Nemzeti Sport, 1928. november (20. évfolyam, 215-235. szám)

1928-11-19 / 227. szám

­ ( Turul MOTE—MSC 3:0 (0:0). Sast. László-tér. Bíró: Stern. A Turul MOTE megérdemelten győzött a szívósan vé­dekező MSC ellen. Góllövők: Vrba, Tan­­czin I. Turul MOTE, illetve Paul. P. Törekvés—VI. ker. SC 0:0. UMTE- pálya. Bíró: Steinmetz. Egyenlő elője­­lek nívótlan küzdelme. Főv. TKör—RÁC 5:0 (2:0). Szek­­szárdi­ út. Bíró: Lovasi. Győzött a sok­kal jobb Főv. TKör. Góllövők: Ham­­schlager (2), Rovnai, Richter és Klusz­­ter. — Főv. TKör ifj.—RÁC ifj. 3:0 (1:0). RAFC—Jutagyár 1:1 (0:0). Cinkota Nagyicce. Bíró: Aufrichtig. Egyenlő erejű csapatok nehéz küzdelme. Góllö­­vők: Kompis RAFC, illetve Dörnyei Ju­tagyár. A bíró jól vezette a mérkőzést. NTC—VI. ker. FC 0:0. Pozsonyi­ út. Bíró: Síkos. A technikásabb NTC győ­zelmet érdemelt volna, de csatársora kapu előtti határozatlansága miatt kénytelen volt a döntetlennel is meg­elégedni. A mezőny legjobbja Polcsik NTC volt. BOSC—Cukrász 4:0 (1:0). Lenke-út. Bíró: Prindl. A BOSC megérdemelten győzött a nagyon gyenge játékot pro­dukáló Cukrász ellen. Góllövő: Marko­­vics (2), Schmidt és Karlesz. Az Amatőr—JTC mérkőzés a Thököly­­úti pálya használhatatlansága miatt el­maradt. Nyomdász TE DÉMOSz 2:1 (1:0). Lehel­ utca. Bíró: Mül­ler. Reális ered­mény. A rutinosabb csapat győz. A gólt Krukár, Bocsai, illetve Kispál II. (II-es­­ből) rúgta. III. osztály Gidevnt-csoport : 1. MSC 12 8 1 3 32:23 17 2. RAFC 11 6 4 1 3819 16 3. Nyomdász 11 7 1 3 24:14 15 4. Jutagyári TE 12 6 3 3 25:17 15 5. Turul MOTE 7 6 1 — 25:2 13 6. Főv. TKör 11 5 2 4 23:16 12 7. NTC 12 5 2 5 24:19 12 8. BOSC 11 6 — 5 24:21 12 9. ÉMOSz­­ 12 4 4 4 15:16 12 10. VI.ker.SC 12 3 5 4 11:17 11 11. Amatőr 10 4 1 5 22:28 9 12. VI. ker. FC 7 3 2 2 9:8 8 13. JTC 11 3 2 6 20:24 8 14. P. Törekvés 11 2 4 5 6:15 8 15. Cukrász 11 2 — 9 15:37 4 16. RÁC 11-------11 4:51 — Hétfő, 1928 november 19. SPORT FTC—KTC 7:1 (4:0). Ceglédi-út. Bíró: Schissler. FTC: Göpfert — Deák II., Tőkás — Havlik, Lehner, Turcsányi —■ Bay, Feldmann, Kelchen, Szabó, Berdó. KTC: Ottó — Szalinya, Jakobo­­vits — Molnár, Turi, Ruck — Po­­tecz, Hullák, Boros, Liptai, Zlubin. Fényes győzelmet aratott a tar­talékos FTC gyenge ellenfele felett, bár az első félidő 20. percéig úgy látszott, hogy a KTC meglepetést csinál, ekkor azonban összeroppant és az FTC könnyen érte el góljait. Az FTC kezdi a játékot szél ellen és a 10. percben Berdó beadását Kelchen bevágja. (1:0). A KTC he­ves ellentámadásba megy át és per­cekig ostromolja az FTC-kaput, de a pompás Deák II. sorra parírozza a támadásokat. A 25. percben fel­szabadul az FTC-kapu és Bay kor­­nerét Szabó befejeli (2:0). Ezután Kelchen, majd Berdó rúgják az FTC Turistafelszerelések Kertész Tódor­nél, Kristóf-tér Árjegyzék ingyen _____ tovább góljait. A második félidőben döntő fölénybe kerül az FTC és Kelchen két góljával már 6:0-ra ve­zet, amidőn egy KTC-lefutás alkal­mával Deák II. 11-est vét, ezt Jako­­bovits értékesíti. Az FTC teljesen leáll és így is egy kapura játszik. Újabb esemény csak Kelchen gólja az utolsó percben (7:1). Az FTC és egyben a mezőny leg­jobbja Kelchen volt. Jól játszott még Deák II., Havlik, Lehner és Bay az FTC-ből, Boros és Molnár a KTC-ből. FTC fj.—KTC fj. 11:0. A KTC ifi a második félidőre nem állt ki. 9 33 FC—ÚTE 2:1 (1:0). Bihari­ út. Bíró: Sallay I. 33 FC: Nonn — Szenczy, Gábor — Gara, Zloch, Kovácsy — Vedres, Gergely, Szabó I., Szabó II., Ujváry. ÚTE: Szily — Putz, Hajba — Banikovics, Ölveczky, Sprieszl —­ Peleschek, Ebelmayer, Greguska, Ondrus, Pechlof. A játék irányításában mindkét csapa­t egyformán vette ki részét és ha az OTE támadások szebbek is voltak, a 33-as mégis egységesebb­nek tűnt fel. A vezető gólt súlyos védelmi hibából Vedres szerzi meg. Helycsere után Pechlef rövidesen kiegyenlít, de a következő percben az üresen hagyott OTE kapujába kanalazza Szabó I. a győztes gólt. Ezután a 33-as védelem az ered­mény megtartására való igyekezeté­ben több súlyos faultot vét és ezzel hárítja el a veszélyt. Közel a befeje­zéshez biztos gól előtt Pelescheket téríti el a védelem, majd Szenczy 11-ese is elnézésre talál. A győztes csapat kemény játékosokból áll, kik­nek testi erejük nagy előny, mégis a nagy tudású Zloch és Gergely érdemel említést. A vesztes csapat nagyon szeszélyes. Szép akciók és súlyos hibák egymást váltották já­tékában. Testvériség—UTE 0:0. Amerikai­ út. Bíró: Spitzer. Testvériség: Bender — Friedrich, Kraiser — Ölvedi, Marék, Steer — Nagy, Egri, Pajor, Szalai, Berkes. UTE: Alscher — Kulcsár, Kries­­hoffer — Baló, Czury, Schweitzer —­ Demai, Kohn, Mersva, Futó, Tu­­nyogi. A bajnokjelölt Testvériség örül­het az egy pontnak. Az UTE ugyanis technikai és taktikai készültségben felette állott s hogy nem győzött, azt csak csatársorának számlájára írható. Igaz, hogy a Testvériség kezvetlen védelme nagyszerűen ját­szott, de egy lövő csatárral, az UTE mint győztes hagyhatta volna el a játékteret. Az első félidő az UTE-é, csatársora nagyszerű halfsorától támogatva állandóan a Testvérség kapujánál tanyázik, de nincs góllövő. Szünet után sem változik a helyzet, az UTE diktálja a tempót, a Test­vériség ritkán, de veszélyesen tá­mad s végeredményben gól nélkül ér véget a játék. A Testvériségben Friedrich, Krasser és Bender, míg az UTE-ben a már említett halfsor, továbbá­­ Kulcsár és Krieshoffer vált ki. UTE ifj.—Testvériség ifj. 6:1 (2:0). II. osztály. Stobbe-csoport: RTK—KAC 3:0 (1:0). Sárkány­ utca. Bíró: Salezer. RTK: Schrank — Szoko­­nyai, Schaffer I. — Straba, Schaffer 11., Bencsik — Tarr, Zsin, Horváth, Czuzmann, Kiss. — KAC: Koszó — Buchard, Sőtér — Faratner, Balogh, Holli II. — Szabó, Ivánka, Jurácska, Holli I., Mick. Az állóképesebb RTK megérdemelten győz a sáros talajt nem bíró KAC ellen. Góllövők: Tarr, Zsin, és Schaffer. Pestújhelyi SC—KFC 4:1 (1:0). Pestújhely. Bíró: Halász. PSC: Országh — Bader, Jenei I. — Jambrik, Tischner, Ellinger — Jenei II., Berán, Tumor I., Turner II., Lubovinszky. — KFC: Kin­­­cses — Kiss, Németh — Papp I., Du­dás, Gömör — Hajagos, Görög, Papp IIi, Pirityi, Weiner. Az első félidőben még egyenrangúak az ellenfelek. A má­sodik félidőben a KFC kifullad és a PSC könnyen győz. Góllövők: Turner I. (2), Turner II., Berán, illetve Haja­­gos. Jók mind a két csapatból a góllö­vők. I. ker. SC—MAFC 3:2 (1:2), Berta­­lan­u. Bíró: Krupitzer. I. ker. SC: Man­­delik — Molnár, Kluger I. — Stadt­­müller I., Stadtmüller II., Kocsis II. — Szautner Schuszter, Galanbos, Krén, Stettner. — MAFC: Lovas — Tóth, Garai — Vas, Polácsek, Földesi — Klein, Tamási, Hegedűs, Varga, Nagy. A sá­ros pálya irreálissá tette a játékot. Az I. félidőben az I. ker. van fölényben, de Tamási MAFC ér el gólt. Krén felel rá, de Tamási a vezetést újra meg­szerzi. A II. félidőben az I. ker. a MAFC-ot kapujához szegezi és Stett­ner, majd Szautner 11-esből éri el az I. ker. góljait. Jók: Stettner, Krén, illetve Garai, Nagy és Varga. ZSE—RUAC 4:2 (2:0). Lehel­ út. Bí­ró: Stein I. ZSE: Diszda — Hausz­­kneth I., Hauszkneth II. — Deli I., Gáspár, Ács — Fischer, Fézler, Deli II., Lukhaup, Ungyi. — RUAC: Balogh — Mangler, Adorján — Buti, Zuber, Me­lyei­ — Gug, Krepsz, Tupár, Lakatos, Barabonne. A tartalékosan játszó csa­patok csak gyenge játékot mutattak. Góllövők: Hauszkneth I. (11-esből), Hauszkneth II. (2), Lukhaup, illetve Zuber és Gug. UTSE—Egyetértés 1:0 (1:0). URAK- pálya. Bíró: Bendenritter dr. UTSE: Bartos — Nyitrai I., Kiss I. — Kiss 11., Fábián, Markó — Roszkopf, Sándor, Szabó, Torofszki, Wallner. — Egyetér­tés: Csúcs — Blázs, Rozenau — Mázló, Szabó III., Zboznovics — Schwarc, Dobó, Kreitz, Petykó, Vojtek. Mindvé­gig erős küzdelem a szerencsésebb UTSE győzelmével. A mérkőzés egyet­len gólját Szabó rúgta. Jók Nyitrai I., Sándor, Szabó, illetve Szabó III., Ro­zenau és Petykó. BTK—Vérhalom 1:1 (1:1). Pozsonyi­ét. Bíró: Bélés. BTK: Bokor — Michel­­berger, Eszlinger — Wolf, Flinta, Bo­dor — Pfeil, Eibenstein, Sprém, Nejedli, Németh. — Vérhalom: Löwy II. — Berkhamer, Sterba — Báron, Lőwy I., Weisz II. — Weisz I., Csabai, Agendor­­fer, Lehrbaum, Zimmermann. A me­zőnyben szebben játszó, de kapu előtt tehetetlen Vérhalom megérdemelte vol­na a győzelmet. Góllövő: Nejedli, illet­ve Lehrbaum. Jók a BTK-ban Bokor, Eszlinger Wolf és Eibenstein, a Vérha­lomban Sterba, Báron, Lőwy I., Weisz II. és Lehrbaum. — Vérhalom ifj.— BTK ifj. 6:3 (2:0). A ZAC—UMTE mérkőzés a Thököly­­úti pálya használhatatlansága miatt­­. Remény—MTC 3:1 (0:0). Rákos­palota. Bíró: Müller Gy. P. Remény: Karaszok — Móder, Trokmayer — Sári, Komáromi, Páncél — Kovács, Csehi, Pecsenka— Muck, Forró I­. — MTC: Bíró — Rogoz, Mészáros — Bruzsin­­szky, Pupola, Weisz I. — Tóth, Kul­csár, Grün, Molnár, Weisz II. A régi múltú MTC-nek megoldódott belső vál­sága, mert csapatát ha nem is a leg­­komplettebb összeállításban, de mégis sikerült a mérkőzésre kiállítani. A meccset a szünet után felülkerekedő Remény különben megérdemelten nyerte. Góllövők: Pecsenka (2), Muck, illetve Kulcsár. BEAC—EMTK 7:2 (4:0). Lágymá­nyos. Bíró: Markstein. BEAC: Szán­thó — Wodzík, Kotraschek dr. — Buday, Izák, Császár — Reimhardt II., Kertész, Reinhardt I., Fülöp, Erdödy. EMTK: Kratochvill — Szabó, Breitner — Schuck L, Szabó, Kontra — Nekadoma II., Nekadoma III., Schuck II., Papp, Fertig. — A nehéz talajon az energiku­­sabb BEAC Reinhardt I. és Kertész nagyszerű játékával meglehetős szeren­csével győz ilyen nagy gólaránnyal. Szabó és Papp EMTK kiállítva.. Gól­lövők: Kertész (3), Reinhardt I. (2), Reinhardt II., Erdődy, illetve Neha­doma III. (11-esből) és Nehadoma. BRSC—BIK 4:1 (2:1). Rákosfalva. Bíró: Klein Á. BRSC: Kállai — Stein­­müller, Reitszám — Suga III., Kallen­­ecker VIII., Hochstein — Klötzi V., Hor­váth I., Bachmann, Gugyelka, Lux. — BIK: Rudi — Ungváry, Karlbauer — Dankó, Prím, Szilih — Rigler, Theisz, Baki, Kandi, Vetterázy. — Állandó fö­lény mellett győzött a jobb BRSC, amelynek csatársora szebbnél-szebb tá­madásokat vezetett. A mezőny kima­gaslóan legjobb embere­zestszám volt, kívüle a BRSC-ben kiválót nyújtottak Kaltenecker VIII., Suga III., Klötzi V., Horváth I. és Bachmann. A BIK-ben jól játszottak Ungváry, Dankó, Prím, Szilih és a csatársor balszárnya. A BRSC góljait Horváth I. (2), Bach­mann és Klötzi V., a Budafokét Baki rúgta. — BRSC ifj.—BIK ifj. 7:1 (5:1). — SzAC—B. Vasutas 2:2 (1:1). Szent­­lőrinc. Bíró: Jaskovicz. SzAC: Bodnár — Szokop, Torkos — Borbély, Kiszel, Magyar II. — Szél, Pitros, Tóth, Palo­tás, Magyar. B. Vasutas: Zugéber — Tarró, Kovács III. — Kovács IV., Lu­­gosi, Kann — Reiter, Keresztes, Szőcs, Luigits, Papp. — AB. Vasutas szünet után nyomasztó fölényben játszott, mert ellenfelének két játékosa, Bodnár­­és Torkos a második félidő elején önként elhagyta a pályát. Góllövő: Tóth (2) SzAC, illetve Lugosi és Szőcs. Egy-egy 11-est nem értékesítettek a csapatok. A SzAC-ban lelkes játékáért az egész csapat dicséretet érdemel, míg a B. Vasutasban Kovács IV., Szőcs és Rei­ter vált ki. — B. Vasutas II.—SzAC II. 2:1 (1:0) BMTE—WSC 5:1 (3:1). Budafok. Bíró: Csárdás. BMTE: Heidl — Scmidt, Dem­ján — Wiesler, Bereczky, Predneczky — Andrássy, Horváth, Cigány, Arito­­novics, Ábel. WSC: Práger — Muzsik, Erlich — Szoládi, Balogh, Mézes — Mayer I., Mayer II., Komáromi, Schlig­­tof, Schingar.­­ A BMTE első félidő­ben szép játéka révén biztosítja be győ­zelmét,­­mert szünet után már unottan játszik. Góllövők: Horváth (3), Antono­­vics és Ábel, illetve Mayer II. A me­zőny legjobbja Predneczky BMTE volt. Ganz TE—Hungária 2:2 (1:0), Si­­mor­u. Bíró: Magyar. Ganz TE: Nagy — Bodzion­, Kovács — Horváth II, Kli­­mos, Polgár — Horváth I., Grimm, Ku­­bica, Halász, Leeb. Hungária: Beri — Stroncsek, Ivánfi — Kollár, Vella, Ko­ izomerősítők, tornaszerek Kertész Tódor-Pál, Kristóf-tér Árjegyzék ingyen­ es is — Dolezsán, Hódosi, Takács 11., Strausz, Cserepes II. — Mindvégig él­vezetes, szép mérkőzés reális ered­ménnyel, a Ganz szerzi meg a vezetést Horváth I révén 11-esből a 20-i­k perc­ben. A gól után a Hungária erélyesen támad, de eredménytelenül. A második félidőben a Hungária folytatja táma­dásait . Kocsis szabadrúgásból, majd Strausz gólt szerez, mit Horváth I. egyenlít. Jók: Grimm, Horváth I. Ganz, illetve Kocsis. FSE—KAC 3:0 (1:0). Simor­u. Bíró: Pálffy. FSE: Jackó — Weiland, Szol­­csánszki — Márton, Schaffner, Meisztl — Ludvig, Horváth, Tóth, Werner, Ge­rentsér. KAC: Hegedűs­­— Sztorek, Piánk — Mészáros, Prokl I., Konyor — Huss, Dalbertó, Csémi, Prokl II., Jeckel. — Az FSE megérdemelten nyer az erélyesen játszó KAC ellen. A félidő gólját Ludvig 11-esből lövi. A második­­félidőben az FSE fokozza az iramot , Verner, majd Ludvig 11-esével bebiz­tosítja a győzelmet. Jók: Jackó, Vei­land FSE, illetve Csémi. A HSC—NSC-mérkőzés a soroksári­úti pálya használhatatlansága miatt el­maradt. 1. PSC 12 8 2 2 30:15 18 2. P. Remény 10 7 3 4 20:15 17 3.1. ker. SC 12 7 1 4 21:22 15 4. RTK 11 6 2 3 25:17 14 5. BTK 12 5 3 4 30:22 13 6. Zuglói SE 12 6 1 5 25:24 13 7. KFC 11 5 2 4 29:22 12 8. Egyetértés 12 6 — 6 27:24 12 9. RUAC 12 4 3 5 24:22 11 10. UTSE 12 3 5 4 17:23 11 11. UMTE 9 4 2 3 23:15 10 12. Zuglói AC 10 4 1 5 26:23 9 13. MTC 12 3 3 6 23:40 9 14. Vérhalom 10 2 2 6 10:18 6 15. Kispesti AC 12 3 — 9 14:30 6 16. MAFC 7 --------- 7 5:25 — Kárpáti-csoport: 1. BRSC 12 8 3 1 28:17 19 2. EMTK 12 8 1 3 34:18 17 3. BMTE 12 7 2 3 32:20 16 4. FSE 12 6 1 5 21:13 13 5. BEAC 7 5 2 3 22:8 12 6. B. Vasutas 10 5 2 3 15:14 12 7. NSC 9 5 13 17:11 11 8. BSK 12 5 1 6 14:20 11 9. Kőbányai AC 8 4 13 16:15 9 10. Ganz TE 10 3 3 4 18:18 9 11. Hungária 12 3 3 6 18:24 9 12. SzAC 12 2 3 7 20:24 7 13. ETC 11 3 1 7 16:31 7 14. MAC 8 14 3 11:16 6 15. Wtelepi SC 12 3 — 9 18:37 6 16. Húsiparos 9 — 4 5 8:22 4 Ráday­ utca 29. szám alatt a SZABOLCSI ÚRI ÉTKEZŐBEN . többfogásos ebéd, vagy vacsora. MENÜ: 90 fillér és 1­20 pengő, kenyérrel és feketével. Főzés úgy mint otthon! Reggeli vagy uzsonnakávé 26 fillér! Sportkedvelők találkozóhelye. u