Magyar Szó, 1982. május (39. évfolyam, 132-147. szám)

1982-05-24 / 140. szám

1582. május 21., héNo VAJDASÁGI LIGA A bajmokiak legyőzték a Vrbast! Apatin, Mladlost—Novi Sad 1:1 (0:0) Apatin, városi pálya, 1500 néző, ve­zette: Vladimir Laušev (Fehértemp­lom). Góllövők: Golovic a 25., illetve Belužić a 77. percben. MLADOST: Iličević, Djukić, Kukić, G. Basarié, Pavlovié, Vučić (Panjko­­vić), Panjevié, Bogié, Gologić, Bojko­­vić. NOVI SAD: Jovanić, Nenadié, Nagy, Davidovié, Vukadinovié, Radakovié (Milosavljević), Brankov, Kurčubić, Ra­pid (Slanček), Morača, Belužić. Rutinosabb és higgadtabb játékkal az éllovas újvidékiek az utolsó negyed­órában kiharcolták a döntetlent. A ha­zaiaknak azonban több esélyük volt a győzelemre. Az első félidőben több íz­ben ostromolták Jovanic kapuját. A rangadó izgalmas, látványos és érdekes labdarúgást hozott. A hazaiak a 25. percben vezetésre tettek szert, Bogic kitűnően cselezett, majd Golovic kapa­rintotta meg a labdát, és 10—12 méter­ről a hálóba talált. Amikor a nézők abban reménykedtek, hogy a Mladost labdarúgói mind a két bajnoki pontot megszerzik, Belužić a 77. percben ki­tűnő összjáték után egyenlített. A hazai csapat legjobbjai Milicevic, Djukic és Kukié, illetve Davidovic, Kurcubié és Belužić. A játékvezetőnek igen nehéz felada­ta volt, de kiválóan vezette a sport­szerű találkozót. Sz. A. IFIK: Mladost—Novi Sad 0:2 Bácspalánka: Racka—Rusanda 3:0 (2:0) Városi stadion, 200 néző, vezette: Sa­­bol (Sid). Góllövők: Bacanov a 26. és a 31. percben, és Ljubanovic a 61. perc­ben. BAČKA: Radovanović Albijanié, Kar­pov, Jovicki, Tomičić, Jugovié (Ivko­­vié), Zirojevié, Tošić, Baéanov (Peé­­nik), Nogié, Ljubanovié. RUSANDA: Neméev, Zugié, Stanisav­­ljev, Stankov, Čuluman, Batanjski, Bu­dakov, Krasić (Ivanisevic), Curčić, Ra­­dišić, M., Radišić R. A kisszámú néző nem bánta meg, hogy kijött erre a mérkőzésre a városi stadionba. A palánkai labdarúgók vég­re tetszetős és eredményes játékkal rukkoltak ki. Egymást váltották a szebbnél szebb akciók a pályán, úgy­hogy a közönség a meccs befejeztével vastapssal jutalmazta a labdarúgókat. A 26. percben Karpov nagyszerű bal oldali beadása után, Ljubanovic fejelt kapura. A labda a lécről levágódott Bacanov elé, aki tétovázás nélkül a léc alá bombázott. A 31. percben egy tá­volról küldött labdát Zirojevic remek­be fejelt Bacanov elé, aki 15 méterről hatalmas erejű lövéssel újból a léc alá talált. A Rusanda rámenősebb já­téka a második félidő kezdetén több teret hagyott a Backa csatársorának, és a palánkaiaknak sikerült is össze­hozni néhány kecsegtető helyzetet. En­nek nyomán alakult ki a 61. percben a mérkőzés legszebb mozzanata. Ljuba­novic szólóakcióra szánta el magát. Fa­képnél hagyva három velencei játé­kost, betört a 16-osba, és nagyerejű lövéssel eltalálta a kapu bal sarkát. Kitűnt: Bacanov, Tešić és Jovicki, valamint Curčić. V. S. IFIK: Backa—Rusanda 4:1 Szabadka: Sever—Mladost (1) 1:1 (1:1) Tesla-pálya, 150 néző, játékvezető Cigoja (Zrenjanin). Góllövők: Mirano­­vié a 3. és Dúsa a 8. percben. SEVER: Popović, Jakovljević, Gašić, (Koljenović), Budanović, Stefanović Parezanović, Miranović, Balać, Sokšić Prčić, Zajović, (Simić). MLADOST: Lukié, Vojvoáié, Marko­vié, Sipka, Džepina, Lončar, Ikraš, Dúsa, Stupar, Horváth, Stojanović. A vajdasági liga mérkőzései sem voltak érdekesek, hiszen a járeki Mladost sorsa már régen megpecsé­r­­­telődött, és a Sever sem törekedett mindenáron győzelemre. A találkozó kezdetén mégis úgy tűnt, hogy gól­eső lesz. A mérkőzés 3. percében Za­,­jovic megkaparintotta a labdát, közép­re adott, Milanovic pedig fejjel a hálóba lőtt. A találkozó úgyszólván még teljes egészében ki sem bontakozott, amikor egy hasonló akcióból ismét gól szüle­tett. Huszonhárom méterrel a Sever­­ kapujától szabadrúgásra került sor. A­ Sever játékosainak sorfala rosszul állt­ fel. Dusa nagy erejű lövése megke­rülte a sorfalat és Popovic hálójában kötött ki. Ezzel a mérkőzés sorsa el­dőlt, a hátralevő időben semmi em­lítésre méltó nem történt. Az első félidő végéig ugyan a hazaiaknak több helyzetük volt, Zajovic a 20. percben kapufát lőtt. Később a hálóba talált, de a játékvezető megsemmisítette ta­lálatát. A folytatásban némi fölényt harcol­tak ki a szabadkaiak. A vendégcsapat kemény ellenállást tanúsított, és jól összeszokott együttes benyomását kel­tette. Az eredmény reális, noha a já­tékvezető két tizenegyest nem ítélt meg. Ifjúsági csapatok: Sever—Mladost 1:2 (1:1) A. G. A hazaiak tan-cux-Avu^ e^, aute^e és a vendégek védekezésre szorítkozó csa­patja A igen gyenge mérkőzést játszott.­­a Hajuuk többet támadott és enyi­e terroxenye vort erezi­eto. Tömb gói­­h©Ay­zetet is KiaLaiKi'uovuáia, ег«/еке®пеш a Kispooiekben sikerül nekik. A 8.­ ­ peremen Mnovié jatokvezeuo li-est a tett a jdVuiu, uc VuivOvxO erő Dien lövését Kadičevićnek sikerült nantania. Az első negyedóra végén született meg az első góa, egy jooo ouaali támadást fejesztet­tt be Trninic fejesével. Két perccel késősére, a nézők is a Hajaurt Јасекоаахпаа ixifogiuk.xjii.ve­­désére, Mirovic újabb 11-est ítélt, ez­úttal ellenük. A bűnjel­zőt Uzelac érté­kesítette. Ezután fokozódott az unaim, amely a második félidőiben sem k­a­n­­kadt. A Jedinsovo 8—'Ј játékossal véde­kezett, s"törvényei­, de veszélyes ellen­támadásaik révén a 83. percben veze­tésre tett szert. A hátragyarant néhány percben a csereként ideálist Boščić és Puskás góljaival elkerült ismét a ma­gaik javára billen­tem a­­miérleget a kü­laiaknak. ifik: Hajdúk—Jedinstvo 6:0 JU'fct J. Baimok: Radnički—Vrbas 2:1 A táblázat: A következő for­du­ló: Novi Ssd—Ag­round­ja, Vršac—Radnicki Sz. M., Crvenka—Sever, Miaidost (J)—Dinamo, Srem—Baicka, Rusanda­—Radnicki (B), vrbais—Hajdúik, Jedinstvo—Mladost (A). Pancsova: Dinamo—Srem 2:1 indjija: Agromnija—Vršac 1:1 1. Novi Sad 27 16 10 1 57:14 42 2. Vrbas 27 14 5 8 49:40 33 3. Mladost (A) 27 11 9 7 37:27 31 4. Srem 27 10 10 7 35:27 30 5. Radniéki Sz. M. 27 9 11 7 29:26 29 fi. Dinamó 27 10 8 9 34:32 28 7. Hajdúk 27 11 6 10 31:37 28 8. Rusanda 27 8 11 8 35:27 27 9. sever 27 12 3 12 42:36 27 IC. Vrsac 27 8 11 8 27:29 27 11. Baéka 27 8 11 8 30:32 27 12. Radniéki (B) 27 11 4 12 31:27 26 13. Mla.dost (J) 27 9 8 10 26:33 2fi 14. Crvenka 27 9 6 12 38.37 24 15. Agrounija 27 7 6 14 28:42 20 IC. Jedinstvo 27 3 1 23 24:89 7 Kills* Hajdúk—Jedinstvo 3:2 (1:1) Városi stadion, 200 néző. vezette Mi­iovié (Szőréig). Góllövők: Trninié, Boš­­éic. Puskás, illetve Uzellac (11-esből) és Zivkovié. HAJDÚK: Djurkovié, Trninié, Rácz- j péti, MilG'tié, Vukovié, t»kié, Bogda- ' nović, Dravnić, Datmjan.ović (Boščić), Malivuk, Vagié, (Puskás). JEDINSTVO: Radiéevié. Vukovié, Havram, Hric, Uzelac. Grujić. Kriška, Budisavljević, Živković, Labundić, Du­­kić (Vujičić). Zrenjanin: Radnički Sz. M.—Crvenka 1:0 (0:0) Radnicki pálya, 300 néző, vezette Plavsic (Új­vidék). Góllövő Gavranic. RADNICKI: šarenac. Todorovic, Ká­sás, Budisavljević, Morača. Szél, Miio­vié, Nikolić (Mijanović), Grbić, Gavra­nié, Marcicev.. CRVENRA: BajČeta, Slijepčević. No­­vakovié, Radmanović, Bulatović, Greja­­ković, Kuzmanović, Jovović, Banjeg­­lav, Sekulović, (Tornajek és Barjakta­­rović), Škrbić. Mindvégig jó iramú, a minőség szem­pontjából kiváló mérkőzést hozott a Radnicki és a Crvenka találkozója. Éppen csak a gólok maradtak el és az igazságot meg kell jegyezni, hogy még elismerésre méltó gólhelyzet sem akadt. A második félidőben valamelyest csökkent a játék irama, ennek ellenére azonban nem veszített a színvonal. A mérkőzést eldöntő gól a 60. percben esett, amikor Grbic kicselezte a Cr­venka védelmét és Gavraniéhoz ível­te a labdát, akit azonban a védők min­den ok nélkül szabálytalanul szereltek, és a megítélt büntetőt Gavranié ér­tékesítette. A 77. percben Mirovicnak volt nagy gólszerzési alkalma, de az üres kapu helyett a léc fölé küldte a labdát. A látottak alapján az eredmény reális, ugyanis a hazai csapat volt a többet kezdeményező fél. A Radnicki­­ból Kásás és Szél, a vendégegyüttes­ből Bulatovic játéka érdemel dicsére­tet. Sz. B. Pancsovai liga KACAREVO: JEDINSTVO—RADNICKI (K) 1:0 (1:0) 100 néző, vezette Momcilovic (Pan­csova). Gól­lövő: Vasié a 44. percben 11-esbőL JEDINSTVO: M. Petrović, I. Petro­­ vic, Ziatkovié. Ri&tovié, Bokán (Cvet­­kovié), Radakovié, Vasié, liistovski, Topic, Buizarovié, Sekulié (Pesevski). RADNICKI: Hablik, I. Lakovié, Fü­ tyu, nie, jOxáikovic, Koiarski, Lazare­­vié (Ignjaiovié), Pefckovié, Ostojié, Je­­rtniiiiiov, Biagujevlé (Ljiljanié). ■Sportszerű, szí­nívón­alias mérkőzésen a k­ovi­ni Radnicki vára-illanul veresé­get szent vedet­t. A mérkő­z­ést eldöntő gól a 44. percben esett, a­mikor Füt­yü szabályi bálán szerelése után a szüintetten belül, a játékvezető a 11-­es pontra mutatott. A 11-est Vasic értékesítettte. A folyatás után a vendégek egyen­lítésre tülekedtek, de három százszáza­lékos gólhe­lyz­etet kihagytak­, a dön­tetlen eredmény reálisabb lett volna. Kitűntek: Radajkovic és Topic, illet­ve Petkovic és Ostojic. F. L. FEHÉRTEMPLOM: BAK—Karaš 2:1 CREPAJA: Vojvodina—Omladinac 1:1 KAROLYFALVA: Proleter—Radnik 1:0 BRESTOVAC: Buduénost—Spartacus 2:0 MR AMOR AK: Proleter—Graniéar 7Л PANCSOVA: UTVA—Radnički (V) 2Л PLANDlSTE: Sloga—PSK 0:0 A táblázat: Következő forduló: Kanaš—Sloga, PSK—UTVA, Radmiéki (V)—Proleter Gramóar—Jediinstvo, Radniéki (K)— Buduénost. Spartacus—Proleter (K>, Radmi—Vojvodina, Omia-dmac—B anat. 1. Radniéki (K) 27 19 fi 2 69:29 44 2. Proleter (K) 27 19 4 4 60:23 42 3. Radnik 27 13 10 4 44:29 36 4. Buduénost 27 12 8 7 42:22 31 5. BAK 27 12 6 9 47:39 30 6. Vojvodina 27 10 10 7 37:39 30 7. Jedinstvo 27 11 7 9 42:34 29 8. Spartacus 26 11 6 9 29:28 28 9. UTVA 27 9 8 10 36:39 26 10. Sloga 27 9 7 11 30:28 25 11. Proleter (M) 27 7 9 11 35.39 23 12. Radniéki (V) 26 9 4 13 28:44 22 13. Graniéar 27 6 7 14 24:46 19 14. PSK 27 5 7 15 26:42 17 15. Omladinac 27 6 4 17 30:60 16 j 16. Karaš 27 2 7 18 20:48 11 MAGYAR SZŐ Zrenjanini liga TÖRÖKBECSE: JEDINSTVO—MLADOST (L) 2:0 (2:0) 700 néző, játékvezető Mestin (Ri­n­­da). Góllövők: Pjevac és Peric. JEDINSTVO: Djuric, Felioar, Gavri­­ l.ovié, Bitó J. (Ristevski), Badiišević, Rogan, Perié (Bit-ó K.), Baštovanov, MiLjanović. Mišić, Pjevac. MLADOST: Savijevié, Martié, Golié, Deurié, Datiovié, Vujadinovié (Pajié), ivanovié, Bošk ovié, Stievamovié. Krs-tié, IVTi'šić. Sáro­s tala­jon nyílt és sportszerű mérkőzést vívott egymással­­a k­ét csa­pat. A törekvő ecsetek tegnapi győzel­mükkel megőrizték első helyüket a táblázaton. Az első gól a 17. percben született, Mi­sié P­ievachoz tová­bbított, s ő­­köny­­tíveli megadásra késztetette­­a vendé­gek kapusát. A 35. percben Peric volt eredményes, az akció értelmi szerzője a ta­lálkozó legidősebb játékosa, a 35 éves R­aštovanov volt. A második félidőben egyik csapat­nak sem ment a gó­lllövés. Z. M. KIKINDA: ŽAK—Radniéki 3:2 (2:1) 2AK pálya, 200 néző, vezette: Boká­mé (Kikinda). Góllövők: Radosavcec 2 és Knežević, illetve Markovác és Ko­­vacevic. ZAK: Protié, Magyar, Tenkes, Kne­­žević, Stanaćev, Milinković (Jovanov), Vučković, Radosavčev, Martinov, Tú­rós, Pasié, Monostori. RADNICKI: Pjevac, Milcov, Pusti­ njak, Tatomir, prstojević, Mandić, Markovié, Rotar, Kolundžić, Krnetić, Kovačević. A gyors 2:0-ás vezetés után elbíz­ták magukat a hazai játékosok. A vendégek éltek az alkalommal és a második félidő közepére ki is egyen­lítettek. Sőt, ezután megérdemelt ti­zenegyeshez jutottak, de Protic kapu­védő kivédte a büntetőt. Az utolsó percek hajráival sikerült megszereznii a győzelmet a ZAK játékosainak. Bokanic játékvezető jól végezte munkáját. M. O. KRAJISNIK: Krajina—Banat 1:2 N. KOZARCI: Slob o da—C. zvezda 3:1 TOPOLOVAC: Omladinac—Mladost (D) 1:2 SZÉCSANY: Bileéanin—Polet 0:2 SZERB C SERN YE: Buduénost—Kozara 4:1 KLEK: Klek—Vojvodina 1Л A táblázat: Következő forduló; Bamat—ZAK, Radimi'cki—Klek. Voj vodlna—Buduénost, Koza-ra—Bileéaniin. Polet—Omladinac. Mladost (D)—Jedinstvo, Mladost (L)— Slobod'a, C. zvezda—Krajina. I ZOMBOR: ZAK—OFK ODZACI 0:1 (Oä) ZAK-pálya, 100 néző, ját­ék­vezető Bursac (Apáton), .góllövő: Minősé a 3. percben. ZAK: Knežević, Sladojević. Pešić, Vi­­tekanić, Dorotić, Vukičević (Butorac), Anđelković. (Krsmanović), Rácz, Stri­­čević, Bođrožić. OFK ODŽACI: Markovié. Zivković, Dević, Ristić, Dimitrijević, Jaikovlje­­vić, M. Jovanović (Djurié), Hanák (Bo­­gunović), s. Jovanović, Stanković, Min­­čić. A vend­égek, a mérkőzés kezdetén megszerzett gyors vezetés után ké­nyelmesen játszo­tta­k. A hódságiak ilyen hozzáll­ásá­t a zom­borisik, nem tud­ták­­kihasználni. Enyihe térfölény­t ugyan­­kin­ harcolta­k, de gólt lőni talán másnap reggelig sem tudtak volna, ilyen csatárt© lje­sít­m­ény után a zom­bori vasutasok mind lejjebb szuhannpik a táblázaton, most már biztos kiesők­nek számítanak. KARAVUKOVO, Polet—Kordun 3:1 (0:0) Polet pálya, 200 néző, játékvezető: Jocic (Zombor). Góllövők: Pancic, To­­šić és Mitrovic, illetve D. Grublješić (tizenegyesből). POLET: Nikolic, Stankovic, Steva­nović, Karanfilović, Stepanovic, Arsic, Bogdanovic, Pancic, Mitrovic, Tošić (Pavlovic). KORHŰN: Bajié. Kiina, Bréié, Nagy, Zivlcovié. Travica. Martinovié. M. Grub­­iicsié, D. Grublješić, Sućević (Papp), Vranić (Zivković). Egész játékidő alatt a Polet volt a jobbik együttes, de a csatárok csak a második félidőben húzták fel gól­­lövő-cipőjüket. Kitűnt: Arsic és Mit­rovic, illetve Nagy és Travica. Jocic feladata magaslatán állt. E. I. B BRESTOVAC: BSK—Stanišić 2:1 (1:1) BSK pálya, száz néző, játékvezető Kunic (Zombor), góllövők Rakic és Svilar II., illetve Jovanovic. BSK: Ha­dir, Svilar I., Rapaic, Predin, Riga, Marjančević, Rajačić, Peric, Rá­kic, Stankovic, Svilar II. STANIŠIC: Grujić, Knežević, Slikta­­revic, Radinović, Vitaz, Suša, Drljacin, Vuckovic, Bogunovic, Jovanovic (To­­šić), Cavlin. A hazaiak csak a második félidőben tudták kiharcolni a győzelmet. Kitűnt Radic és Rákic, illetve Gru­jic és Suša. Kunic játékvezető kitűnően vezette a találkozót. E. I. SZIVAC: Polet—PK Sombor 1:2 (0:0) Polet-pálya 400 néző, vezette Peroše­­vic (Ratkovo), góllövők Kaluderski az 50., illetve Antié (II-esből) a 84. és Dot­­lié a 88. percben. POLké: Bajčeta. Kl.jutić, Bošković I-, Kostić, Boškovic II.. Bošković III., Ko­­ković. Kaluderski, Bošković IV., Keko­­vié, Dragovié. PK Sombor: Gajin, Radakovié, Re- i j i r Moméilovié, Trbojevié I., Antié, Radisié, Turkálj, Dotlié, Đordević Tr­­bojevit II. A 34. percig vezetett a hazai együttes, azonban az utolsó hét percben két gólt lőttek a vendégek, és megérdemelten vitték el a pontokat. Az utolsó percben Kekovicot elkaszálták a vendégek 16- osában, azonban a bíró büntető he­lyett lefújta a mérkőzést. A hazaiak nem tudták sportszerűen elviselni a vereséget és az utolsó perc eseményét, megtámadták a bírót, és néhányan meg is ütöttek. T. Ivancevic SZERB MILITICS: Zadrugar—Jedinstvo 5:0 B. GRACAC: Borac—Mladost 2:1 REGÖCE: Granicar—Hajdúk 4:1 HÓDSÁG: Tekstilac—Radnicki csütörtökön játsszák újvidéki liga ÚJVIDÉK: Index—CSK 1:6 ÚJVIDÉK: Slavija—Mladost (O) 2:2 PETRÓC: Mladost—Kábel ЗЛ BEŠKA: Haj­duk—Zeljezn­i Car 2­2 PIVNICE: Slavi­ja—Tvrd­java 22. FUTAR: Metalac—Elan 1*, SUSEK: Partizan—Sloga 12 TEMERIN: TSK—Proleter elmaradt A táblázat: A következő forduló: Kábel—Slavija (C), Zeljezniöa.r—Mladost (P), Mladost (Ű)—Partiiza.n. Tvrdjava—Hajdúk. CSK —Slavija (P) Proleter—Index, ELam— TSK. Sloga—Metalac. A táblázat: A következő forduló: Jedinstvo—Po­let (K), Korcun­—Gram­car, Hajdúk— Borac, Mladost—Tekstilac, Radmiički— ZAK, OFK—Odžaai—BSK, Stamdšić— Polet Sz., PK Somibor—Za-drugiar. Zombori liga D. J. 1. Jedinstvo 27 16 7 4 59:14 39 2. Polet 27 15 9 3 55:23 31 3. Banat 27 15 8 4 58:26 38 4. Kozara 27 13 8 6 44.38 34 5. Mladost (L) 27 10 9 8 49:39 29 6. Omladinac 27 10 9 8 38:30 29 7. ZAK 27 U 6 10 43:42 28 8. Klek 27 10 7 10 29:41 27 9. Mladost (D) 27 10 5 12 35:48 25 10. Buduénost 27 8 9 10 42:61 25 11. Sloboda 27 8 7 12 35:40 23 12. Bileéanin 27 7 8 12 31:39 22 i 13. C. zvezda 27 9 4 14 31:42 22 14. Krajina 27 5 10 12 38:42 20 i 15. Vojvodina 27 4 8 15 21:61 16 ; 16. Radniéki 27 3 8 16 29:60 12 1. Radnički 26 20 6 6 73:17 4в 2. Tekstilac 26 17 6 3 48:19 40 3. OFK Odžaci 27 13 6 8 43:35 32 4. Graničar 27 12 7 8 51:48 31 5. Polet (K) 27 12 7 8 40:40 31 6. BSK 27 12 3 12 49:46 27 7. Stanišić 27 10 7 11 44:41 26 8. PK Zombor 37 8 10 9 46:48 26 9. Jedinstvo 27 9 6 12 45:60 26 IC. Zadrugar 27 8 7 12 43:41 23 11. Kordun 27 8 6 13 29:44 22 12. Hajdúk 27 6 10 11 33:52 22 13. Mladost 27 9 3 15 32:51 21 14. ŽAK 27 6 8 13 28:41 20 13. Polet (Sz) 27 6 8 13 27:41 20 16. Borac 27 6 7 14 37:50 19 1. CSK 27 20 6 1 61: 21 46 2. Hajdúk 27 18 5 4 75: 24 41 3. Kábel 27 17 7 3 75: 31 41 4. Slavi ja (Ü) 27 13 10 4 65: 27 36 5. Index 27 12 6 7 42 : 24 32 6. Mladost (P) 27 12 8 7 38: 20 32 7. Metalac 27 10 10 7 40: 35 30 8. Proleter 26 9 6 11 44 : 45 24 9. Zelezničar 27 8 7 12 34: 44 23 10. Elan 27 8 7 12 44: 59 23 11. TSK 26 10 1 15 46: 50 25 12. Tvrd java 27 7 7 13 35: 43 21 13. Partizán 27 8 4 15 29: 45 20 14. Sloga 27 7 5 15 30: 55 19 15. Mladost (Ü) 27 7 5 16 35: 53 17 16. Slavija (P) 27 1 2 24 16.127 4 SPORTVILÄG ' 11 Sziunkássporttalálkozó Adán Szombaton az adai szabadidő-köz­pontban levő sportpályákon bonyolí­tották le a fémipari dolgozók hagyo­mányos sporttalálkozóját. A házigazda Potisje dolgozóin kívül részt vettek az újvidéki Jugoalat, a zrenjanini Me­­talprogres és a topolyai Imonag dol­gozói is. A hat versenyszám után a házigazdák bizonyultak legjobbnak. A végső helyezési sorrend a következő­képpen alakult: Kispályás labdarúgás: 1. Metal­progres, 2. Jugoalat, 3. Potisje, 4. Inomag. Sakk: 1. Potisje, 2. Metalprog­­res, 3. Inomag, 4. Jugoalat. Pikadó: 1. Metalprogres, 2. Potisje, 3. Inomag. Teke: 1. Potisje, 2. Jugoalat, 3. Metal­progres, 4. Inomag. Céllövészet — férfiak: 1. Potisje, 2. Metalprogres, 3. Inomag, 4. Jugoalat. Céllövészet — nők: 1. Potisje, 2. Inomag, 3. Metal­progres. A legsportszerűbb csapat az újvidéki Jugoalat csapata lett. Nem kell a köztársaságközi liga, de maradhat A Jugoszláv Asztalitenisz­szövetség szakbizottságának üléséről Az országos egyéni bajnokság idején megtartotta ülését a JÁSZ szakbizott­sága. Az ülésen szó volt a verseny­­rendszerről, a versenynaptárról, vala­mint az ifjúsági válogatottról és az­­ asztalitenisz jövőjéről. Az ülésen hallottak, valamint Dušan Osmanagictyal és Radivoj Hudetz-cel való beszélgetésünk után a követke­zőket állapíthatjuk meg. — Az asztalitenisz-szövetség azok kö­zé tartozik, amely a JTSZ elvei sze­rint állapította meg versenyrendszerét. A szövetségi ligát követő fokozat a köztársasági és tartományi liga, a köz­társaságközi liga pedig a köztársaságok és tartományok hatáskörébe tartozik. Vagyis, ha ők megegyeznek, és ezt a versenyfokozatot is óhajtják, a JASZ- nak nincs kifogása ellene, de nem is támogatja. Ez a liga tehát nem kell, de maradhat. A nyugati csoport ezen­túl is marad, a keleti viszont a jelek szerint csak egyéves kísérlet lett.­­ Marad az ifjúsági csapatbajnokság, persze tornarendszerben, a JTSZ el­veivel ugyanis nem ütközik ez a versenyforma, hiszen a sportágnak van ifjúsági csapat EB-je. — Vajdaság és Bosznia-Hercegovina a női liga bővítését javasolta. Legva­lószínűbb, hogy a szövetségi női liga mégis nyolctagú marad. — A jugoszláv asztalitenisz fellendí­tésére köztársasági, illetve tartományi központokat alakítanak. Őszig kell őket megszervezni. A központok mun­kája alapján kerül ki a szövetségi központ, vagyis a legjobbak jutnak el a kéthónapos szövetségi előkészületek­re. — Jugoszlávia pionír lánycsapat nél­kül indul az idei ifjúsági és serdülő EB-n. A válogatottak három nemzet­közi bajnokságon tesznek erőpróbát az EB előtt. Az EB-n a következők rajtolnak: fiúk: Maran, Lupulescu, Pólyák, Vei­­nović; lányok: Krsnik, Feflak, V. Ojs­­teršek; pionírok: Karlović és Primo­­rac. — A versenynaptár előirányozza a részvételt a legfontosabb versenyeken. A fő súly a tokiói VB-n van. Jugo­szlávia válogatottja az Európa-liga kö­vetkező idényében az első helyet védi és négy mérkőzést játszik itthon. Ha­zai ellenfelei: Magyarország, Anglia, Lengyelország és Dánia. Idegenben: Svédország, Csehszlovákia és NSZK. Cs. A. 3:5 Bánáfi asztalitenisz zóna, férfiak Boka: Naftagas—Dózsa (Székelykeve) Djurié I.—Mert 0:2, Gađanski—Csóti 2:0, Djurié П.—Mlekov 1:2, Gadjanski— Mert 1:2, Djurié I.—Mlekov 0:2,' Djurié II.—Csóti 2:0, Gadanski—Mlekov 2:1, Djurié II.—Mert 0:2. F. L. Tenisz PÁRIZS.­­ A francia nemzetközi bajnokság selejtezőjének 3. fordulójá­ban két jugoszláv, Zivojinovic és Os­­toja találkozott. Zivojinovic győzött 11:4, 4:6, 9:7 arányban, és táblára ju­tott a Roland Garos­ on.