Nemzeti Sport, 1927. május (19. évfolyam, 68-85. szám)

1927-05-23 / 81. szám

6_____________________________ _______________________________________________________________ __________Hétfő, 1927 május 23. pára fejel . Mertin még jobban be­segíti, az Órások szerint kézzel. Nagy vita, percekig szünetel a játék. A bí­ró azonban hajthatatlan. 2:0. Az Órások erre elkeseredett támadásba fognak. Beck beadása hatalmas tu­multust idéz elő a Bocskay kapuja előtt, de a védelem az utolsó percben mégis tisztáz. A 25. percben Urik Mol­nárhoz passzol, ki élesen lő, a labda Drahosról kipattan s most már Mer­tin védhetetlenül hálóba küldi. 3:0. A hátralévő időben még Kocsis sérü­lése okoz némi izgalmat. Attila—Soroksár 2s©­­0:0) Fölényeskedve nyerte meccsét a bajnokcsapat Miskolc, 3000 néző. Biró: Hajós. Attila: Németh — Maszlonka, Dankó — Janovitz, Müller, Sélin­­ger — Friesz, Muhoray, Kautzky, Siklóssy, Rieff. Soroksár: Lantos — Schweier, Erdélyi — Menásch, Kovacsics, Masevszky — Berdó, Pflum II., Pflum III., Pflum I., Hackspacner. A játék nem mutatott semmi kü­lönösebbet, mert az Attila nagyon elbizakodottan ment a küzdelembe. Ennek ellenére az Attila határozot­­­­­an megérdemelte a győzelmet, mert óriási technikai fölényben volt. Az Attila közvetlen védelmének mind­három tagja hibátlanul dolgozott. A fedezetsor kielégítő, Müller játé­ka érdemel különösen dicséretet. A puhán játszó csatársorban Siklóssy és Friesz játszott jól. Soroksár és egyben a mezőny leg­jobbja , Lantos volt, aki szebbnél­­szebb labdákat védett. A hátvédek is jók. A rakkoló halfsorban Kova­csics a legjobb, míg a rendszertele­nül támadó csatársorban Hacks­­pacher. Attila fölénnyel kezdődik a játék és már a 2. percben Siklóssy lövése alig valamivel kerül a kapu fölé. A 14. percben Soroksár támad és Ber­dó kapufát lő. A 22. percben szép Attila támadás, Kautzky lövését Lantos elvetéssel csak nehezen fog­jál. A 39. percben szabadrúgásból veszélyes helyzet az Attila kapuja előtt, melyből Pflum I. kapufát lő. A II. félidőben még nagyobb az Attila fölénye, az eredmény azon­ban késik. A 25. percben Friesz és Muhoray helyet cserél, az eredmény mindjárt mutatkozik. A 36. percben Muhory beadását Siklóssy belövi 1:0. A 32. percben Rieff éles, lapos lövését Lantos kiejti s a résen levő Siklóssy a gólba helyezi a labdát 2:0. A 40. percben Friesz gyönyörű gólt lő, de a biró orszájd címén nem ítéli meg. Kornerarány 5:0 az Attila javára. Spanyolország fölényesen győzött Franciaország ellen — A Nemzeti Sport távirati jelentése — Páris, május 22. A colombes-i stadionban 30.000 néző előtt a spanyol válogatott csapat biztos és fölényes győzelmet aratott a francia csapat ellen. Fél­időben még csak 2:1-re vezetett a spanyol csapat, szünet után azon­ban mindjobban kidomborodott a vendégek nagyobb tudása és végül is a spanyol csapat 4:1 arányban maradt győztes. Zamora még az első félidőben meg­sérült és helyére Vida állt be. Kruyt. Az olimpiai előkészítő bizottságba a következőket választotta be az MLSz: Máriássy dr., Zsarnóczay, Ma­­musich dr., Lénárt, Kovács Mihály. MOTORCSÓNAK:nyolcszemélyes, kajütos „Doragó“ (alig használt) jutányosan e adó Érdeklő­dni lehet VII., Erzsébet­ körút 27. házmesternél. Nagy favoritverések a­z amatőröknél A K&SE első fiaskója — Kikapott 3: 0-ra a Test­vériség — A REAC 6:1-re verte a MAC-ot— Vezet az FTC és a Törekvés BTC-33 FC 1:1 (1:1). Ló versenytőr. Bíró: Fenyves Miklós. BTC: Palcsek — Steingruber, Ra­­dics — Nagy, Streitmann, Gruber — Kirschenbaum, Hajdú, Belházi, Baum­­garten, Berzáczy. 33FC: Mészáros — Hegyi, Lux — Szabó, Zloch, Pintér — Nedves, Szen­­czi, Blaumann, Szabó II., Tokai. Az eredmény nem fedi híven az erő­viszonyokat, mert a BTC szünet után jobb játékával a győzelmet is megérde­melte volna. Igaz, hogy az első félidő­ben viszont a 33FC volt a jobb, de ez nem mutatkozott annyira jobb játék­ban. Az első félidőben a 33FC játszott fö­lényben. A vezető gólt is a budaiak érik el Blaumann szép 16 méteres lövésével, amit Radics a félpályáról lőtt lövésé­vel egyenlít. Szünet után a BTC nagy fölénye mellett a győzelmet is majdnem meg­szerzi. Jó Kirschenbaum, Hajdú BTC, Zloch, Hegyi S­FC. NSC—HSC 1:1 (1:1). Soroksári út. Bíró: Bendenritter. NSC: . Heles — Széles II., Kopfler — Brenner, Széles I., Tímár — Iklódi, Kertész NI., Gálusz, Bellák, Weisz — HCS: Parina — Adan­ka, Neisz — Nagy, Urbán, Tin — Fridrich, Müller, Szabó, Uszák, Roboz. Az első félidőben az NSC támad töb­bet, míg a másodikban a nehéz talajon az iramot jobban bíró NSC van front­ban. Jól védett a fiatal Heles, Kertész II. megfelelő partnerek híjján nem igen tudott érvényesülni, de így is muta­tott néhány szép dolgot. A HSC-ben a halfsor tartotta a lelket. Változatos mezőnyjáték után Iglódi a 8. percben az NSC vezető gólját lövi, majd nem sokkal ezután Kertész II. le­­küldi őt a pályáról. Ezután végig ■ 10 emberrel játszanak. A 17. percben Fridrich szép góllal egyenlít. Benden­ritter kifogástalanul vezette a mérkő­zést. FTC—ETSC 8:0 (3:0). Gyáli­ út. Bíró: Gombos. FTC: Bolykovszky — Hungler, Ta­kács — Wilhelm, Razga, Deák I. — Farkas, Lyka, Demján, Oberfrank, Deák II. ETSC: Muszil — Wolf, Tóth II. — Gulyás, Floszmann, Tóth I. — Korcsek, Káli I., Brabanti, Káli II., Molnár. Az FTC kényelmes játékban könnyen győz gyenge ellenfél ellen. Az ETSC csak a játék elején fejtett ki némi el­lenállást. Az FTC csapatában Boly­kovszky, Hungler, Razga, Deák I. és Oberfrank játszottak jól, míg az ETSC- ben Muszil, Wolf Korcsek és Káli I. vonták magukra a figyelmet. Az I. fél­idő góljait Demján, Lyka és Oberfrank rúgja, a II. félidő gólszerzői Oberfrank, Lyka, Deák II., Oberfrank és Deák I. FTC ifj­—ETSC ifj, 4:1 (1:0). BEAC—MAC 6:1 (2:0). Lágymányos. Bíró: Antalics. BEAC: Hettyey — Kotraschek dr., Boór — Horváth dr., Hidassy, Buday — Wodzik, Kertész, Borbély, Szánthó, Szüle. MAC: Göpfert — Iván, Bauer — Omelka, Vranovics, Kunz II. — Huber, Császár, Okos, Kunz III., Mandik. Váratlanul nagyarányú győzelmet aratott az egyetemisták csapata a griff­­madarasok együttesén. Már a mérkőzés elején, mikor a 9. percben Kertész megszerzi a vezetést a BEAC-nak (1:0), látszott, hogy a MAC- védelem­ ma gyengébb formában van. A­ félidőben mindkét csapat egyformán veszi ki részét a játékból, a BEAC a szerencsésebb és a 43. percben Kertész újabb góljával megpecsételi a MAC sor­sát (2:0). A második félidőben a sérült Bauer nélkül állt fel a MAC, s így semmi re­ménye sem lehetett a győzelemre. A 7. percben ismét Kertész a gólszerző (3:0). A­ 23. percben pedig Borbély egy hosszú előreadott labdát elcsíp és a tehetetlen Göpfert mellett a hálóba gurítja (4:0). A 30. percben éri el a MAC Huber ré­vén gólját (4:1). Mire a BEAC Kertész (5:1) és Szánthó góljaival beállítja a végeredményt. A győztes csapat legjobb része a köz­vetlen védelem. A halfsor legjobb em­bere Hidassy volt. A csatársorból Ker­tész és az agilis Szánthó vált ki. A MAC veresége ellenére is jó csapat benyomását keltette. Göpfert gyengén védett. A bekkek és a halfok minden tőlük telhetőt elkövettek. — MAC II.— REAC II. 4:1 (1:0). — MAC ifj.— REAC ifj. 6:0 (1:0). URAK—BRSC 3:1 (2:1). URAK-pálya. Bíró: Klein. URAK: Had­ak — Schmiedt, Scheffer — Bölcskey, Schwartz, Kramarik — Schinkovits, Vavró, Buchnitz, Klein, Guttmarm. BRSC: Riezmajer — Klötzl IV., Rejt­­szám — Suga, Kaltenecker VIII., Ma­­yer — Klötzl V., Pálfy, Stancsik, Gu­­gyela, Lux. Első félidőben URAK-fölény, minek eredménye a 10. percben Klötzl öngólja, majd a 20. percben Klein 16-osról lőtt gólja. A 24. percben Pálffy lövése hálót ér. Szünet után a 31. percben 11-es a BRSC ellen, mit Schmiedt be is lő. Az URAK-ból kivált Kramarik, Buchnitz és Schinkovits állandó protestálásával, míg a BRSC-ből Kaltenecker és Suga. ÚTE—Testvériség 3:0 (2:0). Vörösvári­ út. Bíró: Schreiner. ÚTE: Szádecky — Gáb­ik, Fritz — Hajba I., Ölveczky, Sprieszl — Gersten­­brein, Pechlor, Neuschl, Iván, Kopper. Testvériség: Brinkus — Benke, Krai­­sell — Ölvedy, Marék, Ottávi II. — Nagy, Vécsey, Egri, Szalay, Berkes. Megérdemelt győzelem. Az első fél­időben szél­ ellen kezd az OTE. A 18. percben Iván kapásból védhetetlen gólt rúg. A 35. percben Pechlov lő újabb gólt. Ezután Szalayt kiállítja a bíró. Hely­csere után széllel hátban. Az OTE nagy fölényben játszik, de alaposan lefékezve csak a 30. percben ér el gólt Iván révén. A győztes csapatban a védelem hi­bátlanul végezte a dolgát, a fedezetsor elsőrangúan funkcionált mindvégig, a csatársorból csak Neuschl és Pechlor já­téka érdemel dicséretet. A vesztes csapatban a védelem volt jó. Rajtuk kívül egyedül Ölvedy mutatott szép játékot. UTE ifj.—Testvériség ifj. 5:4 (2:1). BAK—TTC 4:3 (2:1). B. Vasutas-pálya. Bíró: dr. Juhász. BAK: Ehrlich — Gárdonyi, Kohn­­ - Pető, Glück, Reisch — Trisch, Szabó, Ruszinka, Pintér, Boriszek. TTC: Régi — Kovács, Seitz, — Kund­­rák, Lévai, Krausz — Szántó, Fischer, Kleineisel, Kiszela, Gombkötő. A kiesés rémétől szabadulni akaró BAK kevés szerencsével legyőzte a lé­lek nélkül játszó terézvárosiakat. A győztes csapat legjobb embere a fürgén védő Ehrlich volt. Kiszűnt még Kovács, Ruszinka és Boriszek. A vesztes csapat­nak kétségkívül leggyengébb pontja a védelme, a csatársor még mutatott va­lamit. Az első félidőben a BAK teljesen eltűnik a mezőnyben s csak a második félidőben vívja ki a győzelmet. Góllövők: Pintér, Boriszek, Ruszinka (2), illetve Fischer, Gombkötő és Kovács (11-esből). Oprée-csoport: Vasas—Ékszerész 1:0 (1:0). Lóverseny-tőr. Bíró: Ullmann. Vasas: Szollár — Mácsik, Muzsil — Massányi, Lendula, Kalló — Koffler, Benda, Schell, Varga, Kozák. Ékszerész: Bender — Steinberg I. és III. — Reich, Neuwelt, Stróbl —­ Ullmann, Bucski, Schefferin, Berger, Mihalec. A Vasas csak szerencsével nyerte meg a mérkőzést az Ékszerész ellen. Az első félidő változatos játékkal telik el, a Vasas széllel játszik, de az Ék­szerész ekkor is egyenlő ellenfél. A győztes gólt a félidő 25. percében Ko­zák beadásából Schell lőtte. Szünet után az Ékszerész nagy fölényben ját­szik, de Bucski kapuralövésén kívül egyebet nem tud elérni, mert csatársora bosszantóan rossz. Jó a Vasasban a tel­jes védelem és Kozák, az Ékszerészben pedig a halfsor, Steinberg I. és Bender. Ékszerész ifj.—Vasas komb. 6:3 (2:0). Postás—Zugló 2:0 (0:0). Lóverseny-tér. Bíró:­­Széll. Postás: Harcsa — Tresánszky, Ván­kos — Szabó, Kupferschmiedt, Bobrik — Illés, Kertész, Kristóf, Kéhner, Hegyi. Zugló: Spindler II. — Törpényi, Len­gyel — Rubio, Menyász, Tóth — So­mogyi, Schuster, Hatvani, Novodraczki, Bán. A Zugló az első félidőben jól tartja magát a szél ellen játszva, egyenlő el­lenfele a Postásoknak­ Szünet után mindenki Zugló fölényt vár, de meglepe­tésre a Postás átveszi a játék irányí­tását a fulladó Zugló ellen. Az első gólt Réhner fejelte, míg utána a két 11-est ítél a bíró a Zugló ellen. Az elsőt Bobrik a kapusba lövi, míg a másodikat Kris­tóf góllá értékesíti. Jó a Postás csatár­sora s a Zugló védelme. Postás ifj.—Zugló ifj. 6:1 (2:0). KAOE—MTK 2:1 (1:0). Hungária-út. Bíró: Salgó. KAOE: Reiss — Topscher, Herz — Melicharik, Seemann, Rechnitzer — Tar, Ölmacher, Török, Weisz, Kádár. MTK: Mayer — Weisz, Daranyen — Kamarás, Kléber II., Joó — Varga, Steiner, Rácz, Kálix. Az MTK csapata az első félidőben egyenrangú volt a KAOE-val, sőt sok­szor felül is múlta, amit három kapu­fa bizonyított. A II. félidőben azonban felülkerekedett a KAOE lelkesedése és végül is megérdemelten győzött. Az első félidő MTK-támadással in­dul, de a KAOE nemsokára szóhoz jut és a 25-ik percben Török kapura lő. Mayer fogja a lövést, de kiejti és a résen­­levő Olmacher védhetetlenül be­lövi. Az MTK az első félidőben három kapufát lőtt. A II. félidőben továbbra is a KAOE támad. A 25. percben a KAOE ellen 30 méterről szabadrúgás, amelyet Rácz góllá értékesít. A KAOE a gólra erős támadással válaszol és a 35-ik percben Török gólt lő és beállítja az eredményt. A KAOE csapatának legjobb embere Melicharik volt, aki az egész mezőnyből kiemelkedett agilis játékával. Jó volt még Kádár. Az MTK-ból a kapus, Mayer megbízható munkát végzett, a halfsorból Kléber II. elégített ki, míg a csatársorban Káli? volt jó. AMATŐRLIGA, I. osztály, Springer-csoport: X. FTC 25 18 4 3 63:31 40 2. BEAC 23 19 1 3 57:24 39 3. ÚTE 29 16 7 6 68:38 39 4. Testvériség 26 18 2 6 63:42 38 5. URAK 25 16 3 6 43:30 34 6. BTC 26 15 3 8 43:34 33 7. MAC 26 14 4 8 51:33 32 8. 33FC 27 13 5 9 44:34 31 9. NSC 26 11 3 12 33:38 25 10. BRSC 24 11 3 10 41:48 25 11. TTC 27 10 5 12 48:57 25 12. OTE 26 9 6 11 48:43 24 13. HSC 26 9 4 13 34:44 22 14. UNITER 31 7 3 21 38:16 17 15. BAK 27 6 2 19 22:76 14 16. ETSC 27 5 3 19 17:103 13 17. Főv.TKör* 31-------31 8:31 — * Felfüggesztve, illetve törölve: 1. Törekvés 24 15 7 2 54:20 37 2. BSE 19 16 2 1 78:10 34 3. Postás 21 14 5 2 64:28 31 4. UTSE 23 10 6 7 39:29 26 5. MÁV 21 10 6 5 41:35 26 6. Kelenföld 20 11 3 6 34:38 25 7. Vasas 22 10 4 8 42:40 24 8. III.ker.TVE 22 8 7 7 55:38 23 9. MTK 22 9 4 9 42:36 22 10. MAFC 23 7 7 9 46:48 21 11. RAC 23 8 5 10 43:56 21 12. KAOE 22 6 5 11 37:52 17 13. Zugló 22 8 1 13 34:51 17 14. Ékszerész 23 4 4 15 21:68 12 15. RAC 23 5 1 17 24:55 11 16. ETO 24 2 1 21 11:62 5 Kelenföld—UTSE 1:1 (0:0). UMTE-pálya. Bíró: Rotter. Kelenföld:Weisz — Heid, Révész — Pirityi, Dudás, Papp — Csurgó, Nagy, Bednarik, Seidl, Pausz. UTSE: Csajka — Markó, Magyari — Gajdusek, Hagemann, Fábián — Ros­­kopf I., Sachsmeister, Roskopf II., Laukó IV., Goldstein. Kemény s mindvégig heves iramú mér­kőzést vívott a két csapat. Az I. félidő 13. percében Laukó lövését Heid már a kapuból vágja a mezőnybe. Lassan a