Magyar Szó, 1985. április (42. évfolyam, 104-117. szám)

1985-04-22 / 110. szám

1985. április 22., hétfő MAGYAR SZÓ SPORTVILÁG 13 LABDARÚGÁS VAJDASÁGI LIGA ÚJVIDÉK: Index—Agrounija 2:0 (2:0) Index pálya, 400 néző, vezette Matic (Titel), gólllövők: Brankov a 16. és Petrik a 20. percben. INDEX: Purać, Nedić, Markuš, Jo­­vovié, Nenadíé, Stanisić, Roganovié, Bašić, Hložan, Petrika (Jovanović, Mitrić), Brankov. AGROUNIJA: Curović, Simunovački, Stajić (Bubaio, Prskaio), Pasié, Kozi­na, Knežević, Ljubinković, Radojčić, DukJć, Galambos, Djurić. Egy nagyszerű első félidő elegendő­nek bizonyult ahhoz, hogy az Index szokásához híven Újvidéken tartja a pontokat. Őszintén szólva a vendégek is segítettek neki enervált, kedvetlen játékukkal, de tény az, hogy az egye­temistáknak az első 45 percben min­den sikerült. Kész csoda, milyen hely­zeteket hagyott kihasználatlanul Ban­kov, Bašić, Petrika, Hložan és Roga­­novic. Úgyszólván minden egyes ha­zai támadás, kezdve az első percben végzett csodálatos Petrika kapáslövés­től, amit Curovic bravúrosan hárított, egészen az utolsó öt perc három százszázalékos alkalmáig gólveszéllyel járt. A vendégeknek az egész találkozó alatt egyetlen helyzetük volt, de el­­ügyetlenkedtek. Az első gól a 16. percben szöglet után született. A tehetséges Roganovic végezte el jobb oldalról, a labda a 16-os vonalán pattant, Brankov a le­vegőből, anélkül, hogy lekezelte vol­na, továbbította pontos lövéssel a jobb sarokba. Négy perccel később is­mét ünnepelt az Index szurkolótábo­ra. Stanišić a pálya közepéről nagy­szerűen megtalálta a 16-ban Hložant, ez egyből jobbra Petrikához gurított, a balösszekötő pedig óriási erővel lőtt a kapu jobb sarkába. Mindaz, ami később történt, a kiha­gyott helyzetek sora volt, a második félidőben mezőnyjáték folyt. Ebben a részben egyetlen helyzetet jegyez­tünk fel, amikor Nenadic közelről ka­pu mel­lé gurított. Kitűnt: Stanišić. Roganovié és Pet­rika. illetve Ljubinkovié. G. M. SZABADKA: Вабкг-MladosY (A) 3:0 (3:0) Backa pálya, 1200 néző, vezette Cve­tic (Sremska Kamenica). Góllövők: Cvijevic (11-esből) az 55. és a 70., valamint Bošn­jak az 59. percben. BACK A: Krstié, Kerleta (Skende­­rovié), 5 imun, Rimac (Pufek). Boš­­njak, Mandié, Ostojić, Cvijanović, Markovié, Ratkovié, Temunovié. MLADOST: Djurić, Rašetić (Pavli­­čić)f Culum, Pan j évié, Bakarié, Ku­­kié. Rákié, Mikié, Rogié, Djukié, Mar­ján (Grubor). A találkozó iránt nagy érdeklődés nyilvánult meg, ez látható a néző­­közönség számából is. Az első félidő­­ben a hazai csapat volt némi fö­lényben, de a Backa csatárai kevés lövést küldtek kapura. Hiányzott a sérült Rončević. Nélküle nem ment a játék a Backának. A vendégeknek jó helyzetük volt a 20. percben. Rá­kic azonban a kapu mellé lőtt. A labda a kapufát súrolta. A Mladost egyébként a játéknak ebben a ré­szében okosan játszott. Úgy tűnt, hogy nem lesz egyetlenegy gól sem a meccsen. A második félidőben alaposan meg­változott a helyzet. A Bačka uralta a mezőnyt, állandóan kezdeményezett és ez döntő tényező volt. A gól ál­landóan a levegőben lógott. Az 55. percben a Bačka meg is szerezte a vezetést. Ostojicot a büntetőterületen belül felvágták, és a 11-est Cvijevic értékesítette. Becsapta a kapust. Négy perccel később Bošnjak a pálya kö­zepéről indult, több játékost kicse­lezett és a 16-os vonaláról a kifutó kapus mellett a hálóba gurította a labdát. A Bačka fölényét még egy góllal koronázta. Simun baloldali be­adását Cvijanovic 10—11 méterről a hálóba továbbította. Látszott, hogy a Bačka jobban fel­készült a mérkőzésre, lelkesebben küzdött és értékes győzelmet aratott. Védelme kitűnően működött. A játék egyébként közepes színvonalú volt. Sokszor zavart keltett az, hogy az egyik csapat piros-fehér, a másik fehér-piros mezben játszott, ami tu­lajdonképpen rendkívül hasonló, s ez zavarta nemcsak a játékosokat, ha­nem­ a bírót is. Ifik: Backa—Mladost 2:6 (1*) B. V. SELO, Kozara—Rusanda 3:2 (1:0) Kozara pálya, 500 néző, vezette Ta­­dic (Bácstopolya). Góllövők: Misic a 13. és a 68., Agbaba a 74., illetve Ra­­dišić a 49. és a 90. percben. KOZARA: Malidia, Ljubiéié, Stupar, Grbié, Rodié, Kovaéevié, Bunié (Ag­baba), Labus, Kneievié, Grubor (Tú­rós> Mišić. RUSANDA: Nemčev, Bugarin, Obra­­dovié, Marciéev (Budakov), Skorié, Mišković, Batanjski, Boskovié, Kev­­rešan (Stankov), Nikolić, Rađišić. Mindkét együttes látványos és iz­galmas játékot mutatott. A nyílt já­ték meghozta eredményét, és a né­zők gólban gazdag mérkőzésnek vol­tak szemtanúi. A 13. percben vezetés­hez jutottak a hazaiak, Misic 10 mé­terről a kapus mellett a hálóba ta­lált. A félidőig Mišić a 25. percben hagyta ki a legnagyobb helyzetet, amikor lövése a kapufán csattant. A folytatásban Rađišić már 49. percben egyenlített, amikor Ljubičićot maga után hagyta, és a kifutó kapus mellett a hálóba talált, 1:1. A 68. percben egy kavarodás után a velen­­ceiek kapuja előtt Mišić találta fel MREK: Miotrost—Kabel 0:0 Livadica pálya, 2000 néző, vezette Kolarevic (Stara Pazova). MLADOST: Vuleta, Lolié, Stojano­­vic, Val­an, Loncar, Vesié, Marié, Princip, G. Karanovic (Horváth), Me­­dié, Kapics, N. Karanovic. KABEL: Verebes, Saganovic, Ko­­ vaéevié, Miéié, Zagoréié, Rubin, Ma­­kirié, MatuS (Vukov), Miliéevié, Rat­kovié, Popovié (VuéeXié). Lenin vagy nem lenni jelszóval in­dult a Mladost a Kábel ellen. Csak a győzelem jelentett ugyanis szá­mukra b­oldogulást a bajnokság hát­ramaradt részében. A találkozó erő­teljes Mladost támadásokkal kezdő­dött. Már a második percben Maric próbára tette Verebest, a Kábel ki­tűnő kapusát, amikor 18 méterről éle­sen lőtt kapura, de pontosan a ka­pusba. Két perc múlva Princip lab­dája szállt fölé. Ezután percekig szin­te pergőtűz alá került a Kábel ka­puja. Szögletek sorát végezték el a játékiak, de eredménytelenül. Ebben a játékrészben a Kábel is jó helyze­teket teremtett, a 12. percben Rubin volt jó helyzetben, de Vuleta szépen védte lövését. A 20. percben újabb gólhelyzetet hagytak kihasználatlanul az újvidékiek. Ratkovic közeli lövése csak centikkel ment kapu mellé. A Kábel, hogy ellensúlyozza a Mladost térfölényét, eleve védekezésre ren­dezkedett be, és gyors ellentáma­dásokkal próbálkozott. Harminc perc után teljesen kiegyenlítődött a já­ték. Újabb jó helyzete a 32. perc­ben adódott a Mladostnak, de Kapics labdája a bal sarok mellett hagyta el a játékteret. Két perc múlva re­­vanzsált neki Popovic, amikor öt mé­terről nem találta el a kaput, miután Matuš gyönyörű labdát küldött elé. A folytatásban sem változott a játék képe. A Mladost támadott többet, de csatárait mintha megbabonázták volna a Kábel játékosai, csak nem tudtak gólt elérni. A Mladost játé­kán észlelhető volt a nagy győzni­­akarás, és ezért nagy hibaszázalék csúszott akcióiba. Másrészt a Kábel nyugodtan adogatva játszott, és így tartani tudta a neki megfelelő ered­ményt. Az utolsó tíz percben a Ká­bel le volt szorítva, mégis közelebb állt a győzelemhez. A 88. és 89. perc­ben Milicevic lőtt erőteljesen kapu­ra, de Vuleta jóvoltából maradt a 0:0. Ennek az eredmények csak a Kábel örülhet, a járékiak nagyon veszélyes helyzetbe kerültek a táb­lázaton. Kitűntek a Mladostból Vesic és Princip, illetve Zagoréjé, Rubin, Mi­licevic és Popovic. Kolarevic jól ve­zette a találkozót. JANKOVICS Rudolf KOVIN, Ratínicki—Srem 1:0 (0:0) Radnicki pálya, 300 néző, vezette: Antal (Csantaver), góllövő Csányi a 70. percben. RADNICKI; Vujović, Petrié, Kozo­­kal, Subotin (Elparić). Sušnji, Lučić, Ljiljanić (Glasnović), Curčić, Jaćimov­­ski, Ostojić, Csányi. SREM: Babić, Jovanović, Trnić, Mar­kovié, R. Petković, Ivanović, D. Pet­­ković, T. Divljak, S. Stevanović, Nin­­ković, V. Divljak, St. Stevanović. Gyenge színvonalú mérkőzésen mind­két csapat igen rosszul játszott, a szurkolók igencsak elégedetlenek vol­tak a látottakkal, a hazaiak csa­k any­­nyiban lehetnek elégedettek, hogy ott­hon tarthatták a két bajnoki pontot. A 70. percben egy mélyről jövő labda Csányihoz­­került, aki mintegy 15 mé­terről a bal alsó sarokba talált. A csan­­tavéri játékvezető a hazaiaknak há­rom, a vendégeknek pedig két sárga lapot mutatott fel. Ifik: Radnicki—Szem 2:2 ___ B. J. Együtt szenved a vezető kettős magát, és ismét vezetéshez juttatta csapatát. A 74. percben Nemcevtől visszapattanó labdát Agbaba lőtte a hálóba. Az utolsó percben Radisic még egyszer megszökött a hazai vé­delemtől, és a kifutó kapus mellett beállította a 3:2-es végeredményt. Kitűnt Kovacevic és Misic, illetve Nemcev és Iladisic. A játékvezető jól bíráskodott. Ifik: Kozara—Rusanda 5:0 VERSEC: Vršac—Radnički (7) 3:1 (2:1) Városi stadion, 1200 néző, vezette Klepic (Szabadka), góllövő­k: Sipka a 20., Jovcié a 42., Náci az 51., illetve Ra­­duiovié a 12. percben. VRSAC • Vučković, Grkovié, D. Ra­­dovanovic, Dangubić, Sećković, Sumié, Náci, Sarajlija. Sipka, Jovéié, R. Ra­­dovanovié, Saviéevíc. RADNIČKI: Alimpié, Rostié, Herna­­us, Popovié, Ivartalija. M. Smiljkovié (Ivanovíé), Ciéovaéki, Stojakovié (Lju­­boljevié), Radulovlé, Nimak, Djukié. Harcias, izgalmas mérkőzést vívott a két csapat. Egy gyors ellentámadás so­rán a vendégek már a 12. percben ve­zetéshez jutottak, amikor Radulovic kö­zelről a hálóba talált. A 20. percben Sipka fejesgóllal egyenlített. A hazaiak a 42. percben jutotta­k vezetéshez,­ Náci beadása után Jovésé volt eredményes. A második félidőben teljesen a ha­zaiak vették át a játék irányítását, és többször is matt helyzetbe hozták a zombori védelmet. A mérkőzés sorsa talán már az 51. percben eldőlt, ami­kor Náci beállította a 3:1-es végered­ményt. Kitűnt Dangubié, Jovéié, Sipka és Seckovic, illetve Hernaus, Cicovacki és Nimak. A játékvezető jól bíráskodott. Ifik: Vršac—Radniéki 0:1 M. s. FAUNKA: Bačka—Pallos 0:0 Városi stadion, 1000 néző, vezette: Popadic (Kovin). BACKA: Malešev, J ovicici, Nogić, Dejanovié, Pisanjuk, Vještica, Borié (Hajak), Cuéuz (Timié), stojanovié, Teáié, Zirojevié, PALICS: ктес, Kouúcs, Szabó, Ro­ganovié, Vukovic, Csipák, Pajié, Mu­­csi (Mrvljevié), Matkovié, Sekuné, Margit (Terzié). Gyenge színvonalú mérkőzést vívott a két csapat. A palicsiak félénk já­tékkal mutatkoztak be a palánkai szurkolók előtt. A hazaiak végig tér­­iölőnyben voltak, és a Bajka legna­gyobb gólhelyzetét Zbroljevic hagyta ki a 47. percben, amikor 2—3 méter­ről a kapusba lőtte a labdát. A ven­dégek előtt egyetlenegy komolyabb gólhelyzet adódott a 80. percben, ami­kor Mrvaljevic egymaga állt a ka­pussal szemben, de erőtlen lövését Matešević védte. Három perccel a ta­lálkozó befejezése előtt Hajak és Ter­zic sportszerűtlen magatartása után a játékvezető az utóbbit kiállította. Kitűnt Teásé, Nogic és Pisanjuk, illetve Mucsi és Vukovic. Ifik: Bačka—Palics 8:1 D. S. ÖRÖKBECSE: Jedijisivo—Radnicki Sz. M. 1:1 (0:0) Városi stadion, ezer néző, vezette: Losič (Újvidék), góllövők: Sarac a 87, illetve Armacki­ć, 67 percben. stuk­taj vu: ixoujanin, Savan,­sta­­nisavljev, Djukic, Radosevic, Božić, Radovic, Ristovski, Sarac, Misic, Pje­­vac (Túrós). RADNICKI Sz. M.: Sarenac, Podgo­­reiac, Kásás Saréevié, Dubljevié, Bu­­disavljevié. Srdié, Kovaéevié, Guteša Vućković (Stevanoy). Jarić. Armatski. Nem kis meglepetésre a zrenjanini csapatnak sikerült elvinnie az egyik pontot Törökbecséről, még­pedig ak­kor,­­amikor a Jedinstvo az utóbbi mérkőzéseken norohig jó játékkal ruk­kolt ki. A Rad­­­cki azonban halogató játékot alkalmazott, szaggatta a mérkő­zést, játékosai felrengtek a földön, igyekeztek időt nyerni, és semlegesí­tették is a Jedki­stvo játékát. Az első félidőben csak egy jó helyzetet adódott a 40. percben,­ amikor Pjevac 6,7 mé­terről gyatrán lőtt kapuba. Szünet után megváltozott a játék képe. A Radnicki némi fölényt har­colt ki, és a 67. percben vezetéshez is jutott. Három perccel később a bíró 11-est ítélt a hazaiak javára, mert Bu­­disavljevic a büntető területen belül kézzel érintette a labdát Sarac, a vajdasági liga lej­obb góllövője azon­ban a kapu mellé küldte a labdát. A Jedinstvo a 78. percben egyenlített. Radovic a jobb oldalon lefutott, és lövésszerű beadását Sarac a hálóba sodorta. Ezután már nem is történt említésre méltó a pályán. Kitűntek: Diokic, Radosavjević és Radovic, il­letve Sarenac, Sarčević és Guteša. Ifik: Jedinstvo- Radnicki Sz. M.: 1:5 PANSSQVA: Dinamo—AIK 1:0 A következő forduló: Vršac—Dinamo. Radmlčki (Z)—Index. Agrounija—Jedin­stvo, Radnički Sz. M.—Bačka (P), Pa­lics—Baöka (Sz). Mladost (A)—Radnió­­ki (K), Srem—Kozara, Rusanda—Mla­dost (J), Kabel—AIK. A táblázat: 1. Rađnički (2) 24 13 5 6 37:21 31 2. AIK 24 13 5 6 34*20 31 3. Racka (P) 24 10 9 5 35:22 29 4. Dinamo 24 12 4 8 33:26 28 5. Kabel 24 7 ll C 20:29 25 G. Hačka (S) 24 8 9 7 24:27 25 7. Palics 24 7 10 7 27:28 24 8. Kozara 24 9 fi 9 32*35 24 9. Radnički Sz. M. 24 6 11 7 25:23 23 10. Rusanda 24 9 5 10 35:37 23 11. Vršac 24 10 3 11 28:30 23 12. Index 24 10 3 11 24:29 23 13. Mladost (A) 24 9 5 10 19:26 23 14. Agrounija 24 8 6 10 20*24 22 15. Radnički <K) 24 7 7 10 33:36 21 16. Mlađost (J) 24 5 10 9 22:34 20 17. Srem 24 ß 7 11 24:35 19 18. JedinstVO 24 5 8 11 27:29 18 LABDARÚGÁS BÁCSKAI LIGA ADA: AFK—Borac 6:2 (1:1) Udülőközponti pálya, 800 néző, ve­zette: Igaz (Csóka), góllövők: Bokoca a 13., Halász az 51­., Jovanovic az 57. é­s 78., Zapletan az 59. és 65., illetve Kevác a 8. és Kuna a 83. percben. AFK: Nagybali, Nagy L., Halász, Kaszás, Zapletan, pozsgai Trklja (Cuvik), Jaksić, Böködi, Jovanovic, avagy J. BORAC: Nikolić (Karadžić), Drago­­savac, Radakovic, Banjeglav, Surla, Kovacevic, Sevic, Mirkovic, Petotje- Vic, Raumanovic, Kolundzic (Bega­­rac). Már a mérkőzés első perceiben pergőtűz alá vették a hazai csatárok a vendégek kapuját. A 3. percben Pozsgai lövése a kapufáról vágódott vissza, Nikolic kapuvédő ekkor­ meg­sérült. A 8. percben egy­­ váratlan ellentámadás során Sevic elé került a labda, s a hálóba fejelte, az egyen­lítésre csak öt percet kellett várni, ekkor Böködi szépen lekezelte a lab­dát, és a bal alsó sarokba bombá­zott. A 19. percben nyilvánvalóvá lett, hogy Nikolic kapu­védő nem folytathatja a játékot, helyére Ka­­radžić állt be, de a kapuba Dragoja­­vac állt, mivel a vendégek tartalék­kapus nélkül 13 játékossal érkeztek Adára. A félidő végéig nem változott az eredmény, mert az adai csatárok csak a második félidő elején eszmél­ték fel, hogy az újonnan leállt kapuvédő nagyon is sebezhető pont a vendégcsapatban. Az 56. percben Halász egy jobboldali szögletről ta­lált a kapu bal alsó sarkába, úgyhogy ahhoz nem ért egyetlen játékos sem. Egy perccel később, Jovanovic is lövésre szánta magát, és gólt ért el. Az 59. percben Zapletan lopott el egy labdát az ellenfél védői elől, és 4:1-re növelte az eredményt. A 65. percben ismét Zapletan remekelt, mintegy 25 méterről végzett egy sza­badrúgást, és a sorfal mellett a jobb alsó sarokba talált. A hazaiak 6. gól­­ját a 78. percben Jovanovic lőtte. Egy mintaszerű akció végén a talál­kozó legszebb gólját láthatta a közön­ség. A nagyarányú vezetés birtoká­ban engedtek egy kicsit a hazaiak, s ezt kihasználva a 83. percben Surla egy ellentámadás során szépített az eredményen, a hazai csapat ilyen nagy arányban is megérdemelte a győzelmet a gyenge napot kifogó Borac ellen. A játékvezető jól látta el felada­tát. Kitűntek: a hazai csapatból Böködi, Tovanovic és Zapletan, a vendégek közül pedig Surla és Nikolic. Ifik: AFK—Borac 2:2 KRIZSÁN V. SZABADKA: Zorka—Graničar 3:0 (2:0) Mintegy 350 néző vezette Smiljanic (Apatin). Góllövők: Sokčić a 22., Gli­­gor a 26. és Husié a 84. percben. ZORKA: Vojnic, Lázic, Szekér, Ba­njáé, Crnkovic, Kopilović­, Sokolc (Futó), Katona (Husié), Stanjic, Gli­­gor, Koródi. GRANICAR: Beobradica, Olujic, Sveljo, Kravica, Japundjic, Strbac, Uzelac, Komarec (Gardijan), Radic (Mijic), Trivic, Radovic. A kellemes időjárás szép számú kö­zönséget csalt ki a sétaerdei pályára. Mindkét fél elég idegesen kezdett, összefüggéstelenül játszott, de ez csak a 22. percig tartott. Akkor egy el­lentámadás során Kopilovic szép be­adását Lokčić jobb oldalról, nehéz szögből 10 méterről a hálóba juttat­ta. A regőceiek jóformán csak véde­keztek. Néha ellentámadásokkal kí­sérleteztek, de gyenge lövéseik nem jelentettek veszélyt Vojnic kapus szá­mára. A Zorka fölénye a 27. percben újabb gólt eredményezett, Gligor csa­patkapitány megszerezte a második gólt. Ezúttal szintén nehéz szögből, de bal oldalról ő talált hálóba. Az első félidő végéig számos helyzet el­lenére nem volt újabb találat. . Szünet után a vendégek rendezték soraikat és néhány jó helyzetet hoz­tak össze. Az 56. percben egy 25 mé­teres szabadrúgás után Vojnic rövi­den ütötte ki a labdát, de a Grani­­car csatárai még egészen közelről sem tudták kihasználni a kínálkozó helyzetet. Ezután ismét a hazai csa­pat diktálta az iramot. Nagy térfö­lénybe került és a 84. percben a tar­talékjátékos Hušić egy kapu előtti kavarodásból beállította a végered­ményt. T. G. BAJNOK: Radniéki—Njegoš 4:1 (3:0) Sportközpont, 500 néző, játékvezető: Bognár (Palics). góllövők: Bokic a 4 Dudás a 8. és 16. percben. Damjanovic az 54., illetve Pajovic a 75. percben. RADNICKI: Bogunović, Ćulumović, Dulić, (Damjanovic), Temunovié. Milo­sevic, Cović. Bogojević, Pavličević, Aleksić, Dudás, Bokié (Komenda). NJEGOS: Niketić, Gardašević, Pejo­vié, Vicković, Crnojević, Krivokapié (Djurovié), Bajovié, Marié fApostolos­­ki), Barovic, Pejevié, Vujevié. A Radnicki újabb győzelmével iga­zolta szurkolóinak vérmes reményeit, hogy a bajnoki együttes komoly baj­nokjelölt. Nagyszerű kezdés és ese­ménydús első félidő után a hazaiak a második félidőben kissé alábbhagytak, amit a vendégek ki is használtak, és szépítettek az eredményen. A 4. perc­ben már vezetésre tett szert a hazai együttes. Aleksic beadását Bokic érté­kesítette. A 6. percben újabb gól: Co­­vic emelte középre a labdát, és Dudás a hálóba továbbította. A 17. percben ismét Dudás volt eredményes. A máso­dik félidőt is jól kezdték a hazaiak. Az 54. percben Damjanovic lövése nyomán került a Njegoš hálójába a labda, 4:0! A vendégek a 75. percben szépítenek Bajovic révén. A hazaiak győzelme megérdemelt, a játékvezető jól vezet­te a találkozót. Ifik: Radnicki—Njegoš 1:0,­­ K. J. Kései öröm Adan MORAVICA: Sloboda—Tekstilac 0:0­ ­Sloboda pálya, 400 néző, vezette: Jovanovic (Zombori). SLOB*ODA: Djurdjevié, Bika, Poíut, Marovié, Cevarušic, Vinnai (Futó), Nyúl, jovanovié, Dopuöja; Djelbabin. Kistó tii. TEKSTILAC: Marjanović, Randjeno­­vic, panči^. Prelié, Ilanúk, Arsié; Po­­žegović; Gíozdanovié, Stosic; Dukić, Stanković, astojić (Božić). A Sloboda teként igyekezett, me­­zőnyfölényt harcolt ki, de nem tud­ta bevenni a hodrogiak násosát. A Tekstilac szervezettebb csapat benyo­mását keltette. Mindkét csapatnak volt néhány kiváló gólhelyzete. A nagyszerű kapusok azonban meghiú­sították az igencsak gyengén kapura lövő csatárok szándékát. Mindkét csa­patnak volt egy-két száz százalékos a gólhelyzete, a védelmek azonban vé­gig helytálltak. A látottak alapján a döntetlen reális. A játékvezető kitű­nően vezette az összecsapást. Ifik: Sloboda—Tekstilac 0:0. IS USA: Hajdúk—Panonija 2:0 (0:0) Városi stadion, 606 néző, vezette Ma­­ravic (Szabadka). Góllövők: Scepano­­vic az 55. és Z Maric a 80. percben. HAJDÚK: Rác, Delic, Vukovic, Ra­­dujovic, Scepanovic, Kabrenovic, Po­­padic, Malivuk, Dudás (V. Marié), Da­­vid­ovié (Džuvcr), Z. Marié. PANONIJA: Mcraeilovié, Turkié, Pro­­danovié. Markovié, Nikéevié, Boguno­­vié, Barna (Ignjatovié), Nikoletié, Ra­dulovié, Trnlnié Dragovié. Nehezen jutott a két ponthoz a Haj­dúk, mert a vendégek védekezésre rendelkeztek be, és védelmük nagy­szerűen állta a sarat. Végig fölény­ben volt a Hajdúk, több kedvező hely­­zetet is teremtett, de csatárait a bal­­szerencse kísérte, azonkívül Memedo­­vic kapus volt a mezőny legjobbja. A 8., 17. és 40. percben szép helyzeteket hagytak ki a hazaiak, hogy végül az 55. percben egy szöglet után Stepano­vic befejelje a vezető gólt. Ezt köve­tően a Panonija is támadni kezdett, já­tékosai kapufát is lőttek. Egy jó cselsorozat után a 28. percben Z. Ma­ric beállította a végeredményt. A vendégek harcisságból kitűnőre vizsgáztak, Maravic szabadkai játék­vezető pedig kitűnően végezte felada­tát. Kitűnt: Radulovié. Séepanovié és Z. Marié, illetve Memedovié, Turkié, Pro­­danovié és Dragovié. Ifik- Hajdúk—Panonija 8:1 (2:1) TAVANKUT: Tavankut—PK Sombor 0:0 Tavankuti pálya, 800 néző, vezette: Miladinovic (Kula). OFK TAVANKUT: Jégár, Skende­­rovié, Lonéarevié, Simíé, A. Kopilo­vié, Brkié II., Prcié I., Kovaéevié, Kuburovié, Cvetkovié, stipíé, Polja­k ovié. PIK SOMBOR: Petičanin, Zakié, Klinovski, Momčilović, Veselinovié, Radenkovié, Lukié (Rajié), Trbolje­­vié, Jurié, Cimeša, Ivanišević. Ezen a találkozón búcsúzott a Ta­­vankat Mirosovic edzőtől, akinek a keze alatt érték el legjobb eredmé­nyeiket. A találkozó gyenge játékot hozott, talán némi fölényben játszott a hazai együttes, de kamatoztatni nem tudta fölényét. Az eredmény híven tükrözi az erőviszonyokat, és a mérkőzés csak a búcsú miatt lesz emlékezetes. A já­tékvezető hármas hiba nélkül látta el feladatát. V. ZIVIC B. GRADAC: OFK Odžaci—Polet 0:0 5RSZÁM­LÁS: Stanišić—Mladost 1:0 A táblázat: A következő forduló: Njegoš—Haj­duk S­panonija—AFK, Borac—Zorka, Graničar— Sloboda. PK Sombor—Sta­­nišić, Mladost—Odžaci, Podet—Radnic­ki, Tekstilac—Tava­nkut. D. N. J. J. 1. Hajduk 21 14 5 2 45:15 33 2. Radnicki 21 10 10 1 40:16 30 3. Mladost 21 12 5 4 26:18 29 4. Zolka 21 12 4 5 34:17 28 5. AFK 21 10 7 4 47:27 27 6. Tavankut 21 7 9 5 30:24 23 7. Sloboda 21 5 11 5 24:21 21 8. Tekstilac 21 4 10 7 23:26 18 9. Granicar 21 6 6 9 20:26 18 10. panonija 21 7 4 10 20:28 18 11. Polet 21 5 7 9 21:29 17 12. Borac 21 6 5 10 22:23 17 13. Odžaci 21 3 11 7 18:29 17 14. Stan­isic 21 4 6 11 16:36 16 15. Njegor 21 3 7 11 17:34 13 16. PK Sombor 21 5 3 13 24:48 13 VEGYIMŰVEK SI CSV­­C CS­OMASZ KOZMETIKAI GYÁR