Nemzeti Sport, 1927. május (19. évfolyam, 68-85. szám)

1927-05-08 / 72. szám

Vacágnap, 1987 m­ájqu 8.__________ Kossuth—Városi Shancbet-wton, S. Biró: Emph­eer Kossuth: Leiwander — Klovács, La­katos — Lőwy, Simon, Makádi — Bruda, A­schhorde, Németh, Taknács, Lövi­csek. Városi: Weisz II. — Davidovics, Klop­fer — Weisz III, Havas, Grosz V. — J­ohn III­, Kohn II., Fodor, Léby, Jocke. AMATÖRSKIA L osztály Springer-csoport. B&K—BRSC, Thököly-út, 3. Bíró: Hoffenreich. — Ifj. fél 9. STFC—FTC, UDei-út, 3. Bíró: Magyar X— IQ. 1. URAK—TTC, B. Vasutas pálya, 5. Bíró: Hinder. — Ifj. fél 12. FTSC—BTC, Erzsébet-utca, 1. Bíró: Fenyves M. BEAC—HSC, Thököly-út, 5. Bíró: Dennhoffer. UTE—UTE, UTE-pálya, 3. Bíró: Ma­­jerszky. — Ifj. 1. NSC—MAC, Lágymányos, S. Bíró: Schreiner. — Ifj. 3. Ovfée-csoport MAFC—KAOE, Bertalan-utca, 5. Bí­ró: Szél. Ékszerész—Postás, B. Vasutas-pálya 1. Bíró: Csillag. — Ifj. 8. MÁV—Törekvés, Kőbányai­ út, 5. Bí­ró: Kann F. Vasas—Zugló, Lóversenytér, 5. Bíró: Hazay D. BSE- KFC, Millenáris, 5. Bíró: Bos­­nyákorocs. — II. 1. KAC—RÁC, Sárkány-utca, 5. Bíró: Bitter. MTK—UTSE, Hungária-út, fél 11. Bíró: Müller. — Ifj. fél 9. ETC—III. ker. TVE, Határ-utca, 5. Bíró: Birschler. II. osztály Stobbe-csoport, I. ker. SC—BTK, Kelenföld, 5. Bíró: Kissala. — II. 3. — Ifj. 1. Világosság—PSC, Öv­ utca, 5. Bíró: Antalics. — II. 11. — Ifj. 9. Egyetértés—BSzKRT, Kőbányai út, 3. Bíró: Ullman. JSC—VI. ker. SC, Lehel­ utca, 5. Bíró: Halász. — II. 10. — Ifj. 8. BSC—Nyomdász, Marcibányi­ tér, 5. Bíró: Arányi. — II. 3. Kompaktor—Vérhalom, Határ-utca, 3. Bíró: Sólymos. ZSE—FAFC, Thököly-út, 1. Bíró: Hippius. VI. ker. FC—TLK, Rákospatak, 5. Bí­ró: Vörös. — II. 3. — Ifj. I. Kárpáti-csoport. EMTK—B. Vasutas, B. Vasutas pálya, 3. Bíró: Horváth dr. X. ker. SC—Cipész, Simor-utca, 5. Bí­ró: gróf Nyáry. — II. 8. Droguisták—FTK, Gyáli-út, 3. Bíró: Bábel. KTC—Ferencvárosi Vasutas, Gyáli­­út, 5. Bíró: Herzka. Hungária,—Ganz gyár, Soroksári-út, 5 Biro: Belis. Kalaposi-NFC, Gyáli-út, 1. Bíró: Ne­­metz, M. osztály. Sugár-csoport: BTE—IP ker. MSE, Vörösvári-út, 5. Bíró: Gombos G. LTK-BIK, Pozsonyi-út, 5. Bíró: Ku­nos. Pannonia—OFK, Vörösvári-út, 3. Bí­ró: Tallér.­­ UFC—BTVK, Határ-utca, 1. Bíró: Kassar. Szőnyeges—Belváros, Soroksári-út, 3. Bíró: Ballya dr. Tabáni-BMTE, BMTE-pálya, 5. Bí­ró: Czóbel. Malaky- csoport­. ESC—Siketnimák, Lehel-utca, 1. Bí­ró: Fülöp. Amatőr—RUAC, Öv-utca, 3. Bíró: Havas. Orvosi Műszerész—ÉMOSz, Német­­völgyi-út, 5. Bíró: Fehérváry. F­ehéri-csoport: Cs. MOVE—Valéria, Csepel, 5. Bíró: Fürst. SzAC—K. Húsos, SzAC-pálya, 5. Bí­ró: Schumann. P. Jutagyár—SAC, Soroksár, 5. Bíró: Szőke. SzNSE—VSE, Állami telep, fél 5. Bí­ró: Horváth II. SzFC—KMTE, BMTE-pálya, 5. Bíró: Lengyel. CsTK—EFC, Csepel, 3. Bíró: Feny­ves A. usa Grttemot-csopor­t. Turul MOTE—ULK, U­RAK-pálya,­ 10. Bíró: Sallay I. USC—RTK, Népsziget, 5. Bíró: Stei­per. P. Törekvés—ULI, URAK-pálya, 5. Bíró: Fenichel. K­ro: reni­ner. . BLK—P. Remény, Lehel-utca, 3. Bíró: • r°: Révész, Mészáros L. " RAFC—Jutamgyár, Cinkota Nagyitce, 5. Bíró: Hauke. MTC—MSC, UMTE-pálya, 11. Bíró: Sallay II. Károly-csoport. GyTK—KSE, Maglódi-út, 5. Bíró: Jaskovitz. F. MOVE—KAC, Tárna-utca, 5. Bí­ró: Braun. TSC—TSE, Pozsonyi-út, 2. Bíró La­zányi. FSE—Menekültek, Ujhegyi-út, 5. B1-Bemutató mérkőzések. Török­ök­ FC—Amatőr, Németvölgyi­­út, 3. Bíró: Klein A. Cukrász—Uránia, Uránia-pálya, 5. Bíró: Stein J. — II. 3. Befejeződtek az angol liga küzdelmei í. Newcastle United 53 p. 2. Huddersfield Town 53 p. 3. Sunderland 4­9 p. Leeds United (30 p.) és West Bromwich Albion (30 p.) kiesett — Helyükre Middlesbrough és Portsmouth jön fel — Portsmouth csak öt ezrelék gólaránnyal előzte meg az 1. ligába jutásért való küzdelemben Manchester Cityt A Nemzeti Sport távirati jelentése: I. liga Az angol liga küzdelmei tegnap befe­jeződtek. Az utolsó fordulóra is jutott meglepetés. Az elől kentereső Newcastle United utoljára még kikapott Leicester Citytől, de még így is fölényesen, 58 ponttal, 5 pont előnnyel nyerte a liga­bajnokságot. Második a Huddersfield 53 pont, harmadik a Sunderb­ad 49 pont­tal. A kiesés szomorú kenyere a Leeds Unitednek és a West Bromwich Albion­­nak jutott, amelyek mindketten 30 pon­tot tudtak összehozni. A II. ligában a feltartva 62 ponttal, 8 pont előnnyel győző Middlesbrough mögött élet-halál harc folyt az I. ligába jutásért a második és harmadik helye­zett, a Portsmouth és Manchester City között. A tegnapi fordulón mindketten hatalmas­ gólarányú győzelmeket arattak, az egyik 8:0-ra, a másik 5:1-re győzött, mert tudták, hogy a gólarányon fog el­dőlni a dolog. A nagy finisben végül is győztes a Portsmouth csapata lett, mely egyenlő pontszám (54—54) mellett 5 ez­relékkel jobb gólaránnyal előzte meg pe­ches ellenfelét. Az angol ligák tegnapi részletes ered­ménye a következő: Sheffield U.—Birmingham 3:2. Blackburn—Cardiff 1:0. Derb} County—Bury 2:1. Huddersfield—Aston Villa 0:6. Leicester C.—Newcastle 2:1. Sheffield W.—Leeds United 1:0. Arsenal—Tottenham 4:0. West Bromwich—Manchester U. West-ham—Liverpool 3:3.2:2. II. liga Barnsley—Southampton 5:1. Blackpool—Notts County 5:0. Darlington—Chelsea 2:2. Fulham—Hull City 3:1. Grimsby Town—Wolverhampton 6:0.Manchester City—Bradford City 8:0. Port Vale—Nottingham Forest 3:0. Oldham Athletic—South Shields 3:2. Portsmouth—Preston North End 5:1. Chap ton Orient—Reading 1:0. Middlesbrough—Swansea Town 1:0. A skót liga küzdelmei már a mult hé­ten befejeződtek. W. Turul—Órások 4:2 (3:1) A határozottabb Turul jobban kihasználta a szél segítségét az első félidőben, mint a másodikban Gr­ácnk­ az Órások Góllövők: Pálffy, Kiss, Reiner, Séf­esik, Retek, Neumayer Lóversenytér, 1006 néző. Bíró: Juhász dr. Turul, Spindler — Bavlinka, Polla­­csek —­ Pálffy, Steiner II., Hajdú — Sefcsik (Pollák), Reiner, Pollák (Sef­­csik), Fischer, Neumayer. Órások: Kubala — Bajor, Grün­­spann — Ellbogen, Vági, Makovi — Plesskó, Kiss G., Grossmann, Flóra, Retek. Heves iramú mérkőzést ví­vott szombat délután a két együttes, mely­nek azonban igen sokat ár­tott a hatal­mas szélvihar Általában fél­időnként a szél­támadott többet­, energikusabbnak től támogatott fél de a Turul végig bizonyult és főleg a kapu előtt hatá­­rozottabbnak. Az óvások vereségüket ezenkívül nagyrészben kapusuknak is köszönhetik. Kubala ugyanis ezúttal feltűnő bizonytalanul védett és bár meg is sérült közben, két gól feltét­lenül az ő lelkiismeretét terheli. Az óvások kezdenek széllel szemben de már a 30. másodpercben az ő háló­jukban akad meg a labda. Pálffy fél pályáról küldött szabadrúgását ugyan­is a kifutó Kubala elnézi és a labda feje fölött süvít a jobb felső sarokba 1:0. Rögtön rá kornert is ér el a Turul, amelyből Reiner hatalmas kapufát fe­jel. A 7. percben, most a másik kapus hibája következményeként, megvan a kiegyenlítés. A kifutó Spindler kezé­ből kifejeli Grossmann a labdát és Bavlinka csak kézzel tudja már fel­tartani. 11-es! Kiss a bal felső sarokba vágja. 1:1. A hatalmas széltől támogatott Turul van állandó fölényben, igaz ugyan, hogy az agilis órás csatársor szórvá­nyos támadásai is mindig veszélyesek, sőt Retek a 26. percben öt méterről hatalmas kapufát is­ lő. Ifjabb gól azonban csak a 35. percben esik, ami­kor Neumayer kornerét, Reiner közvetlen közelről be­vágja. 2:1. Két perccel szünet előtt Sefcsiket faultolják a 16-oson, a szabadrúgást ugyanő lövi és védhetetlen hatalmas bombája a jobb felső sarokban akad meg. 3:1. ♦ KS­K Brázay sósborszesz! ♦ 5 Szünet után az óvásokat támogatja a szél, most ők vannak többet front­ban, de korántsem olyan fölényben, mint szünet előtt a Turul. Az iram most sokkal hevesebb és néha kissé túlerélyes is. A 25. percben Retek fut le, bekanyarodik és a kifutó Spindler mellett szép gólt lő a balsarokba. 3: 2. Úgy látszik, mintha az óvásoknak most sikerülne kiegyenlíteni, de a Tu­rul ismét lábrakap és a 39. percben — megint Kubala hibájából — bebiz­tosítja a győzelmet. Pollák centerét ugyanis Kubala kiejti, Sescsik a behú­zódó Neumayer elé tolja, aki 2 lépésről bevágja. 4:2. Az utolsó percekben az órás finisei, de még csak szépíteni sem sikerül már az eredményen. A Turul ezúttal sem játszott ki túl magas for­mát, de ez is elég volt a győzelemhez. Half sora volt a legjobb és Steiner II., a mezőny legjobb hall­ja. A védelem­ben a két bekk eléggé megbízható. Spindler az első gólnál hibázott. A csatársorban egyénileg még Sefcsik volt a legjobb. Reiner és Fischer agi­lis. Az órások vereségük ellenére elég jól játszottak és volt egy negyedórájuk, amikor le­vegőben lógott a kiegyenlítés is. Nekik is a fedezetsoruk volt még a legjobb. Mindhármuk szürke, de szorgalmas half. A védelem nagy önfeláldozással, de nagy kihagyásokkal is dolgozott. Igaz, hogy a Turul meg-megújuló tá­madásai alaposan fel is őrölhették erejét. A néha ügyes kombinációkkal dolgozó csatársorban a balszárny ját­szott tetszetősebben és jól mozgott a Bocskayból átigazolt Grossmann II. is a centerben. Szombaton győztek a Vasasok —­ A Nemzeti Sport távirati jelentése —­A Vasas profialakulása szombaton és vasárnap Bukarest vendége. Első mécs­esüket szombaton bonyolították le s a Juventus csapatát 1:0-ás félidő után 1 :0 ahányban biztosan verték igen szép jótá­ték során. Végleg a Sparta az ez évi cseh bajnok A Sparta tegnap utolsó ellenfelét, a Naselskit is 7:3 (4:1)-re verve végleg megnyerte a cseh bajnokságot. Góllövők: Simny 3, Sima 2 és 2 öngól. A Spartának így 14 pontja van, a második helyezett Slaviának pedig 12. MOKTÁR—Általános Takarék mérkő­zés az Általános lemondása miatt "elma­radt. A MOKTÁR ezzel a két ponttal már biztos győztese a Biematzky-ser­­legmérkőzésnek. A BEAC—Húsiparos SC kombinált csapatainak mérkőzése, melyet ma dél­előtt a Lágymányoson kellett volna le­játszani, elmarad. Egy kínai futballcsapat következő évben Ausztráliába megy túrára. nem ismerek, mert Talma sarkot viselek.