Magyar Szó, 1983. augusztus (40. évfolyam, 209-223. szám)

1983-08-03 / 211. szám

6 ' cc*7 "• Dimatáj lafedariag^ kupa Mosztonga,—Dunatáj 1:7 (1:2) Doroszló, 150 néző, vezette MI­­JATOVIC (Zombor). Góllövők: JAVORINA (11-esből), illetve HORHAMER (2), MOLNÁR (2), BUGYIK (2) és LOBODA. MOSZTONGA: Bereié, Kovács I ., Huszár, Szitás I., Kovács L. Szitás K., Momčilović, Mészáros, Javorina, Nágel, Szklenovszki. Ját­­szott még: Veljkovic, Rezsicska Horvát és Kolb. DUNATÁJ: Varga, Klem, Bo- ■ gyó J., Munjas, Milenkovic, Kun­ná Korhamer, Kovács R. Hugyik , Bogyó Đ., Molnár. Játszott még: Loboda, Mihajlović, Matin. A két szomszéd falu csapatának vasárnapi találkozóján egyenlőt­­len küzdelmet látott a szépszámú­ közönség. A hazaiak bíztak abban,­­ hogy győzelmük esetén teljesen­ nyílttá válik, ki lesz a győztes az első csoportban, de nem így tör­tént. A hazaiak jutottak vezetéshez a 14. percben tizenegyesből, és ek­kor még úgy tűnt, teljesülhet is a Mosztonga kívánsága. A 26. perc­­b гч azonban egyenlített a gombo­si csapat. Hugyik szépen futott el a jobbszélen, és beadását Molnár fejjel értékesítette, öt perccel ké­sőbb ugyanez a játékos csapott le a labdára és máris 2:1 a vendé­gek javára. A 40. percben Javori­­nának alkalma volt egyenlíteni. Sokkal gyorsabb, ügyesebb volt Milenkovicnál, a Dunatál védőjá­tékosánál, egyedül tört a kapura, de jó helyzetből mellé lőtt. Az utolsó percben is a hazaiak szo­rongattak. Nagy tumultus támadt Varga kapuja előtt, de végül is hárítottak a gombosiak. Az FK Stanišić lányai Partizán, Kupuszina Sport, Bezdán DUNATÁJ Szünet után a vendégek sokkal jobban játszottak ellenfelüknél és merten győz­ek. Az 55. percben Huszár el­­­őtt egy labdát, és ilyen nagy arányban is megérdem Korhamer élt a kínálkozó lehető­séggel: ügyesen átemelte a kifu­tó kapus fölött. Két perc múlva mintaszerű akció gördült végig a pályán. Munjas futott föl, Husvik­­nak továbbított, majd Molnár és Korhamer matthelyzetbe hozta az egyébként jól védő Borčićot és így lett 4:1. Ezután Hugyik kétszer volt eredményes. Hat perccel a befejezés előtt láttuk a mérkőzés legszebb gólját. A fiatal Loboda József húszméteres szabadrúgás­ból a jól felálló sorfal fölött a jobb felső sarokba bombázott. H. A. NEMESMILITICS FK Omladinka— FK Stanišić (női labdarúgás) 0:7 (0:2) Nemesmiliticsi pálya, nyolcvan néző. Játékvezető: Gyürki. Góllö­vők: Jelovic, Gusić II. és Milan­­ko 5. FK Omladinka: Markanovic, Klemen, Vidakovic, Pávity, Džinić, Csernus, Balatinac, Ezgeta, Baku­ja, Sándor és Culak. FK Stanišić: Vujevié, Stanoje­­vié, Buslruc. Jelovic, Gusić I., Gu­­sić II., Mladjen, Veselinovié, Mi­­lanko, Brajkovié és Mlinar I. Játszott még: Szabó és Mlinar II. A Dunatáj Kupa két leánycsa­pata, a nemesmiliticsi Omladinka és az őrszállási FK Stanišić vasár­nap lejátszotta első mérkőzését. A várakozásoknak megfelelően az őrszállásiak jobb erőnlétüknek és nagyobb tudásuknak köszönhetően végig uralták a mezőnyt. A jobb képességű csapat főleg a második félidőben mutatott játékával, szervezett támadásaival megérde­melten nyert 7:0-ra. Főleg Milan­­ko és Bustruc I., valamint Gusic I. volt formában. A nemesmiliti­­csieknél Pávity Katica igyekeze­tét kell megdicsérni, a csapat töb­bi tagjának összjátékán sokat kell még javítani, hogy méltó ellenfele lehessen az őrszállásiaknak. Va­sárnap ismét találkozik a két együttes. Mivel az őrszállásiak pályáját átépítik, a visszavágót is Nemesmiliticsen játsszák. Az előcsatározás két mérkőzé­sének eredményétől függetlenül az Omladinka és az FK Stanišić játszik a Dunatáj Kupa döntőjé­ben, mert több benevezéses nem érkezett. P. M. SZABADKA Alojzije Knezi lova nyerte г Dužijanca ’83 ügetőversenyt A hagyományos szabadkai Duži­­janca ’83 elnevezésű aratóünnep­ség idei ügető bajnokságának fő futamát a nemesmiliticsi Alojzije Knezi Maestro nevű lova nyerte. Maestro igen szoros küzdelemben fellppsszal lett első. A nemesmili­ticsi Vojvodina lovasegyesület ki­váló lótenyésztője Alojzije Kn­ezi jutalma 50 000 dinár. Alojzije Kne­zi a Maestroval az augusztus 14- én Zomborban sorra kerülő or­szágos ügetőbajnokságra is bene­vez. Rajcsányi László egy másik futamban Matador ménjével har­madik. Alojzije Crnkovic a ket­tős fogatok versenyében pedig má­sodik lett. P. M. Kupuszinai sportösszefoglaló Fennállásának 50. évfordulóját ünnepli a kupuszinai Partizán lab­darúgó-csapata. Az első hivatalos mérkőzést 1933. augusztus 16-án játszották Kupuszinán. Az ünnepség keretében kispá­lyás labdarúgótornát szerveztek. Az első helyen végzett Inter csapata elnyerte az egyesület vándorser­legét. A csapat tagjai: Kláró, Pé­ter, Asztalos, Vujevic, Marásek, Balog I, Balog II., Sugár. Az ér­meket Dienes István, a Partizán egyik alapítója adta át. A máso­dik helyen a Veterán csapata vég­zett, tagjai: Szasivárevics, Molnár, Vilic, Véman, Ric, Marásek, Guzs­­vány, Rang. A torna legsportszerűbb játéko­sa Marásek János. Elismerésben részesítették Dubac Györgyöt az egyesületben végzett többéves oda­adó munkájáért MARASEK Gáspár 1983. augusztus 3., szerda Nemesmiliticsen készülődnek a Dunatáj Kupa döntőjére A nemesmiliticsiek harmadik­ nekifutásra vállalták a Dunatáj S . Kupa döntőjének megszervezését. Kétszer kínálta fel a Dunatáj szer­kesztősége a két napig tartó sport­­küzdelem megszervezését a nemes­­militicsieknek, de csak az idén sikerült minden tekintetben meg­,­felelő körülményeket teremteni. Mivel közeleg augusztus 13-a és­ 14-e, a záróküzdelmek ideje, a­ Jedinstvo labdarúgó-egyesület el­­­­nöksége megvitatta a szervezési kérdéseket. Legtöbb gondot az­ öltözők jelentenek. Ezért úgy ha-­­tároztak, hogy az egyesület két­ öltözője mellett még kettőt hoz-­­nak létre. Az ifjúsági szervezet és a leá­nyok labdarúgó-csapata segítségé­vel, valamint a helyi közösség köz­reműködésével bekerítik a pályát, elvégzik a festést is. Úgy terve­zik, hogy a döntő két napján moz­gó büffét is létrehoznak üdítő italokkal és ha mód adódik, laci­konyha is lesz. A szervezés zökkenőmentesen halad, augusztus közepéig tehát minden a legnagyobb rendben lesz. Nemesmiliticsen igyekszenek olyan feltételeket teremteni, ame­lyek szavatolják a rendet és fe­gyelmet, a jó játékkörülményeket. Partizán—Sport 1:2 (0:2) Kupuszina, 200 néző, vezette: Vlaškalić (Zombor). Góllövők: Pé­ter, illetve Holpert Lajos és Ko­vács. PARTIZÁN: Víg Misura, Dubac (Varga), Balog M. Zrinjanin, Ma­rásek (Buják), Balog J., Kláró, Pé­ter Lovász, Balog J. SPORT: Jeliőre (Kis), Sipos (Ka­­raraarkovic), Nagy (Gyarmati), To­mic, Gilja, Mészáros (Holpert László), Kovács, Ljubić, Holpert Lajos, Kalabić, Martic (Stanić). Többet vártak a nézők ettől a találkozótól. Meg látszott, hogy az elkövetkező bajnoki idényre, a csapatok még nem készültek föl. Dicséretre méltó azonban, hogy nagy volt a küzdeni akarás a mérkőzés vége felé azonban a nagy hőség megtette a magáét: csökkent az iram, kevesebb lett a látványosság. Az első perctől mindkét csapat a vezetés megszerzésére törekedett, a csatárok azoban elügyetlenked­­ték a kínálkozó helyzeteket, de a jól záró védelmek is hozzájárultak ahhoz, hogy a hálók érintetlenek maradjanak. Egyenlő ellenfelek küzdelmét látta a közönség, habár a vendégek támadásai szervezet­tebbek voltak, és ennek köszönhe­tően 2:0-ás vezetéssel térhettek pi­henőre. A 35. percben a találé­kony Holpert Lajos fejesgóljával jutott vezetéshez a Sport. A gól megzavarta a Partizán játékosait, a vendégek ezt kihasználták és Kovács a 41. percben ügyesen a hálóba lőtt a kifutó kapus mellett. Sokkal nyu­godtabban kezdődött a második félidő. A bezdániak kezdeményeztek többet, de baj volt a befejező lövésekkel. Ebben az időszakban hat szögletet végeztek el, de eredmény nélkül. Víg kapus gyakran avatkozott közbe igen eredményesen. A mérkőzés vége felé a hazaiak helyrebillentették az egyensúlyt a pályán és lassan átvették az irányítást. Ennek meg is lett az eredménye. A 80. perc­ben Péter, a Partizan legveszélye­sebb csatára kicselezett néhány védőjátékost és beállította a 2:1-es végeredményt. A hazaiak közül kitűnt Zrinja­nin és Péter, a vendégeknél pedig Holpert Lajos és a fiatal Maric nyújtott legjobb teljesítményt. A zombori Vlaškalić kitűnően vé­gezte feladatát segítőtársaival együtt. A harmadik forduló eredményei DOROSZLÓ: Mosztonga—Dunatáj 1:7 (1:2) KUPUSZINA: Partizán—Sport 1:2 (0:2) ERDŐD: Zátony—Vardar 2:7 (0:3) HERCEGSZÖLŐS: Borac—Bratstvo 4:5 (2:1) X. csoport Ma játsszák a negyedik fordulót. SZILÁGYIN: Törekvés—Dunatáj KUPUSZINÁN: Partizán—Jedinstvo HERCEGSZÖLŐSÖN: Borac—Zátony ERDŐDÖN: Bratstvo—Vardar Augusztus 7-én, vasárnap: DOROSZLÓN: Mosztonga—Törekvés BEZDÁNBAN: Sport—Partizán ERDŐDÖN: Zátony—Bratstvo VARDARÓDON: Vardar—Borac Augusztus 10-én az utolsó for­dulóban : GOMBOSON: Dunatáj—Mosztonga NEMESMILITICSEN: Jedinstvo—Sport ERDŐDÖN: Bratstvo—Borap VÁRDARÓCON: Vardar—Zátony ÉBES ItlJrkJ OrEŠtDViči II. csoport III. csoport 1. Dunatáj 2 2 0 0 15:4 4 2. Törekvés 2 1 0 1­6:10 2 3. Mosztonga 2 0 0 2 3:10 0 1. Jedinstvo 2 2 0 0 10:1 4 2. Sport 2 1 0 1 2:4 2 3. Partizán 2 0 0 2 2:9 0 1. Bratstvo­ 3 2 1 0 15:6 5 2. Vardar 3 2 1 0 11:5 5 3. Borac 3 1 0 2 8:9 2 4. Zátony 3 0 0 3 4:18 0 ERMEND Ivan Zátony—Vardar 2:7 (8:3) Nem érkeztek meg a kijelölt já­tékvezetők a találkozóra, mégis le­játszották a mérkőzést, a Vardar magabiztosan győzött, a várdaró­ciak soraiból különösen Fehér já­téka emelhető ki. A Vardar gól­jait Manó, Szalai, Kluizer, Kis és Fehér (3) lőtték. Ezzel a győzelmükkel a várda­­róciaknak nagy esélyük van a cso­portelsőség megszerzésére, és a Dunatáj Kupa döntőjében való részvételre. a Magyar Szó zombori, apatini, hód­sági pélmonostori, eszéki, vuk­óvári és vmnkovei melléklete Szerkeszti a szerkesztő tanács Tagjai: MÉSZÁROS András, JA­GICZA László, Bogdan KOKOXO­­VIC és VARGA Sándor (Zombor), KOCSIS Pál (Apatin) RUPPA Amb­rus (Hódság), KOVÁCS Irén (Eszék), MÉSZÁROS Kálmán, CSÉBITY Fe­renc, SOJA Dénes (Pélmonostor), DÖME Dániel (Vinkovci), TÓTH ÁRVAI Antal (Vukovár), PASZA Árpád (Horvátországi Magyar Szö­vetség) ZAMBO Illés (Dunatáj) és BOZSOKI Ernő (Magyar Szó). Elnök mészáros András Szerkesztő ZAMBO Illés Munkatársak: IVSIC Ilonka (titkár­nő) HAJNAL Árpád, KŐVÁRI Ár­pád, PRIBILLA Mátyás, MÉSZÁ­ROS Vera TÓTH László. A szerkesztőség címe: 25000 Zom­bor. Gradska kuća I. emelet 18—19. szoba. Telefon: 1025-ös hívószám­ 22-035. Előfizetési díj belföldön egy évre 520 dinár fél évre 260 dinár. Kül­földre egy évre 1040 dinár, fél évre 530 dinár Folyószámla: 65700-603-5121 NISRO FORUM ~ Magyar Szó Növi Lad. Kiadta a Fórum Nyomda Újvidék