Nemzeti Sport, 1929. június (21. évfolyam, 104-124. szám)

1929-06-24 / 120. szám

8Hétfő, 1929 június 24- Nyugat bajnoka a Tatabányai SC lett Keleten is nehezen vesztheti el már a bajnokságot a NyKISE Tegnapi vidéki eredmények Keleti alszövetség Kisújszállás: K. MOVE—Törökszent­miklósi MOV­E B. 2:1 (1:1). MOVE bajnoki. Bíró: Sass. A kisújszállásiak túlerélyesen játszottak s így az egyik törökszentmiklósi játékos vállperec tö­rést szenvedett s emellett fejébe is élet­­veszélyes rúgást kapott. Törökszentmiklós: DVSC—T. MOVE 4:1 (3:0). Bajnoki. Bíró: Scheitzler. A debreceniek a szünet után visszaestek. Góllövő: Bobák (2), Móré és Búzás, il­letve Jerosin, Kulcsár, a T. MOVE já­tékosa a meccsen a karját törte. Kisvárda: KSE—BUSE 7:1 (3:0). Bajnoki. Bíró: Róth. A KSE végig fö­lényben játszott. A gólok közül négyet a kitűnő Kozma, hármat pedig Bodnár rúgott. A BUSE egyetlen gólját Steiner szerezte 5:0 után. Nyíregyháza: NyKISE—NyTVE 0:0. Bajnoki: Bíró: Rubint (Közép). A nagy­­jelentőségű, mérkőzés elejétől végig iz­galmas küzdelmet hozott. A meccsen az NyTVE volt a többet támadó s a szebb futballt is ő játszotta, de puha csatár­sora nem boldogult a pompás NyKISE védelemmel. Igaz, hogy az NyTVE véde­lem is könnyen bánt az ellenfél támadó sorának akcióival. Jók voltak az NyKLSE-ben Bártfa, Friedmann, Tímár, Palitz és Benke, az NyTVE-ben Milotay, Goldstein, Tomasovszky, Sipos, Négyes­­sy és Guttmann. Rubint jól bíráskodott. — NyKISE komb.—NyVSC 3:1 (0:0). Barátságos. Bíró: Roskó. Góllövő: Kuhn, Berki, Cziczka, illetve Listván. Karcag: K. MOVE—Kunmadarasi SE 10:1 (5:0). MOVE-bajnokság. Bíró: Hegyik. A MOVE ezzel a győzelmével keleti kerületi MOVE-bajnok lett. Gól­lövő: Nagy (5), Gábor (2), Pintér (2), Horváth, Szél, a KSE gólja 11-esből esett. , Debrecen: DKASE—DTE 3:1 (1:1). Bajnoki. Bíró: Sass. Az első gólt 11-es­ből Ruttkay DKASE lövi, de Vincze egyenlít. Szünet után Magyar két gólja dönti azután el a küzdelmet. — D. Hin­sós—DMTE 3:2 (2:1). Barátságos. Bí­ró: vitéz Papp. Nagykálló: DEAC—NISE 1:1 (0:0). Bajnoki. Bíró: Dittler. A vezető gólt a DEAC szerzi meg Teszics révén, de az NSE Kovács I. fejesével egyenlít. Nyugati alszövetség Sopron: SVSE—Győri ETO 1:0 (1:0). Bajnoki. Bíró: Hollós. Végig hevesira­mú, nívós mérkőzés, melyet csak a sze­rencse döntött el a helyi legénység ja­vára. A győztes gólt Ráth lőtte, még az első félidőben. Tatabánya: TSC—Szombathelyi MÁV 3:1 (2:0). Bajnoki. Bíró: Gray. A TSC ezzel a győzelmével végleg bebiz­tosította bajnokságát. A csapat ezt az utolsó fontos, mérkőzését­­­emek játék­kal nyerte. Góllövő: Németh (2), Keleti, illetve Gabrosek. Jók: Németh, Járó, Klemm, Keleti TSC, Peckert, Boda, Gabrosek MÁV. — TSC ifj.—TSE 5:0 (3:0). Bíró: Müller. — Celdömölk: CESE—VTC 8:0 (1:0). Bajnoki. Bíró: Fodor. A helyi csapat állandó fölényben játszva könnyen arat­ta nagyarányú győzelmét a gyenge VTC ellen. A gólokon Kerekes (2), Szita, Horváth II. (2), Horváth III. (2) és Ko­­matics osztozott. Székesfehérvár: DVE—DAC 4:2 (1:1). Bajnoki. Bíró: Juhász dr. (Buda­pest.) A helyi csapat megérdemelten győzi le a második félidőben 10 ember­rel játszó bajnokaspiránst. Góllövő: Tirk (3), Kotrobay, illetve Brucsek, Raffay II. — DVE II.—Komáromi FC 5:4 (5:2). Barátságos. Bíró: Vanka. Gól­lövő: Both (3), Fodor (2), illetve Sze­­meti (3), Kühner. Győr: GyAC—Győrsziget 3:1 (2:1). Bajnoki. Bíró: Schwarcz. Megérdemelt győzelem, mellyel a GyAC valószínű­leg bajnok is. Góllövő: Stelczer, Cson­ka, Fabriczi, illetve Kukesz. — ARAK —H. kér. SC 2:0 (1:0). Bajnoki. Bíró: Bauer. A fehérvári csapat biztosan győz Kovács és Kapocs góljaival. — Veszprémi MOVE—NSC 2:0 (2:0). Bajnoki. Bíró: Neubrunn. Durva mérkő­zés. Az NSC-ből 2 játékos kiállítva. Góllövő: Zwicker. — KSE—MAFC 5:0 (3­). Bajnoki. Bíró: Berger. A MAFC nem volt komoly ellenfél. Góllövő: Fá­bián (2), Beck, Varga és Barta. — Győrszentiván—Nádorvárosi FC 2:0 (1:0)..MULL bajnokság. Góllövő: Zebe­­dics, Viznovics, illetve Aranyos (2). Magyaróvár: MTI­—SzTC 1:1 (1:0) Bajnoki. Bíró: Szirovetz. Egyenlő erők erős küzdelme. Az MTK gólját Német, az SzT­C-ét Kovács lőtte. Pápa: Soproni AK—P. Kinizsi 3:6 (1:2). Bajnoki. Bíró: Koch. A vendég csapat lelkes és szép játékával erős küz­delem után vívta ki győzelmét, miáltal megnyerte a csoport bajnokságát. Gól­lövő: Kovács (2), Láng, illetve Mika (2). Északi alszövetség Ózd: DVTK—PRVSE 1:0 (0:0). Baj­noki. Bíró: Kovács. Első félidőben vál­tozatos játék folyik. Szünet után azon­ban felülkerekedik az DVTK, de mégis csak egy jogosan megítélt 11-essel győz, melyet Bíró értékesített. — DAC ifj.—­DVTK ifj. 3:2 (0:2). Rácz-serleg. A rendes játékidőben 2:2 arányban vég­ződött a küzdelem s csak meghosszab­bítás után győzött a DAC ifj. Salgótarján: LSE—SBTC 2:0 (2:0). Bajnoki. Bíró: Adorján. A helyi derbi erős és izgalmas mérkőzést hozott. Az első gólt a 27. percben rúgja Márkus, majd a 37. percben ugyanő szerzi a má­sodikat is. Szünet után az SBTC nagy lendülettel küzd, de gólt nem tud rúgni. A meccs a végén kissé durva. Miskolc: Perecesi TK-—MMTE 2:2 (1:0). Bajnoki. Bíró: Hajdú. Az MMTE gólképtelen csatársora nem tudta ki­használni a kapu előtti, jobbnál j­obb helyzeteket. Góllövő: Szabó, Lang, illet­ve Friedmann Hs. (2). — MVSC—Gyön­gyösi AK 2:1 (1:0). Bajnoki. Bíró: Zelt­­ner. Az MVSC csatársora nagyon gyen­gén játszott és ezért csak nagy keser­vesen sikerült a győzelmet megszerezni. Góllövő: Handlovits, Kiss, illetve Gyu­­lay. — MVSC ifj.—DVTK ifj. 1:1 (1:0). MILL bajnoki döntő. Bíró: Kisgéczi. A DVTK megérdemelte volna a győzelmet. Góllövő: Tóth (11-esből), illetve Lopa­­toczky. Déli alszövetség Szegedi alosztály. Kiskunfélegyháza: KTK—Megyer FC 4:3 (2:1). Barátságos. Bíró: Lőwy. A Megyer FC az erősen tartalékos KTK- val sem boldogult. Góllövő: Tompsi (2), Csere, Para, illetve Wagner (2), Kul­csár.­ — KTK ifj.—K. IV. ker. FC 5:2 (2:2). Szeged: REAC—HTVE 2:1­­ (0:0). Bajnoki. Bíró: Martonossy. A mérkőzés már nem bírt jóformán semmi jelentő­séggel s ez a játékon is meglátszott. Góllövő: Gömöri (2) és Beregszászi. — Vasutas—HMTE 312 (1:0). Bíró: He­gyi dr. Változatos játék. A Vasutas ne­hezen jött bele, de később uralta a me­zőnyt. Góllövő: Agócsi EL, Varga, Oláh (öngól), illetve Fekete (11-esből) és Szabó. — Zrinyi ifj.—SzTK ifj. 1:0 (1:0). Az SzTK veresége ellenére is ifi bajnok. — SzTK H.—Zrinyi II. 3:1 (1:0). — KEAC II.—UTC II. 3:2 (3:2). A KEAC ezévben is megnyerte a szö­vetségi díjat. — SzTK oldboy—Vasutas oldboy 0:0. Makó: MÁK—Csongrádi AK 5:0 (1:0). Bajnoki. .Bíró: Kandiba. A MÁK végig fölényben volt s biztosan győzött Papos, Vida, Suba, Ács és Proska gól­jaival. A MÁK ezzel, bentmaradt az I. osztályban. ■ Délnyugati alszövetség Dombóvár: D. VOGE—SBTC 2:2 (1:1). Bajnoki. Bíró: Demján. Ezzel a meccsel avatta fel a VOGE új­ sportte­lepét, mely alkalomra rekord közönség vonult ki. Az eredmény reális, bár mindkétszer a VOGE vezetett. Góllövő: Kovács, Berta, illetve Pipellár, Csepre­­gi.­­1- 0. Testvériség—D. Testvériség 2:0 (2:0). Kaposvár: NTE—KTSE 6:1 (5:0). Bajnoki. Bíró: Lindenbaum. Az NTE megérdemelt biztos győzelmet aratott, de a gólarány túlzott, mert szünet után a KTSE már jobb is volt ellenfelénél. Góllövő: Szollár (3), Szabó, Mészáros, Harangozó, illetve Varga. — Somogy—U­EPAC 4:0 (4:0). Bíró: Blum. Kétszer 30 perces tréningmérkőzést vívtak a csapatok. A Somogy végig nagy fölény­ben játszott, mit a gólarány nem érzé­keltet híven. Góllövő: Egri (2), Győr­­ffy és Sebes. Jók voltak a Somogyban: Somogyi, ki Köves helyén játszott, to­vábbá Egri és Vadas, a KPAC-nál Kár­páti és Steiner. — Toldi FC—Arany FC 1:0 (1:0). Bíró: Hagyárossy. Baja: BMTE—BPSK 4:1 (3:0). Baj­noki. Bíró: Hébrony. Félidőnként válta­kozó fölény. Góllövő: Mayer (11-es), Nagy (2), Mayer, illetve Jaquirt (ön­gól). Pécs: PVSK—PSC 5:1 (1:1). Bajno­ki. Bíró: Pauicz. Első félidőben a PSC teljesen egyenrangú ellenfél s Bedeko­­vics gólját ki is tudja egyenlíteni Kiss. Szünet után azonban teljesen visszaesik a PSC . Bedekovics (3) és Putzer egy­másután küldte a gólokat a hálóba. — PVSK ifj.—PSC ifj. 4:1 (2:1). Bíró: Egerszegi. Szekszárd: Sz. Turul—Báttaszéki TC 1:0 (1:0). Bajnoki. Bíró: Rosenfeld. Élvezetes, szép játék végig. Egyik fél sem volt kimondott fölényben. A győzel­met jelentő gólt az első félidő 35. percé­ben Horváth lőtte. Bácsalmás: BSC—Pécsi Húsos 8:0 (4:0). Barátságos. Bíró: Balogh. Gól­lövő: Fényes (2), Pezár (2), Lajkó és Wlasics. Középmagyar alszövetség Csillaghegy: CsFC—Kispesti Remény 5:2 (2:1). Barátságos. Bíró: Bucsek. Góllövő: Szabó II., Ali, Filacz (3), il­letve Rosenberg és Szavácz. Szolnok: Rákosligeti AC—SzAK 1:0 (0:0). Bajnoki. Bíró: Seemann. A tar­talékosan felálló csapatok nívótlan küz­ Futhatóf­elszerelések Kertész Tódornál, IV., Kristóf-tér Árjegyzék ingyen Cinkota-Nagyitce: Alagi SC—Corvin TC 4:1 (2:0). Bajnoki. Bíró: Kelesi. Állandó fölény mellett győzött az Alag gyenge ellenfele fölött Kiss (2), Frank és Sajdik góljával. A Corvin gólszer­zője Matyelka. Vác: Váci SE—Váci Remény 0:0. Bajnoki. Bíró: Boncz. Egyenlő erejű el­lenfelek erősiramú küzdelme, igazságos eredménnyel. Cegléd: Ceglédi MOVE—Kecskeméti TE 1:1 (0:0). Bajnoki. Bíró: Paulinyi. Erős küzdelem, reális eredménnyel. Gól­lövő: Paulovics, illetve Kovács. Dorog, Tokod, Dorog komb.—Eszter­gom város válogatottjai 6:1 (3:1)­. Bí­ró: Kecskeméthy. Esztergom egyenran­gú ellenfélnek mutatkozik és a vezetést Leicht első percekben lőtt góljával meg is szerzi, de visszaesik, úgyhogy a fel­fejlődő kombinált könnyen éri el gól­jait: Tilos (3), Kintzl (2) és Kiss ré­ HANÁK MIHÁLY ÚRI SZABÓ •V. Sas­ utca 4. I. emelet Mielőtt fényképezőgépet vesz, tekintse meg kirakatársainkat! „FEHÉR OPTIKA" Budapest, Vili.., Musaum­ körút 2 Fiók: VI., Teréz-körút 5. szám Fizetési kedvezmény. Képes árjegyzék ingyen Csabai alosztály. Szarvas: Sz. Turul—Gyomai SC 3:0 (2:0). Bajnoki. Bíró: Komlósi. A kiesés­re állók elkeseredett küzdelmet vívtak egymással. A helyi legénység biztosan k­erült ki győztesen Fehér, Mikolay és Kállay góljai révén. Tótkomlós: Bohngvári SC—TTC 2:1 (2:0). Bajnoki. Bíró: Lapu H. A tarta­lékos TTC egyenrangú ellenfele volt a csabai legénységnek. Góllövő: Szaniszló, Kertész, illetve Gyurkovics. Battonya: Békési TE—BAK 3:0 (2:0). Bajnoki. Bíró: Osztrogonácz. A BTE ezzel a győzelmével bekerült az I. osztályba. Mezőtúr: A MAFC—KTE mérkőzés az utóbbi lemondása miatt elmaradt. Orosháza: Bástya—Orosházi vál. 6:0 (4:0). Barátságos. Bíró: Lapu­s. Nagy közönség vonult ki a Bástya vendégsze­replésére, de a mérkőzés nem sok érde­kességet hozott, mert a Bástyának in­­ferioris ellenfél volt az orosházi legény­ség s a mérkőzés valóságos macska­­egérharccá vált. A mérkőzés a végén még botrányba is fúlt, mert a fanatikus közönség a végén inzultálni akarta a szegedi játékosokat s ezek rendőri fel­ügyelet mellett vonultak az­ öltözőbe. A gólokon Schwarcz (4), Possák és Szilva (öngól) osztozott. A Bástya csapatában a legjobb ember Schwarcz volt, rajta kí­vül Korányi és Tóth tűnt ki, míg az amatőr csapatból dicséretet érdemel Veres, Szilva, de főképen Virágos ka­pus. W­­i­7 s­átrak hálózsákok és ágyak FERRO-TEXTIL RT.-nál­­ * TELEFON: A. 202-23, A. 213-33­1 delmét a szerencsésebb RAC szép góljá­val nyerte meg. — SzMTE—Péceli AC 1 :1­ (0:1). Bajnoki. Bíró: Drexler. Az első félidőben a PAC Soós 11-esével ve­zet, de szünet után az MTE Dömény öngóljával egyenlít. Az MTE egy 11-est­ nem tudott kihasználni. — Sz. MÁV ifj. —Sz. MTE ifj. 4:0 (2:0). Tibor-díj. Bíró: Kondy. Sashalom: PSC—LASC 4:3 (2:3). Corinthian-díj. Bíró: Kohányi. A tar­talékosan felálló PSC nehezen győzte le lelkesen és szépen játszó ellenfelét. Góllövők: Kardos (2), Köpeczy és Géczi, illetve Szőcsey (2) és Somogyi. A SASC-ban a csatársor, a PSC-ben a halfsor volt jó. Rákos: R. Vasutas—Vecsési SC 2:1 (2:0). Bajnoki. Bíró: Tencsel. Egyenlő erők küzdelmében győzött a valamivel jobb R. Vasutas Fülöp és Kappel gól­jával. Vecsés góllövője Fabricius. Miért kötött ki a Ferencváros Santos helyett Rio de Janeiroban — Saját tudósítónktól — Vasár­napi számunkban a Ferenc­város megérkezéséről Sao Pauloba részletes táviratot közöltünk, ami meglepetést váltott ki a Ferenc­város itthoni vezetőségéből, mert ők szombaton délelőtt táviratot kaptak a Kanári-szigeteken lévő Las Palmasból, amelyet nyilván korábban adtak fel. Ez a távirat ugyanis megerősítette múlt heti híradásunkat, amit kerülő úton kaptunk és amely járvány miatt elrendelt vesztegzárról szólt. Az fe­nyegette ugyanis a Ferencvárost, hogy hajójukat, a Giulio Cesare-t, nem engedik kikötni a délamerikai partokon. Amint azonban, vasár­napi számunkban olvasható volt, a Giulio Cesare Santos helyett Rió­ban kötött ki, ahol akadálytalanul partra tehette a zöld-fehér expe­díciót. * Mint a puha szőnyegen, úgy jár­hat a Palma cipősarkon. Ne koptassa felesleges módon idegeit és cipőjét. Ne tegyen Palma-sarok nélkül egy lépést sem. Hacker és Társa VII., Síp-utca 6. sz. Telefon Jósef 351—55. Chinaezüst-serlegek, szobrok, koszorúk és kü­lönböző díjaknak alkalmas tárgyak, nagy választékban