Nemzeti Sport, 1927. november (19. évfolyam, 192-213. szám)

1927-11-07 / 196. szám

Hétfő, 1927 november 7. Takács II. éles fejessel küldi a labdát a hálóba (3:2). A Ferencváros most már nyugod­­tabban játszik s meg is embereli ma­gát. Kohut elől Török kornerre ment, a beadást Takács erősen félre lövi. Utána jó passzt ad Rúzsénak, a la­pos beadást Gallina közbevetéssel csípi el. Obitz hibáz, de rögtön javít. A Ferencváros-védelem most már nem siet, de a csatársor most jön csak lendületbe. A 41. percben Obitz befelé pasz­­szol, a ráfutó Török elől Szedlacsek balra kifejeli Bohutnak, a beadás is kitűnő, Takács ugrik érte, de Tö­rökkel összeakad, elesik, Rázsó azon­ban eléri s a kapu elé adja. A bíró közben fütyül, de Takács utána gólt fejel. A bíró Török szabálytalan szerelőakciójára hivatkozva­­­zl­est ad, amelyet ugyancsak Takács tesz be (4:2). Kohut élénk most, jól fut el, Rázsó visszahúzza a labdát, de Török fej­jel ment. Szedlacsek remek kiadását Kohut. Gallinának centerezi, utána Rázsó ad be rosszul A Nemzeti most már csak csapkod. Török a 44. perc­ben hatalmas lyukat rúg, ÍTöhlieh rajta van a labdán, de nagyszerű helyzetben fölé lő. Ferencvárosi tá­madások közben ér véget a játék. Nyilatkozatok Reichard Ottó, a Nemzeti elnöke. A bíró súlyosan sújtott bennünket ítélkezéseivel. Hungler beletalpalt Rémayba, hogy a nadrág is leszakadt róla s a bíró, nem adott tizenegyest, mert­­ Rém­ay azután még tudott lőni. Viszont a Ferencvárosnak meg­adta a tizenegyest," pedig — ahogy mondotta — ő csak azt látta, hogy Takács elesett, így nehéz eredményt elérni. Tóth István, a Ferencváros tré­nere: A Nemzeti váratlanul, szépen játszott, míg a mieink nagyon gyen­gén kezdtek. Turay hüléssel játszott, alig akart vállalkozni a játékra. Ha végig úgy játszott volna a csapat, mint az utolsó tíz percben, akkor nem lett volna annyi okunk az izgalomra. Hildás „33“—Bástya 0:0 Az első­­ liga két legrosszabb csatársora küzdött egymás ellen Lágymányos, 2000 néző. Bíró: Kann F. Budai 33: Zsák — Vogl, Lőwy — Crumpf— Steiner, Eichbaum — Sehmiedt, Kaltenecker, László, Schlosser, Ticska. Bástya: Adit —­ Beck, Weiglhof­­fer­­— Steiner, Wéber, Tóth —­ Wahl, Varga, Hess, Busch, Ábrahám. ^ A lágymányo­si pálya újabb Ay V pontot hozott a Budai 33-as NiHH S HvA együttesének.­­ Akkor, amikor a budai csapat vy \Vs is elhatározta. ›—-·—"■ '—cL' hogy ellenfelei­---------vel SZemben él a pályaválasztó jogával s meccseit a Lágymányoson rendezi meg, akkor a budaiak helyesen gondolkoztak. Ed­dig az összes pontjait mind a Lágy­mányoson szerezte a Budai 33 csa­pata s az egyetemisták pályáján mindössze csak az Újpest tudta őket megverni. Tegnap a Bástyát csalták be a várukba s elszedtek a szegediek­től egy pontot — ,a pálya segítségé­vel. A pálya segítségével, mert ha ezen a meccsen a szegediek játszanak odahaza, akkor az eredménye is alig­hanem másként festene. Első félidőben fölényben volt a Bástya s ez a fölény Szegeden győ­zelmet jelentene, a lágymányosi pálya szokatlan volta azonban egy ponttól megfosztotta a szegedieket Az a tény aztán már, hogy szünet után a Budai „33“ került fölénybe s ezt a fölényét a megszokott és ki­ismert pályán sem sikerült kihasz­­nálnia, az a belső csatárainak ügyetlenségén múlott. A meccsen egyébként a csatárok nagyon keveset mutattak, úgy a Budai „33“-nál, mint a Bástyánál. Nem csak azért állapítjuk meg ezt, mert egyetlen gólt sem rúgtak, ha­nem egyéb okoknál fogva is. Ha jó volt a beadás, akkor a belsők nem startoltak, vagy ha startoltak, ak­kor mindenhová lőttek, csak kapu­ra neon. Máskor viszont a belsők résen álltak, amikkor meg a szélső be­adása ment mellé. Pedig ezen a meccsen ugyancsak akadt helyzet éppen elég, úgy hogy ennyi góllö­vési alkalmat még sohasem hagy­­tak kiaknázatlanul. A szegedi csatársor puha és a bu­­dasiak összevissza játékára azon­ban találunk mentséget éppen ele­get. A budaiak már a startnál hibáz­tak. Nem kellett volna megbontani a jól bevált Zsák­i László, Löwy védelmet, csak éppen azért, hogy­­ kipróbáljanak egy új hátvédtehet­séget. A budaiak azonban bolygat­tak , Lászlót, a védelem és a csa­pat egyik legjobbját centernek tet­ték, mert jó centerük eddig nem akadt. László aztán centerben csi­nált sok mindent, csak éppen jót nem. Később Löwy — éppen akkor, amikor a Budai „33“ fölénybe ke­rült — megsérült s sérülten a csa­társorba kellett tenni, László visz­­szament a helyére, ahol ismét nagyszerűnek bizonyult. Most azon­ban a csatársort a beteg Löwy miatt kellett bolygatni — kétszer is. A budaiaknál ez volt a baj. A szegediek is körülbelül a start­nál vesztettek sokat. A beteg Solti nem játszhatott , így Ábrahámot a másik oldalról Solti helyére kellett hozni, hogy a jobblábas Wahl a jobb­szélen játszhasson. Ettől eltekintve azonban érthetetlen, miért játszottak, különösen a belsők, oly puhán. Egyénileg, Schmidt pompás be­adásai, Ticska mozgékonysága és Busch finom technikája dicsérhető meg. Külön fejezetet érdemel Löwy Térdén súlyos sérülést szenvedett s ennek dacára minden erejét össze­szedte s ha kínnal is és fájdalommal, de teljesen játszott tovább. A többiek nem érdemelnek dicsé­retet. Igen helyes volt egy megálla­pítás : — Az I. ligának ez a két legrosz­­szabb csatársora, az egyik hét mécs­esén négy, a másik kilenc gólt tudott rúgni. A többiektől nagyon elmarad­tak ... E mellett bizonyít az is, hogy az I. ligának ez az első 0:0-ás bajnoki eredménye. A fedezetekről sokkal több jót írhatunk. A Budai ,.33”-nál Eichbaum mindenbe bele­ment. Steiner ma talán kissé gyen­gébben szerepelt, de így sem volt rossz. Igen mozgékonynak s hasznos­nak bizonyult Czumpft a halfsorban. A Bástyánál ismét Wéber, vala­mint''Steiner tűnt ki. Tóth is igye­kezett. A hátvédek közt Weiglhoffer tűnt ki. Abszolút labdabiztos. Beck sem rossz. A Bu­dai „33“-nál három hátvéd is ját­szott, mind a három jó. A volt Kisoszista Vogl bemutatkozása si­került. A kapusoknak sok dolguk nem akadt, rengeteget lőttek mellé. Zsák tetszett jobban, láttunk egy-két szép kiboxolást tol® „ A bíró bár ítéleteivel az eredmény kiala­kulására nem volt befolyással, ész­revehetően nem haragszik a bu­daiakra. A Budai 33 a pályán öltözködik, míg a Bástya dresszben autón ro­bog ki. Egynegyed háromkor kezd a­­ Bástya szél ellen Zsák rögtön Hessi és Busch elől lab­dát szed. Most következik a Budai 33, Ticska szabadrúgását László ugyan rosszul fejeli, Schmidt azonban gyorsan komért erőszakol ki. A kom­iért Schlosser mellé fejeli­ A Budai 33 tovább támad, a Bás­tya még a félvonalig sem tud jön­ni, a 3-ik percben Schmidt már a második komért rúgja, ''Schlosser mellé fejeli. A Bástya csatárok a kapu előtt határozatlanok. A 4-ik percben Weiglhoffer a kapu előtt elesik, B­icska mégsem tudja elvenni tőle labdát. A 6-ik percben komért rúg a Bástya. Eredmény nélkül. A 8-ik percben László és Schmidt kö­zösen rontanak el egy helyzetet. A 13-i­k percben Hess 20 méteres szabadrúgást gyengén­ átad Var­gának, Varga Busáknak továbbít, Busch jó helyzetben toronymaga­san fölé lő. Utána Zsák vetődve fog bombát. A „33” védelemben a két hátvéd helyet cserél, a 21. percben. Wéber 20 méteres bombája mellé süvít. A Bástya-csatárok össze-vissza ját­szanak, csapkodnak, a Budai 33 véde­lem erélyesen szerel. A 23. percben Ticska beadását László veszélyesen fejeli kapura, Adit éppen, hogy fog. A 26. percben Schmidt kornerét Adit kiöklözi. Kornerban a Budai „33” már 3:1-re vezet. Most a Budai „33” benne van a tá­madásban, László azonban a legjobb labdákat sorra rontja. A 31. percben egyszerre csak lefut a Bástya. Höss szépen irányít, szépen, pasz­­szolnak, végül Höss bombáját Zsák nagyszerűen tolja kornerre. A meccs egyik legszebb jelenete! A korner gyenge. A Bástya1 tovább is veszélye­sebben támad, a 35. percben Ábra­hám éles labdája alig megy mellé. Utána villámgyors budai támadás következik. Ticska bead, László ki­hagy, Kalteneckernek az összekötő átad a centernek, László most már az ötösön áll, senki előtte s kapásból hajszálnyira mellé küldi a­ labdát. A meccs egyik legnagyobb helyzete! Utána negyedik kornerét rúgja a Bu­dai „33”. Az utolsó percek változó támadá­sokkal telnek el. Schmidt o­ff száj­ban áll, Wéber gyomrát fogja és kiszalad, Löwy összecsap, elesik és fekve ma­­­rad. Kiviszik, helyére László megy. Szünetben Lőwyt a taccsvonal széléről az öl­tözőbe cipelik, a közönség részvéte mellett, így, szünet után Löwy­ nél­kül jön ki a „33”. Alig kezdenek azonban, Lőwy vánszorogva előmá­szik. Beáll a csatársorba, ahol most ez az összeállítás: Lőwy, Sc­hmidt, Kaltenecker, Schlosser, Ticska. Erős Budai „33”-támadások vezet­nek be. Tumultus-tumultusra hal­mozódik a budai kapu előtt, Schmidt átesik Adhton, pedig az kiejti a lab­dát. Ticska megfut, Adit kiszalad, a labda az üres kapu fájáról pattan vissza. Ticska van még mindig­­egye­dül a labda előtt. Szerencse nélkül!­­Tovább is a Budai „33” támad, újabb zavar a kapu előtt. A Bástya védelem kapkod. A 7. percben kor­­nert rúg a budai csapat, egy perc múlva ugyanezt teszik a szegediek .Mind a kettő eredmény nélkül ma­rad. Most Ibrahám orszájban áll és fütty után gólt rúg! A 11. percben Ticska szép fejese mellé megy. A 33-asoknál újra vál­tozik a csatársor. Most így játsza­nak: Schmidt, Kaltenecker, Schlos­ser, Ticska, Lőwy. Lőwy bombája a 13. percben mellé süvít, majd Schlosser labdája ke­rüli el a kaput. Lőwy ismételten tapsot kap. Rosszra ment lábával ugyancsak mozgékony. A 17. percben a sorozatos budai támadásoknak korner az eredménye A kornernak viszont nincs eredmé­nye. A 19. percben Wahl labdája száll fölé! A 20. percben újabb Bás­tya-támadásnál Tóth szabadrúgását Zsák kiüti, Höss azonban fölé vágja a labdát. Utána László szabadrúgását Ticska mellé fejeli. A­­megújuló Bástya­­támadásokat László biztosan sze­reli. A 24. percben Höss pár lépéssel áll a kapu előtt, labdája mégis fölé megy. A játék most elfajul, a játékosok folyton lökdösik egymást, kiabálnak, veszekednek. A bíró erélytelen. A 30. percben Busch és Hess a legnagyobb helyzetet tologatja el a kapu előtt, majd Wéber bombája a Busch lábán irányt változtat és mellé fut. Köz­ben a bíró ne­m ad meg egy jogos Bástya-komért! A 32. percben gyorsan lefutó Áb­rahámot az ifjú Vogl szépen szereli, majd Schmidt beadása idéz elő nagy zavart a szegedi kapunál, Schlosser offszájdja azonban támadást akaszt. A 36. percben a budaiak hetedik kornerét Ticska rosszul küldi be. Mellé megy. A 38. percben Lőwy Ticskának ad, Ticskától Schlosser kapja a lab­dát, Slózi azonban az ötösről, noha szabadon áll, mellé lő. A budaiak tovább támadnak — hogy akarattal — Schlosser a 16-oson erőtlenül el­esik. A bíró érthetetlenül szabadrú­gást ítél a 33 javára. A szabadrú­gást Lőwy a tömörülő Bástya-véde­­lemnek rúgja, majd rögtön utána ugyanő szépen fejel,­ de viszont rosz­­szul rúg, messze a kapu mellé. A 42. percben Eichbaum veszé­lyesen adja haza a labdát, Zsák azon­ban fog. Budaiak támadnak tovább, Schmidt szép beadása azonban nem talál belsőt a helyén. Mezőnyjátékkal ér véget a meccs. Kornerarány 7:3 (4:2) a Budai „33” javára. Nyilatkozatok Barna Sándor, a Budai „33’ igaz­gatója: Balszerencse! Stein Sándor (Hapa), a Bástya igazgatója: Csatársorunk puha ját­­éka miatt nem­­ tudtuk­ kihasználni első félidőbeli fölényünket. Solti hi­ányát éreztük. A beteg Wéberre és Steinerre sok munka hárult. Különleges őszi F.­­- Popper Ch­armon cipőit megérkezteti Morvát Prolongálva a gyönyörű DON JUAN A ^ihHii||iHUi|tiiiuiiK,HHÍÍinHÍljllfTíiYiu.Miniiini|||hril||nllii|li,iuiiH,iHl;fi,TTÍlíTÍTrliii>uiiiim«)iMiii||lliluiitiiull|iiiiu|(iMi.lt|;iilii||i....l|illlllil|iikilliliiuiipH 3