Nemzeti Sport, 1924. július (16. évfolyam, 117-142. szám)

1924-07-21 / 135. szám

" Magasugrás (4 induló!) 1. Bégesz FTC 182 cm. (12 cm. előny), 2. Krieger FTC 178 cm. (20­ centimé­ter előny), 3. Schiikásdi FTC 178 cm. (­20 cm. előny). — Heger­ az összes magasságokat — a 163 ki­vételével — elsőre tisztán ugorja. A. 170-re föltett lécet erősen meg­­tánc­oltatja, de nem veri le. To­vább nem ugrott. Sch­inkasch a holtverseny után visszalép Krie­ger sivára. •­i­OO m. (5 induló): 1. Katlirath MTK 1­­: 09.7 rap. (előny nélkül), 2. Szabadíts Move BSE 1:09.8­ (előny nélkül), 3. Gutteinberg MTK 1:09.8 (10 m­. előny). Kairó­ra Oh és Szabadíts a célegyenesben erősen küzdenek Guttenberg el­len, akit végül is fál méterrel, ille­tőleg mai­ széles­séggel legyőznek. Távolugrás (10 induló): 1. Ujfa­­luczky FTC 676 cm. (55 cm. előny), 2. Braun MTK 654 (80 cm. előny),­­2. Louis ÚTE 645 (130 cm­. előny). Ujfaluczky el,ső ugrásától kezdve vázet és biztosan győz. Rúdugrás (1 induló): Törpényi BBTE 325 (45 cm. előny). 80 k­m­. (9 indul ) 1. Kern MTK 2 p.13.2 mp. (30 m. előny), 2. Krie­ger ,­FTC 2:04.4 (15 m, előny), 3. Fonyó MTK 2:05 (előny nélküli), 4. Kertész FTC. Fonyó 58-as első kör­ után előre tör, de már a győzelem mesg­szerzésére nincs elég ereje. Hat, méterrel nyerve, további kettővel harmadik. Diszkoszvetés (4 induló): 1. Ni­­zsalovszky FTC 37.25 (3.5 m. előny). 2. Deutsch MTK 37.15 (4.5 m. előny). 3. Gyurike FTC 33.14 (3.5 m. előny), 2000 m­. (10 induló): 1. Kaposi MAC 5 p. 49.5 180 m. előny). 2.­­Nagy Sándor BEAC 5:51.2 (előny, nélkül), 3. Petrics ÚTE 5:56.2 (150 m­. előny), 4. Pavlovics Move BSE 5:58. Kaposi 1000 méternél élre vág és a mezőnytől megszaladva, győz. A simán és egyenletesen fu­tó Nagy a célegyenesben befogja, de már nem képes legyőzni, lelas­sítva fut be. Ideje így is nagysze­rű (magyar r­ekord 5 p. 46 mp.). Gerely­vet­és (4 induló): 1. Louis ÚTE 50.50 (10 m. előny), 2. Nizsalov­­ftzky FTC 50.13 (3 m. előny), 3. Gyurkó FTC 50 m. (előny nélkül). 4x400 m­. staféta (2 induló): 1. FTC (Kertész 56.9. Elbert 55.6, Hagar 55.2. Krieger 54.1­­3 p. 41.8 mp. (5 mp. előny), 2. MTK (Gut­tenberg, Kuinrarh, Kern, László Sándor) 3:45. Az MTK nem képes ledolgozni a jó formát kifutó FTC ellen a nagy előnyt. Az amerikai és finn atléták második napja Bécsben A magyarok közül csak Farkas győzött , Haluskát Norton legyőzte .A Nemzeti Sport távirati jelentése: Bécs, július 20. A szombat—vasárnapi nagy nemzetközi verseny a mai napon m­ústegy 2000 főnyi közönséget vomtott ki a WAF-pályájáb­a. A pom­pás időben, mely a szombati kedvezőtlent felváltotta, az­­ame­rikaiak sokkal jobb eredményeket értek már el. Különösen Norton volt elemében, aki a 100 méteren 10.7 mp.-et futott, a távolban pe­dig holtversenyben végzett Halus­­kával, aki azután a javára vissza­lépett. Le Gendre a­ mai napon sem­­igen indult, mert a keddi szer­dai pentatlonra, a Somfaival való összecsapásra készül. Míg tegnap részünkről Forbáth győ­zött­­súl­ydobásban (az eredménye­­ket a Nemzeti Sport vasárnapi száma már közölte is, részletesen) ... addig ma a rúdugrásban vit­tünk el első helyezést. .A részle­tes eredmények a következők: 100 m­. sikl. előny verseng. 1. Nor­ton USA 10.7 mp. (előny nélkül): Casisimoue WAC (4 m. előny). 3. Ramdal, Rapid (6 m. e.). Egy méter­­rel nyerve. Olimpiai staféta.­­1. USA (Nor­­ton, Macdonald, Luvr­ivee, Ray) 3 p. 31.6 mp., 2. WaF (Randi, Rliter, Benedek, Mahr) 3 p. 22.5 mp. Távolugrás. :1. Norton 687 cm.. 2. Fialnak a BE­A­C 687 cm.. 3. Uherek DFC (Prága) 675 cm. A hol­t­ver­seny eldöntésétől Halmska vissza­lép. író­i m. sikf. 1. Larrivoe USA 4 p. 09.7 mp., 2. J. Rav USA 4:10.5 mp.. Haidecker WAF 4:12.8 mp., 4. Ehl (finn). Diszkoszvetés. 1. 1 dob USA. 45.27 m­.,­2. Klambauer WA.C 39.97 m., 3. Schwwarzilliger WAF 38.60 m. WA.C WAF 39.97 38.60 m., m­. Forbáth nem jutott a döntőbe. Az amerikainak a­ rendezőség a ver­seny után három rekordjaví­tó kí­sérleti dobást engedélyezett, ez azonban nem járt sikerrel, az ame­rikai bajnok nem tudta túlszár­nyalni a verseny keretében dobott eredményét sem. 400 m. sikl.: 1. Macdonald USA 52.1 mp., 2. Kittig Hakoah 54.4 mp., 3. Drisin (finn) 54.4 mp. — Drisin biztos másodiknak látszkk, mikor­­Kittig váratlanul meglepi és a leg­rövidebb mellszélességgel a har­madik helyre utasítja. 5000 m. sikl.: 1. Katz (finn) 15 p. 42.8 m­p., 2. Franzl WAC 15 p. 49.8 mp., 3. Gross MTK 16 p. 08 mp. — A finnek kitűnő távfutója, bizto­san nyer, jó idő mellett. A nagy meglepetés részünkre Gross har­madik helyre való szorulása. Rúdugrás: 1. Farkas MAC 350 cm., 2. Karlovits MAC 340 cm., 3. Fontane Graz 300 cm. — Farkas egyenletes, biztos, helyes irányú fejlődést mutat, eredménye, egyé­ni rekordja biztató. Benne hama­rosan Somfai pentatlon klasszisá­hoz méltó dekádon versenyzőt fo­gunk kapni. Karlovits elideges­­kedte versenyét. SZAKORVOSI Rendelő vér-és neraibeteffek részére. Ezüst satvarsani oltás. HÜtI DE LÉS EGÉSZ NAP. YJf., Rákóczi-ut 32. száza. I. em. 1. ajtó. (Rókussal szemben) Intézet nyitva 7 órától 9 óráig Reform műfogsor Denílis fENIUSi MiW¥KÍ II IX, Ráday-utca 5 (Kálvin-tér mellett) Amerikai reform műfogspecialitások: fog­an­­zás, fogtömés, fogtisztítés, fogkőeltávo­­lítás. Köz- és magántisztviselők százalék engedményben részesülnek kom Hétfő, 1924 Július, 2­8 Sétáitól Sétabof­z Sétából FRIED Király­ utca 39 FRIED DREHER- különlegesség csíborotvapesigel megint kapható. Élesítést elvállalunk. DreSl©? Ignác és Fáa Korcsuík Lajos­ u. 14. Alapítva 1845 mmmmm Bajnoki mérkőzések Hí.­osszély Küzdelem a 3. és 4. helyért . Törekv. SC-BTK 2:0 (1:0). MÁV-pálya: Biró: Fenyves. ETSC:­­Levi Sándor—Pollákovits, Léner—Turza, Floszmann, Csan­­dinger—Bruda, Schuck N­., Klo­­vács— Penz, Lovicsek. BTK: Zugéber—Kulik, Pej­a— Stefánics, Vigl Wolf—Mácsai, Eibenstein, Plattkó- Nejedli I., Nejedli II. Múltbeli küzdelmüket, mely el­döntetlen volt, ma megismételték. A m­ai mérkőzést a jobb csapattal felálló ETSC nyerte. Az ETSC igazi, Stobbe-stílusban játszott, amit még a II. osztályból hozott magával, különösen csatársora volt jó- minden támadásimat szép kombinációval vitték keresztül, egyénileg Lovicsek és Schuck II. illeti dicséret. A védelmük a szo­kott jó volt. A BTK csapata erősen tartalé­kosan állt fel, így már a startnál elvesztette a­­mérkőzést, bár könnyen eldöntetlenné tehette vol­na, ugyanis két 11-est nem tudott érvényesíteni. A csapatban Kuti­k- Zugéber és Plattkó volt jó, míg a halfsor teljesen felmondta a szol­gálatot. Az első félidő igen változatos ■irama után Schuck Jr. egyéni ki­töréséből éri el az ETSC a vezető gólt. A gól után némi ETSC fö­lény, majd a 38. percben BTK-nek alkalma nyílik a kiegyen­ltítésre,,­ de Leinvander kapus a kétszer rú­gott 11-est ismételten kivédi. A második félidőben az első ne­gyedórát az ETSC uralja, a táma­dásokat Klovács szépen irányít­ja és Lovicsek a balszélen szépen vi­szi keresztül. Majd nyílttá lesz a küzdelem. BTK egy hátvéd rend­szerre tér át, igy ETSC támadá­sai offszeidán akadnak meg s a BTK fölénybe kerül, egy 11-est ér el a 40. percben, amit Mácsay a kapuba rúg. Az utolsó percben éri el Schuck II. az ETSC második gól­j­á­t. ___________ védi elvetéssel, majd jó helyezke­déssel, de szerencsével is, az egye­dül kiszökő Garai lövését, védi. Ezután a mérkőzés eldurvul, ami­nek Sebül­teisz, Schwitzer (N­L -ker.) és Rottler (Vasas) k­i­áll­­ítása lett a következménye. A hátralévő időben a Vasasok támadnak és egy kavarodásból Kocsis gólt is rúg, de a kiegyenlítést a teljesen véde­lembe vonuló III. ker. megakadá­lyoz//. a. A 111. ker.-ből a csatársor játé­ka emelkedett ki. Egyénileg Garai, Schulteisz és Hegyi játéka érde-­­mel említést. A Vasasból Siska az első gólt talán védhette volna, kí­vüle Arthaber és Kocsis volt jó. III. ker. ifj.SOTE ifj. 3:3 (2:1). A III. oszt. ifjúsági bajnokság döntőjét az UMTE nyerte UMTE—Wekerletelep 2:1 (0:0). MÁV-pálya. Biró: Mészáros L. Erős küzdelem után szerezte meg a győzelmet az UMTE s ez­zel a III. osztályú ifjúsági bajnok­ságot nyerte meg, mig a második helyezett a Wekerletelep csapata lett. AJ BAK—BTSC 2:1 (1:0). MÁV-pálya. Biró: Mészáros dr. Ez a mérkőzés a harmadosztály ifjúsági bajnokságának harmadik és negyedik helyéért folyt le. A győ­zelmével az URAK csapata lett a harmadik­ míg az ETSC a negye­dik helyezett. _______ Szövetségi díj 111. ker. II.—Vasas II. 2:1 (2:0.) Halál-u. Biró: Himler. HL ker.: Meggyesi—Harrer, Wetter — Sebül telsz. Steinfeld Sztanc­sik — Garai, Schwi­zer, He­gyi, Hölzl, Skvarek. Vasas: Siska—Rettle­r. — Reiold, —Arthaber, Pallos, Kalcsovite— Alassányi, Marsovszky, Maurer, Brunecker, Kocsis. Heves, helyenként durva mérkő­zés, melyet a TIT. ker. jobb csatár­sora révén nyert meg, a második félidőben fölénybe kerülő Vasas ellen. A mérkőzés elején változa­tos a­­játék, de a III. ker. támadá­sai sokkal veszélyesebbek. Az első gól a 20. p.-ben születik, amikor Schwitzer beadását Gálái a hatos sarkáról az elvetődő Siska fölött belövi. A III. ker. fölénye mind­­jóban kidomborodik. Hegyit fául-­á­tolják, a megítélt 11-est ugyanő­­ belövi. A III. kar. támadásai a ka-­­­pucsere utána­­is veszélyesek, de­­ Siska jól véd, előbb Hegyi 11-esét! | Férfi és női cipfckülönlec$e3s6g©*et| I RÉSZLETFIZETÉSRE | Németh és Erdélyi p ..1 ’J-T-——: »'a—■ ar - - -— ! Németh és Erdélyi Kerékpárok | | gumm'alkatrészek, cikke­l | lezés, zormáncozás, javítás jdsésadi Deák László | | kerékpárrak­tár és gyártás, Vili, Német­ utca 45. | 5 A SI. kir. államrendőrség szerződéses szállítója ! K E H E K 82 A tí o K, íl alkatrészek gyári árbanj I Jakab és Fia íföláSán guminatí­v kereskedők Buda-­­ Pest- József­ körút 41. Előnyös részletfizetés­­­i Alpi 1 gummialkatrészek, nik I iezés, zornáncozás, jav­­dsósadi Deák Lászl­ó kerékpárraktár és gyártás, Vili, Német­ utca ! A sí. kir. államrendőrségi szerződéses száltal Videós eredmények Veszprém: Veszprémi Move 65E— Ludovika Akadémia 6:3 (3:2). Biró: Som­osheöy. A vesztprégyie­k csapata szép, átílásos játék után győzött eblen-: fele fölött. Budafok: MTK—BIK 1:1 (0:0). Biró: Klem­encsics. Heves iramú játék, amelynek első félidejében a BIK ál­landóan támad, de az MTK-védelem résen van. A II. fél­időben a játék képe meg­változott s az egységesebb MTE került fölénybe. A vezető gólt az MTE szerzi meg Freischmannn lövé­séből, míg a kiegyenlítő gólt a BIK Venczel révén 11-es­ből éri el. -Jó volt az MTK-ből Bán, a BJ­K-ból Venczel kapus. Pápa: Paksi Ikomfk.—­Kinizsi SE 2:1 (1:1). Bíró: Jávorka. Szép játék. A Kinizsibívól kiváltak Pu Ilma­ni, Przsing és Baraiközi. — Kinizsii SE II.—Nádor­­városi TE RySz 2:1 (1:1). Biró: Petrád. A Kinizsi­ből Tocsik és Tsipács volt jó. — Műkedvelők—Ki­nizsi Zen­ekar old boy 1:0 (0:0). Biró: Tóth. Cél­­­döntőik: Celid. SE.—­Pápai EC 2:0 Sátoraljaújhely: SAC—­MASC 4:0 (2:0). Biró: Miskolc­i. Állandó SAC fölény. A gólokat Stoffián (2), Egri és Ta­rpás lőtték. Győr: ETO-TEC 2:1 (1:0). Biró: Szelt. Nyugati kupa elődö­n­tő mér­kőzés. Az ETO megérdeme­l­ten jutott a győzelemhez. A TSC du­rvasággal igyekszik elseimilyozni az ETO fölé­nyét, a bíró azonban erélyesen vezetve a mérkőzést, a TSC-ből 2 játékost­­ki­­állhított. Az ETO a vezető gólt az első percben Kótai révén éri el, amit­ a­ TI. félidő 7. percében követ­te ugyancsak Kölni által lőtt második gól. A TSC­ egyetlen gólját Tüzike a 38. lőercben szerezte meg. Az ETO győzelmével a nyugati kupa döntőjében való részt­­vételre kvalifikálta magát. Hódmezővásárhely: HTVE—OTE 2:1 (1:0). Bíró, Hegyi. Az első félidő 14. percében a HTVE Varga lövésével már a vezetéshez jut. A félidő többi része váltakozó mezőnyjátékkal telik el némi HTVE fölénnyel. A II. félidő 6. percében Lukács szerte­ meg a HTVE második gólját. A gól után nemet vál­tozatos játék következett s az OTK gólját a 43. percben Báli gyönyörű lövés© hozta­ meg. Jók voltak: Nagy, Tószegi HTVE, Búzás és Sas OTK. — HTVE ifj.—Bucsányi SE ifj. 3:1 (2:0). Biró: Ochwan'c®. Góllövők: Schowarcz, Kádár, Koncz HTVE, Takács Bu­csányi. Szombathely: SzSzE—13 PC 5:2 (1:1). Biró: Kondor. A 4 tartalékkal sze­replő SzSE könnyen győzött budapesti ellenfele ellen. Az első félidő elején a 33EO volt fölényben s a 12. percben Pipa megszerzi a vezetést A gól utáni a SzSE állandóan támadja ellen­téte kapuját s mégis csa­k a 30. perc­ben tud­­feladóvits­ lövésével kiegyen­­lí­téshe­z jutni. A második flélaidőt az SzSE fölény© jellem­ezte, a 33-asok csak le­roha biánokkal kisérleteznek, amelyek egyikéből szerezte m­eg Pipa a­­33-asok második gólját, amivel szemben az SzSE Szl­ado­vits, Döbren­­tei, Bodor és Ba­uer révén 5-re szapo­rította góljainak számát. Az SzSE-ből kitűnt Szladovits, Döbrentei és Héra, a 33-asoknál mie®fcléit Zloeb, Pipa és Krammier. Feltűnést keltett a 33 FC- nek az a magatartása, hogy a bíró ítélkezései ellen állandóan pro­testált. • Nyíregyháza: NSC—NyTVE 3:1 (0:0). Bíró: Földes. Az NSC az egész mérkő­zés folyamán gyönyörű játékot muta­tott, amivel szer­ben a NyTVE idege­sen kezdte a játékot s a játék további folyamán sem tudott szabadulni s csak a TI. félidő második felében pro- Íftfífihdi nOQrku^? fomi­e? d!Ofikai felszerelések elismert legjobb PJXU legrégibb szaküzletében i UliiyClil­­buCí nUuCi tu!iÍSÍu£g Ossalmui minőségben leffiutányosabban I liiiiE Du Oddo Budapast, VL AndráSSJ­uí 13. szám.