Magyar Szó, 1983. június (40. évfolyam, 163-177. szám)

1983-06-20 / 167. szám

Sportvilág Х1П. évi, 25.­­600.­ szám 1983. június 20., hétfő A MAGYAR SZÓ HÉTFŐI MELLÉKLETE _____________________Szerkeszti: SZÁNTÓ ZOLTÁN______________________ Hosszantéti gyenge játék Újvidéken Vojvodina—Dinamo (V) 1:0 (0:0) Az újvidéki k­íro­s-fehé­rekb­­ek (а*) kínkeservesen, sikerült be­váltatniuk ígé­retüket, hogy visszavágnak a vinkov­­ciaiknak az őszi vereségért, szurkoltuk mégis csalódottan távoztak a városi stadionból, mert a tavaszi idény talán leggyengébb játékát mutatták kedven­ceik. A Vojvodina labdarúgói kedvet­lenül hatottak, szinte sétálgattak a pályáin és érthető, hogy ilyen ,,harc­modorral’­ nehezen birkóztak meg a labdatartásra berendezkedett vendégek­kel. A Dinamo mindjárt az elején je­lezte, hogy nincsenek különösebb am­bíciói, játékosai elsősorban a véde­kezéssel törődtek és csak nagyritkán jutottak el a Vojvodina tizenhatosáig, így ők is csalódást keltettek, élükön Suleiman Halilovictyal, az I. liga leg­jobb góllövőjével, illetve valószínűleg leendő gólkirályával, aki a 90 perc alatt mindössze néhány alkalommal­ rúgott a labdába. A Vojvodina egy kis szerencsével már a 6. percben megszerezhette vol­na a vezetést, amikor Ilic beadását Mi­­lanovic a bal kapufa tövére fejelte. Négy perccel később Vujeic zavarta­lanul besétálhatott, az újvidékiek ti­zenhatosába­ senki sem támadta, de ahelyett, hogy kapura rúgott volna, a túloldalra ívelte a labdát, ahol nem volt egyetlen vinkovci labdarúgó sem. A 12. percbe­n Maric a jobb oldalról meredeken ívelte a labdát a Dinamo tizenhatosába, Zovko lefejelte, de Ska­­ro kapus gyorsabbnak bizonyult Mi­­canovicnál. A következő percben Mark­c lövőhelyzetbe hozta Micanovicot, de a bal sarokba tartó labdát a vinkovci kapus szögletre nyomta. A 15. perc­ben Halilovichoz került a labda, aki a tizenhatos vonalán csetlett-botlott, majd gyatrán fölé lőtt. Hat perc múl­va az ifjúsági válogatott Daspara a Vojvodina tizenhatosának jo­bb csücs­kéből­­rászúrta, de Ciric vetődve há­rított. A 23. percben Djurovic elfutott a jobb oldalon, ezután okosan vissza­­g­uríte­tt, de a berobbanó Dimitric az égbe lőtte a labdát. A 26. percben Ma­ric lesről indult a jobbszélen, laposan kapu elé lőtt, de Vujadinovic elől Skaro felszedte a labdát. A 37. percben adódott a mérkőzés első igazi helyzete: Vujčić a bal oldal­ról tálalta Hornjeć elé a labdát, aki szemtől szembe került a tizenhatosig kifutó Cir­étyel, de lövése elsuhant a jobb kapufa mellett. A 39. percben végre egy tetszetősebb akciót vezettek az újvidékiek. Mészáros szép cselek után Milanovichoz játszott, a­ki Spre­­cakhoz továbbította a labdát, de ennek lövése elsüvített a bal kapufa töve mellett. A második félidőben is halmozták a két csapat játékosai a hibákat, szinte versenyeztek abban, hogy kinek az adogatásaiban van kevesebb ötlet. A közönség természetesen bosszankodott és időnként felcsendült a füttykoncert is. Némileg megnyugodtak a kedélyek: a lelátón az 52. percben, amikor Mica-­­­r­ovic, megunva a sok pepecselést, szó-­­lóakcióba kezdett, kicselezett­­ három vinkovci védőt is, a negyedikről azon­ban Zovko elé pattant a labda, aki elsőre ügyetlenül nyúlt hozzá, de sze­rencséjé­re ismét elébe pattant és ka­pásból a jobb sarokba továbbította. a következő néhány percben újabb gólokat lőhetett volna a Vojvodina de előbb Marié elhamarkodottan fö­­lébombázott, majd a fiatal Sprečak, miután már minden akadályt, legyő­zött, szemtől szembe került Skaróval és erőtlenül a kezébe küldte a labdát. Az 59. percben Marié ellopta Secertől a l­abdát, betört a Dinamo tizenhato­sába, akár be is sétálhatott volna a kapuba, de önzetlen akart lenni. Mi­­lanovichoz játszott, aki lemaradt a kitűnő helyzetről. A mérkőzés végéig fokozatosan ellaposodott a játék, né­hány távoli lövés nem okozott gon­dot egyik kapuvédőnek sem. (V) Markovic, a Backa—Patics mérkőzés legjobbja a második hazai gól előtti pillanatokban. A sötétmezes játékos kiugrik Roganovic és Radanovic között. (Lazukics Anna felvétele) A 21. Jugoszláv Kerékpáros K­örverseny Jure Pavlić nyerte a 2. szakaszt Körversenyünk második útsza­kaszán — Banjaluka és Jajce kö­zött — a Kranj csapat tagjai dia­dalmaskodtak, ami voltaképpen hadseregünk csapata. Jure Pa­vlić e csapatnak a tagja. Közvetlenül a rajt után kivált a bolyból, bát­ran hajtott egyedül, ideje 1:46.40, ami azt jelenti, hogy átlagos se­bessége 44,5 km/óra. Most az összesített versenyben is Pavliié vezet. 19 másodperc az előnye klubtársa, Lampié előtt. Az összesített versenyben a harmadik a szovjet Perelazin, ő 44 másod­perccel maradt le Pavlic mögött. Az összesített csapatversenyben is a M­H csapata, a Kranj került az élre. Íme az első három csapat ideje: 1. Kranj 18:16,01, 2. Szovjetunió 16:16,30, 3. Jugoszlávia — a szov­jet csapatéval azonos időben. Ma a harmadik útszakaszon, Jajce és Bihac között folyik a verseny. Ennek a szakasznak a hossza 156 km. A csehszlovák Novosad hajrázott a legjobban Az idei Jugoszláv Kerékpáros Kör­verseny első szakaszát. Borovo és Ba­njaluka között a czehszlovák Anton Novosad nyerte, ő a 182 km-s szakaszt 4 óra 16 perc és 5 másodperc alatt tet­te meg. Általános sebessége 42,6 km óra volt Második a szlovén-szerb csapat tat­ja Andrej Zaubr, harmadik pedig a szovjet Aszt­at Sza­itov — mindannyian a győztes idejében, almi azt jelenti, hogy ezek egy kerékhossznyina sem maradtak le a győztes mögött. Idei körversenyünknek leghosszabb útszakasza nagy próbára tette a ver­senyzőket. Senki nem akart kockáz­tatni. 78 versenyző volt elöl a nagy bolyban és csak a célegyenesben kez­dődött el a hajrá. Azon a 200 méteren a cél előtt a csehszlovák Novosad volt a legügyesebb. Zaubi is viszonylag friss volt, de ugyanígy a m­­indössze 18 éves szovjet versenyző, Szaitov, az ifjúsági világbajnokság vicebajnoka. Először Cerin tört ki a bolyból. Húsz kilométeren több mint egy perces előnye volt. A szövetségi kapitány azonban vissza­rendelte, mert úgy látta, hogy kiváló kerékpározónk a gyilkos tem­pó áldozata lesz. Később egy kisebb, tizenhárom fős csoport tört előre. Eb­ben a csoportban nagyobbára jugo­szláv kerékpározók voltak. Nyolc ki­lométerrel a cél előtt beérték őket az üldözők, és azután 78-an hajtottak egy hatalmas csoportban közvetlenül a célegyenesig. Az első útszakasz eredményei — egyéniben: 1. Novosad (csehszlovák), 7. Zaubi (Szlovénia—Szerbia), 3. Szalitov (szov­jet) 4. Kanelopulosz (görög), 5. Cheben (csehszlovák) 6. Babajic (Szerbia—Szlo­vénia), 7. Hernandez (Kuba), 8. Lojen (Horvátország’ B-H.), 9. Mersadieux (Franciaország) 10. Velikov (bolgár). Csa­pat ve­rsen­y­ben: 1. Csehszlovákia, 2. Szovjetunió, 3. Franciaország, 4. Szerbia-Szlovénia, 5. Kuba, 6. Görögország, 7. Bulgária, 8. Horvátország—Bosznia-Hercegovina, 9. Románia, 10. Kranj, 11. Magyarország, 12 Jugoszlávia, 13. Törökország — mind­annyian a győztes csapat idejében ami 12:48,15. A második útszakasz hossza 83 kilo­méter, ezen Banjaluka és Jajce között folyik a verseny- KEDDEN SZABADKAN: Bačka a Magyar Szó válogatottja Tegnap választ kaptunk az utolsó és legfontosabb kér­désre is, a szabadkai ligás bajnok a Backa. A hagyo­mány szerint ez az együttes­sel mérkőzik holnap 17.30 órai kezdettel a Magyar Szó válogatottja. A mérkőzésre Bleszikány Mihály edző a következő játékosokat várja: Lengyel (Hajduk), Markov (Zenta), Kovács (Palics), Jakšić (AFK), Lakic (Sloboda), Bu­kás (Zenta), Tóbiás (AFK), Cicic (Panomnija), Pozsgai (AFK), Juric, Azucki (Palács), Mrdanov (AFK), Mrvaljevic (Palics), Nikičić (Potisje), Gabric (Zorka), Djelbabin (Sloboda), Todorovic (Zenta). Mint ismeretes, a keretben volt még a Backából Mandié, Petrik és Rončević is. Ők a keddi találkozón csapatuk színeit védik, de ugyanúgy megkapják szerkesztőségünk ajándékát, a Magyar Szó. Sportvilág feliratú mezt, mint a többi válogatott is. A játékosokat ezúttal ér­tesítjük, hogy a gyülekező kedden 16.30 órakor lesz a B­öka pályáján. A mérkőzés 17.30 órakor kezdődök. Ez­után a játékosok társasvacso­rán vesznek részt. Röviden • MIKE BOIT, A MÜNCHENI OLIM­PIA BRONZÉRMES KÖZÉPTÁVFUTÓ­JA Montrealban és Moszkvában nem állhatott rajthoz, s így 34 évesen ké­szül második olimpiai részvételére. A közelmúltban C­­-Zélandban verseny­zett — kiváló formában — és bízik abban, hogy az idén, az első világbaj­nokságon is jól szerepel majd kedvenc távján, a 800 méteres síkfutásban. # GÜNTER NETZER, A HAMBURG BEK-GYŐZTES LABDARÚGÓ-CSAPA­­TÁNAK MENEDZSERE a skót Celtic gólerős játékosát, Charlie Nicholast szeretné megszerezni. A válogatott lab­darúgó iránt egyébként a legtehetősebb angol klubok — a Liverpool, Arsenal, Manchester United — is érdeklődnek.­­ ф FLORENCIO CAMPOMANES, A NEMZETKÖZI SAKK SZÖVETSÉG (FIDE) Fülöp-szigeteki elnöke bejelen­tette, hogy a FIDE következő kongresz­­szusára október 5—8. között Manilában­­ kerül sor. ___ Totóhíradó A telk­acsolatos szelvény: 1. OFK Beograd—Sloboda 1 2. Vojvodina—Dinamo (V) 1 3. Rijeka—Olimpija 1 4. Sarajevo—Dinamo (Z) 0 5. Osijek—Budunćost l R. Velez—C. zvezda 0 7. Hajduk—Partizan 1 8. OFK Titograd—Vlaznimi 1 10. Timok—Borac 0­­V. Teteksz—Radnički (K) 1 II. Jedinstvo (Bih)—AIK 1 12. GOSK-Jug—Jedinstvo —Brh 1 13. Iskra—Proleter 1 I. szövetségi liga ä Hajdúk megnyerte az oreklaupijot! OSIJEK—BUDUCNOST 3:9 (1:0) Eszék, 5000 néző, vezette: Coláé (Szarajevó), góllövők: Lepi­­njica a 36., Maricic a 70. és Karačić a 74. percben. OSIJEK: Davidovié, Manóié (Perié), Rakéta, Meter, Zeravica, Kalinič, Karaóié, Smudla, Iíílber (Piršl), Kakela, Lepinjica. BUDUCNOST: Djukanovic, Vlahovié, Brnovic, Gogié, Drob­­njak, Koljenovié, Batrovié (Radinovié), Ljumovié, Janovié, Rado­­vić (Hadžiosmanović), Vešović. A kiesés ellen harcoló eszékiek megszerezték a számukra oly fontos pontokat. A titográdiak mint minden eddigi tavaszi vendég­­szereplésükön, ezúttal is gyengén játszottak, és egy pillanatig sem volt kérdéses, hogy melyik együttes nyeri a találkozót. Az Osijek a 36. percben jutott vezetéshez, a fiatal Lepinjica jóvoltából. A második félidőben még inkább rohamozott a hazai gárda, és ennek eredményeként a 70. percben Manoic másodszor is megadásra kényszerítette Djukanovicot. Négy perccel később vég­leg eldőlt az összecsapás sorsa, amikor Karacic lövése is a háló­ban kötött ki. OFK BEOGRAD—SLOBODA 20 (1­­) Belgrád, karaburmai stadion, 4000 néző, vezette: Papec (Ljub­ljana), góllövők: Mrkela a 37. és Majstorovic a 47. percben. OFK BEOGRAD: Simeunovfé, Djurić (Vernšević), Manasije­­vlé, Serpak, Ivanović, Batričević, Vućičević, Marié, Zelenovjé (Majstorovié), Krkié, Mrkela. SLOBODA: Omerovié, Mursel Kovaóevic, Zahirovié, Mil.iano­­vić, Meniišević, Mujezinović (Mehinovié), Smailović (Petrovié), Tomié, Mersed Kovačević, Cvjetković, Sećerbegović. A kékek jó játékkal megérdemelten jutottak a pon­tok birtokába, és elméletben esélyük van rá, hogy az utolsó for­dulóban mégis kiharcolják a bennmaradást. Az OFK Beograd elejétől kezdve kezében tartotta a játék irá­nyítását, míg a vendégek inkább védekeztek és gyors ellentáma­dásokkal kísérelték meg veszélybe hozni vendéglátójuk kapuját. A 37. percben egy látványos akció után a válogatott Mrkela meg­szerezte csapatának a vezetést. Tíz méterről célozta meg a hálót, és Omerovic tehetetlen volt a lövéssel szemben. Alighogy megkezdődött a második félidő, a csereként beállt Majstorovic 2:0-ra növelte az eredményt. Bal oldali szögletből Vućičević a szemöldökfát találta el, onnan Majstorovic elé hul­lott, aki közvetlen közelről nem hibázott. VARDAR—ZELJEZNICAR ЗЛ (9Л) Szkopje, 6000 néző, vezette Ristić (Nis), góllövők: Pancsev az 53. és az 55., és Trajanovszki a 87. percben. VARDAR: Grosev, Taszevszki, V. Dimitrovszki, Petar Gcor­­gijevszki, Bankovié, Szetinov, Zdravkov, Urosevié, Pancsev (Av­­ramovszki), Szavevszki (Velkovszki), Trajanovszki. ZELJEZNICAR: Sujica, Berjan, Ivanovié. Vlaški, Gutovié, Ci­lié, Bahtić, Skoro (Đorđcvić), Paprica, Curié, Grabo. Az erősen tartalékos, illetve felfiatalított szkopjeiek kitűnő já­tékkal lepték meg ellenfelüket, különösen a második félidőben bi­zonyultak feltartóztathatatlanoknak és teljesen megérdemelten nyertek ilyen nagy arányban. GALENIK­A—RADNICKI­Ć:• Ezt a mérkőzést még pénteken lejátszották. VOJVODINA—DINAMO (V) K­O (0:0) Újvidék, városi stadion, 3000 néző, vezette Farlagic (Szaraje­vó), góllövő Zovko az 52. percben. VOJVODINA: Cirié, M. fhirovié. Mészáros, Zovko, Grubor, Dimitrió, Marié, Ilié (Bekvalac), Mićanović, Sprcčak Vujadinovié (Tintar). DINAMO (V): Skaro, MrSié, Bogdan, Rnčević. Novoselac, Se­ver (Gotal), Hohnjee, S. Lnšić, Vujčić, Duspara (Mladina), Hali­­lovfé. HAJDÚK—PARTIZÁN 10 (1­) VELEZ—C. ZVEZDA 2:2 SARAJEVO—DINAMO (7) 1:1 (1:91 RIJEKA—OLIMPIJA 2:1 • A táblázat: Az utolsó forduló: Sloboda—Hajdúk, Partizán—Velež, C. zvez­da—Osijek. Buduérmst—Sarajevo. Dinamo (Z)— Rijeka. Olimpija —Vardar, Dinamo (V)—Galenika, Rađnički— OFK Beograd, 2e- 1 jezničar —Voj vöd ina. 1. PARTIZÁN S3 П KI « 57:36 44 2. HAJDÚK 33 14 15 4 51:32 43 3. DINAMO (Z) 33 14 14 5 55:39 42 4. RADNICKI 33 15 9 9 44:38 39 5. C. ZVEZDA 33 12 11 10 54:50 85 6. VARDAR 33 13 9 11 42:44 35 7. VOJVODINA 33 12 10 11 36:54 34 8. SLOBODA 33 11 11 11 43:33 33 9. OLIMPIJA 33 10 13 10 30:30 33 10. SARAJEVO 33 10 11 12 42:41 31 11. ZELJEZNICAR 33 10 11 12 35:38 31 12. VELEZ 33 11 8 14 54:56 30 13. DINAMO (V) 33 12 6 15 54:57 30 14. BUDUCNOST 33 11 8 14 36:49 30 15. OSIJEK 33 11 7 15 48:50 29 16. RIJEKA 33 10 9 14 49:53 29 17. OFK BEOGRAD 33 9 9 15 37:44 27 18. GALENIK­A 33 4 11 18 29:55 19