Magyar Sakkvilág, 1913. április - 1914. március (3. évfolyam, 1-24. szám)

1913-12-14 / 17. szám

Magyar Sakkvilág 259 — Pöstyén. Mint örömmel jelenthetjük, ,,Pöstyéni Sakk- és Karambol-Kör“ néven a kör megalakult s máris 80 tagja van. Az alakuló közgyűlést november 20-án tartották. Elnök lett dr. Sajó Adolf ügyvéd, alelnökök: Kisfaludy Jenő László polg. isk. igazgató és Gargalorits Sándor áll. népisk. igazgató, titkár Bácsik Pál tisztvi­selő, jegyző Benyács Alajos posta és távirda főtiszt, pénztárnok Ste­­fanka Gáspár háztulajdonos, ellenőr Cabik János bankigazgató, gazda Schmidek Vilmos gondnok, ügyész dr. Feuer József ügyvéd. A választmány 12 tagból áll. Az alapszabályokat már fölterjesztették a belügyminisztériumhoz. Az alakulás előtt a kör alapítói 10 részt­vevővel fényesen sikerült versenyt rendeztek, amelyből Bácsik Pál 87­2 egységgel került ki győztesként. II. volt Stefanka Gáspár 8, III. dr. Sajó Adolf 7, IV.:Schmidek Vilmos, V. Fischer Jakab. Kiosztásra került 5 értékes nyeremény. Pöstyénben általában élénk sakkélet in­dult s a jövő évre érdekes programm van tervbe véve. Szombathely. Mint örömmel értesülünk, Szombathelyen is kilátás van egy új sakk-körre, melynek megalakításán mostanában dr. Aszódy Gyula fáradozik. — Arad. Az Aradi Sakk-kör most folyó házi versenyén Keller István és Török hevesen küzdenek az elsőségért. Előbbinek van rá nagyobb kilátása, miután kevesebb vesztett egysége van. Lapzárta után értesülünk, hogy a verseny véget ért. Az I. dijat Keller István nyerte 15 egységgel, akinek csak két remisje volt. A II. dijat nyerte Török 141/9, III. Kedacsics Róbert 12, IV—V. Ábrahám és Zwickl 111/9 egységgel. Részt vettek még Kardos, Mo­hos, Murády, Jakabffy, Bokor, dr. Messer, dr. Schuster, Thuránszky, Klein, Németh, Berta, Weisz, Bildhauer kilépett. Érsekújvár. Az „Érsekújvár“ levelezési versenyt rendez, melyben részt vesznek: Hajma J. Kecskemét, Fazekas István és Löw L. Sátoraljaújhely, Blum L. és Zobel L. Budapest, Flesch M. és Diamant M. Érsekújvár. Az első csoportban négy díj van. — Újpest. E hónap elején vette kezdetét az Újpesti Sakk-kör jubiláns versenye 2 csoportban. A verseny jelenlegi állása hét befe­jezett játszma után : Schwarcz 6, Steiner 4, Pártos 372, Földes, Rejtő 3, Glatter 2 (4-ből), Csillag 2112, Weisz 2. — Zágráb. A zágrábi sakk-körben december 1-én kezdődött a vegyes verseny, amelyben az összes játszók részt vesznek. Akik megnyerik játszmáiknak 66%-át, első csoportba kerülnek. Az első helyre legtöbb kilátása van Kostics Jánosnak, Wolf Edének és Rozic Kostának; utóbbi ismert nevű levelezési játékos, ki az Alkotmány versenyén Bradi, Balogh stb. előtt, közvetlenül dr. Bródy M. mögött második díjas lesz.