Magyar Szó, 1970. október (27. évfolyam, 271-300. szám)

1970-10-19 / 288. szám

14. oldal \ХЛјОМШ\ t 1­ú } Kikapott otthon a Zenta Hengerelt a ŽAK és a Srem­ A Slavija pontot szerzett Zomborban - Hódsági veresége ellenére is a Sloven vezet ZENTA: Zenta-Polet 2:3 (1:1) Népkerti pálya, 300 néző, ve­zette Gutic (Sid). Góllövők: Ba­jusz, Jevtic, illetve Trkulja, Ba­­bic és Gálié. ZENTA: Vitkovic (Nagynéme­­di), Horváth, Jevtic, Darnai, Fényszárosi, Pintér, Košec, So­­vé, Božić, Bajusz, Bukvic. POLET: Obradovic, Bikic, Bo­­rovnica (Babié), Drezgic, Krajino­vic, Mudrinic, Plemic, Ivetic, Trkulja (Gálié), Kresoja, Indjié. Ötven percen át támadott a Zenta, mégis kikapott. Az első 20 percben főleg a Polet kapuja előtt pattogott a labda. A 21. percben Bukvic erős, lapos lö­vést küldött az ellenfél kapujára, amelyből Bajusz megszerezte a vezetést. Ezután a Zenta leállt. A Polet vette át a kezdeménye­zést és a 33. percben védelmi hi­bából Trkulja egyenlített. A gól szárnyakat adott a Poletnak, és támadásai egyre veszélyesebbé váltak. A 62. percben kapushi­bából Babic megszerezte csapa­tának második gólját. A 74. perc­ben szögletrúgás után Obrado­vic kapuja elé szállt a labda, és Jevtic kapáslövéssel egyenlített. A Zenta sokat támadott, de csak a vendégcsapat tizenhatosáig ju­tott el. Amikor már mindenki a mérkőzés végét jelző sípszót vár­ta, két perccel a találkozó befe­jezése előtt Gálié beállította a végeredményt. Kitűntek: Trkulja és Babié. A játékvezető gyakran hibázott. PANCSOVA: HSP-Topolya 2:1 (1:0) Városi stadion, 100 néző, vezette Ramač (Új­vidék). Góllövők: Vukadinovic és Martinovic, illetve Jovano­­vic. HSP: Jokic, Biszák, Pus­kás, Misavljev, Milosavljev, Vukadinovic, (Ostojic), Sta­­jic (Banjani), Jeremié, Ma­­rinkovic, Babic. Tébolya: Nagy, Kovács, Hódié, B. Zuber, Kovaéevié (Fehér), Szabó, Strboje, Bo­­žović (Jovanović), M. Zuber, Račić, Pej ovié. öt forduló után végre mindkét pontot sikerült ott­hon tartania a HIP-nek. A topolyai együttes ismét be­bizonyította, hogy modern futballt játszik, de gólra nem futja erejéből. Csatárai rendszerint elpepecselték a kínálkozó helyzeteket. ZRENJANIN: Radnički-Potisje 1:0 (0:0) Radnicki-pálya, 100 néző, ve­zette: Trebješanin (Fancsova). Góllövő: Stanojevic. RADNICKI: Djuric, Mijatov, Stanojevié, Jonjev (Pouéki), Rašković, Glišin, Tadin, Obreno- Vlć, Mllankov, Erceg, Kirćanski, Imbronjev. POTIS JE: Balázs, Mrzlć II., Lackó I., Krstin, Mandarić, Pr­­čić, Mrzlć I-, Bavaić, Macora, Kovács, Lackó II. A zrenjanini Radnički biztos győzelemre számított, azonban majdnem meglepetés született. Ugyanis csatársora a nagy fö­lény ellenére csődöt mondott, és csak a 87. percben lőtt gól­jával sikerült megszerezni a két pontot. A kanizsai Potisse végig erőteljes és jó védekező játék­kal mutatkozott be, és ha csa­társorának jobban kedvez a sze­rencse, könnyen megszerezhet­te volna a győzelmet. Csatárai azonban nagyon pontatlanok voltak. A Radnicki fergeteges táma­dásai után a 10. percben szin­tén Ercegnek volt gólhelyzete, de Balázs kitűnően avatkozott közbe. A 21. percben a Potisie majdnem megszerezte a veze­tést. Bakaié kicselezte Djuricot, lövése azonban a kapu mellé ment. A játék további részében is a Radnicki támadott, azonban Balázs a vendégek kapusa, ki­tűnően védett. A győztes gól a 87. percben született, amikor Klrcanski 16 méteres szabadrú­gását Balázs kiütötte, és a be­futó Stanojevicnak nem volt ne­héz a hálóba küldenie a labdát. A hazaiak közül Stanojevic tűnt ki, míg a vendégeknél Balázs és Macora nyújtott jó teljesít­ményt. (Ki) lović, Zivković, Spirić, Jovano­­vić, Janjić, Pečenčić, Borojević. A vajdasági liga e heti rang­adója szép, izgalmas mérkőzést hozott. A találkozó egyetlen gól­ja a harmadik percben esett. Feger bedobott labdáját a ven­dégek középfedezete Mirovic mellett a saját hálójába juttat­ta. Ettől eltekintve a Tekstilac­­nak volt néhány helyzete, de nem tudta kihasználni. A gól után a Sloven egyre durvábban kezdett játszani. Er­menc játékvezető azonnal mind­ezt szótlanul nézte. A hazai együttes érettebb játékkal ruk­kolt ki, és habár öngóllal győ­zött, megérdemelte a két pontot. Kitűntek: Džindžić I., Dokié és Feger, illetve Miiovié, Jovano­­vié és Pečenčić. V. Jovin SZABADKA: Bnčka-Vrbns 2:0 (1:0) Backa pálya, 500 néző, vezet­te Peric (Új­vidék) Góllövők: Lőrinc a 32. és Ostojié az 51. percben. BACK A: Kovácsé­vics, Ágos­­ ton, Réhm, Zakié, Radjenovié, Poljakovié, Rajéié, Sadojevié, Ostojié, Séepanovié, Lőrinc. VRBAS: Davidovié, Kulié, Kozoš, Mišković, Vujnovié, Po­povié, Krunić, Vislavski, Cola­­kovié, Novakovié, Ferenc. A Backa kiköszörülte a múlt vasárnapi római csorbát, noha a vendégcsapat a mezőnyben szeb­ben, tetszetősebben játszott ná­la. A piros-fehérek enyhe fö­lényt harcoltak ki, de táma­dásaikban kevés volt a terv­­szerűség. Az első háromnegyed órában Ostojicnak és Stepano­­vicnak kínálkozott kétszer-két­­szer alkalom gólszerzésre. Lövé­seik azonban pontatlannak bizo­nyultak. A 32. percben Lőrinc 20 méteres szabadrúgása a bal kapufától az alsó sarokba pattant. A szünet után is a szabad­kaiak kezdeményeztek többet, de a verbásziak veszélyesebbek voltak. Mégis a Backa rúgott újabb gólt. Az 54. percben Ágos­ton szöktette Ostojicot, s a kö­zépcsatár a kimozduló kapus felett a hálóba vágta a labdát. A 73. percben Stepanovic ki­tört, de a kapus kezébe lőtt. Két percre rá Lőrincnek a fel­ső sarokba tartó bombáját Da­vidovic szögletre nyomta. A következő percben Krunic szé­píthetett volna az eredményen, Zakic azonban közbelépett. Tíz perccel a mérkőzés befejezése előtt ugyancsak ő nem hasz­nálta ki a mérkőzés legnagyobb helyzetét: az üres kapu mellé rúgta a labdát. Elsősorban Poljakovic és Os­tojic, illetve Vujnovic és Fe­renc érdemel dicséretet lelkes játékáért. Peric játékvezető magabiz­tosan vezette a mérkőzést. VERSEC: JVrsac-BAK 2:5 (1:3) Versec, 400 néző, vezette Gav­­rilovic (Új­vidék), góllövők: Muškinja és Karasi, illetve Stevanovic (2), Sević, Belobabic, Radakovic. Vršac: Kresojevic (Dedig), Bulajic, Beljin, Mrdja, Radivo­­jev, Popov, Bašić, Milošević, Bojanic (Karasi), Radulj, Muš­kinja. BAK: Milosavljević, Vlajkovac, Milovanov, Radakovic, Speng­ler, Mitrovic, Stevanovic, Sević. A HÉT TIZENEGYE: LIBRIC (Slavija), VLAJ­­KOVAC (BAK), BABIC (Po­let), SlLlC (Slavija), RADI­­CEVlC (Radnicki, Zombor), POLJAKOVIC (Bačka) FE­GER (Tekstilac), SEVIC (BAK), MACIIRA (Potisje), PECENClC (Sloven) FE­RENC (Vrbas). KIKINDÄ: ZAK-CŠK 4.u ij:u) Kikinda, 300 néző, vezette Lu­kin (Zrenjanin), góllövők: La­­zicié és Sicer. ZAK: Martin, Erdeljan, Tóth, Stojanovic, Ludanov, Knežević, Sićev, Kovacevic, Lazicié, Ga­­vin, Sentin. CSK: Novakovic, Karakaš I., Knezevic Kovacevic, Karakas, II., cica, Karanovic, Késié, Be­lic, Kovacevic, Borocki. A mérkőzés a ZAK nyomasz­tó fölényét és megérdemelt győ­zelmét hozta. Ostojic A KŐVETKEZŐ FORDULÓ: Polet—Slavija, Mladost—Radniéki (Z), Sloven—Srem, Vrbas—Teksti lac, Potisje—Baéka, BAK—Rad­niéki (Zr), CSK—Vršac, Topolya —ZAK, Zenta—HIP. Vajdasági ifjúsági liga BÁCSP­ALÁNK­A: Backa—Spartacus (Szabadka) 3:5 (0:2) Sz­ó A TÁBLÁZAT: 1. Sloven 9 7 0 2 18:9 14 2. Backa 9 5 3 1 18:13 13 3. Srem 9 5 2 2 21:14 12 4. Vrsac 9 5 1 3 15:10 11 5. TeKstilac 9 5 1 3 13:11 11 ti. Polet 9 5 1 3 13:13 11 7. Vrbas 9 3 4 2 11:6 10 8. CSK 9 4 1 4 13:13 9 9; Radniéki (Z) 9 3 2 4 13:12 8 10. HIP 9 3 2 4 14:14 8 11. Topolya 9 3 2 4 15:17 8 12. Zenta 9 3 2 4 10:13 8 13. ZAK 9 2 3 4 8:7 7 14. Potisje 9 3 1 5 13:14 7 15. BAK 9 3 15 13:18 7 16. Radniéki (Zr) 9 3 1 5 8:13 7 17. Mladost 9 2 2 5 5:16 6 18. Slavija 9 0 5 4 5:12 5 HÓDSÁG: Tekstiloc-Sloven 1:0 (1:0) Lola Ribar pálya, 700 néző, Erezette: Ermenc (Zombor). Gól­lövő: Gavrllović (öngól). TEKSTILAC: Džindžić I., Bla­­gojević, Markovié, Kolundžić, Dokié, Stefanovié, Feger, Dju­­kié, (Džindžić П.), Gagović, Marjanović, Gajić. SLOVEN: Milović, Varičak, Vodorooć, Stamsavljević, Gavri­ ZOMBOR: Radnički-SEavija 1:1 (0:0) Városi stadion, 400 néző, já­tékvezető: Stanisavljevic (Ki­­ kínda). Góllövők: Devéió, illetve Daéié. RADNICKI: Antunió, Karácso­nyi, Jelačić, Dugajić, Radiée­­vić, Ivanović, Vlaškalić (Berle­­ković), Molnár, Popovié (Sar­­gić), Jović, Devćić. SLAVIJA: Librić, Sovljanski, Alabasovszki, Silić, Mitrić, Ra­­šijovan, Prodanov, Basta, Djo­­lić (Dačić), Filipović, Vasić. A Radnički ismét kiábrándí­totta a hazai közönséget. Rossz taktikával, állandóan a pálya kö­zepén támadott, és ezt az újvi­dékiek védelme a kitűnő Libric kapus vezetésével, jól tudták há­rítani. Ezért a Radnicki inkább idegesen játszott, mint jól. Igaz, több helyzete is volt, vezetéshez is jutott, de a második félidő­ben beállt Daélé révén a ven­dégek egyenlíteni tudtak. Kitűntek: Radicevic és Kará­csonyi, illetve Librié, Silié és Prodanov. A játékvezető jól ve­zette a mérkőzést. B. K. MITROVICA, Srem-MlavoSt 4:0 (4:0) Mitrovica, 300 néző, vezette: Popovic (Kula), góllövők: Miloš (2), és Igié (2). SREM: Marelj, Savic, Rác, Mioš (Jovanović), Vasic, Major, Baric, Igié, Vukadinovic, Ran­­kov, Sauer. MLADOST: Damjanović, Grbić, Došen, Popovic (Dubajić), Fili­­pović, Polovina, Djukić, Mar­­četić, Miloš, Smiljanic, Todoro­­vić. A veterán Major vezetésével szőtt hazai támadások meghoz­ták a várt eredményt. A Srem az első félidőben behozhatatlan vezetésre tett szert, úgyhogy a folytatásban nem is igyekezett. A vendégek nem tudták kihasz­nálni a hazaiak fölkínálta kez­deményezést, erőtlen támadásaik elakadtak a jól záró hazai vé­delemben. Csak két szépen ki­dolgozott helyzetük volt — az is a második félidőben —, de Smil­­­janic és Djukic tudása csődöt mondott a döntő pillanatban. A két fél legjobbjai Major és Igic, illetve Smil­janié és Discié voltak. Jaswné И 11П1П IMII Ilii irilllllll III IIII1I llllllllllllflllll шмШгшт ...........................................................................................Ilin TOROKBECSE: Jedinstvo— Krajina 2:0 (1:0) Jedinstvo pálya, 200 néző, ve­zette Adamovic (Zrenjanin). Gól­lövő: Felhab (2). Jedinstvo: Misié, Bilbija, Bu­dié, Sobovljev, S. Dj úriéin, La­lié, R. Dj úriéin (Perié), Felbab, Stepančev, Santovac (Glavaš­­ki), Ivanié. Krajina: Glomazić, Késié, Mi­­livojevié, Panjiga, Radanovié, Alivodié, Mijatovié (Rodié), Ra­dakovié, Ivanéevié, Stojanovic, Trikié. A hazai csapat megérdemelt győzelmet aratott. Sok gólhely­zetet teremtett, ezekből azon­ban csak a jól játszó Felbab értékesített kettőt. A vendégek teljesen alárendelt szerepet ját­szottak. A Jedinstvóból S. Dju­­ričin, Felbab és Stepančev, a vendégek közül Glomazic és Radanovic tűnt ki. Zlatoje Maric DEBELYACSA, Spartacus-Odred 1:3 (0:3) 200 néző, vezette: Obradovic (Zrenjanin). Góllövők: Vasalié és Jolié (2), illetve Kovács. SPARTACUS: Kravarov, Cin­­car, Varga, Barna, Stojanovic, Miladinovic, Rankov, Cubrilo, Cicka (Ristovski), Kovács, Dóéi, (Gáspár). ODRED: Pavlov, Inojié, Maroj­­ka Mandié, Borovnica, Borié, Teáié (Zivojnov), Zivanulovié, Ivanéevié, Vasalié, Jolié. Ilyen gyengén már régen ját­szott a Spartacus a saját pályá­ján. A vendégek már az első per­cekben heves ostrom alá vették a debelyacsai kaput, s olyan gyors egymásutánban rúgták a gólokat, hogy már-már kataszt­rófától tartottunk. A Spartacus csak a második félidőben talált magára, a mérkőzés vége felé jobban is játszott, de már csak szépíteni tudott az eredményen. A helyi csapatból csak Barna tűnt ki. Szaksza Rusanda—Kozara 0:0 LUKIĆEVO: Mladost—Radnicki (S) 2:2 KOVIN: Radnicki—Banat 2:0 OMOLJICA: Mladost—Bratstvo 2:0 KOVAČICA: Slavija—Trgovaéki 0:4 KAČAREVO: Jedinstvo—Proleter 2:0 A múlt fordulóból elmaradt Banat—Mladost találkozón — amelyet hét közben játszottak le — a lukicevóiak 1:0-ra győz­tek. A TÁBLÁZAT: A következő forduló: Odred— Proleter, Krajina—Slavija Bratst­vo—Jedinstvo (NB), Banat—Mla­­dost (0), Radniéki (S)—Radniéki (K), Kozara—Mladost (L), Spar­tacus—Rusanda, Trgoosaéki—Je­­dtnstwo (KJ. MELENCE: í. Mladost (L) 9 6 2 1 22:11 1* 2. Radniéki (K) 9 6 1 2 24:12 13 3. Kozara 9 6 1 2 17:7 13 4. Radniéki (S) 9 5 3 1 21:13 13 5. Jedinstvo (NB) 9 5 2 2 21:9 12 6. Rusanđa 9 3 4 2 18:9 10 7. Odred 9 4 2 3 21:13 10 8. Banat 9 4 1412:11 9 9. Trgovaéki 9 4 0 5 16:16 8 10. Spartacus 9 2 4 3 13:17 8 11. Mladost (O) 9 3 1 5 12:18 7 12. Proleter 9 3 1 5 12:23 7 13. Bratstvo 9 2 2 5 9:16 6 14. Krajina 9 2 2 5 14:22 6 15. Jedinstvo (K) 9 1 2 6 8:21 4 16. Slavija 9 2 0 7 10:31 4 MAGYAR SZÓ Hétfő, 1970. október 19. Munéan, Belobabié, Todorovié. Míg a hazaiak az érettebbnél érettebb helyzeteiket is ki­hagyták, a vendégek veszélyte­lenebbnél veszélytelenebb táma­dásai is góllá értek. Nagyará­nyú győzelmük nem csatáraik gólképességének, hanem a sportszerencsének az eredménye. A legjobbak Radulj, illetve Še­­vic voltak. R. Sekuljé újvidéki­ Szerémségi liga BEOCSIN: Ceme­nt—J­ed­instvo 6:0 (1:0) Cement-pálya, 400 néző, vezet­te: Djordjevic (Új­vidék). Gól­lövők: Komljenovic (3), Rujevic (2) és Atanackov tizenegyesből. A pazovai Jedinstvo, habár szintén a bajnoki címre pályá­zik, katasztrofális vereséget szenvedett Beocsinban. Csak az első félidőben volt méltó ellen­fele a Cementnek. A második félidőben a Cement átvette a kezdeményezést, és az első fél­időben elért gólhoz még ötöt csatolt hozzá. Kitűntek: Banitovic és Vojo­­vic, illetve Djurdii és Ješić. A játékvezető feladata magaslatán állt. F. K. ÚJVIDÉKI LIGA BÁCSPALÁNKA: Tekstilac—Hercegovo© 0:1 (0:0) Tekstilac pálya, 500 néző, góllövő Tomanovic. Habár a hazaiak állandó fölényben játszottak, a győ­zelmet mégis a vendégcsa­pat szerezte meg. ÚJ­VIDÉK: December 22.—Elan 2:0 (0:0) 300 néző, vezette Bielica, góllövők: Tomik és Smutnik. S. U újvidéki liga I. osztály . ÚJVIDÉK: Belezničar-Petrovaracen 1:1 (1:0) Játékvezető: Vukajlov (Újvi­dék). Góllövők: Žarković, il­letve Gadža. A hazai csapat csak a sport­szerencsének köszönheti, hogy ponthoz jutott, ugyanis a ven­dégcsapat három kapufát lőtt és a játékvezető megsemmisítette egy szabályos gólját. Kitűntek: Žarković és Paunovic, illetve Knežević és Trttc. A játékve­zető gyengén bíráskodott. Tónu­m ШМ1 ШИ BEZDANs Sport—Jedinstvo 1:0 (1:0) Bezdán, 200 néző, vezette Mi­rovic (Kula), góllövő Musa. Sport: Radakovic, Gálic, Ma­gyar I., Posijer, Vukovic, Zec, Cuturov (Rešić), Ljubić, Musa (Magyar II.) Dedić, Kele. Jedinstvo: Ilijagic, Jovic, Bu­­lovic, Crnomarkovic, Marjano­­vic, Martic, Nikolić, Vecerina, Musulin, Vučenović, Rančević. Az utóbbi évek leggyengébb mérkőzését látta a közönség. Az első negyed óra alapján senki sem hitte volna, hogy kínszen­vedés lesz számra a hátralevő idő. Hazai támadással indult a mérkőzés, és Musa már a 4. percben a jobb sarokba talált. A továbbiakban rövid idő alatt négyszer (!) találta magát szem­ben a kapussal, de kivárt és így lövései elkerülték a kaput vagy a labda a kapus zsákmánya lett. A félidő vége felé feljöt­tek a vendégek, de próbálkozá­saik nem értek góllá. A foly­tatásban a hazaiak legalább egy tucat érett helyzetet hagytak kihasználatlanul. A hazai együttesből Musa, Gálic, Vukovic tűnt ki, a ven­dégeknél Crnomarkovic, Marja­­novic és Nikolic jeleskedett. ZOMBOR: ZAK-Pannónia 2:0 (0:0) ZAK pálya, 150 néző, vezette: Ractusojcic (azabadka­. Góllövők: Masirevic és Tepavac. ZAK: Ranjenovic, Obušković, Tepavac, Beljanski, Ninkov, Dju­ric, Novkovic (Kuzmanovic), Co­­vic, Masirevic, Terzic, Todoro­­vic (Kubatov). PANNÓNIA: Rijavec, Mlade­­novic (Guzm­a), Crnkovic, Dju­kic, Kraljević, Kujundžić, Semi­­lic, Rajkovic, Jovanovic, Nagy­pásztor, Smajilagic (Mirovic). Igazi bajnoki mérkőzést vívott a két csapat. A Pannónia végig egyenlő ellenfele volt a hazai csapatnak, de a ZAK használta ki jobban a helyzeteket, és meg­érdemelten szerezte meg a pon­tokat. A játékvezető a 78. perc­ben kiállította Nagypásztort, mert belerúgott egyik ellenfelé­be, amikor annál nem is volt labda. Két perccel később 1:0- ás állásnál Radjenovic érthetet­lenül tizenegyest vétett, a ven­dégcsapat azonban nem hasz­nálta ki. A mérkőzés vége előtt Tepavac beállította a végered­ményt. Volt egy incidens is, a vendégcsapat egyik szurkolója beszaladt a pályára és leütötte Ninkovot. Kitűntek: Ninkov, Kuzmano­vic, Obušković és Tepavac, illet­ve Kraljevic, Smajilagic és Crnkovic. A bíró nagyon jól ve­zette a kemény összecsapást. B. Konjović fékvezető a vendégek 12. játé­kosa volt, ítéleteivel olyan hely­zetet teremtett, hogy csoda, hogy a pályán nem tört ki ál­talános verekedés. Három szem­mel látható tizenegyest nem adott meg a hazaiak javára. A hazaiak legjobbjai Stefano­vic és Grujic voltak, míg a ven­dégeknél Bošković és Srdjanov tűnt ki. V. Krajcanovic RUSKI KRSTUR: Rusin-Polet 1:2 (1:1) RUSIN pálya, 500 néző, játék­vezető Kosanovic (Zombor). Gól­lövők: Vlahovic, illetve Mandic (2) RUSIN: Rudié, Košer, R. Vla­hovié, Orosz, Homa, Fekete, Sa­­jankovié, Torna, Jurih (Sopka), ! Ramač, B. Vlahovié. I POLET: Bajčeta, Strunjaš, ! Aćanski, Tešović, Cvorović, Mo­­rača, Mihajlović, Laćak, Man­dié, Pejanović, Stojakov. Nagyon szép játékot és nagy küzdelmet hozott a bácskai liga rangadó mérkőzése. Mindkét csa­pat kezdettől fogva nagy iramot diktált. A vezetést a Poletnak si­került megszereznie Mandié ré­vén, majd a félidő befejezése előtt B. Vlahovic révén a hazai­­ak kiegyenlítettek. A második félidőben még érdekesebbé ala­kult a játék, mindkét csapat szerette volna megszerezni a győ­zelmet. A mérkőzés vége előtt Mandié kihasznált egy helyzetet, és így megszerezte csapata szá­mára mind a két pontot. A mér­kőzés leggyengébb részvevője Kosanovic játékvezető volt. Ki­tűntek: a hazaiaknál R. Vlaho­vic, Homa és Rámáé, míg a vendégeknél Acanski, Mihajlov­vic és Mandié. V. Gadnjanski SZABADKA: Bratstvo—Zorka 3:1 (211) Városi stadion, 200 néző, ve­­zette Tatarovic (Szabadka), gól­­lövők: Medakovic a 30 Kéri Tibor a 41. és 83., illetve Rap­­csak a 43. percben. BRATSTVO: Skala, Letić, Rá­kic, Kéri J., Kálimé, Gubic, Medakovic, Nagybuzder, Kéri T., Váci (Lázic), Zelevic. ZORKA: Nagy, Hudjec, Nagy­hegyes­, Evetovic, Györög, Ba-I. és: Poljakovic, Szabórác, Vígh, Hupko (Vörös). A helyi rangadó a vagongyá­­r csapat megérdemelt győzel­mével ért véget. Szép, sport­szerű küzdelmet vívott a két együttes. Az első gól félórás játék után esett, amikor is Medakovic kavarodásból bevet­te Nagy kapuját. Négy perccel a szünet előtt ! Rákié lövését a kapus kiejtette, Kéri Tibor ott­­termett, és 2:0-ra növelte csa­pata vezetését. Két perc múlva Rapcsák egyéni akcióból szépí­tett az eredményen. Fordulás után is a hazai együt­tes támadott többet. Csatársora néhány jó helyzetet teremtett, de csak egyet sikerült kihasz­nálnia: a 83. percben Nagybuz­der beadását Kéri Tibor a bal sarokba fejelte. A győztes csapat három leg­jobb játékosa: Rákié, Kéri Ti­bor és Kéri János volt. A Zor­­kából Györög és Rapcsák fá­radozott legtöbbet. Tatarovic játékvezető feladata magaslatán állt. PALICS: Palics—Obilić 3:1 (1Л) Sportpark, sop néző, vezette German (Zombor). Góllövők: Niméevic a 9., Varga az 51. és Trbulin a 68., illetve Pauno­vic a 89. percben. PALICS: Saklé, Baka, Lukié, Milodanovié, Báki, Varga, Trbu­­lin, Babié (Balažević), Préié, Tikvicki, Niméevié. OBILIC: Rackov, Sojlé, Lu­kié, B. Skojevski, Radovanov, Galešev, Nešić (Hódi), Paunovié Milovanovié, A. Skojevski, Ga­llé. Elég színvonalas és izgalmas játékot hozott a találkozó. A palicsi csapat sokkal éretteb­ben játszott, és nagyobb arány­ban is győzhetett volna, mert csupán Présé háromszor állt a kapussal szemben, de egyszer sem bizonyult elég találékony­nak. Az első gólra nem kellett so­káig várni: Nimcevic a 9. perc­ben kavarodásból vezetéshez juttatta csapatát. Az 51. perc­ben Tikvicki kiugratta Vargát és az a kapus mellett újabb gólt rúgott. A 68. percben Présé Trbulinhoz játszott, aki aztán a hálóba fejelte a lab­dát. Az Obilic szépítő gólját Paunovic lőtte egy perccel a mérkőzés befejezése előtt egyé­ni akcióból. Jók: Milodanovic és Bákl, il­letve Radovanov és Paunovic. German játékvezető kitűnően bíráskodott. A TÁBLÁZAT: 1. Polet 9 6 3 0 17:7 1S 2. Rusin 9 6 2 1 16:9 14 3. Pannónia 9 5 3 1 14:8 13 4. AFK 9 4 4 1 20:14 12 5. Palics 9 4 3 2 16:10 11 6. PIK 9 3 4 2 11:8 1D 7. Njegoš 9 3 3 3 11:7 9 8. Obilié 9 4 0 5 22:26 8 9. Partizán 9 3 2 4 12:16 8 10. ZAK 9 5 0 4 9:13 0 II. Bratstvo 9 3 1 5 20:13 7 12. Jedinstvo 9 2 3 4 10:12 7 13. Zorka 9 2 2 5 13:18 6 14. Sport 9 3 0 6 8:28 6 15. Radniéki (B) 9 2 16 17:13 5 16. Radniéki (R) 9 1 3 5 8:21 5 A KÖVETKEZŐ FORDULÓ: Pannónia—Partizán, Radniéki (R) —Radniéki (B), Jedinstvo—PIK, Zorka—Sport, Polet—Bratstvo, AFK—Rusin, Obffió—Njegoéj ZAK -»aMca. BAJMOK: Radnicki—Partizan 1:2 (0:1) Radnicki pálya, 100 néző, ve­zette Beszédes (Kanizsa). Góllö­vők: Ferković I., illetve Grba és Bašić. RADNICKI: Radojčić. Ivošević I. , Mandié, Trivunov, Ivošević II. (Ferković I.), Tataiovié, Mi­­lié, Radulovié, Vitkovié, Fejszov (Vidović), Ferković II. PARTIZÁN: Jovanovic, Berkes, Markovic, Bašić, Haj­csáng, Sza­­bolcski, Lukacevic, Grba, Béres, Ferkovic, Krizsán (Jakšić). Nagy iramú mérkőzés volt. Főleg a Radnicki uralta a me­zőnyt, de a Partizán szórványos támadásai igen veszélyesek vol­tak. A hazaiak sok ordító hely­zetet hagytak ki. A Radnickiból senki sem érde­mel dicséretet, a mezőny leg­jobbja Jovanovic kapus volt. Raj­ta kívül kitűnt még Bašić. Rapp ZOMBOR, PIK:Radnički (R) 1:1 (0:0) FAK-pálya, 50 néző, vezette: Stefko (Nemesmilitics). Góllö­vők: Vrdoljak, illetve Filipovic. PIK: Zárié, Vojnié, Vrdoljak, Vidakovié, Bénié, Vermar, Ja­­pundžić, Vlaškalić, Kanyó, Mi­­ljatovié, Lukié (Djirki). RADNICKI: Crnjak, Mijié, Majkié, Brankovié, Krunié, Gvozdenovié, Stevanovié, Mila­­novié, Medié, Sto jakié, Filipo­vié. Gyenge játék után osztozott a pontokon a két csapat. A PSK némi fölényben volt, ettől füg­getlenül az 1:1-es eredmény reá­lis. Kitűntek: Vrdoljak és Kanyó, illetve Krunic és Filipovic. A játékvezető jól bíráskodott. B. K. LOVĆENAC, Njegoš—AFK 0:1 (0:1) Lovcenac, 150 néző, játékve­zető: Gábor (Szabadka). Góllövő:­­ Stefanovic. NJEGOS: Milačić, Kaludjero­­vić R., Ratkovié, Spadijer, Dju­­rović, Bošković, Pavičević (Ka­­ludjerović V.), Pavličić (Pejo­vié), Mišković, Simović, Srdja­­j nov. AFK: Balogh, Tóth, Pribić, I Dávid, Vlahovié, Ézijás, Tajti, Stefanovié, Berta, Hajmak, Grujić. Széteső és nagyon durva já­ték után az AFK csapata győ­zött. Ezt annak köszönheti, hogy játékosai okosabban és veszé­lyesebben játszottak a hazaiak­nál. Az egyetlen gólt Stefano­vic lőtte a 30. percben, 18 mé­­latarenae rúgással. A já­