Magyar Szó, 1977. október (34. évfolyam, 285-300. szám)

1977-10-20 / 289. szám

Csütörtök, 1977. okt. 20. MAGYAR SZÓ 19. oldal Labdarúgó BEK Égtek a piros-fehér klubzászlók C. Zvezda—Borussia (No) 0:3 (0:2) Belgrád, C. Zvezda stadi­on, 90 000 néző, vezette: Or­­han (Törökország), góllövők: Schäler a 15., Heynckes a 45. és Simonsen a 75. perc­ben. C. ZVEZDA: Stojanovic, Jelikié, Babié, Muslin, Kéri (Šestić), Bogiéevié, Petrovié, Nikolić, Filipović, Sušić, Dža jić. BORUSSIA: Kleff, Vogst, Klinghammer, Wittkamp, Bonhof, Schäfer, Simonsen, Wimmer, Del Haye, Kulikk, Heynckes (Wohlers). Régen vagy még talán so­­­ha nem leckéztette meg egy csapat így a Zvezdát saját stadionjában, mint azt teg­­nap este a német bajnok tette. A vendégek valóságos bemutatót tartottak a kor­szerű labdarúgásból, villám­gyors játékkal, ahogy mon­dani szoktuk, néhány húzá­­sos támadásokkal szinte ál­landóan veszélyeztették Sto­janovic kapuját. Nagyon is megérdemelt győzelmüket még az sem kisebbíti, hogy az első gólt ajándékba kap­ták a mindig eredeti megol­dásokat kereső Bogicevictől. A hórihorgas középpályás volt a tragikus alakja a teg­nap esti mérkőzésnek, egy­­szers mindenkorra bebizonyí­totta, hogy szigorú taktikai megoldásokkal képtelen és nagyobb felelősséggel járó munkát nem is szabad rá­bízni. Teljesen érthetetlen számunkra, hogy Zec edző miért nem cserélte le a szemmel láthatóan dekon­­centrált labdarúgót. Nem mintha ezzel esetleg sikerült volna megfordítani a mér­kőzés sorsát, ugyanis a Bo­russia olyan jól, olyan oko­san játszott, hogy mindenfé­leképpen csak győztesként hagyhatta el a gyepet. Úgy tűnik, hogy ha Bondofék az első félidőben eldőlt mérkő­zést­­ legalább olyan komo­lyan veszik a folytatásban is, mint odahaza egy kemé­nyebb edzésüket, akkor tel­jesen megalázták volna a piros-fehéreket. Zvezd­a-támadásokkal indult az összecsapás, Petrovic beadá­sa után Filipović fejese a 3. percben célt tévesztett. Tíz perccel később­­ a Zvezda közép­csatára betört a Borussia tizen­hatosába és bal oldalról, nehéz szögből kapura lőtt, de a labda lecsúszott a lábáról és éles be­adásnak sikerült, melyet termé­szetesen nem várt senki. A 15. percben megszerezték a­ vezetést a vendégek. A belg­rádiak tizenhatosában bolyon­gott a labda, ki tudja, Bogice­vic mit akart vele kezdeni, amikor felé gurult, tény, az hogy elment a lába között és az ott ácsorgó Schäfer gondol­kodás nélkül a hálóba vágta. Ezután néhány Sušić-bomba következett, egy Filipovic fejes, a másik oldalról Heynckes, illetve Simonsen előtt állt a le­hetőség. A 43. percben Jelikic fejese a jobb sarok felé tar­tott, de Kleff kapus kitűnően helyezkedett.. Amikor a játékve­zető az első félidő lefújására készült, Bogicevic ismét szín­re lépett, ezúttal is elgurult a lába között a labda, és a válto­zatosság kedvéért most Heync­kes vágta közelről a hálóba. A második félidőben helyen­ként úgy tűnt, hogy a Zvezda erejéből legalább a szépítésre telik majd, a közönség sokat várt Sestié beállításától, de a fürge Csatár ezúttal társai szín­vonalára süllyedt,­­ugyanolyan tehetetlen volt a német védők­kel szemben, mint a többieké Néhány látványos és veszélyes akció után mindkét részről a 75. percben Kulikk, miután el­húzott néhány védő mellett, a bal összekötő posztján szaba­don álló Simonsenhez továb­bított, aki egy lövőcsel után a kifutó Stojanovic emellett nagy hidegvérrel a bal alsó sa­rokba gurított. II. liga — kelet A 10. forduló eredményei: Teteks—Barac 3:1, Rabot­­nicski—Napredak 0:0, Pristi­na—Radnički (P) 2:0, Lóvéén —Liria 3:0, Majdanpek—Du­­boéica 1:1, Pobeda—FAP 5:2, Bregalniea—Radnički/ (K) 0:0, Rád—Vardar 2:2, Suma­­dija—Sutjeska 1:1. Az élcsoport: Teteks 17, Napredak 15, Duboéica 14, Radnički (K) 13 pont stb. Kijelölték a jugoszláv­­ kézilabda-válogatott keretet Ivan Snoj, szövetségi ka­pitány kijelölte a jugoszláv kézilabda-válogatott keretet, amely október 27-e és 29-e között Svájcban, majd októ­ber 31-étől november 5-éig egy csehszlovákiai nemzetkö­zi tornán vesz részt. A keret tagjai: Horvat, Prodanic, Vi­­dakovic, Abramovic, Jurina (Partizani, Bjelovar), V. Bo­­jović, M. Bojovic (Celje), Antovic, Meter (Krivaja), Makaric, Lapovic (C. Zvez­da), Dizdar, Delahmetovic (Zeljezničar, Szarajevó), Ra­­djenovic (Borac), Pavičević (C. Zvezda), Jovanovszki (Vardar). UEFA Kupa LODZ: Widzew—PSV 3:5 (1:2) OSLO: Kristiansand—Eintracht (B) 1:0 (0:0) KEK MOSZKVA: Dinamo—Universitäten 2:0 (2:0) LABDARÚGÓ KEK A ififefiee iiazsásisaiib jeti volna Diósgyőr—Hajdúk 2:1 (0:1) helyzetid­e alakult ki a Diós­győr kapuja előtt, ae Surjak baloldali beadásai. Zia­ko Vu­jo­vic rosszul vette le és szöglet lett a dologból. A 13. percben kisebb kavarcdal támadt a ha­zaiak tizenhato­sában, Žumgul elé pattant a lapon, aki egy­ből rá is szúrta, de a lapon elakadt a lávernőben. A 22. percben a Hajdúk vá­ratlanul megszerezte a veze­tést. Mužinić szerencsésen nyúlt közbe egy magyar támadásin­­dításon, villámgyorsan elfutott a balösszekötő posztján, s ami­kor néhány lépést tett a Diós­győr 16-osába­n, a kifutó Ve­­­­ňcm­n . „k­i­­­apufa tö­ve mellett a hálóba küldte a labdát­. A pályán kialakult hely­zetképet hűen tükrözi, hogy a magyarok először a 25. perc­ben veszélyeztették Ka­talinié kapuját. Szőke 1 méterről bom­balövéset küldött kapura, de K­atalimé, miután először kiej­tette a labdát, másodszorra biz­tosan magához ölelte. A 36. percben újabb gólt lőhetett vol­na a Hajdúk, ha Surjak talá­lékonyabb. Miután hosszan szöktette magát, Veréb k­apus vagy 30 métert kifutott elébe, a splitek balszélsője azonban gyorsabb volt, elhúzta mellet­te a labdát, de egészen kisodró­dott a jobb oldalra és az ak­ciót egy rossz beadással fe­jezte be. A második félidőben nagy lendülettel kezdett a Diósgyőr, nyilván alapos fejmosást kap­tak a játékosok Szabó edzőtől. A magyarok sokkal erőtelje­sebben játszottak, ezzel szem­ben a Hajdúk játékosai mint­ha egy kicsit a babérjaikra ül­tek volna nem voltak éberek és a Iw.­al?'^ Az 57. percben , amint az­­várható is volt, ki­egyenlítettek. Fekete küldte be jobb oldalról a labdát, a spliti védők kifejelték, de Várad­ vissza­fej­el­te pontosan a Haj­dúk 16-osában a balösszekötő posztján felbukkant Tatár elé, aki ugyanolyan gólt lőtt Kata­linjának, mint az első félidő­ben Mužinić Verébnek. Hét perccel később a lengyel játék­vezető közvetett szabadrúgást ítélt a magyar csapat j­avára, a röviden legurított labdát Vá­ra­di rászúrta és az megtalálva a rést a Hajdúk sorfalában, a későn reagáló Katalinić mellett­ a bal sarokban állapodott meg. A vezető gól szárnyakat adott a diósgyőrieknek, még inkább felgyorsították a játékot és még veszélyesebben szőtték támadá­saikat. A 78. percben a Kerekes he­lyére beállt Szalai első találko­zása a labdával majdnem gólt eredményezett, pechjére 8—9 mérlől leadott lövése nyomán a labda a szemöldökfán csat­tant. A 81. percben Rukl­iac kitűnően végezte el a megítélt szabadrúgást. Lapos lövésére Veréb későn vetődött, a labda a kezéről a jobb kapufa tövé­re pattant, onnan ismét visz­­sza hozzá, majd újra elgurult a kapustól. Az ajándék helyzet­re nem számító Zlatko Vukjovic így későn reagált és csak az oldalhálót találta el. öt perc­cel a befejezés előtt egy jobb oldali szöglet után Fekete a labda elé futott és csúsztatott fejessel próbálkozott, de a lab­da pontosan oda szállít, ahol Katalinné állt, összegezve a látottakat, ér­zésünk szerint a Hajdúk meg­érdemelte volna a döntetlent, hiszen az első félidőben szóhoz sem engedte jutni ellenfelét. E­zzel szemben a már­odik negy­venöt percben a magyar csa­pat volt a jobb, de nem any­­nyival, hogy rászolgáljon az egy gólos előnyre a két hét­ múl­va sorra kerülő visszavágón. Diósgyőr, 25 000 néző, vezette Jargus (Lengyelország). Góllö­vők: Tatár az 57.­ és Váradi a 64., illetve, Mužim­ić a 22. perc­ben. DIÓSGYŐR: Veréb, Szántó, Salamon, Kutasz, Oláh, Váradi, Szőke, Kerekes (Szalai), Tatár, Fekete. HAJDÚK: Katalinić, Zoran Vujović, Bolja t. Cop, Peruzo­­vić. Rožić, Zungul, Mužinić, Zlatko Vujović. Rukljač Sur jak. Az első percek mezőnyjáték­kal teltek el, tapogatóztak a csapatos­, de azután fokozato­san a Hajdúk vette­ át a kez­deményezést. Már a 8. percben Mines már veretlen Az utolsó lehengerelte az elsőt — A Bačka nyerte a szabadkai rangadót —Továbbra is jó a Palics — A vendégek elvitték a pontok felét — A vajdasági labdarúgó-liga 10. és 11. fordulója között Nyilván a futballinyence­­ket is kielégítették a vajda­sági labdarúgó-liga 10. for­dulója mérkőzéseinek izgal­mai, váratlan fordulatai és néhány szenzációszámba me­nő eredménye. Valószínűleg senki sem gondolt arra, hogy a vendégcsapatok pél­dául megszerzik az össz­pon­tok felét, vagyis, hogy olyan meccseken, melyeken a pa­pírforma ellenük szólt, öt döntetlent harcolnak ki, és két győzelmet aratnak. A kitűnően rajtolt Vrsac nagy esélyes volt az újonc beškaiak ellen, de a vendé­gek ritkán látott lelkesedés­sel megleckéztették a kissé elbizakodott hazaiakat. Ha már újoncokról esik szó, hadd említsük meg, hogy e forduló után­ is mosolyogva járnak-kelnek a Palics szur­kolói, mivel csapatuk egy igen értékes pontot szerzett a forró kovini pályán. Meg­lepetésnek számít az Agro­­unija remije Mitrovicán, de a vasárnapi kör kétségkívül legváratlanabb dolgát, a zom­boriak művelték: rendkívül gyenge sorozatuk végére (?) tettek pontot­ az éllovas kub­­­lai Hajdúik lehengerelésével. Így nincs már veretlen csa­pat a ligában. A Radnički ezzel a győzelmével elkerült az utolsó helyről. A szabadkai riválisok rang­adóján a Bačka sokkal töb­bért harcolt, mint a két pont értéke, és érthetően nagy akarásának meg is lett az eredménye: a Spartacus im­már negyedszer vonult le vesztesként a pályáról. Nem tudni, mivel magyarázza Draskovic edző most a vere­ségét,­­ a korábbi fordulók kudarcai után mindig az volt a baj, hogy egy nappal ko­rábban a Željeznićar vagy a Palics játékosai tönkretet­ték (!?) a pályát, és így nem bontakozhattak ki tanítvá­nyai. Bajmokon minden a meg­szokott mederben folyt. A topolyai vendégek jöttek, látták, győztek, és a Radnič­­,ki egyszeriben a kiesési zó­nában találta magát. . Miután a Vršac leadott egy pontot, a kulaiak pedig mind­kettőt elvesztették, a Teksti­lac felett győzedelmeskedő Radnicki Sz. M. tört az élre, és egy pontos előnnyel vár­ja a 11. fordulót, amelyben Szabadkán rangadót vív a hetyke Bankával. Két jó for­mában levő együttes talál­kozója lesz ez, és jós legyen a talpán, aki előre meg tud­ja mondani, miként végző­dik ez a párviadal. Érdekesnek ígérkezik To­polyán az AIK és a Vršac összecsapása, melyen — te­kintettel a legutóbbi benyo­másokra —a­ hazai győzelem­re tippelünk. Hasonlóan nagy érdeklődés előzi meg az újoncok szombati ,palicsi randevúját. A Palics az utol­só négy-öt fordulóban talált magára, a Dinamó pedig ele­jétől kezdve elcsodálkoztatja a vajdasági liga mezőnyének ismerőit. Mit várhat ilyen­kor az ember, mint döntet­lent, azzal hogy mégis jelent valamit a hazai pálya is. Szomszédok bizonytalan ki­menetelű mérkőzésére kerül sor Hódságon a Tekstilac és zombori Radnički között, ugyanez vonatkozik a beškai Hajdúk és a Srem összecsa­pására is. A Spartacus újabb megpróbáltatás előtt áll Ba­­natsíko Veliko Selón, és a bajmokiaknak sem lesz gond talán víkendjük a megtépá­zott kúlai Hajdúknál. _ (Vati) ti zrenjanini Radnički Sz. M. csapata (P. Disalov felvj Óriási védelmi hibákn­ál Novi Sad—Dinamo 1:3 (G:1) Újvidék, 200 néző, vezette Co­lic (Szarajevó), gun­ovuk: Vasie az 5­., illetve Pinovic a 26., a 69. és a Kosié a 1­­. percben.­ NOVI SAD: Markov­ic, Idno­­vac, Grupov (Mmajiovic), Lazi­­scic, Stevanovic, Vasic, Rademco­vic, Mitié, Vjentica, Jovanovic, Muosev (f­ancevic).­­ DINAMÓ: A', ivadié, Mlinar, Oőfauaii, X. jt^adic, ivant.se vuc, wiuosavijevié. Lusic, Strugacevic (iueumeuauc), А*еги>У1с, Avesic, saebto (Smoictc). Most az egyszer egészen kivé­telesen fut Daupam is négy volt a kétszer kettő. A vendégcsapat soraiban ugyanis lényegesen több jóképességű futballista rúg­ja a labdát, mint a Novi Sad­­oan és ebből kifolyólag majd­nem hogy elkerülhetetlen volt a hazaiarc veresége. Ha ehhez hozzáadjuk még azt is, hogy az újonnan formált sárga-kék együttes ezúttal valóban nagyon szétesően ját­szott, és hihetetle­nül idegesek voltak játékosai — egymásra halmozták a hibá­kat — s a végén, amikor egy pillanatra megnyíltak előtte a győzelem reménykapui, képtele­nek voltak hallgatni a­ józan észre, húzta a szívük oda, aho­va ezzel a csapattal csak a For­tuna nagy segítségével juthat­tak vobl­a. őasszonysága azon­ban elfordult tőlük.­­ Márpedig a győzelemre­­is lett volna alkalmuk, ha csatáraik az egyenlítés után vagy ügyeseb­bek vagy szerencsésebbek. Nem sok szépet látott a ke­vés néző az első 25 percben, ak­kor aztán a kapkodó és a vág­dalózó játékot egy öngólféle zár­ta le. A szarajevói bíró meg­ítélt egy nemlétező szabadrú­gást, amelyet Sesto végezett el, Laziekc ügyetlenül futott a lab­dára, fejéről magas ívben át­esett a labda Markovic kapuson és a túlsúlyban lévő, de még mindig lesipuskás Petrovic ott­­termett és bepöckölte a labdát! A 31. percben óriási féllá­ lőtt Vještica, de ezt nem jegyzik mint gólt. Utána nagy volt a nyomás, egymás után végezte el a szögleteket a­­ Novi Sad, de az ellentámadásokban hihetetle­nül veszélyes volt a vinkovci Di­namo, s Stefanovic, valamint Gruber csak sárga lap árán — lerontották az ellenfelek — men­tették meg kapujukat. A 41. percben a hazai csapatot is a kapufélfa mentette meg. A szünet után Roncevicnak nagy gólszerzési alkalma vo­lt, de nem lőtt, hanem Jovanovicot játszotta meg, a következő perc­ben Radenkovic lőtt­ 10 méter­ről, mellé, majd ugyanez a já­­tákos végezte el az 58. percben a szögletet, melyből Vasic szép fejes gólal egyenlített. Hat perc­re rá Roncevic elszalasztotta a nyerést jelentő alkalma, ügye­sen csavart labdája milliméte­rekre suhant el az üresen ma­radt kapu mellett. A 69. perc­ben egy szabadrúgás után Meh­­medallé felugrott és a kapu elé fejelte a labdát, az egész új­vidéki védelem elaludt Marko­vic kapussal az élen és az in­kább díjbirkózóra hasonlító Pet­rovic súlyát meghazudtoló köny­nyedséggel csúszott­­be és a lab­da a hálóban táncolt. Ezut­án 15 percen keresztül rohamozott a Novi Sad minden emberrel támadásba lendülve, ki akarta erőszakolni az egyenlítést, ez azonban nem sikerült. Az egyet­len ellentámadásból Kesic a 90. percben gyönyörű gólt lőtt és ezzel pontot tett a mérkőzés vé­gére. Kikinda—Vrbas 1:1 (1:0) Kikinda, 2000 néző, vezette: Ibrahimpašić­ (Szarajevó). Góllö­­vők: Grubor a 36., illetve Su­­najko a 70. percben. KIKINDA: Popovic, Borovni­ca, Paunović, Pantelic, Egelja, Erdeijan, Nremic, Grubor, Poz­nan, Mirković, Cuk. VRBAS: Pejanovic, Bilbija, Kovács,­ Krtovca, Budanović, R. Djurović, Sunajko, Z. Djurovic, Djindjic, Tátic, Zolotic (G. Dju­rovic). A Kikinda szurkolói csalódot­tan hagyták el­­a városi sta­diont. Kedvenceik képességeiken alul játszottak, tegnapi teljesít­ményük meg sem közelítette azt, amit korábban a Crvenka és a Novi Sad ellen nyújtottak. A gyenge játék ellenére is meg­szerezhették volna azonban a győzelmet, de elpackázták a kí­nálkozó lehetőséget. Így Poz­nan az 55. percben mindössze néhány méterről átemelte a ka­pun a labdát, majd pedig az utolsó percekben egy kipattanó labdát Mirkovic amelyett, hogy helyezett volna, bombagólt akart rúgni és magasan a kapu fölé küldte a bort. Hasonlóan járt el Sunajko is a 69. percben, de a Vrbas sze­rencséjére egy perccel később mégis a hálóon talált és az egy pontot jelentett a vendégeknek. A játékvezető­ megkárosította a kikindaiakat, mivel két tizen­egyest nem ítélt meg a javuk­ra. A hazaiak legjobbjai: Bo­­rovmea és Grupor voltak, a ven­dégek közül Fejanovic es Buda­­novic jereskedet. M. O. Ismét egy gyenge liléi BUtUS Crvenka—Budap­est) 0­0 300 néző, vezette Verner (Pél­monostor). CRVENKA: Bajceta, Trboje­vic, Maric, Bogdanovic, Jovo­­vic, Jugović, Zané, Faovic (Rad­­manovic), Bubnjak (Nagy), Go­­lovic, Djordjevic. RUDAK: F. Vukovic, Nisetic, Crnkić, Kerenović, Skondro, Z. Vukovic Vinko Samardžija, Ab­dulović, Tekija, Cengia (Sadi­­ković), Vito Samrdžija. A Crvenka labdarúgói ezen az őszön még egyszer kiábrándítot­ták a kis számú közönséget. A ljubijai Rudar ellen nagyon gyengén játszottak és hozzáse­gítették a vendégcsapatot eh­hez a sikerhez. Sőt, ha a Rudar csatárai egy kicsit szemfüle­sebbek, a 8. és a 72. percben gólt is rúghattak volna, mert úgymond százszázalékos helyze­tük volt.* A Crvenka lélekte­­lenül, majdnem érdektelenül játszott és nem csoda, hogy a 60 perc alatt sem tudott össze­hozni egy valamirevaló gólhely­zetet. M. A. 4 mp—Prnlefer 2:0 (1:0) Hrasnica, 1000 néző, vezette: Kovrlija (Zágráb). Góllövők: Co­­sic (tizenegyesből) a 23. és Zar­­kovic a 77. percben. FAMOS: Redža, Tabak, Kutuz, Skrbić, M. Vokvancjc, Galijaš, I Fejzić (Žarković), Turković <S. ; Ibrahimović), Hodžić, Cosié, Zu­­bovié. PROIjETER: Sarenac, Zorié (Vavan), Glišin, Kosnié, Dublje­­vić, Jurišić, Bursaú, Suéevié, Lu­kács, Ország, Vidovié. A krasnicaiak jó játékkal meg­érdemelt győzelmet arattak a meglehetősen nehéz ellenféllel szemben. Az első gól jogosan megítélt tizenegyesből született, de a mérkőzés teljesen nyílt volt, egészen a 77. percig, ami­kor Zarkovic újabb gólt lőtt, és ezzel megpecsételte a zrenjani­­niak sorsát. G. R. többi eredmény: Jedinstvo (Br)—Radnik 0:0 Maribor—Jedinstvo (Bih) 1:0 Varteks—Leotar 1:0 Rudar (V)—Iskra 3:2 BSK—Željezničar 0:2 A TÁBLÁZAT: A következő forduló: Dina­ mo—Crvenka, Zeljezničar—Növi Sad, Iskra—BSK, Vrbas—Rudar (V), Leotar—Kikinda, Proleter— Varteks, Jedinstvo (Bih)—Famos, Radnik—Maribor, Rudar (Lj)— Jedinstvo (Br). 1. Zeljezniéar 2. Dinamo 3. Kikinda 4. Maribor 5. Iskra 6. Növi Sad 7. Vrbas 8. Lcoi ar 9. Varteks 10. BSK 11. Proleter 10 7 2 1 27:5 16 10 6 3 1 16:8 15 10 4 5 1 11:6 13 10 4 5 1 12:10 13 10 5 2 3 13:9 12 10 4 3 3 12:11 11 10 2 6 2 10:8 10 10 3 4 3 10:11 10 10 4 2 4 10:19 10 10 3 3 4 14:13 9 10 3 3 4 9:9 9 12. Jedinst. (Bih) 10 3 3 4 8:9 9 13. Radnik 10 3 2 5 7:9 8 14. Crvenka 10 3 2 5 10:14 8 15. Famos 10 3 1 6 5:9 7 16. Rudar (Lj) 10 2 3 5 9:16 7 17. Rudar (V) 10 3 1 6 9:18 7 18. Jedinst. (Br) 10 1 4 5 10:18 6