Magyar Szó, 2017. augusztus (74. évfolyam, 176-202. szám)

2017-08-16 / 189. szám

14SPORT­sport@magyarszo­ rs Ata Szó PROGRAMAJÁNLÓ m­.mm­m Bajnokok Ligája, selejtező, 4. forduló: Celtic - Asztana (20.30, M4 Sport, Arena Sport 1), Napoli-Nice (20.30, Sport1, RTL 2), Barak Sehir-Sevilla (20.30, Sport 2, Arena Sport 4), Hapoel Beer Sheva-Maribor (20.45, Arena Sport 3), Olim­­piakosz-Rijeka (20.45, Arena Sport 5, HRT 2). 18.00, Arena Sport 1: Buducnost-Mladost (montenegrói bajnokság). 22.45, Digi Sport 1, Sportklub 2: Real Madrid-Barcelona (Spanyol Szuperkupa, visszavágó): Igazisc. 17.00, Digi Sport 1, Sport­klub 1: ATP-torna, Cincinnati. 17.00, Digi Sport 2, Sportklub 2: WTA-torna, Cincinnati. LABDARÚGÁS Szuperliga, az 5. forduló: Vozdovac-Jávor 1:0, Mladost-Radnik 0:0, Spartacus-Macva 3:2. A következő fordulóban (augusztus 19-én és 20-án): Spar­tacus-Vozdovac, Jávor-Vojvodina, Cukaricki-Radnicki (II), Backa-Mladost, Macva-Rad, Borac-Crvena zvezda, Partizan- Napredak, Radnik-Zeman. Német kupa: Rostock-Hertha 0:2, Dynamo-Schalke 0:2. TENISZ CINCINNATI.­­ A férfitorna 1. fordulójában: Karlovic-Vesely 6:3,3:6,7:5, Gasquet-Smith 6:4,6:4, Fognini-Medvegyev 7:6,6:4, Paul-Young 6:4,7:6, Krueger-Paire 6:2,6:1, F. López-Csung 7:6, 6:1, Querrey-Kozlov 6:3,6:0, Sousa-Edmund 6:3,2:6,6:3, Tiafoe- Marterez 6:3,7:6, Ramanathan-Eubanks 6:7,6:1,6:4, M. Zverev-Verdasco 6:4,6:4. Nők, 1. forduló: Vinci-Babos 7:5,7:5, Kvitova-Kontaveit 1:6,7:6,6:3, Curenko-Pavljucsenkova 5:7,7:6, 6:0, Gavrilova-Mladenovic 6:0,7:6, Haddad- Davis 6:3,6:2, Gior­­gi-Siniakova 6:2,6:2, Bertens-Dodin 6:3,6:0, Townsend-Puig 3:6, 6:3,6:2, Putinceva-Cepede 6:4,3:6,6:3, Keys-Vandeweghe 6:4, 3:6,6:3, Suárez-Lucic 6:3,7:5, Kaszatkina-Szasznovics 6:4,6:2. CORDENONS. - A challenger 1. fordulójában: Györe- M. Cuevas 6:4,4:6,6:4, Sonego-Balázs 6:2,3:6,6:3. ISZTAMBUL. - A futures 1. fordulójában: M. Jankovic-Martos 6:2,6:3, GRAZ. - A női ITF-torna 1. fordulójában: Bondár-Pribilova 6:2, 7:5, Kladivová-Pirok 6:3,6:1. MRRGOVO. - A női ITF-torna selejtezőjének döntőjében: Argyelán-Lazic 6:2 - feladás: 1. Crvena zvezda 5 5 0 0 16:1 15 2. Vozdovac 5 4 1 0 9:2 13 3. Vojvodina 5 4 0 1 8:1 12 4. Partizan 5 4 0 1 11:5 12 5. Spartacus 5 3 11 10:5 10 6. Radnicki (I) 4 3 0 1 6:5 9 7. Napredak 5 2 12 10:8 7 8. Macva 5 2 0 3 9:11 6 9. Cukaricki 5 2 0 3 3:6 6 10. Mladost 4 12 1 3:3 5 11. Radnik 5 1­2 2 2:10 5 12. Zemun 5 1 1 3 4:6 4 13. Rád 5 113 5:8 4 14. Jávor 5 113 3:8 4 15.8acka 5 0 0 5 3:13 0 16. Borac 5 0 0 5 2:12 0 LABDARÚGÁS Kétszer is fordított a Spartacus Szabadka: Spartacus-Macva 3:2 (1:1) Városi stadion, 1500 néző, vezette: Siroki (Smederevo). Góllö­vők: Nikolic a 4., Ivanovic (11-esből) a 73., Glavcic a 83., illetve Protic a 29. és Milinkovic az 59. percben. Spartacus: Ostojic, Simura (Torbica), Jocic, Nikolic, Ivanovic, Hajdin, Savkovic (Cecaric), Abaz (Glavcic), Stojkovic, Cala­­san, Radovanovic. Macva: Filipovic, Pejovic, Protic, Ivic, N. Jovanovic, Ristivoje­­vic, Lekanic (Gemovic), Obrovac, Matic, Milinkovic (J. Jovanovic), Jeremic (Vladisavljevic). Dinamikus mérkőzésen a Kék Galambok kétszer is hátrány­ból fordítva győzték le a sabaci csapatot. Az első lehetőség a 12. percben adódott a hazaiak előtt, amikor Ivanovic kitűnő labdát adott Stojkovicnak, aki át szerette volna emelni a kifutó vendég­kapust, de a labda a kapu felett hagyta el a játékteret. A 23. perc­ben a vendégek veszélyeztették a szabadkai kaput, amikor Protic futott el a jobb oldalon, beadása Milinkovic elé került, aki mint­egy tíz méterről lőtt, de Ostojicot nem tudta meglepni. Öt perc­cel később vezetéshez jutott a Macra, egy gyors akciót követően Protic lőtt a bal alsó sarokba. A Spartacus gyorsan az egyenlítés­re törekedett, ami négy perccel a félidő vége előtt sikerült is. A japán Simura helyett csereként beállt Torbica kiválóan szolgálta ki Nikolicot, aki lapos lövéssel megadásra késztette Filipovicot. A folytatást a Spartacus mezőnyfölénye jellemezte, csakhogy a vezetést újra a vendégek szerezték meg. Bal oldali szögletet köve­tően a védők által kifejelt labdát Ivic lőtte rá, a labda útjába azon­ban Milinkovic beleért, és a játékszer újra a hazai kapuban kötött ki. A 73. percben Stojkovicot Jeremic buktatta saját tizenhatosá­ban, a megítélt büntetőt pedig Ivanovic váltotta gólra (2:2). Hét perccel a mérkőzés vége előtt a Spartacus megszerezte a győztes gólt, miután a csereként beállt Glavcic húszméteres szabadrúgá­sa védhetetlenül vágódott a sabac­ kapuba. ■ T. T. Három év és másfél hónap eltel­tével a spanyol Rafael Nadal újra a tenisz világelsője lesz. Ebben nagy riválisa, a svájci Roger Federer akadályozhatta volna meg, ám a minden idők legjobbjának tartott bázeli játékos hétfőn este bejelen­tette, hogy nem indul Cincinna­­tiben. Roger hátizomsérülésre hi­vatkozott távolmaradása okaként, így ő lett az ötödik visszalépő a ranglista hat legjobba közül, Nadal pedig hétfőn legkevesebb 325 pon­tos előnnyel vezet majd, amit az amerikai városban tornagyőzelem esetén 1315-re növelhet. Nadal először 2008. augusztus 18-án, a 24. világelsőként lépett a ranglista élére, és 46 héten át ma­radt ott. Másodszor 2010. június 7-én foglalta el az első helyet 56 hét erejéig, majd 2013. október 7-étől még 39 héten át, összesen tehát 141 hétig volt éllovas, ami az öröklista hetedik helyét jelenti Roger Federer (302), Pete Samp­ras (286), Ivan Lendl (270), Jimmy Connors (268), Novak Dokovic (223) és John McEnroe (170) mögött. Cincinnatiben a férfitorna újabb jeles játékos, a francia Gael Monfils nélkül maradt, aki sérü­lésre hivatkozva visszalépett, a nőknél pedig Babos Tímea újra veszített. Az olasz veterán Ro­berta Vinci győzte le a magyart, aki mindkét játszma hajrájában kétszer adta le az adogatást, és a második játékrészben 5:2-ről ka­pott ki. Győri László a háromhetes pihenő után a ranglistán 515. uruguayi Martin Cuevasszal, a sokkal ismertebb Pablo öccsével játszott a cordenonsi challenger rajtján, és három játszmában nyert. Következő ellenfele a rang­listán 313. olasz Federico Gaio, akit tavaly Budapesten már le­győzött. A mérkőzés első játékában Győré elnyerte az uruguayi ado­gatását, majd 4:2-nél előbb nem használt ki újabb breaklabdát, az­után pedig saját kezdőütését veszí­tette el. Nem volt mégsem gond, hisz a zentai teniszező a következő kilenc pontból nyolcat megnyert. A második játszmában Cuevas a 10. játékban breakelt az egyenlí­tésért, majd a harmadik játékrész elején Győré két kettős adogatási hibával segítette előnyhöz az ellen­felét. Azután Győré vezetett 4:2-re, majd 4:4 után ismét breakelt, végül a harmadik meccslabdával jutott tovább. ■ cs. TENISZ Hétfőtől Nadal a világelső LABDARÚGÁS Ljajic ismét a válogatottban Kihirdette 25 fős keretét a Moldova és Írország elleni világbajnoki selejtezőkre Slavoljub Muslin, a szerb válogatott szövetségi kapitánya. A csapatra, amely jelenleg pontegyenlőséggel, jobb gólkülönbséggel vezeti a D jelű kvalifikációs csoportot az írek előtt, a hátramaradt négy mérkőzés során két könnyebbnek tűnő hazai és két kemény idegenbeli szereplés vár. Szeptember elején hazai moldovai és idegenbeli ír meccs vár a szerbekre - Muslin mesternek elsősorban a bonyolult írországi vízumigénylés miatt kellett ennyire korán kiválasztania játékosait a sorsdöntő mérkőzésekre. A névsorra tekintve legszembetűnőbb Adem Ljajic visszatérése, va­lamint az, hogy a fiatal, tehetséges Sergej Milinkovic-Savic most sem veheti fel a címeres mezt. A tapasztalt Zoran Tosic ugyancsak lemaradt a listáról. A keret legrutinosabb játékosa a télen a Chelsea-ből Zenitbe igazoló Branislav Ivanovic lesz. „Elvesztettünk néhány pontot, amelyet meg kellett volna szerez­nünk, de elégedettnek kell lennünk az első helyünkkel. Az írországi meccs előtt nagyon fontos lesz az aktuális állás a tabellán. Nincse­nek külön-külön döntő mérkőzések, talán a legutolsó lesz az. Még 12 pont megszerzésére van lehetőségünk, a legfontosabb mindig a soron következő találkozó. A tervünk, hogy az élen zárjuk a csopor­tot” - számolt be várakozásairól Muslin. Emlékeztetőül, a jövő évi oroszországi világbajnokságra a kilenc európai selejtezős csoport győztese és a legjobb csoportmásodik jut ki egyenes ágon, míg a többi csoportmásodik rájátszásban dönt a fenn­maradó négy vb-helyről. A szerb válogatott kerete, kapusok: Stojkovic (Partizán), Rajkovic (Maccabi), Jovanovic (Aarhus), Dmitrovic (Eibar). Hátvédek: Ivanovic (Zenit), Vukovic (Olimpiakosz), Stefan Mitro­­vic (Gent), Nikola Maksimovic (Napoli), Nastasic (Schalke), Kolarov (Roma), Spajic (Anderlecht), Obradovic (Anderlecht), Rukavina (Vil­larreal). Középpályások: Fejsa (Benfica), Milivojevic (Crystal Palace), Ma­tic (Manchester United), Gudelj (Tiencsin), Nemanja Maksimovic (Valencia). Csatárok: Tadic (Southampton), Kostic (Hamburg), Ljajic (Torino), Aleksandar Mitrovic (Newcastle), Pavlovié (Kobenhavn), Gacinovic (Frankfurt), Prijovic (PAOK). A szerb válogatott selejtezős programja: Szeptember 2.: Szerbia-Moldova (Belgrád). Szeptember 5.: Írország-Szerbia (Dublin). Október 6.: Ausztria-Szerbia (Bécs). Október 9.: Szerbia-Grúzia (Belgrád). ■ ap LABDARÚGÁS „Magyar” gólok a Liga 1-ben Kalmár a DAC-ba igazolt A román bajnokság 6. fordulójában elvesztette veretlenségét az idényt remekül kezdő Botoiani csapata, a moldvai együttes a craiovai Universitatea otthonában kapott ki 1:0-ra. A botosaniaknál jól kezdte a szezont Fülöp Lóránd, aki az eddig lejátszott bajnokikon háromszor volt eredményes. A 20 éves, marosvásárhelyi születésű játékos első idénybeli találatát egykori csapata, a Sepsi OSK ellen szerezte a 3. já­téknapon, majd a következő fordulóban mindössze három perccel a becserélése után beköszönt a Voluntari kapujába is, az 5. fordulóban pedig ő rúgta a temesvári Politechnica elleni hazai meccsen a győztes gólt. A középpályán és a csatársorban is bevethető labdarúgó 2014-ben szerződött Sepsiszentgyörgybe, ahol a 3. ligát megnyerő székelyföldi együttesnél nyolc góllal házi gólkirály lett. Azt követően 2016 júliusá­ban jelenlegi csapatához igazolt, ahol azonnal be is mutatkozhatott a román élvonalban. A fiatal erdélyi játékos a tavalyi szezonban 18 alka­lommal léphetett pályára a Botosani színeiben, és azokon a találkozó­kon négy gólt szerzett, hármat a Liga 1-ben, egyet pedig a ligakupában. Fülöp Lóránd egyébként igazi focistacsaládból származik, hiszen test­vére, István is profi labdarúgó, ő jelenleg a Diósgyőr csapatát erősíti. A román 1. osztályba frissen feljutott Sepsi gárdájában a rutinos Hadnagy Attila sem tétlenkedik, a több román élvonalbeli klubot is megjárt csatár az első öt fordulóban két gólt szerzett. Érdekesség, hogy a 37 éves támadó a Viitorul és a Gaz Metán elleni összecsapáson is a bírói ráadásban talált be az ellenfelek kapujába. A szlovák első osztályban jelenleg még veretlen DAC együttese az elmúlt héten magyar válogatott labdarúgóval erősödött, Kalmár Zsolt ugyanis váratlanul szerződést bontott a dán Bröndbyvel, és a dunaszer­­dahelyiekhez igazolt. A 22 éves középpályást 2014-ben szerződtette a Leipzig, majd a lipcseiek idén januárban másfél évre kölcsönadták a koppenhágai klubnak, ott azonban a magyar labdarúgó kevés játékle­hetőséget kapott, és ezért váltott. A győri ETO egykori labdarúgója a hétvégén már be is mutatkozott új csapatában, a pozsonyi Slovan elleni, 1:1 -es döntetlennel zárult idegenbeli bajnokin honfitársát, Vida Kris­­tophert váltotta az 55. percben. ■ K. Zs. Fülöp Lóránd immár hatgólos a román élvonalban 2017. augusztus 16., szerda