Nemzeti Sport, 1929. március (21. évfolyam, 41-61. szám)

1929-03-18 / 53. szám

Hétfő, 1929 március 18. pék. — KAC: Opatovszky — Posán, Csesznek — Zwara, Bendik, Dormosky — Jurácska, Szabó, Schőter, Eisler, Pálingér". — Egyik csapat sem mutatott különösebbet, a mérkőzés mégis izgal­mas és változatos volt. A gólnélküli első félidőben mindkét fél több helyzetet hagy ki, ám a második félidőben már Krebsz I. és Lakatos góljait kell Sche­­térnek kiegyenlíteni. Pálinger kiállítva. Kárpáti-csoport BEAC—Br­SC 2:0 (0:0). Lágymá­nyos. Bíró: Bíró Sándor. BEAC: Szántó — Wódzik, Ghimessy — Buday, Izsák, Császár — Kertész, Reinhard I., Kot­­raschek, Fülöp, Erdődy. —­ BRSC: Há­­da — Steinenü­ller, Kazvinszky — Suga 111., Kaltenecker, VIII., Hochstein — Klötzl V., Marek, Mayer, Kéménczy, Ríz. A H. félidő 20. percében Kotra­­schek védhetetlen lövése meghozta a REAC első gólját. A 81. perciben Rein­hard I. tisztára játsza Kotrascheket, aki fordulásból hatalmas bomblövéssel megszerzi a második BEAC-gólt is. A BEAC-ban Császár, Ghimessy és az öt csatár, a BRSC-ben Steinmüller, Luga IIL, Kaltenecker VIII. és Marék ját­szott kiválóan. BIK—B. Vasutas 2:0 (1:0). Halam­­utca. Bíró: Csárdás. BIK: Ruck — STheisz, Karlsbauer — Domkó, Prím, Szick —­ Bleicher, Muck, Tiohi, Gh­lov­­ichát, Kindl.— B. Vasutas: Zugéber — Tarró, Kovács III. — Kovács IV., Lu­­gosi, Kann — Reiter, Zubály, Szőcs, Pohner, Papp. A BIK a meccs nagy ré­szében valósággal a kapujához szegezte ellenfelét s azt csak Zugéber jó védése mentette meg a súlyosabb vereségtől. Góllövő Bleicher és Demkó 11-esből. Jók a BSK-ben Theisz, Demkó, Prím és Kindl, a B. Vasutasban Zugéber, Tarró és Papp, Kovács III. és Pohner B. Vas­utas kiállítva. NMSE—Köl. AC 2:1 (1:0). Lóver­seny-tőr. Bíró: Rotter. NMSE: Dobos — Szabó II., Fonyó — báró Gudenus 11., Vranovits, Szűcs II. — Schenk, Fo­dor, Okos, Császár, Kátra. — KAC: He­gedűs — Sztorek, Piánk — Mészáros, Prekl, Nell II. — Jeckl, Huss, Konyor, D’alberto, Kribek. Nagy meglepetés az NMSE győzelme. A vezetést Császár szerzi meg, szünet után Szűcs II. 2:0- ra javít, míg a végeredményt D’alberto állítja be 11-esből. A KAC egy 11-est nem értékesített. Vranovits NMSE és Prekl KAC kiállítva. EMTK—ETC 2:0 (1:0). Erzsébet­ ut­­ca. Bíró: Tihanyi. EMTK: Kratochwill — Szabó I., Breitner — Kontra, Szabó 11., Schuck — N­ek­adoma II, III., Schuck II., Pigniczky, Fertig. — ETO: Kaiser — Pásztor, Csizmadia — Podo­­lák, Uglár, Mirocky — Mohácsi, Bakk, Kern, Béres, Papp. A nehéz talajon lejátszott derbimérkőzésből a techniká­­sabb EMTK került ki győztesen. Mind az első, mind a második félidőben egy­formán támadott mind a két csapat, de az EMTK támadásai mindig veszélye­sebbek voltak. Gólövő Nehadoma III. (az egyiket 11-esből). Schuck II. kiál­lítva. — ETO ifj.—EMTK ifj. 4:1 (0:1). Ganz—Húsos 4:1 (1:0). Simor­ utca. Bíró: Stein. Ganz, Nagy — Kovács, Bodzion — Horváth II., Polgárdy, Keez­­ler — Horváth I., Grim, Kulbicsa, Amb-­­­rus, Leéb. — Húsos: Perina — Adam­­ka, Kozák — Hortik, Szabó, Csizmadia , — Cseszkó, Kenderes, Kumpak, Zákay,­­ Mikulka. Az első félidőben a helyi csa­pat állandóan támad, mégis csak Hor­­­­váth I. 11-esével jut vezetéshez. A má­sodik félidőben a Húsos is feljön, de később visszaesik. A gólok sorrendje a­­ következő: Grim, Horváth I., Leéb, il­­­­letve Mikulka. FSE—WSC 2:1 (0:0). Wekerle-telep.­­ Bíró: Horváth. FSE: Jaczikó — Szol­­csánszky, Gerentsér — Kontra, Félix, Horváth — Vida, Tóth, Tolnai, Ludvig, Schuck. — WSC: Klein — Erlich, Mu­zsik — Trayer, Balogh, Magara — Pur­­­­ger, Lukács, Fü­lüp, Erdélyi, Pityisz.­­ A sáros talajon jobban érvényesülő FSE szép játék után megérdemelten győz. Góllövők: Tóth és Tolnai, illetve Pur­­ger. SzAC—Hungária 3:1 (1:0). SzAC-pálya: Bíró: Sólymos. SzAC: Bodnár — Szokop, Frank — Borbély, Kiszel, Merczel — Heilauf, Rinczinger, Toko­­di, Magyar, Horváth. — Hungária: Beri, — Strancsek, Kisiván — Kollár, Kocsis, Takács I. — Szabó, Strausz, Be­­de, Takács II., Petrás. A mérkőzést a bíró a második félidő 44. percében le­fújta, mivel a Hungária közönsége be­rontott a játszótérre és levonultattta csapatát. A meccs félbeszakításában a SzAC is ludas, mert nem gondoskodott rendőri kirendeltségről. A mérkőzésen különben megérdemelten győzött a ha­zai csapat a széteső és erőtlen Hungá­ria ellen. Góllövők: Tokodi, Rinczinger, Magyar (11-esből), illetve Kollár (11- esből). A SzAC-ból 1, a vesztes Hungá­riából 2 játékos kiállítva. SzAC ifj.— Hungária ifj. 7:0 (1:0). BMTE—NSC 2:1 (0:0). Budafok. Bí­ró, Sugár. BMTE: Heindl — Horváth, Demján — Mihalek, Bereczky, Vizler — Müller, Czigány, Dirda, Tóbiás, Kar­dos. — NSC: Hideg — Renthaler, Lendler — Kristófffy, Tímár, Steiner — Pernesz, Heszky, Rettyűs, Magda, Stahl. Az első félidőben egyenrangúak az ellenfelek, míg szünet után felnyo­mni a budafoki csapat és elkeseredett küzdelem után megérdemelten győz az egységesebben játszó NSC ellen. Gól­lövőik: Czigány, Dirda, illetve Rettyűs NSC. Il. osztály Gillemot-csoport: Turul MOTE—Palotai Törekvés 6:0 (4:0). Babér-u. Bíró: Székely L. A Turul MOTE könnyen győz a tartalékos P. Törekvés ellen. Góllövő: Vrba (4), Eller és Buda (11-esből). — Turul MOTE II.—P. Törekvés II. 1:1 (1:0). VI. ker. SC—BOSC 2:0 (1:0). Sz­ek­­szárdi-út. Bíró: Brünner. A VI. ker. SC győzelmét nem tudta kétségessé tenni a BOSC. Góllövő: Büki és Balogh. Büki VI. ker. SC, Csillag BOSC durvaságért kiállítva. RAFC—Jutagyár 1:0 (1:0). Szek­­szárdi-út. Bíró: Fülöp. Unalmas, lélek­­nélküli játék után a kapu előtt határo­zottabb csapat győzött. A gólt Mentes lőtte. JTC—Nyomdász 2:1 (0:1). Ceglédi­ét. Bíró: Lőwy. Élénk, változatos mér­kőzés megérdemelt győzelemmel A JTC lelkes játékával rászolgált a győ­zelemre. Góllövők: Rusznyák és öngól JTC, illetve Czimek Nyomdász. ÉMOSz—NTC 2:1 (0:1). Ceglédi­ út. Bíró: Dr. Ballya. Az NTC sokkal töb­bet támadott s csak balszerencse foly­tán vesztette el a mérkőzést. Góllövők: Weiszberger (2) ÉMOSz, illetve Káz­­mir NTC. Főv. TKör—Cukrász 2:2 (2:0). Ba­bér-u. Bíró: Fekete. A Főv. TKör a be­fejezés előtt három perccel még 2:0-ra vezetett. Góllövő: Okom, Hüttler I., il­letve Kiss és Franci. MSC—RÁC 6:2 (4:0). Rákospalota. Bíró: Holló. Az MSC megérdemelten győzött Kovács (3), Dincsér (2) és Tóth H. góljával. Bár a RÁC több nyu­galommal Vermes és Rencés góljai mellé még legalább kettőt szerezhetett volna. Amatőr—VI. ker. FC 1:0 (1:0). Thö­­köly-út. Bíró: Pohlenz. Az egyre javuló Amatőr szép küzdelem után győzi le lelkes, de rapszódikusan támadó ellen­felét. A győztes gólt Atlasz I. lőtte. Maldky-csoport X. ker. SC—SzFC 4:2 (0:1). Halom­utca. Bíró: Fenichel. Egyenlő erők küz­delme, félidőnként váltakozó fölénnyel. Góllövők: Tomecskó, Lökös, Tritz és Kempfner X. ker. SC, illetve Huszár és Sárközy SzFC. Az SzFC-ből Sahütz ki­állítva. CsTK—ETSC 6:0 (5:0). Gubacsi-út. Bíró: Borsos. Az ETSC nem tudta meg­akadályozni a CsTK gólözönét. Góllövő: Schaffer II. (3), Eisenstadter (2) és Kecli. KSSE—FTK 4:0 (1:0). Ujhegyi­ út. Bíró: Szőke. A jó formában levő KSSE iskolajáték után győz a jónevű ellenfele fölött. A gólokat Tóth (2), Hegedűs és Kiss II. lőtte. — FTK II—KSSE II. 1:0 (1:0). REAC—NFC 4:1 (2:0). Simor­ utca. Bíró: Scwarcz. Az utolsó helyen álló REAC a sáros talajon lehengerelte el­lenfelét. .Góllövő: Gál, Mester, Hajdú (2), illetve Korpics. Cs. MOVE—MOVE VVTC 7:1 (4:1­). Gubacsi-út Bíró: Solton. Szép játék után könnyen győz a Cs. MOVE Schwe­­lecz (4), Sindler (8) góljával, míg a MOVE VVTC gólszerzője Hóri. A K. Törkvés—VSE mérkőzés a pá­lya használhatatlansága miatt el­maradt. Sugár-csoport: OFK—BSC 3:2 (2:0). Vörösvári­ út. Bíró: Aufrichtig. A Lelkes óbudai csapat megérdemelten győz a BSC felett. Gól­lövő: Meyer, Naszali (11-esből), Mo­­rács, illetve Rozgonyi (2). TLK—III. ker. MSE 2:1 (1:0). Ha­­tár­u. Bíró: Redlich. A nagyobb felké­szültségű és jobb technikájú TLK biz­tosan győzte le a gólképtelen csatársorú óbudai csapatot. . Góllövők: Vászandi, Zeizl TLK, Lax III. kér. MSE. MTE—VÁC 4:0 (2:0). Miklós-telep. Bíró: dr. Kovács E. Gyenge, léleknél­­küli, unalmas mérkőzés, melyet a kapu előtt határozottabb MTE megérdemel­ten nyert. Góllövők: Reisz (2), Világi és Ruff. Horgos, az MTE kapusa két 11-est kivédett. MFTR—UFC 2:1 (0:1). Vörösvári­ út. Bíró: Friedrich. Egyenlő erejű ellenfe­lek küzdelme. A győztes csapat legjobb embere Janetzky. Góllövő: Janetzky (2), illetve Ébere. Az UFC egy­el­est nem értékesített. BAK—Kéve SC 2:0 (1:0). Pozsonyi­ út. Bíró: Kreblsz. A Kéve veresége nagy meglepetés, bár némileg mentsé­gére szolgál, hogy a játék nagy részé­ben 8 emberrel játszott. Góllövő: Gár­donyi és Braun. Compactor—TSC 3:1 (2:0). Szek­szárdi­ út. Bíró: Holländer. A Compactor csak nehéz küzdelem után nyerte a mér­kőzést. Góllövő: Müller I., Biesiade és Abaházi, illetve Reich II. Hajtsák TSC durva játékért kiállítva. LTE—Pannónia 6:0 (5:0). Kelem­völgy. Bíró: Hecht. Az első félidőt az LTE uralja nagy fölénnyel. A második 1. BEAC 13112 4­40:1324 2. BMTE 16111 442:2323 3. B. Vasutas 16102 431:1822 4. BRSC 169 8 434:2321 5. BMTE 169 2 539:3220 6. FSE 169 1 632:2019 7. Kőbányai AC 148 1 529:2217 8. NSC 177 2 832:2916 9. Ganz TE 146 3 528:2315 10. BIK 176 2 921:3014 11. SzAC 165 3 829:2913 12. Hungária 174 31028:3811 13. ETC 166 11024:4511 14. NMSE 133 4 616:2310 15. WSC -Ifj. HSC 164 1221:433 171 41222:576 1. Turul MOTE 15141___54:1029 2. MSC 1612 1347:2925 3. RAFC 169 4 350:1922 4. Nyomdász 17101 637:2521 5. Jutagyári TE 167 4 533:2318 6. Főv. TKör 166 5 533:2617 7. ÉMOSz 166 5 520:2417 8. NTC 167 2 728:2316 9. VI. ker. SC 175 6 623:2616 10. BOSC 147 1 628:2415 11. VI. ker. FC 136 2 516:1714 12. Amatőr 175 3 933:4413 13. JTC 165 2 927:8812 14. P. Törekvés 163 4 914:2610 15. Cukrász 162 11320:505 16. RÁC 151 1 1410:692 1. Compactor 15103 237:1823 2. TLK 149 3 224:1321 3. MTE 158 5 241:2621 4. BSC 159 1 526:1919 5. MFTR 148 2 423:1518 6. Keve SE 157 3 527:2017 7. LTE 145 6 323:1316 8. OFK 15­6 4 521:2116 9. UFC 14­5 8 624:2813 10. BTVK 143 6 522:2612 11. VÁC 155 1 920:3011 12. TSC 153 4 822:2810 13. III. ker. MSE 153 11120:387 14. Pannónia 141 5 820:417 15. BAK 122 1 912:265 16. BLK törölve 1. X. ker.SC 14 12­­ 2 30:16 24 2. Csepeli TK 14 9 2 3 41:15 20 3. NFC 15 8 2 5 31:30 18 4. SzNSE 13 7 3 3 30:18 17 5. VSE 14 6 5 3 30:19 17 6. FTK 14 7 2 5 24:22 16 7. SzFC 16 5 6 5 23:22 10 8. KSSE 15 5 4 6 23:24 14 9. MOVE WTC 13 5 3 5 22:25 13 10. ETSC 15 5 2 8 25:34 12 11. Cs. MOVE 14 4 2 8 36:32 10 12. K. Törekvés 14 2 5 7 17:31 9 13. REAC 14 1 4 9 12:29 6 14. Kalapos 13 1 4 8 8:35 6 Felülmúlhatatlanok a Cuendet-órák­ állandó nagy raktár antóórákban. Chrono- Kraph, Rattrapan, Tachymeter, sportórák, Patek, Glasbü­tte, Schaffhausen, Solvit, Mo­nde, Omegi, Alpina, Mocning­noxa stb. zsebórák. Nagy javítóműhely. CUENDETCONSTANT svájci féifis. Alapítva 1862 Apponyitér­t. Telefon: 800-39 Elvesztette első newyorki mérkőzését a Sabaria A Sabaria egy gólját nem adta meg a bíró Hakoah (Newyork)—Sabaria 3:0 (2:0)­­— Távirati jelentésünk — Szombaton játszotta első newyorki mérkőzését a Sabaria, még­pedig a Hakoah ellen és kedvezőtlen körülmé­nyek között a mérkőzés veszendőbe ment, amint alábbi táviratunkból ol­vasható. A Sabaria vasárnapi mérkő­zéséről lapunk zártáig nem érkezett jelentés. A szombati mérkőzés részletei a következők: New-York, márc. 16. Hakoah—Sabaria 3:0 (2:0). Ha­koah: Fábián — Gross, Sternberg -— Mahrer, Gutmann, Sloan — Nikols­­burger, Hausler, Grünwald, Wort­­mann, Eisenhoffer. — Sabaria: Wein­­hardt — Nagy, Prém — Pesovnik, Vámos, Bass — Buresch, Etolzbauer, Stofián, Powolny, Tárnok. Csak szombaton reggel érkeztünk meg New-Yorkba és bizony a hosszú utazás nem vált kondíciónk javára. A kis pályán egyébként sem tudta csatársorunk kombinációit kialakíta­ni. Közben a bíró meg se adta egy szabályosan elért gólunkat. Balsze­rencse is üldözött­ bennünket, négy kapufát lőttünk. A csapat ideges volt, kapkodott, a Hakoah ezt ügyesen kihasználta. Szü­net előtt két gólt rúgott. A második félidőben már jobban védekeztünk, csak egy gólt tudott rúgni a Hakoah. A mérkőzést háromezer ember nézte végig. Zajos jelenet volt egy­néhány. A bíró igazságtalan ítélke­zései nyomán majdnem botrányba fűlt a meccs. • Pesovnik László. Turista-felszerelés MAGYAR CSERKÉSZEK SPORTÁRUHÁZA IV., VÁCM UTCA 40