Magyar Szó, 1983. január (40. évfolyam, 1-29. szám)

1983-01-31 / 29. szám

10 SPORTVILÁG fi Helyőrség csapata harmadszor (Folytatás a 9. oldalról) A harmadik helyért az Oreš­­ković és a Roleplast vívott jó­iramú mérkőzést és tűzbe hozta a közönséget. Kevés izgalmat oko­zott viszont a torna kiesett csa­patainak válogatottja és a zentai Helyőrség csapatának mérkőzése. Óriási hangorkánnal köszöntöt­te a döntő résztvevőit a közönség, s azok nem ábrándították ki a 3000 főnyi nézőközönséget. Egy­mást váltották a támadások, s már a harmadik percben csattant a labda a Helyőrség kapufáján. A 8. percben Vorotovic bemutatta a szabadkai Helyőrség többi tagjá­nak, az amatőröknek, hogyan kell gólt rúgni. Az 1:0 után óvatosabbá és keményebbé vált a játék. Amint elkezdődött a második fél­idő Vorotovic újra gólt lőtt és be­érte a góllövő listán 15 találattal vezető Bogicot, az ellenfél játé­kosát. Két perc múlva Stankovic is feliratkozott a mérkőzés góllö­vőinek listájára. Utána Basaric révén szépített a Svetlost, majd Stankovic növelte a katonák elő­nyét. Újrakezdés után Bogic új­ra átvette a vezetést a góllövők listáján belőtte 16. gólját. A kö­zönség nagy örömére folytatódtak a huszáros rohamok, jóllehet ek­kor már eldőlt a mérkőzés sorsa. A közönség nagy tapssal jutalmaz­ta a döntő részvevőit, a tempó egyre gyorsult. Bobić gólja után a Svetlost csapata védelembe vo­nult, és átengedte ellenfelének a kez­deményezést. A Svetlost csapatának csak a második félidőben sikerült egyenlítenie, és ezzel véget is ért a rendes játékidő. A győztest csak há­rom sorozat büntető döntötte el. HELYŐRSÉG (Zenta)—SZABADKA VÁLOGATOTTJA 3:0 (0:0) Háromezerötszáz néző, vezette: Be­­dakov (Szabadka). HELYŐRSÉG: Vas, Cadlak, Mrdja, Dobrié 2, Milanovié 1, Djuranovié, Lji­­ljak, Stamenié. SZABADKA VÁLOGATOTTJA: Kiss, Radjenovic, Lázic, Remeš, Skendero­­vic, Covic, Fišer, Lipajic, Sitaric, Joó, Farkas, Bobán. A torna utolsó napján Szabadka vá­logatottja a zentai helyőrség csapatát látta vendégül. A csapatok a harma­dik-negyedik helyért folyó küzdelmek előtt játszották le barátságos mérkőzé­süket. A játékmenet nyugodt volt, az első félidő nem sok izgalomra adott okot. Mindhárom gól a második fél­időben esett, a vendégcsapat jobb volt, míg a házigazda eléggé halványan ját­szott. ROLOPLAST—ORESKOVIC 02 (04) Háromezerötszáz néző, vezette: Bojić (Szabadka). ROLOPLAST: Vojnié. Obradovié, Cvi­­jovic, Bogojevié, M. Milenkovié, Z. Mi­lenkovié, Parczanovié, Magdenovski, Pejié, Ratkovié, Kökény, Katié. ORESKOVIC: Uzelac, Zigié, Ivkovié 1, D. Vladusié, Dj. Vladusié. Agbaba, Samarđžija, Savié, Brkljaé, Banjeglav, Spasojevié, Barjaktarevié. A két csapat a harmadik helyért ját­szott. Mindkettőjük számára ez volt az utolsó alkalom, hogy éremközelbe fér­kőzzenek. Ettől függetlenül a pályán harcias és magasszintű technikával ját­szottak a csapatok. Az Orešković csa­pata jórészt óvatosan játszott, s ezért a gólok is csak a második félidőben estek, amikor már az összpontosítás kissé alábbhagyott. A játékvezető Bo­­gojevicet, a Roleplast játékosát két percre kiállította, az Oreskovic csapata ezt kihasználta, és megszerezte első ta­lálatát. A végeredményt Ivkovic állítot­ta be. Noha a játékvezető Savicot öt, Ivkovicot pedig két percre kiállította, a Roleplast nem tudta számbeli fölé­nyét kihasználni. HELYŐRSÉG:SVETLOST 4:2 (1:0) Vezette: Gvozdenović (Szabad­kei)HELYŐRSÉG: Grguric, Zelic, Palavrić, Andrijevié, Stankovié 2, Nakovski, Milošević, Dujmié, No­­sié, Vorotovié 2, Arsenijevié, 2u­­panjié. SVETLOST: Milicevlé, Panjevié, Vasié, Culum, Galovié, Djukié, Boblé, Orlović, Bagić, I. Mandié, Basarié, Pavlovié. Sportújságírók: Vajdaság—Magyarország 0:0 A vajdasági és magyarországi­­ sportújságírók mérkőzése a vártnál­­ nagyobb iramú volt, de kiegyenlí- | tett küzdelmet hozott. A vendégek veszélyesebbek voltak. A TORNA LEGJOBBJAI: a végső helyezési sorrend: 1. Helyőrség, 2. Svetlost, 3. Orešković, 4. Rolopiast. A Magyar Szó vándorserlegét a szabadkai Helyőrség csapata nyer­te és még egy serleget kapott szer­kesztőségünktől, amelyet megtart­ , hat. A második helyezett Svetlost és a harmadik helyezett Oreskovic csapatait serleggel jutalmazta a szabadkai labdarúgó alszövetség. Ez utóbbi ezenkívül érmet adott az első három helyezett csapat 12—12 játékosának és serleget adományo­zott a csoportgyőzteseknek. A legjobb góllövő BOGIC (Svet- I­lost) 16 góllal. A legjobb kapuvédő GRGURIC (Helyőrség), a torna legjobb játékosa pedig VOROTO­­VIC (Helyőrség). Mindannyiuknak serleget adományozott a SUBO­­TICKE NOVINE hetilap szerkesz­tősége. A belgrádi Sport napilap szer­kesztőségének zsűrije serleget ado­mányozott a záróküzdelmek leg­jobb játékosának, Vorotovicnnak. Záró küzdelmek A záróküzdelmeket vasárnap­ délután vívta meg a Roloplast, a Helyőrség, az Orešković és a Svetlost csapata. ROLOPLAST—HELYŐRSÉG 0:2 (0:1) Háromezerötszáz néző, vezette: Ko­­njović (Szabadka). ROLOPLAST: Vojnic, Obradovic, Cvi­ Jović, Bogojevic, M. Milenkovic, Z. Mi­lenkovic, Parezanović, Magdenovszki, Pejić, Ratkovic. HELYŐRSÉG: Grković, Zelić, Palav­­rić, Andrijevié 1, Stankovié 1, Na­kovski, Milošcvić, Duimić, Rosić, Vo­rotovié, Arsenijevié, Zupanjić. Kemény és nehéz mérkőzés volt. A Helyőrség csapata szoros emberfogást alkalmazott, és első gólját Stankovic révén érte el. A Roleplast csapatának kezdeményezése csak látszólagos volt, viszont nem találta meg a módját, ho­gyan törjön át ellenfele védelmi vo­nalán. A második félidőben folytató­dott a gyors tempó, a Helyőrség csa­patának 2. gólját Andrejevic távoli lö­vésével érte el. A csapat megérdemel­ten jutott a döntőbe. ORESKOVIC—SVETLOST 4:5 (0:1) Háromezerötszáz néző, vezette: Bog­nár L. (Szabadka). ORESKOVIC: Uzelac, Žigić, Ivkovic 2, D. Vladusic, Dj. Vlada,Stc, Agbaba 1, Samardžija, Savic, Brkljac, Banjeglav 1, Spasojevic, Barjaktarevic. SVETLOST: Milicevic, Panjevic 1, Vasié, Culum 1, Golovié 1, Jurié, Bo­gié, Mandié, Basarié, Pavlovié. A csapatok óvatosan játszottak, mert a vesztes csak a harmadik helyért játszhatott a döntőben. A mérkőzés elején nyugodtan és óvatosan játszot­tak a csapatok, de ahogy múlt az idő, Szombaton délután a döntő csoport­mérkőzéseket tartották meg a csopor­tok legjobbjai. PANONSKI MORNARI—GARNIZON 1:3 (0:0) Ezerkétszáz néző, vezette: Bognár (Szabadka). PANONSKI MORNARI: Vízin, Tapis­­ka, Tikvicki, Horváth­­, Trkulja, N. Pejčić, Dj. Pejčić, Kujundžić, Veljko­­vic, Bogdanovic. GARNIZON MNA: Grguric, Zelic, Pa­­lavrić­­, Andrijevic, Stankovic, Na­­povski, Milošević, Dujmić, Stosic, Vo­rotovic, Arsenijevic, Zupanjic. A két csapat közepes játékot nyúj­tott, melynek folyamán a Garnizon­ JNA többet kezdeményezett. A Pa­­nonski mornari csapata azonban meg­erősített védelemmel játszott és rendre hárítani tudott. A Garnizon JNA csa­patának számtalan helyzete volt, de a rendes játékidőben döntetlennel ért vé­get a mérkőzés. A győztes büntetők (döntöttek. SUBOTICANKA—RO­MLADOST 2:5 (0:1) Kétezer néző, vezette: Konjovic (Sza­badka). SUBOTICANKA: Popovic, Perduv, Trninié, Farkas, Préié, Tolói, Lukács, Bucalo, Pilipovié, Borovnica 2. RO MLADOST: Simokovié, L. Prcié, J. Préié, Miranović, J. Kovačić, S. Ko­­vaéié 1, Raiéevié 3, Golubovié, Djindjic. Nagyon jó mérkőzés volt. Kár, hogy egy kiváló csapatnak ki kellett esnie a további küzdelmek sorából. A játék­tempó gyors és magas technikai szin­ten állt. A vezetést a Mladost csapata szerezte meg az első félidőben. A má­sodik félidőben folytatódott a dinami­kus játék, s noha a Mladost csapatá­nak kevés tartalék játékosa volt, nem jelentett különösebb problémát a Présé és Kovacsé fivéreknek. EX—KAPARK 5 3:2 (1:0) Kétezerkétszáz néző, vezette: Jovicsc (Szabadka). EX: Horváth, Radics, Biitő, P. Vese- Hnov i, D. Veselinov, Markovié 1, Sós, Szekeres 1, Tóth, Savié, Novičić. KAPARK 5: Ivanéevié, Husié, Pufek, Szabórácz, Petrović. Grga 1, Jerkovié, Kiseli, Radjenovié, Dragojevié 1, Botka. Ismét beigazolódott, hogy nem ele­gendő 12 kiváló játékost toborozni a csapatba. A Kapark 5 csapata, noha kiváló gárdája volt, nem tudta meg­teremteni a szükséges összhangot já­tékával. Ennek köszönhetően, a vala­mivel gyengébb, de harmonikusabban játszó Ex csapatának sikerült győznie. A rendes játékidőben 1:1-es döntetlent játszottak a csapatok, s végül hete­sekkel döntötték el, hogy ki jut a következő fordulóba. DOLAZI CIRKUS—ROLOPLAST 1:4 (1:2) Kétezerháromszáz néző, vezette: Ist­ván (Csantavér). DoLAZI CIRKUS: Fischer, Gložanski, Joó, Berta, KeCa. Tolimir J, Gavrilo­­vić, Kopimović, DevSić, Krdžić. ROLOPLAST: Vojnié, Obradovié Cvl­­jovic, Bogojevié 1, M. Milankovié, z. Milenkovié. Pireaznovié. Magdenovszki Pejic, Rakovié 3. A negyedik csoport legnagyobb esé­lyesének, a Roloplastnak ezúttal sem volt méltó ellenfele. A Dolazi cirkus csapatának legnagyobb sikere, hogy el­a csoportdöntőig A mérkőzés nem volt különösebben érdekes, a Ro­­lopl­ast magas technikai szinten lát­szott, és nyilvánvaló volt, hogy nem enged meg semmiféle meglepetést El­­lenfelének mindössze a becsületgólt si­került berúgnia. SVETLOST—JADNICI 4:3 (0:9) KadkaT'er néző, vezette: Klepic (Sza­­'’PTLOST, Milicevic, Panjevic, Va­­osíni,VillS 2, Galov­é, Djuric, Bobic, Pavlovic , M:mdle, Basaric 1, oK^n-oICI: Saréevié, Berkes. Dávid, Pivareik, Francišković 1, Hajnal, Nagy 1, Kopilovic, Radonjié. ,k­imer,16 mérkőzést játszott már a délelőtt folyamán a fá­­» “Ösen a Jadnic­ csa­patán já­tszott meg, S ezért némileg aláren­­d f-f*i„szerepet .Játszott a pályán. a -­ etlossc csapatának így könnyű dolom volt. a rendes játékidőben m-es den­­níi+ölkJátsz­ot­tak a csapatok, majd a büntetőkre került sor. J Nag v Jenei, a Jadnics veteránja úgy nyilatkozott a mérkőzés előtt, hogy a le­gjelentősebb sikerük a döntőbe jutás volt. ZORKA SLAVICA—ELEKTRO­­DISTRIBUCIJA 5.0 (3:0) Kétezer néző, vezette: Radulovic (Sza­badka). ZORKA SLAVICA: Csíkos, Fábri 1, Futó, Petrik 2, Gabric, Andjelković, Katona, Stantié 1, Berišaj, Margit 1, Szabó, Lajié. ELEKTRODISTRIBUCIJA: Pavičevic, Kukla, Prentović, Seletić, Pribić, Lévai, Korbić, Nagy torma, jovanovié, Matan, Ilié, Vukojev. ORESKOVIC—BECARI 3:0 (0:0) Ezerhatszáz néző, vezette: Gvozdeno­­vić (Szabadka). ORESKOVIC: Uzelac, Zigié, Ivkovié, Vladusié, Dj. Vladusié, Agbaba 1. Sa­­mardžija, Savié 2, Brkljaé, Banjeglav, Spasojevié, Okulié. BEC ARI: Lemajié, Vukmanov, Penié, Özsvár, Moravéic, Somogyi, Itié, Bu­bo ri, Prcié, Bosnié, Kóródi. A délelőtti mérkőzés után, mindkét csapat fáradtan játszott. Az Agbaba vezette Orešković csapatának azonban több ereje volt, gyorsabb tempót dik­tált, és megérdemelten győzött. A mér­kőzés folyamán jó néhány helyzetük adódott, de csak a második félidőben értékesítették őket. PA OPET ZAJEDNO—COPPERTON 4:1 (1:0) Hétszáz néző, vezette: Kökény (Sza­badka). PA OPET ZAJEDNO: M. Vuković I. 1. M. Vukovié II.. D. Vukovié, Gubis, Szabó, Slijepéevié 2, Stefanovié, vo­­ljié, Langov, Ristié, Brankov l, po­pin. COPPERTON: Dejić, Ajdarić, J. Svi­­lar, M. Svilar, Dotlié, Markovié, Srbié, Vunduk, Radinovié, Agbaba, Mihajlo­vié, Rapié. A Pa­­pet zajedno csapata elemé­ben volt, és fölényes győzelmet ara­tott a technikailag gyengébb csatt­ait felett. A győztes csapat mindvégig tér­­föl­ényben volt. Vasárnap délelőtt a csoportgyőztesek mérkőztek meg. GARNIZON JNA:RO MLADOST 6:2 (3:0) Nyolcszáz néző, vezette: Kökény (Sza­badka). GARNIZON JNA: Grkovié, Zelié, Pa­ladió, Andrijevié, Stankovié. Makovsz­­ki, Milosevic, Dujmié, Rcsié, Voroto­­*ié 5, Arsenijevié, Zupanié. RO MLADOST: Simokovié, L. Préié L J. Préié 1, Miranović, J. Kovaéié (öngól), s. Kovaéié, Raiéevié, Golubo­vié, Andjié. A Garnizon JNA csapata a kiváló Vorotovictyal az élén, hamar vezetés­hez jutott. Az első félidőben szerzett három gól után, továbbra is harciasam, de bezárkózottan játszott a csapat. Vo­rotovic gyors ellentámadásai révén, még két gólt sikerült adnia, a Mila­­dost pedig csak két becsületgólt tudott adni. A Garnizon MNA csapatának győ­zelme megérdemelt. ROLOPLAST—EX 4:0 (1:0) bífki­ néző'* vezette: Radulovic (Sza­i ROLOPLAST: Vojnic, Obradovic, Cvi­­jov­c Bogojevic 1, M. Milenkovic, 7. к1н1?к«Ј>'«С?:^агГ?!апоУ*е' Magdenovszki, Kejie 2, Ratkovié 1. EX: Horváth, Radics, Sütő p. vese­­'"‘"­- a- Veselinov, Markovic, SÓS, Szekeres, Tóth, Savic, Novicsé. m£sAk 1.7 tíz percben bizonyult me.to ellenfélnek az Ex csapata. Több­­iketZele D S1 v,0lt| de ferdre kihagyta volt’ technikailag érettebb érdemel­en^ győzött Zdem^nyeZett’ mee‘ SVETLOST—ZORKA SLAVICA 2Л (2:1) badka)ÖtSZáZ néZ°’ vezette: Bognár (Sza­sié Vfu!iímT rs?ít,Í**V,1’ Ban­jevié, va­sié, Culum, Galovic, Djukié, Bobié 1 Pović, Bogié, Mandié, Basarié 1 pav-SLAVICA, Szabó, csíkos Tié Katón 0’ netr,il t’ t tabrié. Andjelko- Lajiék t ’ Pant,c 1’ Berišaj, Margit, látszott 4 fsap*t tartózkodóan )átikw,„T -dk­­ részről gyors volt a rohamosat aS g)’or* ,ezen támadásokkal rohamoztak az emenfel hálóját. A Svet­esap„ala, vezetéshez jutott, és ep- I. a Zorka Slavica csapata soroza­ta 1bei mT m%hál-Di3át- mía Stant‘a kd-A második m4 frtr-K ен.урп,1':еп‘ tudott. A második félidőben tovább taktikád­ta is,amaCz?aPk?t0k ĆS SZOrOS »A PR OPET ZAJEDNO-ORESKOVIC 1:3 (1:2) (G­yörgyiná)Z néZ6’ VeZ*tte‘ MartJ'aéCvié MPVuTov?é VUk0Vié *­ Spasojevié, Barjaktarevié? ’ Ban e8 av’ Irta: VAT.mORA István és Aleksandar GABOROVIC Hogyan alakult a végső sorrend MAGYAR SZÓ Folytatódott a kanizsai teremfoci­torna Tegnap déSeíQtfc három mérkőzést játszottak le. TOKAIDO—POVRATAK OTPISANIH 1:9 TOKAIDO: Moslavac, Bečanović, Le­­ontinić, Sacer 1, Osztrogonác, Cavar, Kailé, Lackó, Konjević, Jovičić. POVRATAK OTPISANIH: Latinovié, Lukié, Spremo 1, Pilipov, Popov, La­jié 4, Bajié, Vrugié 2, Sopavaéko, Ska­­jevski 2, Karanovié. Játékvezetők: Kuzmanov és Micié. FK AIK—FLASA PrVA 4t* FK AlK: Azuckl, Balázs, Lackó, Kaj­áin, Rekecki 2, Lépes, Pámer, Krstín, Abgaba, Veséim, Savié. FLASA PIVA: Rapté. SupUé, S. Dra­ gié, Dj. Dragié 1, A. Covié 1. J. Covié 2, Kacsó 1, Savin, Djereg, I. Rapié, Vu­­kov. Játékvezetők: Kuzmanov és Micié. NAP 140—FOTO RIA 3:0 NAP 140: Poznanovié, Djukié, Tadlr, Muhadinovié 2. Pilipovié, Simon 1, Sentivanac, Kašiković, Brkié, Ciéié. FOTO RIA: Gojan, Recskó, Hegedűs, Krivokapié, Rajanovié, Tantié, Popov, Tóth, Cvitko, Kltli. Játékvezetők: Kuzmanov és Micié. Röviden ▲ AZ ANGLIAI BAJNOKSÁG 20. FORDULÓJÁNAK mérkőzése­in megdöntötték az 1978-ban fel­állított rekordot A mérkőzéseken 687 628 belépőjegyet adtak el. Az első liga mérkőzéseit 351 868-an nézték végig. Az Arsenal 51 497, a Manchester United 47 783, a Li­verpool 44 664, a Birmingham 43 864 belépőjegyet adott el. A második ligás mérkőzéseken 168 365, a harmadik ligásokon 105 175, míg a negyedik ligás mér­kőzéseken 62 220 belépőjegyet adtak el a forduló során. ▲ ALAIN GIRESSE, A BOR­DEAUX LABDARÚGÓKLUB CSAPATKAPITÁNYA középpá­lyás játékos meghosszabbította szerződését klubjával. A din Claude Baez, a Girondin elnöke tette közzé az év első edzése után. A múlt év legjobb francia labda­rúgója iránt sok külföldi, első­sorban olasz klub is érdeklődött. Giresse azonban úgy döntött, hogy még három évig a Bor­­deaux színeit védi. ▲ AZ ANGLIAI MÁSODIK, LIGÁS WOOLVERHAMPTON­­ menedzsere, Graham Hawkins tiltakozott a Footham elleni mér­­­­kőzésen megítélt 11-es ellen. A­­ fegyelmezetlensége miatt 70 font (112 dollár) büntetéssel sújtotta. — Ha játékosaink egyike nem tudja méltóságosan elviselni a játékvezető ítéletét 70 fonttal büntetjük — magyarázta, majd hozzátette: igyekszünk fegyelme­­­­zetten viselkedni. Ezúttal én nem tudtam türtőztetni magam, tehát rendjén volt, hogy büntetést fi­zettem. Hawkins kiabált, ugrált és öklét rázta, amikor a játék­vezető 11-est ítélt egy kézzel ját­­­szó játékos ellen. A Woolver­­hamptonnak azonban jól végző­dött a mérkőzés, 3:1-re győzött. 983. január 31., hétfő A kispadról is lehet gólt adni Osvaldo Ardilles a Paris Saint Germainből visszatért a londoni Tothemhamba. De még nem lépett fel az első csapatban a szabályzatok körüli keveredés miatt. Ez azonban egyáltalán nem za­varta abban, hogy csapatát a kispadról igen értékes ta­lálathoz ne juttassa. Ardilles hat hónapig volt a párizsi első ligás klub tagja. A londoni szurkolók kedvence nem találta fel magát a francia csapatban és alig várta, hogy megér­kezzen Safet Sušić, s ő pedig visszatérhessen a Toten­­hamba. A Nemzetközi Lab­darúgó Szövetségben azon­ban félreértés alakult ki visszatérésével kapcsolatban, így még nem léphetett fel az első összeállításban. Még­is sikerült már megtérítenie a befektetett pénz egy ré­szét, ha másképp nem, hát tanácsadóként. A Totersham ellenfele a Southampton volt, Ardilles a kiispadon ült. Az első fél­időben bármennyire is ro­hamozta ellenfele hálóját, a Totereham nem boldogult. A szünetben Ardilles oda­lépett Mike Hazard csatár­hoz és azt mondta neki:­­ — Ne siess annyira a 16-­­ oson belülre. Várd ki az utolsó pillanatot. Ekkor már a védelem nem tud fedni. Hazard megszívlelte Os­valdo tanácsát, és csapata győzött. A ligában maradás az Egység célja A fiataloknak mind több esélyük van, de eredményeikért még sokat kell dolgozni A topolyai Egység a vajdasági kosárlabdaligába tartozó legré­gebbi klubok egyike. Az Egység­nek vannak a legidősebb játékosai is. Évről évre a táblázat élvona­lába tartozott, azonban az idei bajnokság nem úgy indult, ahogy tervezték. Egymás után vesztette el mérkőzéseit és ligában mara­dása is kérdésessé vált. Kilenc egymás utáni vereség után, már az alsóházba került a csapat. Sür­gősen tenni kellett valamit és mó­dosítani kellett a munkamódsze­reket. Komolyabb edzésekbe fog­tak a fiúk, és sikerült is három győzelmet aratniuk. Az utolsó for­dulóban az esélyes bajnokjelölt, a Vrbas csapata győzte le őket. Az Egység az első félidényben a táb­lázat 10. helyén állt. A játékosok pillanatnyilag pihennek, de feb­ruár 5-én már megkezdik előké­születeiket a bajnokság tavaszi ré­szére. Stevan ILIBASIC edző ele­mezte a sikertelen kezdés okait és a következőket mondta: — Mindenekelőtt igen kedvezőt­­len volt a sorsolás. Az első há­rom fordulóban a bajnokjelöltek­­kel mérkőztünk meg. A sérülések is közrejátszottak, s így azokat a mérkőzéseket is elvesztettük, ame­lyeket egyébként meg kellett vol­na nyernünk. A másik ok, hogy Rijakic, Martinovic, Perin és Ra­­dovanovic elment katonának. A fiatal játékosok, akik helyettesít­hették volna őket,­­még nem ér­tek meg feladatuk teljesítésére. A klub legnagyobb hibája, hogy egy időben elmulasztotta a fiatalokkal való rendszeres foglalkozást. Hogy­ha ehhez még hozzáadjuk az aránylag hanyag munkát, akkor teljes a rajt képe. — Pillanatnyilag szünetel a baj­nokság. Mi a legfontosabb feladat a téli szünet alatt? — Reménytelen helyzetben va­gyunk. A téli szünet alatt az is­kolák tornatermeit nem fűtik, és így alkalmatlanok az edzésekre. A takarékosság miatt nem mehettünk volna edzőtáborba, de az idősebb játékosok javasolták, hogy ők ma­guk fedezik a közös előkészületek költségeit, s így néhány napot a tengerparti Umagban töltünk. Igye­kezni fogunk minél jobban felké­szülni a bajnokság folytatására. — Az előkészületek körüli ne­hézségek ellenére, az Egység leg­fontosabb feladata a ligában ma­radás. Mi várható a bajnokság ta­vaszi részében? — Ha sikerül legyőznünk az al­sóházi csapatokat, bennmaradunk a ligában. Ez azonban nagymérték­ben függ a téli előkészületektől. Ha sikerül bennmaradni a ligá­ban, akkor a jövőben igen nagy feladat előtt állunk. Véleményem szerint, a topolyai körzet kosár­labdája, mind a férfi, mind a női csapatoké, válságban van és mi­nősége sem a régi már. A körzet klubjai között kölcsönös együttmű­ködést kellene kialakítani. Ha ez sikerül, talán jobb napok virrad­nak a kosárlabdára. — Kikre számít a tavaszi ver­senyidényben? — A következőkre: Jovičić, Hinić I., Hinić II., Karahođžić, Adamo­­vić, Milisavljević, Benda, Kökény, Paláncsai, Kljakič, Kulešević és néhány fiatalabb játékos: Tere­zsák, Pelle, Djukanovic, Tadić, Hi­degföldi jön számításba ... D. NINKOV