Magyar Szó, 1970. szeptember (27. évfolyam, 240-269. szám)

1970-09-21 / 260. szám

12. oldal S P ORT» -----У SPORT Д IlillllliililillilIlllii ]A Hajdúk elvitte Zágrábból a pontokat A két vajdasági csapat egy gólt sem lőtt — A Partizán hálója még mindig érintetlen — Megtorpant, de továbbra is vezet a kragujevaci Radnički Vojvodina—Sarajevo 0:0 lelátókon, várva a fejlemé­nyeket. Amikor látták, hogy az igazi harc elmarad, fütty­koncertet rendeztek. Kínos 33 perc után végre a 34.-ben az újvidékiek formás tá­madást vezettek, először Lőrincz, majd Trivié és Savic kerültek nagyszerű gólhelyzetbe, de nem hasz­nálták ki, végül a labda Pirmaierhez került, és ő a kapu mellé küldte. A 42. percben Lőrincz elviharzott Demir mellett, aki kézzel érintette a labdát, a játék­vezető azonban előnysza­bályt alkalmazott, és Lőrincz előtt szabad volt az út. A felelősséget azonban nem merte vállalni. Pirmaier elé adott, aki ismét csak kapu mellé lőtt. A félidő utolsó percében Popovic biztos góltól mentette meg csapa­tát. A szünet után élénkebb volt a játék, de sem az egyik, sem a másik csapat támadásai nem sikerültek. Mindent összegezve mindkét csapat kiábrándított, a csa­tárok pedig egyenesen két­­ségbeejtők voltak. A játék alapján az eredmény reális. A Vojvodinából Trivic és Zemko igyekezete emel­hető ki, a Sarajevo legjobb­jai pedig Šk­ivo és Jasenko­­vic voltak. Popov jól vezette a talál­kozót Lé (Folytatás az 1. oldalról) Sok kihasználatlan helyzet Crvenka—Olimpija 0:0 Cser­ven­ka, 5000 néző, ve­zette Radic (Solin). CRVENKA: Svilar. Milo­­ vanović. Grgić. Bašić. Jova­nié, Sánta, Ostojíé, Basta, Bešlin. Zivadinović (Golu­­bović. Ilié), Kanački. OLIMPIJA: Skorić, Milo­­van. Radić. Povadić. Šes­­tić. Käufer, Povivoda. Go­­lec. Peiović <Glešić. Srbu), Ameršek. Obiak. Noha gól nélküli döntet­lennel ért véget a találko­zó, jóval több volt a gól­helyzet, mint a másik két mérkőzésen. Az 5000 főnyi közönség végigizgulta a mérkőzést. Nem a csatáro­kon, hanem jól záró vé­delmeken, még inkább a ki­váló kapusokon múlott, hogy nem esett gól. Az első komolyabb hely­zetet a vendégek dolgoz­ták ki. A 4. percben a bal­szélső Oblak futott el, a 16-os táján Perovic elé tá­lalta a labdát, aki hatal­masat rúgott, de rúgása el­vétette a kaput. A legiz­galmasabb helyzet a 10. percben adódott: Jovanié hibát vétett a saját térfele közepén. Obiak kaparintot­ta meg a labdát, ezt látva. Svilar kapus kifutott hogy hárítson, de Obiak őt is ki­cselezte, gyenge lövését azonban Milovanovic az utolsó pillanatban hárította. Egy percre rá a vendég­­térfelén Jovanié 11 méte­res szabadrúgást végzett. Az erős lövés lepattant Sko­­ricról, egyesek már-már a hálóban vélték látni a lab­dát. Kanacki azonban elha­markodott lövésével kihagy­ta ezt az érett helyzetet. A 28. percben a vendégek csatára, Pejovic kapufát rú­gott. Két percre rá egy­­ cservenikai támadás után Bešlin csak pillanatokkal maradt le Grgic leadásá­ról. A II. félidőben sem vál­tozott a játék képe. A 49. percben Bešlin erőteljes lö­vése csattant a kapufán, a lepattanó labda azonban messze a mezőnybe került, s így kihasználatlanul ma­radt ez a gólt érdemlő hely­zet is. Arsié Pontosztás a bosznia-hercegovi­­nai rangadón željezničar—Velež 2:2 (1:1) VELJ5Ž: Marié, Alajbe­ gović. Risbić. Colić, bestić, Pecelj. Topic. Halilhodžić, Bajević, Vladić. Kvesić. A bosznia-hercegovinai rangadóra a mostariakat több ezer szurkoló kísérte Szarajevóba, és a mérkőzés alatt a stadionban dél­amerikai „tőreidét” rendez­tek, lelkesen buzdították kedvenc csapatukat, amely az első félidőben kitűnően­­ látszott, és már a 4. percben megszerezte a vezető gólt. A Zelezničar játékosai idege­sen játszottak, és csak a 20. percben sikerült Jankovic révén egyenlíteniük. A szü­net után a Zeleznicar ha­talmas iramot diktált és az 56. percben Jankovic be­rúgta a Zeleznicar második gólját. A vasutasok vezető gólja nem törte le a mos­tariakat, szebbnél szebb tá­­­­madásokat vezettek a Ze­­leznicar kapujára, és a 65. percben Bajevic beállította a 2:2 arányú végered­ményt. A mérkőzés izgalmas és érdekes volt, az eredmény reális. . VERSEC: — A rossz időjárási viszonyok miatt két napig szü­neteltek a küzdelmek az orszá­gos vitorlázó bajnokságon, szom­baton azonban jóra fordult az idő és sikerült befejezni a baj­nokságot. Az összetett egyéni versenyt Dušan Ivaniš, a ljub­ljanai Stanko Blondek vitorlá­zóklub tagja nyerte 4643 pont­tal. A második helyet a tito­­grádi Miodrag Gatolin foglalta el 3687, a harmadikat pedig, a­­ tavalyi országos bajnok, a ver­­seci Stepanovic 3420 ponttal. Szarajevó, kocevói stadi­on, 20 000 néző, vezette Canak (Belgrád). Góllövők: Jankovic (2), illetve Vladié és Bajevic. ŽELEZNICAR: Lazarevié, Kadrié. KOiovié, Bratié. Ka­­talinski, Hadžiavdić. Mui­­kié. Jankovié. Bukal, Spre­­éo. Derakovié. Ettől tartottak a hazaiak Radnički (K)—Borac 1:1 (1:1) Kragujevac, 10 000 néző, vezet­te Gugulović (Niš), góllövők Paunović, illetve Bećirbasić. RADNICKI: VuČković, Milić, Miličević, Radivojević, Marti­novié, Karatošić, D. Matić, M. Matić (Kostić), Paunović, Niko­­lić, Paunovszki. BORAC: Komié, Pelc, Gavri­­lović, Agić, Savković, Kusmić, Szmilevszki. Jušić (Basic), be­­ćirbasić, Fazlić, Blažević (Kova­­čević). Megtörtént, amitől legjobban tartottak a hazai futball-kedve­­lők. A banjalukai Boracnak si­került elvinnie az egyik pontot! Az első gól a 14. percben szü­letett, amikor Szmilevszki ol­dalbeadást végzett, s a Radnicki tizenhatos területén a labda Be­­ćirbašićnak, a Borac jobbössze­kötőjének a lábára került, és a mintegy 10 méteres lövés után máris a hálóban táncolt. A ha­zaiaknak alig három perc eltel­tével sikerült egyenlíteniük. Paunovszki szögletről kapu elé ívelte a labdát, ahol Pauno­­vicnak sikerült a sok láb között gólhoz juttatnia csapatát, vagyis egyenlítenie. Ezt­ köve­tően a vendégek főképpen vé­dekeztek, s csak időnként szán­ták magukat gyors ellentáma­dásra. Hiábavaló volt a hazai fölény, az akciók tervszerűtle­nek voltak, s több gól nem esett. MAGYAR SZÓ Hétfő, 1970. szept. 21. Bármelyikük győzhetett volna Sloboda—Crvena Zvezda 1:1 (0:0) Tuzla, 12 000 néző, vezette Trpkovszki (Szkopje). Gól­lövők: Panajotovic, illetve Nalié. Sloboda: Mešković, Jovi­­čić, Milinčić, Gerum, Jevre­­mović, Bašić, Nalié, Jova­novié, Jusié, Altarac, Fukié. Crvena Zvezda: Dujkovié, Dórié, Krivokuéa, Antonije-vié, Dojcsinovszki, Bogiče­­vié, Jankovié (Panajotovié), Aéimovié, Ostojié, Novko­­vić, Džajić. Nem nevezhető magas szintű labdarúgásnak a teg­napi találkozó, amelyen mindkét csapat sok kedvező f­elszerzési alkalmat elmu­lasztott. A vendégek jutot­tak vezetéshez a 79. perc­ben, amikor Panajotovic ki­használta Mešković kapu­védő ügyetlenkedését. Már mindenki az eredményt vég­legesnek vélte, de Naliénak, a Sloboda balfedezetének si­került egyenlíteni egy perc­cel a mérkőzés befejezése előtt. A látottakat összegez­ve, a döntetlen eredmény a legigazságosabb, jóllehet bármelyik csapat győzhetett volna. TOTÓHÍRADÓ A telitalálatos szelvény: 1. Crvenka—Olimpija 9 2. Maribor—Celik 1 3. Radnicki (N)—Partizan 0 4. Beograd—Bor 1 5. Sloboda—C. Zvezda 6 6. Radnički (K)—Borac 9 7. Zeleznicar—Velež 0 8. Vojvodina—Sarajevo 0 9. Dinamo—Hajduk 2 10. Vardar—Sloboda (TU) 1 11. Osijek—Proleter 0 12. BSK—Dinamo (P) • A kisszelvény azonos a nagy­szelvény első kilenc párjával. A totóirodából azt jelentették, hogy van telitalálat a kis- és a nagyszelvényen is. Egy pontot sikerült megmenteni Radnički (N)—Partizán 0:0 Niš, 10 pop néző, vezette Ra­dujkovic (Titograd). RADNICKI: Knežević, Dove­­ dan, Dimovszki, Dimitrljevié, Ilié, Rajkovié, Jankovié, Cvet­­ković, R. Radivojević, M. Radi­­vojević, (Pešić), Alimpié. PARTIZÁN: Curkovié, Nado­veza, Damjanovié, Pejovié, Paunovié, Petrovié. Djordjié (Budišić), Djordjevié, Katié, Vukotié, Bjekovié. Nagyon erős védelmének kö­szönve, a Partizánnak sikerült megmenteni az egyik pontot a cairi stadionban. A niši fiúk teljesen felülmúlták a nagyne­vű ellenfelüket, de a szeren­cse elpártolt tőlük. A Radnicki csatárai számtalan esetben esz­ményi gólhelyzetbe kerültek, a lövések azonban kivétel nélkül a kapu mellett süvítettek el. Az előrendelt szerepet játszó Par­tizan egy pillanatra sem veszé­lyeztette Knezevic hálóját. Ha­bár nem volt gól, a találkozó, különösen a második részben. Igen élénk és tetszetős volt. A mérkőzés legjobbja a r­ai Di­­mitrijevic volt, rajta kívül pe­dig Dovedan, Dimovszki, Cvet­­kovic és a veterán R. Radivo­­jevic tűnt ki, a vendégcsapat­ban pedig az egész védelem di­cséretet érdemel. Maribor—Celik 2:1 (1:0) Maribor, 3500 néző, vezette Strmecki (Zágráb), góllövők Pe­­ravic és Klancnik, illetve Micic. MARiöOR: Vabié, Simeonovié, Rosinjoli, Radié, Filipovié, Ra­­šović, Hovjak (Binkovszki), Pe­­ravié, Prosen, Kranjc, Klančnik (Maras). CELIK: Vujačić, Dogandžić, Talié, Herceg (Cerimagic), Go­­lubovié, Pintol, Micié, Radulo­vié, Renié (Bajevié), Barjakta­­rević, Rašić. Húsz teljes percig kellett vár­ni, mire valamelyest felélénkült a játék, és egymást érték a mindkét oldali, igaz gól nél­küli, támadások. A 30. percben végre gyümölcsözött a maribo­riak igyekezete. Kranjcot ugyan­is valaki felvágta, s amikor Klanénik a büntetőrúgást kapu­ra irányította, Vujacic kiöklöz­te, de a szemfüles Peravic ju­tott hozzá és a hálóba küldte. A hazaiak második gólja egy el­lentámadásból született. Prosen az 58. percben Klanenik elé tá­lalta a labdát, aki mintegy 12 méterről igen éles lövéssel Vuja­csc háta mögé talált a labdával. A vendégek Micic fejesgóljával a 70. percben megszerezték be­csületgóljukat. A találkozó utol­só percei a vendégek nagy fö­lényével teltek el, de a mari­bori védelem megőrizte hálóját. Strmecki kitűnően bíráskodott. Gólok tűzijátéka Beograd—Bor 7:2 (2:1) Beograd, 3000 néző, vezette Ristic (Újvidék), góllövők Sant­­rac (2), Turudija, Lukic (2), Pet­­kovic (2), illetve Rankovic és Bubanja. BEOGRAD: Đorđević, Vukaši­nović, Stepanović, Mešanović, Stojanović, Turudija, Zee, Sant­­rač, Lukié és Petković. BOR: Hajdukovié, Rankovié, Brasanac (Sandulovié), Perisié, Radulovié, Petkovié, Golijanin, Jovanovié, Bubanja, Kresié (So­­pié), Tomié. A belgrádi együttes tegnap is igen színvonalas mérkőzésen mu­tatkozott be közönségének. Az első hét percben már két góllal vezetett, amikor is Santrač egy középre beívelt labdát vágott Hajdukovic hálójába, majd ugyanezt tette utána Lukic is. A boriaknak a 42. percben si­került 2:1-re szépíteniük. Ranko­vic „gyep alatt” küldött labdá­jával. A II. félidőben Santrač ismét csillogtatta tudását, kapu­fa­ rúgásokkal fűszerezve, de gól nélkül. A labda szinte megsza­kítás nélkül a bányászok kapuja előtt táncolt, az eredmény azon­ban csak az 58. percben válto­zott, amikor ismét Lukié volt eredményes, majd Petkovic. A tűzijáték azonban ezzel nem szűnt meg. Bubanja ugyanis is­mét szépített 4:2-re, majd Pet­kovic, Santrač és Turudija gól­jai rezegtették a bori hálót. Külföldi labdarúgó bajnokságok NSZK FRANKFURT — Az NSZK labdarúgó bajnokságának ered­ményei: Köln—Borussia (D) 2:2, Bayern—Menchengladbach 2:2, Schalke—Rottweiss (E) 4:1, Rott­­weiss (O)—Eintracht (F) 0:0, Werder—Hertha 0:0, Kaiserslau­tern-Hamburger 2:0, Eintracht (B)—Stuttgart 4:0, Bielfeld— Hannover 3:1, Offenbach—Duis­burg 2:0. A táblázat élén a Mönchengaldbach együttese áll 9 ponttal a Hertha előtt, amely­nek ugyancsak 9 pontja van, de gyengébb a gólkülönbsége. ANGLIA LONDON — Az angol bajnok­ság eredményei: Arsenal—WBA 6:2, Blackpool—Everton 0:2, Co­ventry—Chelsea 0:1, Christal— Tottenham 0:3, Darby—Burnley 1:0, Ipswich—Manchester U. 4:0, Leeds—Sonthampton 1:0, Liver­pool—Nottingham 3:0, Manches­ter C.—Stoke 4:1, Westham— Newcastle 0:2, Wolves—Hudes­­frield 3:1. Az első helyen a Leeds csapata áll 11 ponttal. A továbi sorrend: Manchester C. 14, Arsenal 1з, Liverpool 11л stb. STOCKHOLM:­­ A moszkvai CSZKA jégkorong csapata a jég­korong Bajnokcsapatok Európa Kupájának visszavágó mérkőzé­sén 6:1 arányban legyőzte Svéd­ország bajnokcsapatát, a Lek­­sandst. Az első mérkőzésen is a szovjet jégkorongozók győz­tek 6:2 arányban, s így most várják ellenfelüket a döntőben. A Vasas üldözőbe vette az Újpestet Gólnélküli döntetlen a kispesti rangadón — A komlói Juhász Benő és Dunai II. előtt (Budapesti telexjelentés) Húszezer néző vándorolt ki va­sárnap délután a kispesti sta­dionba, a Honvéd—Újpest rang­adóra. Akik a gólokat szeretik, hiába mentek, mert bár híres mesterlövészek szerepeltek mind­két oldalon, egyszer sem került a hálóba a labda. Az Újpest te­hát ismét elveszített egy pontot, a Vasas viszont lelépte a Cse­pelt, így 2 pontra csökkent a kü­lönbség a bajnokcsapat és a Machos Ferenc irányításával egyre jobb Vasas között. Hosszú hetek után nyert a Fe­rencváros, de ezúttal sem káp­ráztatta el híveit: a védekezésre berendezkedett Videoton ellen megmutatkozott legnagyobb gyengesége: nincs igazi góllövő­je. A Komló nagy meglepetésre győzött Tatabányán, s a fiatal Juhász a válogatott Rothermelt sem kímélte, neki is lőtt egy gólt, s ezzel megelőzte a góllövő listán Benét és Dunai Il­ét. A Szeged helyzete egyre remény­telenebb, ismét kikaptak hazai pályán, úgy látszik, hiába cse­réltek edzőt. Vasas—Csepel 4:9 (2:0). Góllö­­vők: Puskás dr. Vidáts,­­Ladin­­szky, Tóth. Negyedórától elte­kintve remekelt a Vasas, a Cse­pel nagyon ritkán kap 4 gólt. Honvéd—Újpest 9:9. Tovább tart a Honvéd és az Újpest for­mahanyatlása. Csalódást keltett a színvonal, a döntetlennel mind­két fél elégedett. MTK—Dunaújváros 2:2 (0:2). Góllövők: Dunai, Kunszt, illetve Csörgő és Harangi. Negyvenöt percet kényelmeskedett az MTK és erre majdnem ráfizetett. Ferencváros—Videoton 2:0 (1:0). Góllövők: Branikovits, Mucha. Unalmas játékban a védekezésre berendezkedett Videoton ellen csak a gólarány volt kérdéses. Szombathely—Rába ETO 2:1 (0:1). Góllövők: Rátkai, Farkas, illetve Storcz. A Győr még csak egy félidőt bír erővel. Szünet után összeomlott a vendégcsa­­­pat a sorozatos szombathelyi­­ rohamok alatt. Gyenge játék,­­ a csatárok otthon felejtették , góllövő cipőjüket.­­ Pécs—Salgótarján 0:0. Gyenge­­ játék, a csatárok otthon felej­­t­­ették góllövő cipőjüket. Szeged—Diósgyőr 0:1 (0:0). Gól­­*­lövő: Gass. A Szeged csaknem 7 állandóan támadott, de a Tisza-­­ partiak képtelenek gólt lőni.­­ Tatabánya—Komló 1:0 (0:0). Gól­lövő: Szabó, illetve Sólymosi Ill­ésből­, Juhász. Meglepetés. Ki­válóan működött a komlói véde­­a­lem. A Tatabánya fiataljai még­­ nem érettek.­­ A bajnokság állása (a tavaszi­­ jutalompontokkal, az egyenlő pontszámú együttesek között­i gólkülönbség dönt): 1. Újpest 7 5 2 0 23:5 29 2. Vasas 7 6 0 1 16:6 18 3 .MTK 7 2 4 1 14:9 15 4. Ferencváros 7 3 1 3 8:7 15 5. Honvéd 7 3 13 13:10 14 6. Pécs 7 3 2 2 11:8 13 7. Csepel 7 2 3 2 6:9 13 8. Diósgyőr 7 3 13 10:14 12 9. Szombathely 7 4 0 3 14:14 11 10. Salgótarján 7 3 2 2 10:12 10 12. Dunaújváros 7 2 2 3 6:10 10 12. Videoton 7 2 2 3 5:7 9 13. Tatabánya 7 2 1 4 7:10 9 14. Komló 7 2 2 3 10:16 8 15. Rába ETO 7 2 0 5 6:12 5 16. Szeged 7 0 1 6 2:12 2 Klubcsúcsot állítottak fel a szabadkai súlyemelők A szövetségi súlyemelő liga 3. csoportjában tegnap Szabadkán mérte össze erejét a törökbecsei Jedinstvo, a zrenjanini Banat és a Spartacus. Legnagyobb siker­rel a szabadkai klub versenyzői szerepeltek, mivel 1357,50 nettó kilogrammot emeltek. A Jedin­stvo 1279,30 kilogrammal máso­dik, harmadik a Banat 1013 ki­logrammal. A zrenjaniniak azért értek el ilyen aránylag gyenge eredményt, mivel hat versenyző helyett csak öttel küzdöttek. A Spartacus új klubrekordot állí­tott fel. A régi csúcs 1343 ki­logramm volt. A legjobb ered­ményt a zrenjanini Djura Ker­­meci érte el 365 kilogrammal. EREDMÉNYEK: Spartacus: Pintér 357,5 (112,5— 105—140), Molnár 325 (112,5— 87,5,125), Dragojevió 267,5 (85—80 —102,5). Abrahám 250 (80—70— 100), Sveller 325 (115—85—125), Vert 315 (110—80—125). Jedinstvo: Györki 295 (95—87,5 —112,5) Vrebalov 305 (105—85—115), Bálint 310 (100—90—120). Hajdú 280 (90—80—110), Ződi 305 (100— 96—115), Sztári 280 (85—80—115). Banat: Kermedi 365 (120-105— 140), Melegi Csaba 285 (90-80— 115), Melegi Attila 267,5 (90-75— 102,5), Tóth 215 (76—60—85), Na­­šigaćin 280 (85—85—110). újvidéken csak a Novi Sad versenyezett Újvidéken a Novi Sadnak, a pancsovai Dinamónak és az in­­dijai Železničarnak kellett vol­na versenyezni, de a porondon maguk voltak a hazaiak. Sőt ők sem indultak a legjobb felállí­tásban, Jovanovic, J. Torbica és Gazibaric nem versenyzett. Az 1298,700 kilogramm a tavasszal elért 1500-zal biztosan nem­­ lesz elég ahhoz, hogy az országos né­gyes döntőbe kerüljenek. A ta­valyi második helyezett sajnos nagyon korán feladta a harcot. Részletes eredmények: Trajber 265 (85,75,105), Gostovic 295 (82,5, 92,5, 120), Suta 300 (95, 85, 120), Palija 242,5 (65, 75, 102,5), Stošić 330 (100, 100, 130), Lakatos 360 (115, 105, 140).