Nemzeti Sport, 1928. február (20. évfolyam, 23-42. szám)

1928-02-06 / 25. szám

8 AMATŐRÖK - AMATŐRÖK ELLEN BSzKRT—TTC 2:1 (1:1). Thököly-út. Bíró: Dorthoffer. BSzKRT: Romanovits — Gröbl, Le­mér — Szönyi, Döbrer, Király II. — Minczer II., Grimnyik, Brunecker, Menczer I., Délczeg. TTC: Kopácsy — Vass, Szeitz — Herz II., Lévay, Gombkötő — Herz I., Nagy, Proczen­kó, Krausz, Pam. Heves iramú, durva mérkőzés in­kább a TTC fölényével, a BSzKRT csak egy kétes góllal győz. A gólokat Gröbl (öngól), illetve Brunecker (2) vúgták. Jók: Romanovits, Király és Brunecker, illetve Kopácsy, Krausz, Lévay és Proczenkó. TTC II.—BSzKRT II. 1:1 (1:0). Amatőr: ZTE­—MAC: 3:1 (2:0). Margitsziget. Bíró: dr­. Baranyai. A ZTE: Hudák — Stelczer I., KI­ing II. — Rosenblum, Laczkó,­ R///ga I. — Farkas, Zsille, Roszipalek, Strenitzer, Gio­b. MAC: Szabó —­Janicsár, Retkes — Prohl, Iranovits, Kunz III., — Lévay, Iván, Okos, Szűcs, Kaira.­­V­ráncz sáros talajon mindvégig szép­­ és változatos küzdelmet vívott a két csa­pat, amelyet a jóképességű ILSz-csapat let kas, odaadó játékkal m 'gór■ m­­trn nyer meg. A ZTE kapu­ját Hr.tlik szenzációsan védte és nagy vort a győzelem kivívásában. Jók voltak még: Farkas, Rosz­palek, Zsillé és Razga 1. A MA­o csapatából Jan­csi­’,', Vracovits, Okos és Kátra volt jó. Az első félidőben az AITE a meglepett JIA­C-vide­lem mellett 2:0-ra vezet Farkas és Rad­zipalek révén. A máso­dik mértiék el­ején' a MAC nagy irammal támad, de' 'pozitív■ eredmény nélkül. A 20. percben az­­AITTC Farkas révén megszerzi a harmadik gólját. A félidő utolsó perceiben a MAC Kútra révén szépíti az eredményt. Amiből­ ZTE II.—MAC II. 2:1 (1:0). Bíró: Hullek. T .i­r.kvcS'—CsTK 3:1 (1:0). Halwa­ u. Bíró: Hág­en. Tó,­t­evés: Kameneczky — Német,­­Mészáros I..— Eibog­en, Régnél*, Motzl — Miherov- -.ky, Keszter, ’ Egri," Bankó, CsTR, N­oMinluscr — Uitz, Vörös — Kisen..ie­tt-'i-, Tamás, Takács, — Köbl­ösek, Keck, Szentk­e-', Slump, Egyed. Szép sportot hozott az I. és III. osz­tály két veretlen éllovasának összecsa­pása. A Törekvés egy pillanatra sem tudta­ magának a­ győzelmet bebiztosí­tani. Váltakozó mezőnyjáték után Ban­kó belövi a Törekvés első gólját. (1:0). A második félidő első perceiben a CsTK már egyenlít is Szendrey góljá­val. .­­A m­érkőzés­ többi gólját Koszics­ és Elbogen lőtték. A Törekvésből Mi­­halovszky, a CsTK-ból Vörös kiállítva. A Törekvésben jók voltak Miha­­lovszky, Tilbogen és Bankó, a C­.TK- ban Hetchauger és Egyed. Törekvés ifj.—CsTK ifj. 9:3 (5:1). Törekvés II.—CsTK II. 6:3 (2:1). IIi. kér. TVE—33-as FC 5:3 (4:1). Határ­ utca. 560 néző. Bíró: Hérán. III. ker. TVE: Medgyesi — Paulán, Bicz II. — Behr­inger IV., Cseh I., Sch­ultei­sz — Baumann, Behringer V., Hoki, Skvarek IIi, Qartler. — 33-as FC: Varga — Császár, Kovács — Ler­­ner, Zl’odi, Gara­­r- Jakab, Szabó II., Barta, Kovács, Vedres. Tartalékos csa­patok. Az első félidőben nagy II­. ke­rületi fölény.­ A második félidőben csaknem kiegyenlít­­a 33-as. Góllövők: Baumann (2), Skvarek I., Hoki és Beh­­ringer V., illetőleg­ Barta (2) és Ko­vács. Jók: Medgyesi, Paulin, Behringer IV. és Behringer V., ileltőleg Varga, Zloch, Szabó II., Barta és Vedres. KAOE—BVSC 6:1 (6:1). Soroksáriért.­­ Bíró: Marosi. KAOE: Serényi — Topser, Mencha­­rik —­ Török, Lusztig, Németh — Illés, Weiss, Olmacher, Kovács, Kopreda. ESC: Kőnig II. — Rákosi, Ickovics — Weiss, Kőnig I., Stern — Assenfeld, Göldstein, Neubauer, Grü­n, Schreiber. A teljesen, tréningjellegű­­ mérkőzést a KAOE szép akciókkal végig uralja, bár a második félidőben az ESC is láb­­rakap. Góllövők: Kovács (3), Weiss, Olmacher és Ickovics (öngól) KAOE, illetőleg Grün ESC. Jók: Illés, Weisz KAOE, Kőnig I. és Schreiber. ESC ifj.—KAOE ifj. 4:1 (3:0). RUAC—Világosság 5:3 (2:3). Schel­u, Bíró: Tímár. RUAC: Reither — Zuher, Adorján — Szabó, Lövő I., Major — Balkányi, Lö­vi II., Krepsz, Lakatos, Kiss. Világosság: Bese — Lengyel, Ko­vács — Szabó, Borbély, Savanyó I. —­­Csorpor, Páca, Tóth, Savanyó II., Né­meth. A nehéz talajon az erejével takaré­koskodó Világosság fősúlyt a szép kom­binációkra helyezi,, míg a gólra törek­vő RUAC a gyenge Bese jóvoltából könnyen éri el eredményét. A vezetést a RUAC szerzi meg Rrepsz két góljá­val, amit Tóth (2) .egalizál, majd Pócs megszerzi a vezetést. A második félidő­ben Lakatos és Kiss (2) . gólja állítja be a végeredményt., A­ gól­lövőkön kívül jók a REAC-ból Reitner, Lövi I.,­ a Vilá­gosságból Szabó, Savanyú I. és a­ me­zőnyből is kivált Németh. RUAC II.—Világosság rt. 4:3 (1:3). REAC— MAFC 4:0 (2:0). Bertalan-utfó?, Bíró: Kolssár. REAC: Fábián — Kotrasebők dr., Csepela­­— Buday, Szántó (Vodzik), Horváth — Kertész, Reinhardt, Fülöp, Ghimessy, Forgács., MAFC: Fronius — Vass, László — Hegedűs (Lovasi), Váry, Fejér — Szarka, NI.,. .Horváth II., Schuber, Var­ga, N N­agy. Erős tréningjellegű mérkőzés, melyet a REAC jobb csatársorával megérde­melten nyer meg. Az első gólt a 13-ik percben Kertész passzából Fülöp rúgja. Ezután a­ MAFC támad, gólt mégis a BEAC, ér el Reinhardt révén. A máso­dik félidő góljait Csepela és Ghimessy rúgják. Jók: Kertész, Reinhardt és Fá­bián,­ illetve: Varga, Lovas és Váry. MAFC ifj.—BEAC ifj. 8:1 (0:1). KTC—d. ker. SC 5:4 (1:2). Ceglédi­ út. Bíró: Potecz. KTC: Schlosarik — Ruck I., Jakobo­­vics — Lovas, Titi, Ruck II. — Hubai, Liptai, Boros, Molnár, Potecz III. I. ker. SC: Kluger II. — Ticska, Klu­gár I. — Stadtmüller IV. és III., Sciot­­ka — Galambos, Krammer, Benő, Stei­­ner, Mészáros. A másodosztályú bajnokság két veze­tő csapata hevesiramú, sőt helyenként durva „barátságos” mérkőzés keretében találkozott egymással. A küzdelem a saját pályán játszó KTC­ minimális győ­zelmével végződött, bár az I. ker. a II. félidő 30. percéig már 1:2-re vezetett. A máris kitűnő formában levő KTC-ből Jakobovics, Molnár és Hübni, míg az I. kerületből­ Benő, Mészáros és Stadmül­­ler III. játéka érdemel dicséretet. Gól­lövők: Molnár (2), Liptai, Potecz, Bo­ros, illetve Túri (öngól), Benő, Mészá­ros és Krammer. NSC—BRSC 5:1 (3:0). Rákosfalva. Bíró, Nagy. NSC: Szabó — Steinfekl, Landler — Breuer, Széles, Steiner (Weisz) — Fe­hérvári (Nagy), Kertész II., Klopfer, Udvaros, Stahl. BRSC: Polgár — Steigelhard, Stein­­müller —­­Suga, Megyeri, Weisz — Klötzl VI., Nagy, Höccstein, Backman, Kazvincki. A tartalékosokkal felálló BRSC nem volt méltó ellenfele a lelkesen játszó NSC-nek. A játék irányítását azonnal az NSC veszi át és könnyen éri el gól­jait, melyeket az első félidőben Klopfer (2) és­ Udvaros rúg. A második fél­időben változtatott összeállításban ál­lanak fel a csapatok. A BRSC is szóhoz jut, de még sem tudja megakadályozni, hogy az NSC m­ég két gólt ne rúgjon a BRSC egy góljával­­ szemben. Kertész U. és Stahl az NSC és Nagy a BRSC gólszerzője,­­ jó az NSC-ből Széles, Stahl, a BRSC-ből Polgár és Suga. V£vófe',szerenések Kertész Tódor-nál Kristóf-tér A h­elyzet inegen ­­ Vli.,Dohánypiaca 84.­­SULUUS Teleton­ i. 184­­7. Előkészít polgári-és középiskolai magánvizsgákra, érettségire SSefc T BTK—Kelenföld 5:2 (1:2). BTK-pálya. Bíró: Erdős. BTK: Bokor — Németh (Kugyelka), Ihász — Stefanics, Vigh, Wolf — Szőke, (Ferl), Pacolai, Péter, Szand­­ II., Eibenstein. Kelenföld: Weisz — Bohusik, Németh — Lipek, Dudás, Lieber — Szalay, Csurgó, Grisza, Pirityi, Weisz II. Az öt tartalékkal felálló KFC nem volt komoly ellenfele a­ két tartalékot szerepeltető BTK-nak. Az első gólt Pi­rityi az 1-ső percben lövi. Ezt követi Dudás szabadrúgása a 10. percben. A BTK csatárai öt percen át bombázzák Weisz kapuját, de a lövések emberbe mennek s csak­ a 40. percben lő Eiben­stein gólt. A második félidőben a BTK kapujá­hoz szögezi ellenfelét s így Pacolai (2), Eibenstein és Fei­ góljával beállítja a végeredményt. Jók Pacolai, Péter, Ste­­fanics BTK, valamint Dudás és Pirityi KFC. KFC II.—BTK II. 3:2 (3:2). GTE kombinált—Budakalász SE 3:3 (2:3). Vörösvári­ út. Bíró: Skultéthy. Az óbudai csapat több tartalékkal állott fel s így a csapat formájáról még korai beszélni. A csatársor helyenként ját­szott csak jól, a fedezetkor még formán kívül, vak­, a tartalék védelemben Louis II. jó. A budakalászi csapat legjobb em­bere Prágai volt, de méltók voltak a védelemben partnereik is. A gólokat Ondrus (2), Prágai öngól, illetve Digru­­ber (2) és Szediák lőtték. Pechos OTE egy 11-est jól lőtt. A mérkőzés végefelé a budakalászi csapatból 4, az ÚTE-ból 2 ember kiállítva. Amateur SC—III. k. MSE 4:1 (2:0). Vörösvári­ út. Bíró: Lax. Az amatőr lel­kes csapata rászolgált a szép győze­lemre, igaz, hogy az MLE több tarta­lékkal volt kénytelen kiáltani. Góllövő: a győztes csapatból Nagy (2), Simso­­vics és Tóth, illetve Preisinger I. Jók az Amateurhóz a Csatársor, míg a vesztes csapatból Preisinger, Kovásznai és Hu­­ber. BSE Komba TSE 2:1 (1:1). Szőnyi­ út. Bíró: Csery. A tréning nélkül játszó BSE biztató fermét játszva győzi le szívós ellenfe­lét. A bajnokcsapat mindkét félidőben is­­kolajátékot folytatott, de a mély tala­jon eredménytelen volt. A vezető gólt Szücs II. lövi, amit Müller Tóth védel­mi hibájából kiegyenlít. Szűcs II. újabb gólja a győzelmet jelenti. Jóik a BSE- ből a Szücs-fivérek, Preli, Xovotny és Soponyai, a TSE-ből pedig Kohn, Lon­­csár, Szabó és Kubics. Vasas ifj.—BSE ifj. 10:3 (5:1). Turul MOTE—Cipész 7:1 (2:9). Babér-u. Bíró: Boti. A negyedik osztály vezető csapata, a Turul súlyos vereséget mért a tartalé­kos Cipészre. A gólokat Szabó (2), Vraba (2), Tanain­ (2) és Barna rúgta, míg a Cipész Szabó I. révén érte el gólját. Turul MOTE II.—Cipész II. 1:0 (1:0). Turul MOTE ifj.—Palotai Egyetértés ifj. 4:0 (2:0). .► Vasas—Vili. ker. IKi 3:2 (2:2). Amerikai­ út. A Vasas erősen tartalékosan állt fel s így erős ellenfélre talált az ITG-ben. Az első 20. perc, Vasas támadásainak eredménye Steiner, majd Massányi gól­ja. De az ITC nem csügged s még a félidő vége előtt Friedmann, majd Lan­­ger révén kiegyenlít. Szünet után a Va­sas erősen küzd a győzelemért, amely­nek az eredménye Glanár gólja. Ezután a meccs eldurvulása miatt öt perccel előbb befejeződik a játék. U­MTE—OSC 3:1 (2:0) UMTE-pálya. Bíró: Nagy. Az UMTE biztosan győzött. Góllövő: Szabó I. (2), Szabó II., illetve Kovács. BSC—Törökközi FC 2:1 (1:1). Tábornok-u. Bíró: Cse­pda. Góllövők: Tierczer és­ Lanfer, illetve Bodnár. Hétfő, 1928 február 11. Fér. Vasutas—FTK 6:2 (4:2). . Gyáli­ út. Bíró: Krémi, Fér. Vasutas: Komlósi — Varga, Fogl I. — Takács, Nagy, Fogl III. — Veti­cakó, Fogl II., Szerék, Rátgéber, Szabó. MTK: Eigtner — Kmetty, Palóc — Magyar, Makai, Skarka — Surányi, Hébner, Tikos, Brédy. Az FTK végig csak tíz emberrel ját­szott az első félidő 65. percéig, míg a második félidő csak 5 percig tartott, mivel az FTK játékosai egymásután hagyták el a pályát. Már az első percekben gólt ér el a Vasutas Szojáik révén, a Vasutasok ál­landó fölényének Velicakó hat tinije az eredménye. A 25-ik percben végre az FTK is szóhoz jut. Tikos centerét Héb­ner hálóba helyezi, majd Erődy lövé­sét nézi el Komlósi. A második félidő két gólját Szoják rúgta. FTK ifj.—Fer. Vasutas ifj. 6:2 (4:2). Vérhalom—BMTE 2:1 (2:1). Budafok. Báró: Gombos. Egyenlő erők küzdelme. Gólövők: Lendner 2, illetve Czigány. SzFC—K. Húsos 1:1 (1:0). Milklós-terep. Góllövő: Iztács, illetve Mészáros. VI. ker. SC—Szállítók 2:1 (2:0). Rákospatak. A VI. kerület megérdemelt győzelmet aratott ellenfelén. A gólokat Büki és Tari, illetve Szimin (ell­enből) rúgta. VI. ker. SC II—Szállítók II. 10:2 (7:0). BSC—Fal. Törekvés 7:5 (4:3). Pestújhely. Erős küzdelem. Gólllövők: Gulyás (3), Tóth (2) P. Tör., illetve Köpeczy (3), Luncz (2), Lubovniczky és Borzsei.­­ EMTK—K. Remény 4:3 (1:1). Erzsébet-utca. A kitűnő ILSz-csapat az EMTK el­len is­ jól tartotta magát. Az EMTK góljait Schuck, Dobos, Kemény és Nakadom­a, a K. Reményét Rosenberg, Gálos és Búza rúgta. A mezőny leg­jobbja Nebhadoma volt. Pestújhelyi Pannónia—VIII. ker. Aka­rat 6:2 (2:2). JLSz bajnokság OTE ILSz—Bp. Egyetértés 2:1 (1:1) Babér­ utca. Bíró: Gróf Nyári. Az OTE fiataljai rászolgáltak az ér­tékes győzelemre. Az első gólt a Bp. Egyet, éri el a centere révén, amire az OTE Szika ré­vén egalizál. Szünet után az OTE erős iramot diktál és Szika révén maga javára dönti el a mérkőzést. Jó a győztes csapatból Alexy, So­mogyi I. és II. és a góllövő, míg a vesztes csapatból a védelem vált ki. A második és a második B. liga ma este fél kilenc órakor az új Hírson-ka­­sz­inóban, Andrássy­ út 61. I. ettt. együttes kollégiumi ülést tart. * Feleségének, ha ideges, vegyen a patikában Pilavin-fenyőfürdőtablettát, mert a Pilavin-fürdő az idegeket csilla­pítja! Főraktár: Kozmochemia r.-t. Bu­dapest, Dembinszky­ utca 4. Súlyos szerencsétlenség történt teg­nap délelőtt a Határ­ utcai pályán, a III. ker. TVE—Világosság ifjúsági bajnoki mérkőzésen. Az óbudaiak fiaital ■bal szélsője, Bier Elek ugyanis egy le­futás alkalmával oly szerencsétlenül csapott össze a Világosság kifutó ka­pusával, Serfőzővel, hogy a csatár bal­­lábán nyílt sípcsonttörést, a kapus pe­dig súlyos belső sérüléseket szenve­dett. A kivonult mentők mindkettőjü­ket a Margit-kóri vázba szállították. Atlétikai­ sportcikkek a MASz Által hitelesítve Kertess Tódor­nál, KrisMf.Mr ArWysek­ineven Művészi sportérmek és plaket-­ tek, sportszobrok (kelyhek stb.) is mist tisztelet-és vándordíjak,­­ egyesületi stb. Jelvények MORZSÁNYINÁL, Gndtpest lUskMt & 31 Szakorvosi rendelő vér és­ nemibetegok részére VI­. Adkódtr ni ,?2. I 1. |j Etüstnzphxtrsan eltds! (KOKBMll tttttbeaj *1 ' Etüöeté* egéB Bsp