Nemzeti Sport, 1929. május (21. évfolyam, 83-103. szám)

1929-05-01 / 83. szám

10 A Vasas ma megtartja tréningjét május elseje dacára is. Új terminusok az amatőröknél. Május 9.: MOVE VVTC—CsTK, Kalapos— REAC, Cs. MOVE—NFC, FTK—X. ker. SC, TLK—BAK, Compactor—BSC, III. ker. MSE—LTE, Pannónia—UFC, VÁC —MFTR, OFK—Kéve, Turul MOTE— VI. ker. FC, BOSC—ÉMOSz, RAFC— NTC, Cukrász—Jutagyár, JTC—RÁC. Május 30.: SzNSE—MOVE VVTC, ETSC—REAC, X. ker. SC—Cs. MOVE, Kalapos—CsTK, MFTR—BAK, TLK— MTE, ül. ker. MSE—Compactor, TLC —LTE, Kéve—VÁC, BTVK—UFC, BOSC—VI. ker. FC, Turul MOTE— MSC, Nyomdász—ÉMOSz, NTC—VI. ker. SC, Jutagyár—P. Törekvés. Június 16.: SzNSE—KSSE, MOVE VVTC— FTK, WSE—K. Törekvés: BTVK— BAK, OFK—MTE, BSC—TLK, RÁC— VI. ker. FC (őszi), P. Törekvés—BOSC, Cukrász—Turul MOTE, Főv. TKör— MSC, Amatőr—Nyomdász. Június 23.: MFTK—BAK, VI. kér. FC—Főv. TKör, RAFC—BOSC, Cukrász—RÁC. Június 30.: VI. ker. FC—RÁC. IV. osztály, jú­nius 9.: BU­JSAK Bő** .0mm Mű­szerész—Féltén SC, Elektromos—TSE, USC—Spárta, PATO—Kelenvölgy, Va­léria—Tabán, KMTE—Textil­, MÉMOSz —VH. ker. Amatőr, Uránia—LTK. Az országos amatőr válogatottba bekerült miskolci Mayert egyidejű­leg a Kassán játszó északi váloga­tottba is betették, így most pótolni kellett a kitűnő jobbszélsőt és he­lyére Tóth LSE jutott. A Turul a Millenárison ezentúl pénteken tartja tréningjeit. Amatőr bajnoki mérkőzés lesz csütörtökön Szegeden. A késői sze­zonkezdés miatt a REAC—SzVSE mérkőzést kell hétköznap lejátszani. A vasárnapra kisorsolt KEAC— MÁK mérkőzés azonban elmarad, mert Szűcsnek, a KEAC kapusának tartalékként való kijelölése az or­szágos válogatottba, valamint a II. csapat kapusának sérülése arra in­dította a KEAC-ot, hogy, a mérkő­zést elhalássza. •#««»», in teom­Szerda, 1929 május 1. t [CSEFHOrd­fl Az első gyephokki bajnokság derbi mérkőzése MHC győzelmet és rekord közönséget hozott — Saját tudósítónktól — Gyönyörű időben, hazai csapatok mér­kőzésein még nem látott nagyszámú nézőközönség előtt folyt le a legkomo­lyabb bajnoki pontokért való MAC— MHC találkozás. A MAC drukkerei, kö­zöttük atléták, úszók, jegesek, élükön a hölgyjátékosokkal, akik szinte teljes számban megjelentek , az MHC-ért lel­kesedő hölgyek, barátok, a társklubok és a Ferenc József vitézek egyenruhás növendékei alkották a körülbelül három­száz főnyi rekord publikumot. A mér­kőzések már reggel 9 órakor kezdődtek, de a végig kitartó nézők valamennyien kielégülten távozhattak, mert mindhá­rom mérkőzés a magyar gyephokkisport hatalmas fejlődését bizonyította. A nagy rmérk­őzés a a­­ SEAG Bloooms helyén Gál Lászlóval, az MHC Teleki gróf helyén — akit szombaton operált Verebélyi professzor — Csáky gróffal — de új dresszben állt fel. Az új dressz fehér ing és nadrág, az ingen MHC pajzzsal igen jól hatott a verőfényes időben és ellentétben a futballal, itt úgy látszik mindig győzelmet hoz, mert erre már több példával szolgál a rövid ma­gyar gyephokki krónika. A mérkőzések eredményeit már kö­zöltük, a részleteit a következők: MHC—MAC 3:2 (3:2). Bíró: Dr. Horváth. Magyar csapatok találkozásán eddig még nem látott gyönyörű és vál­tozatos küzdelmet hoz az első 20 perc. Mindkét csapat szebbnél-szebb akciókkal közelíti meg ellenfele kapuját. A játé­kosok példás fairen játszva, a legszebb hokkit mutatják be a lelkesen buzdító közönségnek. A MAC-ot mégis súlyos veszteség éri a 10. percben. A tartalék Gál térdrándulást szenved, úgyhogy végleg kénytelen elhagyni a küzdőteret. Továbbra is változatos támadások foly­nak, de csak a 10 emberrel játszó MAC-t koronázza siker. Dr. Lator a 14. és 18. percben a Karácson-hátvédpár, mnajd Wirth kapus hibájából két gól előnyre tesz szert. A 25. perctől kezdve felnyo­mul az MHC és a védekező MAC nem tudja megakadályozni Hertelendy (27. p.) és Szendey (34. p.) kiegyenlítő gól­jait. A MAC ismét nekilendül és két veszélyes támadást vezet, hogy azután ismét az ő térfelében folyjon a játék. Hévízi két remek védése után Hegedűs bombalövése védhetetlenül jut a hálóba a félidő utolsó percében. A második fél­idő nem várt nagy MAC-fölénnyel kez­dődik, amely a félidő közepéig tart. Szinte csak az MHC térfelében folyik a játék, Wirthnek és a Karácson-fivé­reknek igen sok dolguk akad és ekkor megmutatják, hogy tudnak hibátlanul is dolgozni. Wirth két védhetetlennek látszó lövést ment. A 25. percben Szen­dey a bal­ sorba vonul, Budán a csatár­sor tengelyébe és ettől kezdve ismét fö­lénybe kerül az MHC, de Révay két biz­tos helyzetben hibáz és így eredményte­len félidő után véget ér a nagy össze­csapás. A győztes csapat minden tagja lelke­sen játszott, de nem nyújtotta tudása legjavát. A Wirth—Karácson­y—II. vé­delem az első félidőben bizonytalanul, a másodikban kifogástalanul működött. Miklós volt a fedezetsor legjobbja, az igaz, hogy csonka MAC-szárny állt vele szemben. Budán igen jó volt, ő készítette elő a támadások jó részét, Csáky kitű­nően fogta Benedeket. Hertelendy az első félidőben, Margó a másodikban nyújtott kiválót,­ Szendey tréning nél­kül, várakozáson felül jól játszott, He­gedűs a szokatlan poszton is bebizonyí­totta nagy tehetségét, Révay gróf nem játszotta ki legutóbbi formáját, így is ő volt a csapat esze, minden gólt ő készí­tett elő. A MAC legjobbja dr. Lator volt, két gólja nagy rutinját dicséri. Farkas mint csatár is, mint half is kiváló. Heinrich I.-nek nem volt szerencséje, pedig ismét kitűnően játszott. Benedekre és Ghil­­lányra nagyon vigyázott halija, Gál Ferenc és Prohl különösen a második félidő MAC-fölényekor kitűnően támo­gatta a csatársort. A Heinrich II.— Weiner bekkpár jól játszott, de különö­sen utóbbi „túlerélyesen”, Hévizi a gólo­kat nem védhette, Franzl-szerű kifutá­sai nagyszerűek. MHC II.—MAC II. 2:1 (0:1). Bíró: Bikár. Első félidőben MHC-fölény és a MAC ér el gólt Hévizi révén. A máso­dik félidőben a MAC támad többet, de az MHC egyenlít és győz Van Baké és Bánffy góljaival. Az MHC-ből kimagas­lott a holland Van Baké. Dr. Pezel biz­tosan és igen jól játszott, pedig környe­zete váratlanul gyengébben funkcionált. Neogrády, Jobbágyi jobbszárnú igen szépen játszott. Gál rutinja nagy érték. A MAC legjobbja Hévizi. Hozzá hason­lóan veszélyes Károlyi. Krempelsnek szintén nagy rutinja volt, hasznára csa­patának. Lipták, a halfsor legjobbja, rengeteget dolgozott. Zsuffa—Kxepuska hátvédpár talán egyenrangú az első csa­patéval. FTC—AHC II. 3:0 (0:0). Az FTC ki­tűnő szereplése igen örvendetes. Olvassa a síléttei számunkat:1!