Nemzeti Sport, 1906. január-december (4. évfolyam, 1-52. szám)

1906-10-14 / 41. szám

12. oldal Nemzeti Sport 41. szám tak a sportkörök, mert a Komáromi FC. csapatát jó hírek előz­ték meg. Eredményeik jó klasszist árulnak el, hiszen közismert tény az, hogy a Komáromi FC. 3: 1 arányban a BTC.—MTI­. olyan kombinált csapatát győzte le, melyben a következő játéko­sok is szerepeltek: Révész, Nagy F., Kisfaludi, Sch­aschek, Kürsch­­ner, Sebestyén, Károly, Bosnyákovits, Horváth­, s amely váloga­tott csapatnak is megállná helyét. De beigazolódott a csapat jó­sága e mérkőzésen is. A csapat lelkesen játszott, de „lámpalázzal". A védelemben Ambrozovics, Krappán, Czidlina elsőrendű­ erők. A csatársor összjátéka nem kielégítő, bár kétségtelen a Grimmy Forstinger játékosok jó kvalitása. A kapus kitűnően helyezkedik. A FTC­ tartalékokkal játszott, Manglitz, Bródy, Schlosser nélkül. Játéka nem volt oly lelkes, mint azt mostanába láttuk. Némi el­bizakodottság látszik a csapaton. Határozottan káros a folyton fejlődő Kórody­t a centerből kivenni. FTC: ■ kezdi a támadást és a nehezen belemelegedő Komá­romiak a 0. perclyen már gólt kapnak, melyet könnyen védhettek volna. A kapus hibája feltüzeli a vidéki csapatot és a védelem erélyesen ellenáll a félidő végiig. A csatársor támadása ebben­ a félidőben rendszertelen és veszélytelen. Félidő 1:0. A második fő időben a védelem visszaesik és egymásután két gólt kapnak a komáromiak — mire néhány rendkívül veszélyes támadással fe­lelnek — sőt a FTC­ kapusának ugyancsak van mit védenie. A kapufélfa is segítségére van egy ízben, mikor azon egy biztos gól visszapattan. Fehéry Ákos (BTC.) szigorú biró volt. Szövetségi díj. FTC. 11.—Főv. TC. II. 6:2. A millennáris pályán a múlt vasárnap d. e. mérkőzött e két csapat. Biró : Puskás Ferenc (Typographia) volt. Tréning mérkőzések. BTC. —Törekvés 4:1. Kereskedők— Kőbányai TE. 2 : 1. MTK.—Tisztv. II. LE. I. 6 : 3 A lágymányosi pályán barát­ságos mérkőzést tartott e két csapat. Félidő eredménye 4:0 a MTK. javára. A második félidőben a vezetőcsapat játéka annyira lanyha lett, hogy a Tisztviselők már-már kiegyenlítet­ték, midőn az utolsó 10. percben MTK­ újabb két góllal bizto­sítja a győzelmet. A TLE­ veresége a Fővárosi TC. fölött aratott győzelme után általános meglepetést keltett. Bíró: Szász Hugó (33FC.) volt. Monor—Rákosliget 2:1. Vasárnap, október 7-én mérkőzött e két csapat Rákosligeten, a RSC­ pályáján. A Monori SC. ezúttal néhány fővárosi játékossal: Weisz A. (MTK.), Föl­­dessy János, Benedek A., Bárkány E. (Magyar FC.), Korda Gy. (BTC.) megerősödve állott ki s rutinirozottabb játékuk fölénye­sen szerepelt a rákos­igetiek kezdő csapata ellen. A mérkőzés első félidejében a MSC. kapujához sem engedi jutni a BSC.-ot, s a foly­tonos támadást a RSC. kézzel-lábbal védi, úgy hogy a bíró 2 játé­kost kénytelen kiállítani. 18-ik percben Földessy szép passzát Be­nedek védhetetlenü­l lövi a MSC. kapujába. Félidő: 1:0. A má­sodik félidő 8-ik percében Benedek gólt rúg, amire a Rákosligeti SC. a 20. percben egy offside góllal felel. A mérkőzést a bíró, Schoderbeck Károly (MAFC.) 20 perccel a vége előtt fütyüli le 11 beállott sötétség miatt. Osztrák eredmények: Bécsben a prágai Deutscher FC. 1: 0 arányú szép győzelmet aratott a SVFC­-on. A DVFC­ hatal­masan megtermett játékosai igen szép összmunkát mutattak s különösen szépen játszottak fejükkel. Félidő 0:0. A második félidő 35-ik percében egy korner után esett a győztes gól. WAC— Sport vereini­gúny 2:1. Igen érdekes és izgató játék. A WAC. gyorsaságával, a Sportvereinigung összjátékával igyekszik ered­ményt elérni. Félidő 1:0 a WAC. javára. Cricketer—Viktória 4:1. Sch­wechat—­Iraphia 2:1. Meglepetés ez az eredmény, mely a Schwechat nagy javulását bizonyítja. Német eredmények. A Viktóriának a Berliner BC. ellen aratott 9 : 0-ás győzelme képezi most a közbeszéd tárgyát. A BBC. ilyen­ nagyfokú hanyatlása még azokat is meglepte, akik ismerték ez egylet ügyeit. Breussen—Union 2:2. Igen nagy ér­deklődés nyilvánult e mérkőzés iránt. A játék rendkívül heves és izgató volt. Lipcsében: Sportfreunde—Bewegu­ngsspieler 3: 2. Nagy meglepetés. A­ngol eredmények. A BA. Cup és az Amateur Cup elő­­-­-*• mérkőzései foglalták le a múlt szombaton Anglia 70 pályáját. Ezek mellett azonban igen nagy érdeklődés nyilvánult a ligamér­kőzések iránt is, hol Southampton kiváló formában van. A másod­osztály szenzációja Chelsea váratlan veresége volt. Részletes ered­mények a következők: A ligában: Woodvicd Arsenal—Liverpool 2: 1, Sheffield United—Sunderland 2:1, Everton—Bristol City 2:0, Bury— Newcastle United 3:2, Manchester United—Stoke 2:1, Derby County—Middlesbrough­ 1:0, Sheffield Wted­—Aston Villa 2:1, Bolton Wanderers—Blackburn Rovers 3: 2, Birmingham—Notts County 2:0, Manchester City—Preston North End 1:1. A déli ligában: Bristol Rovers—Norwich City 3:1, Ful­­ham­—Leyton 3:1, West Ham­—Brentford 3:1, Tottenh­am H.—­ Crystal Palace 3: 0, Portsmouth—Queen's Park R. 3:2, Sou­­thampton—Millwa'l 5:1, Brighton and Hove A.—Reading 1:0, Watford—Plymouth Argyle 2: 2, Swindon—Luton 4: 0, New Prompton—Northampton 2: 1. T­ajós Alfréd a Sport Világ egyik szerkesztője, a lap szer­­kesztőségéből kiválóit, így azt ezentúl egyedül Malecky Román fogja vezetni. Hajós komoly, szakértő, kiváló tollú, a dol­gokat magasabb szempontokból néző sportíró, kinek mindig meg­van a saját önálló véleménye, amelyet cserélgetni nem szokott. Reméljük, hogy a sportírói munkásságát a jövőben sem fogjuk nélkülözni. Obrovitz Emil, a Posta és U­SpE.-nek tagja a következők közlésére kért föl bennünket: „A BTC.—IVFC. mérkőzésen volt bíráskodásom kapcsán több napi­ap azt írta rólam, hogy én a Ferencvárosi TC. tagja vagyok. Ez nem felel meg a valóságnak, mert én a FTC. tagja nem vagyok. Gabrovitz Emil, s. k.“ A­z UTE. football-ügyeit érintő mindennemű közlemény Langfelder Ferenc katonáskodása miatt helyetteséhez, dr.­­ aradi Bertalanhoz (Újpest, Gyár­ u. 11. Dr. Führer ügyvédi irodája) küldendő. Vasárnapi mérkőzések. — Az I. osztályú bajnokságért. — A millennáris pályán a FTC.—MTK. mérkőzik. Küzdelmük az őszi szezon legizgalmasabb játéka lesz, melynek eredményét előre látni nem lehet. A mérkőzés izgalmasabb lesz minden nem­zetközi machnél. A Margitszigeti Sporttelepen a MAC.—BAK. mérkőzés a MAC. valszinti győzelmével fog járni. A Lehel­ utcai pályán a 33FC.—Főv.TC. küzdelme nyilt jel­légű­. — A II. oszt. bajnokságért. — A TLE.—Kőbányai TE. Kőbányán, a ILLKTVE.—JSO. a Határ­ utcai pályán mérkőznek. Ifjúsági Labdarúgás. • — Mérkőzések. Egyetér­tés Sport Club—Lipótvárosi TE. 3: 2. Barátságos mérkőzés volt, mivel LTE. a bajnoki mérkőzést feladta. — Barátok Köre—Budapesti Labdarúgó Ifjak 3: 1. (Fél­idő 2: 1.) BLI. a BK. játéktudását durvasággal akarja ellen­súlyozni. Bíró: Hol­óssy (ESC.) volt. — Budapesti Sport Ifjak— Erzsébetvárosi Torna Club 4: 1. (Félidő 2:0 a BSI. javára.) Ez a mérkőzés egyik volt a legfontosabbaknak, mivel eddig még egyik csapat sem szenvedett vereséget. Az ETC.-nak nagyobbak voltak az esélyei, mivel BSI. nem tudta teljes csapatát kiállí­tani. Hogy mégis a BSI. győzött, még­pedig ily nagy gólarány­­nyal, azt főleg lelkesedésüknek és annak köszönhették, hogy az ETC. a második gólnál teljesen összeesett. Chanwald M. igazságos biró volt. A II-ik csapatoknál is a BSI. győzött 2: 1 arányban. Nagy küzdelem. Biró itt is Grümwald volt. Az Ifjúsági LSz. immár október 10-ével három éves múltra tekinthet vissza. Ennek s a MLSz.-el való megállapodások örömére az ILSz. november 1-én lakomát rendez. Hivatalos. A Józsefvárosi Remény Sport Club jelenti, hogy nevét „Hungária Sport Club“-ra változtatta. Tudomásul vétetett, Lipótvárosi TE., Megyeri SE. és Rákosszentmihályi Sport Club értesíttetnek, hogy mindaddig, m­íg összes tartozásaikat ki nem egyenlítik, a játéktól eltiltatnak. Bírói vizsgát tettek: Kondor, Soós (FSC.), Hönigsberg (ETC.), Menner (BLI.) és Fodor (FSI.). Kondor I. csapathoz, Soós és Hönigsberg II. csapathoz küldettek gyakorlatra, míg Menner és Fodor új vizsgára utasíttattak. A Középiskolai Labdarúgók Szövetsége f. hó 10-én érte­kezletet tartott, amelyen elhatároztatott, hogy az év meg­nyitó közgyűlést f. hó 15-én (hétfőn), este 6 órakor a Rőser-inté­­zetben tartja, amelyre ez után is meghívom az érdeklődőket. Tárgysorozat: Elnöki megnyitó. Tisztikar-újítás. 1906/907. évi bajnokság kiírása. A szövetség kötelékébe eddig 9 intézet jelen­tette be belépését. Gr­­inwald Miksa s. k. ILSz. reprezentatív csapatainak mérkőzése Vasárnap, október 14-én az ILSz. reprezentatív csapatai az Újpesti Torna Egyesület csapataival mérkőznek Újpesten a népszigeti pályán. A c) csapatok délelőtt 10 órakor játszanak, ab) és a) csapatok délután 1­2, illetőleg '/2­4 órakor. Az ILSz. mindhárom csapatát úgy állítja össze, h­ogy benne a legifjabb labda­rúgóspor­­tot űző nemzedék domborodjék ki.