Nemzeti Sport, 1927. december (19. évfolyam, 214-232. szám)

1927-12-19 / 226. szám

4 után 1 órakor­ indul a­ városházától a külföldi túrájára, lehetőleg jöjjön el mindenki a búcsúztatóra. A vonat fél 3 órakor indul a Keleti pálya­udvarról. A pesterzsébetiek persze buzgón olvassák és bólintgatnak, a Turul­­pártiak pedig nevetnek az eseten. Az élelmesebbek zöld­­ cédulát kér­nek, kettészakítják, úgyhogy a tete- CEV — Mit jelent a bécsiek szvetterén a három betű: CEV? •— Ezt sem tudod? „Csak Egyet Visszaadnánk!” jén zöld alapon csak ez áll: Ma győzni kell! Ilyen­­mókákkal telik az idő, a csapatok azonban húsz perc­nyi várakozás után sem jönnek elő Mindenki mindjobban érzi a hide­get, a kezekyt már sehol sem látni, mind el vas­y­ik sülyesztve a zsebek­be, minden orr és fül piros. Ezalatt egy-két civil beszökik a pályára és csúszkálni próbál. Amint ezt a tribünön észre veszik, mintha csak összebeszéltek volna, egyszerre fütyülni kezd az egész társaság. Oly jól csúszik ez a banánhéjj. Egészen jól hangzik a füttykoncert. Valaki meg is jegyzi: — Rádióba kellene ezt fütyülni, egész hatásos lenne. Végre — majd félórai várakozás Őszi végeredmény II. profiliga után — előjönnek a csapatok. Előbb a Turul kap egy kis tapsot s aztán mikor a Pesterzsébet jön ki, valósá­gos­­an sorkán hangzik fel a legmozgékonyabb, a 18. percben Fischer átadását kapásból fölé lövi. A hideg és a csúszós talaj nagyon érezhető a játékon: alig-alig látunk egy-egy szépen kidolgozott labdát vagy támadást, melyben mind az öt csatár benne volna. A 21. percben Fischer leszalad, átad Steczovits­­nak, az összekötő bombája azonban a kapu mögött felhalmozott hóba fut. A Turul most már sokkal töb­bet támad, a 25. percben Steczovits a harma­dik figyelmeztetőt kapja. A 27. perc­ben ugyancsak Steczovits lövését Bereczky elesve fogja. Két perc múlva Pálfy Steczovitsnak adja a labdát, aki viszont Sefcsiknek to­vábbít, a center fordulásból és ka­pásból szépen és veszélyesen lő­ti mellé. Közben a labdának is meg­árt a hideg s ki kell cserélni. A­ friss labdával Pesterzsébet lefut, a Tu­rul kapuja, előtt nagy kavarodás, Spindler vetődve csak nagy nehezen fogja meg a labdát. A 34. percben Blum I rendszer vét,­­a Szabadrúgást­­Schuch­ lövi, Pálfy visszafejeli s végül Kalmár mellé rúgja. Közben mind a két­ oldalon gyakran csúszik ki fault, Nagy László bíró ugyancsak osztogatja a figyelmezte­tőket, majd minden játékos kapott már belőle. A 36. percben ismét a Pesterzsébet támad, Jet-­kel beadás­­szerű lövése száll a kapu felé s pont a gólvonal fölött akar leesni, úgyhogy Spindler csak nagy nehezen tudja ki­áldozni kornerre. Ez a Pesterzsébet első kornere, az arány most 4:1. A korner kihasználatlanul marad, utána a 37­. percben Stecovits­ a 4-ik figyelmeztetőt kapja. A következő pillanatban Jeckel lövése nagyon ma­gas, úgyhogy valaki megjegyzi: — Mi az, maga gyertyggyerbnyi doniunké..?! Eddig a Turulban állandóan a bal­­szárny, Pesterzsébetnél meg főleg a jobbszárny támadott, Koszta alig­­alig kapott még labdát, látszik is raj­ta, hogy nagyon fázik. A Turul erősen ostromol. A csatársorban cserélnek, az összeállítás most így alakul: Va­­czek, Fischer, Sefcsik, Stecovits, Koszta. A 43. percben Koszta—Stecovits akcióját, Rottler csak kornerre tudja szerelni! Ezzel a kornerarány már 5:1 a Turul javára. A berúgást Blum mellé lövi, majd Pesterzsébet-támadás zárja a félidőt. .£ S I 0 ' i—j ~ I A c­s­a­p­a­t 02N O r-r CL O O 02O 3* -d 02 mO W Soroksár £ 5 £ 03 '03 B •a0t-t m p s '0H 0 1 1031 & -s f & 0-501 1­3* . W |Ni0? Q . 2-4* gólok! 11PesterzsébetN 0:1.a 1:00:1...3:15 : 2......6:23 : 1'11— 9 -55 13 18 2 Rákospalota 1:0E 1:11:32:13:11:27­: 17:05:04:17:1 11 1­1 0 39 11 17 3 Somogy 1:21:1M 0:01:03 :25:12:13:35:16:06:211 17 3 1 00 13 17 4 Turul 0:13:10:07 1:30:02:12:16:04:16:01 1:0­117 2 2 258 16 5 Húsos 1:01:20:13:1E 2:10:23:12:11:01:03:1 11* — 3 17 10 16 6 Kossuth 2:51:32:30:01 : 2T 3:13:21:13:23:26:0115 0­ 4 25.21 12 7 Soroksár 1:32:11 : 51:22:01:31 1 : 20­:02:11 3 : 0­­4: 0­115 1­0 18 17 11 6 Bak 2: 51:71:21:21:32:32:1S 3:22:03:17:0 115 — 25 26 . • 1°9 Erzsébetváros 0:50:73:30:61 :21 : 10:02:3P 2:02:62 : 111 -■0 6 13 34_­­ 10 Városi 2:50:51:51:40:121 11:20:20:20 4:03:2:112 — 9 - • U 314 11 Terézváros 2:61:40:60:60:12:30:31:36:20:4R 0:1 111 -10 12 39 12 Órás 1 : 61 : 72 : 60:11 :30:60 : 40:71 : 22:31:0 T -111 -109 422 A Turul ismeri föl e­­bb a talajt s így szünet előtt fö­ényben is van Mindkét együttes meleg dressz­ben áll fel. A Turul választ, Pest­erzsébet kezd. Azonnal felhangzik az első akciónál óriási zajjal: — Tempó Erzsébet ! Ennek ellenére az első támadás a Turulé. Fischer azonban csak a 16-osig jut a labdával. A következő pillanatban már lent terem Pest­erzsébet is, Urbancsik jó helyzet­ben a kapu előtt álló Jecklnek ad, az akció azonban offszájd miatt megakad. — Bíróóó, bírón! — hangzik is­mét a tribün hangja. A 4. percben Pollacsek rövid lab­dáját Urbancsik elkaparintja, jó helyzetbe kerül, de elcsúszik. Kü­lönben mindkét oldalon éppen ele­get csúszkálnak a játékosok, a pálya talaja a hóval együtt kőkeményre van fagyva. Szinte életveszélyes a talaj. Emellett a szél is fújdogál s Turul támadásait segíti. A Turul különben sokkal ügyesebben játszik, mint a Pesterzsébet. A „zöldek” rögtön felismerik a talajt s főleg magas labdákkal dolgoznak, míg a „sárgáknál” nagyon sok a laposan megjátszott labda. A 6. percben Sefcsik szökteti Fi­­schert, aki szépen centerez a kapu előtt. Rottler Koszta elől kornerra ment. A korner berúgása rossz. A tribün fázik, topog. A 8. percben Schuch erős belemenéséért, figyel­meztetést kap a bírótól. A figyel­meztetővel szabadrúgás jár, a labdát Steczovits kapja s erősen lő, a lövést Bereczky csak kornerra tudja tolni, másodszor ugyan vetődik utána, de már csak a vonalon túl tudja meg­fogni. Ez a korner is gyenge, a kornerarány már 2:0 a Turul ja­vára. Most a zöldek támadnak többet, a sárgák is szóhoz jutnak néha s ezek a ritkább pesterzsébeti akciók­veszélyesebbek, a pesterzsébeti csa­tárok azonban nagyon sokat csusz­kálnak. A 13. percben Rottler ma­gas hosszú fejese kap tapsot, majd Külföldi mintára berendezett SZAKORVOSI RENDELŐ bőr-, vér- és nemibeteges részére Erzsébet-korút 1., II. (Rékóczi-út sarok) Rendelés egész nap. — Nőknek külön. Speciális gyógymódok: RÖNTGEN - DlATHERMIA - Q'JARZ INSULIN - EZÜST SALVARSAN S. VILEÁNYKEZELÉSSEL. Vegyen állami sorsjegyet! Egész sorsjegy ára 2 P. Fél „ „ 1 „ Főnyeremény 30,000 P Húzás december 30-án. Kapható minden dohánytőzsdében bank- és sorsjátéküzletben, postahivatalokban, stb. —­ Postai rendeléseket a pénz elő­zetes beküldése után azonnal teljesít a Szétteslővárosi m. kir. pénzügyi igazgatóság,Bpesi­i.szaitu-u­ent­­ív 29. Blum átadásából Steczovits lő s a labda Schuchról kornerra megy. A kornert kis idő múlva újabb korner követi, ezt viszont Weszter véti. Eredményt most sem hoz a berúgás. A Turul már 4:0-ra vezet kor­­nerban. Közben Steczovitsot faultért má­sodszor figyelmezteti a bíró. A 15. percben a túlsó oldalon Urbancsik­­nak van gólalkalma, de a Spinyiei­ által üresen hagyott sarok mellé lő. Újabb Pesterzsébet-támadásnál Lakner­orszájbon áll, majd a 17. percben Pálfy fejesét Sefcsik to­vábbítja, Bereczky azonban véd. A Turul csatársorában Steczovits jó negyedórás pihenő után jönnek csak elő a csapatok.­­-Rögtön atkezdés­ után Turul komért ér el, de ez is, mint a többi, kihasználatlanul marad. Pesterzsébet is,lejön s Kiss ügyetlen labdájával szintén komért ér el. Ez már sokkal veszélyesebb. Kalmár fe­jeli, Jeckel fejjel továbbítja s a labda majdnem becsúszik a kapuléc mellett. Újabb Pesterzsébet-támadás követ­kezik. Jeckel egyedül száguld le, Spindler azonban lábára vető­dik, megszerzi a labdát. közben még Pollacsek túlbuzgón el is buktatja Jeckelt. A buktatásra a vá­lasz a pesterzsébetiek hatalmas kia­bálása, a bíró azonban nem ítél semmit. ■ Most a Turul van soron s táma­dása újabb kornert eredményez. Kornerarány 7:1. A hét korner da­cára a Turul-csatárok még mindig nem rúgják jól be t­ labdá­t. A 7. percben Urbancsik megszerzi a labdát, a hátvédeket faképnél hagyja, a pesterzsébeti drukkerek már maguk előtt látják a gólt, ami­kor a közelről küldött hatalmas lövés a felső kapulécről vissza­pattan. — Hihetetlen nagy mázli, hihetet­len nagy balszere­iése — suttogják jobbról, illetve balról. Pon­acsere örö­mében még dupláz is. A 10. percben Sefcsik távoli lövését fogja Bereczky, majd a Pesterzsébet támad. Lakner Szünet után a Turul Koszta sérülése miatt emberrel játszik, Pesterzsébet pedig fölénybe kerül Fenséges élveivet a télisportok bármelyike, ha sí, rótili, korcsolya és turista felszerelését a legjobbnak és legolcsóbbnak elismert Plöki és Haas cégnél (VI., Alndrássy­ út 13) vásárolta. Hétfő, 1927 december 19. KORCSOLYÁK k -Tk,már 4 pengőtől László Kálmánnál VI., Hunyadidér 1. ezelőtt Király­ u. 76. . Használt korcsolyák­, cserélünk