Magyar Szó, 2018. június (75. évfolyam, 124-149. szám)

2018-06-27 / 146. szám

ETI SPORT­sport@magyarszo.rt C CSOPORT Szépen búcsúztak az Inkák A mérkőzést megelőzően Ausztráliának elméleti esélye volt még a csoportból való továbbjutásra. Eh­hez „csak” az kellett, hogy a kenguruk legyőzzék a peruiakat, Dánia pedig vereséget szenvedjen Francia­­országtól. Ennek megfelelően az ausztrálok kezdték jobban a mérkőzést, többet birtokolták a labdát, és összehoztak néhány veszélyes támadást is, gólt sze­rezni viszont nem tudtak. Nem úgy a peruiak, akik André Carrillo kapáslövésével megszerezték a veze­tést. Érdekesség, hogy 36 év elteltével ez volt Peru első gólja egy világbajnokságon. A szünetig nem változott jelentősen a játék képe, az ausztrálok próbálkoztak, de a perui kaput nem tudták bevenni. A szünetet kö­vetően Paulo Gerrero megszerezte a dél-amerikaiak második találatát, és ezzel az ausztrálok helyzete ki­látástalanná vált. A negyedik világbajnokságán sze­replő 38 éves rangidős ausztrál, Tim Cahill pályára lépésével sokkal veszélyesebb lett a Kenguruk játéka, de gólt ő sem tudott lőni. Peru a lefújásig rutinosan őrizte előnyét, és végül csoportharmadikként fejezte be a viágbajnokságot. Az Inkák egyúttal egy hosszú böjtnek vetettek véget, hiszen 1978 után először nyer­tek mérkőzést világbajnokságon. SZOCSI: AUSZTRÁLIA-PERU 0:2 (0:1) Fist Stadion, 44 073 néző, vezette: Karaszjov (orosz). Gólszerzők: Carrillo a 18., P. Guerrero az 50. percben. Ausztrália: Ryan - Risdon, Sainsbury, Milligan, Behich - Jedinak, Mooy - Leckie, Rogic (Irvine, 72.), Kruse (Arzani, 58.) - Juric (T. Cahill­, 53.). Szövetsé­gi kapitány: Bert van Marwijk. Peru: Gallese - Advíncula, C. Ra­mos, Santamaría, Trauco - Tapia (Hurtado, 63.), Yotún (Aquino, a szünetben) - Carrillo (Cartagena, 79.), Cueva, Flores - P. Guerrero. Szövetségi kapitány: Ricardo Gareca. ■ B.Á. Carrillo gólját ünnepelik a peruiak Beta/AP Paprikás hangulatban kezdődött a kalinyin­­grádi mérkőzés, tízpercnyi csontzenét követően azonban már a focival is törődtek a csapatok: a 14. percben Butaib használta ki Iniesta és Ra­mos ügyetlenkedését, és a kifutó De Gea lábai közt a hálóba lőtt. Öt perc múlva Iniesta némi­leg jóvátette hibáját, bal oldali begurítása után­ ugyanis Isco öt méterről a léc alá bombázott. A 25. percben Butaib újból vezetést szerezhe­tett volna az észak-afrikaiaknak, közeli lövését azonban a spanyol hálóőr hárítani tudta. A 2. játékrész elején Amrabat életerős lövése a felső lécen csattant, a túloldalon pedig a spanyolok egy perc alatt két fejes gólt is szerezhettek volna. A 81. percben a becsületükért küzdő marokkó­iak újból vezetést szereztek egy szép fejessel, a lelkesen küzdő afrikai csapatnak azonban nem sikerült megtartania előnyét, a csereként pályára lépő Aspas ugyanis a bírói ráadás első percében egalizálni tudott egy jobb oldali beívelést köve­tően. Az üzbég játékvezető elsőre les miatt nem adta meg a látványos találatot, de a videobírós egyeztetés után megváltoztatta ítéletét. Mivel a csoport másik meccsén 1:1-es döntetlen szü­letett, a spanyol válogatott több lőtt góljának köszönhetően az élen végzett a B előjelű kvar­tettben, ami egyben azt is jelenti, hogy Sergio Ramosék a nyolcaddöntőben a házigazda orosz együttes ellen lépnek majd pályára. KALINYINGRÁD, SPANYOLORSZÁG­MAROKKÓ 2:2 (1:1) Kalinyingrád Stadion, 33 973 néző, vezette: Irmatov (üzbég). Góllövők: Isco a 19., Aspas a 90., illetve Butaib a 14., En Nesziri a 81. perc­ben. B CSOPORT Marokkó emelt fővel búcsúzott Spanyolország: De Gea, Carva­­jal, Álba, Piqué, Ramos, Busquets, Alcantara (Asensio, 74.), Silva (Rod­rigo, 84.), Diego Costa (Aspas, 74.), Iniesta, Isco. Szövetségi kapitány: Fernando Hierro. Marokkó: Mohamedi, Dirar, Ha­­kimi, Szaissz, Da Costa, El Ahmadi, Busszufa, Belhanda (Fazsz, 63.), Bu­taib (En Nesziri, 72.), N. Amrabat, Zijecs (Buhadur 85.). Szövetségi ka­pitány: Hervé Renard. ■ K. Zs. I. FORDULÓ 10. szelvény Mwin XXI. LABDARÚGÓ-VILÁGBAJNOKSÁG. Portugália megszenvedett az egy pontért és a to­vábbjutásért Szaranszkban. Az ázsiaiak a meccs elejétől kezdve okosan őrizték Cristiano Ronaldót, aki az idei vb-n először nem talált be. Fernando Santos legényei azonban CRZ nélkül is eredményesek tudtak lenni, Quaresma a 45. percben káprázatos gólt lőtt. A máso­dik félidőben a videobíró került főszerepbe, hiszen két tizenegyest ítéltek meg a visszajátszások után, valamint egy lehetséges piros lapot is megvizsgáltak, amelynek a végén érdekes módon csak sárgát mutatott fel a já­tékvezető. A portugálok csapatkapitánya ezúttal nem értékesítette a büntetőt, ami kis híján a kiesést jelentette számukra. Az irániak színes­ lélekkel harcoltak a hát­ralévő időben, a 93. percben Ansarifard egyenlített, egy percre rá pedig Mehdi Taremi lábában maradt a továbbjutás, amikor közelről az oldalhálóba bombázta a labdát A B csoport izgalmas végjátékának köszönhe­tően Portugália azonos pontszámmal, de kevesebb lőtt góllal a második lett. Mindez azt jelenti, hogy a legjobb 16 között Uruguayjal mérik össze erejüket. A hétfői produkciónál egészen biztosan többre lesz szükség. SZARANSZK: IRÁN-PORTUGÁLIA 1:1 (0:1) Mordovia Aréna, 41 685 néző, vezette: Enrique Cá­­ceres (paraguayi). Gólszerzők: Quaresma a 45., illetve Ansarifard a 93. percben. Irán: Beiranvand - Ramin, Hosszeini, Pouraliganji, Hadzsi Szafi (Mohammadi, 56.) - Ezatolahi (Anszarifard, 76.), Ja­­hanbaki (Ghoddosz, 70.), Mehdi, Omid, Amiri - Szardar. Szövetségi kapitány: Carlos Queiroz. Portugália: Rui Patricio - Cédric, Pepe, Fonté, Raphael - Quaresma (Silva, 70.), William, Adrien, Mário (J. Mou­­tinho, 84.) - André Silva (Guedes, 96.), Ronaldo. Szövetségi kapitány: Femando Santos. ■ fin B csöpört (végső állás) B CSOPORT Irán egy gólra volt a nyolcaddöntőtől 1. Spanyolország 3 1 2 0 6:5 5 2. Portugália 3 1 2 0 5:4 5 3. Irán 3 1 1 1 2:2 4 1.Marokkó 3 0 1 2 2:4 1 C CSOPORT Masszív füttyszó a közönségtől Sejthető volt, hogy nem ez az összecsapás lesz a legizgalmasabb a világbajnokság egy hónapja alatt, de a csapatok még a legvadabb elképzeléseinket is „túlszárnyalták”. A döntetlen mindkét fél számára tökéletesen megfelelt, így nem igazán törekedtek a gólszerzésre. Az első félidőben összesen két, kaput eltaláló lövés volt, de a második játékrészben sem igazán javult a helyzet, ám a dánok valamivel aktí­vabbak lettek. Mbappé 77. percben történő beállá­sával valamelyest élénkebb lett a franciák támadó­játéka, de ez a lendület sem tartott sokáig. A közel nyolcvanezer fős közönség többször füttyszóval nyil­vánította ki nemtetszését a kilencven perc alatt, az igazi zenebona pedig a lefújást követően erősödött meg. A C csoport első helyét a gallok szerezték meg, izgatottan várhatják a D jelű kvartett alakulását. MOSZKVA: DÁNIA-FRANCIAORSZÁG 0:0 (0:0) Luzsnyiki Stadion, 78 011 néző, vezette: Sandro Ricci (brazil). Dánia: Schmeichel - Dalsgaard, Kjaer, Christensen, Stryger - De­laney (Lerager, 92.), Jorgensen, Eriksen - Sisto (Fischer, 59.), Cor­nelius (Dolberg, 74.), Braithwaite. Szövetségi kapitány: Age Hareide. Franciaország: Miranda - Sidi­­be, Varane, Kimpembe, Lucas (Men­­dy, 50.) - Kante, Nzonzi - Dembele (Mbappé, 77.), Griezmann (Fekir, 68.), Lemar - Giroud. Szövetségi kapitány: Didier Deschamps. ■ fm C csoport (végső állás) Age Hareide is várta a végét Beta/AP 1. Franciaország 3 2 1 0 3:1 7 2. Dánia 3 1 2 0 2:1 5 3. Peru 3 1 0 2 2:2 5 4. Ausztrália 3 0 1 2 2:5 1 2018. június 27., szerda