Magyar Szó, 1983. augusztus (40. évfolyam, 209-223. szám)

1983-08-10 / 218. szám

6 Törekvés—Bisnstár (Gombos) 4:2 (2:1) Szilágyi, 1’C0 néző, vezette Vlaš­­kalić (Zombor). Góllövők: Rizsá­­nyi, Šorgić, Görög és Kuntity, il­letve Hugyik és Bogyó. A Dunafúj Labdarúgó Kupa szerdán lejátszott mérkőzésén a szilágyiak nagyon igyekeztek s szép, színvonalas mérkőzésen sike­rült is legyőzniük a gombosiakat. Igaz, a mérkőzés idején esett az eső, de ez nem akadályozta meg a játékosokat abban, hogy tudásuk legjavát adják. Vl­ackalic játékve­zető kitűnően bíráskodott. Jelenet a Vardar—Borac (1:0) meccsről Borac, Hercegszölős Jedinstvo, Nemesmilitics A Dunatáj Kupa vasárnapi nemesmiliticsi döntőjében az őr­szállási FK Stanišić és a nemesm­iliticsi FK Omladinka lányai ját­szanak. Felvételünkön a nemesmiliticsi lányok. Várdaróc: Verdar—Borac 1:0 (0:0) Vezette: Császár, góllövő: Fehir. v­ ARDAR: Miščević, Cövek, I­ulić, Szálai. Stojkovié. Gerber. Stanković, Mesírov, Manó, Jovičić, Fehir (Kara­­kas, Kis, Bemer, Molnár, Kluizer). BORAC: Horváth. Kováé. Jarotevic. Miliő, Toprok, Saboiek, Radujkovlé, Bošković, Medved, Nagy, Bolmanoyic (E rtner, Bajski. Matljeviő, Ljubovic, Djordjevié). A vártnál nehezebben győzött a Var­­dar saját pályáján za erősen telihata­­lítot­t Borac csapata ellen. A Vardar­­nak- 07­­ is elég volt ahhoz, hogy be­biztosítja szereplését a tranatai Kupa középdöntőjében. 7 . DUNATÁJ D­unatúj labdarúgó kupa Következik a döntő Ma játsszák az utolsó fordulót a se­lejtezőkben. Gomboson az első csoport győztese a Dunatúj lesz, ha legyőzi a Mosztongát. Ellenkező esetben a Tö­rekvés jut a döntőbe. A második cso­portban már vasárnap eldőlt, ki jut tovább. A bezdáni Sport mindkét mérkőzésen győzött a kupuszinai Par­tizán ellen. A versenyen kívül részt vevő Jedinstvoval játsszák utolsó mér­kőzésüket ma a Sport labdarúgói. A harmadik csoportban nagy meglepetés­re, a múlt szerdán a várdaróci Vardar 2:0v-ra győzött az erdődi Bratstvo el­len és ezzel biztosította magának a döntőben való részvételt. Ma az utol­só fordulóban a Vardar a Zátonnyal, a Braistvo a Boraccal játszik Várda­­rócon, illetve Erdődön. Hétfőn szerkesztőségünkben megejtet­tük a nemesmiliticsi döntő sorsolását. Most már végleges, hogy szombaton és vasárnap játszanak a csapatok Ne­­mesmilitiesen. Szombaton, augusztus 13-án az elő­döntőben: 15 órakor: Sport — az első csoport győztesével (Dunatáj vagy Törekvés). 17.30 órakor: Jedinstvo—vardar. Vasárnap, augusztus 14-én: 14 órakor a harmadik helyért. 16 órakor: Omladinka—Stanišić, női döntő. 17.30 órakor a döntőt játsszák. Szerkesztőségünknek az idén ■ is si­került kisebb ajándékokat biztosítani a legjobb csapatoknak és játékosok­­nak. . A Dunatáj idei védnöke a zombori Csikás Benő Kommunális Vállalat, a nagy serleget a helyszínen a munka­­szervezet kiküldöttje adja át a győztes csapatnak. A múlt heti eredmények: Szilágyi: Törekvés—Dunatáj 4:2. Kupuszina: Partizán—Jedinstvo 1:4. Erdőd: Bratstvo—Vardar 0:2. Hercegszőlős: Borac—Zátony 3:0 (a Zátony nem jelent meg). A vasárnapi eredmények: Doroszló: Mosztonga—Törekvés 1:2. Bezdán: Sport—Partizán 7:2. Vardaróc: Vardar—Borac 1:0. A TÁBLÁZAT ÁLLÁSA: I. csoport: III. csoport: A Dunatáj vagy a Törekvés jut a döntőire? Izgalmakban valóban nincs hiány a Dunatúj Labdarúgó Kupa I. csoportjá­ban. Már csak egyetlen mérkőzés ma­radt hátra, de még mindig nem tudni, melyik csapat jut el a nemesmiliticsi döntőre: a gombosi Dunatáj vagy a szilágyi Törekvés. A gombosiak fölényesen megnyerték első két mérkőzésüket. Otthon 8:3-ra nyertek a Törekvés, vidéken pedig 7 :1-re a Mosztonga ellen. Már szinte mindenki elkönyvelte, hogy biztosítot­ták a csoportelsőséget. A múlt héten azonban Szilágyin 4:2-re győzött a Tö­­rekvés a gombosiak ellen, Doroszlón is behajtották a pontokat, és így ők ke­rültek az első helyre. Tehát az utolsó napra, mára maradt el döntés. Nagy küzdelemre van kilá­tás, mert a Dunatájnak hiába van ki­váló gólkülönbsége, mindenképpen győznie kell a Mosztonga ellen. Ez pedig nem is lesz olyan könnyű feladat, met a doroszlóiak egyre jobb formá­ban játszanak, vasárnap is kiváló tel­jesítményt nyújtottak a Törekvés el­len. Amennyiben döntetlenül vagy vendég­győzelemmel végződik a mai találko­zó, a Törekvés jut tovább. Nem két­séges, hogy szép idő esetén óriási lesz az érdeklődés a gombosi mérkőzés iránt. A Mosztonga már korábban el­veszítette ugyan minden esélyét arra, hogy döntős legyen, de abban senki sem kételkedik, hogy igyekszik min­dent megtenni a kedvező eredményért. Annál inkább, mert régi vetélytársak­­ról van szó, és a doroszlóiakat fűti a visszavágás vágya is a múltkori 7:1-es vereség miatt. A Dunatájnak tehát minden tudását latba kell vetnie, ha el akar jutni a militicsi döntőre. H. A. 1. Törekvés 4 3 0 1 12:14 6 2. Dunatáj 3 2 0 1 17:8 4 3. Mosztonga 3 0 0 3 4:12 0 II. csoport: 1. Jedinstvo 3 3 0 0 14:2 6 2. Sport 3 2 0 1 9:6 4 3. Partizán 4 0 0 4 5:20 0 1. Vardar 5 4 10 14:5 9 2. Bratstvo 4 2 1 1 15:8 5 3. Borac 5 2 0 3 11:10 4 4. Zátony 4 0 0 4 4:21 0 Vasárnap lóverseny lesz Zomborban A Szocialista Szövetség zombori községi választmányának védnökségé­vel vasárnap 14 óra 30 perces kezdet­tel nagyszabású lóverseny lesz Zom­borban, a Sztapári úti versenypályán. A szervezést a zombori Vojvodina lo­vasklub, valamint a Zombori Mező­gazdasági Kombinát vállalta, megren­dezik a négyéves lovak versenyét is, ez országos jellegű döntő lesz, a pá­lya hossza 2800 méter, az első helye­zettnek 70 ezer, a má­odik­nak 35 ezer, a harmadiknak 20 ezer, a negyediknek pedig 10 ezer dináros pénzjutalmat biztosítanak. A győztes egyúttal meg­kapja a Jugoszláv Lovasszövetség nagyserlegét is. Ez a futam 17 órakor kezdődik, egyébként összesen nyolc futamot lát­hat a közönség. KISPÁLYÁS LABDARÚGÁS Nemesmiliticsen maradt a serleg Csütörtökön Nemesmiliticsen befeje­ződött a három hétig tartó kispályás labdarúgótorna, amelyre tizenhét csa­pat nevezett be Nemesmiliticsről, Or­­szállásról, Regőcéről és Obzirból. A villanyfénynél zajló küzdelemben legjobban négy csapat szerepelt: a nemesmiliticsi Ve­teranii és a Kod Sülje együttes, valamint az őrszállá­­si Zepelin II. és a Baš­nas Kriga játszott. Jobb játékkal 3:1-es félidő után a Veterani nyert 6:3-ra és meg­szerezte a harmadik helyet, és meg­kapta a fiatalok helyi szervezete sportszakosztályának serlegét. Óriási volt a küzdelem az első helyért a nemesmiliticsi Kod Sülje és a jó képességű őrszállási Zepelin II. között. Miljuš juttatta vezetéshez a hazaiakat, majd öt perccel később Stevan Vukadinović egyenlített. A második félidőben egyenrangú felek játékát láthatta a mintegy kétszáz néző, a vendégek Mária támadtak töb­bet, a kitűnően védő Gyürki József szinte minden lövést hárított. Ante Tomas húsz méterről leadott lövésé­vel szerezték meg a 2:1-es győzelmet a nemesmilities­ek. Ők kapták a nagy­serleget és a vele járó 8000 dinárt, míg a kisebb serleg és az 5000 diná­ros pénzjutalom az őrszállásiakat il­lette meg. A Kod Sülje összeállítása: GYÜRKI, MILJUŠ, M. BAKULA, A. TOMAS, PRAVDTČ, MILOJEVIC, TOMIK, AR­­SOVSKI, ILIC és BAGI. Legjobb gól­lövőnek az őrszállási Stevan KURID­­ZÁT nyilvánították, a legjobb kapus GYÜRKI József. Versenyen kívül mutatkozott be a helybeli Omladinka leánycsapat és az örszállási FK Stanišić együttese. Az őrszállásiak 5:0-ás félidő után megér­demelten nyertek 9:0-ra. P. M. Partizán—Jedinstvo 1:4 (0:2) A kupuszinai Partizán az idén alá­rendelt szerepet játszik a Dunatáj Labdarúgó Kupában, a múlt héten i is simán vesztett hazai pályán a nemes­militicsi Jedinstvo ellen. A vendégek mindenben felülmúlták ellenfelüket és győzelmük teljesen megérdemelt. BEZDÁN Sparta Partizán (Kupuszina) a­­4.iji JOVANOVIC zombori játékvezető sípjára indította útjára a labdát a vendégek középcsatára mintegy Ш néző előtt. Csakhamar a hazaiak vet­ték át az irányítást és KOVÁCSNAK már a 9. percben eszményi helyzete adódott, de 8 méterről mellé lőtt. Ugyanez a játékos a 6. percben el­húzott a jobbszélen, átkígyózott a vendégvédelmen és gyönyörű gól­t lőtt. Négy perc múlva KOVÁCSOT buktatják a vendégek a büntetőn be­lül, Jovanovic gondolkodás nélkül a 11-es pontra mutatott. Miroslav LjU­­BIC biztosan lőtt, 2:0. A 15. percben KOVÁCS kiugrott kicselezte a kifutó kapust is, kisodródott a jobb kapufa tövébe és pár lépésről a kapufának pöccintette a labd­át. Ismét egy nagy helyzet maradt ki. A 18. percben Stanko GALIC szabadrúgásába fejelt bele valaki és a labda a szemöldükfa felett hagyta el a pályát. A bezdáni­­ak állandóan támadtak és Stanko GALIC, majd KALABIC volt ered­ményes, így már 4:0-ra vezettek a hazaiak. A félidő 29. percében a ven­dégek egy ellentámadása a 16-oson kívül elakadt, a bíró pedig 11-est ítélt. BALOG I. kimozdította ■ JELIČI­­CET és szép gólt lőtt. Ezzel az ered­ménnyel tértek pihenőre a csapatok. A fordulás után ismét csak a bez­­dániaké a kezdeményezés, az 55. perc­ben MUSA beadását Miroslav LJU­­BIC fejelte a hálóba. Ezt követően KOVÁCSNAK 2 jó helyzete is kima­radt, Miroslav LJUBIC pedig, senki­től sem zavartatva, 10 lépésről is mellélőtt. A 31. percben jobb oldali szöglet szállt be a vendégkapuba. HOLPERT Lajos kiemelkedett a játé­koscsokorból és 6:1-re növelte csapa­ta előnyét. Három perc múlva pedig KOVÁCS a fél pályáról indult, kicse­lezte az egész védelmet, 7:1. Ezt kö­vetően lanyhult az iram, a bezdáni­­ak könnyelműsködni kezdtek, a ven­dégek pedig, becsületükre válik, haj­tottak. És meg is lett az eredménye, mert BALOG István szépített. KISS mellett belőtte a vendégek második gólját és beállította a végeredményt. A bezdániaknál jobb teljesítményt nyújtott a többieknél: KOVÁCS (an­nak ellenére, hogy fél tucatnyi hely­zetet kihagyott), HOLPERT László, aki szinte hibátlanul látta el a közép­­fedezet­ feladatát, a fiatal KARAMAR­­KOVIC és SIPOS, míg a vendégeknél PÉTER és BALOG István nyújtott va­lamivel többet társainál. JOVANOVIC és kollégái több apró hibával vezet­ték ezt az egyébként roppant sport­szerű mérkőzést. Sz. Г. Mosztonga-Törekvés 1:2 (0:0) Doroszló, 300 néző, vezette: Batalo (Zombor). Góllövők: Z. Javorína, il­letve Görög (2). MOSZTONGA: Borčić, Kolb, Mészáros, Szitás J., D. Javorina, Veljkovic, Ko­vács, Horvát, Z. Javorina (Kovács G.), Nágel (Szitás K ), Szklenovszki. TÖREKVÉS: Baranov, Szakál, Toldi, Keszeg B., Sorgić, Domic, Keszeg L., Bársony (Misinszki), Horvát, Görög, Kuntity. Elégedetten hagyta el a pályát a szépszámú közönség, mert ha kedven­ceik nem is győztek, végig küzdelmes, érdekes vudit a mérkőzés. Szinte hihe­tetlen, de olyan helyzetek maradtak kihasználatlanul, amelyeket művészet volt nem értékesíteni. Az első félidő­ben mindkét csapat legalább két gólt szerezhetett volna, de egyszer sem rezdült meg a háló. A 27. és a 30 percben a hazai Kovács, egyedül tört kapura, de a kifutó kapus mellett a labda a kaput is elkerülte. A vendégek sem maradtak adósak. Boróié a 17 percben rosszul dobta ki a labdát, pontosan a szilágyi Horvát elé, aki azonban nem tudott mit kezdeni ve­le. A 40. percben Domic egyedül volt a kapu előtt, de nem találta el az üres hálót. Alig kezdődött meg a második fél­idő, a hazaiak megint két ide a­lás helyzetet hagytak ki. A 46. percben Z. Javorina nem tudott gólt lőni a kifutó kapus mellett, két perccel ké­sőbb pedig Kovács két méterről az üres kapu fölé fejelt. A 49. percben Z. Javorina révén L. a Mosztonga megszerzi a vezetést, de Görög még ugyanebben a percben egyenlít. Ami­kor már úgy látszott, hogy döntetle­nül végződik a találkozó, Görög egyedül tört kapura és nagy erejű lövéssel a bal felső sarokba talált. A vendégcsapat győzelme megérde­melt, mert jobb volt ellenfelénél. A közönség mindenesetre elégedettebb lett volna, ha mind a két együttes még három-négy gólt lő, erre ugyanis meg­volt minden lehetőségük. Kitűnt: D. Javorina és Veljkovic, il­letve Sorgić és Kuntity. A játékvezető :jól végezte feladatát. ERMENC Ivan GOMBOS Megtartották a sport­horgászok versenyét A gombosi Harcsa sporthorgász­­egyesület vasárnap tartotta meg a felnőttek idei horgászversenyét Több mint negyvenen próbáltak szerencs­ét a Duna—Tisza—Dima csatornán. Az izgalmas versenyen Szeverics Ferenc szerezte meg az első he­lyet. Ő fogott legtöbb halat, a jutalma: macsalis horgászfelszere­lés, második Simon Lajos, horgász­botot kapott, 3. Pásti József, 4. Hu­gyi István, 5. Szeverics István. Az egyesület őket i­s megjutalmaz. Mekkora a jégkár? Az újvidéki Vojvodina Biztosí­tóintézet zombori Nyugat-Bácska társultmunka-alapszervezetében folyamatban van a július 24-én és augusztus 3-án tomboló vihar okozta károk összegezése. Végleges adatok nincsenek, azonban már most tudni, hogy több mint 20 ezer hektáron keletkezett jégkár, főleg Telecskán, Regőce, Kljajice­­vo, Zombor, Aleksa Santic, Stani­­šić, Gombos, Szántó határában. Az első jégverés következtében az épületeken 20 millió dináros a kár, a mezőgazdaságban pedig 100 millió dináros a kár. A biztosító­intézetben elmondták, hogy tete­mes összeget kell kártérítés címén kifizetniük, jövőre valószínűleg növelik a biztosítási díjat. m­aarjen m­en­mvić 1983. augusztus 10., szerda a Magyar Szó zombori, apatini, hód­sági pélmonostori, eszéki, vukovári és vinkovei melléklete Szerkeszti a szerkesztő tanács Tagjai: MÉSZÁROS András, JA­GICZA László, Bogdan KOKOTO­­VIC és VARGA Sándor (Zombor). KOCSIS Pál (Apatin) RUPPA Amb­rus (Hódság), KOVÁCS Irén (Eszék), MÉSZÁROS Kálmán, CSÉBITY Fe­renc, SÓJA Dénes (Pélmonostor), DÖME Dániel (Vinkover), TÓTH Árvai Antal (vukovár), PASZA Árpád (Horvátországi Magyar Szö­vetség), ZAMBÓ Illés (Dunatáj) és BOZSOKI Ernő (Magyar Szó). Elnök MÉSZÁROS András Szerkesztő ZAMBÓ Illés Munkatársak: IVSIC Ilonka (titkár­nő) HAJNAL Árpád, KŐVÁRI Ár­pád, PRIBILLA Mátyás, MÉSZÁ­ROS Vera, TÓTH László. A szerkesztőség címe: 25000 Zom­­bor. Gradska kuća I. emelet: 18—19. szoba. Telefon: (025-ös hívószám) 22-035. Előfizetési díj belföldön egy évre 520 dinár, fél évre 260 dinár. Kül­földre egy évre 1040 dinár, fél évre 520 dinár. Folyószámla: 65700-603-6121 NISRO FORUM - Magyar Szó: Novi Sad. Kiadja a Forum Nyomda, Újvidék