Magyar Szó, 1970. október (27. évfolyam, 271-300. szám)

1970-10-19 / 288. szám

Hétfő, 1970. október 19. НЦ111И111Н11Н111111Ш1Ш Az utolsó percekben... Dinamo-Voždovački 1:0 (0:0) Pancsova, 2000 néző, ve­zette Lican (Eszék). Góllö­­vő: Skrbié. Dinamo. Istenes. Urošev. Savié. Marin. Rado.šević (Diikié). Diilas. Tomié (Skr­­bié. Buréuli. Milienkovié. Seferovié. Belié. Voždovački: Saran. Savié. Velkovski. Milovanovié. Pi­­lié. Samatovié. Vuékovié. Micié. Rankovié. Diurkovié. Jankulovski. Az egész mérkőzés meddő mezőnyjátékkal telt el. Mindkét csapatnak volt helyzete, de csak a hazaiak tudtak gólt lőni a második félidőben beállt veterán Skrbic révén. Ez a gól is csak a 89. percben esett. A játékvezető gyengén vezette a mérkőzést. Kitűntek: Marin, Du­las és Skrbic, il­letve Saran, Pilié és Micié. Laki Mindkét pontot hazavitte a Proleter Pontot vesztett otthon a Spartacus - ötödik tizen­egyesét hagyta ki a Novi Sad - Kikapott az él­lovas - A BSE első győzelme Félerővel Metalac-Proleter 1:3 (0:1) Valievo, 1500 néző, vezette Canak (Belgrád). Góllövők: Hameromit (2) és Ularevic, illetve Lazié. Metalac: Ponovié. Starée­­vié (Djordjevié). Teáié, Ma­­šić. Velimirović. Janković. Milosavlievié. Lázié. D.iurić, Paunović. Obradov. Proleter: Moisin. Egelia. Draskovic. Kanaéki. Micié. Kovrliia. LamDi. Stoiović, Hamerámit. Olarević. Vido­­vić. A vendégek igen erős csa­patként mutatkoztak be. Könnyűszerrel, szinte félerő­vel fektették két vállra a hazai csapatot. Az első gól a 12. percben esett: Hamerá­­mit mintegy 6 méterről el­találta a hálót. A második gólt is Hamerámit lőtte. Egy beívelt labdára ráfutott és szén csukafejessel növelte az eredményt. Három percre rá Olarevic volt eredmé­nyes. A hazai csapat Lazic révén színített az eredmé­nyen. Kitűntek: Kanacki és Hameramit, illetve Janković. A játékvezető jól vezette a mérkőzést. Trivkovic Jugoszlávia- Olaszország 14:6 Nemzetközi birkózó-mérkőzés Zrenjaninban A zrenjanini sportcsarnokban tegnap — 800 néző előtt — meg­tartották a jugoszláv és olasz fiatal válogatottak visszavágó­ját. A 22 éves korhatárú kötött­fogású birkózók összecsapása megérdemelt jugoszláv győzel­met hozott. Tavaly Olaszország­ban 11:9-re nyert a jugoszláv válogatott. Nagyarányú győzel­me most sem meglepetés. Radoš Jovanović szövetségi kapitány véleménye szerint a mérkőzés a vártnak megfelelő összecsapásokat hozott, bár Ma­­tarugát és Koledicet kivéve a többiek nincsenek formában, struionosen Petrov, aki először szerepelt a válogatottban és a Ma­­jov­­xapacki döntetlenje is meg­­lepetés. Mindez annak tulajda­­m iható, hogy a válogatott tag­jai kenő anyagiak uiián nem vehettek részt közös előkészüle­ten és így csak egyesületükben készülhettek fel a versenyre. Az eredmények: Petrov—Quis­­teni 0:2, Mataruga—Crucinta 2:0, Frgié—Velutini 2:0, Koletié— Sanderi 2:0, V. Tabački—Ganae­­lora 1:1, Petković—Janmi 1:1, Major—Tomassi 0:2, Nišavić— Vitucci 2:0, JLjubanovié—Orlandi 2:0 (tus az 5. percben), Szeme­­rédi—Carrao 2:0. A mérkőzést Terzio és Jova­­nov jugoszláv, Ferretti és Pardli olasz bírák vezették. A találko­zó után a jugoszláv válogatott összemérte erejét a zrenjanini Proleter fital együttesével is, és 15:1 arányban győzött. November 29-én a jugoszláv válogatott a bolgár válogatottal veszi fel a küzdelmet, valószí­nűleg Belgrádban. A zrenjanini­­ban szerepeltetett válogatott csak annyiban változik, hogy Szeme­­rédit Grubanov, Majort pedig Borojevic fogja felváltani, mert csak a 20 éven aluliak léphet­nek föl. (hi) 243. KISKERESZTREJTVÉNY Vízszintes sorok: 1. Az írásbeli üzenet, 6. Nyakra­­való, 7. Igekötő, 8. Járunk rajta, 9. Talál, 10. Vallása, 11. Ágoston Ferenc, 13. Visz­­sza,­bátorkodik, 14. Euró­pai főváros, 16. Hír betűt ke­verve, 17. Terhére van, 18. Abban az irányba, 20. He­lyes, 21. Lám, 23. Rádiómű­sor, 24. Egymást követő be­tűk, 26. Tan, latinul, 27. Mo­csári növény, 29. Kiejtett betű, 30. Előkelőség (u-ú). Függőleges sorok: 1. Ilyen repülőgép is van (névelővel), 2. Nyitva tartja szemét, 3. Igekötő, 4. Léte, 5. Agyafúrtság, 9. Olasz pénzegység, 12. Nagyon meleg, 15. Béke, szerbhor­­vátul, 19. Verdi operájának címe, 22. Női név, 25. Éj­jeli mulató, 28. Szarajevói gépkocsik jelzése. MAGYAR SZÓ Fegyvertény után — kudarc Spartacus-Ga­lenika 1:1 (1:0) Szabadka, városi stadion, 700 néző, vezette Mieunovic (Pan­csova). Gólfövők: Kustudic a 25., illetve Bjelojevic a 71. perc­ben. SPARTACUS: Zaklanović, Ter-i zić, Gašić, Ilovac, Jovičević, Tonkovics (R. Birovijev), Jurko­­vié), Jezsevics, Kustudic, And­­rić, S. Birovijev, .Cetina. GALENiKA: Vujin, Sredoje­vié, Antié, Jovanovié, Misié, Bős njakovié, Kovacevié, Bogdanovié (Bjelojevié), Gajié, Erakovió, Sucevié. Nagy reményeket fűztek a sza­­badkaiak a tegnapi taranvozonoz, mert kimenetelesül nem keve­­sebé fuggott, mint a második iifcig lik0ui.ci­tsd. Egész neten szinte lazoan tő­lük és türelmet­lenül varták a vierivozest, mert Kivancsiak vullan a caapaua, amely jaen­seen valóságos fegy­­vertényt hajtott végre azz­al, hogy s:1-re megverte a jó né­pességű és magas helyezésre számító hazai együttest, sajnos, csamutal, m­ert a vasutascsapat nem tudott megbirkózni a szívó­san vedekező és lendületes el­lentámadásokat vezető Garenika­­val. A mérkőzés nagy része hul­lámzó játékkal lejt el, nem any­­nyra szép, mint inkább küzdel­mes labdarúgást láttunk. Mind­két csatársor bátor támadójá­tékra törekedett, de csak elvét­ve tudott egy-egy veszélyesebb helyzetet teremteni. A negyedik percben egy szög- é­letrúgás után Ježević erős lö­vése a bal kapufa mellett süví­tett el. Tíz perc múlva a jobb szélre húzódott Kustudic szépen a kapu elé ívelte a labdát, de senki sem akadt, aki a hálóba továbbította volna. Alig újabb tíz perc után, Mišić majdnem öngólt vétett. Olyan ügyetlenül adta haza a labdát, hogy Vujin képtelen volt elcsípni, de sze­rencséjére hajszálnyira a jobb kapufa mellett hagyta el a já­tékteret. A következő percben mégis megszületett a Spartacus vezető gólja: Andric szöglete szépen szállt az ötösvonalra, és onnan Kustudic ügyesen a jobb alsó sarokba fejelte. (1:0). A gól után mintha esett volna a játék irama, de azért mind­ekét oldalon lehetett egy-két ügyesebb elgondolást látni. Az 55. percben — egy ötletes akció után — S. Birovljev leshelyzet­ből gólt rúgott, de a játékvezető, természetesen, nem adta meg. Három percre rá Andric szög­letrúgása elsüvített az ötösvo­nalon, pedig négy szabadkai csa­tár is ott ült. Nem volt találé­konyabb Cetina sem két perc­cel később, mert a kapusba rúg­ta a labdát, habár csak vele állt szemben. Így járt a 64. perc­ben Kustudic is, miután átjátszot­ta magát Anticon és a kapust is kicsalta. A két biztos gólnak látszó helyzet kihagyása igen­csak megbosszulta magát, mert a 71. percben Lučević elfutott a balszélen és Bjelojevichez ját­szott, az kapura fejelt, s miután Zaklanovic ismét elébe ütötte a labdát, most már biztosan to­vábbította az üres kapuba. (1:1). Hiába hajráztak ezután a hazai­ak, másodszor már nem tudták áttörni a jól záró zimonyi védel­met. A hazai csatársorból senkinek sem emelhetjük ki a játékát, a védelem legmegbízhatóbb három tagja Terzic, Ilovac és Jovičević volt. A vendégcsapat játékosai közül Misic és Erakovic fárado­zott legtöbbet. Micunovic játékvezető nem követett el említésre méltó hi­bát. (d) A vereséget nem könnyű elviselni, amit ez a kép is hűen ki­fejez. A szombati Novi Sad—Bačka (0:2) mérkőzés után készí­tette Bora Vojnovic fotóriporterünk. Elöl Rusevlyanin Hugó, a Novi Sad szakvezetője, mögötte balról, Hirman Ferenc, a Bačka edzője, aki mintha vigasztalni szeretné szaktársát, Bora Kosticot, a Novi Sad edzőjét. 13. oldal A brodiak első győzelme BSK-Hajduk 2:0 (1:0) Gajger, Csapó, Birgler, Brnić, Ramberger, Huljic, Vidovic, Hladnik (Dániel), Skrinjar. Hajdúk: Vuković, Boánja­­ković, Aprcović, Bulatovié, Matić, Krtalica, Dragaš (Lakčević), Božović, Kralje­­vié, Mészáros, Bajié, Mura­­tovié. A BSK megszerezte első győzelmét. Az eredmény re­ális, mert a hazaiaknak sok­kal több helyzetük volt. Az első gól már a második percben esett. Aprcovic fel­vágott egy hazai csatárt a tizenhatos közelében, és a szabadrúgást Vidovic érté­kesítette. A második félidő­ben egy kapu előtti kava­rodásból Skrinjar beállította a 2:0-ás végeredményt. Kitűntek: Vidovic és Va­­lenčik, illetve Vukovic és Bošnjak. A játékvezető jól bírásko­dott. Slavonski Brod, 1000 néző, játékvezető Ljujic (Belgrád). Góllövők: Vidovic és Skri­njar. BSK: Valenčik, Jaušević. Asztalitenisz VAJDASÁGI NŐI LIGA ÚJVIDÉK: Zelezničar—Vojvodina (B) Sd Győztek: Mucsi 2, Djuričić í, Fruzović 1. VAJDASÁGI PIONÍR LIGA ZOMBOR: Zombor—Proleter (fiúk) *:J Győztek: Stevančev 2, Mészá­­ros 2, Melić 1, Zombor—Proleter (lányok) 5. Győztek: Kordic 3, Stošić 1, Pendžić 1, illetve Lakatos 3. bacspalänka : Bácska—Peščara (fiúk) 5:2 Bácska—Peščara (lányok) BELGRAD. — A jugoszláv olimpikonok és válogatottak egyesületének elnöksége úgy döntött, hogy a jövőben éven­ként átadják az egyesület arany jelvényét azoknak a válogatot­taknak, illetve olimpikonoknak, akik az év végén a legtöbb sza­vazatot kapják. RIJEKA: Horvátország sakk­bajnokságának utolsó előtti for­dulója után a sorrend a követ­kező: Marangunic, Kosanski, Bukal 7, Stručić, Rukavína 6,5, Hulak, Kurajica, Vujkovió, £ar ković, Pavičić 6 pont stb.