Nemzeti Sport, 1929. május (21. évfolyam, 83-103. szám)

1929-05-06 / 86. szám

Hétfő, 1929 május 6.­­&§§(§ JJ ...... .................. mii muhi — iiiuhth mi...... .i mi.. mi . Az élen favoritgyőzelmek: a BL profiliga bajnoki címéért változatlan a nyílt harc Turul-Zala-Kanizsa 6:2 (0:2) Üllői­ út. Bíró: Magyar. Turul: Spindler — Kochi, Pol­­lacsek — Basky, Polt, Hajdú — Vaczek, Altmaim, Sanger, Fi­­scher, Durmics. Zala-Kanizsa: Kiss — Kanizsai, Joós — Tamás, Babos, Sch­reiber Farkas, Szabó, Kelemen, Bakonyi, Mészáros. A kezdeti lendület a Kanizsát hozza először támadásba. Farkas pompásan elfut s beadásából Sza­bó szép gólt lő. 0:1! Rövid Turul fölény után ismét a Kanizsa van frontban s Farkas—Szabó-akció után utóbbi a második gólt lövi. 0:2. Helycsere után a Turul átcso­portosítja csatársorát s ettől kezd­ve a pesti csapat diktálja az ira­mot. Vaczek egymásután 4 gólt lő, majd Sanger 35 méteres lövése és Fischer pompás fejese jut Ka­nizsa hálójába. A Turul teljes mértékben rá­szolgált a nagy győzelemre. A közvetlen védelem jól működött, a halfsorban Polt volt a legjobb, míg elől az agilis Altmann és a gólképes Vaczek tűnt ki. A Zala-Kanizsa nagyon elbiza­kodottan játszott a 2:0-ás vezetés után s ez aztán nagyon megbosz­­szulta magát. Egyénileg Kelemen, Joós, Farkas és Szabó tűnt ki. Az alsó régióban meghúzódó két csapat küzdelme a Vác FC váratlanul nagy gólarányú győ­zelmét hozta. Ennek az a magya­rázata, hogy a Terézváros unott­­ságával szemben a Vác FC­ lelke­sedést vitt a küzdelembe s ez el is döntötte a meccset. A Vác FC a győzelmet megérdemelte, bár a gólarány kissé túlzott. Az első félidőben változatos játék alakul ki, bár a Vác FC csatárai gólra­­törőbbek. Szünete után az első negyed­óráig még 0:0 az eredmény, ekkor a Vác FC gólt ér el Jakobovics révén, amiután a kedvét vesztett Terézváros ellen Fleischer kétszer eredményes. A Vác FC-ből Davi­­dovits, Klopfer és Brau II. játéka vált ki, míg a Terézvárosból Streicher és Jerzsabek tetszett. 1. Attila 18 15 1 2 58:10 31 2. Pécs-Bar. 17 14 1 2 45:21 29 3. Rákospalota 18 11 4 3 47:32 26 4. Zala-Kan. 18 10 4 4 42:27 24 5. Józsefváros 19 8 4 7 41:40 20 6. Turul 16 7 5 4 33:23 19 7. P. Húsos 16 7 3 6 34:29 17 8. Erzsébetváros 18 5 2 11 23:39 12 9. Soroksár 18 3 4 11 26:44 10 10. Terézváros 17 3 2 12 24:44 8 11. Vác FC 18 3 2 13 23:58 8 12. Bak TK 17 1 4 12 18:47 6 Vác FC-Terézváros 3:0 (0:0) Rákospalota. Bíró: Vass E. Vác FC: Weisz I. — Davidovits, Klopfer — Lőwh, Grünfeld, Keim 11., — Rotschild, Fleischer, Blau 11., Jakobovics, Jocke. Terézváros: Müller II. — Strei­cher, Jerzsabek — Mihalec, Con­­tardo, Gotthenz — Hegedűs, Tóth, Sipőcz, Kovács, Stimac. II » ■■■■- UOAXiS IFlBimihw ■■!!■■■ Sportolásnál TETRA sportfehérnemüi viseijen, cm­i az izzadtságot magába 3 3 B w H­a szívja, a test kigőzölgését és a levegőcserét megkönnyíti, és mert levegőt foglal magában (tudva­levőleg a levegő a legrosszabb hő­vezető), a hűléstől feltétlenül óv. Kapható minden sportfelszerelési üzletben. Ügyeljen a fenti védjegyre! Csak az azzal ellátott „Tetra“ fehérnemű valódi ! Pécs-Baranya — Bak TSC 5:1 (1:1) Pécs, 2000 néző. Bíró: Csárdás. Pécs-Baranya: Jandala — Ivan­­csics, Krebsz — Elblinger, Halas, Lipthay — Bóra II., Grünfeld, Palkó, Tritz, Köves. Bak TK: Pintér — Müller, Spánitz — Pátzius, Buzási, Pav­­nicza — Galbicska, Billitz, Blaskó, Kocsis, Satek. A Bak TK teljesen inferioris el­lenfele volt a pécsi tizenegynek,­ mely pedig tartalékosan állt fel, mert Bóra I. sérült. A Bak TK vezeti az első veszé­lyes támadást s a 3-ik percben Satek beadását Blaskó fordulás­ból be is teszi. 0:1. Utána már a Baranya van felül s fél percen belül Tritz bombája a felső sarok­ban köt ki. 1:1. A félidőben nincs további eredmény, mert a pécsi csatársor mindent túlkombinál. Szünet után a 10. percben Grün­feld, a 14. percben Palkó, a 17. percben Tritz és a 18. percben Palkó lövi a gólokat. A Baranyában a legjobb ember Krebsz volt, a halfsor átlagtelje­sítményt nyújtott, míg a csatár­sorban a javuló Tritz nyújtott legtöbbet. A Bak TK-ban jók vol­tak Pátzius, Buzási és Kocsis. Soroksár—Erzséb­etváros 4:0 (1:0) Soroksár. Bíró: Karsay. Soroksár: Szabó — Lichtner, Schuszter — Menázs, Hoffmann, Kovacsics — Thalmayer, Pflum II., Zwick, Turóczy, Hackspacher. Erzsébetváros: Léderer — Platt, Birsemayer — Braun, Dym, Ma­­káci — Jeckl, Here, Moravcsik, Harer, Schwartz. A tavaszi szezonban oly sok balszerencsével végződött csaták után a magára talált Soroksár is­mét egy értékes győzelmet aratott saját otthonában. A győztes csapat minden egyes tagja lelkesen és odaadással ját­szott, de különösen kivált a köz­vetlen védelem, amelyben Szabó , szenzációsan védett, míg a csatár­sorban a két szélső játéka tűnt ki. A vesztes csapatban Léderer a gólok ellenére is, nagyszerűen védett, kívüle a halfsor dolgozott szorgalmasan. Góllövő: Talmayer (2), Turócy és Zwick. Komer­­arány: 6:2 (3:1) Soroksár javára. Attila — Józsefváros 4:1 (1:0) Miskolc. —2000 néző. —Bíró: Barna Béla. Attila, Szemző — Kutik, Bankó — Banaszkievics, Maiszlonka, Janovitz — Pasztrovics, Péterfreund, Sik­­lóssy, Pomázi, Pimpi. Józsefváros: Juhász — Schmiedt, Masevszky — Iglódy, Vági, Zsebe­­házi — Kardhordó, Schuszter, Né­meth, Busch, Hajós. A meccs ne­m valami nagyvonalú játékot hozott. Az első félidőben a Józsefváros nyilttá tudta tenni a küzdelmet, szünet után azonban ki­tűnt az Attila nagyobb tudása s biztosan nyeri a meccset. Első félidőben már a 4. percben Péterfreund tisztára játsza Siklós­­lóssyt, ki megszerzi a vezető gólt 1:0. Szünet után az első percben Pé­terfreund passzát Pasztrovics érté­kesíti (2:0), majd az 5. percben a ki­ugró Szemző mellett Hajós lő a ka­pura Banaszkievics csak kézzel tud menteni. 11-es! Ezt Schuszter érté­kesíti, 2:1. Egy percre rá azonban már Pomázi újabb gólt lő. 3:1. Az Attila-fölény most már nagy. A 31. percben Maszlonka éles szabad­rúgása kapufáról pattan ki , Po­mázi beteszi. A meccs a végén el­durvul. Jók voltak az Attilában elsősor­ban Banaszkievics, azonkívül Kutik, Bankó, Pimpi és a jobbszárny. A Józsefvárosban a védelem feltűnő gyenge volt, a halfsor is hamar el­készült erejével, míg a csatársor­ban Hajós a legveszélyesebb. Amatőr küzdelmek során: Meglepetés a Turul MOTE pontvesztesége Az I. osztályú meccset megnyerte a favorit Fér­ Vasutas. — A Kőbányai AC ismét nem tudott győzni. — A válo­gatott tréningpartnere, az Egyetértés nagy veresége. — A II. osztály bajnokjelöltje a PSC fölényesen győzött — Saját tudósítónktól — Fér. Vasutas—KTC 2:0 (1:0). Ceglédi út. Bíró: Redlich Fer. Vasutas: Komlóssy — Varga, Fogl I. — Góliáth, Benkő, Balogh — Takács, Fogl II., Cseszneky, Bánky, Velicskó I. KTC: Klinkó — Szakisznó, Ruck­ II. — Buda I., Lovass, Kreicsik — Lu­kács, Kernmüller, Boros, Lipthay, Hubni. Az akcióképesebb Fér. Vasutas megérdemelten győzött annak elle­nére, hogy ellenfele második félidő­ben erősen leszorította. Góllövő: Fogl II. és Cseszneky. Kernmüller (KTC) kiállítva. Kitűnő volt a győztes csa­pat védelme, a KTG-ben Klinkó és lovasi. KTC ifj.—Fér. Vasutas ifj. 3:0 (0:0). II. osztály. Kárpáti-csoport Ganz TE—BMTE 1:1 (0:1). Sim­or­­utca. Bíró: Mihalicza. Ganz TE: Szabó — Kovács, Bozzion — Horváth EL, Polgári, Wagner I. — Horváth I, Grimm, Ambrus, Kulbicza, Leeb. — BMTE: Heindl — Seham­edt, Demján — Wiesler, Horváth, Predmeczky — CSI | Futb­ailfeLszerelések is Kertész Tódornál, IV., Kristófér Árjegyzék ingyen gány, Andrássi, Dirda, Tóbiás, Ábel. Erős küzdelem, az eredmény igazsá­gos, bár a második félidőiben a Ganz TE uralja a mezőnyt. Góllövő: Cigány (BMTE), Ambrus (Ganz). — BMTE ifj.—Ganz ifj. 5:0 (2:0). NMSE—Hungária 3:2 (1:0. Lóver­senytőr. Bíró: Bíró S. NMSE: Dobos — Fonyó, Pokorny — Szebeni, Vrano­­vits, Czáry — Schenk, dr. Gudenus, Okos, Hecski, Kátra — Hungária: Born — Strauss, Sosadek — Csanády, Vella, Dolezsán — Ungár, Kocsis, Be­­de, Kollár, Petrás. Változatos küzde­lem után nehezen győz a Népjóléti. Góllövő: Vranovits, Schenk, Kátra, il­letve Kollár és Ungár. A Hungáriából két játékos kiállítva. B. Vasutas—EMTK 2:1 (0:1). Erzsé­bet-u. Bíró, Gerő. B. Vasutas: Zugé­ber — Tarró, Kovács III. — Kovács IV., Lugosi, Kann — Reiter, Pa­pp II., Zuhály, Szőts, Papp I. — EMTK: Kra­­tochwill — Szabó I., Frész — Weisz, Nagy, Kontra — Antal, Nehadoma H., III., Schuck, Fertig. A hazai csapat többet támadott,­­de Zugéber fényes vé­dése miatt vereséget seznvedett. Gól­lövő: Lugosi, Papp H., iletve Neha­doma II. — B. Vasutas ifj.—EMTK ifj. 3:0 (1:0). A BRSC—ETC meccsre (Rákosfalva.) utóbbi nem jelent meg. A SzAC—HSC mérkőzésre utóbbi nem jelent meg. NSC—Köl. AC 1:1 (1:1). Millenáris. Bíró: Krebsz. NSC: Hidegh — Reit­­haller, Lendler — Kristóffy, Steiner, Tóth — Pernesz, Stahl, Heszky, Udva­ros, Kovács. — Kerb. AC: Cseh — Sto­­rek, Kátai — Szokup, Prekl, Weisz — Jed­d, Krivek, Konyor, Huss, Mészáros. Az NSC csak balszerencséje miatt adta le az egyik pontot. Góllövő: Heszky NSC, illetve Storek (11-esiből). — NSC ifj.—Köln. AC ifj. 6:0 (3:0). I. osztály. Springer-csoport 1. FTC 15 11 2 2 54:19 24 2. UTE 15 10 2 3 42:17 22 3. 33FC 15 10 2 3 32:24 22 4. Fér. Vasutas 16 8 2 6 44:24 18 5. Testvériség 16 7 4 5 19:23 18 6. BTC 14 5 5 4 26:16 15 7. UTC 15 4 4 7 22:39 12 8. UTE 15 4 3 8 21:39 11 9. URAK 16 3 3 10 24:33 9 6. KTC 17 1­1 15 19:69 3 1. BEAC 21 16 4 1 67:27 36 2. BRSC 21 13 3 5 47:25 29 3. B. Vasutas 22 13 3 6 39:25 29 4. Köb. AC 23 13 3 7 55:38 29 5. BMTE 23 13 3 7 58:45 29 6. FSE • 22 12 3 7 47:31 27 7. EMTK 22 13 1 8 54:41 27 8. Ganz TE 22 10 5 7 49:37 25 9. NSC 24 10 4 10 43:39 24 10. NMSE 23 7 8 8 39:40 22 11. SzAC 22 8 4 10 40:39 20 12. BIK 24 7 5 12 29:42 19 13. Hungária 24 6 4 14 41:62 16 14. WSC 22 5 1 16 32:59 11 15. ETC 23 5 1 17 31:70 11 16. HSC 22 1 4 17 25:76 6 Szőrme-, szőnyegmegóvás ! p­­aszk51 csiknai&­ M PALUGYAI SZŰCS 11^ V1.‘ NAGYMEZŐ*U. 20. TEL : L. 990-57 Ha elegánsan és jól akar öltözködni, úgy forduljon bizalommal FODOR MÓR úriszabóhoz VI., Nagymezőn. 30.1.2. T­el.: A. 116­00 1