Nemzeti Sport, 1929. május (21. évfolyam, 83-103. szám)

1929-05-13 / 91. szám

12 jobb ríve a közvetlen védelem volt. Az első félidőben a K. Húsos Winkler révén éri el gólját. A második félidő­ben a K. Húsos kifullad és nem tudja megakadályozni a Menekültek góljait. Góllövők: Simon és Gaureczki. KTK—Szál­tók 4:0 (2:0). Gyomrod­ét. Bíró: Berger. A bajnokaspiráns KTIK lelkes játék után győz a szívó­san védekező Szállítók ellen. A gólokat Meiszter (3) és Zeke rúgta. LTE—VII. ker. Amatőr 4:0 (3:0). Gyömrői-ú­t. Bíró: Weisz. Állandó fö­lény mellett megérdemelt győzelem. A gólokat Mezey, Hován, Hardi és Hencz rúgta. Uránia—MÉMOSz 4:0 (1:0). Szek­­szárdi-út. Bíró: Seidler. Az Uránia egy­­kapu játékot folytatott. Góllövő: Molnár (3) és Mahrhoffer. — Uránia II.— MÉMOSz II. 3:0 (1:0). Fehéry-csoport 1. Folyamőrség 21 16 1 4 54:16 33 2. Valéria 19 15 2 2 58:21 32 3. KMTE 20 15 2 3 47:19 32 4. FSC 20 12 2 6 31:33 26 5. PATO 10 10 5 4 48:28 25 6. Kelenvölgy 19 10 2 7 35:33 22 7. BTE­­ 20 8 3 9 27:33 19 8. Tabán 19 6 3 10 30:37 15 9. SAC 20 6 1 13 44:55 13 10. Textília* 22 5 1 16 16:32 11 11. Lapterjesztők 21 4­­— 17 22:65 8 12. IX. k. Törekv. 20 1 2 17 9:49 4 * Visszalépett. Kelenvölgy—IX. ker.­­ Törekvés 2:1 (0:0). Kelenvölgy. Bíró: Klemencsics. Erős mérkőzésben csak nehezen győzött a jobb csatársorral rendelkező Kelen­völgy. Góllövő: Posádi (2) 11-esből, il­letve Fischer. Kitűnt Tóth N­. és Hor­váth, illetve Zachár. Valéria—KMTE 2:1 (0:0). Sárkány­utca. Bíró: Steiner S. A Fehéry-csoport derbijét a kapu előtti helyzeteket jobban kihasználó Valéria nyerte meg. A ve­zetést a KMTE éri el Tokai öngóljával, míg a Valéria az utolsó tíz percben Béres (11-esből) és Kiss góljaival meg­nyeri a mérkőzést. Folyamőrség TE—Lapterjesztők 3:1 (1:1). Vörösvári­ út. Bíró: Friedrich. Erősiramú, mindvégig kemény mérkő­zés. Az állóképesebb Folyamőrség meg­érdemelten győz a mindvégig lelkes el­lenfele felett. Góllövő: Somogyi (3), il­letve Hajdú. SAC—FSC 5:2 (2:1). Soroksári­ út. Bíró: Burger. A mindvégig lelkesen ját­szó SAC biztosan és megérdemeltenk győz az unottan játszó FSC felett. A SAC egy 11-est nem értékesített. Gól­lövő: Hoffmaim (4) és Hégner, illetve Garai és Tóth. — FSC II.—SAC II. 6:0 (2:0). Barátságos. PATO—BTE 2:0 (1:0). Lenke-út. Bí­ró: Rákóczy. A PATO végig fölényben levő csapata Gráf góljaival (egyik 11-es­ből) könnyen nyert. — BTE ifj.—We­­kerletelepi Remény 1:0 (0:0). MAGYAR SPORTÚJSÁGÍRÓK EGYESÜLETE Levélcím: VI., Rózsa­ u. 111. Klubhelyi­ség: Club-kávéház, V., Lipót­ körút 16. Kivonat a f. hó 10-iki választmányi ülés jegyző­könyvéből : A magyar újságírók bécsi inzultusá­nak ügye. A választmány kimondja, hogy azért a példátlan eljárásért, amely­­lyel az MLSz szövetségi kapitánya a bécsi magyar-osztrák mérkőzés alkalmá­val a magyar újságírókat kiutasította a magyar csapat öltözőjéből s ehhez a műveletéhez osztrák rendőrök segítsé­gét vette igénybe, súlyosan megsértve így a sajtószabadságot és az MLSz 30 éves hagyományait, elégtételt kér az MLSz elnökségétől és tanácsától. Bead­ványában egyúttal rámutat annak az ál­lítólagos tervnek a veszélyeire is, amely a szövetségi kapitány eljárását a jövőre nézve törvényesíteni akarja. Tisztújító közgyűlés. Az idei tisztújító közgyűlést f. hó 20-ikára, pünkösd má­sodnapjának délelőtti 10 órájára tűzik ki a Club-kávéházbeli klubhelyiségbe. Tagfelvétel. A rendes tagok sorába felvétettek: Gallowich Tibor (A Mai Nap) és Kiss Tivadar (Sportprogram). ÖT? A. JAVÍTÁST JR. FISCHER ANTALLAL D., Corvin-tér 5. Tel.: 51118 STOPPERÓRÁK Clubtagnak engedmény!! S£onT Hétfő, 1929 május Mfc DRÉHA-SERLEG MÉRKŐZÉS Közép-Kelet 3:1 (3:1) Közép pompás küzdelemben vett revánsot tavalyi legyőzéséért Szolnok, 1200 néző. Bíró: Klug Frigyes. Közép: Sárkány — Czmarkó, Reisinger — Szadlacsek, Frayt, Bu­­jáki — Szloboda, Horváth, Zilahy, Höfflinger, Fain II. Kelet: Milotay — Szutor, Nánássy I. —■ Friedmann, Móóré, Sípos — Hernádi, Gál, Bobák, Palitz, Ná­nássy II. A nagy hőségben szépszámú közön­ség övezte a szolnoki MÁV-pályát, mikor Klug sípjelére megindult az első idei Dréhl-serleg meccs. Közép kezd enyhe szél ellen s még­is már az első percben Zilahy lövése Milotayt foglalkoztatja, sőt rögtön rá Zilahy újabb labdáját csak lábbal tudja menteni a keleti kapus. Válta­kozó mezőnyjáték következik most. Kelet kornert vét, de Sípos tisztáz (5. perc), majd lassan kezd kiala­kulni közép­fölénye, s így nem jön váratlanul a 12. percben, az első gól. Szedlacsek jó kiadásával Szloboda el­fut Sípos mellett s pompás beadását Horváth három méterről a vetődő Milotay mellett gólba vágja. 1:0. A gól után is közép van frontban. Fain lő kapura s Milotay kiejti a lab­dát, de senki sincs a közelben. Bobák kiadott labdáját Nánássy küldi fölé, majd Hernádi beadását Gál közelről Sárkány kezébe lövi. Újabb Közép ro­hamok következnek­ most , a 23. perc­ben Szloboda beadását Horváth az el­lenkező sarokba küldi. 2:0. _ Kelet támad, de Közép jól védeke­zik. A 25. percben Hernádit Reisinger a 16-oson belül csúnyán elvágja. 11-es­ Bobák góllá is értékesíti. 2:1. Továbbra is Kelet van támadásban de csatárai nem értik meg egymást A fölény azonban nem tartós, Közép halfsára felhozza a csapatot, mely egymásután két komért forszíroz ki s a másodikból pompás akció után Zilahy gólt is lő. 3:1. Az iram most már lassul. A meleg sokat kivett a csapatokból s így a szünet után lanyhább a játék. Horváth lő Milotayba, majd Zilahy lá­báról szedi le a labdát a keleti kapus. Hosszú ideig mezőnyjáték folyik s csak a félidő közepén jön fel Kelet, de Közép védelme biztosan áll a lábán s így eredmény nem születik. Közép csatársorát megbontja, hogy Höfflin­ger sérülése kiújul s csak statisztál. Szutor vét egy ízben majdnem öngólt, majd pedig Sárkány véd egy veszé­­lyes szabadrúgást kornerre s ezzel ki is merül a második félidő története. Kornerarány 6:1 Közép javára. Közös legénysége biztosan vívta ki győzelmét s vett revánsot tavalyi le­­győzetéséért. A csapatban különösen a halfsor nyújtott nagy teljesítményt, itt is elsősorban Frayt, aki a mezőny legjobbja volt. De két szélső társa is pompásan dolgozott. A védelemben Czmarkó megint felülmúlta a sokszor feleslegesen erélyes Reisingert. Sár­kánynak nem volt komoly dolga. A csatárszóban a két szélső volt a leg­jobb, de a többiek is kielégítettek. Keletnél a védelem gyengesége volt feltűnő. A halfsorban a legjobb ember Sípos volt. Moóré és Fried­Keleti alszövetség Nyíregyháza: DTE—NyKISE 2:2 (2:0). Barátágos. Bíró: Geiger. Az Ungvárott szerencsétlenül járt Fe­­hér II. kórházi költségeinek fedezé­sére játszott a két ellenfél. Mindkét csapat több tartalékkal állt fel és a mutatott játék alapján az eredmény reális. Góllövő: Vincze I. (2), illetve Hajdú (2). — NyÖTSE—Ny. Vas­utas 2:0 (2:0). Bajnoki. Bíró: Glückmann dr. Egyenlő erők küz­delme a szerencsésebb győzelmével. A Vasutas egy 11-est nem tudott értékesíteni. Góllövő: Bellák II. (2). — Ny. MTK—Debreceni Szék­gyár 6:1 (2:0). Bajnoki. Bíró: Föl­des. Fölényes győzelem. Góllövő: Ábrahám (3), Kubányi, Bovanyecz, Német, illetve Plaveczky. Nyugati alszövetség Szombathely: SzAK—Soproni Vas­utas SE 0:0. Bajnoki. Bíró: Müller. Mindkét csapat sok gólhelyzetet ha­gyott kiaknázatlanul. Az eredmény reális. Jók a SzAK-ban Horváth III., Spanyó, Boda és Janzsó, az SVSE-ben Etzinger I., II., Seiffert és Tanai. Tatató város: TAC—Komáromi FC 4:0 (2:0). Barátságos. Bíró, Korda. Az újonnan alakult KFC ellen fölé­nyesen győz a TAC Szlavik, Solymosi, Hemerlein és Risofszky (11-esből) góljaival. — TAC ifj.—Tóvárosi SE 9:0 (2:0). Barátságos. Bíró: Horváth. Góllövő: Takács (3), Basek (3), Csernyák (2), Gregor III. Székesfehérvár: DVE—Celldömölki ESE 1:0 (1:0). Bajnoki. Bíró: Böhm. A DVE szép és veszélyes csa­tárjátékkal biztosan győz a lelkes és technikás CESE ellen Kotrobay gól­jával. A DVE egy 11-est nem tudott értékesíteni. — DVE ifj.—Sz. TC ifj. 2:1 (1:1). Barátságos. MILL-ered­­mény: Rákóczi SC—Vízivárosi AC 3:2 (3:0). Zalaegerszeg: Soproni TE— MOVE ZSE 1:0 (0:0). Bajnoki. Bíró: Szabó. Hevesiramú mérkőzés, mely­ben a vesztes csapat mutatott többet. Góllövő: Kovács. — MOVE ZSE II.— Neferei Levente 4:1 (2:1). Barátsá­gos. Bíró: Hajh. Tatabánya: TSC—ETO 2:0 (0:0) Bajnoki. Bíró: Cray. Egyenrangú ellenfelek változatos szép küzdelme. A II. félidőben az ETO csatársora erősen visszaesik. Góllövő: Kohut, Killermann (11-esből). — ETO II.— TSC ifj. 3:0 (2:0). Barátságos. Bíró: Vér. Pápa: P. Kinizsi—ZTE 2:1 (1:1). Bajnoki. Bíró: Koch. Első félidőben változatos ideges játék, a második­ban túlnyomó Kinizsi-fölény. Gól­lövő: Varga, Tamás, illetve Papp. Győr: Szombathelyi MÁV—DAC 3:1 (0:1). Bajnoki. Bíró: Juhász dr. Első félidőben a DAC a jobb, a má­sodikban a MÁV hat perc alatt há­rom gólt lő s ezzel megnyeri a nagy­fontosságú mérkőzést. Góllövő: Gab­­rosek, Boda, Nagy, illetve Raffay III. — II. ker. SC—Győri NSC 1:1 (1:0). Bajnoki. Bíró: Berger II. Gól­lövő: Burányi (11-esből), illetve Czuppon II. — Magyaróvári TE—■ GyAC 1:0 (1:0). Bajnoki. Bíró: Schwarcz. Az MTK Pintér góljával nyerte meg a meccset. Magyaróvár: MAFC—ARAK 2:1 (2:1). Bajnoki. Bíró: Kutasy. A sze­rencsésebb csapat győz. Góllövő: Nagy, Rácz, illetve Kopács. Északi alszövetség Zagyvapálf­alva: PBVSE—LSE 1:0 (0:0). Bíró: Puskár. A két ri­vális és bajnokaspiráns csapat rekord­közönség előtt végig heves küzdelmet vívott. Első félidőben az LSE egyen­rangú ellenfél, szünet után azonban a PBVSE kerül felül s a félidő közepén Hudák gólja el is dönti a küzdelmet. Jók: Berencsei, Kiss, Pécskány, Tóth, Hudák, illetve Vaskó, Viesz, Schott és Rigó. Eger: MESE—Dobó István SE 3:0 (0:0). Bajnoki Bíró: Hartmann. Mindvégig szép és élvezetes játék. Első félidő egyenlő erők küzdelme, a második félidőben a MESE támad többet. Góllövő: Rubinszky, László (2). Gyöngyös: GyAK—KAOE 4:1 (1:0). Barátságos. Bíró: Chemez. A KAOE pompás játékkal kezd, de a GyAK egyre jobban feljön s végül is nagy fölénybe kerül. Góllövő: Kurun­­czi (2), Bratu, Hegedűs GyAK és Lá­zár KAOE. Ózd: DVTK ifj.—Attila SC 2:0 (1:0). MILL-bajnokság. Bíró: Ha­rangi. Góllövő: Poszer és Kemény. Miskolc: Attila tartalék—MVTK 8:0 (6:0). Barátságos. Bíró: Ko­vács. Góllövő: Király (3), Muhoroy (3), Feuerstein, Feigl. MILL ered­mények: DAC—MASC 2:0 (2:0). MVSC—Lehel 3:0 (0:0). Turul—III. kerület 3:1 (0:0). Előre—Törekvés 2:2 (1:1). MMTE—Egyetértés 2:0 (2:0). Sátoraljaújhely: S. Levente—S. Egyetértés 5:1 (4:1). Barátságos. Bíró: Borza. Biztos győzelem. Gel­mann szürke játékos. A csatársor nem volt egységes, pedig egyénenként tehetséges játékosokból állott. Leg­inkább Bobák tetszett. Vidéken: A békéscsabai derbit a CsAK nyerte Északon az STE ellen győző PEVSE került az élre . Nyugaton a tavalyi bajnok Sz. MÁV legyőzte a bajnok­jelölt DAC-ot Sok meglepetést hozott a tegnapi forduló , sátrak vitorlák - hátózsákok '* V és ták,°ri ágyak­­*5-4^ FERRO-TEXTIL RT.-nál '' BERLINI TÉR 3. NYUGATINÁL TELEFON: A. 202-23, A. 213-38 Nyilatkozatok: Vághy Kálmán, Közép szövetségi kapitánya: Az eredménnyel meg va­gyok elégedve, mindenki jó volt. Ha Höfflinger nem tagadja le sérülését, úgy nagyobb arányban győztünk volna. Kupinszky Sándor dr., Kelet szö­vetségi kapitánya: A közvetlen véde­lemben Szutor csődöt mondott. Ennek ellenére Közép második félidőbeli já­téka alapján nem érdemeltük meg a vereséget. Goodrich Pneu Jgood­ricii AZ UTAK I alBii SZELÁRID p LVI, K,aga KIRÁLYA SZILÁRD BÉLA VI.Kagymezi­u.li