Magyar Szó, 1970. szeptember (27. évfolyam, 240-269. szám)

1970-09-21 / 260. szám

Hétfő, 1970. szept. 21. KELET Az V. forduló eredményei: Bregalnica—Rabotnički 3:1, FAP—Pristina 2:0, Napredak —Zelezničar 1:0, Dubočica— MIK 1:2, Borac (C)—Pobeda 0:0, Trepča—Sloga 2:2, Te­­teks—Radnički 3:1. A sorrend: Trepča 8, FAP 7, Vardar, Priština, Borac, Pobeda, Napredak, Bregalni­ca, MIK 6—6 pont stb. DÉL Az V. forduló eredményei: Borac (T)—Iskra 3:1, Bosna (V)—Bosna (Sz) 3:0, Leo tar —Borac 2:0, Buduénost—Fa­mos 3:1, UNIS—Igman 3:1, GOSK—Rudar 2:1, Pofalički —Sutjeska 1:0. Az élcsoport: Borac (T) 8, Buduénost 8, Bosna (V) 6, Pofalifiki 6, Famos 5, Sut­jeska 5, Borac 5, Iskra 5, GOSK 5 pont stb. NYUGAT Az V. forduló eredményei: Trešnjevka—Rijeka 0:0, Ru­dar—Sibenik 0:1, Rovinj— Jedinstvo (Z) 1:2, Metalac— Jedinstvo (B) 4:1, Split— Zagreb 1:1, Karlovac—Mura 0:2, Orient—Železničar 1:0. A sorrend: Rijeka 9, Rudar 9. Sibenik 8, Karlovac 8, Varteks 7, Železničar 7, Zág­­reb 7, Mura 7 stb. Köztársasági tekeliga Bánáti csoport ZREN­JANIN: Građevinar—Kristal 4710:4670 Građevinar: Brajić 785, Halász 780, Berta 767, Sziveri 772, Kátai 748, Matavulj 858. Kristal: Gerdov 812, Kazi 765, Kovács 765, Kamrás 793, Fehér 769, Csiszár I. 766. PANCSOVA: Zelezničar—Vatrogasac 5264:4539 Železničar: Drakulić 882, M. Vu Jić 888, Belić 870, D. Vujić 775, M. Vujić 897, Moldovan 952. Vatrogasac: Kovács 660, Szilá­gyi 837, Bodó S. 690, Katona 776, Lecki 800, Kasza 776. TÖRÖKBECSE: Jedinstvo—Toza Markovic 4979:3612 Jedinstvo: Oroszlámos 820, Ba­­ranyi 839, Becse 894, Mihályfi 804, Kiselički 896, Popov 746. Toza Markovic: Tóth 691, Le­­tonai 685, Balázs P. 724, Balázs M. 694, Tekovic 720. Török 98 (sé­rülés miatt 20 dobás után felad­ta a versenyt). KIKINDA: RadniCki—Banat 4560:4189 Rađnički: Nagy 748, Csonti 719, Tóth J. 791, Tóth I. 740, Détári 802, Kovács 760. Banat: Serfőző 743, Vlaskalin 632, Sokolov 755, Gulyás 600, Jo­­vičić 623, Zekić 786. A Spartacus—Dinamo mérkő­zést a pancsovaiak magyaror­szági vendégszereplése miatt el­halasztották. A táblázat: A következő forduló: Toza Markovic—Gradevinar, Dinamo— Jedinstvo, Vatrogasac—Sparta­cus, Banat—Zelezničar, Kristal— Radnički Bácskai csoport SZABADKA: Zorka—RadniCki 4867:5043 Zorka: Kopunović 811, Farkas 837, Krstin 756, Szíjártó 851, Sav­­kovié 821, Đurasević 791. Radnički: Kanazic 761, Andric 851, Ladisics 848, Kerac 818, Ja­kab 843, Majer 922 (új pálya­csúcs). PETERVARAD: Petrovaradin —Vatrogasac 5538:5076 Petrovaradin: Kugli 913, Boros J. 903, Mi­hans­ku, Jovanović­­ 935 Manojlovic 994 (új pálya- I csúcs), Košutić 918. A Petrova­radin összteljesítménye is új pályacsúcs. Vatrogasac: Rubint 771, Ede­lényi 844, Kovács 784, Tóth 859, Zádovszki 870, Szerencse I. 948. ÚJVIDÉK: Novi Sad—Staparac 4771.4459 Novi Sad: Kaszper II. 793, Merkovics II. 805. Đukić 836. Szántó 760, Cankovic 819, Boros L. 758. Staparac: Parabuéski 785, Na­­gulov 754, Apešlić 730, Bajéev 675, Beljanski 748, Kovačev 767. ZAK: Pólyák 793 M. Kelié 839, Kosanovic 829, R. Kelié 847, Jovetovic 773, Obušković 825. Matica: Németh 758, Poljako­vic 731, Tóth 812, Rideg I. 768, Guganovic 755, Kunszt 845. A Tekstilac—Polet mérkőzés eredményét lapzártáig nem kap­tuk meg. A táblázat: A következő forduló: Vatro­­gasac—Tekstilac, Matica—Petro­varadin, Radnicki—ZAK, Stapa­rac—Zorka, Polet—Novi Sad. Köztársasági női liga ZRENJANIN: Kristal—Novi Sad 2608:2219 KRISTAL: Balogné 407, Ács 395, Vargáné 425, Colakovic 436, M. Erski 468, Kalocsainé 477. NOVI SAD: Gőz 376, Gálné 369, Mohácsiné 347, Kaszperné 368, Ládiné 372, Nagyné 387. ZOMBOR: 4902.4689 2AKO Matica 1. Jedinstvo 2 2 0 0 9980 4 2. Radnicki 2 2 0 0 9023 4 3. ZelezniCar 2 10 1 10113 2 4. Gradevinar 2 1 0 1 9490 2 5. Kristal 2 1 0 1 9395 2 6. Dinamo 1 1 0 0 5102 2 7. Spartacus 1 1 0 0 4244 2 8. Vatrogasac 2 0 0 2 8977 0 9. Banat 2 0 0 2 8910 0 10. Toza Markovié 2 0 0 2 7627 0 1. Petrovaradin 2 2 0 0 10870 4 2. RadniCki 2 2 0 0 10320 4 3. Vatrogasac 2 1 0 1 10291 2 4. ZAK 2 1 0 1 9798 2 5. Növi Sad 2 1 0 1 9575 2 6. Matica 2 1 0 1 9497 2 7. Polet 1 1 0 0 4717 2 8. Zorka 2 0 0 2 9516 0 9. Staparac 2 0 0 2 9025 0 10. Tekstilac 1 0 0 1 5050 0 MAGYAR SZŐ Spartacus leszedte az első helyről a Vožduvačkit A zrenjanini Proleter értékes döntetlennel tért haza Eszékről - Meglepték a kulaiak a Novi Sadot Tíz emberrel győztek a kulaiak Novi Sad-Hajduk 1:2 (0:1) Hereskerti stadion, 1500 néző, vezette Markovic (Ve­liki Crnjani), góllövők: Mu­­ratovic a 13., Kuzmanovic a 65. Dragaš a 75. percben. NOVI SAD: Hodžić, Szta­­mevszki, Margit, Draganic, Popovic, Zec (Vidic), Lázic, Kanački, Jovanovic, Kuzma­novic, Crvenkovic. HAJDÚK: Vukovié (Corié), Bošković, Majoros (Mumin), Ž. Bulatovié, Matié, Kralje­­vić, Krtolica, Božović, Dra­­gaš, Bašić, Muratovié. Nagyon otthonosan érezte magát Muratovic ezen a mér­kőzésen, habár csapata ide­gen pályán játszott. A ma­gyarázat azonban egyszerű: Muratovic hosszú ideig a No­vi Sad játékosa volt, aztán néhány klubot megjárva, is­mét Vajdaságba került, a ku­­lai Hajdúk tagja lett. A la­kása azonban itt van, Újvi­déken, méghozzá a Herés­­kertben, a pálya közelében. A mezőny legjobb játékosa volt, jórészt neki köszönheti a Hajdúk a győzelmet. Mert ha már a mérkőzés elején nem juttatja csapatát veze­téshez, ki tudja, hogyan ala­kul az eredmény. Igaz, a kulaiak váratlan vezetése után­­az újvidékiek erőtelje­sen támadtak, és hogy nem egyenlítettek, abban nagy ré­sze volt a kitűnően tömörü­lő, szervezett kulai védelem­inek. Alighogy elkezdődött a második félidő, Boškovićot a játékvezető kiállította, tehát majdnem fél mérkőzést tíz emberrel játszottak a vendé­gek. Ez azonban nem látszott meg a játékukon, s még az újvidékiek egyenlítő gólja után is volt annyi erejük, hogy kiharcolják a győzel­met. A kubaiak győztes gól­ja azonban bővebb magyará­zatot kíván. A 75. percben Muratovicot mintegy 25 mé­terre a kaputól szabálytala­nul állították le a Novi Sad védői. Basic lőtte a szabad­rúgást, a labda a sorfalt érintve Hodžić kezében kö­tött ki. A bíró megismétel­tette a lövést, azzal, hogy hátrább tuszkolta az újvidé­kiek sorfalát. A megismételt szabadrúgást is pompásan lőtte Basic, a labda lepattant a kapufáról, két kulai csatár is ott­ termett és Dragaš a ■ hálóba talált. Az újvidékiek é lest reklamáltak, de a part­jelző és a főbíró is hajtha­tatlan maradt. A Novi Sad­nak ezek után is volt néhány alkalma gólszerzésre, de a csatároknak ezúttal semmi sem sikerült. Habár a Hajdúk a mérkő­zés nagyobb részében véde­kezett, megérdemelten vitte el a pontokat. Csapatából jó­formán az egész védelem ki­tűnt, a csatársorból meg kü­lönösen Muratovié. Az újvi­dékiek közül Draganic és Popovic voltak a legjobbak.­­ P. J. ................................................................. Sí n*l­emiM­I CSANTAVÉR: Csantavér—Kristal 4:0 (2:0) Csantavér, 500 néző, vezette Sevcic (Moravica) góllövők: Boj­tos, Vidákovics és Cvitko 2. CSANTAVÉR: Katona, Kozma, Bursac, Túri, Kocsis, Szabó, Ko­vács, Bojtos, Hajdú, Cvitkó, Vi­dákovics (Reinhardt), KRISTAL: Tomic, Csikós, Bor­sos, Mandic, Krivokapic, Popo­vic, Verebes, Milanovic, Huszak, Bicskei, Sablatura. Noha a játék első részében a vendégek voltak a jobbak, mégis ők kapták a gólokat. A hazaiak csak a 29. percben szerzett Boj­tos-gólnál ébredtek fel. Újabb gólhelyzetet csak a 44. percben teremtettek, s ezt is kihasznál­ták: Hajdú beadására Vidákovics futott be, és közelről a hálóba fejelt. A második félidőben a Csan­tavér irányította a játékot, ren­geteg helyzetet teremtett, de csak Cvitkó tudta kihasználni — az 53. és 67. percben — a kí­nálkozó helyzeteket. Jók voltak Bursac, Kocsis és Bojtos, illet­ve Krivokapic és Popovic. Ivkovics HORGOS: Horgos—Slavija 3:0 (1:0) Horgos pálya, 400 néző, vezet­te Brindza (Szabadka). Góllövők: Abrahám (2) és Desanéié. Horgos: Stefanovic, Radic, Hor­váth, Desanéjé, Petrovic, Szűcs, Ristié, Hajcsánk, Abrahám, Valt­ler, Pálfi. Slavija: Bakos, Horváth, Haj­dúk, Dudás, Pap, Slavéev, Ko­molya, Hardi, Stoilkovié, Emaj­­di. Malucko. A Horgos új mezben futott ki a pályára. Ugyanis a zágrábi Ledo gyár teljes felszereléssel ajándékozta meg az együttest. Egyébként a mérkőzés érde­kes és színvonalas volt. Különö­sen a hazai csatársor küldött sok lövést az ellenfél kapujára. Kitűntek: Petrovic, Desanéié, Ábrahám, illetve Bakos, Pap, és Stoilkovic. SZABADKA: November 29.—Jedinstvo (Martonos) 1.*0 (1:0) November 29. pálya, 100 néző, vezette Danyi (Zenta), góllövő Komya a 14. percben. NOVEMBER 29.: Jurić, Irše­vic, Milankovic, Beslic, Kuktin, Kopilovic, Vilov (Vujic), Sef­­csics (Hampelic), Komya, Dra­­žić, Dulic. JEDINSTVO: Szél, Szabados, Ladányi, Velikov, Kojié, Rákié, Radah, Secerov (Juhász), Dénes, Z. Kojié, Apró, Farkas. Alacsony színvonalú játékot­­ látott a kisszámú közönség. Az első háromnegyed órában a ha­zai, a másodikban pedig a vend­­­dégcsapat volt enyhe fölényben. ■ A találkozó egyetlen gólja a 14. percben esett amikor Komya a jobb szélről beadott labdát közelről a hálóba fejelte. A Je­dinstvo csatárainak is volt né­hány helyzetük, de nem tudtak egyenlíteni. A játék a II. félidő-­­­ben túlságosan is kemény, oly- s­kor pedig durva is volt. Kitűnt Besicé. Illetve Rákié,­­ Danyi játékvezető nem éppen kifogástalanul bíráskodott. * Partizan-pálya, 150 néző, ve­zette Mackovic (Szabadka). Góllövők Erdélyi a 41. és Gab­­ric a 74. percben. Elektrovojvodina: Sadovek, Kukla, Seretić, Bošnjak, Canak, Nagytorma, Futó, Padezanin, Buuori, Ismét Harun (H. ±iaruri), Volf. Sever: Šimoković, Tikvicki, Baka, Kissy Mat­ak, Gabric, Er­délyi, Szekeres, Márton, Angeli (Kovács), Offenbacker. Mindkét csapat játékosai las­san mozogtak a pályán. Így a mérkőzés nem volt különöseb­ben érdekes, pedig aránylag igen sok helyzet adódott a ha­zaiak kapuja előtt. Ezek közül azonban csak kettőt használtak ki a villanymotorgyári játéko­sok. A 41 percben Erdélyi jó ér­zékkel rászaladt egy hosszan előreadott labdára, és a kapus elől a hálóba vágta. A 74. perc­ben egy bal­­szélen vezetett tá­madás után a labda az egyik hazai védőjátékosról Gabric elé pattant, s a fedezet a bal felső sarokba vágta. Hét perccel a ta­lálkozó befejezése előtt Kovács 2,3 méterről képtelen volt el­találni a hálót, az utolsó perc­ben pedig a kaputól mindössze 2 lépésnyire álló Offenbacker a labda mellé rúgott. A győztes csapat tagjai közül Baka és Matlak, a vesztes együt­tesből Canak és Nagytorma ér­demel dicséretet. KISHEGYES: Egység—Jednik 3:1 (1­) Egység pálya, 300 néző, ve­zette Joksimović (Szabadka). Góllövők: Cserus (3), illetve Gubatovic. EGYSÉG: Dudás, Susa, Ko­vács, Galambos, Máté, Országh, Deák, Baranyi, Csernus, Bajic, Izsák (Nagy). MEDNIK: Sáfrány, Bukvic, Kuntié, Skala, Rogić, Milodano­­vić, Miljnović, Gubatovié, Svra­­ka. ! Az első félidő elején a vend­­­dégeknek négy-öt nagy helyze­tük volt, de rendre elhibázták­­ a helyzeteket. A­ félidő köze­­­­pén a hegyesiek támadtak több­­­ket, ebben az időszakban érték el a hazaiak az első gólt, Cser­­­­nus lőtte. Az utolsó percekben­­ a vendégek feljöttek, és egyen­­s­lítettek. A második félidőben a hazaiak kerültek fölénybe, szép, tetsze­tős támadásokat szőttek. Ennek eredményeként Csernus még kétszer fejelt a hálóba (mind a hármat fejelte). A játékve­zető kisebb hibákat vétett, de jól vezette a mérkőzést. M. J. HAJDÚJARAS: Vino gr ci d a r—Boéka 2s2 (2:2) Hajítójárás, 10 néző. Játék­vezető Milankovic (Szabadka) góllövők Mar­évic és Fekete, il­letve Blesak és Kovacevic. VINOGRADAR: Bosnyák, Str­­bić, Rašković (Zvekanov) Turi,­ ­ CuCkovié, Rudié, Marovié, Fe­kete, Radulovié, Ferró, Kece j (Sülé). BACKA: Vékás, Stojšić, Vidié (Hajak), Zvakan, Tóth, Szemesi,­­ Lukié (Puskás), Nagy, KovaCe-­­ vtt, Vidié, Blesak. A Vinogradar sehogyan sem tud kilábalni a hullám­völgy­ből. A tegnapi találkozón is a sír­ból h­ozta vissza az egyik pon­tot. Góljait védelmi hibából kap­ta, és hogy egyenlített, azt ki­váló csatárának, Maroviénak köszönheti, aki egymaga két gólt rúgott. A hazai csapatból Marovic, Cučković és Turi je­leskedett, a vendégeknél Vékás és Kovanevic tűnt ki. A játék­vezető a hazaiaknak nem ítélt meg egy 11-est. CSZK­A: Proleter—Egység 4:1 (a második fordulóból elhalasz­tott mérkőzés) A Proleter—Partizán eredmé­nyét lapzártáig nem kaptuk meg. A táblázat: A következő forduló: Slavija —Partizán, Kristal—Proleter, Zednik—Csantavér, Jedinstvo— Egység, Bačka—November 29., Sever—Vinogradar, Sloga—Elek­­trovoj vodina, Horgos—Jadran. SZABADKA: Elektrovoj vod­ina­ 0:2 (0:1)­­Sever i­X Biiiiiiiniki 1. Csantavér 5 4 10 13:4 9 2. Horgos 5 4 0 1 15:9 8 3. Sloga 5 3 1 1 17:7 7 4. Sever 5 3 0 2 17:9 6 5. Baéka 5 2 2 1 10:8 6 6. ElektrovoJ. 5 3 0 2 8:6 6 7. Partizán 4 3 0 1 7:6 5 8. Zednik 5 2 12 10:10 5 9. Novembar 29. 5 2 1 2 6:7 5 10. Proleter 4 2 0 2 8:4 4 11. Egység 5 1 2 2 7:9 4 12. Slavija 5 2 0 3 3:7 4 13. Vinogradar 5 2 0 3 7:11 2 14. Jedinstvo 5 1 0 4 5:11 2 15. Kristal 5 0 2 3 3:12 2 16. Jadran 5 1 0 4 7:24 2 13. oldal A Proleter csak a II. félidőben talált magára Eszék­ városi stadion, 3000 néző, vezette Kuzminac (Zemun). Góllövők: Petro­­vic és Obradov, illetve Sto­­lovic és­­ Hamersmit. OSIJEK: Krsmanović. Ili­­č in, Samardžija. Lonéar, Lončarić. Čordaš. Vujković (Cakalo). Zejanlaaić. Obra­dov (I. Petrović). Lj. Pet­­rović. Mirković. PROLETER: Markovié, Bajac. Drašković. Kanački, Eqelja. Kovrlim. Hamersmit, Stojović, Lambi, Olaremć, Vidović. A régi riválisok nemcsak a pontokon, hanem a fél­időkön is megosztoztak. Az első félidőben a hazaiak, a másodikban a vendégek irányították a játékot. A hazai együttes taktikai hibát vétett, am­ikor 2:0-ás veze­tés után leállt, és kiengedte kezéből a játék irányítását. Sikertelenségüket csatáraik balszerencsés napjának, még inkább Markovicnak, a vendégek kapusának kö­­szönhetik, aki már-már a hálóban látott labdákat is kifogta. Egyedül a két gólt nem bírta hárítani. A ven­dégek rászolgáltak az egyik pontra, mert nem adták fel a küzdelmeit, rámenősen játszottak, és ha a sírból is, de visszahozták az egyik pontot. Első góljukat les­gyanús helyzetből lőtték a játék 54. percében. A máso­dikat, a kiegyenlítőt Ha­­mersmit rúgta a 62. perc­ben ügyes egyéni akció után. A mérkőzés legjobbja Iliéii, Loncar, illetve Hamersmit és Stolovic voltak. Franulović erősebb, mint Speár Zeljko Franulovic nyerte a 23. jugoszláv nemzetközi teniszbaj­nokságot. Ez a 21 éves spliti fiú a tegnapi döntő mérkőzésen há­rom szetben, 6:4, 6:2, 8:6 arány­ban győzte le Speár Miklóst. Mintegy 500 néző élvezte ezt a döntő mérkőzést. Ezen a nem­zetközi bajnokságunkon ugyanis a mezőny nem volt olyan erős, mint az előbbieken, de maga a döntő felülmúlt minden eddigit színvonalban, pompás teniszben. Franulovic és Spear, két Davis­­kupa játékosunk, bizonyságot tett róla, hogy remek formában van, és hogy a nemzetközi po­rondon elért kimagasló eredmé­nyük nem a véletlen műve. Franulovic 1967-ben nyert elő­ször jugoszláv nemzetközi baj­nokságot, a szabadkai Spear pe­dig tavaly. — Úgy vélem, hogy ebben a döntőben az győzött, akinek több volt a szerencséje — vé­lekedett a meccs befejezése után Franulovic. A férfipárost a csehszlovákok nyerték. A Zednik, Hutka pá­ros 7:9, 6:1, 6:4 arányban győzte­­ le a Spear (Jugoszláv) Rodri- :­guez (Chilei kettőst. ) ./***• \2]h. Alacsony színvonal Bačka—Belišće 2:1 (1:0) Bácspalánka, 1500 néző, vezette Pecenovic (Valjevo). Góllövők: Jović, Klepic (ön­gól), illetve Kovačević. Bačka: Đurić, Sarovic, Jo­vanovic, Samardžija, Ko- Pač, Serdar, László, Miškov, Remete, Dömötör (Ivić), Jo­­vić. Belišće: Salan, Žužić, Pi­­lipović, Madarević, Popović, Klepić, Čuiinović, Kovaée­vié, Adulovié, Kobaé, Perié. Alacsony színvonalú ta­lálkozón megérdemelten győ­zött a hazai együttes. Az első félidőben sokat kezde­ményezett a Backa, de a belišćei védők, ha üggyel­­bajjal is, de végül is tisz­táztak. A második félidő elején mintegy 10 percig a vedégek rohamoztak, utána azonban teljesen beszorul­tak a tizenhatosba, és csak a jószerencse mentette meg őket a nagyobb arányú ve­reségtől. Kitűntek Sarovic, Kopac, illetve Salan és Po­povic. Varga i új országos ifjúsági csúcs Szabadkán Több mint 100 versenyző része­ volt a legjobb: súlylökésben vételével tegnap délután nagy­szabású atlétikai versenyt ren­deztek Szabadkán a városi sta­dionban, a Spartacus fennállá­sának 25. évfordulója alkalmá­ból. A kedvező időben lebonyo­lított versenyen, noha a pálya meglehetősen rossz volt, igen jó eredmények születtek. A Spartacus Bence, Vukmanov, Ubori, Lengyel összeállítású 4X100 méteres váltója 42,6 mp-ces idővel új országos ifjú­sági csúcsot állított fel. A régi csúcsot is a szabadkaiak tartot­ták: múlt vasárnap állították­ föl Celjében, az országos baj­nokságon 43 mp-ces idővel, de akkor Lengyel nem indult. Szép sikert ért el Vived, a Kladivar versenyzője: magasugrásban 294 cm-el lett első, s ez új stadion­csúcs.­­ Medimurec, a belgrádi Partizán és Korica a C. Zvezda kiváló atlétái beváltották a hoz­zájuk fűzött reményeket. A nők versenyében a lengyel Mid­­lowyecka volt a legeredménye­sebb: 100 és 200 m síkfutásban, valamint távolugrásban egyaránt fölényesen győzött. A szabad­kaiak közül Lengyel Gábor bi­­­­zonyult legjobbnak: három ver­senyszámban is — 100 és 200 mé­teren, valamint a 4X100 m vál­tóban — első lett. A versenyen magyarországi atléták is részt vettek. Közülük Nyitrai Zsuzsa megszerezte az első helyet. Eredmények, férfiak — 100 m: Lengyel (Sp) 10,8, Rak (C. Z.) 11,0, Sroka (L) 11,3, 800 m: Me­dimurec (P) 1:53,6, Szatmári (M) 1:54,5, Ladik (C. Zvezda) 1:54,6; 200 m: Lengyel (Sp) 22,3, Majchrzak (Lengyelország) 22,6, Rak (CZ) 22,7; 400 m: Siwiec (L) 48,9, Stefanovic (CZ) 49,5, Serafin (L) 49,9; magasugrás: Viveci (K) 204, Sido (Magy.) 195, Papic (Z) 185; hármasugrás: Tomasik (L) 15,63, Spasojević (R) 15,57, Vito- Sević (R) 14,91; 3000 m: Korica (CZ) 8:26,8, Staviarc (L) 8127,6, Kovádic (CZ) 8:29,2; 4X100 m: Spartacus 42,6, Wawel (L) 42­, Kombinát 43,6. Nők — 100 m: Midlowieckea­­­ 11,9, Anić (M) 12,4, Szabados (M) 12,7; távolugrás: Midlowiecka 5,60, Zilinska (L) 5,33, Kolumbi­­ja (V) 5,17; 800 m: Rajher (S) 2:16,6, Zsigmond (Sp) 2:22,0, Markovic (V) 2:23,8; súlylökés: Nyitrai (M) 13,65, Vukovic (Z) 11,58, Fecskés (Sp) 11,27; 200 m: Mi­dlowiecka (L) 25,0, Anic (M) 26,3, Kurek (L) 26,8; 400 m: Ba- Sic (S) 56,7, Árvai (M) 58,1, Sza­bados (M) 59,6, 4X100 m: Spar­tacus (vegyes) 49,7, WTarés 59­*