Magyar Nemzet, 1985. augusztus (48. évfolyam, 179-204. szám)

1985-08-18 / 194. szám

Vasárnap, 1985. augusztus 18... -- .......... ..... .-------------—--------*— ------ --- ....------------ -------------——— --------------------------------------------~-------------------------------------------- ,---------...--------------,----- KÖZÉPPONTBAN Egy egyedi ara­tású mérkőzés FTC-Volán 3-1 (0-1) Üllői út, 18 000 néző. Vezette Dri­­fán. FTC: Zsiborás Hámori, Pintér, Jáb, Keller — Bánki, Strausz, Fa­­cács — Zsinka, Fischer, Kvaszta. BP. VOLÁN: Varga — Kertész, Hegedüs, Kiss Z., Huszár — Seres, Watranger, Farkas — Morgós, Koh­ur, Katona. CSERE: Ivóius helyett Vincze, Morg­ós helyett Kiss F. (76. p.), Fischer helyett Dukon, Zsinka hel­yett Jancsika. (87. p.). GÓLSZERZŐ: Seres (7. p., 11-es­­söl), Bánki (5­1. és 69. p.), Strausz 79. p.). N­em kellett hozzá csak né­­hány esztendő és a hazai láb-, faragás egy igencsak ■ jelleg­­zetes, pikáns aromája szeleté­vé vált a mindenkori FTC— Volán összecsapás.. Az Üllői úton gyülekező — s a­ sikeres tereevárosi rajt után a vára­kozásnak megfelelően bőséges — közönségnek volt mire em­lékeznie. Például egy pár év­vel ezelőtti Üllői úti mérkő­zésre, amelyen a közlekedésiek győztek, s amely után­­Nyilasi összekülönbözött egy­ őt sérte­gető, gyanúsítgató szurkolóval, mely­ eset jelentős szerepet játszott abban, hogy a válo­,­gatott játékos bejelentette visszavonulási szándékát. Az­óta ugyan ismét rúgja a gólo­kat, bár egy fővárossal arrébb, de az alaphelyzet ezenkívül nem változott. A két csapat között oly­ sok a személyi kap­csolat, hogy a Volánt sokan egyszerűen csak kis-Fradinak nevezik..S.mindez persze sajá­tos zamatot ad a Fradi-Volán meccseknek, hozzátéve, hogy a két csapatnál dolgozó volt fra­­ disták nem mindegyikének lesz párás , a' szeme egyikük-mási­­kuk neve hallatán. Kö?­i bitón, 'a 'játékosok, rpost az edzői, a vezetői karban na­gyobbak az átfedések. Mond­hatni: az FTC közelmúltjának jobbhátvédjei a közlekedésie­ket vezetik — s mögöttük még ott ..söpröget” Bálint is —, a balhátvédek pedig a mai Fra­di élén állnak. Novák Dezső, a Volán edzője. Martos Győző, a klub­ első embere. Dálnoki Je­nő ül az­ FTC kispadján, segí­tője pedig Vépi Péter. Tehát jobbhátvédek a­ balhátvédek ellen. (S hogy teljes legyen a kör, Dálnoki éppen egy bal­­bekktől, Sárositól vette át az FTC-t a nyáron.) A játékosok között most a Fradi újonca, Hámori az ösz­­szekötő kapocs. A­­ jobbhátvéd az Üllői úton nevelkedett, ott ismerhette meg Dalnoki, aztán elkerült a Volánhoz, onnan a közlekedési­­ fiókcsapathoz, a most megszűnt 22-eshez, s vé­gül rassza az FTC-be. De Zsin­ka­ János is a Czabán Samu térről érkezett az Üllői útra, s ugyanezt az útvonalat Forintos is megtette korábban, csak ép­­pen ellenkező irányban halad­va. Ennyit tehát az előzmények­ről,­s annak indoklásául, hogy miért kíséri megkülönbözte­tett érdeklődés mindig a két csapat találkozóját, jóllehet vágyaik, ambícióik általában igencsak különbözőek. A Vo­lán, amikor éppen feljut az első­ osztályba,­­a kiesést neve­zi ki első Számú közellenség­gé, ez ellen verekszik, míg­ az FTC számára — akár több éves­­ visszaesések után is — ■ csak a nemzetközi színvonal ■az elfogadható mérce. Ennek ellenére ez az olykor mesz­­szire tekintő Ferencváros a múltban elég sokszor megbot­lott már a lába alá keveredett, „kistestvérben”. . .. A Volánban végül is Forin­tos nem lépett­­pályára, a ha­zaiaknál az irányító játékosok közül Kincses és Koch után Ebédli is kivált, ugyancsak sérülés miatt. Egy kitűnő for­mában levő szervező,­ Bánki azonban maradt, s ez el is­ döntötte a találkozót. . A ferencvárosi­­játékosokon a pénteken elhunyt Toldi Gé­zára való emlékezésként feke­te karszalag volt. A mérkőzés elején ugyanez okból egyper­ces gyászszünetet tartottak és a Fradi-zászlót is félárbocra­ engedték a stadionban. Az első félidő játéka azt ígérte, gondban lesz az FTC. ■A Volán és a mérkőzés, első épkézláb, támadása végén Pin­tér szabálytalankodott a bün­tetőterületen belül Katonával szemben, s a megítélt l1-esst Seres lőtte Zsiborás kapujába . (0—1). .. S ezután kezdődött az a küszködés, amit a legtöbb­­szurkolótábor­ ."Ismergés: felte­hetően nem szeret. Az e'seplé­s beállt "a­ saját kapujai elé. A hazai játékosok meg csak mentek, vonultak ellene, de fogalmuk sem volt, miként, születik itt m­ajd gól. Hát az első negyvenöt percben seho­gyan, sem. A szünet u­tán már egy át­gondolt csapat harcolt a Volán ellen az egyenlítésért. A be­ívelések rendszeresen megta­lálták Fischer fejét­, a második hullámban Bánki sora jól ér­kezett, veszélyessé­­vált. Varga egy ideig parádézott a Volán kapujában, de az 54. percben Bánki lövésénél már nem volt mit tennie.. S aztán­ ismét a középpályás, cselsorozat, fek­vő védők, szép gól. • Aztán Strausz, ahogy a Vácban egy­kor megszokták tőle, most az Üllői úton: 25 méterről lő nagy gólt, s beállítja a vég­eredményt: 3—1. Íme tehát az előzmények s a történések. S a zárszó: ezút­tal is volt zamatja,­ egyedi, aro­mája a mérkőzésnek, de most tiszta és zavartalan: két kü­lönlegesen szép gól döntött, s igazán emelkedett hangulatba hozta a nagyszámú hazai kö­zönséget. MTK- VM—Rába ETO 2-2 (1-1) Hungária krt., 5000 néző, vezet­te: Szabó B. MTK-VM: Gáspár — Turner, Tóth, Talapa, Kovács — Fülöp, Katzenbach, Turtóczky — Kajdi, Kékesi, Boda. RÁB­A ETO: Mészáros — Cson­ka, Hlavgyik, Sarlós, Horváth, Preszeiler — Hannick­, Rubold, Hajszán — Melis, Szentes. Csere:­ Ka­tdi helyett Szeibert (30. p.), Sarlós helyett Szijártó (szünetben), Preszeiler helyett Rezi (74. p.), Kékesi helyett Bog­­n­ár (90. p.) Gólszerző: Kékesi (15. p.), Csonka (18. p.), Boda (50. p. 11-esből), Melis (86. p.). Tulajdonképpen mindkét csapat igazolta magát, de va­lahogy mégsem­­ kerekedett olyan jó futball,­ amilyet re­mélni lehetett ettől a mérkőzés­től. Az MTK-VM mindvégig aktívabban, mezonfölényben játszva bizonyította, nem vé­letlenül került a tabella élére. Kétszer is megszerezte a ve­szélyes csatárát, Fodort nél­külöző csapat a vezetést. A Rába egyenlítő góljait némi­képp a szerencsének is kö­szönheti, ám az már­ nem volt véletlen, hogy ledolgozta a hátrányát. Amikor szükség volt rá, mindig tudott újítani a győri csapat. Haladás—Videoton 3—2 (2—0) Szombathely, 10 000 néző, vezet­te : Nagy M. HALAD­ÁS: Hegedűs — Hor­váth, Vörös Cs., Papp, Vörös I. — Nagy, Bognár, Pásztor, Marton — Schröler. Görög. VIDEOTON: Disztl. P. — Végh, Csuhay, Horváth, Vadász, — Csu­­csánszki, Csongrádi, Szabó, No­­váth — Májer, Kerekes. Csere: Schr***1­jén (6. p.), Csucsánszki helyett Wittmann (57. p.), Pásztor he­lyett Gere (60. p.), Májer helyett Gyenti (80. p.). Gólszerző: Marton (14. és 30. p.), Kerekes 56. p.), Görög (70. p.), Szabó (82. p. 11-esből). Váratlanul magabiztosan győzte le a Haladás a szé­kesfehérváriakat. Marton csúcsformában játszott., k­ét gól s egy gólpassz­ bizonyítja ezt. Az eredményben jelzettnél na­gyobb volt .a., hazaiak fölé­nye. Bp. Honvéd—Siófok 1—0 (1—0) Siófok, 10 000 néző, vezette: Hamar. Siófok: Kovács — Brettner, Par­­davi, Olajos, Nagy — Szajtrz, Ru­di, Jankovics — Hantiés, Horváth J., Tieber. BP. HONVÉD: Andrusch -Sallai, Nagy, Garaba, Tóth — Si­­kesdi, Fitos, Détári — Bodonyi, Dajka, Kovács. Csere: Hantiés helyett Buda (29. p.), Kovács helyett László (szü­netben), K­ódi helyett Zsadányi (59. p.), Fitos helyett Dózsa (60. P-2. Gólszerző: Bodnogi (3. p.). Hamar elszomorodott Siófo­kon a nézőteret zsúfolásig megtöltő publikum. Détári szabadrúgása ugyanis Kovács­ról Bodonyi elé, onnan a ka­puba került már a 2. percben. Később már kihúzhatták ma­gukat az újonc szurkolói, csa­patuk ugyanis beszorította a bajnokot, csak éppen gólt nem tudott lőni. Békéscsaba—ZTE 3—2 (1—1) Békéscsaba, 7000 néző, vezette: Nagy B. . BÉKÉSCSABA: Leboniczky — Vigh, Aszabó Is., Varga, Fabulya — '- ’r-'-'-r'U 'M, Pásztor, Takács — Usvári, Kanvári, Fecsku. ZTE: Bábin — Molnár, Csepregi N­., Becsics, Péter — Sípos, Cz­i­­gány, Galántai — Nagy I., Gass, Páli. Csere: Kanvári helyett Szekeres (51. p.) Takács helyett Királyvá­ri 160. p.), Czigány helyett Rózsa (64. p.). Nagy I. helyett Kovács L. (71. p.). Gólszerző: Újvári (1. p.). Gass (3. p.), Fecsku (62. p.), Csepregi NI. (85. p., 11-esből, Király­vári (90. )­, 11-esből). Ami igen ritkán adódik mér­kőzésen: az első és az utolsó percben is­ született gól. A ha­zai közönség,, már­ belenyugod­va a döntetlenbe, hazafelé in­dult, amikor a 90. percben Pé­ter hátulról, a 16-oson belül el­­kaszálta Vighet, a bíró 1-est ítélt, s Királyvári nem hibá­zott. Debrecen—Csepel 2—1 (1—1) Debrecen, 6000 néző, vezette: Bodnár. DEBRECEN: Mező — Paróczai, Nagy, Szívcs, Kiss — Varga, Sup­­ka, Szabó — Magyar Zs., Magyar B­. Benyó. CSEPEL: Gélei — Kincses, Ele­kes, Szabó, Krasnyánszky, Gálhi­­di — Kelemen, Szebegyinszky, Vági — Umori, Kovács F. Csere: Szabó iv. helytt Nagy J. (52. p.), Szabó J. helyett Sándor (67. p.), Umoh helyett Ivanics (70. p.), Varga helyett Cseke (76. p.). Gólszerz: Szabó­­J. (22. p.), 11- esből), Kovács F. (39. p), Benyó (48. p.). Végig nagyiramú, de köze­pes színvonalú volt az össze­csapás. A hazai együttes a 90 perc nagyobb részében me­zőnyfölényben játszott, jóval több helyzetet dolgozott ki, mint az elsősorban védekezés­re ügyelő Csepel. Pécsi MSC—U.Dózsa (1-0) Pécs, 8000 néző, vezette: Makó. PMSC: Bodnár — Kónya, To­rna, Róth, Brezniczky dr. — Cso­­ba*th, Túri, Rendes, Lőrincz — Lo­vász,­ Mészáros. C. DÓZSA: Szendrei — Grósz, Herédi, Kozma, Szabó — Rasko­­vics, Kovács E., Rostás, Steidl — Klss, L­ékai Gy.t. , Cetét., t­­o v&sz h fe l­yett" Mégy éri "(60. p.). Túri ivó v­olt Réti (T­­. p.), Grosz hfelyett Ambrus és Palko­­vics hol vett Ambrus és Palkovics Helyett Vigh (20. p.). Gólszerző- Róth (5. p.), Rostás (58. p.), Kiss (77. p.), Róth (81­. P-). A válogatott védő, Róth két — kavarodások után elért — gólja is csak a döntetlenhez volt elegendő a nécsiek számá­ra. Az újonnan igazolt Rostás, valamint a volt nécsi, Kiss Sándor révén ugyanis a ven­dégek is nagyon veszélyesek voltak. Az eredmény tükrözi a pályán kialakult erőviszo­nyokat. Az NB I állása 1. MTK-VM­K 1 — 7:3 5 2. Ferencváros 3 2 1 — 8:5 5 3. Bp. Honvéd 3 2 1 — 4:2 5 4. Pécs 3 1 2 — 5:2 4 5. Vasas 2 1 1 — 4:2 3 6. Rába ETO 3 1 1 1 8:7 3 7. Videoton 3 1 1 1 4:3 3 8. Békéscsaba 3 1 1 1 5:5 3 9. C. Dózsa 3 1 1 16:7 3 10. Haladás 3 1 1 1 5:6 3 11. Debrecen 3 1 1 1 2:4 3 12. Siófok 3 1 — 2 5:5 2 13. Tatabánya 2 — 2 — 0:0 2 14. Zalaegerszeg 3 — 2 1 4:5 2 15. Bp. Volán 3--------3 3:8 — 16. Csepel 3--------3 1:7 — NB II Idegenbeli győzelmek soro­zata (számszerint négy), gól­bőség, élénk érdeklődés — s mindez együtt: mozgalmasan, sokat ígérően kezdődtek meg szombaton a labdarúgó NB II. 1985—86. évi kiírásainak mér­­kőzéssei. GANZ-MÁVAG—VÁC 0—1 (0—1). Kőbányai út, 1300 néző. Góllövő: Bera. DEBRECENI KINIZSI— EGER 1—4 (0—3). Debrecen, 3500 néző. Góllövők: Kiss G. (2), Smuczer, Sas, illetve Fehér (11-esből). KOMLÓ—KAZINCBARCI­KA 4—2 (2—0). Komló, 2500 íierző. Góllövők: Fekete (2), Varga, Zrínyi, illetve Fister, Leskó. KESZTHELY—SZOLNOK 3—0 (1—0). Keszthely, 2000 néző. Góllövők: Bajan (öngól), Kiss és Halász. BAJA—SOPRON 3—1 (3—1). Baja, 2000 néző. Góllövők: Pribeli (11-esből), Bognár, Szőcs, illetve Hegedűs. DIÓSGYŐR—VESZPRÉM 5—1 (2—1). Diósgyőr, 3000 né­ző. Góllövők: Dzurják (2, mindkettő 11-esből), Balogh, Oláh, Fü­kő, illetve Bárányi. H. SZABÓ L. SE—NAGY­KANIZSA 1—4 (0—1). Mező­túr, 1000 néző. Góllövők: Hor­váth, Kelemen, Horbor, Mar­­tinkovics, illetve Kiss (11-es­ből).­­ DUNAÚJVÁROS—SZEK­­SZÁRD 0—1 (0—0). Dunaúj­város, 1000 néző. Góllövő: Sel­­meci. SALGÓTARJÁN—SZEOL­­DELÉP 3—0 (0—0). Salgótar­ján, 4000 néző. Góllövők: Jó­nás (2), Sváb. A Metripond—Nyíregyháza mérkőzést ma játsszák. Mozgalmas rajt SPORTNAPLÓ Gotwaldovban, az Úszök Hiúsági Barátság Versenyén a fiúk 200 m­­es hátúszó számában Csépányi Sándor 204.43 perccel, a lányok hasonló számában Varga Dóra 2:10.41 perccel aranyérmet szerzett. 200 gyorson Kiss Tibor 2:02.63-mal harmadik lett. Az Egyesült Államok 4X100-as gyorsváltója 3:17.08 perccel új vi­lágcsúcsot ért el Tokióban, a csendes-óceáni úszóbajnokságon. Írország válogatottja 15:49.08 per­ces idővel megjavította a 4X3 mér­­földes futás világcsúcsát. Az NDK válogatottja biztos győ­zelmet aratott Veszprémben Ma­gyarország ellen az országok köz­ti tornás­ Adadalon. A legjobb egyé­ni teljesítmény az NDK-beli­­Kers­­ten nevéhez fűződik, aki 9,9 pontot kapott lóugrásban és felemáskor­láton, 9,8-at talajon. Gerendán Csisztu és az NDK-beli Fuhrmann holtversenyben lett első 9,6-tal. Tolóeredmények Keddi galoppversenyek 1. B. München—VFB Stuttgart 1 2. Leverkusen—Saarbrücken 1 3. Kaiserslautern—1. FC Köln 1 4. Frankfurt—-Nümberg x 5. Bochitm—Düsseldorf 1 6. Möochengladbach—Schalke 04 l 7. TB Berlin—Darmstadt x 8. Bielefeld—Asehaffenburg 1 9. FC Hombure—Freiburg 1 10. Braunschweig—Hertha BSC l 11. S. Kickers—Aachen 1 12. Bayreutb—Karlsruhe 2 13. Kassel—Duisburg 1 A Herfölge—Vejle pótmérkőzést vasárnap Játsszák. 1. Mikronéz — Receptor — Sze­rencse — Átrium. — 2. Bandita — Lidi — Raffaela — Ezerjó. — 3. Borcsa — Amy — Béla király — Disco. — 4. Dinamit — Krikett — Trák — Galata. — 5. Tetra — Ácsor­gó — Vitis — Kecses. —­ 6. Dream — Aszbeszt — Mufti — Terliszter. — 7. Rohát — Piroska — Késmárk — Perjés. — 8. Borúlátó — Kő­rös — Gombos — Almanach. — 9. Cora — Mundér — Mondat — Nóták. —■ 10. Nadap — Gara — Gyöngyharmat — Cenzor. Kajak-kenu VB Csípős Ferenc aranyérmes Mechelenben, a kajak-kenu világbajnokság szombati ver­senynapján a délelőtti közép­futamokban még hat egysé­günk volt érdekelve, s ebből öt bejutott a délutáni döntőbe is. A férfi kajak kettesben a Hódosi Horváth pár kétszer is kiugrott, s ez a kizárást je­lentette számunkra. Mindket­ten 19 évesek, s első VB-jükön a nagy akarásuk mellé hiány­zott még a rutin ... A délutáni döntő ragyogóan kezdődött a magyarok számá­ra: Csipes Ferenc nagyszerű küzdelemben szerezte meg az aranyérmet kajak egyes 1000 m-en, maga mögé utasítva a nagy favorit NDK-beli Zinket. A folytatás aztán már köze­pesre sikeredett: női kajak egyesben Gyulai Katalin, férfi kajak négyesben ,a Gyulai, Fi­ári, Kovács, Böjti magyar egy­­ség negyedik, kenu kettes 1000 m-en a Sarusi, Vaskúti kettős hetedik­ lett.­A befejezésnél az­tán ismét volt ok az örömre:­ női kajak kettesben a Rakusz Éva, Kőbán Rita pár ezüstér­met szerzett. A világbajnokok. Férfiak. Kajak 2-es (1000 m): Csípes Ferenc. Kenu 1-es, 1000 m: Ivari Klemintyev (szovjet). Kajak 2-es 1000 m­: Philippe Boccara, Pascal Boucherit (francia). Kenu 2-es, 1000 m:­ Olaf Heukrodt, Alexander Sc­huck (NDK-beli). Kajak 4-es 1000 re: Svédország. Nők. Kajak 1 es, 500 m: Bir­­git Fischer-Schmidt (NDK-be­li). Kajak 2-es, 500 m: Birgit Fischer-Schmidt, Corsta Kühn (NDK-beli). Ohiói telefonjelentésünk Ezüstös fények A tegnapi győzelem után a csapat vezetői prémiumot fi­zettek a vízilabdás lányoknak. Van itt az uszodában egy csúz­­da.. Otthon is látni ilyeneket játszótereken, de ez tíz méter magasról indul, három nagy spirálkört ír le és utána puff, végállomás a medence. Fentr­­ől vizet zuhogtattuak bele és­ már­­ lehet is indulni. Fejen­ként három koronáért. Láttam néhány prémiumosz­tást az elmúlt évtizedekben, ilyen felszabadult, önfeledt boldogságot pénz talán még so­sem okozott. Hogy sok ez a pénz? Nyolc­­dolláros árfolyamnál két koro­na egy zsemle, kilenc a villa­mosjegy, öt korona egy liter ..vedelem. •nagyotuMTa** gas él'étszík'volnain, nyugati­ tu­ristáknak nagyon drága ország. Kárpótlásul végtelenül kelle­mes emberek lakják a soha nem felejthető, szívbemarkoló szépségű országot. Szombat délelőtt edzés volt, utána ebéd. Az előbbit kiadós­nak minősítették, az utóbbit kevésbé. Ez várható volt, mint­hogy­ rövid pályafutásuk alatt a lányok azzal a két foga­lommal, hogy étkezés és bősé­ges, így együtt még sose ta­lálkoztak. Ungi doktornő, az orvosuk, nem műszerrel méri az ideg­állapotukat, jobban bízik a sa­­­­ját szemében. Szombaton volt mit néznie rajtuk. Nem cso­da, hiszen mire kiérkeztek az uszodába, a zsűriasztal mögött már ott fotózták a riporterek az Európa-bajnokság díjait. Ott álltak tehát a magyarok egy lépésre az EB második he­lyétől. „De ki azt a lépést nem teszi’’ — mondta Madách ... az edzők nem így fogalmaztak, dehát ez egy más műfaj. Uff, Kókai, Schaffer, Rafael, Ernst, Kertész kezdett és Dan­­csa, akinek mára rendbejött a szemsérülése. A szokásos álmos indulás, a szokásos kimaradt gólhelyzet és az NSZK vezet. Hét másod­perc a vége előtt Dancsa egyenlít, de 2:1-gyel így is az övék a negyed. A második­ sem jobb, egyenlítünk ugyan, de újra jön az ellenfél és ez a negyed is az övé 5:4-gyel. A harmadik, negyed kegyetlen küzdelméből csak annyit, hogy négy teljes perc eltelik az első gólig, ezt mi dobjuk, végre­­egyenlítünk, Eke távoli góljá­val végre vezetünk, sőt Dancsa nagyon nehéz szögből, betalál és végre a miénk egy., negyed:­ 7—5. Az utolsó negyedet egy Eke négyméteres indítja és most már játszanak is, nem­csak szenvednek a mieink. Ha­­bátortalanul is, de először emelkednek a magasba a kis­­padon a karok. Aztán Rafael még a végért betalál, Uff na-. ..gj­ot 12*sr7?#W eredmény- . -ypdlBő tábláit-,'.győzelem; boldog­­' 'Ság­­ezilsferém­. A csapat erre a mérkőzés­re elérte és kipréselte m­agá­ból mindazt és még egy kicsi­vel többet is, mint amit tud.­ Állóképességből és gyorsaság­ból a legtöbbet, amit női test­től még meg lehet követelni. Strapabírásuk, a sportággal járó szenvedés- és ütéstűrésük tiszteletet követel. A taktikai fegyelem a leg­erősebb oldaluk, gondolkodás­beli gyorsaságuk pedig a leg­gyengébb. A sportág mai, nem valami rokonszenves karakte­rét eredményességének kul­­­­csát: az emberelőnyös­ helyzet kihasználása és kivédése jelen­ti. Utóbbiban a mieink az egész torna során nagyon ma­gas példát mutattak. Viszont rájuk fér még ren­geteg tanulás, a támadás köz­beni helyzetfelismerésben, a­­legeredményesebb megoldás gyors kiválasztásában. Ezek hát azok az adottságok és erőfeszítések, amik rövid idő alatt Európa második he­lyére vitték női vízilabdázóin­kat. Papíron persze még elsők is lehetnek, ha vasárnap le­győzik a hollandokat. Papíron igen, de a reális helyzetfelis­merés medencén kívül is hasz­nos tulajdonság. Zsolt István Atlétikai EK A Szovjetunió férfi- és az NDK női csapata vezet Moszkvában, több mint öt­venezer néző előtt kezdődött meg szombaton az atlétikai Európa Kupa A-döntője. Hét ország válogatottja — az NDK, Szovjetunió, az NSZK, Len­gyelország, Nagy-Britannia, Csehszlovákia és Olaszország — mindkét mezőnyben érde­kelt volt, míg nyolcadik he­lyen a férfiaknál. Franciaor­szág, a nőknél Bulgária szere­pelt. ... A közönség nagyszerűen szórakozott és sokat izgult a rendkívül élvezetes küzdel­mek alatt,­ hiszen a szovjet versenyzők szinte minden számban dobogóért harcoltak, s jó néhány számban győztek is. Igazán nagy ellenfélre csak az NDK legjobb­jaiban talál­tak, a pontverseny jelzi a küz­delem nagyságát. Férfiaknál az első nap után: 1. Szovjet­unió 66, 2. NDK 65, 3. Nagy- Britannia 43 pont. A nőknél: 1. NDK 58, 2. Szovjetunió 57, 3. Nagy-Britannia 36 pont. GYŐZTESEK Férfiak, 100 m: Woronin (len­gyel) 10.14 mp. 400 m: Sch­önlebe (NDK-beli) 44.06 mp. 150.0 rs: Cram (Brit) 3:43.71 p. 400•­orm­. gát­: Splinitd (NSZK-beli) 47.85 mp. Távolugrás: Lajevszkij (szovjet) 019 cm. Ma­gasugrás: '­,vara (csehszlovák) 739 cm. Súlylökés: Szrijl­nov (szovj­et) 22.05 m. Gerelyhajítás: Hohn (NDK-beli) 92.88 m­. 10 000 m: Al­­berto Cova (olasz) 28:51.46 p. 4X100 ra: Szovjetunió 30.28 mp. Nők: 100 ra: Göhr (NDK-beli) 10.95 mp. 400 m:­­vlagyikina (szov­jet) 48.60 mp. 800 m: Kratochvilo­­va (csehszlovák) 1:55.91 p. 3000 ra: Budd (brit) 8:35.32 p. 400 m hát: Busch (NDK-beli) 54.13 .mp. Roszvetés: Szavrikova (SZO­- ’t) 70.24 m. Gerelyhajítás: Petra, tel-, ke (NDK-beli) 73,20 m. 4X100­­ m­: NDK 41,65 mp. ’ * " 13