Nemzeti Sport, 1928. április (20. évfolyam, 64-84. szám)

1928-04-30 / 84. szám

v­v « f \ I || % ’'S4LILE f ^ UAffX Ara 30 ^ n­etfo jSF MWI 1928 április 30. mbrn MB||3 mg sz*g ||lllltgll. I crt. ^ Megjelenik: . ^ . _ iBfeaBE . Műmnek és szombat kivételére! MtaM*onrt«bw M pftmi* WeMUL. MBS mindennap Pmnelaorsz^ban­­­ bonc ^IfiPglk faerkesztepét; és kiadóhivatal: OlueonMgban IV* Un WÜHMt IlggglieiS­w, _ Buaopost, Ameriiun veDl . (Podmaniczky-utca sarok.) ElOUaeecei dJtab: tFffTpja&S Levélcím: B,tmdra e*y negyedévre 10 P MMV ^ Budapest «. postafiók *4. (egy hónapra i P) €bBfI«MW WMWBIIIMmF Noioaoti Sport'nwlayast Auxtrideanegy negyedévre N­P SlmBV Wal EnmmSK Telefon: Egptb MUffiers IS P 1&­U, lll-45. Itt—M. Amsei — Sternberg, FogIIII. — Pesovniki, — Ströck, Takács, Konrád, H Kohut a válogatott A tegnapi bajnoki forduló mindenütt a meglepetések napja volt Ferencváros—Attila 5:1 (3:0) Nem állította nagy feladat elé a Ferencvárost az Attila A közönséget jobban érdekelte a Turay—Konrád -­ párhuzam Góllövők: Takács 11, Takács 11, Turay (II-esből), Takács 11, Takácsit Üllői­ út. Bíró: Gerő. 10.000 néző Ferencváros: Amsel — Takács I., Hungler — Fuhrmann, Bukovi, Obitz —­ Rázsó, Takács II., Turay, Szedla­­csek, Kohut. Attila: Németh — Kutik,­­ Dankó — Hajós, Pruha, Janovitz — Friesz, Pokolny, Muhoray, Siklóssy, Pimpi. Ez a mérkőzés a legérdekesebbek kö­zé tartozott, de —­z nem a játék avatta ezek sorába. A mér­kőzés sorsa az első öt percben vissza­vonhatatlanul eldőlt Az Attila néhány formás akciója még csak ígéret a jövőre. A Ferenc­város klasszisa előtt még csak mint tehetséges fiatal áll. Véletlenül adódott a mérkőzésnek egyik érdekessége. A válogatás körül­ kirobbant zavar annyira aktuálissá tette a Konrád—Turay párhuzamot, hogy a közönség szinte csak azért ment ki az Üllői­ útra, hogy egy dél­után láthassa Konrádot és Turayt. Más ellenfél ellen küzdött a Hungá­ria, más ellen a Ferencváros, de azért mindenki megállapította, hogy ezúttal Konrád javára dőlt el a párharc. Amint azonban nincs két egyforma ember, nincsen két egyforma játékos és ha igazságosak akarunk lenni, ak­kor meg kell állapítanunk, hogy ilyen szembeállítást nem lehet kategoriku­san eldönteni. Egészen más stílusú játékos Kon­rád és más Turay. Sőt, mintha ép­pen a két ellentétes pólust jelentené ez a két játékos. Konrád a finom technikai húzások és a csillogó tak­tikai ötletek embere. Turay maga az ősenergia. Turay „fighter” a legja­vából, aki előtt nagyszerű karrier áll. De hogyan volna szabad össze­hasonlítani ezt a fiatal, alig tapasz­talt gyereket az érett, annyi csatát látott férfivel? És hogyan lehetne összehasonlítani ezt a két játékost, akiknek szinte egyetlen egy közös vonásuk sincs! De mindenen felül ezúttal azért sem lehetett összehasonlítást csinál­ni, mert Turay jelenleg nincs for­mában és még rúgást is kapott. A mérkőzés egy részét végigsántikálta, majd kiment balösszekötőnek, az utolsó percekben ki is állt végleg A mérkőzés első félórájában is lát­szott azonban, hogy Turay még egy­szerűbb skálájú játékos, mint Kon­rád. A mérkőzés nagyobbik részében természetesen a Ferencváros volt fölényben, az Attila csatársora azonban közbe-közbe megmutatta, hogy jó alapja van. Akcióiból ki-ki­­csillant a stílus és hogy ez mennyire jelenti a veszélyességet is, erre mu­tat a 6:2-es kam­erairány, ami iga­zán szokatlanul hangzik egy 5:1-re elveszített meccsnél. A bajnokcsapatban újra jó mun­kát végzett a halfsor, élén Bu­­kovival. Fuhrmann és Obitz szokott egyéni stílusukban egészítették ki a kiváló triászt. A védelemben biztosan állt a lábán a két bekk. Takács I. és Hungler egyforma vervvel szerelte le a zöld-fehér halfsoron megszűrt támadásokat. Szünet után kissé könnyen vették az ellenfelet, a gól er­ős szépséghibája a védelemnek. Amsel kevés dolgát jól végezte, a gólnál azonban nem volt elég hatá­rozott. A csatársorban Takács II. nagy­szerű játéka volt szenzáció. Ennek a fiatal fiúnak kivételes te­hetsége mindig gazdagabb színek­ben pompázik. Négy szebbnél­­ szebb gól és egy gólnak is beillő kapufa, végül pedig egy meg nem adott gól mind maga helyett beszél. Sok szép támadást vezetett Kohut és újra fel­felé lendül Rázsó. Szedlacsek szeré­nyen, de hasznosan működött. Tu­ray ezúttal nem érdemelt ki pontot a munkastatisztikábai­. Az Attila csapata még nem kifor­rott együttes, de ha néhány pontját megerősíti és rutinban gyarapodni fog, komoly és értékes tagja lesz profigárdánknak. Elkövették azt a taktikai hibát, hogy a szélső hajlókat bevonták az összekötők ellen és a szél­sőkre a két hátvédet állították rá, ammi magában véve nem rossz rendszer, de ha olyan mereven hajtják végre, mint ezúttal a kék-pirosak, akkor az végzetes lehet. Az első hat percben­­már 0:2-re ál így a meccs, ami erő­sen ránehezedett a csapat lelkére. Derekas munkát végzett a half­sor. Praha értékére vall, hogy sokszor észre tudta vétetni magát jó akciói­val. Hajós már nem elégített ki, köny­­nyen keresztül lehetett rajta menni. Janovitz önfeláldozóan dolgozott. A csatársornak igen egészséges része a jobbszárny. Powolny nagy átütő erejű és gyors csatár. Friesz veszélyes szélső. Muhoray sem nem irányító, sem nem helyzet­értéke­sítő. Siklóssy agilis volt, de a góllövés nem ment neki. Sok szép támadást vitt a balszélen Pimpi, centerei ke­vésbé használhatók. Már az első percben az Attila hálójában van a labda, de Takács II. lesből lőtte be Rázsó beadását, illetve ebből Szedlacsek passzát. A 4. percben megszületik az első érvényes gól. Kohut szépen meg­szökik pontos beadását Takács II. még állítani is tudja. Közben rárohan a két hátvéd, a földre kerülnek és a gomolyagr­a dobja magát Németh kapus is, a labda pedig lassan begurul a sarokba. 1:0. Az Attila balszárnya kornerral viszo­nozza a gólt. Ezt Pimpi kapu mögé irányítja. A 6. percben újra Kohut­ rohan le és villámgyors beadását Takács II. kapásból úgy vágja be, ahogy a könyvben írva van. 2:0. Az Attila újra csak kornerrel vála­szol, ami úgy esik, hogy Amsei ki­tolja Powolny lövését. Később Buko­vi lő emberbe, majd Turay emeli kapu fölé Rázsó beadását. Attila újabb kornere után Takács H. rosszul esik, kiáll. Pokolny és Siklóssy lövései messze elkerülik Amsei kapuját. Változatos játék után Rázsó lefut, beviszi a labdát a 16-osra, ahol Dankó kezét éri a labda. Nem na­gyon eklatáns a dolog, de a bíró 11-est ítél, amit Turay nem erősen irányít a bal sa­rokba. 3:0. Egy perc múlva Kohut—Katik­ka- Az I. liga állása: 1. Ferencváros 19171 170:1935 2. Újpest 19134 254:2030 3. Sabaria 18132 342:2428 4. Hungária 1812 3 358:2227 5. III. ker. FC 197­3 935:4417 6. Nemzeti 18­72 936:3816 7. Budai 33-as 194 6­920:5814 8. Bástya 194 51021:3913 9. Vasas 195 21234:5012 10. Kispest 195 21234:5712 11. Attila 194 31224:3811 12. Bocskay 182 51123:429 Tenniszfeez? Evezéshez?! csak „AEJARUS CICLETS15| | rágógummit vigyen! | S­p­o­r­t-dí­sztárgy­a­k | NAGY VÁLASZTÉKBAN LOSONCZI EMIL! BUDAPEST, IV., VÁCI­ UTCA 13­0 Telefon: Teréz 114-89 Szerelem a Természetben (Evolúció) , Párisi házasság RUTH WEYLER SfK LOUIS LERCH FÓRUM OMNIA j * PODEPH/V hrímnnil-in Budapest,Vili.,József-Mrat Legelőnyösebb bevásárlási forrás saját gyári­yUKtb£lvT OOrOIlQOS Telefon: I. 361—90. 1591 tiérdiszmitáru­kban Tapiniann­is^át — arany-ezüstművesnél I Ullit M­­UIIU Egyesületek kedvezményben részesülnek i