Nemzeti Sport, 1929. augusztus (21. évfolyam, 148-168. szám)

1929-08-26 / 165. szám

6 » ' ■' ■'4 ■" ' \ nesnet ^i^ipcSc^ ttjg M # ftif ** ' & letektivregényei? ' A . 1 wI ilyen megállítás után esik a 25. perc­ben az MTK gólja: hatalmas kava­rodás keletkezik a kapu előtt, Boly­­kovszkyt a zűrzavarban letiporják és Iványi a kapuba küldi a labdát. Ti­­bolld, az FTC vezetője beszalad a pá­lyára, fenyegető mozdulatokat tesz s csak nagy nehezen tudják kituszkolni a pálya szélére. A közönség állandó zajongása közben ér véget a félidő. Helycsere után az FTC-t mintha ki­cserélték volna, hatalmas lendülettel kezd s a 8. és a 15. percben két pom­pás gólt ér el Szabó és Demján lövé­séből. Lendülete nem törik meg ezután sem, alig ereszti át ellenfelét a félpályán. Csak az utolsó negyed­órában válik veszélyes ellenféllé az MTK. Róder a meccs végén megsérül és néhány percre kiáll. A győztes csapatban szenzációsan játszott a fiatal Berger, aki igen nagy játékosnak ígérkezik. Labda­vitele tökéletes, beadásai nagysze­rűen használhatók. Mellette Stefan­­csics, Havlik, Demján és Oberfrank, míg az MTK-ban Rácz, Róder és Iványi játszott jól. FTC ifj.—MTK ifj. 2:1 (1:0). FTC MILL—EMTK MILL 3:1 (1:1).­­ UTE—BTC 2:0 (1:0). UTE-pálya. Bíró: Biró Sándor. U­TE: Alscher — Péter, Kries­hoffer ■— Balló, Szalay, Czury ■— Várkonyi, Kohn, Mersva, Futó, Tu­­nyogi. BTC: Palcsek I. — Orbán, Radics —■ Mosonyi, Seress, Firpassz — Hajdú, Martinovics, Palcsek II., Baumgarten II., Schéda. A két csapat találkozása végig igen kemény, heves iramú mérkő­zést eredményezett, amelyet a honi csapat csak elkeseredett küzdelem­ben tudott a maga javára dönteni. Az UTE csapatában a védelem, több kisebb hibától eltekintve, jól operált, a halfsorban Szalay és Czury tetszett, míg a csatársor volt az együttes leggyengébb része. A BTC-ben a védelem kifogásta­lanul működött, a halfsorban Seress és Firpassz vált ki. Az első félidőben Meriva passzát Kohn értékesíti góllá. Szünet után ismét Kohn a gólszerző. UTE II.—BTC II. 4:0 (0:0). UTE ifj.—BTC ifj. 3:3 (2:0). A BTC lemondta. UTE komb.—BTC komb. 4:1 (2:0). III. ker. TVE—Postás 2:0 (0:0). Határ­ utca. Bíró: Szél László. III. ker. TVE: Giger — Göttler, Láng — Stettinger, Hefkó, Paluch — Schwerbl, Baumann, Hölzl, Andraso­­vits, Kelemen. Postás: Kristóf — Jelen, Fehér­­váry — Schendula, Bobrik, Bokor­­— Kéner, Kertész, Marsovszky, Dobos, Horgos. Az elparentált III. ker. TVE lelkes játékával megérdemelten győzte le nagynevű ellenfelét. A vesztes Postás a mérkőzés folyamán nagy fölényben volt, de a csatársor kapu előtt teljesen csődöt mondott. Az első gólt a II. fél­idő 20. percében éri el Heskó 25 mé­teres váratlan lövéséből. (1:0). Pár percre rá Schwerbl lefut és minta­szerű beadását Hölzl kapásból be­vágja. (2:0). Jó a győztes csapatban Giger, Göttler és a halfsor, míg a vesztesben a védelem. 111. ker. TVE ifj.—Postás ifj. 3:2 (1:0). D­imapart MILL~-1II. ker. MILL 7:2 (2:0). PSC—33 FC 3:1 (1:1). Pestújhely. Bíró: Juhász dr. PSC: Őry — Pintér, Jeney I. —­­Borán, Tischner, Jambrik — Gene­tischer, Köpeczy, Jeney II., Te­­szelszky, Géczy. 33 FC: Rafael — Szenczy, Pont — Kranmier, Zloch, Vági — Bere, Ketye, Muharos, Szabó II., Jakab. Még a legfanatikusabb pestúj­helyi drukker sem merte remélni a PSC győzelmét. Ez annál értéke­sebb, mivel tartalékos csapat vívta ki a diadalt a budai fc ellen, kik két csatáj­ukat nélkülözték. Változatos játék folyik az első félidőben. Jakab beadásából Muharos lövi a vezető gólt, amit Jeney II. Szép fejes gól­lal egyenlít ki. Helycsere után Jeney II. tizen­egyesből lőtt gólja vezetéshez jut­tatja a PSC-t. Ezután a 33-as indít több veszélyes támadást és csak Őry kitűnő védése menti meg a PSC kapuját a góltól. A 32. percben Kö­peczy megsérülve kiáll s a PSC tíz emberrel küzdve éri el a harmadik gólt Jeney II. révén. A győztes csapat legjobb része a fedezetsor volt, ahol különösen Tischner produkált elsőrangú játé­kot. A védelem biztosan állt a lá­bán, míg elől Jeney jeleskedett. A budaiak nem tudták a mély ta­laj nehézségeit leküzdeni. Kitűnt Szenczy, Vági, Zloch és Szabó II. PSC II.—33 FC II. 3:3 (1:1). 33 FC ifj.—PSC ifj. 3:2 (0:1). II. osztály Stobbe-csoport Turul TE—Nyomdász 4:2 (1:1). URAK-pálya. Bíró: Burger. Turul TE: Budai — Füzi, Bezdovics — Tauczin II., Buda, Brischler — Paul, Tauczin, I., Fábri, Vrba, Eller. — Nyomdász: Welsz — Hemmer, Tanács — Virág Czimnek, Szabó — Korompatics, Krukár, Pista II., Virág II., Bacsai. A két új másodosztályú csapat találkozása végig izgalmas küzdelmet hozott, melyből a jobban felkészült Turul TE megérde­melten került ki győztesen. Góllövők: Tauczin I., Vrba, Paul és Buda (1I-es­­ből) Turul TE, illetve Virág II. és Tanács (11-esből). Jók a győztes csa­patban Buda, Tauczin I. és II., Fábri, a Nyomdászban pedig Weisz, Virág I. és Tanács. Szabó Nyomdász kiállítva. TLK—Egyetértés 3:3 (2:2). Kőbá­­nyai­ út. Bíró: Brünner. TLK: Németh —­ Kilián, Neumann II. — Vászondi, Nagy I., Markó — Nagy II., Dróth, Zeisel, Stahl, Schmiedt. — Egyetértés: Sulák — Rosenauer, Blázs — Szabó, Zboznovits, Petykó —­ Barna, Dobó, Nagy, Bernáth, Kovács. A TLK bemu­tatkozása a másodosztályban eléggé si­került. Hevesiramú, gyors játékot pro­dukáltak a csapatok. Az első félidő gól­jait Markó 11-esből és Zeisel, illetve Blázs és Nagy rúgta. Szünet után a gólszerző Zeisel, illetve Bernáth. A TLK-ból a halfsor, az Egyetértésből a csatársor volt kiemelkedő. — Egyetér­tés II.—TLK II. 6:1 (2:1). — TLK ifj. ,—Egyetértés ifj. 4:0 (3:0). UMTE—ÚTE 2:1 (1:1). Vörösvári­ út. Bíró: Fehérváry. UMTE: Orosz — Csábi, Palik — Völgyi, Iván II., Szabó II. — Kovács, Szabó I., Vörös, Ábrahám, Benkó. — ÚTE: Szép — Brumbauer, Ladis II. — Banikovics, Olvecky, Sprieszl —■ Gerstenbrein, Goletz, Greguska, Já­­ger, Kuszka. Erősiramú, kemény mérkő­zést vívott a két csapat. Az UMTE meg­érdemelten győzött. Jó a győztes csa­patban a közvetlen védelem és a belső trió, míg a vesztesben Louis II., Kuszka és Sprieszt. Góllövő: Szabó I. (2), il­letve Greguska, az ÚTE egy 11-est nem értékesített. — UTE ifj.—UMTE ifj. 4:2 (0:1). BTK—TTC 2:2 (2:1). • Thököly-út. Bíró: Körber. BTK: Steták — Mischel­­berger, Eszlinger — Ihász, Kadelka, Komenda —­ Pfeil, Eibenstein, Péter, H­itler, Németh. — TTC: Régi — Gál, Seitz — Pam, Kleinetzer, Pocsovay — Szántó, Vajda, Eisenberg, Takács, Kor­­patszky. A nagy lendülettel kezdő, de később visszaeső TTC csak szerencsé­vel tudta az egyik pontot megszerezni. Góllövők: Péter (2) BTK, illetve Ta­kács és Korpatszky. Jók: Eszlinger és Komenda BTK, illetve Kleinetzer TTC. — BTK ifj.—TTC ifj. 10:2 (2:2). — BTK EL—TTC­H. 10:Q (6al), 1-3. UMTE1 1. .. 2:12 1-3. Turul TE1 1 4:22 1-3. URAK1 1 6:32 4-11. RTK1--*1_ 0:01 4-11.1. ker. SC1 1_ 0:01 4-11. Vérhalom1— 1_ 1:11 4-11. KFC1— 1_ 1:11 4-11. BTK1— 1 2:21 4-11. TTC1— 1__ 2:21 4-11. TLK1 -1— 3:31 4-11. Egyetértés 1— 1— 3:31 12-14. ZAC1 —­1 3:6 12-14. Nyomdász 1—— 1 2:4 12-14. OTE 1—— 1 1:2_ 15. RUAC * Hétfő, 1929 augusztus 26.