Nemzeti Sport, 1928. november (20. évfolyam, 215-235. szám)

1928-11-26 / 232. szám

Hétfő, 1928 november 26.7 helyét. Gacsár lövését robinzonáddal kaparintja meg. A félidő végéit a Bocskay ostroma uralja. Vincze bombája sáros névje­gyet ragaszt a kapufára. Markos ke­csegtető beadását a belsők elméláz­zák. Szünet uzáni kat perc alatt négy kornert ér el a Bocskay. Erdős nagy­szerű. Sághy lövése szintén, de haj­szálra a kapu mellé téved. A 15. percben Vincze szépem szökteti Markost, aki átrohan há­rom emberen, a 16-os sarkáról bal­­lábas, hatalmas lövést ereszt meg, mely feltarthatatlanul befúródik a kapuba. 2:1. A igei utam is a Bocskay támadásai gyakoribbak. A Somogy lefutásokkal portyázgat veszélyesen. Három kor­úért is kiverekszik, meleg helyzeteket támaszt, Hü­bnernnek is ki kell futni, de eredményt nem ér el. Bocskay­­támadásal ér véget a meccs. Nyilatkozatok: Nagy Géza, a Bocskay elnöke: 3—4 gólos győzelmet is megérdemel­tünk volna. Azt hiszem, ezt a Somogy sem vitathatja. Vértessy, a Somogy főtitkára: A Bocskay jobb volt, a győzelmet meg­érdemelte. A nehéz talaj ellenére szép volt a meccs. A Somogy azonbam rossz taktikával játszott a csúszós pályám. Salgó bíró: Két abszolút fair csa­pat játszott egymás ellen. A Bocskay igen szépen dolgozott, a győzelmet feltétlenül megérdemelte, ő játszott stílusosabban, a Somogy lelkesebben. Gerő Ferenc szöv.­bíró: A Bocskay ma sokkal jobbam játszott, mint a Vasas ellen. Különösem a csatársor tetszett, ott is a kitűnő Markos és Vincze. A győzelem aránya nagyobb is lehetett volna. Baj van a Turul-Pesterzsébet egyesüléssel A Turul nem tud megegyezni a játékosaival — Saját tudósítónktól — Tegnap újabb tárgyalást tartottak a Turul—Pesterzsébet fúzió ügyében, azonban végleges döntést ismét nem tudtak hozni. Minden rendben lenne, a Pesterzsébet is vállalja a Turul adósságainak a kifizetését. Más baj van. A Pesterzsébet ugyanis nem haj­landó átvenni a Turul összes játéko­sait, hanem csak a legjobbakat , a Turul pedig nem tud megegyezni já­tékosaival, mert azok szerződésük le­jártáig követelik a fizetésüket. Kedden este újabb tárgyalás lesz a fúzió ügyében. A Hungária vezetősége tegnap este tartott értekezletén úgy határozott, hogy az intézőbizottság kedd esti ülésére, amelyen az Újpest mérkőzés elleni óvá­sát tárgyalják, nem küld képviselőt, ami egyet jelent azzal, hogy a Hungária nem kívánja a mérkőzés megsemmisítését, illetve újrajátszását. TOMBRIRBSZ “sJMhWd ^ anyagok ff RÁKJÁVÁ Fischer László, Budapest I^KAMMERMAYER KÁROLY-UKA3. Képes árjegyzék Ingyenl A II. ligában: A Turul még a régi csapatával játszott, de így is győzött Az Attila erősen a Pécs-Baranya nyomában — Az úja­ a játszott Soroksár—Józsefváros mérkőzés ismét dön­tetlen eredményt hozott Hátralevő ellenfelek Attila: Zala-Kanizsa. Zala-Kanizsa: Attila. Rákospalota: Józsefváros. Józsefváros: Rákospalota. Húsos: Turul, Bak FC. Turul: Húsos, Erzsébetváros, So­roksár. Erzsébetváros: Turul, Bak FC. Soroksár: Turul. Bak FC: Erzsébetváros, Vác FC. Húsos. Vác FC: Bak FC. Húsos—Terézváros 2:2 (2:0) Az erősen tartalékos Terézváros is váratlanul jól játszott Üllői­ út. Bíró: Bélés. Húsos: Valóczki — Abai, Weisz — Bajor, Melczer, Mestyanek — Ka­­razsi, Juhász, Kikinger, Fiegel, Ányos. Terézváros: Müller — Jerzsabek, Streicher — Prietter, Kontardó, Sinkó — Makovnik, Hegedűs, Bornstein, Mitoalec, Krecsmarik. A legutolsó eredmények alapján a Húsos volt a mérkőzés favoritja. Nö­velte a Húsos favoritságát, hogy el­lenfele, a Terézváros csak erősen tar­talékos csapattal tudott kiállani s csak kilenc emberrel kezdett. A mérkőzé­sen látottak azonban mást mutattak. A tartalékos Terézváros váratlanul magára talált, egyenlő ellenfele volt a Húsosnak, sőt négy kapura­ lövése a balszerencséjét igazolja. Igaz, hogy a Húsos az első félidő nagy részét tíz emberrel játszotta, mert Kikinger megsérült és kiállt, de a Terézváros szünet után rúgta a gólokat, ekkor pe­dig ellenfele teljes volt. A Terézváros kilenc emberrel kezd s a 3. percben már hálójában a labda Kikinger révén. Ezután Kikinger megsérül, kiáll s csak szünet után tér vissza. Sinkó és Piretter beállása után teljes lesz a csapat s Krecsmarek és Mihalec kapufája után 2:0 az ered­mény, mert a Húsos Juhász révén újabb gólt ér el. Szünet után a Terézváros fölény­ben is van , Makovnik és Bornstein révén egyenlít, míg Makovnik újabb két szép lövése kapufát ér. A Húsos 11-eshez jut Melczer révén, de az Mül­­ler kapusba rúgja a labdát. A Húsosban Melczer, Fiegel és Ka­­razsi tetszett, míg a Terézvárosban Müller, Kontardó és Jerzsabek volt ját­szott, hogy 10 emberrel is győzni fog. A II. félidőben azonban megroppant, az Erzsébetváros fölénybe került és két gyenge góllal bebiztosította a győzelmét. A mérkőzés gyenge nívón mozgott és annak darabosságát a negyvenkilenc szabadrúgás jellemezte. Az Erzsébetváros és egyben a me­zőny legjobbja a nagyon tehetséges és gyorslábú Schwartz volt, aki mel­lett Léderer, Grünspann, Makády, Dym és Jeckel játszott jól. A Vác FC-ből Lőwy, Blau II. és Fleischer nyitott elfogadhatót. A Vác FC kezdi a játékot és soro­zatos támadásokat indít az Erzsébet­város kapuja ellen. Sok jó helyzetet dolgoznak ki a csatárok, a góllövés­sel azonban hadilábon állanak. Az Erzsébetváros szórványos lefutások­kal operál és meleg helyzetek adód­­nak a Vác FC kapujánál, de a csatá­rok itt is sorra hibáznak. A II. fél­idő 20. percében Jeckel megfut, szé­pen bead és Herz a Vác-védelem hi­bájából a bekkek lábai között ko­torja be a labdát (1:0). A 38. perc­ben szabadrúgás után Braun, Rot­schild kezét érintve védhető gólt rúg (2:0). A Vác FC az utolsó percek­ben Brau II. révén két zúgó labdát küld kapura, de Léderer résen van és ezzel a mérkőzésnek is vége. 1. Pécs-Baranya 11 9 1 1 30:14 19 2. Attila 10 8 1 1 37:5 17 3. Zala-Kanizsa 10 4 4 2 22:13 12 4. Rákospalota 10 4 4 2 23:21 12 5­ 6. Józsefváros 10 3 4 3 20:21 10 5­ 6. Húsos 9 4­ 2 3 20:21 10 7. Turul 8 3 3 2 14:10 9 8. Erzsébetváros 9 3 2 4 13:15 8 9. Terézváros 11 2 2 7 20:31 6 10. Soroksár 10 1 4 5 14:27 6 11. Baki PC 8 1 2 5 8:17 4 12. Vác FC 10 1 1 8 12:38 3 Erzsébetváros—Vác FC 2:0 (0:0) A végig 10 emberrel játszó Vác FC ellen megérdemelten győzött az Erzsébetváros Rákospalota. Bíró: dr. Juhász. Erzsébetváros: Léderer — Platt, Grünspann — Makádi, Dym, Herz­­feld — Jeckel, Braun, Nagy, Herz, Schwartz. Vác FC: Rotschild — Weisz, Klop­­fer — Fleischer, Grünblatt, Lőwy — Jakobovits, Blau II, Kohn II, Retek. Napsütéses időben, jótalajú pá­lyán állott egymással szembe a két együttes. Az első félidőben a többet tám­adó fél a Vác FC verd­ és lát­ Turul—Bak FC 2s© (1:0) A Turul fúzió nélkül is elég erős volt ahoz, hogy legyőzze gyenge ellenfelét Erzsébet­ utca. Bíró: Sugár. Turul: Spindler — Kocsis, Pola­csek — Pálfi, Polt, Hajdú — Kutik, Szabó, Sefcsik, Senger, Fischer. Bak FC: Lantos — Skarka, Varga — Lennert, Klicsó, Kolmann — Grosz, Gulyás, Ruszinkó, Neumann, Győ­­ry II. A Turul és a Pesterzsébet vezetői között nem jött létre a megegyezés, — fúzióra vonatkozólag — így a Tu­rul a saját játékosaival játszotta le a mérkőzését. A Turul megérdemelte a győzelmet, mert jobb volt volt a Bari-nál. Spindlernek nem sok dolga akadt, a 11-est szépen védte. A hátvédek kö­zül Kocsis, a halfsorban Pálfi és Polt játszott nagyszerűen. A csatár­sorban csak a Senger- és Fischer­­szárny volt veszélyes. A Baki kapuját Lantos jól védte, a gólokról nem tehet. A bekkek közül Skarka volt a jobbik. A gyenge fede­zetsorból csak Kolmann játszott elfo­gadhatóan. A támadósor legjobb em­bere Győry volt. Kár, hogy nem ját­szottak rá. Ruszinkó csak az agilitá­sával vonta magára a figyelmet. Lanyha iramban kezdődik a mérkő­zés. Az 5. percben Győry lefut, de Polacsek a büntetőn belül faultolja, a megítélt 11-est Lennert nem tudja értékesíteni. A 24. percben Senger lövése zúg el a kapu mellett. A 42. percben Sefcsik szökteti Fischert, aki közelről gólt lő. (1:0). Helycsere után sem változik a já­ték képe. A 15. percben Senger jó lab­dát ad Fischernek, aki a bal felső­sarokba szép gólt lő. (2:0). A 41. percben Klicsót tiszteletlenségért a bíró kiállítja. ­­ ö­k a javítást FISCHER ANTALNÁL II., Corvin-tér 5. Tel.: 51118 STOPPERÓRÁK _________Clubtagnak engedmény!! Józsefváros—Soroksár 3:3 (2:1) Egyenrangú ellenfelek, a döntet­­len reális Soroksár. Bíró: Klug. Józsefváros: Juhász —­ Schmidt, Masevszk­y — Fehér, Vági, Zsebeházy — Kardhordó, Schuster, Lukács, Busch, Hajós. Soroksár: Szabó — Lichtner, Pflum I. — Menásch, Hoffmann, Ko­­vacsics — Bruda, Turóczy, Pflum II., Pflum III., Hackspacher. Gyönyörű időben,, száraz talajon, kisszámú közönség előtt játszotta le a két csapat a megsemmisített mérkő­zést, amely ismét döntetlenül végző­dött. Már az első percekben kedvező hely­zetet szalaszt el a Soroksár­, de utána Hajós lefut és beadását Lichtner kéz­zel akasztja meg a 16-oson belül. A 11-est Sehuszter lövi, de éles lövését Szabó kivédi. A 10. percben Lukács szökteti Hajóst, aki villámgyorsan le­fut és ideális beadását Lukács átlépi és Sehuszter közelről belövi (1:0). A gólra a Soroksár hevesen támad, ami­nek megvan az eredménye, ugyanis Hoffmann leadja a labdát Brudának, az kiugrasztja Pflum I.-et, aki szép gólt lő (1:1). Hosszú mezőnyjáték után a 30. percben Fehér taccsot dob, amit Lukács fejjel továbbít és a be­futó Busch a gólba fejel (2:1). Szünet után már az 5. percben erős soroksári ostrom után Bruda éles be­adását Schmidt a saját kapujába fe­jeli, öngól! (2:2). Alig hogy kezde­nek,­ rá 2 percre Brudát a 16-oson be­lül felvágják és a 11-est Pflum II. góllá értékesíti (3:2). A 10. percben Pflum I.-t lerúgják és kiviszik, majd Pflum III.-t a bíró kiállítja. Rövid idő múlva Zsebeházy jut a kiállítás sorsára. A befejezés előtt 3 perccel a Józsefváros a kapus hibájából ki­egyenlít Hajós révén (3:3). A Józsefváros csapatában a véde­lem volt jó, míg a csatársorban csak Lukács­ tűnt ki, de csak az első félidő­ben. A Soroksár csapatában a halfsor szorgalmasan dolgozott, de különösen a kis Hoffmann vált ki, míg a csatár­sorban a két szélső és az agilis Tu­­róczi tűnt ki. Kornerarány 2:1 (0:0) Soroksár javára. Attila—Rákospalota 3:0 (2:0) A lessé vat gyúzott pályán biztos gyonseiens Miskolc, 2000 néző. Bíró: Viczenik Attila: Németh — Kutik, Dankó — Maszlonka, Pruha, Janovitz — Pimpi, Riff, Siklóssy, Muhoray, Elek. Rákospalota: Klein — Hellschein, Reisner — Pénzváltó, Lakikó IV., Módi — Fessler, Roszkopf, Szandalszky, Seidl, Mihalik. A háromnapos eső teljesen víz alá borította a miskolci népkerti pályát s ezért tűzoltókat kellett kihívni, hogy leszivattyúzzák a pályáról a vizet. Emiatt a mérkőzés csak 3 órakor vette kezdetét. Már a 8. percben meg is születik az első gól. Riff fut le a jobbszélen, Klein kiszalad rá, de a szélső mellette bead s így Sikossy az üres kapuba fejeli a labdát. 1:0. Egy percre rá Elek újabb gólt lő, de orszája miatt érvénytelen. A 11. percben Elek be­adásából a befutó Riff szerzi a má­sodik gólt. 2:0. Szünet nélkül kezdődik a második félidő s ennek nyoma meg is látszik hamarosan a csapatokon s a játék nívója is erősen csökken. A 13. perc- Kezdődjön Önnél egy jobb üzleti év és a Hinzosipar könyvek­*. Kérje még ma a 15. számú részletes prospektust. ORGANISATIO R.-T. VII., Erzsébet­ körút 19. szám Telefon: József 316—18