Nemzeti Sport, 1928. július (20. évfolyam, 127-149. szám)

1928-07-09 / 133. szám

BUDAPESTI AMATŐR DÖNTŐK A Kőbányai TC 2:1-es győzelmé­vel a másodosztályú bajnok KTC— BSZKRT 2:1 (2:1) URAK-pálya. Bíró: Voss E. KTC: Schlazarik — Klatko, Jako­­povics — Ruck, Turi, Őri — Potec, Molnár, Boros, Németh, Hubii. BSzKRT: Goda — Kukucs, Lech­­ner — Szönyi, Dobrev, Brunecker — Menzer I., Grimnyik, Charle, Menzer II., Délceg. Harmadszori találkozás után dőlt csak el a másodosztályú bajnokság sorsa. Az első két meccs ugyanis pont- és gólarányra megfordítottan egyforma eredményt hozott s így a bajnoki címért új döntő lejátszása vált szükségessé. Ezt tegnap bonyo­lította­ le a két érdekelt egyesület s a KTC 2:1-re győzve, megszerezte a másodosztályú bajnoki címet. A kőbányaiak jobban játszottak s győzelmük mindenkép megérdemelt Csatársoruk átgondolt és tervszerű játékot produkált s úgy a közvetlen védelmük, mint halfsoruk feladata magaslatán állt. Egyénileg Potec, Ruck és Klatko emelkedett ki. A BSzKRT fáradtnak látszott, mert a múlt heti mérkőzésén többet láttunk tőle. Grimnyik, Menzer II. és Dobrev volt a csapa legjobbja. Tapozgatódzó játék után a BSzKRT talál inkább előbb magára s már a 10 percben Grimnyik a ve­zető gólt rúgja a KTC-nek. De a KTC mindinkább lendületbe jön s Potec gyönyörű lövése utat talál Goda hálójába, sőt Klattka 11-esből megszerzi a győztes gólt. Szünet után léleknélküli, unalmas játék s a KTC biztosan tartja az eredményt. A „III. osztály bajnoka" címért újra felvett küzdelemben buda­foki csapat aratta az első győ­zelmet .­ Miután a III. osztály Malaky-cso­­portjában a KAC lépett bajnoknak a CsTK helyére, az egész döntő újra­kezdődött és az első mérkőzés Buda­fokon jelentékeny érdeklődés mellett került lejátszásra. BMTE—BTK 2:1 (0:0). Budafok, 700 néző. Bíró: Róth. BMTE: Godó — Schmidt, Dem­ján — Wiesler, Horváth, Predmecz­­ky — Hasszán, Cigány, Dirda, Tó­biás, Ábel. RTK: Schrank — Payer, Straba — Seidler, Schaffer, Bencsik — Manglik, Kiss, Csuzmann, Peatschek, Zsin. öldöklő iramú mérkőzést hozott a két jóképeségű csapat találkozása, mely erősen próbára tette a védelmeket. Az ellenfelek az utolsó negyedóráig egyenrangúak­nak mutatkoztak, de ekkor a BMTE erőteljes finissel lehengerelte ellen­felét. A győztes csapatban Schmidt, Wiesler, Horváth és Hasszán, az RTK-ban Schaffer, Schrank és Peatschek játéka érdemel dicséretet. Változatos első félidő után 11-es­ből Pencsek vezetéshez juttatja a ven­dégcsapatot. Ugyancsak 11-esből egyenlíthetne a BMTE, de ezt Pred­­meczky mellélövi, mire a budafokiak minden erőt beleadva, gyönyörű ak­cióból egyenlítenek Ábel révén, majd a félidő kétperces hosszabbítása alatt Dirda gyilkos bombája a győzelmet is meghozza. TALPALTASSA CIPŐIT CIABU HI B"*" Kreptalppal .... u pengő m ___ Ideális viselet — tartós! C’TT A 0311 cipédzem, v.,We- ■ S MA kerle Sándor fv. Nagy­"" * korona­-utca II. szám (Bank-utca sarok). Vidékre postai szétküldés n­ísar Hétfő, 1928 július 9. A Megyeri TC, mint a harmad­osztályok második helyezettjei­nek legjobbja, bejutott a második osztályba MTC GsTK 3 : 2 (1 : 2) URAK-pálya. Bíró: Révész. MTC: Biró — Janiga, Farkas — Weisz, Pupola, Mészáros — Kolon­­tár, Salkovszki, Berényi, Steiner, Szadovszki. CsTK: Holzhauser — Eisensted­ter, Vörös — Fonyó, Takács, Mar­­morstein — Kubicsek, Messer, Mi­­csinai, Egyed, Uitz. Az MTC e tegnapi győzelmével be­jutott a második osztályba, miután a két osztályozó mérkőzésének mind a négy pontját megszerezte. Az MTC technikailag jobb volt, de a CsTK sem volt megvetendő ellenfél, mert különösen gyors szélsői révén sok ve­szélyes támadást vezetett. A CsTK már 2:0-ra vezetett. Góllövő: Li­­kovszki 2 és Steiner, illetve Eisen­stedter és Egyed. Jó volt az MTC- ben Berényi, Kolontár és Steiner, a CsTK-ban pedig Kubicsek, Uitz és Eisenstedter. A IV. osztály bajnoki címét a második mérkőzés dönti el BOSC—Turul MOTE 0:0. Budafok. Bíró: Bélés. BOSC: Bartus — Pradl, Kahn —­ Bogdán, Karlesz, Csillag — Szuromi, Lukács, Nagy, Markovics, Kiss. Turul MOTE: Budai — Füzi I, Bezdovits — Tauzin II, Buda, Szecsey — Paul, Tauzin I, Fűzi II, Barna, Hornyák, Budagyöngye jobb volt, de még 11-esből sem tudott gólt lőni. A tartalékos "Turul" MOTE nem igazolta a hozzáfűzött várakozást, viszont a BOSC fiataljai pompás összjátékkal lepték meg nemcsak híveiket, de az ellenfelet is és ha a csatárok kapu előtt erélyesebbek, szép győzelemmel térhettek volna haza. A játék végig meglehetősen' ’tatíyha iramban folyt. Az első félidőben adódott Szecsey rendsze miatt a BOSC javára büntető, de ezt Kahn nagy erővel léc fölé vág­ta. A BOSC csapatában klasszis játé­kot produkált a közvetlen védelem és Karlesz, de tetszetős akciókat dolgoz­tak ki a belső■ csatárok is.. A Turul MOTE erőssége Füzi I. és Buda volt, a zárpadósorból Paul és Barna tűnt ki. A MFTR a negyedik osztályok harmadikja MFTR —Kéve 2:1 (1:0) URAK-pálya. Bíró: Holló. Az MFTR csak erős küzdelem után győz a tartalékos KÉVE ellen. Góllövő: Mélesz 2, illetve Truszka. Jól játszott Prodanovits és Primula I. MFTR, illetve a KÉVE köözvetlen védelme. Kakasi-vándordik EMTK—PTK 6:1 (1:1). Erzsé­bet-utca. Bíró Reisz. Első félidőben egyenlő ellenfelek küzdelme, máso­dik félidőben az EMTK fölényes játékkal könnyen rúgja góljait. Gól­lövők Dobos I. (2), Diószegi (2), Uitz és Kovács, illetve Lúdas. Kontinens—Pannónia 1:1 (0:0). Erzsébet­ utca. Bíró: Beregi. Csap­kodó játék, igazságos eredmény. Góllövők Lettner II., illetve Szi­­gethy Bajnoki mérkőzések II. osztály. Stobbe-csoport VI. ker. FC—VI. ker. SC 4:0 (1:0). Lehel-u. VI. ker. FC: Prokop — Czem­­bert, Florkievic — Schön, Mikula, Mer­vén — Karazsi, Kápolna, Kovács, Ház­singer, Kohn. — VI. ker. SC: Éder — Ricz, Künsztler — Tóth,­­ Szabó, Grün­­feld — Heller, Cohll, Kertész, Neu­­bauer, Büki. A VI. ker. FC megérde­melt győzelmet arat ,a VI. SC által megóvott mérkőzésen. A mérkőzés a II. félidő 40. percében botrányos jele­netek következtében félbemaradt, mely­nek, okozói a VI. ker.­,SC tagjai, voltak. A gólokat Kohn, Kápolna,­ Karazsi és Kovács lőtték. — VT, Kér. SC—VI. ker. FC ifi. 11:0 (3:0). Bíró: Krepsz. III. osztály. Malaky-csoport Kispesti Törekvés—SzNSE 4:1 (3:0). Állami­ telep. Bíró: Tokodi. Az óvás következtében megsemmisített mérkő­zést, melyet első ízben az ■ SzNSE nyert meg 1:0 arányban, most a K. Törekvés nagy fölényben játszva nyert. A kis­pestiek gólját Novek, Eller II., Eller III. és Bota rúgta, míg az SzNSE gól­lövője Makk. — K. Tör. IComb.—SzNSE komb. 3:1 (1:0). Vidéki eredmények "teleli kerület Debrecen: ÚTE—DMTE 3:2 (0:0). Barátságos. Bíró: Zemler (Bocskay). Érdekes küzdelem. Kán­tor, Vincze I., Marozsán, illetve Cson­ka (öngól), Kovács (11-esből) gól­jaival. Nyíregyháza: Kisvárda: SE komb. —NyKI SE komb. 1:0 (0:0). Barátsá­gos. Bíró: Gerda. A gólt 11-esből Rothbaum lőtte. Nyugati kerület Sárvár: Sárvári Vívók—Zalaeger­szegi SE 6:2 (3:1),. Bajnoki. Bíró: Kondor. A­ helyi csapat végig nagy fölényben játszva könnyen nyeri a meccset. Szombathely: SzAK­N­A-SzSE II. 4:2 (3:1). Bíró: Borbély. Pápa: PPC • Szombathelyi Vasas 4:1 (2:0). Bajnoki: Bíró: Gray. Nívót­­lan­ mérkőzés keretében megérdemel­ten győz a" helyi "csapat. Góllövő: Ma­­lasics (2), Bárdics és Fertő, illetve Csáfordi. északi kerület I Jászberény, J. . Kereskedők—­ I Schmoll SC 4:3 (1:3). Barátságos. Bíró: Mercz. Góllövő: Tóth, Schrei­­ber (2), Erik, illetve Praszkó (2) és Habenbauer. , Sátoraljaújhely: SAC—Bereg­szászi Union SC 5:3 (4:1). Nemzet­közi. Bíró: Kondor, 1500 néző előtt folyt le a mérkőzés, mely pompás küzdelmet hozott. Góllövő: Nagy 5­­ (3) és Bencs (2), illetve Erbach­­ (2) és Rumi. Jók voltak a győztes íj csapatban Bencs, Grünhut II. és­­ Pavlovitz II., a vesztesben pedig Í­s Erbach és Kumi. Veti kerület Gyula: Gyula—Szentes 1:1 (0:0). Déli Kupa. Bíró: Vezér II. Egyen­rangú ellenfelek mindvégig heves és izgalmas mérkőzése, melyet kis­­ szerencsével bármelyik fél megnyer­hetett­ volna. A győzelemhez köze­­­lebb a helyi csapat állt. Sátraik Ferrotextil r.-t.*ná) *'■■**'3 ss^***" T«LA­T. 202.23., L.^5-25 Kiskunfélegyháza: Hódmezővásár­hely—Kiskunfélegyháza 2:1 (1:0). Déli Kupa. Bíró: Lövi. A helyi csapat csak nagy balszerencsével veszt, mert majdnem állandóan támadott. Gól­­lövő: Rechnitzer és Nemes, illetve Sahin II. Orosháza: Szeged—Orosháza 2:1 (0:1). Déli Kupa. Bíró: Boross. A mérkőzés nagy részében a szegedi együttes volt fölényben s jobb balt­­sora révén biztosan nyeri is a meccset. Az orosháziak mentségére szolgál, hogy már az I. félidőben két csatáruk lesántult. A vezető gólt Orosháza rúgja a 10. percben Balli révén. Szünet után már az első percben Stemler egyenlít Gálffy kapufáról kipattant labdájából. A győztes gólt a 23. percben Mezei beadásából Stemler fejeli. Jók vol­tak a szegedi csapatban Laár, Me­zei, Stemler és főleg Feigl, az oros­házi csapatban Virágos, Balli és Búzás. Málnyugati kerülés Kaposvár: A KRSC—NTSE meccs elmaradt, mert a nagyatádiak táv­iratilag lemondottak. Közép magyarországi kerület Vác. Nemzeti SC— Váci SE 5:2 (2:1). Barátságos. Bíró: Glück. A pesti együttes a gólarány ellenére csak elkeseredett küzdelem után­­győz. Góllövő: Tóth (2), Weisz, Patai és Stahl az NSC-ből, illetve Stahl (a váci) és Horváth a VSE-ből. — VSE II.—Glóbus (Budapest) 3:2 (2:1). Barátságos Bíró: Skultéty. Cegléd: Kecskeméti SC—C. MOVE Komb. 3:2 (2:2). Barátsá­gos. Bíró: Horváth. Szerencsés győ­zelem. Góllövő: Bátori, Halász és Nagy, illetve Csurgai (2). Soroksárpéteri: Jövő SE—STK 4:2 (3:1). Barátságos. Bíró: Kovács. Gól­lövő: Szik­a (2), Lukács I. (2) Jövő: Kozma és Juhász (11-esből) STK. — Jövő SE II.—STK II. 2:1 (0:1). Sashalom: D. Magyarság—­Corvin: 6:2 (6:1). II. osztályú döntő. Bíró: Koelu A Magyarság első félidőbeli eredmé­nyes és pompás játékának köszönheti nagyarányú győzelmét, mert a máso­dik félidőben a Corvin már egyenrangú ellenfél volt. A Magyarság, góljait Ács (3), Stepanek, Fári II. és Zsíros lőtte. Felsőgöd: Rákosligeti AC—FTK 5:2 (3:1). Barátságos. Bíró: Schiller. Köny­­nyen győz a RAC Hajnos, Takács, Ma­jor és Kurta II. (2) góljaival —: FTK ifj.—Alsógödi SC 2:1 (1:1). Nagykőrös: N. MOVE—Ceglédi Szé­chenyi 5:2 (2:0). Barátságos. Bíró: Kirsteller. Góllövő: Kiss (2), Boros­­ (2) és Szikszai, illetve Lengyel és Ju­hász. Az 111 Ill. osztályú döntőjét a Duna LK nyerte Duna LK—Kispesti Remény 2:1 (1 - 1) Hungária-út. Bíró: Varga Duna LK: Raboczky — Tornya II., Brezsányi — Krajcsovics, Kelemen, Tornya I. — Samkó, Spitzer, Muha, Raue, Peller. Kispesti Remény: Berger — Or­a­­vetz, Laky — Stalica, Süli, Kovács — Nagy, Gálos, Rosenberger, Szuki, Búza. Már egy ízben lejátszott döntő mér­kőzést a Duna LE nyerte — de a­­ Kispestiek megóvták. Azonban a teg­­­­napi megismé­tlt mérkőzésen sem vált be a Kispestiek reménysége. A két csapat teljesítménye nem a legmagasabb nívón mozgott — győ­zött a szerencsésebb Duna LK. A gó­lokat Tornya I. és Peller, illetve 5 Nagy, Búza (K. Remény) egy 11-est­­ kihagyott. Jók Tornya II., I., K5­ é­ 1 WEK OS Spítzer, illetve Kovács, Szukk és Búza (K. Remény). I nrimUTi1 niHTi—g—nwim—nitmi i« nin ■iimwi—l Művészi aportérmek és plaket­tek, sportszobrok (kelyhek stb.) mint tisztelet-és vándordíjak, egyesületi stb. Jelvények MORZSÁNYINÁL, Südspsst­li, Eskü-üt 5. 1