Nemzeti Sport, 1926. november (18. évfolyam, 174-190. szám)

1926-11-08 / 178. szám

Ii Hétfő, 1526 november 8. Silóját Ferencváros— Vasas 2:0 (2:0) A Ferencváros csak egy félidőn át tartotta jó formáját Góllövők: Pataki, Bukovi Hungária-út. Bíró: Gerő. Ferencváros: Huber — Takács, Hungler — Fuhrmann, Sándor, Obitai — Bázsó, Bukovi, Dán, Pataki, Kohut Vasas: Nyerges — Klein, Rottler — Remmer, Purczeld, Király — Jeekel, Brunecker, Jelanek, Szent­­miklósi, Hiznmer. A Ferencvárostól a Rapid elleni fé­­• ■ • R gé­nyes győzelem után mindenki jó játékot 0^0 ,/^JF várt s ezt be is vál­/csikk'ível'i rótta a zöld-fehér ' csapat, de csak az­­ első félidőben. Ek­•^TjLI-rlf kor érte el góljait szép akciókból, de nem lett volna csodálni való, ha még annyit rúg. A Vasas gyengébb volt a szo­kottnál. Pöttöm­ csatársora alig látszott ki a sorból s a közelharcban szóba sem jöhettek a nehézsúlyú Fradi-véde­­lemmel szemben. Nem bizonyult szerencsés ötlet­nek Brunecker összekötőbe állí­tása sem. Múlt vasárnap a szélen egészen jól funkcionált, de most teljesen gyen- Filmszínházak műsora: CORVIN SZÍNHÁZ Az újvilág leánya Filmregény 8 felv. Filez.: Doris Kenyon, Milton Bills 28. Adalbert JpSW-A Vígjáték 8 felv.m ! Fősz.: Georg Sidney beül Előad.: hétk. ‘/iB. ‚/,8, ‰/‚10: vas. %£• fél «, tél 6, fél 8, tél 10. KAMARA MOZGÓ STAR Botrány Palm Beachben O I Mr­ Dráma 8 felv. CyiKI. Fősz.: Glória Swanson “7! ’ Vadnyugat lovagja H Kalandos filmjáték B felv.­­ Fősz.: Hoot Gibson Előad.: hétk. '/iá, V,7 8. 10: vas. 2 fél 4. I., “/,7, fél 9 és 10. A­DRION SZÍNHÁZ / Az újvilág leánya Filmregény 8 felv. Fősz.: Doris Kenyon, Milton Sills 28. Adalbert Vígjáték 8 felv. Fősz.: Georg Sidney Előad.: hétk. tél B, fél 8, •/· 10; vas. e~4, 0. »/•?, fél 9. 10 6. Híradók. Főzőcske 7 felv. Botrány Palm Beachben /||j£ÍV. Fősz.: Glória Swanson 's/TflP Isten veled romantika Fősz.: Esther Ralston Előadások: 5, '/,8 és fél 19. paLace ^fehér"ugriT­)rámír^ész^ filmszínház­ben 12 felv. Fősz.: John Barry New-York palo­ moore, Dolores Costello. , l'anti­­tával szemben h*ustr‘-nyitány, s tagú kórus H i 6.8 10 V 8 énekel 20 tagú zenekari kíséret Bubt gyere haza burl. Híradók. © A fehér tigris 10 f. Fősz.: J. Barrymoore Buster Brown és a vetélytárs Burl. 2 felv Fősz.: B. Brown és 1 igl Bika­­▼tadalok. Fox és Híradók. Előadások: ■/*«, ‘/tó és ‹/»10. Vasárnap: ‹/s4, V»6, */a8 és ‘/alti. CWSWSL. pompei pusztulása A reiez Fősz.: Várkonyi Mihály, Korda APoL: Mária. A színpadon fellépnek : TsL: J. 118—94. Mirkovszki Mária táncművészny. H. S. ‘88. Vttv. Somogyi Olga operaén., a Magy. V. 4, 6, 8 és 10. Dalsz. énekkara Mi­l­lei kara, vez ninoi uozi A fekete madár Metró Gold­­[jLUd -MUZ. wyn világattrakció 8 felvonásban Almroull otth . A kettős fősz. Lan Chaney. (Mozgók.Otth.) Öselgége a r|Tlerán Nagy 1 *1.. L. 181—82. amerikai vígjáték 7 felv. I­brr.: 4, ü, S és 10­6, Gertrude Olmstead, Lew Cody. OMNI A fehér tigris Az emberi v ■■■ heroizmus ünnepi szépségű him-TB1.­ J. 1—25. nusza 10 felv. Fősz.: John Barry­ V. 5, V*8, I/sl. D. moore, Dolores Costello.Buster H. 1/94, V/*, VIS és a vetélytárs Bari. Fősz.­­ és V*10 Buster és Tigi. Hiradók. Imperial Éjféli nap, egy csodaszép VH Dembinszky táncosnő regénye. 9 felvonás, utca 51. Asszonyháboru, két sze­­­­relmes asszony csatája egy férfi­váz­­i 1 7 éül­ort, 7 felv . a fősz Iréné Rich, vas., 3, a, /, es­­ p pnrr0,k________________ Ghikago-mozi 6 nap & apacsok kozött I­lll.,éstvanút89. egy újságíró kalandjai ’* felv., főszerepben HARRY PIEL­­ ge volt. Alig adott igazi lapos Va­­sas-passzt. Általában igazi Vasas­­akciókat hiába vártunk. A rövid passzoknak nem kon­­veniál a mély talaj S erre csak a II. félidőben jött rá a Vasas, amikor is nyílttá tudta ten­ni a meccset s ki is egyenlíthetett volna, ha van lövő csatára. Himm­ernek volt a legtöbb helyzete, de ő irtózott a­ lövéstől s egy Hu­­beren átemelt labdáját Hungler fej­jel is parírozni tudta. Jellinek még a 6-osról sem veszélyes lövő, Szentmiklósinak pedig alig volt valamirevaló helyzete. Jeckel sem sokat mutatott Brunecker oldalán. A csapat többi része megtette a magáét. A bekkek ugyan csináltak hibákat a rájuk háramló hatalmas munka közben, de azért jól végig állták a sarat. Nyerges sok jó labdát védett, a gólokról nem­ tehetett. A halfsor a szokott agilis volt. A II. félidőben, amikor már a csatársor is kezdte tartani magánál a­ labdát, helyen­ként a ferencvárosi halfsorral szem­ben is fölénybe került. A Ferencváros csatársora a szü­net után esett vissza. Addig a Rapid ellen produkált nagy játékát produkálta. Pataki balösszekötőben is pompás volt, passzai, gólja, mind a legszebb fut­ballt állították elénk. De kifogásta­lan volt ekkor Kohut is. Bán újabb fejlődés jeleit mutatta, Bukovi pom­pás passzokat adott Rózsának, aki minden labdát jól megjátszott. Volt tíz perc, amikor válogatott formát játszott ki a Fradi-csa­­társor. Szünet utánra a nagy tudásból azonban semmi sem maradt, mintha a szünetben kicserélték volna az egész együttest. Általában csak a két hátvéd maradt jó a szünet után is, Huber is hibázott, de fakult sokat a halfsor játéka is, amely pedig az I. félidőben lépést tartott a csatár­sor jó játékával. A váratlanul jó Sándor és Furhmann is visszaesett kissé a II. félidőben, még a javuló formát mutató Obitz tartotta ma­gát a legjobban végig. Gerő bíró: lényegesen gyengébben funkcionált, mint hétfőn, a Ferencvárosi Rapid­­meccse­n A játékot a Vasas kezdi ,s ő nyomul is fel elő­ször. Takács hazaadása a mély ta­lajon nem sikerül ,jól és a szituáció nehezen tisztázódik. Rottler rendsze hozza fel a Ferencvárost s Klein né­hányszor csak feltűnő ügyes kapcso­­lással tudja a bal szárnyat, meg­akasztani, Dán fordulásból kapu mellé lő, majd a 9. percben Bukovi Dánhoz, ez Patakihoz emeli a labdát s Pataki 15 méterről nyugodtan szép ballábas lövéssel küldi a labdát a bal felső sarokba 1:0. Kohut lapos lövése Nyergesé, majd Brimeckor jó támadása akad el. Pa­taki szépen kezdett akciójából Bu­kovi kap tiszta labdát, de a 6-oson elvéti. Jellineket is a 66-oson szereli Takács hazaadással kritikus hely­zetben, azután megint Pataki ad pompás passzt, ezúttal Kohutnak, a bomba azonban arasszal mellé megy. A Ferencváros enged kissé az iramból, a Vasas azonban így sem tud fel­jönni, sőt a 21. percben pompás Pataki-passzból Rázsó lő közvetlen közelről, de ő is célt téveszt pár arasszal.. A 23. percben azután Kohut lefutás után jól centerez. Bu­kovi tisztán kapja a labdát, de igatra lövése a vonalon álló királynak megy, róla ívben visszapattan . Bukovi most már kifogástalanul befejeli a hálóba (2:0.) A gól utáni Vasas-támadást Jeekel rossz beadással fejezi be, azután azonban újra Fradi-fölény jön. Pom­pásan játszik a ferencvárosi csa­társor, de a Vasas most jól védeke­zik. Sőt a 27. percben a Vasas jut 20 méteres szabarúgáshoz, de Rott­ler lövését Huber szépen fogja. Hu­ber néhány kétes helyzetben jól lép közbe, azután Rázsó vonja magára a figyelmet néhány kitűnő akcióval. Egy lövését nehezen öklözi ki Nyerges, két jó be­adását Kohut és Pataki hibázza. A Ferencváros most állandóan támad. A 37. percben Rázsó szépen át­megy Rottleren, Rottler elcsú­szik, de esés közben Rázsót is akasztja, ez is elesik, de a labdát még betolja fekve is” a 6-oson álló liánnak, de közben Gerő 11-est fut. Kohut lövi a 11-est, de a kapufának s a fürge Obitz fölé lövi a lepat­tant labdát. Az eddig szemező eső erőteljesen kezd zuhogni s a Ferencváros — úgy látszik kedvére való a lehetetlen talaj — hatalmas finist vág ki az utolsó 7—8 percben. Csak egyszer jut a Vasas közben a Ferenc­város-kapuhoz, Szentp­iklósi akkor is fölé lő, egyébként szüntele­nül tart. a Fradi-ostrom A 42. perc­­­ben Kohut beadását Dán hibázza, de Bukovi annál tisztább helyzet­ben kapja, de 8 méterről kissé kényelmeskedve lő pont Nyer­ges kezébe. Még egy kornert ér el a Ferencvá­ros, azután Dán faultja ront el jó helyzetet s ezzel véget is ér a fél­idő. Szünet után az első támadás a Vasasé, de off­­szájdot jelez Gerő sípja Himmer jó helyzetében. A 2. percben Hi­mmer beadását Huber kiejti, Hungler kör­meire ment. A kornerből Purczeld lő, Huber kiüti. Király lövése em­berbe megy. Ferencváros-, majd újabb Vasas-korner következik. Ez­után Király lő hosszú ívben ka­pura. Jellinek elfaultolja Hube­rt, a labda a kapulécnek megy, a bíró fütyül. Megint felnyomni a ferenc­városi csatársor, de most a csatársorra alig lehet ráis­merni I. félidőbeli játéka után. A 14. percben van az első jó hely­zete a Ferencvárosnak, Kölnit azon­ban elszámítja magát, csak beadni tu­d s ezt Bukovi lövi felé-Rövid pihenő után megint élén­kül a játék, amely azonban most már sokkal kiegyenlítettebb. A 22. percben a kiugró Jeckelt, Obit­, karnierre sze­relt, majd Jellinek lő szép kitörés után kevéssel mellé. A Ferencváros általában fölény­ben van, de a Vasas sokkal ve­szélyesebb. Kohut sarokba tartó lövését ugyan csak az­ ott álló Király menti, de a 30. percben Himmer ívelt lövését is csak Hungler tudja kifejelni a vona­lon állva. A kiugró Jellineket Takács nehezen bírja szerelni, azután Bukovi fejel Nyerges kezébe. Nagy kavarodása megint karrierrel végződik a Fe­­rencvár­os-kapu előtt, Huber elveti a labdát, de a hibasorozatban, amelyet csa­tárok és védők erre elkövettek, végre Hungler találta el jól a lab­dát. Pataki megsérül s ez teljesen visszaveti a Fradi-támadósort. A 41. percben Jellinek tiszta labdát kap a 6-oson, de lassú s a labda a közbelépő Takácsról kornerre megy. Ezt a kornert is rosszul rúgja a Vasas A Ferencváros Ivo­­kut révén vezet még egy akciót, de a balszélső is rossz utolsó benyo­ Hétk. *1t5, 7, 10 A najadár, 8 felv., a fősz.: V.8,V«5,V«7,8'/»10 Ellen Kirity, Mészáros Gyula A mást hagy maga után. Hinxmer meghiúsított támadása az utolsó eseménye a II. félidőnek, amely színvonalban messze elmaradt az el­sőtől. Nyilatkozatok: Tóth István (Potya), a Ferencváros­­ trénere: — Ha a csapat ki tudta volna használni az első félidőben kínál­kozó helyzeteket, akkor sokkal több góllal nyerhette volna meg a mérkőzést. A második félidőben a Vasas-csatársor játszott a sokkal jobb talajon, azért volt többet Ironban. Schreiber Mátyás, a Vasas intézője.­­ Az első félidőben rossz volt a­­csapat. A második félidőben még öt percet sem támadott a Ferenc­város és ekkor csak a bíró és a ha­tártalan balszerencsénk mentette meg a vereségtől, vagy legalább az eldöntetlen eredménytől. 3 Jövő heti programot: Szombat Debrecen: Bocskay—Pesterzsébet. Vasárnap Üllői­ út: Magyarország—Svédor­szág, előtte budapesti és vidéki vas­utas válogatottak meccse. Soroksár: Soroksár—Terézváros. Lóversenytér: Húsos—Bak. Határ­ utca: Városi—Ékszerész. A Hungária ma dönt az óvás felől A Hungária vezetősége tegnap este a mérkőzés után ülést tartott, amelyen azt a határozatot hozták, hogy a meccset meg fogják óvni, a végleges döntést azonban a ma este tartandó igazgató­­sági ülésre tartották fent. A Hungária az óvás alapjául a mér­kőzésnek azon mozzanatát veszi, ami­kor Kropácsek a pályán ájultan feküdt, amikor is az MTK játékosai már azt hitték, hogy a játék le van fújva, hiszen több civil tartózkodott a pályán, akik a fekvő Kropácsek segítségére siettek. Az MTK játékosai tehát mit sem tettek meg a gól elhárítására. Az óvás másik alapja az, hogy Zsarnóczay a mérkő­zést a tumultuózus jelenetek idővesz­teségei miatt hat perccel meghosszab­bította, ezt azonban nem közölte a csapatkapitányokkal. Svájc A kupa, második fordulója. Lugano— Old Boys 4:2. Nordstern —Blue Star 3:2. Grashoppers—Rannenfeld 11:4. Zürich—Belinzova 2:0. Kiokers— Young Fcllows 1:0. Young Boys— Vevey 7:0. Bern—Uránia Genf 3:0. Biel—Etoile Chaux de Fonds 1:3. La­­tour—Racing 4:3. Chaux de Fonds— Fribourg 2:0. Grenchen—Servette8:1 Franciaország Pdris: Boully-Red Star Olympique 5:2. Marseille: Olympique Marseille— Stade Francaise Paris 7:3. . Francia Guyot nadrágtartó 60 ezer k­ertész fáé csász. és kir. udvari szállító Ürldivat- és leitérnemüküs­m­legességek VI., TEHÉZ-KÖRÚT 1*. ------------