Magyar Szó, 1974. április (31. évfolyam, 104-118. szám)

1974-04-17 / 105. szám

8. oldal Labdarúgás: Jedinstvo—Dinamo (Szond) 2:1 (1:0) Nemesmilitics, Jedinstvo pálya, 150 néző. Jedinstvo: Gyürki II., Báló, Szabó II., Szabó I., Napijalo, Vidakovic, Ódry, Viđokavić S., Littvai, Gyürki I., Hor­váth, Csuvardity. Dinamó: Han, Brdaric, Bu­­kovac, Segert, Siladijev, Tvr­darić, Zvonar, Bacsc, Jak­sic, Karajkov, Pehely, Zla­­tar, Zlatar Z. A nemesmiliticsiek győzel­me teljesen megérdemelt, sőt nagyobb arányú is lehetett volna. A hideg, szeles időben elő­ször a nemesmiliticsiek lőt­tek gólt a 19. percben Hor­váth révén, majd pedig Brda­ric egyenlített a 60. percben, a győzelmet jelentő gólt Vi­dakovic lőtte. A hazaiak rohamaival kez­dődött a játék. Látszott, hogy a Jedinstvo kiválóbb techni­kával rendelkezik, a nagyobb arányú vereségtől Han ka­pus mentette meg a Dina­mót. A szondiak támadásai veszélytelenek és lassúak vol­tak, csupán az első félidő után javult fel játékuk, mert a hazai csapat tagjai kifá­radtak. A militicsiek a képességeik­hez mérten jól játszottak, aka­rással, lelkesedéssel küzdöt­tek. A mérkőzés hőse Vida­kovic volt, példásan irányí­totta a játékot, számára nem volt elveszett labda. Az ő já­téka buzdította az egész csa­patot. "FI P. M. : » - Sloga—Omladinac (Pernye) 1:2 (0:2) Csonoplya, Sloga pálya, 150 néző, vezette: Jocic (Zom­­bor). A mérkőzés 6 perces késés­sel kezdődött meg, mert az egyik partjelző késett. Már a játék kezdetén látszott, hogy a vendégcsapat védeke­zésre rendezkedett be. A ha­zai csapat sorra szőtte a tá­madásokat, de a szerencse há­tat fordított nekik, és az el­ső félidő 21. percében a ven­dégek Majszorov révén meg­­­­szerezték a vezetést. Ez­után a hazai csapat még na­gyobb lendülettel ostromolta a vendégek kapuját, de ezek a támadások a 16-os vonalon befejeződtek. A 25. percben Galac éles lövését ütötte ki a kapus. Ezt követően Majs­zorov kicselezte a csonoplyai védőket és 2:0-ra növelte az Omladinac vezetését. A második félidőben szin­tén állandóan támadtak a csonoplyaiak, de csupán a 43. percben sikerült megtörni a vendégek védelmét, és így 2:1-re szépítették az ered­ményt. A hazai labdarúgók ezzel a vereséggel elbúcsúztak a to­vábbjutás lehetőségétől. Sz. P. Kopácsi Öltözet,­­ pályát kapnak a Ribar labdarúgói A kopácsi Ribar a Baranyai labdarúgó-ligában játszik, válta­kozó sikerrel A Ribar háza táján tudják, hogy csak akkor lendülhet fel a labdarúgás, ha megfelelő fel­tételeket teremtenek. Kopácson ugyanis kifogásolható a pálya talaja, öltözők, zuhanyozók nin­csenek. Ezenkívül az utánpótlás neveléssel is baj volt. Vass Zoltán, a csapat játé­kosa a következőket mondta: már régóta gondot okoznak az anyagiak, nem tudtunk pénzt szerezni mezre, labdára, utazás­ra, játékvezetői illetékre. Ta­valy például a pélmonostori köz­ségi testnevelési szövetségtől mindössze 3000 dinárt kaptunk. Hogy véget vessünk ennek az áldatlan állapotnak, tavaly szep­temberben a helyi közösségtől kibéreltük a falu úgynevezett nagyvendéglőjét. Azóta tataroz­tatok a vendéglőt, mintegy 60 000 dinárt költöttünk rá. Töb­bek között öltözőket, zuhanyo­zókat építettünk, hidrofort, boj­lert vettünk, bevezettük a vizet. Pályánkat kora tavasszal fel­szántottuk, az egyenetlenségeket eltüntettük. Számításaink szerint 10 000 dinárt költünk a pályá­ra, kerítésre, kapukra, padokra. Addig, amíg mindez kész lesz­­tehát az őszi bajnokságig, a vár­daróci pályán vagyunk vendég­látók. A vezetőség célja, hogy ren­des munkafeltételeket teremtsen és mindent megtegyen a fiatalok toborzása érdekében. Jelenleg 21 ifjúsági játékos edz, a felnőttek edzésein pedig 19-en vesznek részt. Őszre, amikor minden feltéte­lünk meg lesz ahhoz, hogy ma­gasabb versenyfokozatban játsz­­szunk, a bajnokságra törünk. Lehet, hogy nem sikerül azon­nal, de az elkövetkező két év alatt bizonyára elérjük célunkat. A faluban megértéssel vannak irántunk, támogatják az egyesü­letet, rendeződött a pénzügyi helyzetünk is, van utánpótlás. -DC­ Győzelem a rajton Podunavlje-Mosztonga (Doroszló) 4:2 (1:0) Gombos, 200 néző, vezette Stankovic (Hódság). Góllövők: Loboda (2), Korhamer, Spasic (11-esből), illetve Vodoničar és Holló. Podunavlje: Spasic, Katona, Stojak­ovic, Geller, Farkas, Né­meth, (Tucity),­­ Koljanin (Ko­vács), Korhamer, Molnár, Ha­rangozó, Loboda, Kárász, Bo­gyó. Kézilabda: Buduénost—Május 1. (Bácstopolya) 15:11 (9:8) Csonoplya, Buduénost pá­lya, 150 néző. Buduénost: Radakovié, Bo­­žić, Čačić, Vukelić, Vukelić S., Poznan, Tataiovié, Tepa­­vac, Kozanović, Grba,Jančić. Május 1.: Gerf, Arjev, Ko­­njević, Fehér, Bahov, Benda, Fodor. Kovács, Lehocki, To­mik, Hajvert. Mindenki a vendégcsapat legnagyobb katasztrófáját remélte, hogy nem így tör­tént az Germanic, Horgosi és Okonišanov kiskindai játék­vezetőknek köszönhető, akik részrehajló bíráskodással hoz­záj­árultak ahhoz, hogy a ha­zai játékosok nem arattak fölényes győzelmet. Sz. P. Továbbra is sereghajtó a Borac Omladinac—Borac (Hercegszőlős) 6:1 (3:0) Dályok: Omladinac pálya, 200 néző, vezette Farkas (Baranya­vár). Góllövők: S Belié (2), Bandov (2), Radovanovic és Ko­­vačev, illetve Vratovic. Omladinac: Kelemen, Pfaf, Kreko, Djurin, Radovanovic, S. Belié, T. Belié, A. Belié, Ban­dov, Kovačev, Borac: Prokié, Ignjatovié, Ba­­rišić, Vratovié, Majer, Pečujlija, Parabak, Kostié, Svalina, Hlev­­njak és Rádió. A Dárda nyerte a baranyai rangadót Dárda—Spárta (Pélmonostor) 3:0 (2:0) Dárda, 1000 néző, vezette Red­­lic­­ (Vukovár). Góllövők: Vido­­vic (2) és Molnár. Vukosavlje­­vicet és Valdint a bíró kiállí­totta. Dárda: Hak, Jager, Pobulic, Rajic, Simleša, Drakic (Kara­­kas), Valdin, Pálné, Molnár, Peruza, Vidovic. Spárta: Živković, Strbac, Ro­­sié, Vukosavljevié, Pelčić, Sar­­kanjac, Senié, Dora, Kukolj, Brnjevarac és Raisi. Bezel cin: Sport—Ruszin (Keresztúr) 3:0 (2:0) Bezdán: A Sportkorotok figyelmébe! A bezdáni Sport labdarú­góklub vezetősége felkéri az érdekelt polgárokat, hogy ve­gyék fel Jámbor János fény­képésznél a jelentősebb, he­lyi sporteseményekről ké­szült fotókat. Ugyanis a fenn­maradt képeket a klub do­kumentációs gyűjteményébe helyezi. ________________ (mi) D'UN'ATS! Zomhor ez évi sakk­bajnoka Petar Carev mesterjelölt A tegnapi utolsó forduló eredményei: Vlaisavljević— Mašić 0:1, Vukobratović— Idjuski 1:0, Stojković—V. Ivanovié remi, Ružić—Jeftić 1:0 (k. n.), Kovács—F. Bego­­vac 0:1, Mitrović—Vrčelj 0:1, Ćubrilo—Carev 0:1. Mašić nemzetközi mester veretlenül fejezte be a tor­nát. Dušan Vrčelj, a Dušan Staničkov sakkcsapat tagja megszerezte az. első kategó­riás címet. A végső sorrend a követ­kező: Carev 11,5, Mašić 11, Trifunov 10, F. Begovac 10, Milovuikovié 8,5, Vrčelj 8,5, Cubrilo, V. Ivanovié 7,5, Vu kobratović, Kovács, Stojko­­vić 7 ponttal, Mitrović 6, Jef tić 5,5, Idjuški 4,5, Vlaisav- Ij.ecjić 4,5 és Ružić 3 ponttal. A Spartacus Zomborban A zombori ŽAK labdarú­góklub fennállásának 50. évi jubileuma alkalmából, ma Zomborban vendégszerepel a szabadkai Spartacus. A zom­bori ligás ŽAK-kal mérkő­zik. A találkozó 16 órakor kezdődik. Indjija: Nem megy a Graficarnak železničar (Indjija)— Grafičar (Bezdán) 19:17 (11:8) A tavaszi bajnokság csak keserűséget hozott a bezdáni kézilabdázóknak. A vajdasági liga vasárnapi indijai mér­kőzésén sem ment a játék. Az első részben ugyan meg­szerezték a vezetést, ám há­romgólos hátránnyal vonul­tak pihenőre. Három perccel a befejezés előtt sikerült egyenlíteniük de elpártolt tőlük a szerencse. Nagyon nagy erőbevetéssel önmagukat felülmúlva kell játszaniuk a listavezető új­vidéki Vojvodina elleni vasár­napi mérkőzésen. Ellenkező esetben folytatódik a vere­ségsorozat. -Gc- Baranyai liga A 16. forduló eredményei: Sepse: Szőlőfürt—Medji­­murac (Keskend) 4:6, Marok; Sloga—Ribar (Kopács) 3:2, Kisfalud: BSK—Jedinstvo (Baranyavár) 2:2, Vörösmart: Zmaj—BMF (Hatvan) 3:1, Belje: Jedinstvo—Proleter (Brajdaföld) — a Proleter nem jelent meg. Laskó: Par­tizán—Radnički (Keserűs) 2:3. A TÄBLÄZAT: A vasárnapi forduló: Jovan Lázié—Jedinstvo (Belje), Proleter—Zmaj, BMF—BSK, Jedinstvo (Baranyavár)— Sloga, Ribar—Szőlőfürt, Medjimurac—Partizán. Cs-ts 1. ZMAJ 16 10 4 2 36:17 24 2. JOVAN LAZlC 14 10 1 3 47:19 21 3. BMF lß 8 5 2 40:26 21 4. JEDINSTVO (Baranyavár) 16 8 4 4 35:19 20 5. RADNIČKI 15 7 5 3 40:27 19 6. JEDINSTVO (Belje) 15 6 5 4 40:28 17 7. MEDJIMURAC 16 6 4 6 31:40 16 8. RIBAR 16 6 3 7 35:32 15 9. BSK 15 5 3 7 28:29 13 10. SLOGA 15 5 3 7 26:27 13 11. PROLETER 15 4 1 10 27:46 9 12. SZÖLÖFÜRT 15 2 3 10 19:32 7 13. PARTIZÁN 15 1 1 13 12:54 3 Sárányrohomok Vörösmarton * Zmaj—BMF (Hatvan) 3:1 (2:0) Vörösmart, 200 néző, vezette: Todorovic (Pélmonostor). Zmaj: Tibor, Heri, Bácsvárin, Kovács I., Dobszai (Panda), Ko­vács N­., Grézsó, Krómer, Zsi­linszky Csörgits, Lisztovics. BMF: Mihajlovic, Senica, Sto­­janović, Lokošek, Muter, Mitro­­vić, Janjić, Bosnyák, Stojano­­vić II., Farkas, Zubranic. Sorrendben a negyedik győzel­mét aratta vasárnap a vörös­marti Imáj labdarúgó-csapat. A bajnokság tavaszi fordulójában nyolc pontot szereztek, gólará­nyuk pedig 8:2. A mérkőzés a vörösmartiak tá­madásaival kezdődött, és már akkor látszott, hogy jobb a ha­zai csapat. A­lmár főleg a bal­szárnyon vezette támadásait. A jól játszó Zsilinszkit Senica, a hazaiak bal bekkje többször csak szabálytalansággal tudta megakadályozni a góllövésben. A BMF támadásait leginkább Muter indította, a befejezéssel pedig Lukošek és Bosnyák kí­sérletezett, de eredménytelenül. Az első nagy gólhelyzetet Ko­vács I., a vörösmarti­­söprögető hagyta ki. Egy szögletrúgás után nagyszerűen nekilendült, de a kapus az utolsó pillanatban menteni tudott. Az első félidő első gólját Lisztovics szerezte. Egy baloldali támadás alkalmá­val Zsilinszki elfejelte a kapus elől a labdát, és Lisztovics mint­egy 16 méterről laposan a bal alsó sarokba lőtte. A második hazai gólt Krómer szerezte, miután Grézla beadá­sát félfordulatból a léc alá vág­ta. A második félidőben az ellen­fél nagyon veszélyes, lett. Egy szöglet után a hazai védelem mellett Lokošek öt méterről ol­lózva a fölső sarokba lőtt. A hazaiak mintegy 10 perc után tudták csak átvenni a játék irá­nyítását. Egy hosszú indítás után Krómer nagyon szép gólt ért el, de a játékvezető keze­lés miatt nem adta meg. A hazaiak Panda révén meg­szerezhették volna a harmadik góljukat is, de a lepattanó lab­dát ő, és Grézió is elvétette. A mérkőzés harmadik gólja, a középpályáról indult a labda, Grézló jól futott el és lapos be­adását Zsilinszki nem hibázta el. Ezzel a győzelemmel a vö­rösmartiak újabb jelentős lé­pést tettek az első hely felé, és jelenleg a­ táblázat élén áll­nak. A mérkőzés legjobbjai Kovács II., Zsilinszki és Krómert, illetv Lokošek és Muter voltak. Todorovic játékvezető jól ve­zette a mérkőzést. Cs­te­ve Jól sikerült sportszemle Telecskán Petőfi ’74 elnevezéssel szom­baton és vasárnap 80 zom­bori, szilágyi és telecskai részvevővel nagyszabású sportszemlét tartottak. Ez volt az első ilyen jellegű if­júsági rendezvény. Az első napon a kézilabda­­mérkőzéseket bonyolították le. A lányok versenyében a szilágyiak győztek 13:6-ra, a fiúk versenyébe a vendégek bizonyultak jobbnak (Szilá­gyi—Petőfi 36:13). Vasárnap atlétikában a következő ered­mények születtek: 60 méte­res síkfutásban a pionírok versenyében Dusán Gazelle,­­a zombori Maraton verseny­zője győzött. A pionírlányok­nál 60 méteren Sági Ibolya telecskai versenyző lett el­ső. Ugyanilyen távon az ifjú­sági versenyzők közül Du­sán Kecman (Maraton), illet­ve Hódos Erzsébet (Telecska) volt a legjobb. 200 méteren a legjobb pionír Bálint Béla (Telecska), a legjobb pionír­lány Mirjana Građečka (Ma­raton). Az ifiaknál Bora Pav­lovic (Maraton) és Jankovics V­aléria (Telecska) lett első. Súly­lökés: pionírok: Du­sán Gazellé (Maraton), pio­nírlányok: Kovács Márta (Ma­raton). Ifjak: Bora Pavlovic és Kovács Márta. Távolug­rás: pionírok Bálint Béla, pi­­onírlányok: Sági Ibolya, if­júság: Bora Pavlovic. Kispályás labdarúgás: pio­nír labdarúgó-iskola—Pető­fi ifjúsági csapat 3–5. Petar Jerkovic A voltdossági döntőben a bezdáni Testvériség-Egység Általános Iskola kézilabd­acsapata Bezdán kézilabdasportja 5 év­vel ezelőtt ugrásszerű fejlődés­nek indult. Ugyanis akkor jött Bezdánba Csonti Rudolf testne­­velés szakos tanár és szorgal­mazta a kézilabdasport újjáélesz­tését. Fáradozása sikerrel járt. Ma Vajdaság legelőkelőbb osztá­lyában, a vajdasági minőségi li­gában versenyeznek a bezdá­­niák. A csapat gerincét Csonti tanítványai képezik. Limburger, Braun, Tallósy, Báló, Kanizsai I. és II., Peric, Milinov, Boros, Holpert és a többi fiatal hama­rosan a Grafičar mezében lép­nek pályára. A legújabb siker: a bezdáni Testvériség-Egység Általános Is­kola pionírcsapata a sikeres köz­ségi és zónaverseny-küzdelmek után jogot szerzett a vajdasági diákolimpiai döntőn való rész­vételre. A küzdelmeket június­­ 20-­ától 25-éig tartják. Az előké­születekről, esélyekről Csonti Rudolf edző az alábbiakat mondta: . A Vajdaság 350 általános isko­lai csapata közül a mieink be­jutottak a döntőbe, a legjobb nyolc közé. A siker a követ­kező játékosoknak köszönhető: Pilisi, Gálié, Djatkov, Mihaj­lo­­vić, Bašić, Holpert, Ljubic, Be­ker, Pázmány és Kollár. Számí­tunk még Hordósi, Odrn, Szabó és Varga játékára is. A bezdániak a községi selejte­zőn 17:12 arányban győzték le Monostorszeg csapatát. Az edzőtől megtudtuk, hogy a télen a Partizán testnevelési ott­hon termében erős alapozást, majd március 20-ától a szabad­ban labdakezelési gyakorlatokat végeztek. Hetente háromszor tartanak edzést. MAROS István Baranyai alszövetség A 20. forduló eredményei: Ka­­rancs: Polet—Napredak (Kiskő­­szeg) 2:0, Albertpuszta: Lastavi­­ca—Partizán (Szentistván) 2:2, Kácsfalu: Bratstvo—Belje (Fő­herceglak) 1:0, Pélmonostor: Jadran—Radnički (Metző) 2:0, Dályok: Omladinac—Borac (Her­cegszőlős) 6:1, Keskenyerdő: Hajdúk—Mladost (Laskafalu) 1:0, Bán: Hajdúk—Jelen (Bokroshát) 1:0. A táblázat: A vasárnapi forduló: Napre­dak—Hajdúk (B), Jelen—Hajdúk (K), Mladost—Omladinac, Borac —Jadran, Baranjac—Bratstvo, Belje—Lastavica és Partizán— Polet. __ Cs­ts 1. Belje 19 17 1 1 56:14 35 2. Lastavica 19 14 1 4 73:28 29 3. Jadran 20 13 3 4 74:34 29 4. Baranjac 19 12 2 5 41:28 26 5. Hajdúk (K) 20 11 3 6 31:32 25 6. Jelen 20 9 1 10 40:35 19 7. Bratstvo 19 6 6 7 24:25 18 8. Polet 19 7 4 8 34:38 18 9. Partizán 19 6 4 9 34:48 16 10. Omladinac 20 6 4 10 30:44 16 11. Radnički 20 5 4 11 28:31 14 12. Hajdúk (B) 20 5 4 11 25:46 14 13. Mladost 20 5 2 13 18:33 12 14. Napredak 20 5 2 13 29:51 12 15. Borac 20 4 3 13 18:64 11 Szerda, 1974. április 17. Meglepetések a Jugoszláv Labdarúgó Kupában A Jugoszláv Labdarúgó Kupa keretében az elmúlt héten két meglepetés is szü­letett. A koluti Jedinstvo ugyanis 2:1 arányban legyőz­te a vajdasági ligás zombori Radnickit. A győzelmet je­lentő gólt Sunajko lőtte a 112. percben. A szerbmiliticsi Zadrugar labdarúgói ugyancsak nagy meglepetést keltettek. Az egykor még II.­ ligás kulai Hajdúkat győzték le 1:0 arányban. A kupamérkőzések folyta­tása során a Jedinstvo és a Zadrugar egymás között dön­ti el, hogy ki jut tovább. a Magyar Szó zombori, apa­tini, hódsági, pélmonostori, eszéki, vukovári és vinkovei melléklete Szerkeszti: a szerkesztő tanács Tagjai: dr. Balla Ferenc, Buják János, Hecskó Endre, Herceg János, Homola Fe­renc, Kapitány György, Kó-­s­zó József, Mészáros And­rás, Pető Kamilló, Tóth László, Tausz Imre, Tröszt Sándor és Vlah János. Elnök: MÉSZÁROS András Szerkesztő: TÓTH LÁSZLÓ Munkatársak: Csörgits Jó­zsef, Friedrich Anna, Gáll Ilona (titkárnő), Hajnal Ár­pád, Szabó Ferenc, Székely Mária (lektor), Vlah János (főmunkatárs) és Zámbó Illés (fotóriporter). Szerkesztőség: 25000 Zom­bor, Stara Gradska kuća, I. sprat 27. Telefon: 20-35. Hí­vószám: 025. Telex: Dutáj, YU—15376.