Nemzeti Sport, 1929. június (21. évfolyam, 104-124. szám)

1929-06-10 / 110. szám

Tt Hétfő, 1929 június ML 1© Góllövők: Fekete (3), Sindler, illetve Steinbach és Petőcz. MOVE VTC—NFC 3:1 (1:0). Guba­­csi-út. Bíró: Wunder. Meglepő, de meg­érdemelt győzelmet aratott a MOVE VTC. Góllövő: Berousz, Herkner és Sztankó, illetve Pongrácz. K. Törekvés—BTSC 7:0 (3:0). Sár­­kány-u. Bíró: Glück. Megérdemelt győ­zelmet aratott a lelkes kispesti csapat, habár a gólarány kissé túlzott. Góllö­vők: Illés (2), Majsai, Linet, Eller I. és II., továbbá Faragó. A mezőny leg­jobbja Majsai. Gülemot-csoport Turul MOTE—BOSC 4:1 (2:1). Ba­­bér-u. Bíró: Vörös. A BOSC csak egy félidőn bírta a gyilkos iramot. Góllövő: Tauzin (3) és Bazsó. A BOSC gólját Németh rúgta. Buda Turul MOTE a mezőny legjobbja. NTC—Jutagyár 3:1 (2:1). Népsziget. Bíró: v. Jónás. Az NTC megédvemsben győzte le a rivális Jutagyárt. Góllövő: Török (öngól), Szalai és Fogl, illetve Blum. RAFC—MSC 1:0 (0:0). dakotai Nagyitce. Bíró: Steiner. A döntő fon­tosságú mérkőzést Pál góljával megér­demelten nyerte a helyi csapat. Nyomdász—RAC 4:1 (2:1). Rákos­palota. Bíró: Glück. A Nyomdász nagy­szerűen működött. Góllövők: Kronkár, Bacsay, Pista I. és Varga II., illetve Horváth. Jól játszott Weisz kapus a Nyomdászban. — RÁC II.—NyTE II. 8:4 (4:2). —•­RÁC ifj.—NyTE ifj. 11:0 (5:0). VI. ker. SC—VI. ker. FC 2:0 (1:0). Szent László-tér. Bíró: Borsos. A job­bik csapat megérdemelten győz. A gólokat Horváth és Balogh lőtte. A JTC—ÉMOSz mérkőzés elmaradt, mert az ÉMOSz fényképes igazolvá­nyainak hiányában Nemetz bíró nem ve­zette le a mecset. IV. osztály Fischer-csoport Spárta—USC 5:2 (3:1). Népsziget. Bíró: Koch L. A heves mérkőzésen Klein és Kristóf USC játékosokat esz­méletlenül vitték le a pályáról s utóbbit zúzódásokkal a mentők szállították el. Góllövő: Zollner (3), Breitner és Braun (11-esből), illetve Klein (2). Hir­­lemann USC kiállítva: MÁV Előre—VLI 4:1 (4:1). Tatai­ út. Bíró: Kovács. A MÁV Előre első félidő­­beli jó játékával győzött. Góllövő: Sza­bó, Siák, Kiszel és Bakó, illetve Gyuritó. — MÁV Előre komb.—VLI komb. 2:2 (2:2). Féltén—Orv. Műszerész 5:1 (3:0). Budafoki­ út. Bíró: Rákóczi. A sáros pályán biztosabban mozgó Felben meg­érdemelten nyert. Góllövők: Zahumen­­szky (3), Somogyi és Feremczi, illetve Tálos. 1. Turul MOTE 28 22 4 2 82:21 48 2. Nyomdász 30 20 3 7 72:38 43 3. RAFC 29 16 8 5 81:33 40 4. MSC 29 1­ 7 5 7 72:45 39 5. Jutagyár 29 13 6 10 64:45 32 6. VI. ker. SC 29 11 8 10 55:41 30 7. NTC 30 13 4 13 50:39 30 8. VI. ker. FC 27 11 7 9 40:28 29 9. ÉMOSZ 29 10 8 11 38:57 28 10. BOSC 28 12 2 14 44:49 26 11. Főv. TKör 25 9 7 9 49:40 28 12. P. Törekvés 28 8 6 14 34:54 22 13. RÁC 27 9 1 17 31:85 19 14. JTC 28 8 2 18 40:68 18 15. Amatőr 29 6 4 19 41:73 16 16. Cukrász 27 3 1 23 27:98 7 1. Elektr. Művek 21 20 1­­ 91:12 41 2. Féltén 22 17 3 2 65:20 37 3. Spárta 22 15 2 5 63:29 32 4. Glóbus 22 9 6 7 30:35 24 5. MÁV Előre 22 10 3 9 34:39 23 6. USC 21 10 3 8 33:42 23 7. VLI 21 10 1 10 64:46 21 8. TSE 21 8 2 11 38:47 18 9. Orv. Műsz. 22 5 6 11 22:50 16 10. MOSzTK 22 6 4 12 31:71 16 11. Siketnémák 22 3 2 11 15:78 8 12. Shell* 22 — 1 21 7:24 1 * Visszalépett. Valódi­­ ezüstsertegek és dísztárgyak HENGER ANTAL EZÜSTÁREPGYÁR, BUDAPEST IV, DRRMABY­ U. 8. TELJ 886-73 Az Elektromos—TSE mérkőzés el­maradt, mivel a TSE-nek csak 6 játéko­sa jelent meg. A PATO—Kelenvölgy meccs a pálya használhatatlansága miatt elmaradt. Valéria—Tabán 4:0 (3:0). Valéria­­telep. Bíró: Tallér. Biztos győzelmet aratott a Valéria és ezen győzelmével csoportjában bajnok lett. Góllövők: Béres (2), Mészáros és Tokai. A me­zőny legjobbja Gyetvai, a Valéria kapu­sa volt. VII. ker. Amatő­r—MÉMOSz 2:1 (1:0). Gyömrői­ út. Bíró: Beck. Egyenlő erők. Góllövő: Medgyessy,­ Kovács, il­letve Punka. Uránia—LTE 7:0 (1:0). Tábornok-u. Bíró: Bakonyi. Fölényes Uránia-győze­­lem. Góllövő: Bozi (4), Illik, Molnár és Tulla. IV. osztály Fehéry-csoport 1. Valéria 22 17 3 2 69:23 37 2. Folyamőrség 22 17 1 4 56:17 35 3. KMTE 22 16 2 4 50:22 34 4.FTC 22 13 2 1 7 36:37 28 5. PATO 21 10 6 5 52:34 26 6. Kelenvölgy 21 12 2 7 40:34 26 7. BTE 22 8 4 10 28:39 20 8. Tabán 22 7 3 12 31:43 17 9. SAC 22 7 2 13 47:57 16 10. Textília 22 5 1 16 16:32 11 11. Lapterjesztők 22 4 1 18 22:68 8 12. IX. k. Törekvés 22 1 2 19 10:51 4 Károly-csoport 1. KTK 18 14 3 1 52:6 31 2. Uránia FC 18 14 1 3 42:11 29 3. Törökőr 18 14 1 3 39:13 29 4. Menekültek 18 10 2 6 32:28 22 5. K. Húsos IV 9 1 7 35:30 19 6. LTK 18 8 1 9 19:30 17 7. VII. k. Amatőr 18 5 2 11 18:42 12 8. Szállítók 18 4 1 13 4:32 9 9. MÉMOSz 17 4 — 13 6:41 8 10. JSC* 18--------18 1:15 — 11. KNAFC törölve 12. Hűvösvölgy törölve * Visszalépett. V­idéken: Nyugat derbijét Tatabánya nyerte s ezzel alighanem bajnok A Dorogi AC második vereségét is elszenvedte Dunakeszen . A Szegedi TK is alosztály bajnoknak tekinthető már Kerek­­alszövetség Berettyóújfalu: Nyíregyházi KISE— BUSE 2:0 (0:0). Bajnoki. Bíró: Kere­kes. Első félidőben nagyon szép válto­zatos játék folyik végig. Szünet után a 8. percben rúgja Hajdú az első gólt, majd ugyanő szerzi a 37. percben a má­sodikat­­is. Jók a NyYOSE-ben Hajdú és Markovics, a BVSE-ben Schwéd ka­pus. Debrecen: DVSC—NyTVE 2:2 (1:1). Bajnoki. Bíró: Szabó Kálmán. Egyenlő erők küzdelme, igazságos eredmény. Góllövő: Móré (2), illetve Vay, Krémer. — DMTE—DKASE 2:0 (0:0). Bajnoki. Bíró: Sas. Meglepetés a favorit DKASE váratlan veresége a lelkes DMTE-től. Góllövő: Kerezsi (11-esből), Szikszai. Kisújszállás: Kisújszállás—Kunmada­­rasi MOVE SE 3:1 (1:0). Bajnoki. Bíró: Szabó. Biztos győzelem. Góllövő: Domo­kos (2), Gsery, illetve Szél. Kisvárda: KSE—DEAC 2:1 (1:1). Bajnoki. Bíró: Sebőn. Élvezetes szép mérkőzést eredményezett a két csapat találkozása. Góllövő: Kozma, Dóka KSE és Nánássy II. DEAC. Debrecen: D. Húsos—Nyíregyházi VSC 1:0 (1:0). Bajnoki. Bíró: Debre­­czeny. A gólt Szilágyi lőtte. Nagykálló: NSE—Debreceni TE 1:1 (0:0). Bajnoki. Bíró: Szántó. Egyenran­gú ellenfelek heves küzdelme, reális eredménnyel. A vezető gólt Tisza NSE rógta, de Kaiser DTE egyenlít. Nyugati alszövetség Zalaegerszeg: Soproni AK—ZTE 3:2 (1:1). Bajnoki. Bíró: Kondor. Egyenlő erők küzdelme folyt végig. A meccs a második félidő 40. percében botrányba fúlt. Egy megítélt 11-es miatt a közön­ség betódult a pályára, verekedés tört ki, minek a rendőrség vetett véget. Gól­lövő: Láng, Miller, Vranovics I., illetve Papp (2). — Kereskedelmi—MOVE II. 5:0 (4:0). Bíró: Hajba. Góllövő: Kro­­nyecz (3) és Horváth (2). Veszprém: V. MOVE—Magyaróvári APC 7:2 (3:0). Bajnoki. Bíró: Dr. Na­­schitz. Erősiramú szép mérkőzés, meg­érdemelt győzelemmel. Góllövő: Vizy (2), Zwicker, Kálinger, Tóth (2), Szabó, illetve Nagy, Döblinger. — III. kerületi TVE—VTC 1:0 (0:0). Barátságos. Bíró: Kamarell. Egyenlő erők változatos küz­delme, a III. kerületi csak szerencsével tud győzni Beriinger V. góljával. Szombathely: Székesfehérvári DVE— Sz. MÁV 2:0 (1:0). Bajnoki. Bíró: Ber­ger II. Felázott talajon folyt le a mér­kőzés, mert közvetlenül a meccs előtt nagy zápor vonult végig. Az eredmény reális, mert a DVE végig jobb volt. Gól­lövő: Tirk és Pingiczer. Jók a DVE-ben Vanka, Wágnier, Pingiczer, Feigl, a MÁV-ban Sass, Janzsó, Borsodi. Székesfehérvár: DVE—Várpalotai TE 3:1 (2:1), MILL bajnoki. Bíró: Hor­váth. Celldümölk: Soproni Vasutas SE— CESE 5:2 (2:1). Bajnoki. Bíró: Sziro­­vetz. Az első gólt a CESE rúgja Venesz révén, de utána SVSE-gólok jönnek: Krétai, Körtvélyes, Gedeon, Rácz, Erzin­­ger II. Az utolsó gólt is a CESE éri el Szita lövéséből. Győr: Tatabányai SC—DAC 3:2 (1:1). Bajnoki. Bíró: Viczenik. Első fél­időben a TSC, szünet után a DAC volt a többet támadó fél s a reális eredmény döntetlen lett volna. A DAC főleg ka­pusának köszönheti vereségét. Góllövő: Zsiros (2), Killermannn, illetve Kulcsár és Raffay III. A TSG most már négy ponttal vezet. — GyAC—NSC 2:1 (0:0). Bajnoki. Bíró: Baross. Változatos játékban győz a GyAC. Góllövő: Stel­­czer, Fabriczi, illetve Czuppon. — Győr­­sziget—ARAK 3:1 (1:0). Bajnoki. Bí­ró: Wilhelm. Góllövő: Huber, Kukeisz (2), illetve Kovács. — KSE—II. ker. SC 2:1 (2:0). Bajnoki. Bíró: Müller. Meg­lepetés a vezető II. ker. SC veresége. Góllövő: Rózsa, Fábián, illetve Majdán. Komárom: KFC—Győri II. ker. SC Komb. 6:1 (3:0). Barátságos. Állandó KFC-fölény. Északi alszövetség Miskolc: Ózdi VTK—MMTE 3:0 (2:0). Bajnok. Bíró: Zeltner. Az ózdi legénység győzelmét főleg az MMTE kapusának köszönheti, ki gyengén látta el feladatát. Góllövő: Tóth (2) és Zudla. — MILL eredmény: WSC—Törekvés 3:1 (2:0). Bíró: Jassaner. Gyöngyös: Jászberényi Lehel— GyKASE 1:0 (1:0). Bajnoki. Bíró: Ko­vács. Végig erősiramú mérkőzés. A gólt még az első félidőben, Janukovics lőtte. Zagyvapálfalva: HBÜlStE—SBTC 2:1 (Osl). Bajnoki. Bíró: Ghemez. Végig némi PBÜStE fölény jegyében, telt el a mérkőzés. Góllövő: Pakó, Huszár, illet­ve Tóth. 2—2 játékos kiállítva. Diósgyőr: DVTK—MVSC 4:0 (2:0). Bajnoki. Bíró: Dróth. A két régi rivá­lis küzdelme a sokkal jobb DVTK, meg­érdemelt arányú győzelmét hozta. Gól­lövő: Fölkér L, Fölkér IL, Kreuz, Déll alszövetség Szegedi alosztály Hódmezővásárhely: HMTE—Szentesi TE 3:1 (2:0). Barátságos. Bíró: Fü­rst. Az erősen felázott talajon bizonytalan mezőnyjáték után reálisan győz a helyi csapat. Góllövő: Csabai (2), Fogor, il­letve Bíró. — HTVE ifj.—HMTE ifj. 6:2 (4:2). Szeged: SzTK—Zrínyi KAC 3:0 (1:0). Bajnoki. Bíró: Lapu. Az SzTK ezzel a győzelmével alighanem a bajno­ki címet is bebiztosította, hisz utolsó ellenfelét, a CsAK-ot vernie kell. Gól­­lövő: Kakuszi IV, Kakuszi II. és Tom­­bácz. A Zrínyi csak az első félidőben volt veszélyes ellenfél. — SzVlSE— SzAK 4:3 (4:2). Bajnoki. Bíró: Pataky.­ A tartalékos Vasutas lelkes játékával győz. Góllövő: Csonka (2), Horváth, Karlovitz II, illetve Polláik, Rosenberg és Doktor. — Szegedi rg.—Debreceni piarista g. 2:1 (2:1). KISOK-bajnokság középdöntő. Bíró: Horváth. A szegedi rg. ezzel a győzelemmel a döntőbe ke­rült, hol a Pestújhelyi fk. lesz az ellen­fele. A mérkőzést az eső tönkretette. Góllövő: Popon, Ligeti, illetve Köszt­­ner. — Felsőváros oldboy—K­EA­C old­­boy 2:2 (2:1). — Vasutas oldboy—SzAK oldboy 5:1 (3:1). — Vasutas ifj.—SzAK ifj. 2:1 (0:1). Makó: KEAC—­MÁK 3:1 (2:0). Baj­noki. Bíró: Frankel. A KEAC végig ke­zében tartotta a meccs sorsát. Góllövő: Kiss, Halász (öngól), Herczeg, illetve Prosztea. Csabai alosztály Békéscsaba: Cs. MÁV—Tótkomlósi TC 8:1 (3:0). Bajno­ki. Bíró: Leipmicker. A mérkőzés a második félidőben eldur­vult. A gólképesebb csapat fölényesen győzött. Góllövő: Engenhardt (2), Ba­log (2), Kiszely, Szarvas, illetve Ko­vács. Gyula. Csabai AK—GyAC 5:2 (3:0). Bajnok: Bíró: Podaad. A GyAC a töb­bet támadó, de csatársora nagy balsze­rencsével küzd. Góllövő: Balogh (2), Kován (2), Szabó, illetve Frehner, Pa­tai (öngólt). — Előre IL—GyTE IL II) (1:0). Szöv. díj. Bíró: Koltaudok. Orosháza: OMTK—Kétegyházi SE­­ 4:2 (2:1). Bajnok: Bíró: Baross. Egyen-­­rangú ellenfelek, a lendületesebb OMTK­­ csak szerencsével győz. Góllövő: Uhrik (2), Juhász, Kunos, illetve Stainar (ön­gól) és Borbély I. — OFC—Békád 3® 5:1 (3­). Barátságos: Bírói Etelnk. Az OFC szép játék után győz. Gólövő: Pátka (2), Dénes, Ujj, Bénító, Olistve Bezzeg. — OMTK EL—BTE EL Bsl (3 A). Szarvas: Mezőtúri APC—Sz. Söres 3:2 (1:0). Bajnok: Bíró: Petényi. A Turul most már csak úgy maradhat az I. osztályban, ha legyőzi a vezető Csa­bai AK-et. Ezen a mérkőzésest a Somi két 11-est nem tudott kihasználni. Gól­lövő: Magyar (2), Ficzkó MAFC, Küz­­dényi és Kiérek Turul­ 1 Magyarországon a legrégibb SuFFOniSKOlfi, mely saját autóin tökéletesen kitanít legjobb vezetői (Eoflerjei) tanít­ványaink közül kerülnek ki. Még mindig a legolcsóbban ta­nítunk. Levél válaszbélyeg elle­­n i­nner Vili.Kamion­­ben W*1 Jj Cl ■ f stein-u. 10 (sa­ját ház), ezelőtt Tavassmező­n. 8 a K­ÓLA . Úr- ét hölgyvezetők részére külön tanfolyamrok: Vili., Kargfenstein­ utca 20. sz. Telefon­: 1. 412-40 Epertermek, jelvények le Morzsányinál EH? Chvojka (11-esből). Jók: a közvetlen védelem, Chvojka, Felkor II, Bova a DVTK-ből, Mayer, Szabó és Kiss az MVSC-ből. — S,SE—DAC 1:1 (1:0). Bajnoki. Bíró: Galgóczy. Szünet előtt a DAC, szünet után az LSE a többet támadó. Érdekes, hogy mindkét félidő­ben a fölényben levő csapat kapta a gólt. Góllövő: Márkus, illetve Petykó, MILL eredmény: MVSC—DAC 3:3 (2:2). Miskolc: MELL eredmények: DVTK— Lehel 4:2 (2:1). — DVTK—Egyetértés 2:2 (2:1). — Belvárosi—Előre 3:2 (1:0). Hatvan: HVSE—HAC 1:0 (0:0). Baj­noki. Bíró: Adorján. A helyi derbi erős küzdelmet eredményezett, de nem reális eredményt, mert a HAC volt a többet támadó, mégis egy 11-esből kapott gól­lal elvesztette a mérkőzést. A 11-est Szikura értékesítette. Sátoraljaújhely: Testvériség (Bp)— SAC 3:2 (1:0). Barátságos. Bíró: Kon­dor. Hatalmas, 3000 főnyi közönség előtt zajlott le a mérkőzés, mely élve­zetes s szép játék után a nagyobb ru­­tinú Testvériség reális ki­sarányú győ­zelmét hozta. Góllövő: Nagy (2) és Berkes, illetve Prezsovszky és Remes. Jók: Berkes, Egri Testvériség, Pipa és Gombos. Ha árt Ősinek a­­ dob­ásírzás, pAp. KAP­ULtrf SfETlKa* f BAJBÓL 8ZEHVffitSL5fEi’ÖL. Üvegca 2 nooglS. f .— ExpinM Ryógytirnfctraa te tmgSriXkhmL. — fi 1