Honvéd el­len. A kiesési rangadón: Szentes —Volán 9:9. Két pontot szerzett a Tatabánya a BVSC-től 8:7 ará­­nyú győzelmével, a kiesés ellen küzdő Spartacus 9:8-ra nyert az esziek ellen. Vasas Izzó—Medicor OSC 12:8, Vasas—VI. Dózsa 14:13. Bárdos György nyerte a mara­­tonh­ajtást Dombóvá­rott, a fogat­ba ütő bajnokság harmadik, befe­jező fordulójában. Bárdos a­, ösz­­szetett versenyben is vezet. Az Egyesült Államok ökölvívó válogatottja Las Vegasban bemu­tató jellegű mérkőzésen 18:6-ra győzött Lengyelország ellen. Jónyer első az NSZK-ban­ ­ Nagyszerűen játszott Jónyer Ist­ván az NSZK Grand Prix asztali­­tenisz versenyen. A legjobb nyolc között 2:1-re sz­özött a svéd Wald­­ner ellen, az elődöntőben a jugo­szláv Surbeket verte 2:0-ra, majd a döntőben ugyanilyen arányban a csehszlovák Orlowskit. Nem akármilyen díj járt ezért a sikerért: Jónyer István 10 000 márka értékű autót kapott az el­ső helyért. Vasárnapi sportműsor Autósport: Hegyi bajnokság, befejező futam: Miskolc, Lillafü­redi út 13 ó. Labdarúgás: NB II., kezdési idő­pont 14 óra: Dorog—Kecskemét, Keszthely—22. sz. Volán, Ózd— Sopron. Debreceni Kinizsi—Olaj­bányász, Nagybátony—Bauxitbá­nyász, Szekszárd—Salgótarján. SZEOL AK—Eger, Szeged. Baja— Kazincbarcika, Siófok—Hódmező­vásárhely. Ganz-MÁ­VAG—Volán SC, Kőbányai út. Motocross: Az országos egyéni bajnokság befejező futama, Fi­­liscsév, 13 ó. Ritmikus sportgimnasztika: Nemzetközi verseny Debre*c'*n nagydíjáért, szerenként­ döntők, Városi Sportcsarnok, 10 ó. Tenisz: Magyarország— Dánia Davis Kupa mérkőzés, Margitszi­get teniszstadion, 10 ó. Vízilabda: OB T. Volán SC— Szentesi Vízmű, Komjádi uszoda. 18.15 ó. Vasas—V. Dózsa, Komódi uszoda. 17.30 ó. Bp. V. Izzó—Me­dicor OSC, Komjádi uszoda. 18.45 ó. BVSC—Tatabányai T­ányász, Szőnyi út. 18 ó. Eger—Bp. Spar­tacus, Eger. 16 ó. SZEOL AK— Bp. Honvéd, Szeged. 16 ó. NAPLÓ A világbajnok Karpov második mérkőzését is megnyerte a til­­burgi nemzetközi sakkversenyen. Petroszjant győzte le és 2 ponttal vezet a táblázaton. Portisch La­jos és a szovjet Szmiszlov játsz­mája függőben maradt, a magyar nagymester egyelőre pont nélkül áll. Az Európa-bajnok Fórián Éva kitűnő, 597 körös eredménnyel nyerte a kisöbű sportpuska fekvő testhelyzetű versenyt az országos bajnokságon. Az MHSZ KSK női csapata a standard puska fekvő testhelyzetű versenyen, a férfi csapat a kisöbű sportpuska fekvő számában országos csúcsot javí­tott. A debreceni ritmikus sportgim­­nasztikai versenyen a bolgár Rae­­va szalaggyakorlata és az ugyan­csak bolgár Ralenkova buzogány­­gyakorlata volt a legjobb. Négy szer után Ralenkova vezet az ösz­­szetett versenyben, Molnár a ne­gyedik helyen áll. Vasárnap, 1982. október 3. Bélyeg­gyűjtőknek A FŐVÁROSI KÖZLEKEDÉS TÖRTÉNETE ..Éjjel az omnibusz tetején” — dúdolta, fütyölte annak idején minden suszterinas. Két-három emberöltő után pedig azt kell megmagyarázni, hogy mi volt az omnibusz és ki a suszter. A Ma­gyar Posta október hatodikán két forint névértékű bélyeget bocs­át ki, amely az omnibusztól a met­róig a tömegközlekedés (ez a szó viszont a cipészinas és kortársai részére szorulna magyarázatra) fejlődését mutatja be. A bélyeg­képen a 150 évvel ezelőtt megin­dult társaskocsit (omnibuszt) is­merhetjük meg, valamint a met­rót, korunk legfontosabb közleke­dési eszközét. Widerkomm Ervin grafikusművész tervrajzából az Állami Nyomda piszsznyomással készít bélyeget, mégpedig 1 050 300 fogazott és 5700 vágott példány­ban. A jubileum alkalmából néhány évszám: 1932 omnibusz. 34 év múlva felváltja a sínen közleke­dő lóvasút. 1887-ben próbaútra in­dul a villamos, kilenc évvel ké­sőbb föld alatt is. 1915-ben autó­busz, 1932-ben trolibusz is szállít­ja az utasokat. Az első metró szerelvény 1970-ben indult útjá­ra. A társaskocsi ma is él a fila­­téliában, omnibuszként emlegetik a Brit Nemzetközösség közös in­dítékú, többnyire azonos ábrájú kiadásait. EMLÉKÍV A Magyar Bélyeggyűjtők Orszá­gos Szövetsége fennállásának 30 éves jubileumát számos kiállítás­sal ünnepli. Az egyik jelentős ren­dezvényt, az ACTROFILA elnevezé­sű mezőgazdasági témájú bélyeg­­kiállítást a Szövetség emlékív megjelentetésével is megörökíti. Az emlékív eredeti bélyegek alap­ján az aratókat ábrázoló, 1916— 26 között forgalomban volt bélye­gek négy változatát mutatja be újra. Történelmi időszakot idéz­nek fel. Az 1916. évi fehérszámú címlet a világháború idején látott napvilágot. A köztársaság felül­­nyomata és a magyar posta fel­iratú bélyegek 1918 és 1919-re em­lékeztetnek. Az 5 koronás épület az 1920-as évek inflációjára utal. Az emlékévet a ma záruló gö­döllői kiállításon 20 forintért áru­sítják, de a szervezett gyűjtők a körök útján igényelhetik.. Karton papíron kis példányszámban vá­gott emlékívek is készülnek, eze­ket kizárólag a magyar vágott bé­lyegek rendszeres előjegyzői vá­sárolhatják, példányonként 200 fo­­rintos áron. Az emlékívet Zsitva Szabolcs tervrajza alapján az Ál­lami Nyomda állítja elő. ÁRVERÉS A gyűjtők egymás közötti adás­vételének fontos eseményei a Szö­vetség által rendezett nagyárveré­sek. Az őszi aukciót november 13—14-én tartják. Az értékesíteni kívánt magyar és külföldi gyűj­­teményeket október 15-ig kell fel­ajánlani. Az árverés kedvező le­hetőséget nyújt a hiányok pótlá­sára, mert a korábbiakhoz hason­lóan bizonyára most is felbukkan számos ritkaság. O.­­DONS AGOK Virágok díszítik a svéd posta blokkját, amelyben négy bélyeg helyezkedik el. Bemutatót kapunk az orchidea ott­honos változatai­ból. Trópusi éghajlat alatt mint­egy húszezerféle orchidea pompá­zik. Európában néhány szeré­nyebb virágzaté fordul elő. Az NSZK postája rózsák ábrá­jával emeli a jótékonysági bélye­gek szépségét. Remélik, hogy a nagyértékű, színes sorozatból na­gyobb mennyiséget vásárol a kö­zönség és így a felárból jelentős összeggel támogathatják az em­berbaráti intézményeket. Hatértékű sorozaton, az ősz vi­rágait mutatja be az NDK pos­tája. Ünnepi külsőségek között az an­gol királynő avatja fel Ausztrá­lia nemzeti galériáját. A posta ebből az alkalomból 27 cent név­értékű bélyegen Urawala, egy bennszülött, primitív művész hold­embert ábrázoló alkotását tárja a világ elé. S. T. Az eredményekben gazdag élet­­ megérdemelt kényelmét nyújtja egy modern eleganciával berendezett vagy újjávarázsolt otthon. Különleges ajánlatot kínál ehhez október 7. és 23. között, az ország 19 DOM US Áruháza Megérdemelt kényelme érdekében most ismét érdemes benéznie hozzánk! DOM­US Lakberendezési Áruházak­­SI­ DOMUS