Magyar Szó, 1985. október (42. évfolyam, 270-284. szám)

1985-10-09 / 278. szám

­ ■ A Rusin nem engedélyez meglepetést­ ­ Az egyetlen vendéggyőzelmet a ke­resztúriak könyvelték el az elmúlt for­dulóban, és most már csaknem biztos­ra vehető, hogy a Rusin lesz az őszi bajnok. Hazai pályán sem lépett föl az új­­cservenkai Mladost, ami azt jelenti, hogy a továbbiakban már nem lehet számítani ennek a jobb sorsra érde­mes csapatnak a részvételére. A ver­senybizottság minden bizonnyal töröl­ni fogja eddigi eredményeit, és ki­lencre csökken az I. osztályban az együttesek száma. Nem­ hagyja magát a Jedinstvo és a Hiper, biztosan nyertek hazai pá­lyán,­ úgyhogy a Pannónia még min­dig nyeretlenül az egyik legkomolyabb kiesőjelölt, a Csonoplya pedig lema­radt az élmezőnytől és aligha szólhat bele az elsőség, kérdésébe. A Hajdúk és az Omladinac nagy küzdelemben megosztozott a pontokon. A 6. forduló eredményei: Koluscon, Jedinstvo—Pannónia 2:0, Lipar—Cso­noplya 2:0, Gombos: Dunatúj—Rusin 2:3. Ujcservenka: Mladost—Graničar elmaradt, Sztapar: Hajduk—Omladinac 343. A táblázat állása: 1. Rusin 8 5 1 6 19:8 8 7. Hasvik 8 4 1 1 17:8 9 3. Omladinac S 3 1 l 12:9 7 4. I.ipar 8 3 12 12:19 7 5. Oraničar 5 13 1 9:9 5 s. Csonopiya 8 2 1 3 10:11 5 7. Jedinstvo 8 2 13 12:14 5 8. Dunatáj 8 1 2 3 9:1­ 4 9. Pannónia 8 8 2 4 7:17 2 10. Mladosz 4 9 1 3 3:11 1 DUNATÁJ« SPORT ZOMBORI LIGA Versenyben a három éllovas A karavukovóiak, a kulaiak és a zombori vasutasok vannak verseny­ben az első helyért a zombori vb­­darúgóliga hetedik fordulója után. Ratkovan a karavukovói Polet 4:4-es döntetlent ért el és ezzel meg­tartotta vezető helyét a táblázaton. Igaz, most már csa­k egy ponttal elő­zik meg a második csapatot, a ku­­laa kombinát legényeit. A zombori 2AK saját pályáján nehezen verte meg a bezdániakat, ezért csak gól­­különbségük rosszabb aránya miatt a harmadikak. Jól folytatják a küzdel­met a PK Sombor labdarúgói, há­rom győzelmükkel, két vereségükkel és két döntetlen eredményükkel a negyedik helyen tanyáznak. Tehát a bácskai ligából kiesett zomboriak magukra találtak. Ezt bizonyítja jó helyezésük is. A zombori ligába fel­jebb került monostorszegiek is jól állják a sarat, hiszen a bezdáni Sporttól 8—6 ponttal a felsőházban varrnak. A bezdániaknak csak a gól­­arányuk rosszabb. A ratkovói Rad­­nicki, miután, saját pályáján kicsi­kart egy pontot a karavukovóiaktól, ötvenszázalékos eredményével a he­tedik helyen tanyázik. Szontán a dernyei Omladinac cso­dát művelt, váratlanul 2:1-re legyőz­te a Dinamót. Ezzel megelőzték a raszinaiakat is, akik csak a kilence­dik helyen tanyáznak. A vasárnapi döntetlenjükért nyílván, drága árat fizetnek mert egy pont később hiá­­nyozni fog. Az egyébként gyengén kezdő Aleksa Sanac-i labdarúgók va­sárnap legyőzték a nemesmiliticsie­­ket, soraikban nincs minden a he­lyén, hiszen hét forduló után csak két pontot gyűjtöttek és utolsók a táblázaton. Furcsa, hogy a kljajice­­vóiak is az utolsók közt vannak. A szilberekiek öt pontjukkal a tizen­kettedikek. Míg az utolsó előtti a szonta Dinamo, melynek csak gól­aránya jobb a nemesmiliticsiekénél. Nagy a különbség a liga három felsőházi és a két utolsó helyezett­je közt. Nyilván a csapatok tudásai és képességeit ez nem tükrözi, ami­nek bizonyítására később nyilván sor kerül. A nemesmi­liticsiek példá­ul mindig a bajnokság második ré­szében azaz tavasszal találnak ma­gukra.­ Hasonlóan szerepelnek a szántóiak és szilberekiek is. ZOMBORI KÖZSÉG­KÖZI LIGA I. OSZTÁLY ZOMBORI KÖZSÉGKÖZI LIGA II. OSZTÁLY Még mindig pont nélkül a kupuszinaiak Senki sem gondolta volna, hogy eny­­nyire gyengén fog szerepelni a kupu­szinai Partizán. Vasárnap sem sikerült pontot szereznie, sőt katasztrofális ve­reséget szenvedett a liga meglepetés csapatától, az egyre jobban játszó do­­roszlóiaktól. A Mosztonga szinte nem ismer akadályt, és gólaránya is ki­váló. Minden bizonnyal nagy szerepet játszik majd az első helyért folytatott küzdelemben. Ebben a rangfokozatban különben igen kiegyensúlyozott a mezőny, je­lenleg öt csapat rohamozza csaknem egyenlő eséllyel a bajnoki címet, ez pedig már valóban régen történt meg. A szilágyi Törekvés lehengerelte a Metalacot, eddig az ő csatársoruk a leggólerősebb. A beregiek a Sikarából vittek haza egy pontot, és így to­vábbra is versenyben van mindkét csa­pat az előkelő helyezésekért. A jelek szerint, sajnos baj van Te­­lecskán. E­ddig ugyan nem termett sok babér a Petőfi gárdájának, de becsü­letesen lejátszottak minden meccset. Vasárnap azonban már nem utaztak el Nagyszállásra. A 6. forduló eredményei: Szilágyi: Törekvés—Metalac 4:1, Doroszló: Mosz­tonga— Partizán 5:0. Sikara—Dinamo 1:l, Nagyszállás: Jedinstvo—Petőfi elma­radt. A. Prigrevica erőnyerő volt. A táblázat állása: 1.ÄTSnam« 8 4 2 9 11:8 9 z»í*rtsre-9lea 5 4 o 1 18:3 з 3. Törekvés 8 4­­ 2 21:9 8 «^Mosztonga S 3 2 1 14:3 8 S-Sikara «22» 7:2 S 8.­.МеШаг 5 2 1 2 7:9 5 7. Jarjnstw *• « 9 3 9:8­0 «. Partisan **4v» S 5:19 9 VPetefi 3 9 5 2:24 9 Ata. BEZDÁNI SPORTMOZAIK Mind lejjebb a lejtőn! Zenta—Grafičar 29:26 (11:13) Nincs megállás a lejtőn a Graficar kézilabdázónői számára! Hat forduló után egy győzelem és két döntetlen a hazai pályán, meg három vereség idegenben a bezdániakat a kilence­dik helyre, azaz a kieső jelöltek közé sodorta. Zentán amíg az erőnlétből tartott, állandóan vezettek az első játékrész­ben, és csak az 50. percben sikerült egyenlíteniük a hazaiaknak 23:23-ra. Екког megtorpant a csapat, a ha­­zaiak ezt kihasználták és megnyer­­ték a találkozót. A keret a következő volt: Zeljkovic, Hajdin 11, Tallósy 2, Peric, 4, Báló, Pázmány 5, Horváth R., Boros 4, Jovićic, Cvrkušić, Varga. A Grafičar a hatodik forduló után mindössze négy ponttal a kilencedik a táblázaton. Vasárnap a jareki ce­­lik együttesét fogadják. Graficar—Radnički (Bajmok) 20:15 (10:6) Tegnap is megörvendeztettek ben­nünket a lányok a liga újonca és jó képességű csapata, a bajnoki Rad­­nicki elleni mérkőzésén, kisebb hibák után megérdemelt győzelmet arattak. Állandóan vezettek 5—6 góllal, és a második félidő közepe táján enged­ték meg a vendégeknek, hogy egyen­lítsenek 15:15-re. Ekkor­ ismét pályá­ra lépett az edző-játékos Félegyhá­­zi Smidt Katalin, és pár perc alatt a hazaiak előnye jelentős lett. A Gra­­ficarból azonban ezúttal is Gábor Kati tűnt ki tizenkét találatával, a hétméteresek biztos értékesítésével. A győzelmet a következő gárda ér­demelte ki: Benyák, Erdélyi 1, Lim­burger, Gábor 12, Lovric, Zec, Cillag 2, Katic 2, Macan, Smith 3, Botka. A hatodik forduló után 6 ponttal a bezdáni lányok a hetedik helyet fog­lalják el a táblázaton. ŽAK—Sport 2:1 (0:0) Egy pont már a tarsolyukban volt a bezdániaknak, akik a 2АК­каl szemben igazi rangadót vívtak szom­baton délután. Az első játékrészben mindkét fél igyekezett, sok hibát kö­vetett el mind a házigazdák, mind bezdáni vendégeik. A folytatásban Kurucz vezetéséhez juttatta a 2AK- ot, majd a 85. percben Miroslav Lju­­bic egyenlített. Három percre rá Martic távolról hazaküldte a labdát, a szemfüles Kuridza megkaparinto­tta és a tehetetlen Jeliék­ mellett a háló­ba küldte és megszerezte a két pon­tot. A Sport a következő fordulóban a liga esélyesét, a kubaiakat fogad­ja. (Maros I.) Mosztonga—Partizan 5:0 (5:0) Doroszló, Mosztonga pálya, mint­egy 50 néző. Vezette Strunjak (Szi­­vac). Góllövők: Cvetanovic a 22. és a 45., Korica a 28., Vlaisavljevic a 34. és Divljak a 40 percben. Mosztonga: Nagel (Z. Radovic), Munjas, Kovács, Drakulic Radovic, Javorina. Vlaisavljevic, Cvetanovic, Korica, Divljak, Momcilovic (Breka). Partizán: Dubac, Kláró, Somogyi, Ricz, (Balog J.) Péter, Fridrich, Varga, Marásek, Janovics, Balog I., Harangozó. A boroszlói Mosztonga vasárnap a kupuszinai Partizánt látta vendégül, és az első félidő második részében nyújtott kiváló játékával 5:0 arányú győzelmet aratott. Az első húsz perc­ben nem történt semmi különösebb. Ezután rákapcsolt a Mosztonga, szebbnél szebb támadásokat szőtt és Cvetanovicnak a 22. percben lőtt gól­jával megszerezte a vezetést. A kö­vetkező gólra nem kellet sokáig vár­ni, a 28. percben Korica volt ered­ményes. A találkozó legszebb gólját Vlaisavljevic lőtte a 34. percben. A Mosztonga árja a felezővonalról in­dult el, a labda lábról lábra járt. Cve­tanovic a bal oldalról átívelte a ti­zenhatos magasságába, az ott ter­mett Vlaisavljevic kapáslövése a jobb felső sarokban kötött ki. Dm­­­­ijak a 40. percben örvendeztette meg a kisszámú de lelkes közönséget, majd az első félidő utolsó percében Cvetanovic volt ismét eredményes és ezzel beállította az 5:0 arányú vég­eredményt. A második félidőben a hazai csapat inkább önmagának és a közönségnek játszott. A Partizannak a mérkőzés 53. percében volt gól­szerzési lehetősége, Janovics azon­ban az el­vetődött Nágel mellett a kapu mellé gurította a labdát. Stru­­m­as játékvezető hibái inkább a ha­zaiakat sújtotta. Az ifik találkoznia a Mosztonga 7 :1 arányú győzelmé­vel ért véget. d. 7. Törekvés:Metalac 4:1 (2:1) Szilágyi, 200 néző, vezette: Eric (Hód­ság). Góllövők: Bursać D. 2, Görög 2, illetve Petrovic. TÖREKVÉS: Barunov, Domic, Kun­­tity, Horvát, Sorgić. Bursać V., Toldi, Jerkovic. Görög, Miloš, Bursać D. METALAC: Stefanovié. Szitás. Sever. Stajher, Vilovski, Beretié. Kolompár, Zlatar, Petrovié, Vidié, Dubajié. Az ottani pályán a szokásos Törek­vés-rohamokkal kezdődött a mérkőzés. Pár helyzet után, a 8. percben meg is szerezték a vezetést. Görög távoli lövését a kapus kiütötte és a jól ér­kező Bursaé­k. a hálóba közvetítetik a labdát. A gól még jobban felhozta a hazai gárdát, és a 14. percben egy jól beívelt labdát Bursaé D. 16 mé­terről a hálóba fejelt. Továbbra is ro­hamozott a törekvés, de a 25. perc­ben Petrovic szépített. A második fél­időben a vendégek teljesen a saját­­térfelükre voltak szorítva. Görög 11-es­­ből 3:1, és a tíz perccel később ugyan­ez a játékos szintén 11-esből beállí­totta a végeredményt. Az ifik megszerezték első győzelmü­ket 1:0-ás félidő után, 2 :1-re győztek. M. B. ASZTALITENISZ A Bója lányal sísok újvidéken Szombaton Újvidéken az első selej­tező bajnokságon a zombori Bója leányversenyzői, Lőrinc és Pöthe mint a tizenöt ellenfelüket legyőz­­ve ragyogó eredménnyel elsők lettek é­s bejutottak a következő forduló­ba, ahol már csak nyolc együttes versenyez. A Temerinben megtartott első tor­nán a zombori fiúk negyedikek let­tek és szintén továbbra is verseny­ben vannak. A Tatalovic, J. Anti­­cevic és Hilkó összeállítású csapat negyedik lett. P. M. Halasítás a Sárkány esom. Arra­­nem pa­naszkodhatnak a horgászok, hogy halban szegény г Sárkányos, hiszen­ már számos nagy pontyot, harcsat és csukát is kifog­tak itt, a zombori községi sporthor­gász szövetség (amely ezzel a zárt vízzel rendelkezik) azonban nem fe­ledkezik meg a halasításról sem. A­­múlt héten a bé­csi halastóból vá­­­sárolt kétezer ki­logramm pontyt engedtek a vízbe. A költségeket a tagsági díjból fe­dezték. Valóságos hor­gászparadicsom ez nem messze Ku­­puszinától. Töké­letes a csönd, gyö­nyörű a környezet a legigényesebb horgászok is elé­gedettek lehetnek Az egyesület tag­jai jelképes ösz­szegért: mindössze 60 dinárért egész napra csónakot bérelhetnek (40 csónakja van az egyesületnek), és ugyanennyi pén­zért az éjszakát is eltölthetik a horgászotthonban. Akinek kedve szottyan, a helyszínen főzhet is a zsákmányból. Szinte eszményi hely lenne ez, mondják a horgászok, ha újabban nem lenne körülményes megköze­­líteni. Az­ erdő- és vadgazdálkodás­­i vállalat ugyanis megszigorította a közlekedést, azzal érvelve, hogy a horgászok zavarják a vadak nyugalmát. Arra is panaszkodtak továbbá, hogy igen sok az orvha­lász és az eddiginél jóval határo­zottabban kellene föllépni ellenük. a. A. Lénert István sportérmeit Zombornak ajándékozta A hatvanhat éves zombori szár­mazású és egykor országos hírű atléta, ma nyugdíjas egyetemi tanár Zomborba, szülővárosába látogatott. Nem érkezett üres kézzel, mert a sportszervezetek községi szövetsége meghívásának és kérésének tett eleget és magá­val hozta azokat az érmeket, ok­leveleket és plaketteket, ame­lyeket mint távol- és hár­­masugró, valamint rúdugró szerzett a különböző hazai és nemzetközi versenyeken. A felbecsülhetetlen értékű ha­gyatékot a készülő sportmúzeum­­ban állítják majd ki, amelynek témája a felszabadulás utáni sport negyvenéves fejlődése, valamint a sportszervezetek községi szövetsé­gének huszonöt éves munkássága. Danilo Marinkovic, a sportszövet­ség titkára elmondta, eddig ti­zenhárom ismert zombori szárma­zású sportoló hagyatékát ajándé­kozta a jövendő múzeumnak. Természetesen a múzeumban he­lyet kapnak az 1945 előtti sport­­eseményeket felidéző okmányok, érmek és oklevelek, a Partizán épületében állítják ki őket. A sportmúzeum a zombori Városi Múzeum keretében fog tevékeny­kedni. — Végtelenül örülök, hogy nem feledkeztek meg rólam a zombo­riak és felkértek, hogy érmeimet, serlegeimet a sportmúzeumnak ajándékozzam hagyaték formájá­ban. Irigylésre méltó a zomboriak kezdeményezése, amit más na­gyobb városokban is utánozni kellene. Büszke vagyok, hogy olyan városban születtem, ahon­nan igen sok ismert sportoló származik — hallottuk Lénert István nyugdíjas egyetemi tanár­tól. Felvételünkön Lénert István átadja érmeit, okleveleit a sport­­szervezetek községi szövetsége képviselőjének. BÁCSKAI LABDARÚGÓLIGA Utolsóból lesz az első? Mindenki kíváncsian várta a bács­kai labdarúgóligában folytatja-e jó szereplését a Stanišic együttese, ez a csapat ugyanis egymás után há­romszor győzött és az elmúlt héten már ötödik volt a táblázaton. Most, a nyolcadik fordulóban a korábbi bajnokjelöl adai AFK-t fogadta, jó játékkal magabiztosan győzött is az őrszállási gárda, 4:0 arányban verte meg a vendégeket. Az idény minden bizonnyal legjobb mérkőzését lát­hatta a közönség, különösen Milic és Bogunovic játéka emelhető ki, de jól játszott az egész gárda, főleg a fiatalok. Vučković ez alkalommal is remekbe szabott gólt lőtt. A követ­kező fordulóban a Zorka vendége lesz a Stanišić csapata. Ha netán Szabadkán is győznek, akkor az egy­kor még utolsó csapatból akár első is lehet a Stanišić együttese. Való­jában ez a szép a labdarúgásban, a változatos játék, a nem várt ered­mények teszik izgalmassá. Nagy meglepetést jelent a regőcei Graničar bajnoki győzelme. A regő­ceiek kissé félve utaztak el a talál** hozóra, senki sem gondolta, hogy ilyen magabiztosan győznek. Az ered­mény 3:0 a vendégcsapat javára, a Graničar pedig, ha vasárnap legyőzi a moravicai Slobodát akkor ugyan­csak jelentős lépést tesz a táblázat élmezőnye felé. A gračaci Boracnak mindössze 1 :1-es döntetlenre futott erejéből a Njegoš ellen, a hódsági Tekstilac szinte az utolsó percben lőtt gólt a Panonijának és így tartotta otthon a két pontot, az OFK Ođžaci a szom­szédos rangadón 2:0-ra kikapott a veprődi Mladosttól. A hódsági csa­patokkal kapcsolatban jegyezzük meg, hogy állandóan váltakozó for­mát mutatnak, vonatkozik ez a szerbmilinicsi Zadrugar csapatára is, a Zadrugar vasárnap ugyanis gyen­gélkedett.­­A Moravicán a Slobodától 4:1-re kikapott. A hátralevő fordulókban várhatóan több gólt lát majd a közönség, hi­szen már most megkezdődött a ki­esés elleni harc, ami pedig a bajno­ki címet illeti, valószínű, hogy a szabadkai Zorka szerzi meg mivel egymás után gyűjti a pontokat. T. L. Dunatáj—Rusin 2:3 (0:2) Gombos, 100 néző, vezette Tamar­­ko (Liliomos). Góllövők: Korhamer és Hugyik, illetve J. Tom­a, Farja és Herbut. Dunatáj: Veličković, Tamaskó (Ma­tin), Barasevity, Antic, Milenkovic, Bogyó, Celtic, Kovács, Hugyik, Mol­nár, Hajdú (Korhamer). Rusin: V. Budimszki, Markovié, S. Budimszki, Bodnar, F. Torna, Varga, Dudás. Herbut, J. Torna, Nagy Fúr­ja. A gombosiak vasárnap elszenved­ték első hazai vereségüket a liga je­lenleg leger­­ősebb csapaia tól. vére­­narangot talán még korai lenne meg­­tomgatni, de jó lenne minél esuvó­­ten­ni valamit, hogy ne kerüljön kilátás­talan helyzetbe a Dunatáj. Eddigi teljesítmény­ével bizony egyáltalán nem lehetnek elégedettek sem a szurkolók, sem a játékosok. Már a mérkőzés elején látszott, hogy nem veretlenül esső a keresztu­­­ri együttes, mert valóban tetszetős játékkal mutatkoztak be a gombosi közönségnek. Támadásaik igen ve­szélyesek voltak és már a 12. perc­ben 1:0-ás vezetéshez jutottak J. To­ma révén. A Dunatáj labdarúgói a már tőlük megszokott körülményes­séggel szőtték támadásaikat, a csa­tárok csak ritkán szánták rá magu­kat lövésre, és így lehetetlen volt egyenlíteni, sőt a vendégek még egy gólt lőttek az első félidőben. Amikor szünet után pályára lépett Korhamer, megváltozott a helyzet ez a 35 éves labdarúgó életet vitt a csatársor játékába. A 32. percben nagyszerűen adott be a jobb oldal­ról, de Hugyik a kapufát találta el. Három perccel később Korhamer lö­vése alig kerülte le a kaput, de a 37. percben már megadásra kénysze­rítette V. Budimszkit. Már-már úgy látszott, sikerül egyenlíteni, de a 40. percben a hazai védelem szabadon hagyta Herbutot, akinek nem volt nehéz a hálóba találnia, és ezzel el is dőlt a mérkőzés sorsa, két perc­cel a befejezés előtt Hugyik már csak szépíteni tudott az eredményen. « H.­­» 1985. október 9., szerda a Magyar Szó zombori, apatini, hódsági, pélmonostori, eszéki, vukovári és vunkovci mellék­lete. Szerkeszti a szerkesztő tanács Tagjai: Mészáros András, Jagi­­cza László Bogdan Kokotović és Varga Sándor (Zombor), Ko­csis Pál (Apatin), Kienanc József (Hódság), Kovács Irén (Eszék), Mészáros Kálmán Csébity Fe­renc, Sója Dénes (Pélmonos­­tor), Döme Dániel (Vinkovci), Tóth Árvai Antal (Vukovár) Fasza Árpád (Horvátországi Magyarok Szövetsége), Zámbó Illés (Dunatáj) és Bozsóki Ernő (Magyar Szó). Elnök: Mészáros A­ndrás Szerkesztő: * Zámbó Illés Munkatársak: Ivšić Попка (tit­kárnő), Hajnal Árpád. Kővári Árpád Pribilla Mátyás. Mészá­ros Vera. Tóth László. A szerkesztőség címe: 25000 Zombor. Gradska kuća. I. eme­let. 18—19. szoba. Telefon: (025- ös hívószám) 22-035. Előfizetési díj belföldön egy év­re 1560 dinár, fél évre 780 di­nár. Külföldre egy évre 3120 dinár fél évre 1560 dinár. Folyószámla: 65700-603-6121 NISRO FORUM — Magyar Szó, Novi Sad. Kiadja a Forum Nyomda, Újvidék.