Reggeli Hirlap, 1931. július (40. évfolyam, 146-172. szám)

1931-07-28 / 169. szám

1931. VII. 28. TESTEDZÉS A Bástya győzött az első osztályozó mérkőzésen 3:1 (1:0) arányú vereséget szenvedett a miskolci csapat Az Attila szerint Miskolcon be lehet hozni a két gól előnyt és így még nincs minden veszve Miskolc, jú­lius 27. Miskolc sportközönsége indo­kolt aggodalommal bocsátotta szombaton újra az Attilát. A hosszú huzavonával együttjáró idegileg kimerült csapatot na­gyon feltették az újszegedi pá­lyán. Az események sajnos azo­kat igazolták, akik balsejtelem­mel búcsúztak el az Attilától. Az Attila vereséget szenve­dett Szegeden, a nem is jobb Bástyától. Két gólelőnyt szerzett a szegedi csapat, még­pedig az egyikhez jogtalan tizenegyes révén jutott. Két gólelőny, tekintve az osztá­lyozó mérkőzések túlfeszített ideges hangulatait, igen nagy előny, mégis reméljük, hogy nin­csen minden veszve. Bízunk abban, hogy az Atti­la a jövő héten Miskolcon revansot vesz a Bástya csa­patán és megszerzi a jogot, hogy a legjobb csapatok kö­zé juthasson. Erre a reményünkre főként az jogosít, hogy a Bástya saját pá­lyáján is gyenge volt és az Atti­la, ha a szerencse ellene nem for­dul, egészen más eredménnyel térhetett volna vissza. Az Attila kísérői mondják, hogyha a Bástya úgy játszik Mis­kolcon, mint Szegeden, ak­kor nagyobb arányú vereség­gel fog eltávozni innen, mint amilyen vereséget az Attilá­ra mértek az újszegedi pá­lyán. Ehhez természetesen az kell, hogy az Attila is szebb és jobb futballt játsszék, mint amilyet a tréning nélkül kiálló csapat nyújtott. Ezt a hetet nagyon erősen ki kell használni a miskolci profiknak, hogy azután a mérkőzésen teljes szívükkel és lelkükkel harcolva, kikö­szörüljék a szegedi csorbát. A mérkőzés A szegedi mérkőzés fullasztó melegben, rendkívül ideges és izgatott atmoszférában folyt le. Mindössze két és félezer ember volt kiváncsi a Bástya utolsó erőfeszítésére. A két csapat a sorsdöntő mérkőzésen a követke­ző összeá­llításban vette fel a küzdelmet: Bástya: Benedek — Sirály, Emődi — Kurunc­, Tóth, Raffay — Hernádi, Körösi, Havas, Har­mat, Korányi IT. Attila: Szemző—Vadász, Ban­kó—Szabó, Pogány, Bán—Pim­­pi, Nemes, Rudas, Sipos, Hajós. Az Attila kezdi a játékot, de Szeged lendül frontba. Az első percekben máris Bástya fölény alakul ki, mégis az 6. percben az Attila jut gólhelyzethez, amelyet azonban Nemes nem tud kihasz­nálni. Változó mezőnyjáték ala­kul ki, majd a 10. percben Ham­mat bombáját Szemző rávezesse! menti. Nagyon erős, heves az iram. A 12. percben a Bástya gólhoz jut. Hernádi beadása Körösihez kerül, aki kapásból a bal fel­ső sarokba lő. (1:0) A gól után továbbra is heves és erős marad az iram. Az Atti­la sokat támad, de a csatárok a kapu előtt nem tudnak boldo­gulni. Sok helyzet marad kihaszná­latlanul, vagy pedig a sze­gedi védelem szereli őket. A félidő vége felé a Bástya be­szorítva védekezik. 10 emberről 11 ellen Szünet után a Bástya diktálja az iramot. Egymásután vezeti a támadásokat, de széteső csatár­sorok akcióit a miskolci véde­lem biztosan szereli. A 14. percben Havas össze­ütközik Vadásszal és a bíró Csárdás, aki egyébként jól vezette a mérkőzést, nagy elnézésből 11-est diktál az Attila ellen, amit Havas a vetődő Szemző kezei között hatalmas erővel a kapuba vág. (2:0) Az Attilát láthatólag lesújtja az igazságtalan gól, de ez csak egy néhány pillanatig tart, ami­kor azonban ismét magára talál a csapat, Tóth leteríti Pogányt, akit ájultan visznek ki a pályá­ról. Perceken keresztül tíz em­berrel harcol az Attila, de így is állandó támadásban van. Pogány később vissza­jön, de a szélére megy és a mérkőzés végéig statisz­tál, míg Nemes hátrahúzó­­dik a fedezetbe. A hendikeppelt csapat hősie­sen tovább küzd, hogy szépítsen az eredményen. De mindössze csak egy éles kapuralövést tud elérni Rudas. A 34. percben az­után a Bástya teljesen bebizto­sítja a maga részére a mérkőzés sorsát. Korányi szép centerét Har­mat átengedi Körösinek, aki tíz méterről éles lövést küld a hálóba. (3:0) Hazai pálya és szigorú tizenegyes Már úgy látszik, hogy az Atti­lának még a tiszteletgólt sem sikerült megszereznie, amikor végre a 43. percben Pimpi jó beadását Rudas négy méterről a kapuba küldi. Újrakezdés után a meccs véget is ért. Az osztályozó mérkőzésen sem az egyik, sem a másik csa­pat nem játszotta ki igazi for­máját. Túl sok volt az izgalom ah­hoz, semhogy a játékosok ötletekkel is dolgozhattak Ápolna. Az Attilában csak Szemző játé­ka emelkedett ki és mellette Bankó volt jó. A halfsor megbíz­hatóan végezte a dolgát, a csa­társorban azonban csak a két szélső játéka felelt meg. A Bástyánál a védelem állott főként hivatása magaslatán, a csatársorban pedig az összekö­tők jeleskedtek, míg a halfsor játéka egyvonalon mozgott a miskolci fedezetsorral. A két egyenrangú csapat játékát végeredményben a hazai pálya előnye és a túl­­szigorúan megítélt 11-es dön­tötte el a Bástya javára. REGGELI HÍRLAP ­ Fölényes, de nem imponáló győzelmet arattak vizipólóink Franciaország fölött Elmaradt a 4x200 méteres stafétánk új rekordja Vasárnap a Császár-fürdő uszodájában tizedszer találko­zott Magyarország válogatott vizipóló csapata Franciaország csapatával. A tizedik találkozó is magyar győzelmet hozott, mint az előző volt. Biztosan, fölénye­sen intézték el vizipólózóink a francia csapatot, bár a győzel­met nem lehet imponálónak mon­dani. A vizipóló mérkőzés előtt úszó­­versenyt bonyolítottak le, amely­nek során a magyar 4X200 mé­teres gyorsúszó staféta a francia stafétával mérte össze az erejét. A magyar csapat 9:32.6 másod­perc alatt győzött a franciák fe­lett, akik 10:19.6 másodperc alatt értek célba. A magyar csapat eredményeiből látható, hogy a várt rekordjavítás elmaradt, mert a magyar staféta két má­sodperccel rosszabb időt úszott, mint amit a legutóbbi nemzet­közi viadalon az olaszok ellen 1930-ban elért. Az egyéb versenyek eredmé­nyei a következők: 100 méteres hölgy gyorsúszóbajnokság, baj­nok: Lenkey Magda 1:11.4 mp. Budapest kerület kétszáz méte­res mellúszó bajnoka Hild Lász­ló 2:08.8 mp. Háromszor 200 mé­teres ifjúsági gyorsúszó staféta bajnok a MAC csapata 7.50 mp. Toronyugrás Vajda László 52.20 pont. Vasárnap­­ az ország minden részéből Miskolcra jöttek a vas­­utascéllövők, hogy az MVSC által céllövő bajnokság A hatalmas feltűnést keltő részt vegyenek megrendezett küzdelmében, verseny, amelyen jó eredményeket értek el, a késő délutáni órák­ban fejeződött be. Fontosabb eredményeit itt közöljük, míg a részletes­­ eredményekre legkö­zelebb visszatérünk. Szenior egyéni verseny: 1. Sza­bó József Törekvés 174 egység. Csapatverseny: 1. Szegedi VSC Balogh, Frank, Geisz, Székely, Temesvári 823 egység. Leventék versenye: Bajnok Szabó Budapest északi főműhely 92 egység. Csapatversenyben: 1. Északi főműhely 444 egység.­­ ♦ Jó eredmények az országos Vasutas céllövő bajnokság miskolci versenyén Az MVSC nyerte a másodosztályú atlétikai csapatversenyt A másodosztályú egyesületek helyett az elsőosztályú egyesületek indították második garnitúrájukat A diósgyőrvasgyári pályán va­sárnap bonyolították le az észa­ki kerület másodosztályú dekat­­lon pontozási­ atlétikai csapat­­versenyét, amelyben azonban másodosz­tályú egyesület egy sem in­dult, hanem az elsőosztályú egyesületek második garni­túrái mérték össze az erejü­ket. Az atlétikai viadal eredményei a következők: 100 m: 1. Heinlein MÁK 11.9, 2. Haraszti MVSC 12, 3. Hordás DAC 12.2 mp. 400 m: 1. Dévai DAC 58.3, 2. Újvári­ MVSC 58.8, 3. Karalády MÁK 59 mp. 800 m­: 1. Pajtok MVSC 2:25.6, 2. Kálna DAC 2:29, 3. Benedek MÁK 2:31.2. 1500 m: 1. Tulencik MÁK 4:39, 2. Németh MVSC 4:44, 3. Tulák DAC 5:01.1. 5000 m­: 1. Ulencik MÁK 17:44.6, 2. Németh MVSC 18:02.6 3. Tulák DAC 19:14. 110 m gát: 1. Heinlein MÁK 19.7, 2. Sós MVSC 19.8, 3. Mit­­terspach DAC 22.2. Magas: 1. Haraszti MVSC 164, 2. Mitterspach DAC 147, 3. Ka­ralády MÁK 140. Távol: 1. Haraszti MVSC 616, 2. Béres DAC 599, 3. Béres MÁK 575. Rúd: 1. Korona DAC 245. Súly: 1. Rác MÁK 12.33, 2. Dávid MVSC és Kovács DAC 11.51. Diszkosz: 1. Kovács DAC 37.40, 2. I íác MÁK 36.05, 3. Dá­vid MVSC 34.48. Gerely: 1. Dávid MVSC 42.65, 2. Bob us MÁK 40.70, 3. Kovács DAC 38.15. 4x100 ni: 1. MÁK 48.3. 2. DAC 51, 3. MVSC 55.3. Olimpiai staféta: 1. MVSC 4:10.4, 2. MÁK 4:10.9, 3. DAC 4:11.2. Pontversen­yben: 1. MVSC 6720.375 pont, 2. MÁK 6310.740, 3. DAC 6233.385 pont. (—) Nagy meglepetésre Fran­ciaország nyerte meg a Dawis Cup-ot. Vasárnap 3:2 arányban győzedelmeskedett az angol csa­pat felett. (—) Az északi amatőrök va­sárnapja: DVTK—Előre 2:1 (1:1) Északi Kupa, MVSC— DAC 3:3 (2:2), MESE—Jászbe­rényi Lehel 2:1 (1:0), HVSE— NMSE (Budapest) 2:0 (1:0), PBVSE—Fü­leki TC 1:0 (1:0). (—) A Törekvés lett harmad­szor az országos amatőrbajnok. A második mérkőzésen 4:0 (1:0) arányban legyőzte a Tatabányai SC csapatát.