Magyar Szó, 1992. november (49. évfolyam, 301-329. szám)

1992-11-01 / 301. szám

1992. november 1., vasárnap Magyar Szó Topolya: AIK-BSK 1:2 (1:0) Városi stadion, 400 néző, vezette: Visano­­vic (Pancsova). Góllövők: Ország a 34., illetve Jankovic az 50. és G. Dukic a 86. percben. AIK: Gulum 6, T. Vasiljevic 6, Kiršner 7, Andelkovic 7, Vuckovic 6, Govedacca 6, Dorovic 6, Ország 7 (D. Vasilijevic­­), Dumic 6, Kerekes 6 (Kovác 5), Selenic 5. BSK: Bv. Dukié 7, Jankovié 7, Kecman 7, Kukolj 8, Čolaković 6, G. Dukié 7, Obóé 6, Stefanovié 6 (Ibriši -), Dragisié 7, Todorovié 6 (Žugić 7), Radulovié 7. A topolyaiak ismét kiábrándították szurko­lóikat a második félidőben. Az első 45 percben ugyanis végig támadtak, Andelkovic kétszer is volt a vendégek kapusával szemben, mégpe­dig a 31. és a 60. percben, ám kihagyta a nagy lehetőségeket. A 34. percben Országh min­tegy 17 méterrről vezetéshez juttatta csapatát. A fordulás után a vendégek feljöttek, és mind­két góljukat megszakításból lőtték. K. M. Zombor: Radnicki-Radnicki (Zr) 3:3 (0:2) SZABADKAI LIGA Zenta: Žitopromet-Orešković 1:0 (0:0) Žitopromet pálya, 150 néző, vezette Parezanovic (Szabadka). Góllövő: Šogolj az 58. percben. Žitopromet: Novak 9, Németh 8, Nagyabonyi 7, Gönci 8, Zapletán 9, Redžić 9, Laškovič 6, Lukié 8, Szűcs 8, Šogolj 8, Pólyák 6. Orešković: Majer 8, Tadié 7, Trbolj­­evié 7, Šajnović 7, Jesié 6, Zorié 7, Ja­nié 6, Brada 6, Marinkovié 7, Pjevač 6 (Čuk 6). Az első félidő nem hozott gólt, de azért mindkét fél részéről akadtak hely­zetek. Šogolj a 25. és a 40. percben, a vendégeknél pedig Marinkovic hagyott ki helyzeteket. Az egyetlen gól az 58. percben született, amikor a baloldalon Pólyák vitte fel a labdát, a tizenhatos elé ívelt, amelyre Bogolj futott rá, és min­tegy 15 méterről berúgta a labdát. Ez­után még két helyzete volt a hazaiaknak Gönc révén, de az eredmény nem válto­zott. Ifik: Žitopromet-Orešković 3:0. zsiti Ostojicevo: Sloga-Preporod 3:2 (1:2) Sloga-pálya, 100 néző, vezette: Ko­csis (Ada). Góllövők: Kertész a 26., Vi­­lovski az 53. és 65., illetve Tikvicki a 28. és Vasié a 43. percben. Sloga: Bicók 6, Bálint 6, Tóth 6, Sta­­nojevié 6 (Višnjić 6), Radié 8, Zec 6, Ni­kotin 7, Vilovski 8, Krmar 6, Bükiéin 8, Kertész 7. Preporod: Jankovié 6, Sáfrány 7, Sa­vié 6, Jakovljevié 6, Govedar 6, Cabrilo 7, Vasié 7, Tikvicki 6, Noskovié 6, Đuran 6, Spajié 6. Az alsóházi rangadót megérdemelten nyerte a vendéglátó. Ifik: Sloga-Preporod 5:1. C.J. Városi stadion, 200 néző, vezette Sa­­mardžić (Stepanovićevo). Góllövők: Lázic az 52., Pavic a 73 (tizenegyesből), Gagic a 86., il­letve Komar a 40., Ivanovic a 44., Kostié az 50. percben. A következő forduló: Radnički (Zr)- Sinđelić, IMT-AIK, BSK-Trudbenik, ČSK-Srem, Čukarički-Kabel, Zmaj- Mladost, Radnički (O)-Crvenka, Kolu­­bara-Radnički (Zr) Radniéki: Stoiljkovic 7, Dedié 6, Karano­vié 5, Avóé 5, Lázié 6, Stojanov 7, Gagié 7, Baéié - (Karácsonyi 6), Pavié 6, Zorica 6, Knežević 5 (Gojkovié 7). Radniéki (Zr): Tarana 6, Dupor 6, Visin­­ka 8, Savié 6, Stan 6, Novié 6, Aleksié 7, Moj­­sié 7, Ivanovié 8, Komar 7 (Latinovié -), Krstié 7 (Knežević -). A hazaiak meddő térfölénye után a vendé­gek négy perc leforgása alatt két helyzetet te­remtettek, amelyből ugyanennyi gólt értek el. Pihenő után, amikor Avric óriási hibát vétett. BÁCSKAI LIGA PPK Kula-Polet (K) 2:2 (0:1) Gödri stadion, 100 néző. Vezette: Cvetkovic (Szabadka). Góllövők: Spa­­sojcevic a 47., és 86., illetve Siniša Stan­­kovic a 13. és Dimérc a 82. percben. PPK Kula: Kis 6, Papacsek 5, Ožegović 6, Lazarevié 6, Slavkovié 6, Vještica 7, Georgijevski 7, Vujaéié 5, Spasojčević 7, Bjedov 6, Piskulié 5 (Brankovié 6) Polet: Smiljkovié 6, Markovié 6, Jo­­vica Stankovié 6, Pančić 6, Trajkovié 6, Arsié 6, Stojanovié 5 (Stojkovié 5), Ivan Stankovié 5, Siniša Stankovié 6, Andel­kovié 6 és Dimcié 6. Végre kijött a lépés, hogy a PPK ott­honában egy pontot nyerjen, s így szök­jön az alagsorból. Jó mérkőzés, melyen a hazaiak megérdemelték volna mind a két pontot. JJ­Gyála: Granicar-Polet (Sz) 2:3 a zrenjaniniak előnye már 3:0 volt, ekkor úgy tűnt, a győzelem küszöbén állnak. A továbbiak során azonban a hazaiak jobbak­­ voltak, és megszerezték a zsákmány felét. D.J. Járek, Mladost-Radnicki (6) 4:1 (2:1) Livadica stadion, 600 néző. Vezette: To­mic (Belgrád). Góllövők: Kovács all., Lovre a 16., Petrovic a 69. és Jestié a 84., illetve Ke­­kic a 36. percben (11 -esből). Mladost: Janic 8, Lokié 8, Ž. Radié 8 (Zs. Radié 7.), Kovács 8, Lovre 8, Trkulja 8, Zelié 7 (Petrovic 8), Pajein 8, Jovic 8, Davidovic 8, és Jestié 8. Radniéki: Tosié 8, Markovié 6, Tresovié 6, Ratkovié 6, Čonć 6, Mik 6, Mrdak 7, Odo­­vié 6, Kekié 7, Sindié 7, Obrenovié 7. Az őszi idény legjobb mérkőzését láthatta a játéki közönség. A hazai csapat korán 2:0-ás vezetésre tett szert, a későbbiek folyamán a vendégek szépítettek, de meglepetést már nem tudtak szerezni. J.R. Mitrovica, Srem-Cukaricki 4: 1 (2:1) Mitrovicai stadion, 2500 néző. Vezette: Šebul (Kikinda). Góllövők: Smiljanic az 5., 65. és 89., Sladovic a 90., illetve Makaón a 40. (11-esből) percben. Szem: Aleksic 7, Tovic 8, Bogdanovic 7, Herceg 8, Pisanjuk 7, Gajic 8, Smiljanic 9, Mitrovic 8, Lišulov 7 (Divljak 7), Muratovic 8 (Sladovic 7), Zelevic 8. Čukarički: Simov­­ (Radmanovic 6), Po­povic 6, Nikolic 7, Čepić 7, Dimitrjevic 7, Novakovic 7 (Sáric­­), Mitrovic 7, Rastoder 6, Makaón 7, Karaman 6, Mušovič 7. Megérdemelten nyert a vendéglátó, bár nagy fölényét csak az utolsó percben fejezte ki találatokkal. B. P. III. LIGA A topolyaiak ismét kiábrándítottak AIK-BSK ................................1:2 T rudbenik—CSK......................3:1 Srem—Cukariéki ......................4:1 Mladost-Radniéki (O) ............4:1 Radnićki (Z)-Radniíki (Zr) ... 3:3 Crvenka-Kolubara..................2:3 Sindelié-IMT-majátszák Kabel—Zmaj-majátszák A táblázat: I. Mladost 12 8 2 2 24:10 18 2.Srem 12 7 2 3 27:15 16 3. Kabel 11 6 3 2 12:9 15 4. Čukarički 12 6 3 3 14:12 15 ö.Sindelic 11 5 3 3 18:14 13 6. ČSK 12 4 5 3 17:17 13 7. Trudbenik 12 5 2 5 18:14 12 8. BSK 12 5 2 5 20:18 12 9. Zmaj 11 5 2 4 13:11 12 10. Koíubara 12 4 3 5 16:20 11 II. A1K 12 3 3 6 8:11 9 12.Crvenka 12 3 3 6 17:21 9 15. Radniíki (Zr) 12 4 1 7 14:19 9 14.Radniéki (O) 12 4 1 7 16:23 9 15.IMT 11 4 1 6 13:23 9 16. Radnicki(Z) 12 2 2 8 12:22 6 VAJDASÁGI LIGA -----.-------.­ LABDARÚGÁS Puhalák a Bácskában is ragyog Szabadka: Bácska-Regej 3:0 (2:0) Bácska-pálya, 500 néző. Góllövők: Puha­lák a 32. és a 71., valamint Trivunov a 74. percben. Bácska: Steiner 7, Sági 7, S. Mandic 7, Trivunov 7, Z. Mandic 7, Jezsevics 7 (Vujic 6), Szily 7, Kosic 6, Puhalák 8, Milidrag 8, Mucibabic 6 (Bogešić­­), Begej, Kralj 6, Melé 6, Balaban 7, Umicevic 6, Vucurevic 7, Savic 7, Radakovic 6, Egledžija­­ (Kosanovic 5), Ivic 5, Novak 5 (Na­­deždin 6), Cvetkovic 5. Nagyszerű győzelem. A mutatott játék alap­ján lehetett volna sokkal nagyobb is. A vendégek szerettek volna szépíteni, de a hazai védelem meghiúsította szándékukat. A hazaiban Puhalák bemutatkozása igen jól sikerült: nemcsak a két góljáért kell megdicsérni, hanem a játék építésé­ért is. Ifik: Bácska-Regej 16:1. A. G. Melence, Rusanda-Kozara 5:1 (1:0) Fürdő menti pálya, 100 néző, vezette: Kralic (Zombor). Góllövők: Ž. Bibin a 26., a 49., Tošić a 48., a 74., Bošković a 67., illetve Brkanjic a 60. percben. Rusanda: Kojié 7, Stevanov 7, Grebenar 7, Ž. Bibin 8, Bošnjak 7, Odžin 7, Bogojević 8, Imbronjev 7 (Budakov -), Tošić 8, Bošković 8, Radišić 6 (Sekulov 7.) Kozara: Savié 8, Karanovié 6, Bulajić 6, Pa­sié 6, Kresqje - (Lisica 6), Popovié 6, Agbaba 7, Brkanlić 7, Kovaéevié 6, Knežević 8, Laláé 7. Talán furcsán hangzik, ha azt mondjuk: a vendégek kapusa kitűnően védett. Ötöt ugyan „beszerzett”, de legalább még egyszer annyit kivédett. S. P. Károlyfalva: Proleter-Vršac 2:0 (1:0) Sportközpont, 600 néző, vezette: Petronic (Knicanin). Góllövők: Nikolic a 69 és Cvetko­vic a.,76. percben. Proleter: Stevanovic Knežević 8, Teofi­­lovic 7 (Cvetkovic 7), K. Dobóévi 6, Stanic 7, V. Dobóévi 8, Mi­hajlovic 6, Vesnic 6, Aleksic 7 (Go­­milin 7), Karakn­é 7, Nikolic 7, Vršac: Ilic 7, Viceknez 7, Vucic 6, Žurka 7, Vagic 6 (Tešić­­), Okretic 7, Stojakovic 5, Miličević 7 (Malacu -), Cetković 7, Jovčić 7, Subić 6. A fölényt a hazai csapat csak akkor értéke­sítette, amikor a játékvezető kizárta a verseci Vučićot, a hazaiban pedig a két cserejátékos beállt játszani. A következő forduló: Bácska (P)-Proleter, Siavija-Sutjeska, Palics-Mladost, Radniéki- PK Sombor, Panonija—Sloven, Cement—Li­­par, Begej-Jedinstvo, Kozara—Bácska (Sz), V rŠac—Rusanda. J. M. B. D. Polje: Sutjeska-Bácska 0:3 (0:1) Sutjeska-pálya, 300 néző, vezette: Đurić (Lukićevo). Góllövők: Tešir a 44. és az 56., Drakulic a 94. percben. Sutjeska: Lugonja 5, Rostié 5, Roganovié 5, Prole 5, Krčmar 5, Vuković 5, B. Vilotij­­ević 5, Grandié 5, Vajagié 5, Delibašić 5, Hrnjaéki 5. Bácska: Madar 7, Karpov 7, Glamoéak 7, Nikolasevié 7, Čulibrk 7, Skrbié 8, Feltan 7, Békán 7, Drakulié 8, TeSié 8, Ilibašić 7. A vendégcsapat a nehéz talajú pályán megérdemelten nyert. A hazai csapat kritikán aluli színvonalon játszott. D.I. Törökbecse: Jedinstvo-Cement 0:1 (0:1) Városi pálya, 200 néző. Vezette: Báné (Lacarak). Góllövő: Markovic a 40. percben. Jedinstvo: Milošev 5, Faragó 5 (Lisak 6), Blažin 6, Vujaékov 6, Križevac 6, Ilié 7, Ame­­tovié 5, Stanojev 6, Tubié 5, Dokié 5, Fábián 5. Cement: Nikitovié 7, Mrkobaradac 6, Su­bié 6, Vlahovié 7, Mitié 7, Roljié 6, Savié 6, Havin 6, Bogosavac 8, Markovié 8, Sipka 8, Babié 7. A Jedinstván az sem segített, hogy a játék­vezető kizárta a beosiniak egyik legjobb játé­kosát, Vlahovicot. Alárendelt szerepet játszot­tak, nem lehet kifogásuk a Cement győzelmé­re. S. D. Zombor: PK Sombor-Palics 2:2 (1:2) Csatorna menti pálya, 300 néző, vezette Milicic (Verbász). Góllövők: Nimak a 43., Bo­­bié a 70., illetve Kristin a 17., Bolvári a 37. (ti­zenegyesből) percben. PK Sombor: Terzié 6, Čortan 6, Hemaus 7, Beóé 8, B. Vukiéevié 7, Pavkov 5 (Dekié 6), Vukovié -, Matijevié 6, Bobié 8, Nimak 8, Sijaéié 6, D. Vukiéevié 7. Palics: Tolmacov 7, Dulic 6, Durovic 6, Kristin 7, Abrahám 7, Demcsenko 7, Liévia 6, Strapák­­ (Bolvári 8), Lackó 8, Laketic 7, Szűcs 6 (Kuti 6). Két remek Bolvári-ellenakció után a ven­dégek szabadrúgáshoz és tizenegyeshez jutot­tak, amelyeket biztosan értékesítettek, és nagy lépést tettek a győzelem felé. Pihenő után a hazaiak fölényben voltak, sikerült kiegyenlíte­niük, és az erőviszonyok alapján a győzelmet is megszerezhették volna, de a befejező rúgá­sokkal baj volt. D.J. Proleter-Vršac .........................2:0 Rusanda-Kozara ................... 5:1 Bácska (Sz)-Regej.....................3:0 Jedinstvo—Cement.....................0:1 ipar—Panonija .........................2:0 Sloven—Rađmčki.......................2:0 PK Sombor—Palics ...................2:2 Mladost-Slavija.........................2:1 Sutjeska-Bácska (P) .................0:3 A táblázat: 1.Bácska(Sz) 14 8 5 1 29:13 21 2.Bácska(P) 14 9 3 2 23:7 21 3.Proleter 14 8 4 2 43:17 20 4.Cement 14 7 2 5 24:16 16 5.Palics 14 7 2 5 18:11 16 6­ Sloven 14 7 2 5 20:15 16 7.Mladost 14 7 2 5 21:22 16 8.Sutjeska 14 6 2 6 26:28 14 9.Vršac 14 5- 4 5 21:23 14 lO.Radnički 14 6 2 6 14:24 14 11.PK Sombor 14 4 5 5 25:25 13 12.Rusanda 14 5 2 7 24:18 12 13.Slavija 14 4 3 7 18:28 11 H.Lipar 14 4 3 7 20:31 11 15.Panonija 14 5 0 9 12:24 10 lö.Begej 14 4 1 9 12:24 9 17.Jedinstvo 14 2 4 8 14:24 8 18.Kozara(-2) 14 3 4 7 15:29 8 I. LIGA Teli erszénnyel Niksicből Sutjeska-Vojvodina 1:3 (1:1) Nikšić, Bistrica menti stadion, 2000 néző. Vezette: Colic (Belgrád). Góllö­vők: Radojicsé a 30., illetve Samardžić a 10. és a 77. és Teljegovic a 74. percben. Sutjeska: Poleskié, Damjanovié, Ja­niéit:, Koprivica (Rama), Miljanovié, Mirkovié, Bandovié, Nikolié (Gardaš­­evié), Brguljan, Radojiéié, Lesovié. Vojvodina: Brzakovié, Bajéetié, Sza­bó (Vujovié), Jezdimirovié, Saula, Saréevié, Vukov, Teljigovié, Kuntié (Govedarica), Trivić, Samardžić. A hazai csapat az első félidőben ural­ta a mezőnyt, sok helyzetet teremtett, de csatárai csak egyet használtak ki. Szünet után minden tekintetben felülkereke­dett a vendégcsapat, és megérdemelten szerezte meg a pontokat. A hazaiak ke­zére játszott, hogy a 20. percben bünte­tőhöz jutottak, de nem értékesítették, majd a 66. percben a játékvezető piros lapot mutatott fel Laulának, de a Vojvo­dina tíz emberrel is még kétszer a háló­ba talált.­­ A Vojvodina így még egy nehéz ven­dégszereplésről teljes zsákmánnyal tért haza, és folytathatja a versenyfutást a Partizannal az őszi bajnoki címért. Döntetlen - igazságos kimenetel a fővárosi kis­döntőn Radniéki (B)-Rad 1:1 (1:0) Belgrád, Radnicki-pálya, 1000 néző. Vezette: Jankovic (Podgorica). Góllö­vők: Šiničić a 23., illetve R. Mandic a 71. percben. Radniéki: Ljujié 6, Divat- 5, Lun­­gulovié 5 (Milojevié -), Šubert 7, Gočanin 7, Lučić 5 (Vasiljevié -), Te­­šović 6, Paunović 6, Muf 7, Đukanović 6, Šiničić 7. Rad: Ševo 6, Pašić 6, R. Mandić 7, Aćimović 6, Tasevszki 6 (Stojanović 6), Vasié 6, Višnjević 7, Riznić 7, Drinčić 5 (Matijašević -), Mirković 6, Čampara 6. Igazságos döntetlen született a fővá­rosi kis döntőben. De a Radnicki ezzel az egy ponttal továbbra is ott kullog a sereghajtó helyén, a legvégén. A gólok teljesen azonos módon estek. Tešović szögletrúgása után Šiničić emelkedett magasba, és a hálóba fejelt. A szünet után Pasic állt a szögletrúgáshoz, R. Mandié ugrott fel jól, és fejelt, ami meg­hozta a döntetlent. Z. R. A Jobiro emlékei Fischerék összecsapása a legendás sakkvilágbajnok 100. születésnapjának árnyékában (Állandó fővárosi tudósítónktól) . Miközben Bobby Fischer és Borisz Szpasszkij még lapzártakor is kínlódtak a páros mérkőzés 27. játszmájában (amely a jelen levő nagymesterek szerint „tökremi”), a sajtó­­központban alkalmi ünnepséget tartottak a legendás sakkvilágbajnok, Alekszandr Alje­­chin 100. születésnapja alkalmából. A jelenlevőket különösen a partiról kisiető főbíró, Lothar Schmidt visszaemlékezése inspirálta. Schmidt elmondta, hogy 15 éves gyerekként Bécsben játszott az akkori Németország ifjúsági bajnokságán, s ugyanott egy felnőtt sakk­­tornát is játszottak. Ők, gyermekek, valósággal csüngtek a sakkvilágbajnokon, aki széles pantallóban ült az asztalnál, egy hatalmas, öreg táska volt mellette, s az egyik elemzés so­rán minduntalan vezért áldozott partnerének. Másnap az egyik barátja részt vehetett Aljechin szimultánján, s bár futóelőnye volt, boldogan elfogadta a világbajnok döntetlen ajánlatát. A torna záróünnepségén az ifik szolgáltak fel a világbajnok asztalánál, és szinte versenyeztek, hogy egy félig telt borospa­lackot vihessenek neki, mert a világbajnok a fél litereket egy-egy autogrammal honorálta. Jezdimir Vasiljevic, a mérkőzést szervező Jugoskandic magánbank tulajdonosa még­sem indul Slobodan Milošević ellen a szerbiai elnökválasztásokon. Kubát János mérkőzé­sigazgató, aki a NIN-nek adott nyilatkozatában e hírt még nem tudta cáfolni, lapunk ké­résére elmondta, hogy Jezdo gazda nagyon komolyan gondolta az elnökjelöltséget, és már meg is alakult a választási stábja, ám végül mégis csak sikerült jobb belátásra bírni, vagy ahogy Kubát fogalmaz: „megpróbáltuk józanságra inteni”. Jezdimir így aztán egy másik konkurenciában, a pénzmágnások között indul az elnökválasztási kampányban... S. Z. II. LIGA Újvidék: Novi Sad-Sloboda 1:1 (0:1) Cetelinara stadion, 600 néző. Vezet­te: Mrkovic (Kos. Mitrovica). Góllövők: Prodanovic a 85., illetve Zdravkovic a 30. percben. Novi Sad: Savic­­, Jokic­­ (Zivanovic 6), Pintac 7, Ristovski 7, P. Markovic 7, Mijatov 6, Rad 6 (I. Babic 6), Pantelic 6, Kovrlija 6, Orlovic 6, Prodanovic 8. Sloboda: Kovác 7, Vasiljevic 6, Zdravkovic 8, D. Novakovic 6, Jovane­­tic 7, Todoric 6, Kljajevic 6 (Starcevic­­ ), Andelic 7, Markicevic 7, Tomic 6, Trickovic 7. A kupameccsen a Partizan ellen nagyszerűen küzdő Novi Sad folytatta gyenge bajnoki sorozatát hazai pályán. A kanárik csak nagy nehezen tartották itthon az egyik pontot a bátran küzdő užiceiekkel szemben, pedig azok tartalé­kosan vették fel a küzdelmet. A vendé­gek egy gyors vendégtámadás után sze­rezték meg a vezetést, a Novi Sad egy kapu előtti kavarodásból egyenlített. M. G. Pancsova, Dinamo-Obilic 1:1 (0:0) Városi stadion, 3000 néző, vezette Jeremic (Sevojno). Góllövők: Curéié a 49., illetve Jeftié a 64. percben. Dinamó: Kolarié 7, Cekovié 6, Aniéic 6, Čurčić 6, Bajovié 6, Čalić 7, Matijašević 6, Radosavljević 6, Veljié 5 (Nedeljković 6), Janjić 6, Anié 6. Obilić: Mojović 8, Bolić 7, Babić 6 (Đurić 7), Spasić 7, Dordevié 7, Kljajić 6 (Gaborov 7), Maksimović 6, Petrovié 7, Jeftié 7, Brzakovié 6, Stanojević 6. Két különböző félidőt látott a háro­mezres nézősereg. Az elsőben a Dinamo uralta a mezőnyt, de gólt nem lőttek csatárai. A folytatásban pedig a belgrádi­ak voltak fölényben, így a döntetlen eredmény reális. F. L. Niš: Jastrebac-Jedinstvo 1:0 PROLETER „Akkor sem tűzzük ki a fehér zászlót!” Nyolc nap leforgása alatt ma a har­madik mérkőzésüket játsszák a Proleter labdarúgói. A bajnoki cím legnagyobb várományosa, a belgrádi Partizán ven­dégszerepel a Bega partján. A találkozóval kapcsolatban pénte­ken délelőtt sajtótájékoztatót tartottak a klub helyiségeiben, amelyen többek kö­zött Radivoje Draskovic vezetőedző el­mondta, hogy: - A Partizánra kár a szót szaporítani. Szerintem pillanatnyilag az ország egyik legjobb együttese, amit mi sem bizonyít jobban, mint az, hogy az eddig lejátszott fordulókban csak egy pontot veszített. A gólaránya 27:3, ami azt jelenti, hogy egyik ellenfelének sem rúgott háromnál kevesebb gólt. Ezért minden más ered­mény, a Partizan győzelmén kívül, meglepetésnek számítana. Ez nem je­lenti azt, hogy előre kitűzzük a fehér zászlót. Továbbra is csapatösszeállítási gondokkal küszködünk. A már sérült Todorovic és Rudar mellé csatlakozott a fiatal Kovacevic, aki Valjevón állcsonttö­rést szenvedett, és a napokban megmű­tötték. Dusan Vrabela, a klub titkára el­mondta, hogy mintegy 8000 nézőre szá­mítanak, és mindent megtettek a talál­kozó biztonságos lebonyolításának ér­dekében. Elmondta azt is, hogy módo­sították a belépőjegyek árát. Az északi és a déli lelátóra 300, a keletire 500, a nyugati lelátóra pedig 1000 dinár a be­­lépőjegy. Sz. B. SPORT 13 TENISZ Ivanisevic-Forget-döntő A stockholmi nemzetközi torna nyolcaddöntőjének utolsó meccsén Guy Forget nem nyert könnyen a fiatal Enquist ellen, de ez még sem­mi sem volt ahhoz képest, ami a másik fiatal svéd sztár, Henrik Holm ellen várta. Teljesen egyen­rangú csatában Forget csak tapasz­talata révén nyert A negyeddöntő többi meccse is érdekes csatát ho­zott Sampras verni tudta Kordát, de lehet, hogy nem lesz ranglistael­ső, mert tegnap az elődöntőben alulmaradt az egyre inkább belelen­dülő Forget-vel szemben. Edberg is alkalmat látott a javításra, és ha ne­hezen is, de nyert Arnaud Boetsch­­csel szemben. Ivanišević megint nyert Becker ellen, és az elődön­tőben nagy stílusban múlta felül a roppant igyekvő Edberget. Eredmények: Ivanišević-Bec­­ker 7:5, 6:4, Sampras-Korda 7:6, 5:7, 6:3, Edberg-Boetsch 7:5, 7:6, Forget-Holm 7:5, 6:7, 7:6. A nyol­­caddöntőben Ivanišević 7:6, 6:3-ra nyert Gustafsson ellen, Holm pe­dig legyőzte Couriert. Elődöntő: Forget-Sampras 7:6, 7:6. Ivaniš­­evic-Edberg 6:4, 7:6. Vagyis a mai döntőben Goran Ivanišević és Guy Forget találkozik. SAN JUAN.­­ A nemzetközi női torna újabb eredményei, 2. fordu­ló: Graham-Babel 6:2, 6:3, Ray­­mond-Gavaldon 6:4, 6:4, Arendt- Werder 6:3, 6:7, 7:5, Pierce-Rei­­nach 6:3, 7:5, negyeddöntő: Gra­­ham-Coetzer 6:2, 3:6, 6:3, Pierce- Arendt 6:0, 6:1, Allen-Nagelsen 6:2, 4:6, 6:2, G. Fernandez-Ray­­mond 7:5, 6:3.