Magyar Szó, 1970. október (27. évfolyam, 271-300. szám)

1970-10-19 / 288. szám

12. oldal ] TOTÓHÍRADÓ A telitalálat­os szelvény: 1. Vojvodina—Crvenka 1 2. Radnički (N)—Maribor 1 3. Dinamo—Sarajevo 1 4. Beograd—Celik 1 5. Sloboda—Olimpija 2 6. Radnički (K)—Partizán 2 7. Zeleznicar—Hajdúk 1 8. Borac—C. Zvezda 0 9. Velež—Bor 1 10. Dinamo (P)—Voždovački 1 11. Split—Sibenik törölve 12. Buduénost—Borac (T) 1 A nagyszelvény 11. mérkő­zését törölték, mert a talál­kozó a 71. percben félbesza­kadt.­ Értesüléseink szerint nagyon sok 11 és 10 talá­­latos szelvényt találtak. A KISSZELVÉNY első nyolc párja azonos a nagy­szelvényével. 9. Sloga—Pobeda 6 A kisszelvényen is sok a telitalálat. MAGYAR SZÓ Hétfő, 1970. október 19. Csak a Partizán veretlen A tuzlai Sloboda még egyszer sem győzött­­ A Vojvodina nehezen birkózott meg a legédesebb város csapatával - A Borac elvett egy pontot a Crvena Zvezdától A Sloboda még nem nyert mérkőzést A cukorgyáriak csak a hajrában adták meg magukat (Folytatás az 1. oldalról) amikor a cukorgyári csapat egy védelmi hiba után gólt kapott, majd utána össze­roppant és 75­­perces jó já­téka után 2:0 arányú vere­séget szenvedett. A CSERVENKAIAK ki­tűnő együttesként mutatkoz­tak be. A csapat minden egyes vonala jól működik, védelmük jól szervezett, csa­társoruk jól vezeti a táma­dásokat — sajnos a tizenha­tos magasságában túl komp­likáltan, hasonlóan mint az újvidékiek. Vajdaság „legédesebb” vá­rosának együttese nem ijedt meg nagynevű ellenfelétől. A játék nagy részében egyenlő ellenfélként küz­dött, sőt voltak olyan pilla­natok, amikor rendkívül kel­lemetlen pillanatokat okoz­tak az újvidéki védelemnek. A Vojvodina, mint már mondottuk, a győzelmet a hajrában szerezte meg, de valószínűleg csak annak kö­szönheti, hogy Nikezić a 77. percben feltalálta magát és akkor rúgta a gólt, amikor már mindenki azt gondolta, hogy gól nélküli döntetlen­nel zárul a találkozó. A ha­zai csapatból dicséretet ér­demel Karamehmedovic, Zemkó, Nikezic és Trivic, a vendégcsapatból pedig Svi­­lar, Jovanic és Basta. Dopu­­dja kitűnően vezette az egyébként sportszerű talál­kozót. A JÁTÉK a Vojvodina tá­madásaival indult. Úgy lát­szott, hogy az újvidéki csa­pat könnyen megadásra kényszeríti ellenfelét, mert már az első öt­­percben két­ ragyogó gólhelyzetet terem­tett, azonban Primajer, majd nem sokkal később Lőrincz is hibázott. AZ I. LIGA újonca nagy­szerűen küzdött, nyílt sisak­kal játszott, időnként gyors ellentámadásokat vezetett, de elmaradtak a befejező rúgások. OLVASÓINK FIGYELMÉBE! A géptávíró vonalak megszakadása miatt nem közölhettünk részletes tu­dósítást az I. liga többi mérkőzéseiről. Olvasóink elnézését kérjük. FOKOZATOSAN a ven­dégcsapat vette át a játék irányítását, több veszélyes helyzet alakult ki Popovic kapuja előtt, de a védőjáté­kosok jól végezték munká­jukat, s így nem rezzent meg a hazaiak hálója. Az első félidő utolsó negyed­órájában a Vojvodina fokoz­ta az iramot, azonban ötös­Sloboda—Olimpija 0:1 (0:1) TUZLA, 4000 néző, vezette: Mladenović (Belgrád). Góllövő: Pej­ovic. SLOBODA, Mešković, Altó­ megbocsáthatatlan hibákat vétett, s ezért sokszor fütty­koncert jelezte a közönség elégedetlenségét. A SZÜNET után mindenki azt várta, hogy a Vojvodina magára talál, ésszerűbben játszik. Semmi sem lett be­lőle. A cukorgyáriak kemé­nyen, jól szervezetten véde­keztek és könnyen hárítot­ták a hazai csapat szerve­zetlen támadásait. Már-már úgy látszott, hogy a mérkő­zés gól nélküli döntetlennel zárul, de a 77. percben a vendégcsapat védelme hibá­­fogata a kapu előtt túl komplikáltan játszott, lassan szőtte a támadásokat, s né­hány neves csatárjátékos, köztük Prrmajer és Trivié­­zott, s Nikezić villámgyor­san a hálóba rúgta a labdát. Ez a gól meg is pecsételte a cukorgyáriak sorsát, mert a Vojvodina rohamra indult, szebbnél szebb támadásokat vezetett, és a 85. percben Prrmajer, aki egyébként nem csillogott, beállította a 2:0 arányú végeredményt. Lo­­rác, Jovičić, Pavlovic, Badié, Mujezinovic, Nalié, Gerum, Ju­sié, Jovanovic, Kukic. OLIMPIJA: Skoric, Popadic, Rogié, Kapidžić, Soškić, Srbu, Popivoda, Beéejac, Pejovié, Ameršek, Obiak. Változatos és izgalmas küzde­lem után a Sloboda labdarúgói lehajtott fővel hagyták el pá­lyájukat. 1:0 arányú vereséget szenvedtek a kitűnő taktikával játszó ljubljanai Olimpijától. A tuzlai Sloboda ebben az idény­ben még nem nyert mérkőzést. Így kiesőjelöltnek tekinthető. Prrmajev, a Vojvodina csatára huzamosabb ideig a csapat leggólképesebb játékosa volt, utá­na azonban bajok voltak az eredményességével. Tegnap végre magára talált és gólt rúgott. (B. Vojnovic felv.) A Kablovi megmentette a Spartacus­! A Kablovi és az Október 14. esett ki a szövetségi okuiv­vo ligából Óriási izgalom vasárnap dél­előtt! Talán még soha nem vár­­ták ilyen szorongva a szövet­ségi okuiv­vo liga utolsó roiau­­lojának esetiszenyeit. Két vajda­­sági csapat csak najszailai ta­­paszkon üti meg a nyakan, az utolsó mérkőzésektől fnggen, elszakad-e ez a hajszál, vagy pedig acelscc­ronnya vanozik. A Bánátot csak a győzelem mentette meg. Győzött is, s bennmaradt, vol az első hír. Mi van a Spartacusszal? A szabadkai fiúk mindent meg­tettek, amit tehettek. Kiharcol­ták a döntetlent Pancsován. A következő hír lesújtó volt: Belg­­rádban a Crvena Zvezda és a niši Radnički találkozója is dön­tetlenül végződött. A nišieknek jobb a pontarányuk. Oda minden remény! Az utol­só szalmaszál a svetozarevói csa­pat. De vajon képes-e a Kab­lovi győzelemre, ha már né­hány fordulóval ezelőtt kiesett a ligából?! A Kablovi legyőzte a legköze­lebbi szomszédját, és megmen­tette a Spartacust a kieséstől. Abban a pillanatban kiküszöböl­te a bajnokságon esett csorbát, melyet a Crvena Zvezda ejtett a nišiekkel való gyanús döntet­lennel. ZREN­JANIN, BANAT—RADNI­CKI (Belgrád) 12:8 Sportcsarnok, 2000 néző. Bírók: Bušić, Dragin és Djovicevic (Belgrád), Lakic (Titograd). Az összecsapás a bennmaradá­sért vívott harc jegyében telt el, és ennél fogva a közönség inkább nagy küzdelmet, mint magas színvonalú ökölvívást lá­tott. Három súlycsoportban nem volt mérkőzés, mivel a légsúly­ban a Banatnak nem volt ver­senyzője, pehelysúlyban a belg­rádi Buzdanovic túllépte a súly­határt, míg váltósúlyban Vese­­linovic nem jelentkezett a mér­legelésen. Ezenkívül két súly­csoportban a Radnicki már az első másodpercekben feladta a küzdelmet. A Banat megérdemelten győ­zött, így továbbra is az ország legjobb csapatai között verse­nyezhet. A találkozó előtt Slavko Bal­tic, a klub elnöke köszönetet mondott Golubovicnak, aki 252. mérkőzés után ezen a találko­zón búcsúzott el az ökölvívás­tól. Részletes eredmények: légsúly­ban Demirović (B) küzdelem nélkül győzött, harmatsúly: Mo­­jic—Markovic 0:2, pehelysúly: Djurdjevac—Burmazovic 2:0 (küz­delem nélkül), könnyűsúly: La­zic—Milovanovic 2:0, kisváltó­­súly: Csizmity—Veselinovic 2:0 (küzdelem nélkül, Veselinovic meg sem jelent a mérlegelé­­ sen!, vaitosuly: Z. Vujui—Marsai z:u oieiaucta az eiső menetuenh bdtí) vaitusuíy . L). Vujm—xesa­­uuvic u.z, Kozepoúly: j-iUKaes— otauivOVxc 2:o, idi.Aiel.ieZSuj­y: l*ö­lUDGViC—Niivaikc 0:2, nenezsuiy: AOuik­aiUC—ot CvtalOViC 2.­) ^1.eiau«S az eioo pek­oen­. (hi) PANCSOVA: —SPARTACUS 10:10 városi stadion, iutn néző, oi­­гок: ívLixiujiOVic, sotirovsiu, es­travić (xieigran). Егешпепуек súlycsoporton­ként: zmiuxvic—Blazic 2:0, xvovacs —Nemisevic 0:2, eravranek­—Jv­­ranimovic 0:2, Grebenar—Tumbas 2:0, Kkoric—Görög 2:0, Cvetica­­n­in—aj­up 0 :2 (eladás a 3. me­netben), nagyváltosulyban Lajkó (D) küzdelem nélkül győzött, Zaravkovic—Anteij 0:2 (feladás a 3. menetben), Lukovic—Vujkovic 2:0 (sereptetés a második menet­ben), Milov—Stojcic 0:2. A fiatal, nehézsúlyú Stojčić az első két menetben jobb volt el­lenfelénél és győzött, ami azt jelentette, hogy a Spartacus ki­csikarta a döntetlent. A szabad­kai csapat mindig jó ökölvívást mutatott Pancsován, a mostani döntetlenje is teljesen megérde­melt. BELGRÁD: Crvena Zvezda— Radnicki (I) 10:10 KRAGUJEVAC: Radnicki—Bu­ducnost 16:4 SVETOZAREVO: Kablovi—Ok­tóber 14. 12:8 11. LIGA, NYUGATI CSOPORT PULA: PULA—SLAVIJA 16:4 Ezzel a győzelmével a Pula egy fordulóval a bajnokság be­fejezése előtt megszerezte a ba­j­noki címet, és jövőre már a szö­vetségi ligában versenyez. APATIN: Mladost—Borovo 10:10 Mintegy hatszáz néző előtt a Borovo együttese meglepte ven­déglátóit, és kiharcolta az egyik pontot. Súlycsoportonként az ered­mények : Kamenko II. (Borovo) 0:2, Rodic—Kovačević 2:0, Ćur­­čić—Szabó 0:2, Jestić—Živković 0:2, Bajagić—Kamenko I. 2:0, Oláh—Szalai 2:0, Zoric—Lokic 0:2, Zabenica—Lazic 2:0, Mudri­­ć­nic (MI) 2:0, Rašeta—Vukušić 0:2,­­ Sz. A. MAGYAR NB­ I A tizedik forduló eredményei- Videoton—Újpest 2:1, Vasas- Honvéd 0:1, Szombathely—Kom­ló 2:0, Ferencváros—Szeged 4:0, Salgótarján—Diósgyőr 4:0, Cse­pel—Dunaújváros 3:0, Győr— MTK 1:1, Pécs—Tatabánya 0:0. NSZK—TÖRÖKORSZÁG 1:1 A Nemzetek Kupája első for­dulójában bomba meglepetés született: az NSZK válogatottja Kölnben nem tudta legyőzni az esélytelennek vélt törököket. A mérkőzés eredménye 1:1 (1:1), góllövők: Kamaran a 15. perc­ben, illetve Gerd Müller a 35.­­ben. A visszavágót 1971 április 25-én játsszák Isztambulban. A csoportnak még Lengyelország és Albánia is tagja. A TÁBLÁZAT: A bajnokság végső állása: 1. C. Zvezda 18 9 6 3 222:148 24 2. Radnić. (B) 18 8 3 7 185:173 19 3. Buduénost 18 7 5 6 167:191 19 4. Dinamo 18 6 6 6 183:177 18 5. Radnič. (K) 18 8 2 8 182:178 18 6. Banat 18 8 2 8 171:189 18 7. Radnić. (N) 18 8 1 9 181:177 17 8. Spartacus 18 7 3 8 178:180 17 S. Október 14. 18 7 3 8 169:187 17 10. Kablovi 18 6 1 11 166:194 13 1. Újpest 10 6 2 2 28:18 22 2. Vasas 10 7 0 3 23:11 20 3. Honvéd 10 5 2 3 17:11 19 4. MTK 10 3 6 1 17:11 19 5. Ferencváros 10 5 1 4 15:9 19 6. Csepel 10 4 4 2 12:11 17 7. Salgótarján 10 6 2 2 17:13 18 8 pécs 10 3 5 2 12:9 18 9. Diósgyőr 10 4 2 4 12:19 15 10. Szombathely 10 5 0 5 17:19 13 11. Tatabánya 10 3 2 5 12:14 12 12. Videoton 10 3 2 5 7:12 11 13. Komló 10 3 2 5 14:20 10 14. Dunaújváros 10 2 2 6 8:22 10 15. Rába Eto 10 3 1 6 9:15 8 16. Szeged 10 1 1 8 6:20 4 Kevés részvevő Vajdaság öttusa és váltó-bajnokságán Szombaton délután és vasár­nap délelőtt megtartották Újvi­déken Vajdaság idei többtusa- és váltó-bajnokságát. Zenta, Szabadka, Zombor, Újvidék és Mitrovica atlétái vetélkedtek, aránylag kevesen. A hideg idő­ben nem születtek különösebb eredmények, de érdemes ki­emelni Gluhak (V) teljesítmé­nyét 60 méteren (6,9) és a sza­badkai Spartacus leányváltójá­nak köztársasági csúcsát (4:10,8). Bajnokságot a következők sze­reztek : Háromtusa, pionírlányok: Cur­­čić (Zenta) 1918 pont, pionírok: Gluhak (Vojvodina) 2016. öttusa, serdülők: Juhász (Spar­tacus), serdülőlányok: Svilokos (Srem), férfiak: Vujičić (Vrbas) 1857. nők: Erak (Srem) 2960. 800x400x200x100 m váltó: Mara­­ton (Zombor) 3:25,5, 400x300x200x 100 m: Spartacus 2:01,5, 3x800 m női váltó :Spartacus 7:54,6, 4x400 m női váltó: Vojvodina 4:07,4. Ezúttal tartották meg a ko­rábbról elhalasztott 1500 m aka­dályfutó versenyt is — a mitro­­vicai Lazarevic lett a bajnok 4:44,3 másodperccel. Újvidék rövidesen még egy nagy atlétikai rendezvény szín­helye lesz: szerdán megrendezik a hagyományos Fruška gora-i maratont. Részt vesz rajta töb­bek között Faréié is, aki a nagy jelentőségű kassai maratonon harmadik lett, továbbá a szov­­jetunióbeli Bardzsuk, a 10 000 méteres síkfutás rekordere, Voj­­nov, a Szovjetunió maratoni bajnoka, továbbá néhány olasz, lengyel és jugoszláv hosszútáv­futó. Ugratóverseny Zobnaticán Topolya felszabadulásának évfordulójára nemzetközi lovas­­versenyt rendeztek Zobnaticán. Az 1,20 méteres akadályverse­nyen a magyar Varga József Attila nevű lova bizonyult leg­jobbnak. Második Kopal János Cserkész nevű lova, harmadik pedig Vasil Srdanov a Bankócs­­csal. Az ugratóversenyben első Mi­lan Milutinović Vesnik nevű menje. Csak a hajrá volt élvezetes Zeleznicar—Hajduk 2:1 (0:0) SZARAJEVÓ, kosovói stadion, 8000 néző,­­vezette: Ristic (Belg­rád). Góllövők: Janković (2), il­letve Vardić. ZELEZNICAR: Radovié, Kad­­rlć, Hrvat, Bratió, Katalinski, Hadžlabdić, Jelušić. Janković, Bukal (Mujkić), Bajić (Sprečo), Derakovlč. HAJDÚK: Vukčević, Djoni, LemeSić, Hlevnjak, Holcer, Pe­­ruzović, Vardić, Mužinić, Jova­nié, Jerković, Pavllca. Nyolcvan percen át csak di­­dergett a közönség és sokszor felzúgott a füttykoncert. A két csapat túl óvatosan játszott, las­súak voltak és rengeteg leadási hiba csúszott be játékukba. Az utolsó tíz percben megváltozott a játék ké­t. A hazai csapat erősített, sorozatos támadásokat vezetett, védekezésre kényszerí­­tette a splitieket, és a 80. perc­ben Jankovic belőtte a Zelez­­nicar vezető gólját. Hat perc múlva szebbnél szebb támadások után Vardic, a splítiek csatára kiegyenlített, de a vendégcsapat öröme nem sokáig tartott, mert Jankovic a 89. percben megsze­rezte a Zeleznicar győzelmét. II. kosárlabda liga ISZABADKA: I Spartacus—Ivangrad I 73:58 (36:23) I Kiserdei sportpálya, 70 néző, vezették: Korica és Delamec (Belgrád). I SPARTACUS: Horváth 16, Pr­­čić 4, Knežević 4, Rudinski, Bo­­gešić 8, Kresović 2, Vuković 12, Miletin 11, Popovié 16, Borsos. IVANGRAD: Vukičević, M. Medić 23, T. Medić 2, Lalević, Sekularac, Pulié 4, Boričić 8, Radulović 21, Grubović. A szép győzelem Vuković és Popovic érdeme. R. R. VALJEVO: Metalac—-Bu­duénost (Peć) 62:64 (26:39) I MA DÉLUTÁN A SPARTACUS A BORACCAL MÉRKŐZIK ! Ma délután 16 órakor a Spar- Itacus kosarazó­ a cacaki Borac­­cal találkoznak kupa­ mérkőzés keretében. Vajdasági liga zombor: Partizán—Partizán (Xavin) 89:83 (39:46) VAJDASÁGI NŐI LIGA SZABADKA: Spartacus—Odred 56:48 (46:25) Kopilovic edző — mivel a ven­dégek gyengék — főleg a máso­dik felállítást játszatta. Kosár­dobók: Nedjela 14, Röhrig 11, Toll 10, illetve Igaz 15, Svircev 10, Svitlica 8. R. R. CSANTAVÉR: C santa vér—Par­tizán 66:45 CSÓKA: Proleter—Vrbas 58Л8 (30:36) Proleter: Lukaniéenko 2, Nau­mov 1, Aéímov 2, Dobanov 4, Armenski, Csikós 27, Djatkov 17, Vujié 5, Fodor. Vrbas: Daham 11, Palanéanin, Kantaroá 10, Mii janié, Cavié 14, Vujaéíé, Voréan, Radovié, Bu­­lajié 15, Bulatovié 4, Kedojevié 7, Mijatovié 7. Pásztor Géza nemzetközi ko­sárlabda játékvezető neveltjei mindent megtettek, hogy meg­szerezzék a győzelmet. Sikerült is nekik, de részben Kozma já­tékvezető részrehajló bírásko­dásával. Kitűntek: Csikós és Djatkov, illetve Cavic és Bu­­lajic. DUBOKA: Pannónia—Vojvodina П. (Újvidék) 67:48 (23:21) Kosárdobók: Juhász 8, Barak 31, Arsić 8, Mirković 16, Vučetić 4, Ocsenas 2, illetve Bjelica 3, Milankov 15, Lukic 2, Sándor 24, Mank és Rotbart 2­2. Az országos bajnok tartalék­csapata csak az első félidőben volt méltó ellenfele a második félidőben különösen jól játszó pannóniai lányoknak. A mezőny kimagaslóan legjobb játékosa Barak Etelka volt.