Nemzeti Sport, 1929. március (21. évfolyam, 41-61. szám)

1929-03-26 / 58. szám

8 Szakorvosi rentisiő vér- és namiOategék r©szara Tij, KMaeUiU St.it. I ExOttstdminan-oitát K#ko*»»l 5 Rendelte égte* nap Sscont RkH, ms méretes K. Az amatőröknél­­ • A kalandos históriájú Krnoz II. szere­peltetése sem mentette meg a BSE-t Legyőzte őket s ezzel megugrott a Törekvés, míg a másik vezető, a „33“ FC leadott egy pontot — Az utolsó Vasas első győzelme — A BSzKRT legyőzte a HL kerületet — Az FTC csak nehezen verte az URAK-ot — Az MTK át­adott egy pontot a Világosságnak — Az Uránia első vere­ségét szenvedte el L osztály Törekvés—BSE 3:2(3:2). Bihari­ út. Bíró: Magyar. Törekvés: Nagy — Gergely, Mé­száros I. — Keszler, Régner I., Dankó — Miehalovszky, Régner II., Marossy, Deutsch, Baráth. BSE: Rastyovánszky — Szücs I., Soponyai — Teleky, Plenk, Schweng — Kun® II., Kiss, Lóczi, Szűcs II., Kozma. Ritkán látott magasnívójú mérkő­zés. Dankó kornere után keletkezett kapu előtti tumultusból Régner II. szerzi meg a vezetést (1:0). Nem sok­kal későbben Lóczi távoli lövéssel egyenlít (1:1). Pompás csatárakció után Kiss gyönyörű gólt szerez (1:2). Az egyre fokozódó iram közben előbb Baráth, majd egy védelmi hibából Deutsch a győzelmet jelentő gólt is megszerzi (2:2, 3:2).­ A második fél­idő jobban változatos, a végén erősen feljött BSE kihagy egy 11-est. A győztes csapat erőssége Mészáros I., Keszler, Dankó, Miehalovszky, Baráth és Deutsch, a vesztesé Szűcs I. és II., a csapatban hivatalosan először sze­replő Kunt I., Teleky és Kiss, Soponyai kiállítva. Törekvés ifj.—BSE 6:0 (5:0). Törekvés II.—BSE II. 3:2 (2:1). Vasas—MÁV 4:2 (2:0). Kőbányai-úL Bíró: Salgó. Vasas: Szollár — Gottlieb, Ankel — Hirsch, Pallós, Varga — Koffler, Zsin, Winkler, Schell, Benda. MÁV: Országi — Klavora, Top­áckov — Nagy, Wágnea*, Kovács — Vidék, Pintér, Dedik, Gálos II., Fá­­czán. A papírformát teljesen meghazud­tolta a Vasas, mert pompás játékkal, könnyen győzött. Halfsorn végig uralta a mezőnyt. A többi csapatrész is megfelelt. A MÁV lanyha volt. Ta­lán a két bekket lehet megdicsérni. Az első félidőiben Winkler a 8. percben, Benda a 30.-ban rúgott gólt. Szenek után Varga révén már 3:0-ra vezet a Vasas. A 30. percben Fáczán, rá négy percre Vidák eredményes. Benda fejese állítja be az eredményt az utolsó percben. MÁV 11.—Egyetértés II. 9:1 (6:1). Barátságos. MÁV ifj.—Vasas ifj. 4:0 (2:0). MTK—Világosság 1:1 (1:0). Hungária-út. Bíró, Gere. MTK: Mayer — Rácz, Sárközi — Kormos, Roder, Hellmann — Joó, Fenyvessy, Sebes, Janda, Kálix. Világosság: Stein — Lengyel, Stricker — Csömör, Borbély, Szabó — Savanyi, Pécs, Tóth, Jakab, Both. A mérkőzés nagy részében az MTK volt fölényben. Joó és Kálix MTK-játékos bírósértésért, illetve sportszerűtenségért a kiállítás sor­sára jutott, de Lengyel Világosság sem kerülte el ezt. Az MTK a 28. percben 11-esből Fenyvessy révén érte el gólját, míg a Világosság a II. félidő 31. percében Jakab révén egyenlített. Dicséretet érdemel Sár­közi, Roder, Joó, Sebes és Janda MTK, illetve Stricker, Borbély, Sza­bó, Savanyó, Jakab. BSzKRT—III. ker. TVE 3:0 (0:0). Határ­ utca. Bíró: Révész. BSzKRT: Goda — Lénert, Bel­csik — Szőnyi, Dobrev, Király — Menczer.IL: Délceg, Grimnyik, Men­­czer I., Lampel. 111. ker. TVE: Wiener — Göttler, Bier — Stettinger, Hefkó, Paluch — Schulteisz, Baumann, Hölzl, Kelemen, Szabó Jenő. Az első félidőben még egyenran­gúak a csapatok, de szünet után a vendégcsapat erős iramot diktál, a III. ker. összeroppan és a BSzKRT egymásután éri el góljait. Délceg, Grimnyik és Menczer I. révén. A II. félidő 20. percében Délceg megsérül és kiáll. A győztes csapatból kivált a közvetlen védelem, míg a vesztes csapatban a védelem nagy munkát végzett, amíg bírta tüdővel, de a csa­társor teljesen rossz volt. A Postás—KAOE meccs elmaradt, mivel a bíró a pályát játékra nem találta alkalmasnak. Helyette 30x15 perces barátságost játszottak, de ez 2:1 állásnál (a postások javára) ab­­ban maradt. Góllövők: Kertész, Hor­gos, illetve Stiegl. Postás ifi—KAOE ifi 2:2 (1:1), 33 FC—TTC 1:1 (1:1). Thököly­ út. Bíró: Barna B. S3FC: Nánay — Szenczy, Moharos — Kramer, Zloch, Gara — Vedres I., Gergely, Szabó I., Szabó II., Jakab. TTC: Régi — Pam, Valdi — Pro­­cenkó, Lévay, Pocsubai — Szánthó, Fischer, Vajda, Herz II., Takácsi. A lelkes terézvárosi csapat nem érdemtelenül jutott az egy ponthoz. Harminchármas támadások vezetik be a mérkőzést, de eredményt a TTC ér el Fischer révén, amit nem sokkal később Szabó I. egalizál. Szünet után mindkét csapat egy-egy 11-est kiha­gyott. Jók: Szenczy, Moharos, Szabó II., Jakab, illetve Lévay, Fischer, Herz II. SSFC ifj.—TTC ifj. 3:2 (2:2). Testvériség—Fer. Vasutas 0:0. Gyáli­ út. Bíró: Nagy László. Testvériség: Brinkus — Friedrich, Kraisell — Kiss, Marék, Steer — Nagy, Vécsey, Egry, Pajor, Szudi, Fer. Vasutas: Komlóssy — Varga, Fogl I. — Góliáth, Fogl II., Benkő — Velicskó I., Takács, Szőrék, Ránky, Balogh. Mindvégig hevesiramú, fair mér­kőzést vívott a két vasutascsapat. Az első félidő a Testvériség kis­­arányú fölényében folyik, ami Egry kapuralövésében is megnyilvánul. A második félidő már egészen a Fér. Vasutasé. Kitűnt jó játékával Varga, Fogl II. Fér. Vasutas, illetve Fried­­rich, Kraisell, Marék. FTC—URAK 2:1 (0:1). Üllői­ út. Bíró: Schivarz E. FTC: Dudás — Deák II., Tőkés — Havlik, Léhner, Turcsányi — Bai, Szabó, Kelchen, Oberfrank, Berdó. URAK: Lévay — Jeney I., Schluss­­ni — Kramarik I., Kramarik II., Rein — Schmidt, Molnár, Jeney II., Kármán, Tomtoor. Csak nehéz küzdelem után győzte le az FTC a kiesés ellen küzdő rákos­­palotai együttest. Már az első perc­ben kialakult a félidő végeredménye, amennyiben Jeney II. értékesít egy 11-est. Szünet után Kelchen egyenlít. Innen változatos játék után az URAK fölénye ellenére Kelchen lövése az FTC-nek hozza meg a győzelmet. Az FTC-ből Kelchen, Bai és Oberfrank, az URAK-ból a halfsor és Jeney I. játszott kiválóan. FTC ifj.—URAK ifj. 4:0 (3:0). UTE—KTC 2:1 (0:1). Czeglédi­ út. Bíró: Biró S. ÚTE: Szadeczky — Putz, Louis II. — Ölveczky, Spitznagel, Sprieszl — Greguska, Ebermayer, Ondrus, Kusz­­ka, Pechlof. KTC: Kirakó — Szalisznyó, Ruck II. —I. Ruck I., Turi, Krejcsik — Lu­kács, Hullár, Németh, Kernmüller, Liptay. Az UTE csapata lelkesen játszó el­lenfelét csak szünet után tudta maga alá gyűrni. A vezető gólt Kernmüller lövi. Helycsere után Peehlofot faul­tolják s a megítélt 11-est Louis II. értékesíti. A győztes gólt Kuszka he­lyezi a hálóba. A győztes csapatban Spitznagel, Ebermayer, Louis II. és Pechlof, a vesztes csapatban Ruck I., Liptay és Klinkó játszott jól. UTE ifj.—KTC ifj. 0:0. PSC—Kelenföld 2:0 (1:0). Kelenföld. Bíró: Bélés. PSC: Országh — Báder, Jenei I. — Jamrich­, Tischner, Ellinger — Köpeczy, Jenei II., Tumner H. és I., Lubovinszki. — KFC: Kincses — Ré­vész, Kiss — Kunt, Dudás, Juhász — Csurgó, Papp, Görög, Pirity, Weineck. A PSC szünet után magára talált s ek­kor biztosan győzött. Góllövő: Tumner I. (2), az egyikest 11-esből. Egyetértés—UTSE 3:2 (1:0). Kőbá­­nyai­ út. Bíró: Vass E. Egyetértés: Sza­bó I. —Blázs, Rosenau — Mázl, Zbor­­novits, Petykó — Barna, Dobó, Kreitz, Szerbe IL, Vojtek. — UTSE: Barkas —­­Kiss, Salgó — Markó, Fábián, Matass — Steer, Sackmeister, Szabó, Tornovi­­szky, Rosskopf. Az erélytelen báró szar-­­badjára eresztette a játékosokat és így­ a meccs nagyon durva volt. Góllövők­­ Kreitz és Dobó (2), illetve Fábián és­ Torovszky. BTK—ZSE 2:0 (2:0). Thököly­ út. Bíró: Fenyő E. BTK: Stetafe — Michtel­­berger, Eszlinger — Ihász, Flinta, Ko­­menda — Pfeil, Nejedly, Péter, Szé­kely, Eibenstein. — ZSE: Schlaffer —■, Hauszknecht I., Hauszknecht IL — Ta­nács, Gáspár, Weinberger — Hodász 11., Fézler III., Fézler I., Fézler IL, Tán­cos. A mezőnyben jobb zuglói csapat nem érdemelte meg a vereséget. Góllö­­vő: Péter és Eibenstein. A ZSE 2, a BTK 1 tizenegyest nem értékesített. KAC—P. Remény 2:0 (0:0). Sárkány­utca. Bíró: Ritter. KAC: Opatovszky — Poschán, Cseszmák — Bendik, Avara, Dormosky — Szabó, Kromberger, Sótér, Eisler, Jurácska. — P. Remény: Kazar­szék — Moder, Pánczél I. — Laár, Papp 11., Konrády — Erdős, Pánczél II, Csehi, Beke, Gotthencz. Mindvégig szép és változatos iramú mérkőzés, melyet a szépen játszó KAC megérdemelten nyert meg. Góllövő: Szabó (2). I. ker.—Vérhalom 1:1 (0:1). Kelen­föld. Bíró: Müller. L ker. SC: Mandelik —Molnár, Ticska — Schus­ter, Stadt­­müller II., Kocsis — Szautner, Koval­­szky, Galambos, Krén, Stettner. — Vér­­halom: Lőwy II. — Berghammer, Sztor­­danek — Krajina, Lőwy I., Báron — Weisz, Csabay, Lendler, Mayer, Zim­­mermann. Erősiramú mérkőzés, mely a döntetlen eredmény után még négy ki­állítást is hozott. (Mindegyik csapatból kettőt-kettőt küldött le a bíró.) Góllö­vő: Szautner, illetve Weisz. RUAC—UMTE 4:1 (2:1). UMTE-p. Bíró: Stein Tibor. RUAC: Balogh — Zuber, Manglitz — Buti, Krepsz L, Adorján — Tímár, Flathi, Ress, Laka­tos, Knapek. — UMTE: Várkonyi II. — Csábi, Paulik — Bárány, Szabó II., Nagy —Benkó,­ Szabó I., Vörös, Várkonyi I., Pál. Nívós küzdelemben a jobbik csapat megérdemelten győz. A gólokat Flathi (2), Tímár és Knapek a RUAC-ből, il­letve Vörös UMTE lőtte. — RUAC EL— UMTE H. 1:0 (1:0). RTK—MAFC 2:1 (0:0). Bertalan­u, Bíró, Halász. RTK: Schrank — Ivád, Skraba — Zsebeházi, Schaffer IL, Bern­csik — Kiss, Gorszky, Horváth, Zsin, Tarr. — MAFC: Füstér — Gruber, Lo­vas — Fürthi, Kocsis, Földváry — Tóth, Huttera, Tamási, Varga, Nagy. Egyen­rangú ellenfelek nívótlan játéka, mely­ből az RTK vitatható 11-essel került ki győztesen. Zsint a bíró tiszteletlen vi­selkedéséért kiállította. Góllövők: Schaf­fer II. (11-esből), Gorszky, illetve Var­ga. — MAFC II.—BTK II. 4:2 (2­). ZAC—MTC 1:0 (0:0). URAK-pálya. Bíró: Síkos. ZAC: Spindler — Menyász, Schlaffer — Her­ay, Beviz, Sarlay — Nevedi, Novodránszky, Neubauer, Her­­bert, Bán — MTC: Bíró — Verbay, Farkas —■ Pruzsinszky, Arnold, Mészá­ros — Beim, Weisz, Berényi, Ágoston, Dávid. Mindvégig egyenrangú ellenfe­leket látunk. Az utolsó percekben egy ZAC-támadást Novodronszky góllá ér­tékesít. A győztes csapatban, jó a véde­lem, míg az MTC-ben Berényi és Ver­bay. — ZAC II.—MTC II 1:1 (1:0). Oprée-csoport: 1. Törekvés 12 10 1 1 42:1421 2. BSE 116 3 2 22:1215 3. MTK 126 3 3 21:1715 4. Postás 11­6 2 3 28:1214 5. BSzKRt 116 2 3 20:1114 6. m. ker. TVE 123 3 6 18:279 7. Világosság 112 4 5 22:268 8. KAOE 103 1 6 12:247 9. MÁV 112 1 8 11:265 10. Vasas 111 2 8 14:414 Springer-csoport: 1. 33FC 118 12 22:13 2. FTC 117 2 2 37:16 3. UTE 116 2 3 27:12 4. Testvériség 125 3 4 12:20 5. Fér. Vasutas 115 2 4 31-45 6. BTC 104 3 3 16:11 7. UTC 113 4 4 15:27 8. UTE 11­­­ 2 6 17:24 9. URAK 119 2 7 17:23 10. KTC 111 1 9 11:44 H. osztály, Stobbe-csoport 1. PSC 17 12 32 48:2227 2. BTK 17 10 34 44:2823 3.1. ker. SC 17 102 5 43:3022 4. RTK 169 2 5 35:2520 5. Zuglói AC 179 1 7 45:3519 6. Egyetértés 189 1 9 46:4018 7. UTSE 176 6 5 27:2918 8. RUAC 176 5 6 36:3117 9. P. Remény 177 3 7 24:2517 10. KFC 167 2 7 42:3916 11. Zuglói SE 177 1 9 80:4215 12. MTC 176 3 8 32:5015 13. UMTE 166 2 8 34:3214 14. Vérhalom 153 5 7 16:2411 15. Kispesti AC 184 113 24:499 16. RAFC 16­­0 112 20:457 Kárpáti-csoport Ganzgyár—EMIK 6:1 (2:1). Erzsé­­bet-u. Bíró, Széll. Ganzgyár: Nagy — Kovács, Bodzion — Horváth N­., Pol­­gáry, Keszler — Horváth In­grim, Am­brus, Kubicza, Leéb. — EMIK: Kra- 1. BEAC ZS12 2­ 49:15 28 2. BRSC 1710­3 4 40:23 28 6. EMTK 17111 5 43:29 23 4. B. Vasutas 17102 5 32:20 22 5. BMTE 17102 5 41:33 22 6. FSE 17101 6 35:21 21 7. Ganz TE 157 3 5 34:24 17 8. Kőbányai AC 156 1 6 29:28 17 9. BSK 187 2 9 24:31 16 10. NSC 187 2 9 33:32 16 11.ISzAC 176 3 8 30:29 15 12. NMSE 153 5 7 19:27 11 13. Hungária 184 311 29:45 11 14. ETC 175 111 24:46 11 15. Stelepi SC 174 112 23:45 9 16.HSC 181 413 23:60 6 HAMÁK MIHÁLY úm mit .V. S­a­s­ u­t­c­a 4. 1. emelet