Magyar Szó, 1982. november (39. évfolyam, 301-315. szám)

1982-11-15 / 315. szám

12 -SPORTVfLÄG Csatakozott a Spartacus - de az alsóházhoz Pontot szerzett a Kekinda Banjalukán — Zrenjaninból tényleg az viszi a pontokat, aki akarja — A vajdasági rangadót a Novi Sad nyerte —Csökkent az Iskra előnye ELSŐ HAZAI VERESÉG AIK—Novi Sad 0:2 (0:1) Bácstopolya, városi stadion, 1000 néző, játékvezető: Skulic (Szarajevó). Góllö­vők: Kapics és Vukadinovic. AIK: Mihović, Barjaktarević, Banjeg­­lav, Bakic (Petrovic), Kovács, Bosnyák, Savic, Bošković, Agbaba, Ország, Patar­­csics (Futó). NÖVI SAD: Jovanié, Radakovié,' Ne­­nadić, Morača, Vukadinovié, Stanišić, Kapicl, Milosavljevié (Davidovié), Ani­­čić, Malivuk, Sentivanac. Az őszi bajnoki idény folyamán az AIK elszenvedte első hazai vereségét. A vereség teljesen megérdemelt, bár Skulic játékvezető óriási tévedése, to­vábbá Mihovic és Agbaba hibái sors­döntő momentumok voltak ezen a mér­kőzésen. . Már a mérkőzés elején gyors АГК- fölény alakult ki, és már a 2. percben első szögletéhez jutott az AIK, de a Novi Sad védelme felszabadított. A kö­vetkező percben Savic felett százszáza­lékos tizenegyest vétettek a Novi Sad védői, melyhez nem fért semmiféle két­ség, Skulic játékvezető azonban való­színűleg arra gondolt, hogy nagyon ko­rai lenne megítélni a legszigorúbb bün­tetőt és sípja néma maradt. Ezután Ag­baba 25 méteres lövése zúgott kapu mellé. A 8. percben Savic lőtt veszé­lyesen kapuba, de Agbaba leshelyzet­ben maradt. A 12. percben harcolta ki a vendégcsapat első szögletét, de a be­ívelésnél a Novi Sad csatárai szabály­talankodtak. A 18. percben ismételten szögletet végzett el a Novi Sad, de Ko­vács tisztázta a kapu előtti helyzetet. A 20. percben Barjaktarevic jól futott be, majd jól is ívelte a labdát középre Savic elé, aki fordulásból kapu fölé lőtt. Ezután hosszabb ideig tartó me­zőnyjáték alakult ki a­­pályán AIK-fö­­lénnyel. A 30. percben Aniésé jól ívelte be a labdát a jobbszélről, de Sentivanac gólhelyzetben lemaradt erről a táma­dásról. A 31. percben született meg a vendégcsapat vezető gólja, mely óriási potyagól volt. Egy magasan beívelt lab­dáról Mihovic érthetetlenül lemaradt, miután nagy kavarodás keletkezett a gólvonalon és többszöri próbálkozás után végül is Kapics az AIK hálójába sodorta a labdát. A 35. percben Or­szág szabadrúgása után, AIK-szöglet kö­vetkezett, Ország beívelését azonban Jo­vanic magabiztosan húzta le. A második félidő két egymás utáni AIK-szöglettel kezdődött, mely esetben a második szöglet gólhelyzetet is ho­zott, de Bosnyák lemaradt a labdáról. A következő percben hatalmas kava­rodás volt a Novi Sad kapuja előtt, de ebből a helyzetből is végül csak szög­let lett. A 43. percben Kovács nagysze­rű lövését Jovanic szögletre hárította, majd ezt követően Savicot lökték fel a Novi Sad védői a 11-es tájékán. Az 52. percben egyenlíthetett volna az AIK, Bošković azonban közelről biztos gól­helyzetben magasan kapu fölé lőtt. Az 54. percben ismét két egymás utáni AIK-szöglet maradt kihasználatlanul. A 70. percben az újonc ifista Petrovic bomba­lövése alig centiméterekkel zú­gott el a felső sarok mellett. A 72. percben Agbaba a mérkőzés legnagyobb gólhelyzetét hagyta ki, amikor az ötös­ről senkitől sem zavartatva Jovanic ka­pusba lőtte­­a labdát. A 76. percben ismét egyenlítési alkalma kínálkozott az AIK-nak, de a szögletből beívelt labdát Bosnyák kapu fölé fejelte. A 78. perc­ben megszületett a Novi Sad második gólja is, mely most már az AIK végső vereségét jelentette. Kapics beadása után az AIK védőinek Mihovic kapus­sal az élén földbe gyökerezett a lába, és Vukadinovic közelről zavartalanul fe­jelt a hálóba. A 80. percben Savic lőtt fordulásból kapu fölé. Ezen a mérkőzésen az AIK együtte­séből senki sem tűnt ki, a vendég­csapat legjobbjai Malivuk, Moraca és Rapics voltak. Skulic játékvezető nem vezette rosszul a mérkőzést, de sors­döntő hibát követett el az AIK kárára. SZOKOLAI László Nagy kiábrándulás Zrenjaninban Proleter—Kozara 1:1 (0:0) Városi stadion, 1000 néző, vezette Kramjc (Martibor). Góllövők: Djordje­­vic a 85., illl­etve Zajmnovic a 69. perc­ben. PROLETER: özvegy: Záric, Skorlc, Kosnić, Soldo. Stanić. Milijević. To­­šić (Dubajić), Radosavljević, Geca, DJorđjević. KOZARA: Smajić, Gajić. Djemo. Cá­pák, Mostarac. DelaJić, Lukié, Smaji­­lovié, Zajmović. Zivković. Kaletić (Un­­klć. A Proveter ahelyett, hogy kihasznál­ta volna a hazai pálya előnyét, s ahe­lyett, hogy hírneve és képességei alap­ján gólokkal győzött volna az utolsó helyezett Kozara ellen, hogy egyelőre elkerülje a kiesés veszélyét, a mai sorsdöntő mérkőzésen kiábrándítóan játszott, mondhatni az idény leggyen­gébb játékát nyújtotta. A mérkőzés úgy indult, hogy a Proleter kezdeti nagy fölénye alapján biztosan győz. dde nem így történt. A Kozara igen jól, szervezetten és keményen védeke­zett, s az ilyen játékból kiinduló el­lentámadásai eddig rendkívül veszélye­sek voltak. Ez igencsak megingatta a Proleter elbizakodott csapatát, amely fölénye ellenére aliig volt képes szer­vezett, gólveszélyes támadásokat indí­tani, így nem csoda, hogy az első gól­helyzet a vendégeké volt a 15. percben de Lakellé nagy­­lövésébe a kifutó özvegy önfeláldozóan belevetette ma­gát, és hárított. A 42. percben a gó­l­­veszélyesen kitörő Gecát a büntető előtt felvágták a Kozara védői. A meg­ítélt 20 méteres szabadrúgásból Soldo rúgását a kitűnően védő Smajic csak nagy üggyel-bajjal tolta a léc fölé. A második félidőben a Proleter továbbra is támadott, de eredménytelenül, így az 55. percben újra a vendégcsapatnak volt ellentámadásból jó helyzete, de a betörő Lukic erős lövését özvegy­be­ vetődve védte. A 69. percben a Kozara igen váratla­nul, de megszerezte a vezetést. Ismét egy igen veszélyes ellentámadást veze­tett a vendégcsapat. A bal oldalról be­adott labda több Kozara-csatár lábán keresztül a jobbszélen helyezkedő Zai­­movichoz­­került, aki vagy 18 méterről igen éles, lapos lövéssel talált az önfel­áldozóan vetődő özvegy alatt a kapu jobb sarkába. Sajnos, de igaz, hogy a Proleter csak a kapott gól után kapcsolt rá, és egy­más után vezette támadásait, hogy megmentse legalább az egyik bajnoki pontot, ami végül sikerült is a mérkő­zés 85. percében, amikor Geca jobb ol­dali beadását két Kozara-védő között berobbant Đorđević, és 3—4 méterről erős lövéssel a léc alá vágta a labdát. A kiegyenlítő gól után hiába nyomott erősen a Proleter, újabb gólhelyzetet már nem tudott kidolgozni, sőt az utolsó percekben Stanic csak sárga la­pos büntetéssel tudott hárítani egy újabb igen veszélyes Kozara-támadást. Sajnos, a mér­kőzés és a gólhelyzetek alapján azt lehet megállapítani, hogy a győzelmet jelentő bajnoki pontot Zrenjaninban inkább a Kozara veszí­tette el, mint a Proleter. B. V. Teremfoci­torna Adán A VSZISZ községi választmányá­nak sportbizottsága az idén is meg­szervezi az immár hagyományos te­remfocitornát Adán, amelyet a ki­tűnő feltételeket nyújtó sportcsar­nokban tartanak meg minden év­ben. A küzdelmek december 4-én kezdődnek, a mérkőzések csak szombatokon és vasárnapokon lesz­nek és a benevezett csapatok az első körben négytagú csoportokra osztva küzdenek majd. A továb­biakban kiesésre játszanak az együttesek, egészen a döntőig, ahol a legjobb csapatok körmérkőzést vívnak az Ada ’82. elnevezésű tor­na győztesének kijáró díjakért. A tornára november 30-áig lehet be­nevezni, csapatonként 10—10 játé­kossal. A benevezési díj 1000 di­i­nár. Minden csapatban korlátlan számú igazolt játékos szerepelhet. K. V. Arguellónak nem sikerült Mint hírül adtuk, az amerikai Aaron Pryor hivatásos ökölvívó megvédte kisváltósúlyú ökölvívó címét. A 14. menetben döntő fölénnyel késztette megadásra kihívóját, Alexis Arguellót. LAS VEGAS. — Ray Mancini ameri­kai hivatásos ökölvívó megvédte köny­­nyűsúlyú világbajnoki címét, a WBA nyilvántartásában. A 14. menetben döntő fölénnyel legyőzte dél-koreai kihívóját, Deuk Hoo Kimet. A mérkő­zés sajnálatos véget ért. A kihívót ugyanis eszméletlen állapotban szállí­tották kórházba, ahol agyvérzést álla­pítottak meg, s a dél-koreai versenyző élete súlyos veszélyben forog. SAN JUAN. — Leo Cruz dominikai hivatásos ökölvívó megvédte világbaj­noki címét (WBA nyilvántartás) pe­helysúlyban. Kihívóját, a chilei Benito Badillát a 8. menetben kiütötte. ___. KÖNNYŰBÚVÁRKODÁS A zrenjaniniak bizonyultak a legjobbnak A zrenjanini Begej motonautikus klub szervezésében a városi fedett uszodában tartották meg a vajdasági könnyűbúvárok második tartományi versenyét. A versenyen az újvidéki Danubiusból, Fehértemplomról, Sza­badkáról és a szervező Begej­ből mint­egy hatvan búvár vett részt. A leg­sikeresebben a Begej tagjai szerepel­tek, akik a tizenhárom versenyszám­ból hat első helyet szereztek. A Da­nubiusnak öt, a fehértemplomiaknak és a szabadkaiaknak egy-egy első hely jutott. A következő versenyzők nyer­tek bajnoki címet: nőik — vízalatti úszás 25 méteren egy lélegzetvétellel: 1. Milanov (Fehértemplom), 200 m víz­alatti úszás palackkal: Korolija (Danu­bius),, 100 m és 200 m uszonnyal: Ca­­bafi (B), 100 m vízalatti úszás palack­kal: Korolija (D). Férfiak — 400 m vízalatti úszás pa­lackkal: Ivanov (D), 100 m­ uszonnyal: Ispánovics (B), 800 m uszonnyal: Niko­­lić (B), 100 m vízalatti palackkal: Je­­novai (Szabadka), 50 m vízalatti úszás egy lélegzetvétellel: Avramovic (D), 200 m uszonnyal: Ispánovics (B), 200 m palackkal: Ivanov (D), 400 m uszony­nyal: Juhász (B), Sz. Br MAGYAR SZÓ II. liga — kefe* A 15. forduló eredményei: Rád—Vlaz­­nimi 0:0, Sloboda—Lóvéén 1:0, Bor— Napredak 2:0, Sutjeska—Radnlékl (K) 2:1, Teteksz—Peliszter 1:0, Trepéa— Radnički (P) 2:1, Duboéica—Borac 1:0, Timok Kristal—OFK Titograd 2:0, Priš­tina—Liria 2:0. A táblázat: A következő forduló: Borac—Timok Kristal, Radniéki (P)—Duboéica, Pe­liszter—Trepéa, Radnlékl (K)—Teteksz, Napredak—Sutjeska, Lóvéén—Bor, Li­ria—Sloboda, Rád—Priština, Vlazniml— OFK Titograd. 1. Trepía 15 9 3 3 29:10 21 2. Teteksz 15 8 5 2 17: 8 21 3. Priština 15 8 4 3 29:16 20 4. Napredak 15 7 4 4 14:15 18 5. Peliszter 15 7 3 5 23:14 17 6. Bor 15 7 3 5 24:19 17 7. Sutjeska 15 7 3 5 21:16 17 8. Liria 15 5 6 4 9: 9 16 9. Vlazniml 15 4 8 3 10Д1 16 10. Radnlékl (P) 15 5 5 5 18:22 15 11. Rád 15 6 1 8 25:21 13 12. Timok Kristal 15 5 3 7 14:14 13 13. Borac 15 4 4 7 26:23 12 14. Radnlékl (K) 15 4 4 7 24:28 12 15. Sloboda 15 4 4 7 5:14 12 10. Lóvéén 15 2 6 7 8:18 10 17. Duboéic.. 15 3 4 8 8:20 10 18. OFK Titograd 15 2 6 7 9:25 16 II. LIGA - NYUGAT A 15. forduló eredményei: Ceffik—GOSK-Jug 4:0, Radnák— Spartacus 3:1, Zagreb—Mairiibor 5:0, Proleter—Kozara 1:1, Borac— Kikinda 1:1, Jedinst-vo (Br)—Iskra 1:1, AIK—Növi Sad 0:1, Je­dinstvo (Bib.)—SolHo 0:0, Leo tar—Vartóks 2:0. adidoš w a táblázat A JÓ MINŐSÉG FOGALMA A következő forduló: Spartacus—Lecrtar, Maribeur—Radmilk, Kozara—Zagreb, OFK Kikinda—Proleter, Iskra—Borac, Növi Sad —Jedinstvo (Br), GOSK-Jug—AIK, Jedinstvo (Bih)—Celík, Solin —V arteks. 1. ISKRA 15 9 4 2 28:15 22 2. СЕ1ЛК 15 - 9 1 5 25:14 19 3. NÖVI SAD 15 7 4 4 17:13 18 4. BORAC 15 6 5 4 26:19 17 5. GOSK-JUG 15 6 5 4 21:18 1? 6. JEDINSTVO (Br) 15 7 3 5 15:19 17 7. T.EOTAB 15 6 4 5 , 20:13 16 8. VARTEKS 15 6 4 5 26:23 16 9. OFK KIKINDA 15 6 3 6 25:17 15 10. SPARTACUS 15 6 3 6 22:18 15 11. JEDINSTVO (Bih) 15 6 3 6 19:22 15 12. ZAGREB 15 5 3 7 24:30 13 13. SOLIN 15 4 5 6 15:23 13 14. RADNIK 15 3 7 5 15:24 13 15. AIK 15 5 2 8 13:19 12 16. PROLETER 15 2 7 6 14:20 11 17. MARIBOR 15 2 7 6 7:16 11 18. KOZARA 15 3 4 8 18:27 10 MAGYAR NB­ I. Debreceni győzelem a bajnok ellen (Budapesti tudósítónk jelentése) Az első osztályú labdarúgó-bajnokság szombati, 12. fordulójának legnagyobb meglepetése a bajnok Rába ETO vere­sége volt Debrecenben. 3:0-ás veresé­gükkel harmadszor kaptak ki az őszi fordulóban. A Debrecen azzal verte meg a Rábát, ami a bajnok erénye: a szerelések után gyorsan játszották át a középpályát és így a fellazult győri védelemmel szemben sorozatosan te­remtették a gólhelyzeteket. A táblázat első felében helyet fog­laló csapatok viszont nem tudtak győzni, pontosztozkodással kellett el­hagyniuk a pályát. A Csepel Békés­csabai döntetlenjével ugyanakkor pontszámban beérte a Rába ETO-t. Mindössze egy találkozón, a békéscsa­­bain nem született gól, a forduló többi mérkőzése sem bővelkedett azonban találatokban. Négy 90 percen zördült meg mindkét oldalon a háló egy-egy alkalommal és a forduló két mérkőzé­sén mutatott az eredményjelző csak 1:0-ás végeredményt. A gólszegény for­duló összecsapásait az „összecsapások” jellemezték, amit a tizenhat sárga­ és az egy piros lap kiosztása is hűen tükröz. Debrecen—Rába ETO 3:0 1:0) Debrecen, 16 000 néző, góllövők: Ke­rekes Gy. (2), Fodor. Az őszi forduló legjobb mérkőzésén a szurkolók több­sége győri győzelmet várt. A Debre­cen jól kigondolt taktikával rácáfolt a papírformára és egy év elteltével is­mét győztesen hagyta el a pályát. (Ta­valy ősszel 3:2-re végeztek a Rába el­len.) Békéscsaba—Csepel 0:0 Békéscsaba, 6000 néző. „Szünettel” indult a találkozó, a 13 perces kény­szerpihenő után végezhették csak el a kezdő­rúgást a csapatok. Az történt ugyanis, hog a múlt héten Békéscsa­bán játszó MTK VM vezetői tévedés­ből elvitték a hazaiak igazolását, s azokat csak nagy izgalmak közepette sikerült „visszaszerezni”. Mindkét csa­pat csak óvatoskodott, és az egyfor­ma taktika az iram és a színvonal ká­rára ment. A teljesítmények alapján egyik csapat sem érdemelt győzelmet. Zalaegerszeg—Videoton 1:0 (1:0) Zalaegerszeg, 3000 néző, góllövő: Pé­ter. Időnként jó iramú, ám meglehető­sen mérsékelt színvonalú mérkőzést vívtak a csapatok. A Zalaegerszeg az első félidő vége felé ügyes játékával akár több góllal is elhúzott volna. A második félidő derekán a Videoton volt mezőnyfölényben, de még helyze­tet sem tudott teremteni. A zalaiak tízhetes nyeretlensége utáni minimális győzelme megérdemelt. Bp. Honvéd—Tatabánya Id. (1:0) Kispest, 4000 néző, góllövők: Gere, il­letve Kanász (öngól) kiállítva: Schmidt (Tatabánya, 83. p.). Meglehetősen kö­zepes színvonalú találkozón az első félidőbeli Honvéd-mezőnyfölény után a folytatásban már sokkal kiegyenlítet­tebb játék folyt. A Honvéd közelebb állt a győzelemhez, de még egy bün­tetőt sem tudott értékesíteni. A for­duló egyetlen kiállítása a 82. percben a 11-est követő tumultus után született, mivel Schmidt megrúgta Vargát. Pécs—Vasas 1:1 (1­) Pécs, 8000 néző, góllövők Dobány, il­letve Váradi. Habár a Pécs többet tá­madott, játékosai mégsem remekeltek. A támadások révén a Pécs győzelmet érdemelt volna a Vasas lagymatag enervált játékával szemben. MTK VM—Haladás 1. (1:0) Hungária körút, 4000 néző, góllövő: Varga H. A színvonalra egyik csapat sem lehet büszke a 90 perc után, az MTK VM azonban teljes mértékben rászolgált a két pontra, mert érettebb, tudatosabb támadójátékot mutatott. A Haladásnál aligha lehet csapatjátéknak nevezni, amit ezen a délutánon muta­tott. Nyíregyháza-Ferencváros ld (0.) Nyíregyháza, 16 000 néző, góllövők:­­ Kiss M., ill. Rubold. Mindvégig nyílt, s izgalmas mérkőzésen a tartalékos csap I­patok lelkesen küzdöttek, különösen a védelmek álltak feladatuk magaslatán. Igazságos döntetlen született... Újpesti Dózsa—Diósgyőr l. (0:0) Újpest 1800 néző, góllővő: Borosz­tyán illetve Kiss. Negatív nézőcsúcs született a villanyfényes mérkőzésen. A lilák több ászukat is nélkülözték, a Diósgyőr teljesítette tervét, az egy pont megszerzésével. Az első félidőben a kapuk szinte nem is kerültek ve­szélybe, s bár szünet után élénkebb lett az iram, mezőnyfölényt egyik csa­pat sem tudott kiharcolni. A Diósgyőr­nek a vezető gólnál szerencséje volt, ám ezt durva védelmi hiba követte, ezért aztán nem sikerült a terv-túl­teljesítés. A bajnokság állása: A 13. forduló párosítása: ti. Dózsa— Zalaegerszeg, Ferencváros—Békéscsaba, B. P. Honvéd—MTK VM, Diósgyőr— Csepel, Pécs—Nyíregyháza, Haladás— Debrecen, Rába ETO—Vasas, Tatabá­nya—Videoton. 1. Rába ETO 12 9 6 3 32:11 18 2. Csepel 12 7 4 1 21:14 18 3. BP. Honvéd 12 6 3 3 21:16 15 4. Ferencváros 12 6 2 4 26:20 14 5. Vasas 12 5 3 4 25:20 13 6. Ü. Dózsa 12 4 4 4 18:18 12 7. Debrecen 12 4 4 4 16:17 12 8. MTK VM 12 5 2 5 17:28 12 9. Videoton 12 5 1 6 20:17 11 10. Békéscsaba 12 3 5 4 18:21 11 11. Haladás 12 4 3 5 12:17 11 12. Pécs 12 4 2 6 19:23 10 13. Diósgyőr 12 3 4 5 15:19 10 14. Tatabánya 12 2 5 5 13:17 9 15. Zalaegerszeg 12 3 2 7 11:18 8 16. Nyíregyháza 12 2 4 6 9:17 8 SÚLYEMELÉS A serdülők között is a zomboriak Zlatko Juh­ásé, a zombori Bane Se­kullé versenyzője volt a legeredménye­sebb a serdülők országos egyéni súly­emelő bajnokságán. Három új országos csúccsal a bajnokság legkimagaslóbb egyénisége volt. Szakításban 135,5, lö­késben 160,5, összetettben pedig 295 ki­logrammos teljesítménnyel lett első. A 23 klub 64 meghívott versenyzője tudása legjavát nyújtotta, örvendetes, hogy ezúttal, hosszú idő után, a szlo­vén klubok súlyemelői is porondra lép­tek. Csapatversenyben 1. a Bane Sekulje 68, 2. a Srem 55, 3. a Voždovac (Belg­rád) 52, 4. a Zeljeznicar (Indjija) 39 ponttal és így tovább. Egyéni versenyben: 1. Zlatko Jurišić 412, 2. Branislav Ugankovic (Voždovac) 347, 3. Milutin Kocanac (Zeljeznicar) 337 ponttal és így tovább. A súlycsoportonkénti eredmények: 48 kg: Omer As­manovic (Srem) 115 kg (50, 65), 2. Slobodan Baélé (Bane Seku- 116) 105 kg (45, 60), 3. Jusuf Alimanovic (Srem) 100 kg (45, 55). 52 kg: 1. Miodrag Kovalic (Srem) 127,5 kg (55, 72,5), 2. Dragán Stankovic (Sim­­po, Vranje) 125 kg (55, 70), 3. Srdjan Kellé (Bane Sekulié) 122,5 kg (52,5, 70). 56 kg: Bakos Dávid (Bane Sekulic) 177,5 kg (80 , 97,5), 2. Borút Bognár (Par­tizán, Skofja Loka) 147,5 (65, 82,5), 3. Pálinkás Zoltán (Jedinstvo, Törökbecse) 140 kg (60, 80). 60 kg: 1. Darko Polajnko (Partizán, Skofja Loka) 200 kg (85, 115), 2. Zeljko Babijaš (Herkules, Bács) 170 kg (75, 95), 3. Milenko Sakló (Partizán, Banja­luka) 150 kg (65, 85). 67.5 kg: 1. Karlo Horn (Zeljezničar, Indjija) 205 kg (105, 100), 2. Nikola Kr­­nlé (Partizán, Kiklnda) 185 (77,5, 107,5), 3. Denis Gabrié (Split) 185 kg (80, 105). 75 kg: 1. Milutin Kočinac (Zeljezni­éar, Indjija) 237,5 kg (107,5, 130), 2. Mar­ko Uranka-r (Partizán. Celje) 21S kg (50, 120), 3. 2eljko Jellé (Slavonija, Eszék) 207,5 (87,5, 120). 82.5 kg: 1. Vlado Krznarié (Metalac, Zágráb) 225 kg (95, 130), 2. Vladimir Cusklé (Bane Sekulié) 222,5 kg (95, 127,5), 3. Goran Krivošija (Zeljezniéar, Indjija) 220 kg (100, 120). 90 kg: 1. Zlatko Jurišić (Bane Seku­llé) 295 kg (135, 160), 2. Drágán Nedelj­­kovlé (Bane Sekullé) 185 kg (80, 105), 3. Lazar Radojéié (Srem) 170 kg (75, 95). 100 kg: Branislav Ugarkovlć (Voždo­­vac, Belgrád) 275 kg (125, 150), 2. Mario Sentivanski (Herkules, Bács) 165 kg (75, 90), 3. Nedim Mašić (2eljezniéar, Sza­rajevó) 145 kg (60, 85). 110 kg: Srdjan Jovanović (Voždovac, Belgrád) 210 kg (90, 120), 2. Mirko Jok­­simovlć (Voždovac, Belgrád) 170 kg (80, 90), 3. Darko Kašić (Zeljezniéar, Szara­jevó) 155 kg (65, 90). 100 kilogrammon felül: 1 Stevi­a Ja­jlé (Voždovac, Belgrád) 270 kg (120, 150), 2. Vladimír Berta (Jedinstvo, Stara Pa­­zova), 180 kg (85, 95). Stevica Jajlé lö­késben 150,5 kilogrammos új országos csúccsal lett első. A serdülők országos bajnokságán Erich Speiser első, Sava Kovcnn és Ozren Stjepanovic pedig másodosztályú nem­zetközi bírói minősítést nyert. S. K. 1982. november 1­4 hétfő Szövetségi szabadfogású birkózó­liga A 6. forduló eredményei: Szkopje: Szkopje—Balkanec 8:12, Szkopje: Gy. Petrov—Izvor 16:4, Kocsani: Szpartak— Jaka 10:10. A Lirija—Vardar mérkőzést elhalasztották. TOKIO. — A hagyományos női ma­ratont a szovjet Ivanova nyerte 2:34,26 perces eredménnyel. Második honfi­társnője Csuhlova, harmadik pedig a francia Langlace lett. A táblázat: 1. Balkanec 6 6 0 0 88:32 12 2. Sirija 5 4 1 0 70:30 9 3. Szkopje 6 3 2 1 72:48 8 4. Vardar 5 3 1 1 60:40 7 5. Szpartak 5 1 1 3 44:56 3 6. Gy. Petr' G 1 0 5 46:64 2 7. Izvor 5 1 0 4 20:78 2 8. Jaka 6 0 6 5 38:80 1 Az őszi utolsó forduló: Balkanec—Si­rija, Izvor—Szkopje, Jaka—Gy. Petrov, Vardar—Szpartak. p. D.